Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17601) IzI


IzI
senior tag

Hi

Tudna vki ajánlani egy normális belső írót innen [link]. Csak fekete előlapú jöhet szóba és ne legyen 6e Ft-nál több.Sokat nem használnám de jó ha kéznél van egy.Lehet hangos,de akkor legyen strapabíró.

(#17602) Flashget válasza IzI (#17601) üzenetére


Flashget
félisten

Jó a bolt választás! Én is vettem már tőlük jó pár cuccot köztük Optiarc 7260-at is.
ezt
vagy
ezt

erről sajna nincs tapasztalat még a topicban, különben mondanám akár ezt is

Realme GT Master Edition

(#17603) jeni válasza IzI (#17601) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Talán a Sony/Nec AD-7261S vagy a Sony AD-7280S
illetve a Samsung

(#17604) IzI


IzI
senior tag

Köszönöm mindkettőtöknek

(#17605) Joltee


Joltee
aktív tag

Mit találtam itten, több használt Samsung 222L-t is hirdet az illető. Bár ahhoz képest, hogy használt nem a legolcsóbb, azért meggondolandó.

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#17606) bsh válasza bsh (#14766) üzenetére


bsh
őstag

az akkor vásárolt írót beraktam gépe, egy windows telepítés ment róla, azóta nem volt használva egyszer sem. most új gép, új telepítés - és az író ledje csak villog, mikor kinyitnám az ajtót, de nem mozdul semmi, nem forog a motor... kiynitottam mechanikusan, berkatam lemezt, hátha, de úgy sem csinált semmit. álltában kipurcant a motorja. szupííííí :W

(#17607) jeni válasza bsh (#17606) üzenetére


jeni
félisten

az akkor vettem az mikor volt?
milyen DVD íróról van szó?
minden tönkre mehet akkor is,ha nem is feltételezzük a dolgot.

(#17608) Recyclicator


Recyclicator
csendes tag

Szervusztok!
Elnézést kérek az erőteljes OFF témáért. Itt már -érthető módon- "Milyen CD írót vegyek?" topik régen lezárult. Valamint SCSI DVD íróval nem találkoztam. (SATA képében éledt újjá.) Amennyiben valaki már megoldást keresett és talált megoldást SCSI-is optikák "házon kívüli" hasznosítására. Ha nincs kész válaszotok; nem kívánom, hogy helyettem írjatok a Google keresőjébe. Párszor már nekifutottam, sikertelenül. Még a több átalakító, kockázatos egymás után való pakolását sem zárnám ki. (SATA optikát SCSI csatolóra; olyan van. 200 $ a cucc. Szerverhez szánják, ott nem ez a vacak kis átalakító a legdrágább hardver. Nekem biztosan nem érné meg.) Még teszek pár kört, azután marad a legkézenfekvőbb : a meglevő kártya mellé összerakok egy gyenge P4-et. (Mióta a lányomnak nekiadtam az asztalit, csak notebookot használok. Kisebb a vízkiszorítása...) Mivel alkalmankénti használatra kell, az energatakarékosság nemigen játszik be. Ráadásul mind a négy meghajtót be tudnám kötni egyszerre.

[ Szerkesztve ]

Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

(#17609) rszp válasza Recyclicator (#17608) üzenetére


rszp
aktív tag

Nem igazán kivehető mit akarsz.

Ha van SCSI optikád, akkor használd SCSI kontrollerrel. SCSI az aprón
Ha külső SCSI ODD-id vannak akkor keress "USB to SCSI" kifejezéssel.

(#17610) Recyclicator válasza rszp (#17609) üzenetére


Recyclicator
csendes tag

Bocsánat, hogy nem lényegretörőbben igyekeztem fogalmazni.
SCSI csatolású CD íróim vannak (Yamaha, Plextor). Szeretném ezeket is szerephez juttatni. Éppen ezért nem teljesen játék amin gondolkodom. De az valószínűleg vágyálom; hogy találok hozzájuk külső házat, USB 2.0 csatolófelülettel. Ráadásként olcsón.
Igyekszem a továbbiakban nem offolni, avagy másokat zaklatni ilyen hülyeségekkel.

