Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11751) kicsirigó7 válasza Chaser (#11750) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Akkor vegyél/rendelj máshonnan.
A Nec íróin kívül ott, csak a Plextor PX-880SA ami jó.
A, NEC hangos filmnézésre, a Plex meg drága.
A Samsung SH-S223C-t nem ajánlom.De, ha főleg csak olvasásra kell? Akkor áldásom rá.:)
Kérdezz rájuk hogy nem-e tudnának 223B-t vagy 223L-t, rendezni neked.

[ Szerkesztve ]

(#11752) Crytek


Crytek
veterán

Vettem új írót.

LiteOn iHAS 524-32 ilyet akartam de ezt csak keddre tudták volna hozni 8500Ft.ért.
Helyette azt vettem ami helyben volt. LG GH22NS50 igaz árgépes árakhoz viszonyitva ez drága volt 4400FT elvileg és itt 6000FT volt.

Film írásnál mit számít az ha a Neroban kipipálom az mpeg fájlok normalizálását (nem tudom ez -e a pontos név) vagy nem?

Next PC Upgrade: 2022

(#11753) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Mostanság milyen irókat ajánlotok? Sata csatlakozóval kellene.
Jelenleg egy LG-m van már több mint 5 éve hiba nélkül működik, de mivel 2 IDE winchesterem és csatim van, igy mindig variálni kell, ha dvd-t akarok irni...
LG, Nec, Pioneer? 5000Ft körüli kategóriába :)

(#11754) kicsirigó7 válasza Crytek (#11752) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Nem akarom elvenni a kedved, de a most kapható DVD írók közül. A legjobb Lite-on IHAS 524 A helyett, a legrosszabbat LG-t vetted. Ráadásul drágán.
Nekem már volt LG GH22NS50. Egy napra rá, már meg is szabadultam tőle.
Borzasztóan nagy PI-PIF hibákkal van tele az irománya, a jitter-ről nem is beszélve.

(#11755) kicsirigó7 válasza Hurkafej (#11753) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

NEC- Sony Optiarc bármelyike.
Esetleg Samsung SH-S223B vagy 223L. a C jelzésű, már nem annyira.
LG-Pio felejtős!

[ Szerkesztve ]

(#11756) Chaser válasza kicsirigó7 (#11751) üzenetére


Chaser
titán

Azért veszem innen mert olcsóbban kapom meg gond esetén emelik a polcról a cseredarabot, nem utolsósorban pedig helyben van a bolt :K
NEC Sony Optiarc AD-5260S-0B Ezzel akkor nem lesz gond ha jól értem? Most pio 212d-m van 1ébként, tökéletes miden kitételre amit írtam, csak valszeg el kell cserélnem egy p-ata-ra és magamnak megint kell egy sata-sat venni, akkor inkább egy új legyen nálam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11757) kicsirigó7 válasza Chaser (#11756) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Nagyon jó írásban olvasásban a Sony Optiarc AD-5260S-0B
Árban is jó vételnek számít.
Csak sajna kicsit hangos mint minden NEC.

(#11758) Osibaa válasza kicsirigó7 (#11738) üzenetére


Osibaa
senior tag

Köszönöm! :)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#11759) Chaser válasza kicsirigó7 (#11757) üzenetére


Chaser
titán

Egye fene, havi 1-2x kibírom, a piot is vagy 2 hónapja már nem is használtam:) Köszi a segítséget :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11760) kicsirigó7 válasza Chaser (#11759) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Osibaa / Chaser

Nincs mit, szívesen! :)

De nehogy aztán LG vagy Samsung SH-S223C legyen belőle. :Y :D

[ Szerkesztve ]

(#11761) Chaser válasza kicsirigó7 (#11760) üzenetére


Chaser
titán

Nekem nem sürgős, státusz szerint nincs raktáron, de az a nagyker nyilvántartása. A boltban még lehet benn, ha meg nincs majd elhozom legközelebb. Soha nem szerettem lg-t samsungot, pio meg nec rw-im voltak kezdettől.

