Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11651) smiti


smiti
addikt

Azt esetleg nem lehet tudni, hogy a 890SA-hoz mikor várható firm frissítés ?

(#11652) kicsirigó7 válasza smiti (#11651) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ha fel van telepítve a gépedre a (PlexUTILITIES Software) akkor az automatikusan le fogja tölteni a legújabb firmware-t, amint megjelenik.

(#11653) smiti válasza kicsirigó7 (#11652) üzenetére


smiti
addikt

Köszi!

Akkor nem kell minden nap lesekednem hogy van-e már.

(#11654) jeni


jeni
félisten

Asus 24B1LT -ből modifikálva iHAS424 lett

erről lehet feljebb lépni? firm-t nem találtam ehhez frissebbet sem, az utsó a 2009-s

(#11655) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Kezd behalni a pio-116d íróm. Helyette kinéztem egy Plextor PX-860a típusút. Erről valami véleményt tudtok mondani? Jól olvastam lentebb, hogy a plextor belsejét a Lite-On gyártya? Nálam a minőség számít! Sajna ATA-s kell mert nem tudom hova tenni.

Válaszokat előre is köszönöm.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#11656) mayafree válasza slaci007 (#11647) üzenetére


mayafree
csendes tag

Jó neked, hogy tudod frissíteni és SA-nak ismeri. Tudod a Plex Utilities 1.2.8 ami fent van a gépemen az egyáltalán nem talál hozzá firmware-t, míg a plexutilitiesből már az 1.3-t is letudja tölteni. A frissítésről pedig, nekem nem fogadja el az SA-hoz való új firmwareket EGYET SEM. Csak az U-hoz valót de ebből adódóan csak px-880U-nak ismeri fel és ha megnézed annak ellenére hogy a kettő belülről ugyanaz mást javítanak ugyanazon firmware frissítések alatt!!!!

A másik tudod ha már kiad az ember több mint dupláját akkor el is várhatja, hogy azt kapja ami a dobozon és a meghajtón is szerepel, ne másnak ismerje fel a gép és LEGFŐKÉPP ami nekem nagyon fontos tudjam SA-ként normálisan frissíteni, mindenféle trükközés nélkül...

Amúgy sok külföldi oldalon is látom a lemez tesztjeidet! :C

(#11657) mayafree válasza IRON STORM (#11636) üzenetére


mayafree
csendes tag

Valahogy nem az igazi már. Ront is, és instabil az utóbbi időben, (ezt majd kifejtem még később) és mivel még garos érdemesebb cseréltetni. :)

(#11658) IRON STORM válasza Adler (#11655) üzenetére


IRON STORM
őstag

Plextor 860A = Pioneer 116

Csak a TDi!

(#11659) gg72


gg72
veterán

Szóval akkor néhány teszt az Asus 24B1ST-ből lett Plextor PX-880SA-val. Mínuszos Verbatim lemezeket (ugyanabból a hengerből) írtam 8X sebességgel 3 íróval, a minőségellenőrzést a Plextorral (=Asus) csináltam Opti Drive Control-lal:

Plextor PX-880SA 1.13 FW:

Pioneer BDR-205 (Blu-ray és DVD író):

Samsung SH-B123L (Blu-ray olvasó és DVD író):

Amint az látszik, a Plextor (=Asus) írásminősége a leggyengébb és a Pioneer-é a legjobb, a Samsung valahol középen van, a Plextor jittere is elég magas. Ismét beigazolódott az, amivel már sokszor találkoztam, hogy valamiért nem az igazi ezeknek a Liteon alapú íróknak az írásminősége, mindkét Pioneer íróm (116A és BDR-205) és az Optiarc/NEC 7203S is lényegesen jobb írásminőséget produkálnak! Persze biztosan vannak más lemezek, pluszosak pl. amelyekkel jobban muzsikálnak, de egyelőre csak ezt a lemezt néztem.

(#11660) IRON STORM válasza gg72 (#11659) üzenetére


IRON STORM
őstag

Van ilyen eredmény is.. 16 x írás:

Szerk: Egyébként nálad a PIF érték a Lite-On írónál a legalacsonyabb. Asztali lejátszóban szinte az számít......

