Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17151) Flashget válasza 655321 (#17150) üzenetére


Flashget
félisten

NEM!

ezt vedd

Realme GT Master Edition

(#17152) aveos


aveos
tag

Sziasztok!

Szerintetek ez milyen DVD író >>> LG GH22NS90?
Érdemes beruházni egy ilyenbe vagy......????

06302081105

(#17153) 2544AACD


2544AACD
csendes tag

Sziasztok!

Kellene nekem egy SATA-s DVD író. Alkalmi felhasználásra szánom (havi 1-3 db írás max), csak adatlemezek írására. Olvasásra nem. Semmi extra elvárásom nincs vele kapcsolatban. Label Flash, firmware csere és egyéb sallang nem érdekel. Nem baj ha hangos, nem baj ha lassú, az a lényeg, hogy minél jobb legyen az írásminősége és lehetőleg ne dögöljön meg egy év után, és persze működjön Linux alatt. Mit javasoltok? Samsungot nem szeretnék, mert egy idő után nem tudja kiadni a tálcát :W , LG-t sem, mert amim volt az igen hamar tönkrement :W . Plextor túl drága. Melyik a legolcsóbb legmegbízhatóbb író mostanság? Ahogy látom Lite-On, NEC közül tudnék vásárolni. Szóval melyik, miért, vagy miért ne? Köszi!

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#17154) jeni válasza aveos (#17152) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Az LGírók ma nem divatosak.
Ha tudsz akkor itt az aprón vegyél inkább Sony AD7260S vagy a boltban Sony AD7261S esetleg a AD-7280S-AD7283S valamelyikét
Elvileg az LG MTK chipes ha igaz akkor lehet vele tesztelni de semmi több.

(#17155) jeni válasza 2544AACD (#17153) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Sony AD-7260S vagy a Sony AD-7261S ez amit most lehet kapni,vagy a AD-7280S vagy a Sony 7283S

(#17156) 2544AACD válasza jeni (#17155) üzenetére


2544AACD
csendes tag

Köszönöm a választ!

Jól látom hogy a NEC AD-7280S az = SONY AD-7280S ?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#17157) jeni válasza 2544AACD (#17156) üzenetére


jeni
félisten

ja :K

(#17158) aveos válasza jeni (#17154) üzenetére


aveos
tag

Köszi a segítséget!

06302081105

(#17159) 2544AACD válasza jeni (#17157) üzenetére


2544AACD
csendes tag

Köszi! :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#17160) jeni


jeni
félisten

(#17161) Flashget válasza jeni (#17160) üzenetére


Flashget
félisten

:K

Realme GT Master Edition

(#17162) ggg1


ggg1
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni: ha van két régebbi író, egy Plextor PX-880SA-31 és egy Pio DVR-216D, akkor ezek összehasonlítva egy Sony 7261S-sel milyen minőségűek, milyen jó írók?

A másik kérdésem - visszaolvastam most egy jó pár hozzászólást -, jól értem, hogy most ez a bizonyos 7261S a legjobb boltban éppen kapható író?
Jobb a Sony írásra, mint az összes Asus, Plex, Pio, LG, Samu?

Olvasásra és tesztre pedig az Asus a legjobb, ami ua, mint a Plex és a LiteOn?
Bocsánat, hogy visszakérdezek, csak próbálom itt összefoglalni magamban a rengeteg infót.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#17163) Flashget válasza ggg1 (#17162) üzenetére


Flashget
félisten

Van a LiteOn és ennek a klónjai (belső ua.)Plextor, Asus. Önmagában az Asus a legrosszabb a 3 közül írás szempontjából a gyengébb fw miatt. Ezért ha írásra is használni akarja valaki szoktuk javasolni a crossflasht LiteOn vagy plextor fw-re Ha csak teszteléshez használéják akkor nem kell a crossflash de nem is árt neki. Viszont ha ilyen fw alatt döglik be az író a garinak lőttek.

Nincs olyan író a mostaniak közül amelyik felérne egy régebbivel pl. Pio 216-al írásmínőségben. Tehát pusztán csak azért cserélni mert régi de semmi baja az írónak erősen nem ajánlott. legszebben a régebbi IDE csatolásúak pörkölnek.

