Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17951) Flashget válasza jeni (#17950) üzenetére


Flashget
félisten

vagy ez csak kár, hogy az infome r30 midet nem ismeri fel...

Realme GT Master Edition

(#17952) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Véleményetek erről az íróról?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#17953) jeni válasza Flashget (#17951) üzenetére


jeni
félisten

bezzeg még azt a Pio 108-s pottom pénzért tudatlanul oda adtam a kollégámnak,mivel akkor lecseréltem satás Pio 111-re.
bár van még a telken még a 106-s Piom,mai napig működik hibátlanul,hogy melyik lemezekre ír, fogad el,az passz.

lehet,hogy a TDK+RW 8x piros címkés lemezt nem fogadja el,mert Windows 8 telepítésnél hibába ütköztem.

arról nem is szólva,hogy az IDE csatis lapok szinte eltűntek

[ Szerkesztve ]

(#17954) jeni válasza GrooveHero (#17952) üzenetére


jeni
félisten

ha az emlékezetem nem csal az egy Liteon C-s változat,vagyis egy Asus DRW-24B5ST

[ Szerkesztve ]

(#17955) GrooveHero válasza jeni (#17954) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszi. :R És az amúgy jónak számít? Vagy hagyjam a 'csába? :B
Mondjuk most vettem a samu 224BB-t, nem tudom minek kellene még egy író. Egy lájtszkrájbosat azért elfogadnék. Tudsz ajánlani egyet? Egy vadi zsír lenne a legjobb, amire még gari is van kb 1 év. Tehát jöhet bolti link is. Az az 5k nem vág földhöz :N

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#17956) jeni válasza GrooveHero (#17955) üzenetére


jeni
félisten

szerintem felesleges egy Plextor SA-891 DVD író pluszba.
a Liteon belsős Plextorral nem jársz jobban,főleg,hogy dupla áron kapnád meg. Az Asus változata fele annyiba kerül ugyanaz teljesen csak más címkével.

A Lightsrcibe változatok csak a korábbi írók tudják,ezt a gyártók kezdik hanyagolni az írójukban.
Azokat manapság kevés garival használtan kapod meg.

Asus DRW-24B3LT/DRW-24B1LT (időben visszafelé haladva)
Sony AD-7261S
Samsung 223L

Asus 24B5ST= liteon iHAS "C" =Plextor SA-891
Asus 24B1ST/LT= liteon iHAS 624A=Plextor SA-880
Asus 24B3ST/LT= liteon iHAS 624B=Plextor SA-890

Mind ezek Lightsribe írók,és teszt képesek,de már nincs forgalomban,esetleg elfekvő készletek lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#17957) jeni válasza jeni (#17956) üzenetére


jeni
félisten

ez a Asus 24B5ST= liteon iHAS "C" =Plextor SA-891 nem LIGHTSCRIBE író :R :U

(#17958) GrooveHero válasza jeni (#17956) üzenetére


GrooveHero
addikt

Hú, köszi szépen az infót. :R :R Igen, állítólag kezdenek kimenni a forgalomból a lightscribe-os írok. Pedig jó lett volna egy-két lemezt szépen megcsinálni.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#17959) Flashget válasza jeni (#17953) üzenetére


Flashget
félisten

18K-ért vettem annó újonnan, ma ennyiért Pio 207 BD írót lehet venni és a Ft azóta csak inflálódott.

fw-t kell megnézni MCSE-ben és abból kiderül melyik midet nem ismeri fel.

Nekem meg van pár db piros TDK 4x és teljesen jól teszik a dolgukat, pedig 5-6-7 évesek lehetnek már.

Realme GT Master Edition

(#17960) Flashget válasza GrooveHero (#17958) üzenetére


Flashget
félisten

vettem 10 db legolcsóbb ilyen CD-t bohóckodni az LS-el, de a második írásánál jöttem rá nem vagyok elég kreatív. Na meg minden csak barna szinű lett volna :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#17961) GrooveHero válasza Flashget (#17960) üzenetére


GrooveHero
addikt

Oké, barna, nem szines, sztem nem is lesz az soha, mert teljesen felesleges, ha már van printable lemez is.
De én úgy szoktam, hogy megkeresem az adott tartalmon dvd borítóját jpg-ben, (lehetőleg kör alakút:DD) és azt szép rágravirozza. Hozzávetőlegesen 20 perc egy ilyen művelet, de a szépség kedvéért 2-3x meg szoktam csinálni. Úgy tényleg baba. Kinyitsz egy DVD tokot és nem egy alkohol filccel írt lemez vigyorog vissza rád, hanem egy kép. Tök jó :C

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#17962) speedbor válasza Flashget (#17960) üzenetére


speedbor
csendes tag

mindegy melyik lightscribe lemezt veszed az olcsot, vagy a legdragabbat, mivel jelenleg 1 ceg gyartja a vilagon az MBI, és már az sem sokaig, mivel a csőd szélén állnak.

itmedia.sk

(#17963) speedbor válasza Flashget (#17949) üzenetére


speedbor
csendes tag

Köszi, tehát a linken található író megfelel a célnak?!

itmedia.sk

(#17964) Flashget válasza speedbor (#17962) üzenetére


Flashget
félisten

Csak az volt a lényeg, hogy kipróbáljam az LS-t. Most nézem verbatim :D
LiteOn 624 B ilyen téren full, mert tud LS, Labelflash és labeltag-ot amit szerintem a büdös életben nem fogok használni.