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#11661) kicsirigó7 válasza gg72 (#11659) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A Lite-on rw-k védelmében ilyen is.
Igaz nem verba lemez csak egy SONY16D1
6x-os írás:

[ Szerkesztve ]

(#11662) King Unique


King Unique
titán

Lite-on ihas 624 már kapható valahol? Annál is még olyan kiforratlan a firmware,mint a 890-es Plextornál? Azért is kéne,mert az már egyszerre tud Lightscribe-ot és LabelTag-ot is,ha jól tudom,az 524 az csak LT.

(#11663) gg72


gg72
veterán

Persze, hogy vannak jobb eredmények, ezt nem vonom kétségbe. Amit tettem, az az volt, hogy kivettem 3 lemezt a hengerből és megírtam 3 íróban, szerintem a Plextor a leggyengébb, már csak a lemez eleji írtó magas jitter miatt is, ami szintén sokat számít asztali lejátszókban.

Megmondom őszintén, hogy a Liteon írók legnagyobb vonzereje a számtalan moddolási és beállítási lehetőség, de pont ezek azok, amik (habár nem vagyok laikus), de engem kicsit idegesítenek is. Azért kell velük rendesen szórakozni, hogy az ember kihozza belőlük az optimális írási minőséget. Azért egy átlagfelhasználó nem fog órákat azzal eltölteni, hogy moddolt FW-ket keressen a neten, flashelgesse a meghajtóját, majd még az FHT/OS/OHT értékeket is beállítgassa. Alapból nekem a Plextor 1.13 FW-vel abszolút nem tetszik az eredmény, és akkor még nem is a legjobb íróimmal (Optiarc 7203S, Pioneer 116D) hasonlítottam össze. Azért majd még tesztelgetem, de írásra nem nagyon fogom használni, mint ahogy már Asus-ként sem tettem. Írásra és tesztelésre kiváló meghajtó.

(#11664) Tompie


Tompie
őstag

ASUS DRW-22B2S íróval jó minőséget lehet írni, érdemes ilyet venni? IDE-s kell!
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#11665) Tompie


Tompie
őstag

Amúgy a 22B2S és 22B2L között annyi a különbség, hogy az L-es az Lightscribe?

(#11666) Dr. Romano válasza gg72 (#11639) üzenetére


Dr. Romano
veterán

rendben, köszi

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#11667) Mano66


Mano66
senior tag

Vettem egy Lite-On iHAS524-T32 A-s irot.De az innen(http://www.firmwarehq.com/Lite-On/iHAS524%2BA/files.html) letöltött FW-vel nem tudom frissiteni.Kell valami progi a frissítéshez még?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#11668) kicsirigó7 válasza Mano66 (#11667) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Nem kell semmilyen egyéb program.
El kell indítani az exe fájlt. Amikor megjelenik a Warning fejléc, az csak arra figyelmeztet hogy vedd ki a meghajtóból a disc-et (lemezt) hogyha van benne.
Győződj meg, hogy tényleg nincsen-e benne lemez! Az üres tálca ezután legyen a meghajtóban.
Miután ezt megtetted katt az igen-re. Utána az Update-ra.
Közben már csak rebegj el egy imát, hogy ne menjen el az áram! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11669) Multibit válasza Mano66 (#11667) üzenetére


Multibit
veterán

Bezavarhat még a virtuális meghajtó is, ha van (Daemon Tools és társai). Ezeket a flash idejére szüntesd meg!

(#11670) Mano66 válasza kicsirigó7 (#11668) üzenetére


Mano66
senior tag

De nekem nem a Warning felirat jön elő,hanem ERROR.

No matched drive detected!
This utility is only for ATAPI iHAS524 A drive.

Az iró müködik.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#11671) kicsirigó7 válasza Tompie (#11665) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

ASUS DRW-22B2S és a 22B2L is Lite-on klón. Lite-on IHAP x22-es sorozat.
Így van az L-es a Lightscribe. Más különbség nincs közöttük.

Mivel IDE-s ben, nem nagyon van jobb alternatíva, ezért jó választás.