7261, hogy melyik lemezt szereti az a tesztek alapján derül ki, de biztos vagyok benne nem képes úgy megírni mint egy Pio 215 vagy 216.
Pio 218/219 már egy átcimkézett max. közepesen író QSI író nem ajánlott kategória.
LG-ből sem mindegy melyik tipust kérdezed..régebbi 4163B gyönyörűen írta a lemezeket.
A mostaniak nem ajánlott kategória.
Samuból is a samsung chipsetes a nem ajánlott mint a 223C tipus.

Realme GT Master Edition

(#17164) verybigboy válasza ggg1 (#17162) üzenetére


verybigboy
senior tag

Én tulajdonképp majd 100%-ban ugyanazt tudom elmondani amit Flashget összefoglalt, max. annyi kiegészítéssel hogy a 216-os Pio az - nálam legalábbis - annyira kimagasló eredményt nem hozott, ami hozott az a 215 volt! Ebből következőleg azt én nem tudom mondani hogy a 216 jobb mint a 7261S, kb. egy szinten vannak, igazából választani sem tudnék köztük. Ennyi amit hozzá tudnék tenni.

Az biztos hogy ha bajod nincs a 216-al, én sem látom sok értelmét cserélni, max. a 216 mellé venni egy 7261S-t is :D

(#17165) Flashget válasza verybigboy (#17164) üzenetére


Flashget
félisten

vagy egy asust tesztelni és üdv a csoportban :DDD

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#17166) Ottó58


Ottó58
senior tag

Nálam a 216D rosszabb írást produkál, mint a 7243 vagy a 7261.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#17167) ggg1 válasza verybigboy (#17164) üzenetére


ggg1
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm szépen a részletes választ mindkettőtöknek!

Szóval az a helyzet, hogy most van egy 216D-m, ami dobozos, még sosem használt, és most kell vennem egy másik írót is, ami - jobb híján - a 7261S lesz, és választhatok, hogy melyiket tartsam meg a kettőből. Ez a dilemma.

A 216D-7261S összehasonlításra azért is kérdeztem rá, mert korábbi hsz-ban írt már valaki olyat, hogy ez az Optiarc jobban írt neki, mint a Pio 216D.

Akinél a Pio rosszabbul ír, mivel végzi a tesztet?
Ugye sem a Pio, sem az Optiarc nem végez tesztet?

(#17168) jeni válasza ggg1 (#17167) üzenetére


jeni
félisten

helyedben itt vennék AZ aprón egy új Sony AD-7260S ami egyszerűbb azzal,hogy az nem tud Lightscribet kezelni,mint a 7261S de szebben ír annál egy picivel,de lehet több is

sajni csak a Samsung MTK chipes változataik,illetve a Liteon belsős írók amelyek tesztelősek

[ Szerkesztve ]

(#17169) verybigboy válasza jeni (#17168) üzenetére


verybigboy
senior tag

:D elviekben volt 5 abból 4-et már elvittek, még kellene 1-nek lennie, de sehol sem találom :F ... körül kell már majd megint néznem mi-hol van!!!

(#17170) jeni válasza verybigboy (#17169) üzenetére


jeni
félisten

HA BIZNISZEZNI SZERETNÉL ÉS SÖRÖZNI ebben csöpp melegben akkor meg kell,hogy találd az 5. Sony Ad-7260S írót. ;]

(#17171) verybigboy válasza jeni (#17170) üzenetére


verybigboy
senior tag

:DDD yep! :C

(#17172) ggg1 válasza Flashget (#17163) üzenetére


ggg1
aktív tag

Szia!

Nem szándékoztam sem LG-t, sem Samut venni. Nem régebbi típusokra akartam rákérdezni, mint a 4163B, hanem azokra, amiket most kapni, hogy egyértelműsítsem magamban, hogy akkor a most kaphatók közül valóban az Optiarc 7261 a legjobb választás írásra.

Igen, azt tudom, hogy a PATA írók sokkal jobbak, 4163B nekem is van, de csak kallódik valahol. Amit nagyon szeretek, és a mai napig használom, egy NEC ND-4550A, ami a legjobb író, amit valaha láttam. Én elsősorban Rocoh Japan lemezeket használtam mindig, másod sorban pedig Verbatim Taiyo Yudent. Ezek a 4550-nel írva olyanok lettek, hogy a pi error sosem ment 10 fölé a lemez végén sem, a PIF pedig általában max 1, ritkán max 2, de az összes PIF a teljes lemezen 10 darab alatt volt.
Ma már nem nagyon tesztelgetek, de az egyik gépemben benne van még ez a NEC, és szoktam is vele írni.

Szóval akkor most a 7261-et fogom venni, ha senki sem tud jobbat.