Nem a mozgathatósága a lényeges, de csak muszájból lépnék vissza egy asztali gép felé. Tudom, lefutott technika. Alkalmanként Audio CD-ket szoktam írni, a lehető leglassabban. Még lehet kapni megfelelő nyersanyagot, folyamatosan tartalékolok belőle. Ehhez van egy 52X IDE Plextor íróm (nem Premium). (Zenét manapság, fejhallgatóval és külső hangkártyán hallgatok laptopon. Az összeszedett lossless mellett, a gyári sajátjaimat is grabbeltem...részben megosztva. Nagyritkán jut szerephez a szomszédbosszantó Quad 405.)
Évekkel ezelőtt láttam párhuzamos portra köthető SCSI-s külső házat. Talán, ilyet még tudok szerezni....Ami a keresést nehezítette : az irányt némelyik forgalmazó keverte. Ugyanazt jelentette az IDE to SCSI min máshol a SCSI to IDE. Ezekkel kezdtem a keresést. Talán megélnék egy olyan átalakítóval is; ami a SCSI-s optikából IDE-set csinál. A külső házam látszólag IDE-s optikát is képes lenne fogadni. De az eszköz puffere -ImgBurn- kóvályog, a SATA-s írók ellenében.
Köszönöm a segítséged, végignézem !

[ Szerkesztve ]

Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

(#17611) rszp válasza Recyclicator (#17610) üzenetére


rszp
aktív tag

Aminek realitása van az, hogy SCSI külső házat veszel használtan. Érdemes nézegetni, mert voltak jó cuccaik. pl. [link] [link]
De ehhez még kell az USB2SCSI átalakító.

Az asztali lehet a megoldás de az is drága.

Biztos nem szenvednék SCSI-val, túl sokba kerül, akárhogy is nézem.
SATA író + ház és mindez elfogadható áron, ami szerintem nyerő.

(#17612) Recyclicator válasza rszp (#17611) üzenetére


Recyclicator
csendes tag

Valóban. Még egyszer köszönöm, hogy nem néztél teljesen lököttnek, mert segíteni akarsz!
Elég lassan adom fel...
(Létezik USB kábel, melynek másik végén SCSI-2 apa csatlakozó van, az optikák meg SATA-1 csatlakozóval bírnak. Mivel kialakításuk más -bár mindkettő 50 PIN-es- kell még egy köztes adapter, és egy darab SCSI-1 szalagkábel. No, meg a vakmerőség; hogy ez így működni is fog. Valóban bűn lenne kockáztatni huszonezer forintnyi összeget a kétséges kimenetel végett. No meg pár tucat Audio CD miatt.)
Most egy Power LC külső házat használok. Ebben váltogatom a Pioneer DVR-216 és az ASUS 24B3ST SATA-s írókat,a megírandó lemezeknek megfelelően. Avagy teszteléshez. (Az utóbbit, itt olvasottak alapján crossflasheltem LiteOn íróvá.) A pár IDE-s optikámhoz -közte Pioneer 116- való kifejezetten IDE-s külső házat, meg hirdettek a HardverApró-n. Majd elkezdek visszafelé keresgélni. Ha meglesz, tudok még írni az utóbbival is a taiwani DVD+R Verbatimból. Ez eddig csak csalódás volt.

[ Szerkesztve ]

Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

(#17613) Johnny001 válasza Recyclicator (#17612) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Nekem is van egy scsi cd íróm, még nagyon régről, kihasználatlan, de tökéletesen működik!

CW-7502-B van ráírva 1999-ből :))

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#17614) Sir81


Sir81
aktív tag

Hali!

