Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17051) geprombolo válasza porsapka (#17050) üzenetére


geprombolo
senior tag

A különbséget nem tudom, de Flashget kolléga szerint a 7261 a nyerő. Itt megírta, hogy miért. Ma szereltem be egyet valakinek, iPonnál még kapható.
A 7280 szerintem újabb, de nem biztos, hogy jobb is. :F

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#17052) Flashget válasza porsapka (#17050) üzenetére


Flashget
félisten

először is ez 3 csak :)

nec 7280 = sony 7280 = optiarc 7280
webshopok összevissza írják az író nevét..a lényeg, hogy nincs 2 különböző 7280

7280-ba már más chipset van mint az előd 7260-ba. Valamivel gyengébb az írás mínősége, mint a 7260-nak de ez nem azt jelenti, hogy rossz. Ha adnak ki hozzá fw-t még jobb lesz.
7283-ról 0 tapasztalat van a 7261-ről írtam korábban.

Realme GT Master Edition

(#17053) geprombolo válasza Flashget (#17052) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ahogy mondod. A 7260-nal is ugyanaz a helyzet, NEC, Sony, Optiarc, ugyanaz a cucc három név alatt. iPonnál a NEC-re kerestem rá, a leírásánál már Sony szerepelt, még Sony zacsiba is csomagolták, a címkéjén Sony Optiarc szerepel gyártóként, a gép meg Optiarc-ként ismeri fel. :D

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#17054) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Most otthonra vennék külső DVD írót laptop mellé.

Az egyik megoldás hogy veszek egy korábban ajánlott NEC 7280S-t (ami nagyon szépen vált be) és egy USB racket, vagy egy külső DVD írót, melyik érné meg jobban?

A ház+a 7280S cca 10k, külsősből nem tudom melyik érné meg, ha van olyanből eSATA-s vagy SATA-s akkor az egyértelműen jobb lenne.

Mit ajánlotok?

Let the Zone take me if I am.

(#17055) CyberJedi


CyberJedi
tag

Kedves ínyencek, eladóvá vált Pioneer DVR-212D-m, fehér színű - ha valakit érdekel, megtalálja az apróhirdetésekben.

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#17056) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Kérdezném a hozzáértőktől, hogy mi a különbség a plextor dvd írói között: px-880 px-890, px-891 ? Gondolom, hogy egyre újabbak. De azon kívül?

(#17057) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Nekem is az lenne a kérdésem, mint az előző hozzászólónak (#17056):

Plextor PX-L890SA
Plextor PX-880SA
Plextor PX-891SA

írók között mi a különbség?

Ha jól tudom akkor ezekkel lehet tesztelni? Mi a tapasztalat ezekkel az írókkal? Mivel Én inkább a minőségi írást tartom főbb szempontnak!

Mivel sok DL lemezt írok, ezért választottam ezeket a típusokat, mivel elég sokan írták, hogy ebben nem jeleskednek az optiarc írók.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#17058) Flashget válasza Adler (#17057) üzenetére


Flashget
félisten

7260-ról írtam én hogy a DL lemez írásában nálam nem jeleskedik.
Van viszont a 7280 ami már teljesen más chipsetet használ arról keressél teszteket hátha az már jobban írja.

Plextor egy túlárazott író.
Valójában egy kicsivel olcsóbb írónak a belsejét takarja a LiteOn íróét. De ugyanezt a belsőt használja a Plextorhoz képest lényegesen olcsóbb Asus is csak ott a fw a gyengébb láncszem.
Ezért szerintem legjobban akkor jársz ha keresel asust és crossflesheled LiteOnná vagy Plextorrá.
Asus DRW-24B3ST vagy Asus DRW-24B3LT keress (és ezzel tesztelni is tudsz természetesen)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#17059) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Üdv!
Szükségem lenne egy olcsó és megbízható SATA íróra. Mit ajánlotok?
Nem kell semmi extra, a DVD írás menjen, de az megbízhatóan.
Fehér előlapos előnyben, de nem olyan fontos.
Optiarc AD-5280S-t néztem ki, erről mi a véleményetek?
Köszi

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#17060) jeni válasza Tomi_Sci (#17059) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Szerintem érdemesebb az aprón vagyis itt a prohardver optikai meghajtók rovatában keresgélni.Sokan megvették előre az írókat,mint gyűjtők,DVD Fanok. Ugyanis vannak olyanok köztük ami zsír újak és vannak amelyek pár darab írást csináltak rajta és messze jobbak mint a boltban ma kapható DVD írók.