(#17173) ggg1 válasza jeni (#17168) üzenetére


ggg1
aktív tag

Köszi, igen, én rendes gyerek voltam, és kb. januárig visszaolvastam a hsz-eket, mielőtt kérdeztem; vettem, hogy a 7260 a tuti, és a lightscribe egy csöppet sem érdekel, meg a másik sem, de számlára vásárolok nagyobb tételben, sokminden mással együtt, tehát csak olyant tudok venni, amit ott kapni, ahol vásárolni fogok.
Egy-egy alkatrésznek külön nem tudok utánamenni apróhirdetésekbe, úgyhogy, ha a helyemben lennél, biztos Te is ott vennéd, ahol én. :-)

Szóval, mivel számla kell, és ahol venni tudom, már csak a 7261 játszik, így jobb híján az lesz, ha nem tud valaki jobbat.

(#17174) ggg1 válasza ggg1 (#17173) üzenetére


ggg1
aktív tag

szerintem már ez a 7261 sincs túl sokáig, csak a nyolcvanasok, úgyhogy gyorsan le is rendelem a dolgokat, amíg van.

(#17175) jeni válasza ggg1 (#17174) üzenetére


jeni
félisten

lehet,hogy ha a 7280S vagy a 7283S-re kijön egy jó-jobb firm akkor az lesz az ETALON a SONY AD-7280S vagy a AD-7283S

(#17176) Flashget válasza verybigboy (#17169) üzenetére


Flashget
félisten

Gépedbe kerested már? :DDD

Realme GT Master Edition

(#17177) Flashget válasza ggg1 (#17172) üzenetére


Flashget
félisten

akkor a most kaphatók közül valóban az Optiarc 7261 a legjobb választás írásra.

fogjuk rá, hogy igen de nincs tapasztalat (írástesztek) vele, mert amig kapni lehetett a 7260 tipust mindenkinek azt ajánlottuk.
De a 7280-as sem rossz író egyébként.

Verbatim Taiyo Yuden

ilyen lemezt évek óta nem gyártanak és nem is fogsz venni már.
TY lemezt a JVC gyártott de ez mínőségben meg se közelítette a verbát itt van még de a JVC is leállt a gyártásával, európából ki is vonult csak ami elfekvőben van raktárakban azokat árulják ki.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#17178) Ottó58 válasza ggg1 (#17167) üzenetére


Ottó58
senior tag

"A 216D-7261S összehasonlításra azért is kérdeztem rá, mert korábbi hsz-ban írt már valaki olyat, hogy ez az Optiarc jobban írt neki, mint a Pio 216D.
Akinél a Pio rosszabbul ír, mivel végzi a tesztet?"

Ezt én is írtam. Egyébként nálam a 7243S is jobban ír, mint a 216D vagy Lite-on 524 A.
Tesztek alapján itt a fórumon pedig a 7260-7261S a legjobb, csak most hirtelen nem találtam 7261S-el írt lemezt, azért a 7243 teszt.
A 216D vagy az elején, vagy a végén rontott-gondolom a beállított írási sebességtől függően.
Verba mínuszosakat teszteltem, -(iHAS524A-s íróval)- mert ez van többségben, ebből is a Taiwni-t.



[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#17179) ggg1 válasza Ottó58 (#17178) üzenetére


ggg1
aktív tag

Szia!

Köszönöm szépen a válaszod!
Az első elég durva, főleg az elején a tizes PIF.
A harmadik viszont egész szép; gondolom, a mai íróktól ez várható.
A total PIF 1000-1200-as értékei nekem így is tök durvának tűnnek,
a jó öreg kis írók ennek tizedét, századát hibázták. :-(

Kár, hogy így leromlottak az írók.

(#17180) ggg1 válasza Flashget (#17177) üzenetére


ggg1
aktív tag

Ó, nem veszek én már semmilyen lemezt! :-)

Mikor olcsók lettek a winchesterek, és 15e forint volt 2 TB, akkor bevásároltam, és mindent HDD-n tartok. Amúgy már sok éve nem írok semmilyen DVD-t. Szerintem az elmúlt évben kb. 2 lemezt írtam, Windows telepítőt, de már arra is inkább a pendrájvot használom, főleg, mióta vannak 100 MB/s sebességű olcsó pendrájvok.
Szóval nemigen írok már lemezt. Most csak kicsit fel akartam frissíteni a tudásom DVD meghajtó ügyben, ha már vennem kell, mert kb. lemaradtam az 5 évvel ezlőtti típusoknál. :-)

Amúgy - ahogy írtam - akkor is csak másodsorban használtam a TY lemezeket, mindenki oda volt tőlük, hogy az a legjobb, de szerintem a Ricoh Japan volt a legjobb, nekem még mindig van belőle vagy 200-300 darab. Meg is lesz még egy darabig, ahogy írom őket. :-)
Nekem azokkal sikerült a legjobb minőséget produkálnom.

