Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17101) jeni válasza kicsirigó7 (#17096) üzenetére


jeni
félisten

Ahhoz képest mi az az író ami vele 100% egyenértékű,minőségileg és tudásban?

Asus,Samsung.Plextor amik teszt képesek
és Sony vagy más írók ami nem tesztképesek

Az új Asus 24B5ST/LT arról senki sem tud semmit milyen is az minőségileg?

U.i: A C változat jobban ír de rosszabbul tesztel?
LiteOn iHAS124-19 B ez gyengusabb?

[ Szerkesztve ]

(#17102) gothic20 válasza gothic20 (#17077) üzenetére


gothic20
aktív tag

Philips DVD 6x-an írva az új firmware frissítés után.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#17103) kicsirigó7 válasza jeni (#17101) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Írásminőségileg:
LiteOn iHas 124 B = Asus 24B3ST/LT, Plextor 890SA, Pioneer 219L

LiteOn iHas 124 C kb a Samsung SH-S222AB/BB kel van egy szinten.

Asus 24B5ST/LT lehet hogy LiteOn iHAS x24 C klón.
De lehet hogy LG GH24NS/LS90 klónok. (Amelyek ugye újabban már MTK csipszettel készülnek)
Néhány hónapja már felhozódott ez a téma. Akkoriban próbáltam utána járni, de konkrétabbat még nem olvastam ettől. Azóta meg nem is nagyon érdekelt.
Így írásminőségileg sem tudok mit mondani róluk.

Szk: Én konkrétan Lg GH24NS/LS90 egyikére vagyok kíváncsi.

Harmadik kérdésedre: (#17100)

[ Szerkesztve ]

(#17104) Flashget


Flashget
félisten

ez a LiteOn 122 szerintem C tipusú...túl sok van belőle alacsony áron.

Realme GT Master Edition

(#17105) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

tanácsot szeretnék kérni, meglepő? :)
Régóta megelégedéssel NEC írókat használok, elég gyakran írok XBOX játékokat barátaimnak. Azon a fronton mindenféle változások voltak és a legfrissebb XGD3 progik nem nagyon mennek tökéletesen. Utánanézve úgy tűnik, hogy elsősorban Lite On írókkal írhatóak meg ezek jól, itt pl mindenféle ilyen célra módosított firmwarek is akadnak (külön kiemelve, hogy az NEC származékok nem okék):
c4eva

Ilyesmit is találtam a témában:

"ow for you to burn those games properly - u need to use a LITEON iHas
124 - 624 B and flash that DVD burner with a custom MAX BURNER firmware; cos all other dvd burners cannot burn to the far edges of the dvd.

Now since u don't have an iHas burner - u can truncate the games using Imgburn. But the new games don't play with truncated burns (truncate means that the dvd burner wrote until it is able which is 97% of the game - and u lose the 3% of the game) Only the iHas burner can burn a game 100%.

Yes, u can with Imgburn - just truncate the game - but be warned; if u copy the game to the HDD, u will get a lot of errors plus the latest games are not playing when they are truncated. So get an iHas burner or any other burners listed on the c4evaspeaks site that are compatible with the Max Burner firmware.."

Szóval azt szeretném tőletek kérdezni, hogy melyik Lite On író, ami a leginkább ajánlott (legjobb írásminőségű)? Mintha régebben elsősorban az 524-esről olvastam volna jókat itt... és hol lehet beszerezni ezeket? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#17106) jeni válasza Orgi (#17105) üzenetére


jeni
félisten

Szia

Itt a fórumon az apróban árul ilyet valaki módosítva éppen Xbox-ra átalakítva újként.

ez lenne az

(#17107) jeni válasza kicsirigó7 (#17103) üzenetére


jeni
félisten

akkor u.a mintha ezt venném meg Asus 24B3ST/LT

(#17108) Orgi válasza jeni (#17106) üzenetére


Orgi
őstag

Nemtom mit szívott az eladó mondjuk, de maga a hirdetés szövege biztató...

(#17109) verybigboy válasza Orgi (#17105) üzenetére


verybigboy
senior tag

Kérlek keress meg privátban, a részleteket ott lebeszéljük, köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#17110) kicsirigó7 válasza jeni (#17107) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

:K

(#17111) jeni


jeni
félisten

ÜDV.