[ Szerkesztve ]

(#17061) Tomi_Sci válasza jeni (#17060) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Üdv!
Nézegettem használt írókat, de annyiba kerülnek mint az újak. De ha azt mondod, hogy jobbak mint a maiak, akkor átgondolom :)
Mondjuk a garancia megléte pozitívum.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#17062) Flashget válasza Tomi_Sci (#17061) üzenetére


Flashget
félisten

egy régebbi író amit nem használtak, de "zsír új" állapotban van gari nélkül is többet ér mint amit ma kapsz boltokban garisan.
verybigboy hirdetéseit ajánlom főleg a Pio 215-t amit hirdet!

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#17063) kicsirigó7 válasza Tomi_Sci (#17061) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Hát én inkább a LG GSA-H62N - Pioneer DVR-215D megvételén gondolkoznék mint egy újén.
De ha a garancia is számít, akkor az Optiarc AD-7260S a favorit. Már ha kapsz újban. Mert kifutó széria. Elfekvőben talán még van a boltokban.

(#17064) jeni válasza Tomi_Sci (#17061) üzenetére


jeni
félisten

sőt van Pioneer 212D fehér sata író is 2500 Ft-ért

(#17065) jeni válasza jeni (#17064) üzenetére


jeni
félisten

(#17066) Recyclicator válasza Tomi_Sci (#17059) üzenetére


Recyclicator
csendes tag

Szervusz!
Vártam, bővebb ismerettel bírók meglátásaira.
Amit én mondhatok, remélhetőleg tartalmaz Számodra is lényegest.Konkrét olcsó és megbízható javaslat helyett, csak adalékokkal tudok szolgálni. A megbízhatóság mindig is első helyen volt számomra, a következők után igazolást is nyert.
Majd' két éve használok LC Power fantázianevű külső racket (IDE-SATA belső csatlakozó, ez erénye), benne Pioneer DVR-112 (IDE) íróval. XP SP3 op., ImgBurn aktuális verzió, HP 550 laptop. (Core2 Duo; tehát USB 2.0.) Itt az eszköz puffer 100 %-on volt; mint a gránit. Időnként az eszközt kínlódva detektálta : hol nem ismerte fel, hol meg USB 1.1-nek. Az íróváltással együtt alaposabban körbenéztem, és kissé lötyögősnekk találtam az USB dugót. Ugyanis, SATA-s ASUS író is hozta a problémát. Beépítettem másik aljzatot. Nem a panelre ültetve, így lazábban cserélhető lenne következőleg. De, itt a barkácsolásnak vége. Ugyanis bejött, azóta egy lemezvesztésem sem volt. DE az "eszköz puffer" 99% maximumon van íráskor, csak vissszaellenőrzéskor lesz 100 %. Szóval, a viszonylagos olcsóságának ez lett a végleges ára. Az sem tetszik, hogy a külső tápja kettős feszültséget szolgáltat, speckó dugójával. (A Plextor CD-írómat is szeretném "bekeretezni", úgyhogy amíg lehet kapni; veszek egy ugyanilyet. Így a tartalék táp biztosítása is megoldott lesz. A PS2-es (kinézetű) dugó lábkiosztása nem szabványos! Más gyártóénak felhasználása esetén ellenőrizni kell!)
Egyéb alternetívák :
Ha találnék hibás 5.25 -ös gyári külső írót, bevállalnám a (bizonytalan kimenetelű) átalakítását .Belső felépítése, tán csak nem végletesen speciális. Alapfeltételek; USB 2.0 és az egyszerű 12V-os tápcsatlakozó!
Meghökkentő áron van itt még valami :
http://www.go-pc.hu/delock_525_kulso_sata_haz_esata__usb_20__fw__a__fw__b_csatlakozokkal_11801
Nos, a kisebbik megvásárlását még nem vetettem el teljesen.......

