Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10751) jeni válasza hunostor (#10748) üzenetére


jeni
félisten

elég gyorsan eladja,hacsak nem vált laptopra az illető :F
elég régóta tag és mégis csak 1 szakmai és 0 eladása van(lassan tíz éve)

[ Szerkesztve ]

(#10752) FRENK1988 válasza Lokids (#10743) üzenetére


FRENK1988
veterán

na az nekem is tönkrement a minap:D nekem is induláskor 3x felpörög(kattog) és utána semmi ugyanez volt a helyzet ha dvd-t tettem bele. csak pörgette de a windóz nem tudta elindítani. Így vettem egy GH22NS50-es LG dvd égetőt. Első blikkre csendes és mindent visz/ír. Jó boltot csináltam 4,5k-ért?újonnan dobozosan

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10753) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Hali lenne egy oan kérdésem nekem most IDE DVD-írom van ha veszek egy SATAII-eset
mennyivel lessz gyorsabb az írás pl hamarabb eléri a max írási sebeséget ???
mert ezzel csak 85-90% nál tudom elérni a max írási sebeséget
ELŐRE IS KÖSZÖNÖM

Ja és ha veszek mien márkájút Én egy Pioneert néztem ki de én nem igazán értek hozzá

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#10754) FRENK1988 válasza csucsu21 (#10753) üzenetére


FRENK1988
veterán

a leggyorsabb irásnál is (amit nem lehet elérni nyersanyag hiányában) akkor is csak alulról súrolnád a SATAI átviteli sebességét.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10755) kali válasza csucsu21 (#10753) üzenetére


kali
legenda

ilyen szempontból a csatolás eltérése miatt nem kimondottan lehet különbség, írási stratégia függvénye a dolog!

(#10756) szbalogh


szbalogh
őstag

Mielőtt újat vennél és a régit kidobnád:
:DDD Megjavítottam a dvd írómat
Samsung sh-s183a íróm azt kezdte el csinálni, hogy csak villogott a led, nem kezdte el olvasni a lemezt és a fej csak ide oda kattogott.
Gondoltam szétszedem mielőtt kidobom, hátha csak poros lett az optika. A motort ami a lemezeket pörgeti nagyon meg volt szorulva. Portól vagy helytelen kenőolajtól.... nem tudom. Sajna nem lehetett szétszedni (vagy csak én nem tudtam) hogy a csapágyat kitisztíthassam ezért arra az elvetemült ötletre jutottam, hogy hígítóval kimosom :Y
Öntötem is bele, a tekercsek közé :) úgy hogy a motort fejjel lefelé fordítva benenmaradt a hígító. Kicsit megforgattam és tengely mentén 1-2mm-t megmozgattam (ennyi holtjátéka volt a forgórésznek) és azonnal engedett. A lemezt tartó műanyag alsó részét kicsit megmarta a hígító, de ami a lemezzel érintkezik azt nem bántotta. A maradék oldószert kiráztam és hajszárítóval kipárologtattam enyhén melegítve (egy levegőspray lett volna az igazi). Ezután a motort visszacsavaroztam, a 2db szalagkábelt visszadugtam és a dobozát összecsavaroztam.
És működik :C

Nick: HE_Storm

(#10757) slaci007


slaci007
senior tag

[link]

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#10758) wolfman


wolfman
veterán

Van nekem egy Samsung SH-S203D DVD íróm, Windows 7 alatt használom. A közelmúltban elrontott 1 kétrétegű lemezt(kb a második rétegnél HIBA). Töredezettségmentesítettem hátha, de ezután még egyet elrontott. Kipróbáltam egy TDK DVD+RW(plusszos)-vel, de a ráírt adatot se ez se a Plextor DVD olvasóm nem olvassa be. Elmentem barátomhoz neki XPje van, nála bekötöttem az írót és az újraírhatót jól megírta és be is olvasta. Gondoltam hogy az én windowsommal lehet a baj. Újratelepítettem, de ugyan ez van vele azóta is. Átdugtam másik SATA csatlakozóra, ekkor egyszer jól megírta a DVD+RW-t, de ezután megint csak sz.rul ír. :(
Tegnap írtam pár audió CD-t ezeket tökéletesen megpörkölte, HiFi be is olvassa!!! Időközben megérkezett egy új, Verbatim DVD-RW(mínuszos) lemez, gondolván hogy a TDKval van baj, de ezt már megformatálni is alíg tudta. A Nero(10) nem tudta, hanem PowerISO-val tudtam csak második nekifutásra. Ezután írtam rá, de ugyan az az eredmény, megírja, de beolvasni már semmi nem tudja! :(