Van valakinek Liteon 524 B bin AL27-s verziója?
Ugyanis a Flash Utility keresztül nem megy az Asus DRW-24B3LT írón a flash. művelet :((( Ezt az AL27-takartam rátenni,mivel vissza olvasva a 524 Bal27-s jobbnak titulált mint a 624 B GL27-s verzió.

(#17112) Mikee868


Mikee868
tag

Üdv!
Sokan írják hogy jó a Samsung 223L.
Nekem ilyen van és a gari lejárta után kb 1 hónappal megadta magát, kattogott egyéb furcsa hangokat adott ki nem nyitotta ki a tálcát és volt amikor a win se látta. Mostanság észhez tért néha olvas legutóbb írtam vele egy CD-t de elég trágya minőségű lett.
Lehet hogy egyedi a hiba de gondoltam megosztom veletek.
Esetleg valami tipp hogy mit lehetne kezdeni vele?

(#17113) jeni válasza Mikee868 (#17112) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Szoftverfrissítést,még abban az esetben ha már nem garis. Gondolom a tiedre 2 év jótállást adtak ami most járt le?
Akár a win 7 rendszered is okozhatta ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#17114) Ottó58 válasza Mikee868 (#17112) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ehhez én is csatlakozok.
Nekem is volt több Samsung íróm, amit a fórumon elég jónak tartanak, bár én letettem eme írók vásárlásáról, akármilyen minőségben írnak.
Amire szám szerint emlékszek: 203D (ezt is jónak állították), 223 talán "Q", és a gari lejárta után mindegyik úgy kezdte, hogy a tálca össze-vissza járt. Benyomtam a lemezt mire többször kiadta, volt hogy a tálca csak nyitott állapotban állt meg akármilyen op.rendszer volt a gépen, hozzáteszem más gépeken is kipróbáltam. Gépindításkor kidobta a tálcát, én behúzattam, ő magától kinyitotta és úgy állt csak meg.
Egy idő után idegesítővé vált, hogy önálló működésbe kezd, volt amikor bent maradt, meggondolta magát kinyitotta a tálcát, pedig semmilyen íróprogramot nem indítottam el.
Kevesebbszer fordult elő, hogy a rendszer nem látta, de volt olyan is, hogy többszöri próbálkozásra volt hajlandó írni és olvasni.
Ja egy F-es írót még ekkor mérgemben kölcsönadtam másnak írni, azt mondam neki, hogy ne is lássam a Samut! Majd szólok ha kell.- ennek már jó ideje és nem is szándékozom visszakérni, habár még nála működik és nem mond rá semmi rosszat.
A Samukkal párhuzamban mindíg volt NEC valamelyik típusa. Hiába tartják hangosnak, eddig ez vált be, a legjobb minőségben írt. (Verba lemez-+-).
Meglátásom, hogy a gari idejéig a legtöbb működik utána bizonytalan.
Amit most használok 524 A; 7261 S; 216 D.
Ezek közül a 7261 ír a legjobb minőségben!

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#17115) Joltee válasza Ottó58 (#17114) üzenetére


Joltee
aktív tag

"Gépindításkor kidobta a tálcát, én behúzattam, ő magától kinyitotta és úgy állt csak meg.
Egy idő után idegesítővé vált, hogy önálló működésbe kezd, volt amikor bent maradt, meggondolta magát kinyitotta a tálcát, pedig semmilyen íróprogramot nem indítottam el."

Én is találkoztam ilyennel, egy (használt) 223F személyében. Rendkívül bosszantó volt, szerencsére visszavásárolta az eladó, aki 1ébként hibátlanként árulta. :(( A meglévő 222L-em viszont (eddig még) tökéletesen teszi a dolgát, kopp-kopp... :)

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#17116) Mikee868 válasza jeni (#17113) üzenetére


Mikee868
tag

Üdv!
1 év gari volt rá ami lejárt, FW-t frissítettem most majd tesztelgetem.

(#17117) jeni válasza Mikee868 (#17116) üzenetére


jeni
félisten

egyébként minden Samsung írókra 2 év garancia jár,ezek igazak a Sonyra,az Asusra,és a Plextorokra. A LiteOn nem ad 2 év garit,az furcsa.

(#17118) Mikee868 válasza jeni (#17117) üzenetére


Mikee868
tag

Akkor nem értem miért volt a garilevelen 1 év...

