Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17851) jeni válasza gyuszmo1 (#17847) üzenetére


jeni
félisten

de azért töltsél a verybigboy,a Flashget és a kicsirigó7 társaknak egy-egy-egy pohárral abból a nedűből is. :DD
Ők is megérdemlik:K

[ Szerkesztve ]

(#17852) gyuszmo1 válasza jeni (#17851) üzenetére


gyuszmo1
tag


akkor igyunk a segítőkész fórumtársak egészségére!!! külön kiemelném jeni verybigboy Flashget kicsirigó7 pajtásunkat! Isten Isten!!!! de fenékig!!!!!!! :DDD

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#17853) Flashget válasza gyuszmo1 (#17852) üzenetére


Flashget
félisten

:C

egyébként a 7260 nálam elkezdte nem kiadni a tálcát ha üres...vagy 8x nyomtam meg a gombot mire kiadta. :DDD

Realme GT Master Edition

(#17854) jeni válasza Flashget (#17853) üzenetére


jeni
félisten

Sony írók labilis hibáikról néha halok innen onnan.
hiába írnak szépen,de szeretnek elromolni akkor mikor az ember nem is várná :DDD

nekem a szekrényben pihizik a 7260S,csak nem fog elsorvadni unalmában?
bár két év garival kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#17855) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Olvasgattam az ajánlott típusokat, de már nem nagyon kapni belőlük. Nekem a lényeg hogy halk legyen (a lehető leghalkabb) és azért jól is írjon. Persze mindezt olcsón :D Melyiket ajánljátok? Simán ez vagy ez a samu például?
Mondjuk az elsőről raggg felhasználó azt írta hogy nagyon hangos.
Most egy igen régi Pio 215D van a gépben de nagyon lassan olvas be mindent, pontosabban lassan találja meg a lemezt.
Mit vegyek? Előre is köszi a segítséget.

(#17856) bandi007


bandi007
csendes tag

Sziasztok! Az LG SecurDisc-es dvd íróiról van vkinek tapsztalata valóban olyan jó mint amiket írnak róla:http://www.center.hu/archivum/akciok/2007_06/ujdonsag_lg_securdisk_dvd.html
Érdemes ezzel a technológiával foglalkozni?

(#17857) jeni válasza bandi007 (#17856) üzenetére


jeni
félisten

szia
szerintem nem érdemes,főleg ha az LG író olyan amilyen !
ha bankban vagy olyan dolgon dolgozol amit nem szeretnél másoknak feltárni,megmutatni akkor használj más tárolót.
ha pedig az adatvesztés zavar akkor vegyél minőségi lemezt ami akár 2-3000 Ft is lehet darabonként ami arannyal van futtatva.

(#17858) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

slim slot in meghajtót merre lehet venni itthon? Mondjuk ami BD író is, nem nagyon találok sehol, sőt külföldön sem nagyon. :B

(#17859) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. DVD írót szeretnék mostanság venni, nem tudom mit vegyek.Hadd kezdjem egy kis történettel.
Szimpatikus a samu márka,volt már DVD íróm samuból, a vinyók is az SSD kivételével samsungok, szar is az összes, kattognak össze vissza:DD
Na mindegy, a mostani már nem működő DVD írommal kb 20-30 lemezt írtam, vagy még annyit sem. Aztán hirtelen bekaksizott, nem akart olvasni semmit, írni meg még inkább nem. Tavaly nyáron vettem , idén tavasszal már nem volt jó. Vittem gariba, mert volt rá 1 év, a boltban volt 2 napot, visszakapta azzal, hogy hibátlan, még a win7 telepítő is megy róla. Ok, hazavittem, jó volt. Aztán egy jó darabig nem is kellett használnom. akkor már őszt írtunk, a gari lejárt a DVD meg kuka. Szóval a samu-n kívül valami megbízható márka? Nem kell semmi mást tudnia, mint írni és írni és írni. A Lightscribe jöhet, azt szeressük. Emlékszem mikor régen akartam venni DVD írót, lisghtscribe-osat, nekem kellett elmagyarázni az "informatikus" boltosnak, hogy nem, nem olyan szara lightscribe, nem lesz foltos, csak kétszer kell minimum megcsinálni, és tényleg szép lesz :K Ő meg nem győzte felszedni a padlóról az állát, hogy váó mik nem vannak:DD
Köszi előre is. :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#17860) jeni válasza GrooveHero (#17859) üzenetére


jeni
félisten

Szia

Nincs nagyon jó hirünk,ezzel kapcsolatban.
Pioneer meghalt.(már nem gyárt DVD írókat,ami van azok csak címkézve vannak-QSI gyártja-)
Sony meg nyáron hal meg(leállnak a DVD gyártással)

Ha kapsz még akkor az alábbiakat tudod megvenni.