Amúgy mért mondod, hogy a TY minőségben meg sem közelítette a Verbatimot? Én úgy tudom, hogy olyan, hogy Verbatim nem is volt; kétfélét árult a Verbatim, a TY-t és a Mitsubishit (MCC), és emlékeim szerint a TY volt a sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#17181) ggg1 válasza jeni (#17175) üzenetére


ggg1
aktív tag

Hát igen, reméljük, hogy kiadnak rá valami jó kis firmware-t, és akkor lesz megint egy jó kis ajánlható írónk. Amúgy mindig ez van minden írónál: a kezdeti firmware-ekkel mindig sokkal rosszabb, mint egy kiforrottabb meghajtó. A gyártónak is ki kell tapasztalnia, hogy egy adott írója milyen paraméterekkel, íróárammal adja a legjobb eredményt az egyes médiumokkal. Gondolom, ők is vadul csinálják most a teszteket. :-) Drukkoljunk nekik! :-)

(#17182) Flashget válasza ggg1 (#17180) üzenetére


Flashget
félisten

Amúgy mért mondod, hogy a TY minőségben meg sem közelítette a Verbatimot? Én úgy tudom, hogy olyan, hogy Verbatim nem is volt; kétfélét árult a Verbatim, a TY-t és a Mitsubishit (MCC), és emlékeim szerint a TY volt a sokkal jobb.

Igen volt a Verba TY mides lemez.
Még kapható a JVC TY mides lemez, ami már minőségben meg se közelíti a néhai Verba TY lemezt.
Így már érhető?

Realme GT Master Edition

(#17183) Flashget válasza ggg1 (#17181) üzenetére


Flashget
félisten

nem mondanám, hogy a gyártó kezét lábát törné a jobb fw kiadása mellett ami a 7280-at illeti.
még jó, hogy van ez az oldal

Realme GT Master Edition

(#17184) ggg1 válasza Flashget (#17165) üzenetére


ggg1
aktív tag

Asust tesztelni? Azt mért vegyek? A Plextor nem lesz jó, amit a 17162-ben írtam?

Tényleg, arra nem is reagáltatok, hogy erről a Plex-ről mi a véleményetek, csak a Pio-ra.

A PX-890SA-t láttam, hogy több helyen említettétek. Na most ez a címkéje szerint egész pontosan egy PX-880SA-31. Gondolom, tesztelni fogok vele tudni. Ez a meghajtó még fóliás, nem próbáltam, de mint említettem, van egy NEC ND-4550A-m is, ami viszont nagyon szépen olvas és tesztel is, csak jittert nem.
Úgyhogy, attól tartok, az Asust egyelőre kihagyom.
Majd csinálok egy összehasonlító tesztet tesztelésből a Plex és az NEC között, ha lesz időm, bár a Plex még egy jó darabig nem lesz sehová beépítve.

(#17185) ggg1 válasza Flashget (#17182) üzenetére


ggg1
aktív tag

Igen, értem, a JVC TY-re írtad, hogy rosszabb, a Verba TY-re meg, hogy már nem kapni.
Minden tiszta. :-)

Én viszont sosem vennék semmilyen JVC lemezt, ha pisztollyal kényszerítenek, akkor sem, és nem is vettem soha, így akkor ezt meg is úsztam. :-)

Ricohból meg még annyi van, hogy a halálomig elég lesz.
Majd mérem, hogy közben mennyit romlik a minősége! :-)))

Egyelőre nem sokat, mert a kb. 5 éves Ricoh Japan lemezek az 5 éves írómban most írva ugyanolyan jó minőségűek, mint 5 éve voltak.

(#17186) Flashget válasza ggg1 (#17184) üzenetére


Flashget
félisten

mert már annyi mindenről van szó, hogy elsiklottunk felette :)
ha felismeri a mideket no problem...viszont PX-890SA-t nem vennék mert túlárazott klón, drágábban adták mint az ekte liteont aminek a belsejét kapta.
erre írtam akkor már inkább az olcsóbb Asus DRW-24B3ST és crossflashelni liteon vagy plextorra és ugyanott van az ember kb. a fele összegből.