Természetesen kétrétegű lemezzel kísérletezni nem szeretnék mert drága mulatság, de ha egy újraírható lemezt se tud megírni akkor sejthető hogy a DL lemezeket se viszi. :(

Kérdésem, hogy elképzelhető, hogy a Windows7 miatt van ez? Vagy a gépemmel van valami? Vagy mégis mi van? :F Tanácstalan vagyok mint egy kisközség :O

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#10759) wolfman válasza wolfman (#10758) üzenetére


wolfman
veterán

Update: Elmentem egy másik barátomhoz, neki egy Samsung SH-F223F meghajtója van. Előbb az enyémmel írtunk nála, de ugyan az a helyzet, sz.r minden amit pörkölünk. Aztán az én újraírhatóimra írtunk az ő írójával(majd itthon is megtettem ugyan ezt) és minden tökéletes. Biztos, hogy az íróm a rossz, de hogy lehet az hogy CD-t, talán DVD-t is ír, de DVD+-RW-t meg DL lemezeket nem! :(

Meg lehetne vajon bütykölni vajon, most nincs se pénzem se kedvem újat venni! :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#10760) kali válasza wolfman (#10759) üzenetére


kali
legenda

esetleg a firmware frissítése/újrahúzása...

(#10761) wolfman válasza kali (#10760) üzenetére


wolfman
veterán

ez már egy régi verzsön, nincs hozzá újabb firmware. 2007-es a legújabb asszem. Újrahúzni, háát nem tudom hogy az segítene...

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#10762) kali válasza wolfman (#10761) üzenetére


kali
legenda

ha esetleg megsérült a firmware adatbázis, akkor segíthet az újrahúzás! ha haldoklik az író, akkor viszont már nem...

[ Szerkesztve ]

(#10763) wolfman válasza kali (#10762) üzenetére


wolfman
veterán

újrahúztam, lóf.szt se ért! :( Megírt RW lemezre mindenféle törlés nélkül elkezd írni, aztán a lezáró szakaszt meg írja végtelenségig. De mi lehet benne rossz??? :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#10764) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Sziasztok!Tudna nekem valaki valamilyen normális írót ajánlani X-360-as játékok megírására amit nem kell delejezni,csak berakom és megy?Asus,Plextor880sa,esetleg nincs egy bolt ahol még van Pio?Az etalon a Pio-216,tehát tudjon gyengébb lemezekre is írni jól(maxell)és soha ne hibázzon.Van egy Nec7240s(1.03fw) és nem hajlandó lezárni normálisan a dupla rétegű lemezt sem Image burn alól,sem pedig Néró alól.Az Image Burn alól ez az üzenet fogad:
I 11:30:47 Finalising Disc...
W 11:32:09 Potential 'WaitImmediateIO' Deferred Error - (99%, 0/3) - Power Calibration Area Error
W 11:32:09 Finalise Disc Failed! - Reason: Power Calibration Area Error
W 11:32:09 Retrying (1 of 3)...
W 11:33:24 Potential 'WaitImmediateIO' Deferred Error - (99%, 0/3) - Power Calibration Area Error
W 11:33:24 Retry Failed - Reason: Power Calibration Area Error
W 11:33:24 Retrying (2 of 3)...
W 11:34:35 Potential 'WaitImmediateIO' Deferred Error - (99%, 0/3) - Power Calibration Area Error
W 11:34:35 Retry Failed - Reason: Power Calibration Area Error
W 11:34:35 Retrying (3 of 3)...
W 11:35:46 Potential 'WaitImmediateIO' Deferred Error - (99%, 0/3) - Power Calibration Area Error
W 11:35:46 Retry Failed - Reason: Power Calibration Area Erro
Az első lemezt vígan megírta,de az utána való 4 másikat kötényben rontja,ráadásul nem ez az első nec-m ami ekkorra hulladékA válaszokat előre is köszöntem! :R

[ Szerkesztve ]

(#10765) AndrewX


AndrewX
csendes tag

Sziasztok!