[ Szerkesztve ]

Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

(#17067) jeni válasza Recyclicator (#17066) üzenetére


jeni
félisten

Hello
De nem írta,hogy külső DVD írót szeretne venni,mint ahogy reagáltál rá.
Annyit irt,hogy szeretne sata csatis minőségi írót venni.

(#17068) Adler válasza Flashget (#17058) üzenetére


Adler
aktív tag

Köszönöm a választ.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#17069) Recyclicator válasza jeni (#17067) üzenetére


Recyclicator
csendes tag

Szia!
Ebben is igazad van! Kicsivel előbb asound kérdezte ezt... (#17054) Félrenéztem, de nem akartam elhallgatni az általam tapasztaltakat.

[ Szerkesztve ]

Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

(#17070) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Köszi mindenkinek :R

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#17071) gymarci


gymarci
csendes tag

Kedves Fórumozók,
volt egyszer egy Plextor Premium-2 íróm, ami sajnos bekrepált. Keresek egy olyan írót, amivel megbízhatóan és jó minőségben lehet audio CD-t írni. Nem nagyon zavarna, hogy 5 ezer vagy 15 ezer, de a kapható Plextorok esetében (külső L611U vagy 612U illetve belső 891SA) nem találok sehol infot arra nézve, hogy mi a MINIMÁLIS CD-írási sebesség. A 16-szorosan írt audio CD-től kissé tartok, nem minden lejátszó olvassa el.
Van valakinek erre vonatkozó tapasztalata?
(Nem nagyon vagyok otthon a barkácsolásban, ezért szeretnék szeretnék Magyarországon üzletben kapható írót venni.)

(#17072) Flashget válasza gymarci (#17071) üzenetére


Flashget
félisten

a jelenleg kapható írók már nem igazán CD-re vanak tervezve..hiába mondok tipust ami 8x-an tud írni sajna nem nagyon kapni már boltban. régebbi írók tudnak lasabb CD írást.
viszont a hardveraprón árulnak régebbi írókat amik teljesen jók néhány köztük "zsír új" megjelöléssel amik nem voltak használva. javaslom verybigboy hirdetéseit figyelned.

Realme GT Master Edition

(#17073) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy Samsung satas bebe dvd írót Asus x50 rl laptopba, de amikor kivettem a másikat láttam, hogy az nem ilyen, nem sata. Valahogy meg lehet oldani, hogy bele tudjam rakni, vagy ki kell cserélni a dvd írót. Tényleg ez a másik fajta micsoda? ide ata vagy pata? Néztem a neten hogy a pata-sok 2szer annyiba kerülnek int a satasok, ez miért van nem értem mert a sata az újabb...

Üdv: Fishor

(#17074) szörnyeteg77


szörnyeteg77
tag

szasztok! melyiket ajánlanátok? itt vásárolok pc cuccokat. [link]

max 12-17 ezer ft.

(#17075) jeni válasza szörnyeteg77 (#17074) üzenetére


jeni
félisten

Hello

Mire is kell neked ha tudsz adni akár 13000 Ft-t?

ha sima és csak jól írjon akkor Nec AD-7280S OEM Black ebből van Labelflash változat is Nec AD-7283S OEM

Lite-on iHAS124-19 B DVD-writer drive Black SATA OEM

ha tesztelni szeretnél lemezeket akkor bármely új Asus író

[ Szerkesztve ]

(#17076) szörnyeteg77 válasza jeni (#17075) üzenetére


szörnyeteg77
tag

köszi,ez jó lesz! sima és jól írjon. ez kell nekem! ;)

(#17077) gothic20


gothic20
aktív tag

A Liteon iHAS124C íróhoz nemrég kiadtak egy új firmware-t. LL0B.
Kipróbáltam, jobb lett az írás minősége LL08 as hoz képest. Majd teszek fel néhány írás tesztet.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#17078) Flashget válasza gothic20 (#17077) üzenetére


Flashget
félisten

ezek a liteon generációk is..ahogy változott a betűjel úgy lett egyre rosszabb..
A, B, C...

