Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17251) spidersoft válasza jeni (#17250) üzenetére


spidersoft
senior tag

Ez már bíztató, mégha külön táppal menne, az is megoldható lenne, néhány Wattos 5V-os stabilizált dugasztáp minden sarokban van manapság. A dupla USB kiesett, mert a készüléken 2db USB aljzat van, és egyikből rendszerint pendrive lóg, táp nélküli hubbal meg nem megyek messzire, tápos hub meg értelmetlen, akkor már azt a plusz tápot az ODD-re használom.

Köszönöm az infót!

Azt volna jó még tudni, hogy olvasáskor elég-e nekik 1-2W. Csak mert akkor nem kéne külön táp, hajthatná a médiaközpont is.

Meghogy az eSATA poweres-e az egreat-en (hogy derítem én ezt ki?).

Meghogy le tudok-e én csendesíteni pl. 2x sebességre egy ilyen készüléket, illetve ha igen, akkor milyen programmal? ;)

(#17252) spidersoft válasza spidersoft (#17251) üzenetére


spidersoft
senior tag

Ha minden kötél szakad rábeszélem magam egy ilyenre. Drágább kb. 2000-2500 Forinttal, de legalább van saját háza. Úgy néz ki, hogy nem dupla USB-s a kábele, ami arra enged következtetni, hogy a leggyorsabb íráskor/leggyorsabb olvasáskor sem lépi túl a 2,5W-ot (5V/500mA), tehát nekem olvasásra még elvileg belefér a fogyasztása, pláne, ha valamivel sikerül lelimitálni a sebességét mondjuk DVD 4x-esre, ami 42 Mbit, filmek lejátszásához bőven elégnek kell legyen.

(#17253) Rocko


Rocko
tag

sziasztok!

szerintetek van értelme lecserélni egy pioneer 212d-t valami másikra?
igazából ritkán használom, nem sok lemezt írok. talán a színe miatt vennék egy újat.

(#17254) Flashget válasza Rocko (#17253) üzenetére


Flashget
félisten

nincs

Realme GT Master Edition

(#17255) spidersoft válasza Rocko (#17253) üzenetére


spidersoft
senior tag

Esetleg a színe miatt... ha ez megéri a kiadást. Más miatt nemigen :)

Részemről inkább annak a híve vagyok, hogy alaposan megvizsgált, karc- és pormentes lemezre szabad csak írni, időnként tisztítani kell a fejet (tisztítólemez nekem nem vált be... kézzel, puhára tekert, tiszta (ami a lencséhez fog érni azt a részt nem érinted meg) vattapamaccsal az igazi). Nekem az Asussal megírtak közül nem volt még olyan lemezem, ami elromlott volna (csak azok, amiket komolyabb atrocitás ért, pl. kopaszon volt tartva polc alatt, és belediffundált némi póxar). Az első íróm egy LG volt, az azzal megírt lemezek instabilak voltak már akkor is, és most se mindig olvashatóak be. Ez az Asus legalább szól, hogy nem fahin a lemez, az LG, amikor olyanja volt, azt mondta, hogy üres, és hagyott ráírni *mégegyszer* :D Ettől persze tönkrement a lemez, de egyszer azért csak kipróbáltam, hogy tényleg-e, de tényleg. Hülye egy gép volt az...

(#17256) spidersoft válasza spidersoft (#17252) üzenetére


spidersoft
senior tag

Senkinek semmi ötlet? Lehet, és ha lehet, akkor mivel lehet limitálni egy USB író sebességét? Nem PC-n működne, hanem médialejátszón, így folyamatosan futó szoftver nem járható út, csak valami olyan, ami az író agyát hekkeli át.

(#17257) jeni válasza Rocko (#17253) üzenetére


jeni
félisten

lehet kapni príma spray festéket és azzal megoldod,ja és egy hőlégfúvó is kell hozzá :U

az előlap és a tálca takaró lepattintható és a gomb kivehető

1 lépés:
felmelegíteni a lefestendő tárgyat és fújni rá a festéket vékonyan,megint rámelegíted a festéket,de ne túl mert akkor megég.
2 lépés:
vársz vele 1-2 órát újra felmelegíteni megont vékonyan festeni megint rámelegíteni
3 lépés:
lásd a 2. lépés:

mikor megszáradt rendesen akkor összerakod és 20 évig jó lesz

nekem a Pioneer 106D vagyis a Teac DV-W50D írót csináltam meg így és mai napig nem kopott meg

A Pioneer semmi felírat nincs elől csak a dombornyomású ikonok,az meg lefestés után is látszik,megmarad.
Garancia meg úgysincs rá. :K

[ Szerkesztve ]

(#17258) jeni válasza jeni (#17257) üzenetére


jeni
félisten

a legelső teendő kimaradt a lényeg:
gondosan le kell takarítani a lefújandó tárgyakat

[ Szerkesztve ]

(#17259) Rocko


Rocko
tag

köszi mindenkinek. :R
a festésen gondolkoztam :K ill., hogy szerzek egy meghalt íróból előlapot.