Van 1 ATA-s Pioneer DVR-110D írom, ami már a 5. évét tapossa, de még viszonylag jól ír, bár 1-2 alkalommal úgy a DVD írás felénél kicsit "elgondolkozik" (ilyenkor csak pörög a lemez, de led nem villog/világít,gondolom ilyenkor nem csinál semmmit), viszont utána folytatja az írást és rendesen be is fejezi. Sajnos már nem mai példány, így a legfrissebb firmware verzió is csak 2006-os. Szóval érdemes-e lecserélni vmi újabbra, vagy hagyjam amíg végleg meg nem adja magát. És ha újra esik a választás, melyiket lenne érdemes megvenni? A max. keret 7e Ft, jelenleg többet sajnos nemtudtok rászánni.
Az 5leteket előre is köszönöm! :)

Update: Álatálaban márkás lemezeket írok (Verbatim,TDK,Maxell stb.), bár nemtudom mennyire eredetiek, hiszen nem boltból szerzem be ket. :)) Szóval ezekből is néha-néha elront 1-2-őt. Az ilyen Ridata,Arita és egyéb szörnyűségeket pedig nagy ívből kerülöm... :DD

[ Szerkesztve ]

(#10766) Orgi válasza Milka 78 (#10764) üzenetére


Orgi
őstag

Nem hinném, hogy az íróval lesz ott gond, mert magam is használom az általad említett célra a 7241-em és ImgBurnnel írva általában tökéletes az eredmény. Nem írtad, hogy milyen lemezt használsz, de elvileg csak a Verbatim és Ricoh megfelelő minőségű a DL lemezekből, ilyenekkel próbálod?

(#10767) kali válasza AndrewX (#10765) üzenetére


kali
legenda

a tdk és a maxell nem minden médikód esetében mondható "márkásnak", tehát jónak, mostanság a verbatim mellett még a sony lemezek azok, amik aránylag olcsó áron beszerezhetők, viszont jó minőséget képviselnek - főként az árukhoz képest!
az arita tényleg elég szörnyű, viszont ridata is kifogható jobb médiakóddal! mellesleg ritek médiakód mellett a ridata lemez hozzávetőlegesen egyenlő a maxell lemezzel!
én például az ad-724xs írókat tudom ajánlani!

(#10768) Milka 78 válasza Orgi (#10766) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Szeva!Azóta kipróbáltam neroval is és ott is az a baj.Szépen megírja,de a lezárásnál hibát,dob :( Sokáig Verbát használtam(a matt fehér korongokat karmolta,de a fényes ezüstöket rontotta),de feltételeztem,hogy ha a Pio vígan megírja ezeket a gagyi korongokat,akkor...Ja és eddig az nec is simán írta ezeket a korongokat neroval ...

[ Szerkesztve ]

(#10769) kali válasza Milka 78 (#10768) üzenetére


kali
legenda

a pio pont hamarabb kiköpi hibával a ritek médiakódos kétrétegű lemezeket, mint például a nec (sony/optiarc)!

(#10770) Milka 78 válasza kali (#10769) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Jelenleg is hiba nélkül írja a Pio a Maxell lemezeket(arany és szürke fényes fajta)lemezeket(80 lemez hiba nélkül),de ez a nec az elsőt megírta,majd hatból hatot rontott,sőt most már Nero alatt sem megy neki a lezárás.

(#10771) kali válasza Milka 78 (#10770) üzenetére


kali
legenda

kétrétegű lemezről beszélsz?