Most látom hogy te írtál :B Neked odaadnám de cseretárgy, különben nem is menne sehova.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11762) Crytek válasza kicsirigó7 (#11754) üzenetére


Crytek
veterán

Engem ez nem érint mint már korábban is mondtam.
Amiket írok DVD-ket 99%-ba nem saját részre irom.
Én meg leszarom szó szerint az ilyen pifpuf diagramokat visszaolvassa és kész kit érdekel mennyi hibát dob rá.
Anno nagyon sok mindent kiirtam magamnak (ma már nem értem miért) vagy vagy 400 játék megy vagy 300 film. Princo,sárga Budget lemeztől kezdve mindenre írtam és mégis a mai napig azok lemezek egyikkel sincs gond érdekes.
Szóval ennyi.Ez kb olyan hogy kajába amik vannak szintetikus cuccok hosszu távon károsak mégis megeszem hisz élni kéne vagy mi a szar.

Az hogy drágán vettem tudom ez van ez Esztergom nem Pest.Pesten 4400FT ha felmegyek megy vissza az már 2 ezer ft és már drágábban jöttem ki mint itt helyileg 5 percre a lakásunktól.Gari miatt sem kell Pestre mászni.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#11763) kicsirigó7 válasza Crytek (#11762) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Figyelj akkor pont jó írót vettél.
De ha nem hallgatsz senkire, akkor meg mért kérdezted itt, hogy milyen írót ajánlunk?
Ha kicsit visszább olvasol, akkor kiderült volna a számodra hogy melyeket nem.
Melyeket igen.
Majd rájössz nemsokára, egy éven belül, hogy mit ér a PI-PIF jitter. Ha az túl magas értéken van.
Fogod majd szidni az LG-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#11764) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Az általam ajánlott Samsung SH-S223L LightScribe-s DVD RW
1-2 pörkölése:
Firmware:SB03
Érdekes jelenség, hogy a bios és az op S223L-nek látja. A nero speed a lemezen SW-S223M nek.
Használtan vettem, már ezzel az fw-vel.

8x-os írás Maxell DVD-R mid: RitekF1

8x-os írás Sony DVD-R mid:SONY16D1

(#11765) Mian


Mian
aktív tag

Sziasztok!

Pioneer DVR-S18LBK -ról mik a vélemények?
Elég megbízható? Szépen ír? Esetleg szériahibáról vagy hasonlókról tudtok valamit?

Köszi, Mian.

(#11766) kicsirigó7 válasza Mian (#11765) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

(#11767) Crytek válasza kicsirigó7 (#11763) üzenetére


Crytek
veterán

Én biztos hogy nem fogom mert mint mondtam magamnak kb éves szinten 5 db lemezt ha írok :C
Azoknak meg akinek írom egyszer megnézi a filmet azt kb életbe többet elő nem veszi.

Next PC Upgrade: 2022

(#11768) kicsirigó7 válasza Crytek (#11767) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Hát igen valakit csak ennyire érdekel. Hogy ha kiírt valamit az legalább addig legyen használható, míg egyszer azt megnézik..

De nem mindenki szeretné azt, hogy eltűnjenek, olvashatatlanná váljanak a számára pótolhatatlan fényképfelvételek házi videók stb, egy két hónap után az optikai lemezről.
(Ezzel nagyon sokan vannak még így!)
A játék konzolokba készített (biztonsági) mentéseknél, is lényeges. Hogy azt az optikai olvasó könnyedén tudja kezelni. Mert egy rossz minőségben megírt lemez, nagyon gyorsan tönkre tudja tenni a konzol olvasó egységét. És ennek a cseréje javítása horrorisztikus összeg.
Mivel nekem nincs konzolom, ez utóbbit nem is készítek, Legfeljebb tanácsot adok hogy azt milyen lemezre milyen pörkölővel/sebességen tegyék.

Én lakodalmas, ballagási felvételeket konvertálok S8-ról DVD-n nézhető formátumba.
Vagy eleve DVD-kamerával házilag, vagy videós által készített felvételeket sokszorosítok, hogy a násznépnek tudjanak adni. Ne a készítőtől keljen ezt megvenniük többszörös összegért.
Mind ezt csak a saját rokonságom tagjai részére, önköltségi áron.
De ettől függetlenül, nekem igen is számít. Hogyha valamit kiírok az minimum 5-6 évig használható legyen. (Természetesen megfelelő tárolás használat esetén.)