(#11672) kicsirigó7 válasza Mano66 (#11670) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Akkor vagy nem 100%-ban jött le az exe.
Vagy tényleg valamelyik virtuális meghajtót szimuláló program kavar be ,Deamon Alcohol120% stb.Ezeket a programokat töröld le a gépről.
De akár a vírusirtó is bezavar, ezt sem árt a letöltés és a flash idejére kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#11673) Tompie válasza kicsirigó7 (#11671) üzenetére


Tompie
őstag

És mit jelent az ahol azt írják mellé, hogy BULK?

(#11674) gg72 válasza Tompie (#11673) üzenetére


gg72
veterán

Nem dobozos változat, hanem oem.

(#11675) Tompie válasza gg72 (#11674) üzenetére


Tompie
őstag

Hmm igen azt tudtam, hogy az OEM az a zacskós író :) a box a dobozos, most akkor az OEM meg a BULK ugyan azt jelenti ?! :)

(#11676) kicsirigó7 válasza Tompie (#11673) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Bulk=Oem, zacskós csomagolás. Az írón kívül mást nem kapsz.

Box=Dobozos csomagolás, nero CD-vel, akár + más színű előlappal.
Néha sata kábel is van benne, de nem mindig.

(#11677) Mano66


Mano66
senior tag

Köszönöm a segitségeket!Az Ulta ISO-val akadt össze a frissités.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#11678) Tompie válasza kicsirigó7 (#11676) üzenetére


Tompie
őstag

Köszönöm, most már tiszta.

(#11679) Multibit válasza Mano66 (#11677) üzenetére


Multibit
veterán

Vagyis annak a virtuális meghajtójával. Én is UltraISO-t használok, jó kis progi!

[ Szerkesztve ]

(#11680) kicsirigó7 válasza Mano66 (#11667) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Nem minden lemez mid-nél jó, ha frissebb firmware van a meghajtón.

Az írási sebesség mindkettőnél 6x-os.
Azonos egy csomagból való Sony DVD-R, mid: SONY16D1
Ugyan az az ISO, mindkét alábbi tesztben.

Egy előző BL2J fw-vel pörkölve.

És az új BL2U fw-vel pörkölve.

Észrevehető hogy a PI érték szinte nem változott. Csak a lemez elején indul kicsit magasabb tüskékkel.

A PIF össz érték ami fontosabb, sajnos a sokszorosára nőtt.

Igaz a Jitter csökkent, de összességében ennél a lemez mid-nél jobb a régebbi BL2J firmware.

Lehetséges hogy másik lemez mid-nél, jobb az új fw.

Tehát mindenkinek saját magának kell kitapasztalnia, hogy melyik lemez/firmware kombinációval ér el jobb írásminőséget.

[ Szerkesztve ]

(#11681) smiti


smiti
addikt

Sikerült Verbatim DVD+R lemezt beszereznem made in India.8X sebességgel írtam meg:

Akkor ez így már megfelelő ?

[ Szerkesztve ]

(#11682) kicsirigó7 válasza smiti (#11681) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Csak a teszt elején ne volnának azok a PI felugrások.
De összességében ez már megfelelő írás.
Próbáld 6x-san pörkölni.

(#11683) G.F.


G.F.
aktív tag

Lite-On iHAS524-es írómhoz adott Nero 8 Essential cd-m megsérült. Honnan tudnám beszerezni/letölteni? Labeltagos cd-t kéne írnom. Segítsetek légyszives...

-gf-

(#11684) smiti válasza kicsirigó7 (#11682) üzenetére


smiti
addikt

Ha majd lesz megint kiírni valóm akkor megpróbálom a 6X sebességű írást.
Ezeket a hibákat orvosolni fogja majd a firm. frissítés ? Talán van még remény rá, hogy ez egy használható író?

(#11685) kicsirigó7 válasza smiti (#11684) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Most is használható rw. :)
Az viszont tény hogy ezek a klónok, kicsit elmaradnak firmware/írásminőség téren az eredeti Lite-on tól.
De mivel ez még zsír új széria,ezért biztos hogy lesz fw frissítés.

(#11686) smiti válasza kicsirigó7 (#11685) üzenetére


smiti
addikt

Ebben a postodban még azt írtad, hogy hanyagoljam a lemezpörkölést ezzel az íróval! :B

Azt vágom, hogy lesz frissítés de az vajon mikor lesz ?

