Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11051) King Unique válasza kicsirigó7 (#11044) üzenetére


King Unique
titán

Na igen,azért van egy "kis" eltérés samsungnál,tényleg nem elég a Mediatek chipset önmagában.Samsung Kprobe alatt 8x-osan más értékeket mutatna,persze 4x-en kell tudom.Lite-on meg Kprobe-bal is annyit mérne gondolom,mint neroval most. Bár.azért közelítő eredménynek ,viszonyítási alapnak így is elmegy,nem mint amit erre alkalmatlan pl. NEC-el kap az ember.

Köszönöm a fáradozásodat!

(#11052) King Unique


King Unique
titán

Azért meglepő,hogy a gagyinak,gyengének minősített olcsó CMC,RITEK lemezek is ilyen (viszonylag) jó minőséggel írhatóak,illetve a samsung ílyen jól megírja őket. :C
Bár én fontosabb adatokat,akkor sem bíznék rá,főleg hosszú távra ilyen lemezekre,inkább megveszem a Verbatimot/JVC-t. Mert azért gondolom egy Ritek,CMC anyagából adódóan hamarabb "elöregedik",tönkremegy,mint egy Verba vagy TY.

(#11053) kicsirigó7 válasza King Unique (#11052) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A RitekF1 re én sem írok ki fontos dolgokat.

Arra a célra Ricoh. +R 8X 16X lemezeit használom. Vagy az Optodisc 16x -R lemezei. És a SONY +R mid: SONY D21 000

De viszont a Maxel +R mid: RitekF16. gondolkodóba ejt engem is.
Vagy most a CMC.MAGM01 +R

2009.01 hóban megírt Maxel +R. mid:RitekF16
Idén februárban tesztelve:

http://kepfeltoltes.hu/100708/Maxel_R.1.eves2.iras_www.kepfeltoltes.hu_.png

Rövidebb, nem annyira fontos archiválásra megfelelnek talán.!?

(#11054) gg72 válasza kicsirigó7 (#11050) üzenetére


gg72
veterán

Nem rossz ez a Ritek sem, de nem is olyan jó, erős közepes szerintem.

(#11055) gg72


gg72
veterán

Újodonság az Asus 24B1ST (=Liteon iHAS124) íróval kapcsolatban: kijött hozzá az 1.03 FW és ezzel már alapból DVD-ROM-nak írja meg a sima +os lemezeket is, valamint az írásminőség is sokat javult!

Nekem muszáj volt "visszacsinálnom" Asus-szá, mert az új Win7 rendszeremen megint nem működött jól a minőségellenőrzés Liteon FW-vel. :F

(#11056) Calogero válasza gg72 (#11037) üzenetére


Calogero
addikt

Szia!

A NEC/Optiarc 7260S a CD-R lemezt milyen legkisebb sebességgel tudja írni?

(#11057) jeni válasza gg72 (#11055) üzenetére


jeni
félisten

Az Asus 24B1LT-re is vonatkozik a dolog?

(#11058) gg72 válasza jeni (#11057) üzenetére


gg72
veterán

Ahhoz is van már 1.03-as FW, így gondolom az is tudja alapból a bitsettinget, a minőségellenőrzés furcsaságait nem tudom.

1.03 FW: [link]

(#11059) lorcsi


lorcsi
veterán

talán tudtok valami tippet a problememre.

IMG burn nem hajlandó a rejtett fájlokat felírni a jvc lemezre
korábban nem volt iylen gond..és ezt is csak bizonyos meghajtókon csinálja
valami ötlet hogy mit kellene beállítanim ?

(#11060) belinho


belinho
senior tag

Üdv újra itt!

Szerintetek érdemes lenne beruháznom erre:
Lg ggc h20lrb 11500ft az ipon-ban, és ez olvas hd-dvd, blu-ray-t is, meg tud mindent, amit egy írónak tudni kell, vagy ezért az árért vegyek egy plextor írót, amiben biztos nem fogok csalódni.
Jelenleg még nem használom ki a blu ray-t, de a jövőre gondolva talán érdemesebb lenne az lg-re beruházni.