[ Szerkesztve ]

(#10772) Milka 78 válasza kali (#10771) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Természetesen!Nero újra hiba(lézer beállítási hiba,DAO lemezlezárás nem végrehajtható)Ez a harmadik nec íróm ami ezt csinálja.Soha többé ilyet! :W Azt sem értem,hogy miért csak 4x-esen vagy annál gyorsabban engedi írni a dL lemezeket,mert eddig írt 2,4x-esen is :( most akkor ez is meghalt egy hónap és kb.20 írás alatt?

Lemez típusa Maxell dvd+r dl(RITEK-S04-66)

[ Szerkesztve ]

(#10773) kali válasza Milka 78 (#10772) üzenetére


kali
legenda

a ritek médikódos kétrétegű lemezek egyáltalán nem ajánlottak, pocsék a minőségük, csak a véletlen műve, ha egy író jól megírja - de akkor sem lesz szép a kapott eredmény!
egy íróról sem lehet/szabad rosszat írnia azért, mert nem, vagy rosszul ír meg egy ritek médiakódos kétrétegű lemezt! szóval nem az íróval van gond, hanem az olcsó és kétséges minőségű kétrétegű lemezzel!
az íráshoz felkínált sebesség az író firmware és a lemez médiakód párosításából adódik, mivel a firmware adatbázisában előre eltárolásra kerültek különböző írási stratégiák bizonyos médiakódokhoz! ezért is ajánlott a firmware frissítése, mert újabb médikódokkal és javított írási stratégiákkal vértezik fel ezáltal az írókat! ha korábban csak 2.4x sebességgel engedett írni egy lemezt, és most pedig csak 4x vagy attól gyorsabb sebességet kínál fel, akkor két lehetőség van; más a médiakódja a lemeznek, mint korábban, vagy frissítve lett az írón a firmware, és más írási stratégiákat kapott, más írási sebességekkel!

[ Szerkesztve ]

(#10774) Milka 78 válasza kali (#10773) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ezt értem is,de a Pionál azért érdekes lenne,hogy 60szor mákom volt,pedig tudom,hogy a legolcsóbb lemezektől nem kell várni csodát.Most beraktam egy 7243s-et,de nem is nagyon reménykedem,mert ez az író még Werbát is rontott folyamatosan.Amúgy a legfrissebb fw-t használom...Nekem egy mindenevő író kellene(X-box játék lemezek írására) ami annyit tud mint a fent említett pio,mert van kb.300 Maxell dl lemezem és nem szeretném kidobni.Gondolom van Magyarországon olyan típus ami nem haknis a dvd-re,de melyik az?Nagyon nézegetem a Plextort,mert sajna Pio már nincs :( Az Asusról sem sokat tudok...de Nec-t nem kérek többet pedíg volt 6-7 db amit használtam és sokáig jók is voltak,de az elmúlt egy év alatt ez a 3.dik író ami használhatatlannak bizonyul dl lemezeknél.

(#10775) kali válasza Milka 78 (#10774) üzenetére


kali
legenda

lehet, hogy amit a pio megírt, az egy másik szériás dl lemez volt, sőt az említett eltérő írási sebességből ítélve, még más médiakódos is!
a pio már nem gyárt írót, így olyat - "eredetit" - már nem fogsz tudni venni, néhány lite-on lenne még jó, de azt nehéz beszerezni, illetve bizonyos asus írók, azok viszon többnyire crossflash után tudják magukat igazán odatenni! van még továbbá aránylag jó samsung író is, de azok egyenlőre tőlem távol állnak... olvass vissza, pontos típusszámot is írtunk már sokszor, hogy miket érdemes venni! a plextor esetében az a gond, hogy lite-on vagy nec belsővel fizetsz kétszeres árat azért, amit eredeti néven olcsóbban is megvehetsz! mondjuk csinál(hat)nak hozzá jó firmware verziót, de annyival nem lesz jobb, amennyivel drágább...