[ Szerkesztve ]

(#11769) Crytek válasza kicsirigó7 (#11768) üzenetére


Crytek
veterán

Lehet van benne valami amit mondasz,DE:

Haveromnak is kb amiket ti itt "istenítetek" írok azokhoz képest neki fos van ,tuti lebeszélnétek róla mindenkit.
Ő xboxra warezol és ír ki irdatlan sok lemezt 3 másik havernak is.
Nekik miért nem ment töknre 3 év alatt az xbox olvasó?? Nem kell válaszolni költöi kérdés volt.
Szoktak ilyen urban legendek lenni ami érdekes minket mindig elkerül.

Mellesleg veszek majd boxok és fogok majd irni rá sok game-et.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#11770) jeni válasza Crytek (#11769) üzenetére


jeni
félisten

gondolom az a 2-3000 Ft amivel olcsóbban megtudnád az írót venni,ami későbbiek folyamán akár lehet abból többlet kiadás amiatt.hogy használhatatlan lett a lemez és emiatt kárba ment az a DVD kiírási munka. Abban tény és igaz,hogy az a rossz lemez miatt a lézer optikának és a mechanikának többlet munkája van,vagyis nagyobb hatásnak van kitéve munka során

természetesen mindenkinek szíve joga eldönteni kiadok azért plusz pénzt vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#11771) Crytek válasza jeni (#11770) üzenetére


Crytek
veterán

Ez már pont leírtam.Semmi + pénz nincs.
Magamnak szinte semmit nem írok ki 1-2 játék éves szinten ami arra méltó hogy lemezre kerüljön és tudom hogy még majd végigviszem.
Majd ha meglesz a boxom kiderül amit irtatok mennyi idő után fog meghalni az olvasója a gyárilag szarul legyártott dvd író írási hibája miatt :C

Next PC Upgrade: 2022

(#11772) fgordon válasza kicsirigó7 (#11768) üzenetére


fgordon
senior tag

Biztonsági mentésre a módszerem:

1. szint: - az asztali gépem RAID - MIRROR-ban megy, 2 WD szerver RAID HDD-vel, amire 1.2 millió üzemóra garancia van. Tehát elvileg ezek sem halnak meg egyszerre, de menjünk tovább:

2. és 3. szint: - 2 különböző márkájú DVD-re (Verbatim DVD+R, TDK DVD-R, vagy Verbatin DVD-R) 4-6x sebességgel mentés + olvasási ellenőrzés, különböző helyre rakni, tárolni, egyik változatot használom maximum csak

4. szint: - mobil rack-es HDD-re mentést csinálni, nincs mindig a gépben rakva, így az a HDD alig megy.

5. szint, amit részlegesen használok ki: Hosting center-ben tárolt szerverre menteni, titkosítva...

Így van 5 példány (a RAID miatt), 4 különböző helyen.
Azért ezek túl fogják élni... :K

Bár, az atomtámadás ellen lehet, hogy nem véd... :DD

Okos ember belátja, hogy egy idő után az ADAT az érték, nem a hardver...

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#11773) need


need
addikt

Üdv..

úgy látom az a kérdést felesleges fel tenni hogy milyet is szeressek? milyen dvd író is kellene nekem?

csak a tetejéről olvastam Lite-on IHAS 524
rögvest 2 kérdés!

1. lehet ezt Pesten kapni? Ez a Digital Trend gyanús szerintem ott nincs most!
2. aktuális firmware jól láttam 2009? újabb nincs?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11774) dixi8 válasza need (#11773) üzenetére


dixi8
csendes tag

Helló!
Válsza kédéseidre.
1:http://www.digitaltrend.hu/index.php?action=p_details&c_id=78&p_id=21496.A másik hely sajnos vidék:http://www.mmm2008.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=446&category_id=31&option=com_virtuemart&Itemid=1
2: az új fw. /BL2U / nem valami jó legalábis nekem JVC ,Verba lemezekhez a régebbi BL2J fw. jobb eredményeket addot ezért én is vissza raktam a régi fw.