Realme GT Master Edition

(#17965) Flashget válasza speedbor (#17963) üzenetére


Flashget
félisten

igen.
árgépen is vannak még ez már a C tipusú LiteOn.

Realme GT Master Edition

(#17966) energy4ever


energy4ever
addikt

Sziasztok.

Nem tudom, hogy jo hejen jarok-e, de remelem, hogy igen. Valaki eltudna nekem magyarazni, hogy, hogyan is mukodik a lightscribe-os dolog? Az egy DVD meghajto, amit akar belehet rakni a gep belsejebe is, vagy kulso meghajto? Vagy valami nyomtato, amibe belekell rakni a lemezt, es az nyomtat ra? Festekpatron, vagy valami hasonlo kell bele? Ha igen, akkor milyen?

Ja es kb milyen arban van egy ilyen eszkoz, amivel szepen feltudok vinni mintakat a lemez kulsejere?

(#17967) jeni válasza energy4ever (#17966) üzenetére


jeni
félisten

Hello

A Lightscribe lemez felületére kell az arra alkalmas írónak írnia.
Ez úgy működik,hogy fordítva berakod a lemezt és a NERO programmal (van külön program erre is) mely ezt tartalmazza a rá gravírozandó képet arany-sárga színben rá rajzolja,de ez kb.1-2 óráig is eltarthat.
Meglehet ismételni a dolgot,akkor annál tisztább,erősebb lesz a kép.

[link] [link] [link]

DVD lemez ár CD lemez ár lehet,hogy másutt talál olcsóbban lemezeket

[ Szerkesztve ]

(#17968) Flashget válasza jeni (#17967) üzenetére


Flashget
félisten

lustáknak

Realme GT Master Edition

(#17969) energy4ever válasza jeni (#17967) üzenetére


energy4ever
addikt

Koszonom a segitseget! :R

(#17970) wolf88


wolf88
tag

Hello!

Ma megvettem az új DVD írómat.Hazaérve egyből be akartam rakni,csak hát nincs SATA kábel a gépemben.Én meg ezt totál elfelejtettem.Íróhoz nem adtak, csak egy átlátszó nejlon tasakban kaptam meg, kicsit furcsáltam is a dolgot, de jól van.
Tudnátok segíteni, hogy milyen kábelt,kábeleket vegyek?Elvileg kettő kell ugye.Az egyik a SATA power, a másik a SATA signal.Még nem vettem ilyen kábelt.Köszi előre is.

(#17971) energy4ever válasza wolf88 (#17970) üzenetére


energy4ever
addikt

Ha nincsen Sata tap kabel a tapodon, akkor kell egy ilyen, molex to sata atalakito. [link]
Illetve kell egy olyan kabel is, amivel osszekotod az alaplappal. [link]

(#17972) wolf88 válasza energy4ever (#17971) üzenetére


wolf88
tag

Most ez nagyon jó kérdés, hogy van-e a tápon SATA tap kábel...
Most megint szedhetem szét....

(#17973) GrooveHero válasza wolf88 (#17970) üzenetére


GrooveHero
addikt

kell neked egy ilyen. Ezt kell kötni a táp molex csatlakozójára.

[link] ezt meg az alaplapra és a meghajtóra.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#17974) Flashget válasza wolf88 (#17970) üzenetére


Flashget
félisten

Mert un. OEM verziót vettél, amihez nem jár semmi ettől olcsóbb mint a dobozos verzió. abban adnak kábeleket meg nero 9-t ...miközben imgburn az ajánlott progi :)

Realme GT Master Edition

(#17975) wolf88


wolf88
tag

[link]

Ez jó lesz.Igaz?Valamikor a jövőben venni akarok majd egy vinyót is, akkor most ezzel letudnám a SATA-s csatlakozókat.

(#17976) energy4ever válasza wolf88 (#17975) üzenetére


energy4ever
addikt

Tokeletes... :)
Ahogy irtad, majd a HDDt is ratudod kotni kesobbiekben.