[ Szerkesztve ]

(#10776) Alex91 válasza Milka 78 (#10774) üzenetére


Alex91
félisten

En is Plextorral tudok DL-t irni. LG nem irta meg, meg az iMac-ben levo noti iro se. Ja, ez Philips DL lemez...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10777) Milka 78 válasza kali (#10775) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Igen olvasgattam.Az Asustól azért idegenkedem mert ugye delejezni(crossflash) kell amint írtad is.A plextor 880-ast írták sokan,hogy eszi az olcsó alapanyagok is és nem kell semmit csesztetni vele viszont 12ropi az ára.Amennyit matekoltam lehet megéri nekem azt a felárat.Viszont a most betett 7243s-es íróm hiba nélkül végzett az írással nero alatt a Maxell dl dvdre.Mindegy...ezt most bennhagyom az új 7240s-t meg vissza küldöm és kérek valamit helyette.Verba lemezt megvételkor honnan tudom kiszúrni,hogy milyen fajta,alapanyag,stb és melyek a legjobbak?Volt a matt fehér ami az Nec is megírt,de azt nem nagyon kapni.Aztán van ami sima fényes ezüst amiből többet is rontott(400ft-ért 10-ből 4 kuka)...Lehet véletlen egybeesés,de mintha a matt fehér színű dvdket jobban enné.

Alex91:Még egy pont a Plextornak.Esetleg PX-880SA?

[ Szerkesztve ]

(#10778) kali válasza Milka 78 (#10777) üzenetére


kali
legenda

sajnos külsőre nem látni a médiakódot, azt csak szoftverrel lehet kiolvasni a lemezből!
verbatim esetében újabban sok a kínai, azoknál már nagyobb a szórás minőség tekintetében - még azonos médiakód esetében, akár egy hangeren belül is -, mint a más gyártmányúaknál!

(#10779) Alex91 válasza Milka 78 (#10777) üzenetére


Alex91
félisten

Egy kulso PX830UF, ugy 15k korul vettem, szerintem ennyit megert :). (Foleg a FireWire miatt...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#10780) AndrewX válasza kali (#10767) üzenetére


AndrewX
csendes tag

Köszi a felvilágosítást a lemezekkel kapcsolatban, mostmár legalább tisztább a kép. :)
Amugy sorry ha béna vok, de nekem a google nemsok mindent dobott ki erre az ad-724xs tipusu íróra. Ez Sony gyártmányú vagy milyen? Jah és a korrábi hozzászólásokból az szürtem le hogy az Lg sz@r. Tényleg ilyen rossz lenne mostanság? (Csak mert nekem anno még 1 Lg cd írom volt ami kb 5évet bírt ki...) És csak észrevételként említeném hogy anno pár ismerősömnek (5-6éve) volt Nec cd és dvd írója, amelyek pár hónap után elromlottak, szoval nemtom de én a Nec márkától kicsit ódzkodom (Persze manapság ez már másként lehet, hiszen nem 1 ember ajánlgatja a Nec írókat)

[ Szerkesztve ]

(#10781) kali válasza AndrewX (#10780) üzenetére


kali
legenda

a nec esetében - főként amikor még nec volt -, volt néhány problémás szériája, az utolsó az ad-7173a/s volt, ami nem sikerült valami jól, az ad-72xx széria már jó!
a nec jelenleg már sony/optiarc; link
az lg írók között mostanság nagyon kevés az, ami tűrhető, olvasásban még csak jók, de az írás minősége többségében nem valami frankó!

(#10782) AndrewX válasza kali (#10781) üzenetére


AndrewX
csendes tag

Köszi az újabb választ! :)
Akkor sztem a Sony vagy Nec lesz a nyerő választás! :R :))