[ Szerkesztve ]

(#11775) kicsirigó7 válasza fgordon (#11772) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Igazad van az 1-4-5 szint:-nél
De nem mindenkinek telik 3-5-6 HDD-re.

Én személy szerint, nem szívesen venném. Ha a családi fotóimat, vagy egyéb dolgaimat mások nézegetnék/letöltenék, vagy akár elérhetetlenné tegyék a számomra.
Akár a feltört titkosított Hosting center-ben , akár az otthoni gépen lévő dolgaimat.
Mert hát ugye nincs feltörhetetlen tűzfal, vagy titkosítás. Vagy ha még ma van, lehet holnapra ez már csak a múlt.
Jó mondjuk kicsi az esély hogy a tiedet is épp feltörik, de honnan tudod hogy már nem-e tették meg?

mobil rack-es HDD
Elég egyszer leejteni. Vagy véletlen rákapcsolni amikor az op már megy. Vagy akkor bedugni a gépbe amikor azon akár csak egy új, rosszindulatú vírus van. Az majd szépen áthatol, tűzfalakon vírusirtón titkosításon. És máris odaveszett 500Gb adatod. :)

2. és 3. szint: - 2 különböző márkájú DVD-re (Verbatim DVD+R, TDK DVD-R, vagy Verbatin DVD-R) 4-6x sebességgel mentés + olvasási ellenőrzés, különböző helyre rakni, tárolni, egyik változatot használom maximum csak

A TDK DVD-R +R, vagy a Verbatim DVD-R, nem jó ilyen célra.
Tdk esetén, min 3-4 különböző lemezgyártó termékét kaphatod. Különböző mid-el, ezért más és más minőségben,(nagyon rossz-tól a közepes minőségig). Ha a két formátumot nézzük az akkor már 6-8 féle mid.
Verbatim: Mostanság a -R lemezeinek, erősen megkérdőjelezendő a minősége. Főleg a kínai, de a többinél is nagy a szórás.

4-6x sebességgel mentés + olvasási ellenőrzés

A mai 24x-es íróknál a 6x-os a minimum. A beállítható sebességeknél, DVD5 formátumnál.
De ezekből is a legújabbak, 12-16x-os sebességgel sokkal jobb minőségben írnak. Mint 6-8x-os beállítás esetén.

Az olvasási ellenőrzés? Egyenlő majdnem a nullával :D
Mert nem konkrétan a lemez írásminőségéről ad képet, hanem az íród hibajavító képességeiről. Attól hogy írás után visszaolvassa,egy másik optikai meghajtó lehet hogy nem birkózna meg ezzel a feladattal.
Ebből adódik, hogyha az az RW amelyikkel most megírtad, lehet egy fél év múlva be fog krepálni. És a következő RW-nek már nem fog tetszeni az a két biztonsági mentés.

Míg én egy PI-PIF jitter teszt után,nyugodtan tehetem álomra a fejem. Mert azt biztosan be fogja tudni olvasni, még egy vacakabb DVD ROM olvasó is. Ezen kívül feltörhetetlen törölhetetlen.

Tehát az én lemezre mentési módszerem.
Rendelkezem olyan DVD íróval, amely tesztképes,és jó minőségben pörköl.
Nem főként a lemez márkáját nézem, hanem annak az írásminőségét. PI-PIF jitter.
Egy 100-as tégelyen belül 99%-ra,biztos hogy azonos minőséget kapok.
Egy másik tégely készülhetett másik gyártósoron, ezáltal azonos márkán belül is lehet jobb vagy rosszabb minőségű.
Megírok kb 3 db lemezt, különböző írási sebességen, ezeket szépen letesztelem.
Ezáltal megtudom hogy azt milyen sebességgel érdemes pörkölni.
Maradt 97 db azonos minőségű DVD lemezem. Tapasztalatom, hogy milyen sec-ken pörköljem. :D
A fontos cuccaimat kiírom 3db, különböző mid-el rendelkező. Már az előbbi módszer szerint kitapasztalt lemezre. Egyet használok, a másik kettőt meg különböző helyeken tárolom.
Utána már csak annyi dolgom van. Hogy fél évenként szúrópróbaszerűen,kiválasztok 3/3 lemezt mindhárom mid-ből és azokat letesztelem újra.
Ha valamelyik mid-nél nagyobb mérvű minőségromlást látok, akkor az azonos tégely szerinti lemezeket, újraírom másik lemezre.
De az eddigi tapasztalatom az, hogy egy közepesen megírt lemez is kibír 5-6 évet, megfelelő használat tárolás esetén.
A utóbbi 3 évben, már precízebben pörköltekkel kapcsolatban, majd térjünk vissza,8-10 év múlva.
Ha akkor még érdekel, mondok majd véleményt.