(#17119) Flashget válasza Mikee868 (#17118) üzenetére


Flashget
félisten

kisker faszsága..

Realme GT Master Edition

(#17120) jeni válasza Flashget (#17119) üzenetére


jeni
félisten

:R :K :DDD
pontosan :K ;]
a mottójuk: eladni,eladni és eladni,és semmi több
nyűg a boltnak ha gariztatnia kell a termékeket a 2. esetleg a 3. évében.

u.i: mert akkor igazából nincs áruforgalma ebből és a postai dolgokkal járó költségeket őt illeti meg,valamint a nagykereskedésbe is neki kell elmennie egy másik termékért.

[ Szerkesztve ]

(#17121) Flashget válasza jeni (#17120) üzenetére


Flashget
félisten

Logitech is 2 év garit adott minden termékére (állítólag már 3 év nem tudom) és mikor a 7 hónapja vett 8K-s bill. beszart nálam arra is 1 évet adott a kisker..mikor rákérdeztem miért is 1 év miközben a logitech 2 évet ad csak hümmögött..

Szóval amire hivatalosan 2 év a gari de a kisker csak 1 évet ad, arra van még 1 év gyári garancia náluk lehet érvényesíteni a garit.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#17122) jeni válasza Flashget (#17121) üzenetére


jeni
félisten

Sajnos a törvény csak min 1 év garanciát ir elő és azt kötelezik a boltokra az adott termékeknél,amennyiben több van akkor azt külön kell feltüntetniük.

na az a többi garis intézkedés amit nem akarnak bevállalni a boltosok. ez a tipikus magyar mentalitás.

Nálam volt ilyen még anno mikor a Duna plázában is volt Qwerty bolt ( ma már csak a Bartók Béla úton van már csak 1 boltként) és ott vett Logitech MX700-ra ami bill+egér páros volt,és arra 5 év garit adtak a gyártó alapján és a bolt csak 1 évet irt a papírra.
elküldött,hogy onnantól nála nem is próbálkozzak és vigyem a gyártó képviseletéhez,
szerencsére a Bp-i Logitech képviselet jóvá írta,és kaptam helyette MX3000-t.

[ Szerkesztve ]

(#17123) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Nekem van 182D-m 203D 223F 223L.. Egyiknél sem volt lemezkiadásos hiba, vagy hogy a win nem ismerte fel. Persze ezeket újonnan vettem, csak én használtam őket.
Viszont vettem agyon használt, 203B-223B írókat. Ezeknek beakadt a tálcájuk, tehát csak mechanikusan tűvel nyílnak. De tökéletesen írnak, jó írásminőséggel. Más problémám Samsung írókkal nem volt.

Pioneer írókból évekig 2004-2008 között csak selejtet fogtam ki, típustól verziótól függetlenül. Pedig jó-párral próbálkoztam. De mind ment vissza gariba. Helyettük vagy Lg HXXN-t vagy NEC ND-4550A-t Optiarc AD-5200S-t kértem cserébe.
Most viszont használtan van vagy 20db Pioneer íróm 111D-től 216D-ig, mind tökéletesen működik. Kivétel pár 112D amelyben volt hibás jócskán. (Nem kezelnek CD-lemezt). De ezeket már így vettem hibásan potompénzért.

Tehát én azt mondom hogy jár így az ember. Nincs szerencséje bizonyos márkával vagy márkákkal.
Én a Pioneer írókkal jártam így, mások a Samsungal, megint mások LG/Asus/NEC márkákkal.

(#17124) kicsirigó7 válasza jeni (#17117) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

egyébként minden Samsung írókra 2 év garancia jár,ezek igazak a Sonyra,az Asusra,és a Plextorokra. A LiteOn nem ad 2 év garit,az furcsa.

Sok webshopban egyazon típusú író, főleg (Sony Optiarc) két áron kapható. Mindkettő oem, csak az egyik akciós. De más márkánál is van akciós készlet. (Samsung Asus Lg)
A különbség árban nagyjából 2-400Ft. Az olcsóbbik akcióson 1 év, a drágábbikon 2 év gari van.
Kisebb boltok a nagyker -től kapják meg így olcsóbban. Mert a vevők többsége azt veszi meg, ami a legolcsóbb. Még ha csak pár száz forintról is van szó. Kevésbé fontos a garancia idő. Aztán meg szidják a márkát, vagy a boltost. Mert 13 hónaposan bedöglött az író.