Realme GT Master Edition

(#17079) Recyclicator válasza Fishor (#17073) üzenetére


Recyclicator
csendes tag

Szia!
A régiek valóban IDE-sek. (Nem cserélhető SATA-sal fel.)
Ha a két meghajtónak -egymás tetejére téve, egyértelműen látszik- gombja ugyanott van;. az előlap átcserélhető. (Garanciális esetében sem volt problémám.)

Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

(#17080) wwhy


wwhy
veterán

Valaki tesztelt/hallott már az Ume Disc Manufacturing átal gyártott UME02 lemezekről?

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#17081) Joltee válasza wwhy (#17080) üzenetére


Joltee
aktív tag

[link]
Vegyes eredmények; be kell regisztrálj, hogy a screenshotok megjelenjenek!

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#17082) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Mivel bedöglött az ide to sata átalakítóm, így kell még egy DVD olvasót vennem. A másodiknak kinéztem a NEC/Optiarc AD-7280S írót! Lehet, hogy már volt róla szó akkor viszont elnézést a kérdésért: Lehet az íróval DVD lemezt tesztelni?

A másik kérdésem:
Amivel megírom a DVD lemezt azzal lehet tesztelni vagy célszerű egy másik teszt képes íróval csinálni? Mennyire befolyásolja az eredményeket?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#17083) jeni válasza Adler (#17082) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Nem lehet,ahhoz egy Samsung vagy a Asus esetleg a Liteon íróját kell,hogy vegyed de itt az aprón kapsz korábbi kiadású zsír új használatlan jobb írókat

(#17084) drahotab


drahotab
tag

Sziasztok!

Gamer gépembe szeretnék egy ODD-t is tenni, hátha szükségem lesz rá.

Max 5000 Ft-ig melyik a legjobb választás?
(ha kérhetem, linkkel)

Fontos lenne a sebesség, és a sok lemezfajta kezelése

2 napon belül már a gépemben szeretném látni, mert sok drivert kell sűrgősen telepítenem :D

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#17085) Flashget válasza jeni (#17083) üzenetére


Flashget
félisten

ez így nem egészen jó.

LiteOn és ezek klónjai Plextor, Asus a tesztképes írók.
Samsung MTK chipsetes írói alkalmasak saját tesztekre, de jitter mérést nem tudnak.

Realme GT Master Edition

(#17086) Flashget válasza drahotab (#17084) üzenetére


Flashget
félisten

[link]

Realme GT Master Edition

(#17087) drahotab válasza Flashget (#17086) üzenetére


drahotab
tag

Köszi!

A AD-7261S nem jobb? (úgy látom, az több mindent ír)

(#17088) Flashget válasza drahotab (#17087) üzenetére


Flashget
félisten

7240, 7260 (ez lenne a legjobb csak sajna már nem kapni azért nem ajánlottam) 7280 mind alap írók nem tudnak se LS se LF funkciót viszont szebben írnak mint az xxx1 és xxx3 modellek (egyik labelflash a másik lightscribe)
mivel a 7261 nincs sok tapasztalat (nekem semmi) elvileg ugyanolyannak kéne lenni mint a 7260-nak írásban.