Ráadásul ez a módszer olcsóbb, feltörhetetlen. Lemez minőség romlás esetén a kár elhanyagolható. Mert a másik két mentés még tökéletes. Legrosszabb esetben is 97 lemezt kell átmásolni, de akkor már megint 3x-san van biztosítva. :D
Bele gondoltár már abba, hogy melyik átlag felhasználónak van 97db DVD-nyi pótolhatatlan adat állománya?
Mert szerintem egy átlagos családnak, jó ha van 10-15 DVD amely pótolhatatlan.
3x-os mentésre 25db DVD lemez, + egy Lite-on IHAS 524A kijön max 15 ezerből.
3x-os mentés esetén a 300db DVD lemez, az író árával együtt kijön, max 30 ezerből.
Nem a kis hazánkban értékesített matricás lemezekkel számoltam.
A te módszered szerint, kell egy alkalmas alaplap, amely RAID funkciót támogat.Ha ez már megvan, akkor is kell + 3db 500Gb RAID HDD, 1db mobil rack, Ez az általad ajánlottakból minimum 55-60 ezer. Ha mind ez bedöglik, akkor is ott van még, a TDK lemezekre kiírt mentésed. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11776) need válasza dixi8 (#11774) üzenetére


need
addikt

1. benéztem a Pesti üzletet amikor kerestem de valóban ott lehet kapni!

2. ez viszont nem jó hír mivel 99.9% csak Verba korongom van (tayo,MMC) de gyogyír a BL2J fw akkor ezt fogom használni!

thx az infót:) :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11777) IRON STORM válasza need (#11776) üzenetére


IRON STORM
őstag

BL2J illetve a BLC2-B ( ez moddolt firmware) adják a legjobb minőséget.

Csak a TDi!

(#11778) need válasza IRON STORM (#11777) üzenetére


need
addikt

de gyakorlatilag minden gond nélkül fel lehet tenni nem?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11779) IRON STORM válasza need (#11778) üzenetére


IRON STORM
őstag

Természetesen

Csak a TDi!

(#11780) need válasza IRON STORM (#11779) üzenetére


need
addikt

akkor nincs más hátra mint előre és november elején meglepem magamat egy Lite-on IHAS 524 dvd íróval:)

THX az infót :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11781) need


need
addikt

Hogy is kell mondani ha valamit akarsz és nincs?

CUMI? ;] :C :W

Magyarországon befejezték a Lite-on IHAS 524 forgalmazását gyakorlatilag a múlt héten

2 db van még belőle aminek már gazdája is van és remélem ebből a fórumból vette az infót hogy milyen dvd írót vegyen! ;]

Figyelmembe ajánlották még esetleg a Lite-on IHAS 624 esetleg ez?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11782) IRON STORM válasza need (#11781) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ugyanaz tulajdonképpen. Nyugodtan vedd meg.

Csak a TDi!

(#11783) need válasza IRON STORM (#11782) üzenetére


need
addikt

Hát persze.. jó is lenne HA EZ IS LENNE

Most beszéltem a digitalterendes fickóval azt mondja hogy kirakja majd az ár listába és akkor lehet majd rendelni! és talán a jövőhét végkefelé lesz!

Estleg ehezz valami firmet tudsz linkelni? Jó nekem a gyári is és a modolt is!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11784) need


need
addikt

Ha már így kiveséztük a Lite-on írókat volna még itt valami...!