Samsung SH-224BB kedvcsinálónak.

Asus DRW-24B5ST (Liteon belsős)
Sony AD-7261S,ha netalán kapsz még ilyet.(én találtam valakinek az utsót belőle)
Ebből van még Sony AD-7280S vagy a Sony AD-5280S (az utóbbi az fapados.nem tud DVD-Ramot kezelni)

Liteon névvel

PCX bolt

[ Szerkesztve ]

(#17861) verybigboy válasza jeni (#17860) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ha jól körülnézünk kapunk még null lemezes Pioneer 216-ot is és null lemezes NEC AD-7260S-t is!!! ;)

Csak tudni kell hol keressük! :B

(#17862) jeni válasza verybigboy (#17861) üzenetére


jeni
félisten

aprón igen,de direkt nem írtam oda. ;)

(#17863) GrooveHero válasza jeni (#17860) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszi, majd körülnézek :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#17864) Wasp91 válasza jeni (#17860) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Ez a Asus Lite-On 124B belsős?

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#17865) jeni válasza Wasp91 (#17864) üzenetére


jeni
félisten

Liteon belsős de melyik verzióval az passz :B

(#17866) Flashget válasza jeni (#17865) üzenetére


Flashget
félisten

nagy valószínűséggel a legújabb liteon verzió vagyis C
ami még szarabb eredményeket produkált teszteken mint a B verzió.

Realme GT Master Edition

(#17867) verybigboy válasza Wasp91 (#17864) üzenetére


verybigboy
senior tag

Az említett ASUS NEM!!! 124B belsős!!! A 124B-s írók már szinte beszerezhetetlen kategória, akárcsak a klónjaik!

(#17868) Midway


Midway
senior tag

Hello!
nec 7280s író jó vétel?
Mert a 7260 nincs sehol.

(#17869) verybigboy válasza Midway (#17868) üzenetére


verybigboy
senior tag

Keress meg PÜ-ben, segítek 7260S-ben!

(#17870) winfier


winfier
senior tag

Hali!

A Pioneer DVR-220BK is olyan rossz mint a DVR-219LBK :F
Vagy inkább vásárlás szempontjából maradjak a Samsung SH-224BB-nél.

Köszi! :R

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#17871) Flashget válasza winfier (#17870) üzenetére


Flashget
félisten

Pio nem gyárt már DVD írókat a 217 óta..ami van az mind QSI író
Már csak BD írókat gyárt ami megis látszik a mínőségen egy panasonic lemezen pl. a 205/206/207 tipus mind jó BD író.

Realme GT Master Edition

(#17872) SaboteurN válasza winfier (#17870) üzenetére


SaboteurN
csendes tag

Akkor lehet ezt kéne vennem Pioneer BDR-207DBK Blu-Ray író . Kérdés hogy írja a dvd-t ?

[ Szerkesztve ]

(#17873) Flashget válasza SaboteurN (#17872) üzenetére


Flashget
félisten

szépen mint régen a 215.
de én inkább csak BD lemez írásra használom, kímélés okán.

Realme GT Master Edition

(#17874) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Érdekes dolgot fedeztem fel,ti már találkoztatok azzal a jelenséggel,hogy írás után az író kiadja a lemezt de pár mp és vissza is csukja. Ezzel csak a Sony íróknál találkoztam.Még hozzá Sony 7260S és 7280S meg az a bajom,hogy mikor berakom az üres dvdt nagyon felpörgeti:D rezonál az egész gép. Mit tudnék csinálni ezzel?:D :C

Köszi a válaszokat előre is!