(#11061) VaMik válasza gg72 (#11055) üzenetére


VaMik
tag

Az írásminőség még mindig a LiteON fw-vel a jobb te szerinted? Mert Én meg vagyok vele elégedve.

(#11062) talpas válasza jengab (#11031) üzenetére


talpas
aktív tag

Én 1x az ára miatt vettem /tényleg mint a floppy/ itthon aztán kiszedtem a tokból a lemezt és használom. Ha méretek ua mint a szabvány akkor gond nem lehet.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#11063) gg72 válasza VaMik (#11061) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem jó most már Asus FW-vel, de sokat nem írok vele, 1-2 lemezt próbáltam csak ki. Azért egy Pioneer 116, vagy NEC 7203S szintjét nem éri el.

(#11064) masterful87


masterful87
senior tag

Sziasztok!

Sok jót olvastam az ASUS 24B1-ről, így én is ezt vettem, a 24B1ST-t.
Dobozos feketét, igaz azt hittem, ehhez is több előlap jár. Meg van benne csavar, nero, és ennyi? Se egy sata kábel, se áram?
Mielőtt beszereltem volna feltűnt, hogy valami zörög benne, remek előjelek.

Aztán végre eljött az igazság pillanata, első írásom vele... TRAGÉDIA!!!

Alapból az 1.03-as firm volt rajta, MCC004-es, plusszos Verba lemezre írtam 8-os sebességgel Neroval. Ugyan a nero nem írta, de végül DVD-ROM lett a +R-es lemezemből, az írás ideje, majd a visszaolvasás ideje is rendben volt. Viszont a 12-esre lassított olvasási görbéje már nem volt tökéletes, be-be esett kicsit, míg a Samu S202-vel tökéletes lett a görbe.

És a minőségtesztek:
ASUSSAL, 8*, DiscSpeed

ASUS, 8*, Kprobe

Samu, 8*, Kprobe

Én rontottam el valamit, vagy ez tényleg ennyire gyengén ír 1.03-as firm ide meg oda?! :O

Samu múlt héten adta fel, és már nagyon vártam, hogy végre valaki kiírja azt a sok DVD-t... erre ilyen minőségbe írni.

[ Szerkesztve ]

(#11065) jeni válasza belinho (#11060) üzenetére


jeni
félisten

árba jó vétel [link]
mert ha lebontjuk akkor van DVD iró 5e.Ft-ért és van HD-DVD és Blu-Ray olvasó 7000 Ft-ért és egyben az egész,vagyis nem foglal + helyett
Mivel maga egy rendes asztali Blu-ay lejátszó közel 30e.Ft-tól indul az ára

Ha tudom,hogy origináltan ennyi lesz akkor 1,5hónappal ezelőtt nem veszem meg a Philips asztali Blu-ray-t

[ Szerkesztve ]

(#11066) masterful87 válasza masterful87 (#11064) üzenetére


masterful87
senior tag

Már megint én:

Ugyanaz az iso, ugyanolyan lemezre, a hengerben egymást követték, megint ASUS 24B1ST 1.03, és 8-os tempó Néróval:

Isten tartsa meg a jó szokását! :DDD
Holnap remélem kiderül, hogy csak élete első lemezét rontotta el, lehet csak kalibrálta magát akkor, na de most utána! :D

(#11067) bubu126


bubu126
tag

Sziasztok!

Szerintetek ez a típus Asus DRW-20B1ST flash-selhető LITE-ON-ra ?