Van nekem egy másik író is Sony Optiarc AD-7203A ez is ti ajánltátok a figyelmembe! :B

Gondoltam 1et hogy kelne neki nyomni egy firm frissítést!
+ is találtam az 1.9 vert csak hogy ez egy bin files de utána találtam az exe-s változatot!

ettől az 1.9 nincs frissebb?

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#11785) Neoka válasza need (#11781) üzenetére


Neoka
aktív tag

De jó.
Én is az 524-est akartam venni.

A 624-es mit tud?
Ezt az label tag-et tudja?
Még a gyártó oldalán sem találtam meg ezt az írót. Csak utalást rá.

(#11786) IRON STORM válasza need (#11783) üzenetére


IRON STORM
őstag

Asus 24B1LT nincs? Simán lehet crossflashelni iHAS 424 íróvá. Korrekt firmware-ek vannak ehhez a típushoz is.

Csak a TDi!

(#11787) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Akkor én nyugodtan vagyok, mert a héten használtan vettem egy másik Lite-on IHAS 524A-t.
Így már kettő van belőle. :)

Mivel már Lite-on IHAS 524 A nem kapható!
Akkor most jelenleg az általam ajánlott írók az alábbiak:
Plextor PX-880SA
Asus DRW-24B1ST
Asus DRW-24B1LT
(NEC) Sony Optiarc AD-724x - AD-726x AD-526x, sorozat.
Samsung SH-S223B, SH-S223L

(#11788) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

LG GH-22NS40RBBB

Ocsó', s ezért érdekelne róla vélemény.

Esetleg valami alternatíva 5k környékén?

:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11789) kicsirigó7 válasza Synthwave (#11788) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Az LG-k jók ha csak olvasásra kell.
Jobban jársz egy Sony Optiarc AD-7260S íróval. Ez is 5k környékén kapható. [link]

(#11790) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Egy érdekes összehasonlítás.
Sony DVD-R mid:SONY16D01
Pörkölve ASUS DRW 24B1ST fw:1.03
Szóval az Asus 24b1st által írt lemezt, leteszteltem saját maga által.

Majd egy Lite-on IHAS 524 A -val.

Kicsit csúnyán alul méri az Asus a PI össz értéket.

(#11791) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Az Asus 24B1ST-ét,át flasheltem LiteOn IHAS 124 A RW-nek.
A lemez ugyan az,de így is kevesebb PI értéket mér.

Most akkor hogy is van ez? A Lite-on íróknak nem egyforma teszteredményt kellene hozniuk, ugyan arról lemezről??
Ennyi különbséggel a Samsung SH-S203D, SH-S223F, SH-S223L, SH-S223B verzió is tudnak tesztelni,az 524-es Liteon-hoz képest. Annyi különbség hogy Samsung-nál nincs jitter teszt. De a Plextor PX-880SA- val sem lehet.
Mert akkor a Samsung írók MTK chipszettes verzióit, is tesztképesnek kellene neveznünk.
Az hozzátartozik, hogy a két Lite-on 524 A, sem hozza ugyan azt a teszteredményt, ugyan arról a tesztelt lemezről.
Kis különbség van köztük, de nem ennyi. :))

Példa rá egy Samsung SH-S223L által végzett teszt, az előbbi lemezről.

(#11792) slaci007 válasza kicsirigó7 (#11791) üzenetére


slaci007
senior tag

:C
Megy azért az a jitter teszt is. :K

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#11793) Synthwave válasza kicsirigó7 (#11789) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Á, ha csak olvasásra kellene, sima olvasót vennék.:D

Ez a Sony mindenesetre szimpatikusabb.

:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11794) kicsirigó7 válasza slaci007 (#11792) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Jó ebben igazad van, mert ezzel a progival megy. :DDD
De a nero CD speed-jét meg kell buherálni. Az eredeti Lite-on program a KProbe, abban meg nincs is jitter teszt. Ezzel megy a PX890SA-nak is a tesztelés.