(#17260) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Blu-Ray lemezek írásához milyen Blu-Ray írót+lemezt javasolnátok?

(#17261) King Unique válasza Kezdő vagyok (#17260) üzenetére


King Unique
titán

Milyen Blu-ray írót?
Blu-ray lemez tapasztalatok - ezekben próbálkozz :K ,mert itt eléggé OFF...
amúgy író pl.Pioneer 206 v 207 DBK,v Sony Optiarc BD-5300S, lemez: Verbatim,Panasonic még jobb, Philips CD tokos kiszerelésben "INFOMEDIA" middel stb.

[ Szerkesztve ]

(#17262) Kezdő vagyok válasza King Unique (#17261) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Bocs,nem tudtam,hogy van külön topicja. :B

(#17263) Flashget válasza Kezdő vagyok (#17262) üzenetére


Flashget
félisten

mert Kezdő vagy .)

Realme GT Master Edition

(#17264) Kezdő vagyok válasza Flashget (#17263) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Úgy látom,maradok is az. :)

(#17265) verybigboy válasza Flashget (#17263) üzenetére


verybigboy
senior tag

:DD

(#17266) verybigboy


verybigboy
senior tag

Nagyon leült a topik!!! Már kell valamit kiírnom, hogy picit elhúzzam a mézes madzagot az orrotok előtt :B

Sajnos jelenleg a gépem újratelepítésével vagyok elfoglalva, behalt a régi XP-m, most meg adatmentek az új HDD-re ...

(#17267) Joltee válasza verybigboy (#17266) üzenetére


Joltee
aktív tag

HDD-re??? :Y :U Nem elírás? :D Nem DVD-t akartál írni? :DDD

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#17268) verybigboy válasza Joltee (#17267) üzenetére


verybigboy
senior tag

Nem, nem elírás, a bedöglött XP-s HDD-ről mentem át az adatokat az úh XP-s HDD-re. Maga a HDD az tökéletes, nincs azzal gond, az XP adta be a derekát miután az SP3-at feltettem ... kékhalál és nem tudtam visszahozni, életet lehelni belé, így vettem a polcról le egy másik HDD-t, XP-t feltelepítettem és most meg a másik HDD-ről viszem át az adatokat erre az "új" HDD-re. (Én értem amit írtam :DDD )

(#17269) jeni válasza verybigboy (#17268) üzenetére


jeni
félisten

de hát ez a DVD író topik ami arról szól milyen DVD egységgel dolgozzunk?
erre jössz ide a HDD-vel :DDD ;]

(#17270) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Akkor annyit kérdezhetnék,hogy kinek melyik egyszer írható lemez a kedvence?

(#17271) verybigboy válasza jeni (#17269) üzenetére


verybigboy
senior tag

Na de látod, teljesen pörög a topik ... :D ... ez kell ide, pörgés van emberek, pörgés!!! :K

(#17272) spidersoft válasza Joltee (#17267) üzenetére


spidersoft
senior tag

2TB-os winyó bruttó 28.000Ft, egy teleírt DVD-re való kapacitás 65,80Ft. Oszt ez törölhető, nem vagy limitálva 4,7GB-os fileméretre, satöbbi. Oké, kapható olcsóbban tót lemez, de az itthoni lemezekből nettó 75Ft (bruttó 95,25Ft) az artisjus jussa, ahhoz képest a winyó jóval olcsóbb... szvsz igaza van, ha winyóra ment ;)

(#17273) Joltee válasza spidersoft (#17272) üzenetére


Joltee
aktív tag

Na lesz itt pörgés rendesen, ha megindul a HDD-DVD téma. ;) Inkább arról beszéljetek le, hogy vegyek még egy Pio 112D-t... :DDD

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#17274) verybigboy válasza Joltee (#17273) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ne végy! Vegyél inkább még egy Samsung SH-S222L-t, vagy egy (mégegy) Pio 215-öt, vagy mégegy NEC-7200A-t, na ezeket vegyél, ezekből sosem elég!!!