A LiteOn azért ad csak 1 évet, mert olcsóbb 10-20%-kal mint egy Asus, fele az ára mint egy Plextor-nak. Holott csak a márkanév más.

Vagy másképpen: Az Asusnál a +1 év garanciát fizeted, a Plextornál a márkanevet busásan. :D

Szk: Ezzel nem akarok sem gyártó márkát, sem boltost / webshopot/ nagykert védeni. Sem vevőt felhasználót kritizálni. Tehát senki ne vegye magára.
De ez az igazság. :)

[ Szerkesztve ]

(#17125) Flashget válasza kicsirigó7 (#17124) üzenetére


Flashget
félisten

A LiteOn azért ad csak 1 évet, mert olcsóbb 10-20%-kal mint egy Asus, fele az ára mint egy Plextor-nak. Holott csak a márkanév más.

LiteOn 624B-t vettem 7,8K-ért..de az ára felment 11K fölé, míg az Asus 5-7K között maradt.

Realme GT Master Edition

(#17126) kicsirigó7 válasza Flashget (#17125) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A tudást is nézd, 624B a LiteOn csúcs írója.

Asus 24B3LT-ből, sem Plextor 890SA-ból nem tudsz csinálni olyan 624B-t amely tudna Labelflash-t.
Asus 24B3ST Liteon-ként még LightScribe-t sem tud.

Van boltban 124B is, 10-felett. [link]
Ezt az áremelést az xbox hozta, ;]

(#17127) Flashget válasza kicsirigó7 (#17126) üzenetére


Flashget
félisten

ezt írtad:
A LiteOn azért ad csak 1 évet, mert olcsóbb 10-20%-kal mint egy Asus

Én meg erre reagáltam, hogy nem igaz :) De nem is ez a lényeg..inkább az, hogy egy írót ennyiért ad és csak 1 év a gari, ez egy kicsit szemét dolognak tartom miközben olcsóbb írókra 2 évet adnak pl. samu 223L..
tudom Pio is csak 1 évet adott, de nem is került ennyibe mint a LiteOn

Realme GT Master Edition

(#17128) jeni válasza kicsirigó7 (#17126) üzenetére


jeni
félisten

fizikailag van-e különbség belülről a gyári Liteon iHAS 624B és az ASUS DRW-24B3LT B írók között?

u.i:közben írtad,hogy a labelflash funkcióban különbözik,ezek szerint maga a lézer dióda sem azonosak

[ Szerkesztve ]

(#17129) kicsirigó7 válasza jeni (#17128) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Liteon iHas 124-B = Asus 24B3ST Tehát ez az alap.
LiteOn iHAS 224 B = Asus 24B3LT = Plextor PX-890SA. ( LightScribe)

-----------------------------------------------------------------------------
Liteon iHAS324B SmartErase
Liteon iHAS424B LightScribe + SmartErase
Liteon iHAS524B LabelTag + SmartErase
Liteon iHAS624B LabelTag + LightScribe + SmartErase + Labelflash

Az hogy te az Asus 24B3LT írót, Liteon iHAS624B-vé flasheled, a LightScribe-n kívül nem fogja tudni a többit.
Tehát csak annyi a változás, hogy a 624B fw-vel fogja pörkölni a lemezt. Nem az Asus 24B3LT- vel. A LightScribe meg természetes.
Én még nem halottam más véleményt erről.

fizikailag van-e különbség belülről a gyári Liteon iHAS 624B és az ASUS DRW-24B3LT B írók között?

Szerintem van. A fentieket figyelembe véve, nem nehéz kisilabizálni.
Van ami szoftveres funkció, de a labelflash-hez szerintem hardvereres támogatás is szükséges.
u.i:közben írtad,hogy a labelflash funkcióban különbözik,ezek szerint maga a lézer dióda sem azonosak
Nem csak a labelflash funkcióban tud többet. :N A többi pár sorral feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#17130) verybigboy


verybigboy
senior tag

A Samsung "tálcanyitogatásos" dolgot idáig 3 írónál tapasztaltam. 1 db. 203-as írón és 2 db. 223Q írón. Érdekes módon mindkét 223Q-nál a mikrokapcsoló piszkosodott el, annak a kitisztítása megoldotta ezt a furcsa problémát, ergo ezt a "típushibát" én is tapasztaltam már.