De a kérdés, ugyan az. Ha már eleve a Lite-on rw-k, vagy a Lite-on klónok között is van különbség. Akkor az MTK chipszettes Samsungok mért nem tesztképesek?
Mert horribilis eltérést azok sem mutatnak a lemez írásminőségét illetően.
A vezérlő csipjük azoknak is MTK, tehát a lemez írási hibáiról ezek sem küldenek más infót, mint egy Lite-on rw-ben lévő.
Szerintem a különbségek, az optikai egység beállításából,minőségéből-használtságából adódnak. Fej pozicionálás,lézer erősség, érzékenység olvasási képességek. De még azonos író esetében is van eltérés, firmware verziók szerint. Hiszen az fw tartalmazza ezeket a beállításokat is.
Ebből adódik az is hogy a saját maga irományát tudja minden rw, leggyorsabban legkevesebb hibával visszaolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#11795) Tonyka 2 válasza kicsirigó7 (#11754) üzenetére


Tonyka 2
tag

Sziasztok!

Sajnos vettem én is egy LG GH22NS50, nem olvastam utána gondoltam kb. 8 év elteltével nem lehet gond DVD íróval, tévedtem. Én hülye először azt hittem rossz az asztali DVD-m,de aztán jöttek a reklamációk az ismerősöktől, hogy akadnak a filmek. 8x-an írtam Maxell lemezre, de egyik sem jó, ma adtam vissza az írót a PC boltos ismerősnek, ilyen egy f...st. A dolog érdekessége, hogy amit ezelőtt vásároltam nála arra azt mondta LG, de a gép azt mondja, Optiarc DVD RW AD7240S, nincs is semmi gondom vele. Most próbálok valami hasonlót szerezni, mert látom azt mondjátok, hogy jók.

(#11796) kicsirigó7 válasza Tonyka 2 (#11795) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Hát igen a 3-4-5 évvel ezelőtti LG-k jók voltak.De a maiak :F
A Pc boltos ismerősödnek, fogalma sincsen az egészről.
Mert az én tudomásom szerint, LG külsőben soha sem volt Optiarc RW.
Ha Maxell lemezeket pörkölsz, akkor egy Sony Optiarc AD-7260S tökéletes.
De ezzel a lemezzel jól boldogul a Samsung SH-S223L vagy S223B verzió is, a C-t kerüld.
Optimális írási sebesség Maxell lemezre, mindkét író márkával 8x-os.

[ Szerkesztve ]

(#11797) Tonyka 2 válasza kicsirigó7 (#11796) üzenetére


Tonyka 2
tag

Azt mondta, hogy a nagykerbe minden OEM írót LG-ként adnak, ő meg nem nézi, de ezentúl majd figyel. Maxell meg Fortiss főképp amit kapni szoktam, idáig nem is panaszkodott senki, csak sajnos kikopnak a jó kis pájóim, már csak egy 112D-m állja a sarat.

(#11798) AndrewX


AndrewX
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek az alábbi DVD íróval kapcsolatban? : Sony Optiarc AD-7243S-0B
Elég kedvező áron kapható (5500 ft) és ahogy a hsz-okból kivettem sokan ajánljátok az Optiarc meghajtókat. Legfőképp Verbatim DVD-k írására használnám, játékok, zenék , filmek tárolására, emellett néha audio cd-t is írnék vele.
A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#11799) VaMik


VaMik
tag

Srácok az ASUS DRW-24B3ST írója melyik LiteON x24 B-s tipusból "örökli" a belső panel részét? Gondolom még nem ajánlott drive mivel nincsen hozzá csak alap firmware.

(#11800) kicsirigó7 válasza VaMik (#11799) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

ASUS DRW-24B3ST írója, ha jól tudom Lite-on IHAS 124 B vagy IHAS 324 B
Ahogy a 24B1ST elődmodellnél.

Hát igen, az alap firmware-val,vannak hiányosságai.
Olyan véleményeket olvastam eddig, hogy érdemesebb 16x-os tempóval pörkölgetni vele.
Mert kisebb sebességen elég gyatra még az írásminősége.
Viszont a nagy sebesség egyenes következménye a magas jitter.
Érdemesebb még egy 24B1ST vagy 24B1LT -be befektetni.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.