Realme GT Master Edition

(#17089) drahotab válasza Flashget (#17088) üzenetére


drahotab
tag

Tehát a 7261S a legjobb ilyen árkategóriában, ha jól értem

(#17090) jeni válasza drahotab (#17089) üzenetére


jeni
félisten

ÖrömHÍRRRRRR itt az alkalom.

itt még több cuccaik vannak,nem érdemes máshova menned venni CSAKIS TŐLE VEGYÉL

Ja jössz több üveg sörrel,nélkülünk nem boldogulnál ilyen téren :U

még annyit,hogy a Sony AD-7260S ugyan zajosabb,illetve gyorsan betölti a tálcát meg kiadja,de attól függetlenül nagyon jó író.
Ha olyat szeretnél ami halkabb üzemelésű akkor az Asus,a Liteon vagy a Samsungok közt válogassál.
A verybigboy mester biztosan tud neked segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#17091) jeni válasza jeni (#17090) üzenetére


jeni
félisten

Samsung SH-S223L ezzel tudsz tesztelni lemezeket,halkabb üzemelésű mint a Sony-é és ráadásul nagyon jól ír ,amellett még LihgtScribe funkciós.

A Samsung SH-223C és a Samsung Sh-223B azok nem olyan jól sikerült írók(ez az írás minőségre értendő)

[ Szerkesztve ]

(#17092) Flashget válasza jeni (#17091) üzenetére


Flashget
félisten

a 223C kimondottan nem ajánlott kategória samsung chipes
223B MTK chipes

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#17093) drahotab válasza jeni (#17090) üzenetére


drahotab
tag

Köszi, még régebben beszéltem vele, ő ezt írta:
AD-7261S = AD-7260S + LightScribe funkció

Így ez nyert.

(#17094) Adler válasza jeni (#17083) üzenetére


Adler
aktív tag

Köszönöm a választ.

A teszteléshez célszerű egy másik teszt képes írót használni vagy lehet azzal is amivel megírtam a lemezt? Az eredmény szempontjából kérdezem! Az elsődleges íróm egy Plextor.

Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#17095) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Jó régen néztem már be ide... :) Milyen DVD-meghajtót ajánlanátok, ami jitter-tesztképes OptiDriveControl-lal? Írásminőség nem olyan fontos. LiteOn iHAS122 vagy Asus DRW-24B3ST, esetleg valami más?

(#17096) kicsirigó7 válasza gg72 (#17095) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

LiteOn iHAS124-19 B. De vigyáz, már van C verzió is belőle.
Ami már, nem ugyan azt az értékeket hozza azonos lemeznél mint az előd A és B verzió.
Szk:
Ha teheted személyesen vedd át, a fenti ok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#17097) coder75


coder75
csendes tag

Sziasztok!
Kb 6 óra hosszája próbálok firmware-t keresni az Asus 24b3st írómnak, láttam nincs, semmi baj. Szeretném crossflashelni Plextor 890SA-vá. Letöltöttem hozzá minden progit, DE az 1,06-os file kiterjesztése EXE nem pedig .BIN !!!
Tud-e valaki bin file felé linket? Előre is köszi.

(#17098) gg72 válasza kicsirigó7 (#17096) üzenetére


gg72
veterán

Az nem tesztel, vagy mi a gond vele?

(#17099) dozó válasza gg72 (#17098) üzenetére


dozó
tag

Úgy tudom csak írás minőségben rosszabb.

(#17100) kicsirigó7 válasza gg72 (#17098) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Írás minőségben jobb, kisebb Jitter értékkel pörköl a LiteOn iHas 124-19 C mint a 124-19 B.
B verziónak pont ez volt a legnagyobb hibája. Ahogy a klón Asus 24B3ST/LT és Plextor PX 890SA-nak is. De ettől még, közel sem éri el az Optiarc ad-7260S írásminőségét.

Viszont teszteredményben A és B előd verziókhoz képest sokkal nagyobb PIE és PIF értéket hoz a C. Míg a két előd egymáshoz képest kisebb eltérést mutat.
(1db teszt DVD lemezzel volt összehasonlítva nálam a LiteOn iHAS 524 A - iHAS 124 B és iHAS 124 C.)

Tehát tesztelni jobb a B verzió. :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.