Realme GT Master Edition

(#17187) ggg1 válasza Flashget (#17186) üzenetére


ggg1
aktív tag

Hát igen, én is gondoltam, hogy majd jól elolvasom a hsz-okat pár hónapra visszamenőleg, és akkor kiokosodok, de egy óra elteltével elkezdett fájni a fejem, és inkább elmentem aludni, aztán másnap megint nekiugrottam, hogy megértsem, mi minek a klónja, variációja, mihez melyik firm a jó, és mibe kell flash-selni. :-)

De most már kezd leülepedni a dolog. :-)

Amúgy igen, ezt olvastam, hogy a Plex egyenlő az Asus-szal, csak drágább, és ezért nem veszitek, de nekem már van egy ilyen elfekvőben, úgyhogy azért írtam, hogy nekem így az Asus marad ki, és ez majd jó lesz tesztelni, ha valaha majd akarok egyszer tesztelni. :-)

[ Szerkesztve ]

(#17188) jeni válasza ggg1 (#17181) üzenetére


jeni
félisten

hiába a frankó szuper író ha már nincs hozzá nyersanyag ;]

(#17189) ggg1 válasza jeni (#17188) üzenetére


ggg1
aktív tag

Látod, ezért kell jól betárazni a jó cuccokból.
Nekem az a Ricoh lemez bevált, és annyit vettem belőle, hogy kb. 6 éve nem is vettem se CD-t, se DVD-t. Vártam, hogy majd jól elöregednek a lemezek, a kémia, meg minden, de egyelőre nem, úgyhogy úgy néz ki, megérte.

Mondjuk azt nem gondoltam, hogy a winchesterek egy idő után olyan olcsók lesznek a Ft/MB viszonylatban, hogy már nem használok többé optikai lemezt. Azt gondoltam, majd szép lassan átállunk a BluRay-re. Hát igen, szép lassan állunk át. :-)
Úgyhogy azért fogyogat így is a DVD, még ha nem is annyi, mint korábban, amikor a merevlemezek drágák voltak.

[ Szerkesztve ]

(#17190) jeni válasza ggg1 (#17189) üzenetére


jeni
félisten

lehet előre tudni,hogy mikor csinálnak silány lemezeket?
meg aztán a Blu-ray mint adatrögzítés az Optikai lemezek táborába belépett mint új technológia.
a gyártók már inkább erre mennek ott próbálnak nagyobb hasznot húzni,,azon belül a nagyobb méretű pendrivek is elterjedtek.
én se spájzoltam fel 200 db készlettel,de olyan 120 db van a régebbiekből,talán a Philips pakk ami újnak mondható.
a winyók áraik most nagyon fent vannak,és lesznek jó darabig.

A Blu-ray is azért izgatot mert egy lemezre ráfér 25GB, illetve 50GB de igazából csak 1 filmet írtam ki rá még.
Ahhoz is kellene egy nagy méretű LCD-Plazma amin érdemes lenne nézni olyan anyagokat.

[ Szerkesztve ]

(#17191) Flashget válasza jeni (#17190) üzenetére


Flashget
félisten

nekem már "csak" egy 3D-s BR asztali lejátszó meg egy faintos házimozirendszer kell hozzá. "csak" :p
200K kb. :O

Realme GT Master Edition

(#17192) verybigboy válasza ggg1 (#17180) üzenetére


verybigboy
senior tag

Azért óvatossan azokkal a HDD-kel!!! Közel nem annyira megbízhatók mint egy jó alapanyagra, jól megírt DVD lemez!!!!!!!!!!!!

Nemrég halálozott be épp itt valakinek a HDD-je ki csakúgy mint Te HDD-ben gondolkodott, a komplett HDD adatmennyiség bánja a döntését!!!

A HDD jó dolog, de mint biztonsági változat, biztonsági lementés a DVD archiváláshoz képest 1 nagyságrendel kevésbé megbízható ... én ezt nem ajánlanám!!!