(#17875) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni DVD író vásárlás ügyben. Eddig az volt a terv, hogy egy Sony (NEC) Optiarc 7200-ast (7240, 60 vagy 80) veszek, de az összes modelljük eltűnt a kínálatból, így más márka után kell nézzek. Jelenleg egy ASUS-t néztem ki helyette. Mennyire jó ez az ODD? Nekem egy megbízható és jó minőségű író kell, amivel hibátlanul lehet nagyon sok lemezt, vagyis olyan, mint egy Optiarc 7200-as. :) (Na jó az Optiarc-ok közül a 7173A is kiváló alkotás volt).
Szóval megér majdnem 5 rugót a fentebb linkelt ASUS író?
Az ASUS oldalán miért nincs hozzá letölthető firmware? Még ennyire új lenne?

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#17876) Flashget válasza huskydog17 (#17875) üzenetére


Flashget
félisten

Korábbi asus íróknál sem kapkodta el a gyártó az fw kiadását, de ez nem jelentet gondos, mert mivel egy LiteOn klónról van szó egy crosflash után fellehet rakni rá LiteOn vagy Plextor fw-t és még szebben is írta a lemezeket.
Viszont egy esetleges gariztatásnál ez kizáró ok lenne. Szóval vagy használod asus fw-vel vagy raksz rá jobbat vállalva a rizikót.
Igen viszonylag új tipus. Nyáron adta ki ezt az íróz ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#17877) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Nálam lehet,hogy rossz a lemez,de miért van az hogy a 7280s író meg írja 100 százalékra a lemezt,de nem tudja lezárni és lemez írás hibát ír ki?? maxell dvd+r dl lemezek :(((

(#17878) sanyididi


sanyididi
csendes tag

Sziasztok. Szeretnék egy kis segítséget kérni. Lehet hülye kérdés lesz de muszáj megkérdeznem. DVD Írót szeretnék venni az új gépembe. A lényeg hogy olcsó legyen, de azért ne vágja tönkre a lemezeket, és ha lehet super multi legyen a 8,9-es dvd-ket is írja. Ha ajánlanátok párat meg köszönném. És most jön a hülye kérdésem. SATA 3-as csatlakozós a Lapom, így ha a sima SATA csatlakozós írót veszem bele akkor azt is rá tudom dugni? Ez lenne a Lapom: http://www.pcx.hu/termek/gigabyte-970a-ud3-alaplap-78120
A választ és a tanácsot előre is köszönöm. :)

(#17879) jeni válasza sanyididi (#17878) üzenetére


jeni
félisten

Lefelé kompatibilis a Sata 3 a Sata 1-el.
Elvileg az Asus-Liteon írókat érdemes keresned.
Xbox lemezekhez némi átalakítás kell az írókban,frimware csere formájában.

[ Szerkesztve ]

(#17880) sanyididi válasza jeni (#17879) üzenetére


sanyididi
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors választ. Én is gondoltam hogy lefele jó lehet de inkább biztosra megyek. :) Nem Xbox lemez íráshoz kell csak általános írásokhoz. Köszönöm a segítséget. Szép napot :C :R

(#17881) verybigboy válasza tomaszka88 (#17877) üzenetére


verybigboy
senior tag

Egyszerűen "csak" azért, mert a maxell DL lemezek ennyire vacak alapanyagok, abszolúte nem ajánlott kategória!!! DL lemezek esetében Verbatim vagy Ricoh MID (média azonosító) lemezek a járható út!!!
Sajnos bármennyire is fáj, ez a valóság!

(#17882) Flashget válasza verybigboy (#17881) üzenetére


Flashget
félisten

Ez így van.

Nálam még az FTI DL lemez is jól szerepelt tavasz elején a teszten. Kérdés márciusban hogy fognak.

Realme GT Master Edition

(#17883) tomaszka88 válasza verybigboy (#17881) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Köszi a választ! Ez a baj,hogy a verba drága 25 db 7000 ft.Ricoh-t meg nem tudom hol lehet venni. Sajnálatos hogy a maxell ilyen trágya :(((

(#17884) Flashget válasza tomaszka88 (#17883) üzenetére


Flashget
félisten

Ricoh-t már sehol..max. ricoh alapanyaggal..
próbáld ki ezt vagy ezt

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#17885) akela91


akela91
addikt

Üdv. Egy 13.3" laptophoz milyen külső DVD író / olvasót ajánlotok. Olyan fogja kezelni, aki nem nagyon ért hozzá, szóval fontos legyen a Plug & Play. Ez megfelelő?