Galaxy

(#11068) kicsirigó7 válasza masterful87 (#11064) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Hát én nem tudom.
Mikor egy agyonszidott,régi 16X LG-H10N, DVD-R (mid:SONY16D1) lemezre szebb írást készít. Mint egy 24X ASUS, DVD+R (mid: MCC004) Verba lemezre. :)

Na jó, erre a lemezre, a tesztelő Lite-on IHAS524 se tudott szebben írni,( talán egy kicsivel)

[ Szerkesztve ]

(#11069) azJENŐ válasza jengab (#11031) üzenetére


azJENŐ
csendes tag

Szia!
A DVD - RAM a Panasonic fejlesztése, asztali DVD felvevőben úgy is tud működni, mint egy mini HDD. A CARTRIDGE-ost is kifejezetten is ezekhez az asztali felvevőkhöz gyártják.
Nekem is van, de csak felvételre és lejátszásra tudom használni.
Számítógépes meghajtóba eddig csak a csupasz RAM-ot tudtam betenni.

(#11070) slaci007 válasza bubu126 (#11067) üzenetére


slaci007
senior tag

[link]valószínű igen csak a firmware más( LiteOn iHAS120 6 (SATA) 7L0M - stock)

Tungsram 1896-2022

(#11071) bubu126 válasza slaci007 (#11070) üzenetére


bubu126
tag

Köszi szépen!

Galaxy

(#11072) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Nem szükséges már a régi Nero discspeed 4-est használni a jitter megjelenítéshez, a legújabb DiscSpeed 5- ös már hozza rendesen a jittert pluszos, és mínuszos lemezeknél egyaránt (legalábbis nálam lite-on 524-nél). Nem tudja esetleg valaki, hogyan lehetne a pluszos lemezeknél megtudni hogy melyik íróval lett írva? kösz.[L:/dl/upc/2010-08/07/47654_tcu8zytshn2wudzn_teszt_2.jpg](IMG:/dl/upc/2010-08/07/47654_tcu8zytshn2wudzn_teszt_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#11073) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

(#11074) total90


total90
veterán

Hi all!

Milyen DVD írót érdemes venni mostanság?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11075) Samus


Samus
addikt

A technika és a versengés jól megszívatott. Imádom a NEC íróit, egyrészt, mert mindent írnak, ami lapos és kerek (és nem lángos vagy palacsinta), nagyon jó minőségben, és gyorsan. Akartam is venni egyet, hogy majd szépen USB-s átalakítóval külsőként használom, és örülök. De nem így megy ez. Mert kellene nekem a Lightscribe. Ám a NEC a nem menő LabelFlash technológiát részesíti előnyben. na bumm. Így kérdezném. Milyen DVD írót vegyek, aki olyan, mint a NEC, tehát méri a média minőségét, és állítgatja a lézer intenzitását, és támogatja a Lightscribe-ot? LG nem a legkedvesebb márkám, mert ugyan rajtam kivül mindenkinek jól ír, de nekem eddig kettő LG-m volt, mindkettő sorba rontotta a lemezeket. Barátnőm, és öccse is LG-t használ (notesz (T10, nem mai darab) és asztaliban is), van régi, és új LS-es, mindkettő hibátlanul ír, ugyanarra, amire az én noteszem írója (LG T40) sorban hibázik. Van egyáltalán ilyen? Továbbá: érdemesebb-e kiadni kétszer annyi pénzt egy külső íróért, mint egy belső és egy átalakítóval használni azt?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#11076) King Unique válasza Samus (#11075) üzenetére


King Unique
titán

NEC-nél miért ne lenne Lightscribe? Van abból Labelflash meg Lightsribe is:[link]
Az,hogy megéri-e külső írót venni 2x annyiért...hát nem tudom.Ha egy belsőt "átalakítva " annyival gazdaságosabban kijön,akkor talán nem,de attól függ milyen összeget vagy hajlandó rákölteni. Pl.én 12 ezerért (annyit nekem megért) vettem 1 éve normál méretű samsungot (S-224Q),lehet nem egy Lite-On,de azért viszonylag jó minőségben ír,eddig nem volt vele gondom. Korábban gg72 árulta a külsővé átalakított Lite-On írót[link] ,illetve a házat azóta már eladta,de majd megmondja érdemes-e.