Holnap érkezik meg az új ASUS íróm. Mivel arról még nem készült beszámoló leírás, így én most vállalkoznék egy tesztre.
Akit érdekel és jobban is ért hozzá, az küldjön privátot arról hogy pontosan mire kíváncsi és hogy azt miképp tudom lecsekkolni! :))

(#17615) 2csi


2csi
aktív tag

Sziasztok!
Megtudjátok mondani nekem, hogy mi a jelentősége annak, hogy 4k-s vagy 10k-s at veszek?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#17616) Sir81


Sir81
aktív tag

Megjött a cucc!!! Eddig pozitív de nagyon! :K

(#17617) FireShadow


FireShadow
senior tag

Ez vajon mitöl lehet? Jött a füst a gépből. Minek a hibája? Táp, az az átalakito, az ODD (ASUS DRW-24B3LT), vagy csak kilazult?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#17618) jeni válasza FireShadow (#17617) üzenetére


jeni
félisten

kilazult
sajnos a laza vezeték hőemelkedést,és zárlatot okoz :(

ha többi satás eszköznél nincs ilyen akkor a csati a hibás

(#17619) FireShadow válasza jeni (#17618) üzenetére


FireShadow
senior tag

Tanulsag jol be kell nyomkodni minden kabelt és gépkinyitás alkalmával ellenözrizni. Akkor ezekszerint az hogy nagyon erösen belszorul a táp csalatkozója az eszközökbe az csak jó. Nemvéletlen ez a kis akármi nem volt olyan szoros. De a sata áram csatlakozója nem a szorosságról híres, a molex jobb ilyen téren. Ez okozhatott volna nagyobb galibát, esetleg tüzet is ha nem veszem észre időben?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#17620) jeni válasza FireShadow (#17619) üzenetére


jeni
félisten

elviekben igen igaz lehet

(#17621) Recyclicator válasza Johnny001 (#17613) üzenetére


Recyclicator
csendes tag

Szia!
Hát, az ára akkor van kinek; fizetés gyanánt is megfelelt volna... :)

A topic " Milyen DVD írót vegyek?". Igyekszem is folyamatosan nem eltérni ettől; de érdekességnek van itt valami.
Ez most is ijesztgető áron van (persze csak az átlagos felhasználó számára). ppeter után találtam rá :
US $950.00 (+ US $90 szállításra)
PIONEER DVR-S201 External SCSI DVD-R Authoring Drive
http://www.ebay.com/itm/PIONEER-DVR-S201-External-SCSI-DVD-R-Authoring-Drive-/250194052759

Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

(#17622) geprombolo


geprombolo
senior tag

A kollégámtól kaptam egy TEAC CD-W552G cd-írót. Vannak valakinek tapasztalatai vele? Mondjuk audio-cd írásra mennyire alkalmas, egyáltalán mennyire minőségi cucc? Érdemes megtartani, vagy szabaduljak meg tőle? Tudom, régi cucc, de a Pioneer dvd íróm mellett ott figyel a gépemben egy Plex 48/24/48 is speciel cd írásra. Össze lehet egyáltalán hasonlítani a TEAC-ot a Plextorral? :U

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#17623) bsh válasza geprombolo (#17622) üzenetére


bsh
őstag

nekem w540e-sek vannak, már vagy 10 évesek de még tökéletesen működnek és amit az megír, azt mindenféle cd lejátszó viszi. szerintem összehasonlítható egy plextorral. a többi "ismert" márkától mindenképpen klasszisokkal jobb minőség. még van 10+ éves cd-romom is, ami máig hibátlanul működik.

(#17624) geprombolo válasza bsh (#17623) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi, most tesztelem, éppen egy rw-t törlök vele, aztán meg ráírok valami adatot.
Valaki másnak tapasztalata ezzel a modellel? Mennyire jól ír, lehet-e vele esetleg tesztelni, stb.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#17625) szbalogh


szbalogh
őstag

Sziasztok!