[ Szerkesztve ]

(#17886) jeni válasza akela91 (#17885) üzenetére


jeni
félisten

Külső írók közül bármi lehet,de kapható külső DVD író és Blu-Ray olvasó kombó is.

(#17887) mexel


mexel
veterán

Nos, kerestem dvd írót, és úgy olvastam hogy Samsung SH-224BB/BEBE az jó halk, érdemes venni.
Na ez nem igaz. Gép indításakor sípolás szerű hangot ad, ha pedig egy lemezt berakok felpörög maxra, és úgy forog amíg nem kezd olvasni. Szerintem botrány hangos, idegesítően.
Nincs olyan típus ami valóban halk? Ha beteszek egy lemezt nem kezd visítani, stb?

(#17888) mexel


mexel
veterán

Nem tud senki valami írót ami valóban halk miután beleteszek egy lemezt?

(#17889) jeni válasza mexel (#17888) üzenetére


jeni
félisten

a Sony sem egy halk típus,esetleg használt Pioneer író?
Asus-Liteon?
Más választék nem nagyon van!

(#17890) mexel válasza jeni (#17889) üzenetére


mexel
veterán

Van egy pio dvd itt, de már régebbi, sajnos az sem halk, de jóval halkabb mint a samu. Az asus az milyen? Melyik típust érdemes?

(#17891) jeni válasza mexel (#17890) üzenetére


jeni
félisten

Az Asus az Liteon belsős.
Nekem a korábbi Asus DRW-24B1LT van a dobozában. Nincs gondom vele.
Tökéletesen halk írót ma napság nem találni.
Újat az Asusból már csak egyetlen típus van az Asus DRW-24B5T,hangra milyen azt nem tudom,hátha vett itt valaki ilyet,tőle kell megtudakolni milyen is a hangja?

(#17892) wolf88


wolf88
tag

Hello!

Mi a véleményetek erről az íróról?
LG SATA 24x GH24NS95RBBB OEM fekete DVD író
Köszi szépen a választ!

(#17893) Spenike válasza wolf88 (#17892) üzenetére


Spenike
tag

Hali

Én is ezután érdeklődnék vagy a LG GH22NS70RBBB.
Vagy még ezket tudnám beszerezni:
Asus DRW-24B5ST
Lite-on iHAS124-19 C
Samsung SH-224BB/BEBE

[ Szerkesztve ]

(#17894) wolf88 válasza Spenike (#17893) üzenetére


wolf88
tag

Valaki tudna válaszolni nekünk?

(#17895) Flashget válasza wolf88 (#17892) üzenetére


Flashget
félisten

Bármit csak LG-t és Pioneer írót ne aminek a száma 218-tól felfelé van (mert átcimkézett QSI író)

jelenleg kapható új írókból LiteOn, samsung, asus

Realme GT Master Edition

(#17896) Flashget válasza Spenike (#17893) üzenetére


Flashget
félisten

LG-t húzd ki a listáról.

Realme GT Master Edition

(#17897) wolf88


wolf88
tag

Köszönöm.Akkor ezek szerint ez az író egy jó választás lenne.
Samsung SATA 24x SH-224BB/BEBE OEM fekete DVD író
Áhh mégse, Dual Layer író kéne, ez meg nem ír ilyet....

[ Szerkesztve ]

(#17898) raziel01 válasza wolf88 (#17897) üzenetére


raziel01
veterán

Miért ne írna? 16x-osan írja őket.

(#17899) wolf88 válasza raziel01 (#17898) üzenetére


wolf88
tag

Kicsit összekavarodtam, mert ahol néztem, ott egyik lapon írta, hogy írja, másikon már nem....
Samsung SATA 22x SH-222BB/BEWE OEM bézs DVD író
Erről mi a vélemény?A másik csak feketébe van, nekem meg jobb vlna a ház miatt bézs színben, de ha a másik jobb, akkor nem érdekel az esztétika, nem az az elsődleges szempont.

(#17900) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Nem biztos, hogy közvetlenül a topic-hoz tartozik, de nyersanyagok közül (DVD) mik az ajánlott márkák? Gondolom a Verbatim idesorolható. Talán még a Philips is? És egyébként hol a legolcsóbb például egy ilyen 100-as henger? Meg remélem, hogy egy ilyen samu(Samsung SH-224BB-BEBE sata dvd író fekete) író szereti a verbatim lemezt.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.