[ Szerkesztve ]

(#11077) Samus válasza King Unique (#11076) üzenetére


Samus
addikt

Ezt nem is tudtam, ha meg nem mondod...magyar boltban nem találtam 7261S-t, csak 7241S-t, hogy mi a kettő közti különbség, fogalmam sincs...Az adatlapon annyi a kü,lönbség, hogy a 41 Vitáig kompatibilis, a 61 pedig már a hetessel is, ami hülyeség, mert mindkettőnek mennie kell bármilyen operációs rendszerrel...
Azt esetleg tudod, hogy az Optiarc (Sony-NEC) is örökölte az elődök azon tulajdonságát, hogy méri a behelyezett média felületi minőségét, és variálja a nyaláb intenzitását menet közben?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#11078) kicsirigó7 válasza Samus (#11075) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Egy két helyen van Nec Lightscribe-s DVD író. ( NEC AD-7241S)
És az újonnan kiadott NEC AD-7260S, ebből is lesz nemsokára Lightscrib verzió is.
A legtöbb helyen már, Sony Optiarc AD-7241S néven vásárolhatod meg.Igaz ez már nem NEC.
Mivel a NEC kilépett a SONY-NEC-Optiarc csoportból.
De van más lehetőség, ha mindenképpen Lightscribe írót szeretnél venni.

PLEXTOR PX-880SA

Lite-on IHAS424-32

Asus DRW-22B2L

ASUS DRW-24B1LT

Samsung SH-S223L

Arra a kérdésedre hogy: érdemesebb-e kiadni kétszer annyi pénzt egy külső íróért, mint egy belső és egy átalakítóval használni azt?

Mindenkinek a pénztárcáján múlik.
A slim külső írók kicsit drágábbak, de ezek sem érnek többet mint ami a notesz gépekben van. Itt igaz választhatsz egyéb márkát, de a lényeg hogy ezek mind max 8x írási sebességre képesek. És a firmware frissítést se dobnak fel hozzá túl sokat.

És ugye vannak a normál külső DVD írók.
Ha olcsón megtudod venni az átalakítót a (külső házat) akkor spórolhatsz pár ezer Ft-ot.
De ha jól tudom még így is kell progi hogy az usb -n keresztül kapjon annyi adatot hogy 8x írásnál nagyobb sebességen tudd használni.
Gondolom az átalakítóhoz van külső táp is, vagy Y usb kábel. Mert egy portról kevés áramot kap, a nagyobb sebességű íráshoz.

Minden DVD író variálja az írási sebességét, a lemez minőségétől függően.
De ezt szinte minden gyártó másként nevezi.
Tehát hogy örökölte-e a régi NEC írók ezen képességét? Ez attól függ hogy a jelenlegi Sony-Optiarc ok ban mennyi a Nec hardver és szoftver. De mindenképpen tud ilyet. :D

[ Szerkesztve ]

(#11079) Samus válasza kicsirigó7 (#11078) üzenetére


Samus
addikt

Már megtaláltam a 7241S-t, köszönöm, pénteken be is szerzem, ha lesz még a boltban, ahol néztem.
Az átalakító 5500 pénz, de akkor kapok egy IDE/SATA, 2.5" IDE - USB adaptert, amihez jár egy 2.5A-es külső táp.

Nem az írási sebesség variálására gondolok. A NEC sajátossága volt régen, hogy a lézernyaláb intenzitását változtatja, annak függvényében, hogy milyen minőségű a média aktuális felülete. Így egy gyengébb minőségű lemezre is ugyanúgy írt, mint egy kiválóra. Remélem a Sony-Optiarc is megtartotta ezt...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#11080) kicsirigó7 válasza Samus (#11079) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Az írási sebességet és a lézer erősségét is változtassák az írók,a lemez minőségéhez mérten, ez nem NEC sajátosság.
Viszont ha pont emiatt, olcsó gyengébb minőségű lemezekre írogatsz.Ne várd el hogy az iromány hosszú életű lesz.
Mert az egy dolog hogy az írás után letesztelve minden oké. Csak ép a gyengébb minőségű lemez hamarabb elöregszik. Ne csodálkozz rajta ha 1-2 év után a lemez csak ilyen PI PIF tesztet produkál.