(#17275) spidersoft válasza Joltee (#17273) üzenetére


spidersoft
senior tag

Na lesz itt pörgés rendesen, ha megindul a HDD-DVD téma. Ha offolni kell csak szóljatok :D:D:D

Mindeközben hátha gyütt valaki, aki tudja: bump ;)

(#17276) Joltee válasza verybigboy (#17274) üzenetére


Joltee
aktív tag

215-ös Pio-t majdnem vettem, de végül elvitte más. Az igazság az, hogy már csak helyben átvehető írók érdekelnek, a posta drága... (222L: van 2db, 7200A: van 3db; több nem kell... ;) ;))

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#17277) jeni


jeni
félisten

pedig van egy Pioneer 215 és egy Pioneer 216-s íróm többek közt

gyűjtőm de hova is gyűjtőm a Blu-Ray korszakában?

(#17278) verybigboy válasza Joltee (#17276) üzenetére


verybigboy
senior tag

A jóból sohasem elég!!! Gyűjtsed, gyűjtsed, sokat fognak azok még érni!!! :K ... én is mindig ezt mondom a páromnak mikor kérdi mi a fenének ez az Nx10 db. író itt a szekrényben, a szekrény alatt, a szekrény mellett, a dobozban, a doboz alatt, a pincében ...

(#17279) spidersoft válasza verybigboy (#17278) üzenetére


spidersoft
senior tag

Nekem két DVD-íróm van. Az első egy LG, ami teljesen idióta (hol felismerte az általa négy másodperccel ezelőtt kiírt lemezt, hol *üresnek* gondolta (egyszer próbáltam: ilyenkor hagyott a lemezre írni mégegyszer:D), a második meg a mostani Asus. Piszkosul zajos, de legalább jól teszi amit tesz... Az LG száműzve lett a játszós gépbe, lemezt olvasni nagyjából még tud. Persze a sajátjait továbbra se mindig... :DD Ezzel csak azt szerettem volna mondani, hogy nekem ez a két író is pont elég. Boldogok a tudatlanok... :))

(#17280) jeni válasza verybigboy (#17278) üzenetére


jeni
félisten

sorba állhatunk értük a lakás ajtód előtt?
szerzünk örömteli perceket a párodnak,úgyis csak porosodik a bűvös szekrény előtt,alatt,mögött,felett és bent :P :K
gondolj bele nem kell törölgetned többé. ;] :U

a boros pincét most kihagyjuk :C

[ Szerkesztve ]

(#17281) Joltee válasza verybigboy (#17278) üzenetére


Joltee
aktív tag

Nem indítasz olyan PH-s nyereményjátékot, ahol a legjobb íróid/lemezeid közül sorsolsz ki egyet-kettőt? ;) ;)

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#17282) verybigboy válasza Joltee (#17281) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ki tudja, tán még az is előfordulhat!!!

De jó, újra élet itt a fórumon, itt a "hardcore mag" :K ... kicsirigo hiányzik, tán Ő is benéz majd!

Porosodni nem porosodnak, mind külön-külön zacskózva van, féltem Őket!!! :K

(#17283) Flashget válasza jeni (#17277) üzenetére


Flashget
félisten

Én már Pio BR írókat gyűjtök..kezdtem a 207-el :DDD

Realme GT Master Edition

(#17284) Flashget válasza spidersoft (#17272) üzenetére


Flashget
félisten

aztán majd ő is úgy jár mint az egyik olvtárs akinek a polcon hevert HDD-ről vesztek el az adatai. ;]

Realme GT Master Edition

(#17285) spidersoft válasza Flashget (#17284) üzenetére


spidersoft
senior tag

A tavalyi 16.000Ft/2TB-os áron nézve lazán megérte volna duplikálva tárolni az adatokat... tehát hogy két winyón megvan ugyanaz. Az "árrobbanás" előtt akartam pont venni két darabot, különböző márkájúakat, és duplikálva menteni rájuk. Mire "rászántam magam" felment a HDD ára duplájára... Ez még a jelen árral sem bót. A BR lemez is 50-60Ft/4,7GB "a szomszédban", itthon fogalmam sincs mennyi lehet... az artis-juss 400Ft+ÁFA (508Ft)/25GB, azaz 95,50Ft/4,7GB, hasonlóan mint a DVD-nél, tehát magyar lemezárakat véve még akár duplikálva se olyan vészes ez a mostani ár. Viszont BR lemezem még nem volt, nem tudom, hogy mire finnyás, mennyire érzékeny pl. karcokra, tárolásra (élén vagy lapján papírtokba? hengerben?), forgatási sebességre, mennyire akar rajtamaradni a réteg... A DVD-k nekem sokkal tartósabbak voltak, mint a CD-k, nem jött le egyikről se a réteg (bár *nagyon olcsó* lemez már volt, hogy kettéjött, mint a pilótakeksz), míg a CD-kről igen. A CD vagy egy felületi karc miatt "vakult be", mint a foncsor, akár pettyekben, akár vonalban, vagy szimplán csak lehámlott róla a prezúr. DVD-n két műanyaglap között van a réteg, ha az jól össze van ragasztva, akkor sok baja nem lehet. A BD ismét olyan, mint a CD: csak felületi lakkréteg védi az adathordozó réteget, így a nagyobb adatsűrűség mellett véleményem szerint emiatt is sérülékenyebb, mint a DVD. Van erről valahol cikk/tartós teszt, hogy mennyire viseli a BD a karmolást, zsíros kézzel tapogatás mennyire "eszi le" róla a réteget, mint a CD-k esetében történt, meghogy tartósabb egy-két éves használat mennyire nyírja ki a lemezt?