(#17977) jeni válasza wolf88 (#17975) üzenetére


jeni
félisten

ha lehet még hozzá tenni a sata kábelhez még annyit,hogy ha lehet olyat vegyél amin van biztonsági retesz !

sata kábel retesszel ellátva

ebben az a jó,hogy rezgésre sem mozdul ki a csatlakozóból a kábel.

(#17978) djmagyar


djmagyar
csendes tag

Sziasztok!
DVD írót szeretnék venni max 10 ezerért. Ebben az összeghatárban mi az abszolút best-buy jelenleg? Optiarcot illetve Pioneert akartam venni, de visszaolvasgatva a hozzászólásokat, sokan írtátok, hogy ezek az új szériák már nem az igaziak. mit érdemes akkor venni, ami tényleg jó minőségben ír?
köszönöm előre is válaszotok!

(#17979) jeni válasza djmagyar (#17978) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Nem nagyon van már kínálat.
Ma kapható közül a Sony AD-7280S/7283S esetleg a fapados AD-5280S (DVD-Ram nem tud kezelni)
Samsung SH-224BB vagy az Asus DRW-24B5ST ,illetve a Liteon változataik.
Esetleg használtan az aprón AD-7261S vagy a AD-7260S. Pioneer 217-ig lehet megvenni.
Még érdekes lehet egy Lite-on IHES112-29 ilyen megvétele amiben van Blu-Ray olvasó is.Holnapra meg is kapnád. Itt olcsóbb de nem tuti,hogy holnapra meg lesz.
Ha van pénzed akkor egy Pioneer BDR-207 írót,igaz 19000 Ft de teljes értékű Blu-Ray író és ahhoz már minőségi Panasonic lemezeket ami 25GB lehet kapni 350Ft darab áron.

(#17980) djmagyar válasza jeni (#17979) üzenetére


djmagyar
csendes tag

ha samsung, lite-on, plextor vagy asus márkák közül kellene választani, melyiket ajánlanátok nyugodt szívvel? típus is jöhet
a blu-ray írók írják olyan minőségben a dvd-t mint a dvd írók? vagy még elég kiforratlanok?

[ Szerkesztve ]

(#17981) jeni válasza djmagyar (#17980) üzenetére


jeni
félisten

Páran kipróbálták és szépen megírta a Blu-ray író a DVD lemezt,persze jó minőségi lemezt használva.
Igazából egy régebbi DVD író jobban megírja a DVD lemezeket mint a Blu-Ray író,sőt a most kapható DVD írókat is lepipálja.
Liteon belsős az Asus és a Plextor. Teljesen azonosak,csak szoftveresen térnek el,ami utólag variálható.
Árban a Plextor a drágább és utána a Liteon.Ezért az Asus írót érdemesebb megvenni,vagy a Samsungot esetleg ha kapható Sony írók még valamely változatát.

apró-Sony apró -Liteon apró-Asus apró-Plextor apró-Pioneer

[ Szerkesztve ]

(#17982) biokill1


biokill1
tag

Sziasztok!

Tudnátok tippet adni, hogy Budpaesten hol lehet kapni SLot In-es kiallakítású DVD írót?
3db kellene, lehetőleg külső, vagy laptopba való SATA csatlakozós.
Egyedül az Aqua-ban találtam egy SONY DVD - Blueray kombót, de csak 1 darab van...
Nagykerek is kifogyva...
Manapság már senki nem használ ilyet? :(

rejtett up! :D

(#17983) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Sony 7280S íróm van maxell dupla rétegű lemezknél szokott olyan hiba lenni hogy nem zárja le a lemezt és elrontja az írást. Na most ez rendben is volna mert a maxellek tényleg nem valami jó fajta lemezek,de az már elég baj ha egy boltban vásárolt csomagolt verba cd írásakor is eljőjön ez a hiba..Zenét írtam 100 százalék de a végén kijött a cd-írás hiba. VIssza olvastattam és lejátszotta..kurva érdekes vagy kurvára megbaszom a geci anyját. Szerintetek ki vegyem és rá verjem a faszomat vagy szarjak rá egy kocka kupacot? :C :Y

ilyet se veszek többet megy a gecibe ez!!! meg az hogy néha írás után vissza húzza a tálcát. és már a 7260Snál is ez volt.. Gratulálok magamnak is hogy megvettem!! :(((

[ Szerkesztve ]

(#17984) Wasp91 válasza tomaszka88 (#17983) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Ha olcsón akarsz jó írót akkor Samsung SH224BB.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#17985) StSanya válasza tomaszka88 (#17983) üzenetére


StSanya
őstag

Firmware frissítést se látok hozzá. Ezt találtam viszont:

https://www.sony-optiarc.eu/uploads/media/AD-7280_media_list.pdf

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#17986) tomaszka88 válasza Wasp91 (#17984) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Igen lehet ezzel jobban jártam volna mert nekem volt a nec előtt samum az írta rendesen csak nem tudom mi csináltam vele..köszi az infót amúgy

(#17987) tomaszka88 válasza StSanya (#17985) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

16X-an írtam ki a cdket az első sikerült a második hibával lezajlott 100. De a gép az beolvassa..
ImgBurn szerint a bolti verba cd: Manufacturer: Mitsubishi Chemical Corp.