(#11687) kicsirigó7 válasza smiti (#11686) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Tudom hogy azt írtam :)
Mivel egyenlőre az Optiac-od, szerintem jobb minőségben pörköl.
De ha csak a Plextor-od lenne, akkor ezzel a +R lemezzel, már elfogadható az írásminőség.

Azt vágom, hogy lesz frissítés de az vajon mikor lesz ?
Kérdezd meg itt [link]
Ha ők nem tudják, akkor senki sem fogja tudni megmondani. :)

[ Szerkesztve ]

(#11688) gg72


gg72
veterán

Megírtam újabb 2 lemezt az Asus-ból lett Plextor 880SA-val, hát vegyes a kép...

JVC TY+ 16X írás:

Verbatim + 8X írás:

Valamiért a 16X írást jobban kedveli az író, 8X sebességénél ugyanaz a furcsaság jelentkezik, mint tegnap a mínuszos Verbatimnál, vagyis a lemez elején nagyon magas PIE és jitter értékek vannak. Érdekes, de smiti-nél hasonló görbéket látni, talán nem véletlen a dolog...

Én ezennel be is fejeztem az író tesztelését, írásra továbbra is a jól bevált Pioneer 116D és a NEC/Optiarc 7203S párost fogom használni, melyek számomra sokkal megnyugtatóbb eredményeket hoznak átlagosan (és szinte mindig). A Plextor/Asus meg majd szépen tesztel és olvas, ahogyan eddig is tette. :)

[ Szerkesztve ]

(#11689) smiti válasza kicsirigó7 (#11687) üzenetére


smiti
addikt

Sajna az előző íróim árából lett a plextor, így most csak ez az egy van. Még lehet ki tudok próbálni a közeljövőben egy 880-at és akkor lehet hogy cserélem.
Majd meglátjuk.most még próbálok egy LiteOn-t szerezni, de nem sok reményt fűzök hozzá. :B

(#11690) jeni válasza gg72 (#11688) üzenetére


jeni
félisten

Hello
A webes oldalon láttam a NEC/Optiarc 7203S írót (sajna fehér színben ) amit meglehet rendelni. Azért a pénzért az a legjobb DVD író a Nec termékek közül? Esetleg a LiteOn 524-32 jobb annál?

[ Szerkesztve ]

(#11691) Mano66 válasza kicsirigó7 (#11680) üzenetére


Mano66
senior tag

Csak Verbatim "-" és "+" lemezt használok.R és RW-ben is.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#11692) kicsirigó7 válasza jeni (#11690) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Igen jó író a 7203S. Nekem is van, igaz a kistestvére az 5200S.
A mostani Optiarc rw-ket jitterben veri meg leginkább.
Mielőtt megrendeled abból a webáruházból, azért kérdezz rájuk telefonon. Hogy valóban be tudják-e szerezni.Mert jelenleg csak rendelhető, nincs készleten. Szóval lehet hogy csak véletlen maradt benne, a rendelhető íróik között.
Mert ez már egy régebbi, majd 3 éves széria.

(#11693) kicsirigó7 válasza Mano66 (#11691) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A teszteket csak viszonyítási alapnak, tettem fel. Hogy mennyit ért az fw frissítés annál a Sony mid-nél.
Verba lemeznél, amúgy is nagy a szórás a különböző országokban lévő gyártósorok miatt. Összehasonlító tesztet csak egy tégelyen belül lehet készíteni. (Kínai-t kerülni.)

Míg a Sony lemezeket csak egy helyen a (Lead Data)-nál Taiwanon. Ezért ennél nagyobb az esély az azonos minőségre, akár különböző beszerzéseknél is.

Ezzel most nem azt mondom hogy jobb a Sony mint a Verbatim. Csak azt hogy stabilabb minőség.

(#11694) gg72 válasza jeni (#11690) üzenetére


gg72
veterán

Én mindenképpen ajánlom, szerintem a legjobb írók egyike, amit valaha készítettek! :K

(#11695) gg72 válasza smiti (#11689) üzenetére


gg72
veterán

Ne vegyél 880SA-t, nézd meg az írási eredményeimet, nagyon hasonló a 890SA-hoz. Inkább vegyél egy Sony/Optiarc AD-7260S (vagy 7261/7263) meghajtót, kijön 4-5ezerből és írásminőségre nem lesz rosszabb, mint a Plextor/Liteon, sőt...!