Kérlek ajánljatok nekem dvd-írót! Sata-s legyen és megbízható! Utóbbi 2 íróm pár lemez után megadta magát. Persze félévente ha használtam de amikor meg kellett volna bexartak.
Ne legyen olyan hangos mint a mosógépünk! És fekete legyen az előlapja! És természetesen olcsó legyen! Régi típus is jöhet, használtan is megveszem.

Nick: HE_Storm

(#17626) jeni válasza szbalogh (#17625) üzenetére


jeni
félisten

Szia.
Ha vadiúj kell akkor a Sony AD-7261S vagy az Asus DRW-24B5ST
Hasznàltan a korábbi minöségi DVD írok az apròn kaphatóak

(#17627) szbalogh válasza jeni (#17626) üzenetére


szbalogh
őstag

Köszi :R

Nick: HE_Storm

(#17628) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv! mit ajánlanátok jó DL írási tulajdonságokkal?
(xbox játékok írására kellene)
Lite on Ihas-t ajánlották...

(Ti irosgattok egyébként a "milyen írót" topikba?)

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#17629) jeni


jeni
félisten

(#17630) jeni


jeni
félisten

hello

megjelent a Samsung SH-224BB változat
valamint láttam használtként árulni 3000 Ft-ért Pioneer DVR-216DBK írót. Kérdés milyen lehet az? karcok voltak rajta.

kérdés,hogy nincs-e átfirmezve és kihajtva?

[ Szerkesztve ]

(#17631) verybigboy válasza jeni (#17630) üzenetére


verybigboy
senior tag

Samsung SH-224BB-ről még nem olvastam, tesztet sem láttam ... nem tudok róla (még) nyilatkozni!

Amiket linkeltél írók, csudijó írók, persze kérdés azok állapota!!!

(#17632) jeni válasza verybigboy (#17631) üzenetére


jeni
félisten

gyanítom,hogy azzal írták meg a kalóz DVD-ket nagy üzemben.

(#17633) Flashget válasza jeni (#17630) üzenetére


Flashget
félisten

Samsung paraméterei

Ezt találtam chipset kapcsán:

I still do not open the drive. But according the information from the original firmware. The Drive uses Mediatek MT1809 chipset.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#17634) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Sziasztok!
Samsung SH-222BB erről vélemények?

(#17635) Barton válasza jeni (#17630) üzenetére


Barton
senior tag

Meghajtó: TSSTcorpCDDVDW SH-224BB
Firmware: SB00
Tesztképes(Jitter nélkül persze)

(#17636) Flashget válasza Barton (#17635) üzenetére


Flashget
félisten

Akkor ez tuti jó chipes és nem samsung fajta (223C)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#17637) Barton válasza Flashget (#17636) üzenetére


Barton
senior tag

Most hajigáltam ki 2 db LG GH22NS50-t, ami kb. CDROM/DVD olvasóként "üzemel", írni azt nem nagyon képes TN03/TN04-es firmwarrel sem.Újabbat meg nem adtak ki.Soha többet LG-t.

[ Szerkesztve ]

(#17638) Flashget válasza Barton (#17637) üzenetére


Flashget
félisten

az a LG nem ajánlott kategória volt a topicban..
a régiek teljesen mások voltak.

Realme GT Master Edition

(#17639) laca500 válasza jeni (#17629) üzenetére


laca500
aktív tag

Látom nagyon sokszor ajánlod a AD-7260S írót.
Két évvel ezelőtt én is ajánlásra vettem egy ilyet. Írni szépen ír, de azt elfelejtették közölni, hogy olyan hangja lesz mintha kint állnék a reptéren. Még egyszer tuti nem venném meg.
Na mindegy.
Léci ajánlj nekem egy jó, de halk (hangtalan :D ) írót a ma elfogadottak közül.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#17640) Flashget válasza laca500 (#17639) üzenetére


Flashget
félisten

van akinek hangos van akinek nem (nekem) mert a fülemet nem rakom rá a pc.re írás közben :D
van jóval halkabb tény viszont jóval szarabbul is írja a lemezt ami szintén tény..

az ajánlások elsősorban írás szempontjából vannak a topicban, írás tesztek, különböző lemezeken végzett írások alapján.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#17641) laca500 válasza Flashget (#17640) üzenetére


laca500
aktív tag

Értem.