Supported Read Speeds: 4x; 10x; 20x; 40x
Supported Write Speeds: 8x; 16x; 24x; 32x; 40x; 48x

(#17988) Flashget válasza StSanya (#17985) üzenetére


Flashget
félisten

Optiarchoz innen szedtük a liggys féle fw-t.

Realme GT Master Edition

(#17989) tomaszka88 válasza Flashget (#17988) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

aha láttam 1.60-as a 7280shez na és ezzel nem baszódik el az író?

(#17990) gyuszmo1 válasza Flashget (#17988) üzenetére


gyuszmo1
tag

szia!
mi a különbség a liggys féle fw és a gyártó oldalán feltett fw között? nekem egy AD-7261S van gyári fw-vel de liggys-nél is originált ír és nem módosítottat.

"A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság."

(#17991) pami5


pami5
aktív tag

Az összes PH-tagnak Boldog Karácsonyt és Új Évet kívánok!

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#17992) Flashget válasza gyuszmo1 (#17990) üzenetére


Flashget
félisten

Mert a gyáriban nincs bitsetting-patch.
Ezért a DVD+R, DVD+R RW, DVD+R DL lemezeket, nem fogja tudni DVD ROM-nak pörkölni

Realme GT Master Edition

(#17993) tomaszka88 válasza Flashget (#17992) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Nem mondod?? :D még jó hogy nem raktam fel azt a fmwt.

(#17994) Tompie


Tompie
őstag

Létezik most a piacon olyan DVD író ami jó minőségben ír és HALK? vagy túl sokat akarok egyszerre? :)
Köszi

(#17995) verybigboy válasza Tompie (#17994) üzenetére


verybigboy
senior tag

Túl sokat, nagyon sokat akarsz egyszerre!!! (sajnos)

(#17996) Slyer


Slyer
senior tag

helóheló!

szükségem lenne egy satas dvd íróra! nem tudom mire kell figyelni egy író vásárlásnál, ezért fordulok hozzátok.

5.000 körül már lehet venni normálisat? a lényeg hogy írjon DL-t. ja és fekete előlapu kéne. mi a best buy ebben a kategóriában?

(#17997) Tompie válasza verybigboy (#17995) üzenetére


Tompie
őstag

hát ez sajnos elszomorító :(
:)

(#17998) mayday00 válasza Tompie (#17994) üzenetére


mayday00
őstag

Nekem egy Pioneer BD íróm van.
Mellette van egy samsung dvd író. Ez már vagy 5éve megvan. Szerintem vagy 1500lemezt megírtam vele, s a mai napig semmi baja, hibátlanul ír..Szóval én ajánlom a samsungot, saját tapasztalatból. tudom hogy megbízható.
Innen tudsz nézelődni..[link]

De akár pioneerbe is választhatsz dvd írót, azok is nagyon megbízhatóak strapabírók.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#17999) Calogero válasza mayday00 (#17998) üzenetére


Calogero
addikt

Én úgy tudom hogy a Pioneer már leállt a DVD-írókkal, és az újak amikkel a piacon vannak nem tartoznak az ajánlott írók közé.

(#18000) kalap12


kalap12
tag

Miután a tavaly mindenki istenítette a Sony Nec 7280s dvd írót, ezért megvettem azt tavaly augusztusban. Sok dvd íróm volt már, régebben Pioneer sorozatok, de ez tünt most és akkor a legjobbnak, nos megvettem, írtam vele kb. 80 dvd-z mert már alig írok, 2 terrás winyókon tárolom a dolgaim, külön mp3 külön film stb. stb a dvd a múlté, de azért néha irogatok főleg képek meg programok miatt kell már csak, szóval, 1 hete arra lettem figyelmes mikor írni akartam volna vele a kb. 80 megírt dvd-m után, hogy nem olvas és nem is ír windows alatt, berakom a lemezt és áll egyhelyben az oprendszer és gondolkozik..írás detto, fel se ismeri ugye a lemezt...szóval volt itthon egy régebbi kiadású írom egy 7203-as Sony Nec, gyorsan betettem és lám lám az még mindíg hűségesen ír és működik, igaz már 4 éves, de attól még jól ír ennyi. Viszont amiért itt irok a kérdésem a következő lenne, ha már a legjobb dvd író tönkrement 80 lemez írása után, most mit vegyek, mi a legjobb most, a samsung 224-et mondják, mit vennétek most ti? Ajánljatok kérlek jót, kösznöm nagyon! :B

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.