Pioneer írókkal azt mondom idáig szerencsém volt, kivétel mint ahogy kicsirigo is említette a 112 és 212-es széria, ami hibás széria volt, gyári visszahívás/csereprogram is volt ebből annak idején!!!

Az NEC/Sony/Optiarc írókkal a "régebbiekkel" van/voltak gondjaim, relatíve sok író nagyon lassan ismeri fel a lemezeket, vagy egyes lemezeket fel sem ismeri!

AZ LG írók (GSA sorozat) szinte azt kell mondjam hibátlan sorozat volt, igen-igen kevés írót kaptam ami ebből a szériából hibás volt!!!

LiteOn írók ... abszolúte nem a kedvenc íróim, sajnos nekem nem jöttek be (nem hibaügyileg hanem írásminőségileg).

ASUS írók, amik nekem voltak azok rendben tették a dolgukat, sok panaszom nem volt rájuk.

[ Szerkesztve ]

(#17131) Joltee válasza verybigboy (#17130) üzenetére


Joltee
aktív tag

Nekem a 24B3LT viselkedik furcsán egy ideje: bizonyos megírt lemezt RW-nek ismer fel, sőt, néha csak kínlódik-kínlódik és semminek nem ismeri fel, "lefagy"; egyre gyakrabban műveli ezt. Viszont ha felismerte, onnantól kezdve semmi probléma, olvassa/teszteli rendesen. Néha a tálca ki/be 1x-2x segít, utána magához tér. :U Vissza kellene vinnem, nem is emlékszem 1 v. 2 év gari volt-e rá. Bár u.ilyet úgysem kapnék már helyette, ha jól tudom nemigen lehet már venni. Tesztelésre (jitter is) mit ajánlanátok helyette?

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#17132) kicsirigó7 válasza Flashget (#17127) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ezt az áremelést, az xbox hozta. Asus írót nem sokan mernek CrossFalsh-elni LiteOnná.
Ergo, LiteOn B írókat keresik manapság a legjobban. Nagy rá a kereslet, ráadásul kifutó széria. Ha jól körül nézel még mindig olcsóbb egy 124B mint egy Asus 24B3ST.
Már ha nem iHas 124-19 C verziót kap az illető B-ént hirdetve. Na ez a szemétség szerintem.
De légy nyugodt, amit kifut a B-s LiteOn, felnyomják az Asus 24B3ST/LT árát is. Már ha az is kapható lesz addigra, mert ezek is kifutó verziók.

Anno a 524 A-nak is jócskán felnyomták az árát. Mert keresett író volt a tesztképessége miatt. És csak ez a verzió volt volt tuti LiteOn, a többi verzióban szerencsétlen esetben clon Optiarc AD-724xS-t kaptál.

LiteOn 624 B-t meg ne hasonlítsuk már össze Asus 24B3ST/LT verziókkal, vagy a Plextor PX890SA-val. Tudásilag mindegyiket felül múlja. Nem írásminőségről beszélek, hanem LabelTag + LightScribe + SmartErase + Labelflash funkciókról.
Tehát ha ezt nézzük, drágábbnak kellene lennie mint a Plextor-nak. Mert az csak LightScribe-t tud.

(#17133) kicsirigó7 válasza Flashget (#17127) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

2:

LiteOn iHAS122 már 4e-alatt is kapható. Mert ez nem keresett író.
Egy árban van az Optiarc AD5280S / AD-7280S, Lg GH22NS90, Lg GH24NS90, Samsung SH-S222BB, Samsung SH-S222AB akciós, 1év jótállásos íróival.

(#17134) Flashget válasza kicsirigó7 (#17132) üzenetére


Flashget
félisten

LiteOn 624 B-t meg ne hasonlítsuk már össze Asus 24B3ST/LT verziókkal,

Még1x.
Te nem írtál semmilyen verzió számot. Beírtad LiteOn író olcsóbb..én meg beírtam majd 2x drágább volt a 624B.
Ha írsz tipust nem csak márkát úgy pontosabb lett volna és nem cáfolok.