(#10783) Pety válasza kali (#10781) üzenetére


Pety
senior tag

Én is beletrafáltam abba a 7173 ba,egy hónapja adta be a kulcsot,mérgemben megtapostam.Elegem lett,hogy dobálom ki az 500 forintos lemezeket,előtte is NEC volt az is behalt 1 év 1 hónap után,én többet tuti nem veszek ilyeneket.
Anno 2003-ban vettem egy TEAC cd írót a mai napig írja a lemezeket a régi gépemben(egy ismerősöm vette meg) 7 éves és isten tudja mennyi lemezt írtam én is vele.
Úgyhogy én is Pioneer-ra hajtok,sajnos nincs sehol.Marad szvsz a Plextor.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#10784) kali válasza Pety (#10783) üzenetére


kali
legenda

a teac a mai napig etalon, viszont a plextor sajnos már nem kimondottan a régi!
a nec (illetve már sony/optiarc) mint már többen is leírtuk, az ad-72xx szériától az igazi - bár nálam az utóbbi 6 - 7 évben szinte minden nec megfordult, és még a sokat szidott ad-7173a sem volt annyira problémás! a pioneer már nem gyárt írót, de veszel például egy plextor írót, és lite-on belsővel kapod, mint mondjuk egy sony/optiarc írót - utóbbi csak 1 év garis, viszont az ára is hozzávetőlegesen a fele! jó, azért vannak/lehetnek más eltérések is - firmware, támogatás -, de sajnos nem mindig ütközik ki minőségben a dupla ár!

[ Szerkesztve ]

(#10785) Pety válasza kali (#10784) üzenetére


Pety
senior tag

Valahogy én is ezt látom/illetve a plextorrol olvastam,hogy már ők is csak megveszik ezt az optiarc-ot.
Az is lehet veszek valami low end LG-t olcsón és hajigálom azt amikor megdöglik.

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#10786) slaci007 válasza Milka 78 (#10777) üzenetére


slaci007
senior tag

Szar lemezzel a Plextor sem tud csodát tenni,de legalább megírja.
maxell 4x írva

verbatim 4x írva

jvc 4x írva mínuszos dl lemez

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#10787) jeni válasza kali (#10784) üzenetére


jeni
félisten

Hi
Én is egyetértek,hogy a mai napig müxik a Teac és az nálam a Rolls-Royce ( Pioneer 106D ) író hibátlanul. Amit még meglehetne venni az a Asus 24B1LT iró ami szintén Iite-On belsős pont ugyan olyan mint a Plextor OLCSÓBBAN :R

Asus 24B1LT

(#10788) AMD Power


AMD Power
titán

Egy régi PIII gépbe milyen belső DVD írót érdemes venni? Gondolom ez még nem SATA-s?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10789) jeni válasza AMD Power (#10788) üzenetére


jeni
félisten

egyre kevesebb IDE csatlakozású DVD irók vannak. kizárólag IDE felületű írót kell venned
szerintem ha kapsz még originál tan akkor Pioneer-t vegyél a kiadott legutsó újabb változatait vagy a A18LBK-t bár ilyenem nem volt még. régebbi írók más gyártmányaikat mint megbízhatóságukat tekintve nem nagyon ismerek,mivel mivel két márkán kívül mást sosem vettem.a Pioneer és Teac mai napig a telken müxik hibátlanul igaz csak 8x / 4x ír.(Pioneer 106D vagy a Teac W-D50 azonosak) kívül mást sosem használtam ami még jók lehetnek a Plextorok.
használtan is találsz itt az aprón,csak ki kell fogni olyat amiket 1-2e.Ft-ért árulnak.
kérdés az is,hogy meddig akarod a P3 rendszert megtartani? mert abban nincs sata felület. átalakítóval tudsz sata írót is használni amit később egy új gépbe berakva tovább használhatód.

elvileg ha nincs Pioneer író a boltban az egyes Nec termékei is jók lehetnek.
LG és a Samsung írókat nem nagyon szokták dicsérni.

(#10790) NTonee válasza AMD Power (#10788) üzenetére


NTonee
veterán

Nagyjából egyetértek Jenivel, annyi különbséggel, hogy én inkább az NEC íróit javasolnám. 2db, egy éven belül eldöglött Pioneer után vettem és azóta is a helyén van. Régebben egy ismerősöm mondta, hogy lehet Pioneert is venni, de csak a páratlan típusszámúakat. Ez nem tudom mennyire igaz, de nálam páros volt mind2, ami elhalt. Egy másik gépemben Plextort használok (Lite-on belsővel), drágább ugyan, de szerintem nagyon megérte.