Ez ha jól tudom pont egy NEC 4550A írása volt.

[ Szerkesztve ]

(#11081) kicsirigó7 válasza Samus (#11079) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Viszont ez egy Philips 8x DVD -R , Mid: CMC MAG.AE1
LG -GSA -4081B vel írva.
Bár közel sem volt olyan minőségű mint egy Ricoh , TAIYO YUDEN, Verbatim, TDK. Optodisc 8x lemez.
De 4,5 év után ,még mindig tarja a frontot.

Jelenleg a Verbatim, JVC, Panasonic, Sony lemezekben lehet bízni.
Nem abban hogy ha az író jól meg ír egy gyengébb minőségű lemezt, akkor az úgy is marad fél év múlva.(Lehet már a jövő héten be se olvassa semmilyen optikai meghajtó.)

[ Szerkesztve ]

(#11082) TothMG


TothMG
aktív tag

Hello. DVD írót szeretnék venni, de mivel hi-end flac lejátszóm van, ezért olyan kellene, ami a lehető legpontosabban olvas. Jelenleg CD-re a plextor premium 2 cd olvasóját használom, de kellene valami amivel a DVD-ről is minél pontosabban le tudom szedni a hangot. A Lite-on dvd írókat nézegettem, de nem tudom melyik a legjobb a 324, 424 vagy az 524 árban szinte mindegyik ugyan annyi. Talán még plextor 880SA, de az drágább.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#11083) Samus válasza kicsirigó7 (#11081) üzenetére


Samus
addikt

Vannak lemezeim, amit még 3xxx szériás NEC írt, Ridisc, és minden egyéb, probléma nélkül olvasódik. Az arita nevű márkától óvjon mindenkit az ég, az két hétig sem volt jó, az LG nem is írta...Most Maxellt hazsnálok, mert olcsó, a Verbatim duplája lenne. Régen volt világoskék (8x) TDK, na az volt a legjobb minőségű, olcsóbb a Verbatimnál. Volt pár olyan lemezem, amit LG írt, de ő nem olvasta (már közvetlen írás után, vagy egy évvel rá), vagy CRC hibát adott, a NEC hiba nélkül olvasta, még csak nem is "lassult" tőle be...Biztos vannak jó márkák még, de nekem ez jött be, panaszt még nem hallottam rá, így ebben bízok.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#11084) TothMG válasza TothMG (#11082) üzenetére


TothMG
aktív tag

Megrendeltem Lite-on IHAS524-32 lett.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#11085) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy HTPC-be milyen SATA DVD írót vegyek?
Úgy hallottam, hogy vannak olyan típusok, amelyekhez van olyan firmware, ami
korlátozza az olvasási/pörgetési sebességet, hogy még halkabb legyen. Van
ilyesmivel valakinek konkrét tapasztalata? És nem baj, ha nem túl drága.
Előre is köszi!

(#11086) kicsirigó7 válasza Oldmobil (#11085) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Akkor egy Samsung S223L vagy C írót javasolnák.
Mert max sebességen is igen halkan olvasnak.A tálca is finoman halkan jár.
OEM változatban 5 ezer alatt megvehető-k.

(#11087) zsotesz81


zsotesz81
senior tag

Hali!

Erről az íróról van valakinek valamilyen tapasztalata?
Sony Optiarc AD-7260S-0B

(#11088) kicsirigó7 válasza zsotesz81 (#11087) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

AD-7260S-0B Tálcája nyitáskor nagy kattanással jön ki , de az 5200S nél is ez tapasztalható. Legalábbis amelyekkel rendelkezem. Először kicsit zavaró volt, de már megszoktam.
Az olvasása nagyon gyors, 5 perc alatt olvas be egy fúl-ra írt DVD-t.
Írási sebesség: 8x írás mellett 8:30

Írási minőség: 1.01 firmware-val, magáért beszél.

(#11089) zsotesz81 válasza kicsirigó7 (#11088) üzenetére


zsotesz81
senior tag

köszi, igazából 2 író között vacillálok, a sony, és a samsung s223L. Ezek közül melyik a jobb?