"van jóval halkabb tény viszont jóval szarabbul is írja a lemezt ami szintén tény."

És melyik az amelyik szarabbul ír, de halk? (amit kapni is lehet) Arra az évi 4-5 RW-re csak jó lesz. :D
Manapság a pendrive-ok korában legtöbbször arra csinálok boot dolgokat, tárolásra meg wincsit használok.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#17642) Flashget válasza laca500 (#17641) üzenetére


Flashget
félisten

vegyed bármelyik LG-t..

adat tárolásra még mindig az optikai lemez a legjobb megoldás. nagyon fontos adatok esetében 3 különböző márkájú/mid lemezre kell írni. szerintem

pendrive-ot én csak fw frissítés (tv, monitor) és ha este filmet akarok nézni ne kelljen DLNA-t használni akkor, penre írok filmet az mehet a TV USB-be.

vinyó adatvesztését valaki írta korábban..polcon tartotta minden adatot elvesztett róla 3/4 év elteltével.
valami olyasmi van a vinyóknál, hogy ha nincs gépbe és nem kerül rá x méretű byt akkor lehet formázni újra. na most ilyen esetben akár 1TB vagy 2TB is ment a levesbe vinyó mérettől függően.
lemez esetében még mindig van 2 másolat..3 egyszerre nem fog csak úgy tönkremenni.
Filmek esetében csak 1 veszik el másik esetben meg...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#17643) Pinto


Pinto
csendes tag

Sziasztok!

ezt az ODD-t keresem, csak boltban nem találni:

LiteOn iHAS624-T32B

Ha valaki tud egy kiskert, ahol lehet kapni kérem ossza meg.

Köszi!

(#17644) Flashget válasza Pinto (#17643) üzenetére


Flashget
félisten

xbox miatt?
aprón szoktak lenni..

Realme GT Master Edition

(#17645) Kcsabi válasza Pinto (#17643) üzenetére


Kcsabi
tag

Itt nézz körül: DVD-írók és -olvasók

(#17646) laca500 válasza Flashget (#17642) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi szépen.
Megnézem az LG-ket.
Régebben az Asusokra mondták, hogy nagyon csendesek és jók is. Ez a vonal már felejtős?

Nincsenek olyan fontos adataim, csak jó pár film, azok meg már nem férnek el a DVD lemezen. Blu-ray meg drága lenne. A gépemben vannak a wincsik és általában hálózaton keresztül nézzük őket.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#17647) verybigboy válasza Flashget (#17642) üzenetére


verybigboy
senior tag

100% egyetértek Veled, teljes mértékben osztom az álláspontod!!!

(#17648) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
nem tudom, jó topic-ba írok-e... kivettem egy ASUS A6M laptopból egy DVD írót, amit szeretnék beletenni egy miniITX-es házba (CFI CBI A6719), ami slim DVD-t fogad elvileg.
A probléma a csatlakozással van, a DVD-n lévő így néz ki (ld. kép):

Létezik-e olyan átalakító, hogy SATA-val tudjam csatlakoztatni?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#17649) Mikika


Mikika
aktív tag

Sziasztok
Kapni még valahol satás slot in dvd írót?

Forever Apple

(#17650) jeni válasza Pinto (#17643) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Lehet,hogy a kisebb verziók is jók a Xbox-hoz 124, 224,324,424,524.
Amúgy van hirdetve tutira átalakított IHas DVD író az aprón.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.