[ Szerkesztve ]

(#11696) kicsirigó7 válasza gg72 (#11695) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Szerintem nem venni akar csak elcserélni.
Mivel a 880SA-val működik a nero CD DVD Speed.

És van olyan akinek szépen pörköl a 880SA [link]
Sőt még meg is veri az új Optiarc-okat írásminőségben. :U

[ Szerkesztve ]

(#11697) gg72 válasza kicsirigó7 (#11696) üzenetére


gg72
veterán

Láthatod, hogy nekem viszont nem hozza azt az írásminőséget, amit elvárnék tőle...

Azért ugyanazon írótípuson belül is lehetnek különbségek, mint ahogy egy MID-hez tartozó lemez sem adja mindig ugyanazt a minőséget. Az is lehet, hogy mégsem olyan kóser dolog Asus-ból Plextort csinálni, ki tudja.

Nálam jelen állás szerint a 7 meghajtómból (Plextor 716A, Pioneer 116D, Optiarc 7203S, Pioneer BDR-205, Samsung SH-B123L, Asus 24B1ST/Plextor 880SA és LG GGC-H20L) az egyik leggyengébb írási eredményeket produkálja, az eredeti Plextor 716 írómmal Plextools Professional program Q-Check TA teszteredményei pedig szinte csak rossz értékeket mutatnak, a többivel ugyanezek jók, vagy kiválóak (Pioneer, Optiarc).

Mindezekkel együtt az új Optiarc-októl én sem vagyok elájulva, túl is adtam a 7240S és a 7260S írókon is, mivel a 7203S átlagban sokkal szebben és alacsonyabb jitter-rel ír. Az Asus/Plextort csak a minőségteszt-futtatás képessége miatt tartom meg, ill. kiváló olvasó.

(#11698) King Unique


King Unique
titán

Ha tesztelni akarok,illetve jó írásminőség kell,akkor a Lite-on IHAS 524 tökéletesen megfelel,igaz, nem kell feltétlen 880,890-es plextor? 624-est lehet kapni nálunk,firmware szinten már jó?

(#11699) kicsirigó7 válasza gg72 (#11697) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Én a napokban csináltam pár DVD+R DL írástesztet.
Mivel mostanában sokan érdeklődtek afelől, hogy melyek azok az rw-k amelyek más márkát is meg tudnak írni, nem csak a Verbatim DL-t.
Nem épp egy márkás lemezzel: Omega Freestyle mid: RICOHJPN D01
Szerintem fake lemezről van szó, made in China.
De ez jelenleg a legolcsóbb a Maxell DL lemezével együtt.

A pörkölést az alábbi 4-5 íróval végeztem:
Lite-on IHAS 524 A
Samsung SH-S223F
Optiarc AD-5200S
2db,Optiarc AD-7260S

A végeredmény a következő:
Legjobban az 5200S, és a Lite-on 524 tudta, a második rétegnél 106 PI, 2-3 PIF max értéken pörkölni.
A Samsung is megírta de itt a második rétegnél 300 PI felett, 4-5 PIF max értékekkel.

Ezután nagyot csalódtam.
Mert lévén 2db Optiarc 7260S-íróm van. De mindkettő elrontotta az írást a rétegváltásnál.

Pedig két különböző gépben volt mindkét meghajtó. A legfrissebb ImgBurn progival.
Ezekkel volt tesztelve a többi rw-is.

[ Szerkesztve ]

(#11700) gg72 válasza kicsirigó7 (#11699) üzenetére


gg72
veterán

Na, hát akkor kb. ugyanazt mondjuk: az 5200S/7203S kiváló író, és hiába 3 éves, a maiak nem érnek fel hozzá... Erősen gondolkodom is rajta, hogy ha lehetne, még kéne szerezni belőle. A CDfreaks fórumán a 7240S típust is nagyon dícsérik, főleg DL-írásra, de nálam az is gyengébb volt, mint a 7203S.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.