(#17193) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!
Milyen optikai meghajtót tudnátok ajánlani 5k környékén, ami gyors, (játékokhoz is használnám) és tud irni duplarétegűt is, illetve nem nagyon hangos. Kösz a segitséhet.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#17194) jeni válasza NandorHUN (#17193) üzenetére


jeni
félisten

Hello

Ma már minden új író és 4 évvel visszamenőleg már tudják a DL lemezek írását.
Az egy rétegű lemezeket jelenleg a Sony-k írják meg szépen. AD-7260-7261-7263-7280-7283
Az Asus (LiteOn belsős)és a Samsungok picit halkabbak,finomabban nyitja a tálcát.
Az MTK cipes Samsungokkal a 223C kivételével lehet tesztelni lemezeket és az összes Liteon,Asus,Plextor írókkal egyaránt.
Az Asusnak az hátránya,hogy a gyári firm nem olyan jó.azt érdemes átírni Liteon vagy Plextorra.
Az LG nem javasoltak,bár az újak amik most jelentek meg nem sokat tudunk róla minőségileg. Az tény a régebbi írók jobban írnak,mint a mai írók. A Pioneer már nem gyárt saját műhelyében DVD írókat.

U.i:Ha tudsz lehet itt az aprón is venni új,vagy újszerű írókat. amikkel jobban jársz vele.
Asus
LiteOn
Sony
Samsung SH-223L

[ Szerkesztve ]

(#17195) Flashget válasza jeni (#17194) üzenetére


Flashget
félisten

Ma már minden új író és 4 évvel visszamenőleg már tudják a DL lemezek írását.

Pio 108 írót asszem 2005-ben vettem...és még az évben vagy 2006-ban írtam vele DL lemezt. A lemez most is lejátszható.
Pedig Ridata lemez Ritek D01 a mid :)

Realme GT Master Edition

(#17196) NandorHUN válasza jeni (#17194) üzenetére


NandorHUN
addikt

NEC AD 7261S
NEC AD 7283S
NEC AD 7260S
Szerinted melyik, am az az ASUS se rossz, amit linkeltél, de ezek ahogy elnézem többet tudnak, számít ez a különbség?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#17197) jeni válasza NandorHUN (#17196) üzenetére


jeni
félisten

A tudás és a minőség nem ugyanaz.
Kérdés:tudjon mindent vagy csak szépen írjon és olvasson. A kettő együtt nem lesz,valamit valamiért.
Elvileg ha veszel használtan nagyon jó állapotú Pioneer DVR-205 vagy a Pioneer DVR-206-t akkor majdnem a kettő együtt van.
Itt az aprón találsz olyat.
A Sony és a Nec teljesen egyforma.
Ha kapsz NEC AD-7260s AKKOR AZT VEDD.
Az Asusnál a gyári gyenge firm miatt javasolt szoftveresen buherálni a jobb írásminőség miatt.

Kérdés kell-e neked LightScribe és Labelflash?
Ha nem akkor az AD-7260S ha kapsz még olyat ha nem akkor a 7261S ha az sincs már akkor a 7280S vehető.
Ha tesztelni szeretnél lemezeket akkor Liteon belsős írót az Asus,a Plextor (ez drágábban adja,itt a márkát kell megfizetni) vagy az eredeti Liteon írót.
Esetleg még a Samsung SH-S223L vagyis LLLLLLL kiadást.
Itteni fórumon a Sony-t DL lemezek írására picit gyengébb eredményt hozott,mint a buherált Asus,a Plextor és a LiteOn.

[ Szerkesztve ]

(#17198) NandorHUN válasza jeni (#17197) üzenetére


NandorHUN
addikt

Amugy melyik a jobb a LightScribe vagy a LabelFlash? Szerintem nem hátrány ha van ;)
Az ajánlott Pioneerok tudják?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#17199) jeni válasza NandorHUN (#17198) üzenetére


jeni
félisten

csak akkor ha a Pioneer firmját módosítod 206D-ről 206L-re,illetve a 205D-ről 205L-re.
a Lightscribe megtalálható CD-n és DVD-n.-végén sárgás képet ad az eljárás után-

Ellenben a Labelflash csak DVD-n van meg.-végén kékes képet ad az eljárás után-
ha minden igaz csak a Fuji gyárt hozzá lemezeket.

ritkán írnak arra azzal az eljárással mely eltarthat akár másfél órát.
kétségtelen,hogy szép,látványos.

Nálam volt 1-1 írás mindkettőből és a Lightsribe lett szebb a felületi égetéssel.

(#17200) NandorHUN válasza jeni (#17199) üzenetére


NandorHUN
addikt

Pioneer-t már nem kapni sehol :/, nekem am a 7261S jön be a Lightscribe miatt. De azt mondjátok az ne vegyem? Elvben jobb ugye a 7260S.... hát én már nemtom.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.