Realme GT Master Edition

(#17135) vadasztoni


vadasztoni
csendes tag

Üdv mesterek .....mi a véleményetek erről a két a két dvd íróról ?
Nec, AD-5280s vagy AD-7280s. Előre is köszi :D

[ Szerkesztve ]

Tudom hogy neked van igazad!! De mi van ha mégsem ???? :)

(#17136) jeni válasza vadasztoni (#17135) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Első látásra az AD-5280S az butított író,ami a DVD-Ramot nem tudja olvasni és írni sem.
Az AD-7280S meg DVD -Ram-t kezel.
Az írásminősége ugyanaz.
Ha tudsz inkább a AD-7260S írót vegyél.itt az aprón van vadiúj eladó.
Újként már nem kapható a boltban az AD-7260S ellenben a AD-7261S még kapható,pluszban tud LightScribe írást.

[ Szerkesztve ]

(#17137) vadasztoni válasza jeni (#17136) üzenetére


vadasztoni
csendes tag

Köszönöm uram :R megpróbálom a 7261-est :K

Tudom hogy neked van igazad!! De mi van ha mégsem ???? :)

(#17138) StarZ3r0


StarZ3r0
tag

Altalanos felhasznalasra a NEC AD-7280S jo valasztas?

(#17139) jeni válasza StarZ3r0 (#17138) üzenetére


jeni
félisten

több,mint jó :K
semmi extra de szépen ír.
ami nincs benne az a lemez teszt funkció és az egyéb égetős felületi írás(lightsribe és a labelflash)

(#17140) lakisoft


lakisoft
veterán

Használ itt még valaki Plextor Px-755A-t?
Egy DVD-írónak kb. mennyi az átlagos élettartama átlagos felhasználás esetén (évi 20 - 50 dvd megírása esetén)?

(#17141) Flashget válasza lakisoft (#17140) üzenetére


Flashget
félisten

Nálam kb. ennyi/év és még egyik íróm sem ment tönkre.
"Ami elromolhat az el is romlik"
Lehet valakinek jó írója, de ha folyamatosan gyenge, olcsó minőségű lemezzel eteti akár az is okozhat hamarabbi kimúlást.
Jó mínőségű lemezt 500-1000db-ot bírnia kell szerintem 2 évben számolva, de ez eléggé nem átlagos használat.
Olvastam olyat is öregedés miatt is tönkre megy a lézer..2005-ben vett Pio 108 még mindig jól írja nálam azokat a lemezeket amiknek felismeri a midet.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#17142) lakisoft válasza Flashget (#17141) üzenetére


lakisoft
veterán

Nálam lehet az a gond hogy olcsó vacakkal etetem mindet.

(#17143) Flashget válasza lakisoft (#17142) üzenetére


Flashget
félisten

De miért kérdezted? Valami baja van az írónak?

Realme GT Master Edition

(#17144) lakisoft válasza Flashget (#17143) üzenetére


lakisoft
veterán

Van egy jó pár lemezem amit nem ismer fel. De van egy samsung íróm is az is ugyan ezt csinálja. Akkor lehet a lemezzel van a gond?

(#17145) lakisoft válasza lakisoft (#17144) üzenetére


lakisoft
veterán

Még annyit hogy a dvd-író program jelentősen befolyásolja e a dvd-író működését, esetlegesen élettartamát?

(#17146) 655321


655321
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek. Szerintetek melyik éri meg jobban?

AD-7261S: 1 év gari, 2 MB cache
AD-7280S OEM: 2 év gari, 1 MB cache, OEM

Megéri "kockáztatni" azt a -1 év garanciát a +1 MB cache-ért?
Illetve az egyik OEM a másiknál viszont ez nincs feltüntetve, tehát ha jól gondolom, az dobozos, igaz? Ennek mi lehet az előnye, hátránya?
(LightScribe nem érdekel!)

(#17147) AtG válasza 655321 (#17146) üzenetére


AtG
aktív tag

Az AD-7261S-t vedd, ki lett már tárgyalva, kiforrottabb író.

(#17148) verybigboy válasza AtG (#17147) üzenetére


verybigboy
senior tag

Én is azt ajánlom, én azt venném, a 7261S-t!

(#17149) jeni válasza 655321 (#17146) üzenetére


jeni
félisten

na inkább ezt,mert ez picivel jobb a 7261S géphez képest
ez is frankó író-Pioneer minőségi darab

U.i: igaz,hogy használtak,vagyis az egyik,de még van a 7260S újként ami szinte elfogyott a boltokban,és sosem lesz már belőle

[ Szerkesztve ]

(#17150) 655321


655321
csendes tag

Oké! AD-7261S. Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.