(#11090) King Unique


King Unique
titán

Erre valaki [link]

[ Szerkesztve ]

(#11091) kicsirigó7 válasza zsotesz81 (#11089) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A Samsung mellett áll hogy csendesebb,8x-an gyorsabban stabilabban ír + Lightscribe képesség.
Nekem van két 223F, azok egy DVD-t (7:40) alatt teleírnak. Méghozzá jó minőségben.
A boltok szerint sokat visznek vissza gariba. De nekem még egy Samsung sem romlott el.
Megfordult már nálam 182D és 203D is, mai napig működnek.

Az AD-7260S viszont újabb.(24x)
Kicsit zajos a tálca mechanikája.
Íráskor néha visszaesik az eszköz Puffer. (Talán emiatt tart tovább az írása.)
Ettől független jó vételnek számít.

Olvasáskor 5 perc alatt olvas be mindkét író. A Samsungok ebben is csendesebbek.
Viszont a 223C-t már nem ajánlom, mert abban már nem MTK chipset van, az én infóm szerint.

De te döntesz, én csak a saját tapasztalatomat írtam le.

(#11092) zsotesz81 válasza kicsirigó7 (#11091) üzenetére


zsotesz81
senior tag

oks, köszi az infot, majd még holnap meggondolom.

(#11093) Oldmobil válasza kicsirigó7 (#11086) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Köszönöm!

(#11094) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok, sajnos mostanában egyre többet kínlódik a DVD íróm, ezért úgy döntöttem veszek másikat. Milyet ajánlatok 6-8000FT-ért?

Fekete kellene (ha ez szempont, ezeket nézegettem:
NEC Sony Optiarc AD-7260S
NEC Sony Optiarc AD-5240S-0B
NEC Sony Optiarc AD-7240S-0B
NEC Sony Optiarc AD-7241S-0B
NEC Sony Optiarc AD-7243S-0B

Ezek közül melyik lenne a jobb választás? Vagy esetleg valami más?

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#11095) total90


total90
veterán

Cső!

Esetleg erre valaki :F Pénteken mennék vásárolni, de még nem tudom mit érdemes...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11096) Calogero válasza RootRulez (#11094) üzenetére


Calogero
addikt

total90 és RootRulez

Ezek közül én NEC Sony Optiarc AD-7260S választanám.

Illetve esetleg szóba jöhet még
Asus-24B1LT, Asus-24B1ST LiteOn fw-el.
LiteOn 124, 224, 424, 524

[ Szerkesztve ]

(#11097) RootRulez válasza Calogero (#11096) üzenetére


RootRulez
félisten

És milyen érv szól mellette? Mármint a NEC mellett a többi NEC-kel szemben?

═════════════════════════════════════════

(#11098) RootRulez válasza RootRulez (#11097) üzenetére


RootRulez
félisten

Mert az pont 8x-osan tud írni DVD-t míg a többi 24x-esen. :K De te lehet tudsz valamit, amit én nem látok a tulajdonságokból.

Most néztem, hogy a 7260-ról más oldalon más adat van, mint ahol én néztem... Ipon szerinte ez is 24x-esen tud írni...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#11099) total90 válasza Calogero (#11096) üzenetére


total90
veterán

Hm... épp van LiteOn 524 egy helyi üzletben :K Köszi :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#11100) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Sziasztok!

Ma vegre sikerult egy iHAS524-et szerezni. Lenne egy ket kerdesem:

1. A hozzaadott Nero 8 Essentials igencsak butacska, Nero 9-10-el is tudom hasznalni a LabelTag-et?
2. Firmwarebol melyik a legfrissebb ra? Esetleg moddolt-firmware is van ra? Ha igen, hol olvashatok tobbet rola?
3. Mediatek chipsetes a meghajto, ez miert lesz nekem jo :K? Ugy tudom lemez es irasminoseget tudok vele ellenorizni, esetleg mast is? Melyik szoftver kell hozza?

Udvozlet,

Adrian
:R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.