(#17286) jeni


jeni
félisten

Üdv
Ez milyen lehet? [link]
új számozással

(#17287) rszp válasza jeni (#17286) üzenetére


rszp
aktív tag

Talán az új LiteOn lesz, mivel a cache 1.5MB. [link]

(#17288) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg egy ASUS DRW-24B1ST DVD íróm van, gyári Firmware-el. Ez milyen minőségi szintet jelent a dvd írók piacán? Tudnátok ajánlani olyat, ami jobb minőséget produkál mint a fenti író?

Köszi előre is!

(#17289) rszp válasza HeavyToys (#17288) üzenetére


rszp
aktív tag

Az író nem rossz de LiteOn iHAS524A fw-rel jobb lenne.

A Sony/Optiarc sorozatból az AD52607260/7261/7263 a legjobb de kifutás határán van.
5260 = az alap
7260 = 5260 + DVD-RAM írás
7261 = 7260 + LightScribe
7263 = 7260 + LabelFlash

Kicsit gyengébb de sok helyen vásárolható az AD7280. A változatok mint a 7260 sorozatnál de nincs 7281.

A Sony hangosabb mint az ASUS, ezt nem szabad elhallgatni.

(#17290) HeavyToys válasza rszp (#17289) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Köszi a gyors választ!

Egyébként nincs vele alapvető problémám, nem is igazán rontja el a lemezeket, csak érdeklődni akartam.

Szerinted érdemes cserélni erről az íróról egy említett Sony/Optiarc modellre?

(#17291) rszp válasza HeavyToys (#17290) üzenetére


rszp
aktív tag

Megtartanám, nem rossz író. A LiteOn fw-rel jobb lesz de ha így se rossz akkor ne bántsd!

(#17292) HeavyToys válasza rszp (#17291) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Okés! :) Köszönöm a segítséget! :)

(#17293) Flashget válasza HeavyToys (#17290) üzenetére


Flashget
félisten

nem
viszont egy crossflash után jobb fw lenne rajta ami jobb írást is produkálhatna.

Realme GT Master Edition

(#17294) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Tudom, hogy hirdetni nem itt kell (és nem is szabad), de annak idején hozzájutottam 2 kiváló íróhoz (a legjobbnak voltak itt írva). Sajnos nem tudom őket használni az alaplapom miatt...

Ezekről volna szó:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#17295) matepalfi


matepalfi
aktív tag

Üdv!
Tudnátok ajánlani valami megbízható, jó, olcsó, DVD írót/olvasót?

(#17296) jeni válasza matepalfi (#17295) üzenetére


jeni
félisten

Szia

Ha sata csatis kell neked és garis,bolti új akkor: amúgy DVD olvasó is van de olyat már az ára miatt sem érdemes megvenni.

a Sony AD-7261S-fehér- vagy a fekete és az újabb AD-7280S

ha IDE csatis akkor ez is jó vétel

[ Szerkesztve ]

(#17297) fcc


fcc
aktív tag

Üdv!
Vennem kell lassan új dvd írót. Jelenleg IDE-s van, és nincs is szabad SATA csatlakozóm a gépben(a vinyók vannak rákötve). Lehet gond abból, ha a SATA-s írót IDE-SATA converter kártyával csatlakoztatom? :F

(#17298) jeni válasza fcc (#17297) üzenetére


jeni
félisten

(#17299) fcc válasza jeni (#17298) üzenetére


fcc
aktív tag

Más, pl. válasz a kérdésemre?

(#17300) verybigboy válasza fcc (#17299) üzenetére


verybigboy
senior tag

Szerintem nem lehet ebből gond!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.