(#10791) Calogero válasza Milka 78 (#10764) üzenetére


Calogero
addikt

Nálam is ez van NEC-AD 7243S íróval. Én sem tudok vele Dual Layert írni vele.
Ugyanúgy elrontotta a Verbatim és a Ricoh lemezt is. Az Asus-24B1LT hiba nélkül pörköli

A NEC-et én már csak arra használom hogy Audio CD-t írjak vele, mert az ASUS csak 16X-an tudja ezeket írni, és azt az autóm lejátszója nem csipázza.

Lehet NEC-et lekéne cserélni LG-re mert azt meg tud 4X-et is Audió esetén.

(#10792) jeni válasza NTonee (#10790) üzenetére


jeni
félisten

igen előjöhetnek széria hibásak
a Teac W-50D ami elég régi mai napig hibátlan,még feketében pompázik mintha gyári lenne,holott abból sosem volt fekete kiadás (ami kellett az a tisztító folyadék egy hajszárító meg egy jó fekete festék-ráfújva lett festve az összes külső alkatrész egyenként)
a Pioneer 108D ami ügye páros az is hibátlan
a pioneer 111D (ami páratlan) amit simáról D-re flasheltem sajnos azzal meg az a bajom hogy nem mindig reagál azonnal a lemez kiadó gomb a készüléken. picit várnom kell és csak akkor nyitódik vagy csukódik be,attól függetlenül hibátlanul ír.
gondolom én már nem vennék zsír új IDE csatis írót. mert ha csere gép lesz akkor már oda egy sata író kellene majd

(#10793) dbius


dbius
veterán

ASUS 24B1LT@LITEON IHAS424:

egy olyan problémába futottam, hogy a meglévő Philips 8* dvd-rw lemezeimet (MID: RICOHJPNW21) megírja ugyan 8*-os sebességgel, de nem képes visszaolvasni sem az író, sem dvd lejátszó. Több firmware-rel próbáltam (stock, ill. codeguys által patchelt), ugyanez a problémám.

Minden más lemezemet nagyon jó minőségben megírja, újraírhatót is, de ezzel a MID-el nem boldogul. Korábbi íróim hibátlanul megírták.

Még megpróbálom alacsonyabb írási sebességgel is.

Ha valakinek lenne ilyen író ill. lemez párosítása rajtam kívül kipróbálná, hogy nála mit csinál a lemezzel az író?

(#10794) Shodan


Shodan
addikt

Milyen írót javasoltok, ami halk és jól olvas? Írni ritkán írok, úgyhogy az annyira nem lényeges.
Sony/NEC 7240S,42S,43S?
milyen eből a szempontból?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#10795) dbius válasza dbius (#10793) üzenetére


dbius
veterán

Közben tesztelgettem még: [link]

(#10796) zozoka43


zozoka43
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy új dvd írót, ami megbízható .Naponta 1-2 dvd lemez megírásához
jó mínőségben .Erre gondoltam:Lite-on IHAS524-32 ez 7k lenne.De más javaslatot is szivessen fogadnék.

(#10797) slaci007 válasza zozoka43 (#10796) üzenetére


slaci007
senior tag

Jobbat nem találsz max.ugyanezt drágábban Plextor880SA. :C :R

Tungsram 1896-2022

(#10798) jeni válasza slaci007 (#10797) üzenetére


jeni
félisten

én is egyetértek,egyébként itt a P.H-n éppen ilyet ad el valaki garival

(#10799) AMD Power válasza NTonee (#10790) üzenetére


AMD Power
titán

Én több NEC írót nem veszek. Kettő is volt elég volt egy életre.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10800) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni, topik címéből eredően. :D
Valami olyan kellene, ami megbízhatóan ír. Heti pár lemezt írok csak, szal nem sokat. Olyan, hogy halk legyen meg stb, az nem szempont csak a megbízhatóság. Meg hogy minél olcsóbb legyen. Ha nem is konkrét modell, de olyan is érdekel, hogy mik azok a márkák, amiket inkább ne, meg mi az, ami jó.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.