Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10101) Jugar


Jugar
tag

Hátha a win7-et nem szereti, ezért Xp-n is probáltam megcsinálni(mert a másik vinyomon az van) természetesen a Win32 GUI-val, de az eredmény ugyan az, a nagy semmi.
Mi lehet a baj?

(#10102) Jugar


Jugar
tag

Tudnátok egy képet mutatni, hogy nektek a Nero Disc Speed Lemez infonál mit ír ki mondjuk a JVC + -os lemeznél?

(#10103) IRON STORM válasza Jugar (#10102) üzenetére


IRON STORM
őstag

Bár ez nem JVC lemez, de teljesen mindegy:

itt egy JVC:

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#10104) Jugar


Jugar
tag

Na ez érdekes. Letöltöttem innen a sima bittsetting nélküli 1.02 orgi verziót, és felraktam hogy müködik-e. Igen, müködött. Aztán utána ráraktam a bittsettinges 1.03-as orgi verziót. Az is ráment, és a A Binflash GUI-ba ki is írja hogy Using NEC bitsetting commands version 4. Viszont a Nero Disc Speed lemez infonál még mindig Book tipus DVD+R. Arra a következtetésre jutottam, hogy a FW sikresen települt, de úgy néz ki hogy valami hibája van! Hibás FW?

(#10105) Jugar


Jugar
tag

Innen töltöttem le: [link]

(#10106) gg72 válasza Jugar (#10105) üzenetére


gg72
veterán

Igen, erről az oldalról kell.

Próbáld meg egy másik Nero-val, a CD/DVD Speed 4.7.7.16-os verzióval leellenőrizni, hátha...

(#10107) Jugar


Jugar
tag

Nálam ez a kép annyiban különbözik, hogy a felső sor lemez tipus DVD+R, mellette Book tipus DVD-ROM, Új beállítás DVD+R. És ha átállítom az új beállításnál DVD-ROM-ra, akkor mikor kilépek, rögtön visszaáll DVD+R-nek. Még ha kipipálom azt is hogy alapként beállítva. Tehát sehogy nem engedi átállítani.

(#10108) gg72 válasza Jugar (#10107) üzenetére


gg72
veterán

Most néztem meg, és ez nálam ugyanígy van, de ettől függetlenül ROM-nak írja meg a +os lemezeket, szóval nem itt kell a hibát keresni!

Ellenőrizd le a megírt lemezek bokktípusát mással.

(#10109) Jugar


Jugar
tag

Idáig ezzel néztem: CD/DVD Speed 4.11.4.0, de megnézem azzal is.

(#10110) gg72 válasza Jugar (#10109) üzenetére


gg72
veterán

Innen le tudod tölteni: [link]

Állítólag ez a legjobb verziója a CD/DVD Speed-nek.

(#10111) Jugar


Jugar
tag

Azzal is detto ugyan az( CD/DVD Speed 4.7.7.16)!
Viszont csináltam egy olyan varriációt, hogy Binflash GUI-ba a BookType-be vissza állítottam eredetire a DVD+R-t DVD+R(active)-ra, és így rányomtam a bittsettinges 1.03FW. Annyi változás történt, hogy a Nero Disc Speed extra bitt- beállításnál, ugyanaz a kép jelent meg(felső sorba), amit gg72 kolléga mutatott itt(tehát felső sor lemez tipus DVD+R, mellette Book tipus DVD+R, Új beállítás DVD-ROM), csak középpen a lemez beállításoknál a lemez tipus DVD+R, Book tipus DVD+R maradt. MIÉRT??? Tehát a lemez infonál ugyan úgy Book DVD+R van még és nem DVD-ROM.

(#10112) Jugar


Jugar
tag

A lemez se lehet gond, mert IRON STORM-nak JVC DVD+R lemez Book tipusnál DVD-ROM-ként jelenik meg. És én is ugyan ezzel a tipusú lemezzel nézem.

(#10113) gg72 válasza Jugar (#10111) üzenetére


gg72
veterán

Gondolom azóta, hogy újra beállítottál mindent, írtál már meg vele +os lemezt és nem csak a régieket ellenőrzöd.
Elvileg a CD Speed-ben nem kell állítani semmit, ez az FW automatikusan ROM-nak írja a +osokat.
Egyébként szerintem mindent jól csinálsz.

(#10114) Jugar


Jugar
tag

Akár hova állítom a CD speed Bit Setting-be a Book tipust DVD-ROM, DVD+R, mindenféleképpen a lemez info-ba DVD+R marad. Nem értem miért látja ott DVD+R-nek, amikor átállítottam DVD-ROM-ra a Book-ot.

(#10115) Jugar válasza gg72 (#10113) üzenetére


Jugar
tag

Jól van, én voltam a marha, üres lemezt néztem :W :W :W Fogtam is a fejem rendesen. Még jó hogy felhívtad a figyelmem. Meddig szenvedtem volna még vajon? Na, írtam lemezt, és tökéletes DVD-ROM-nak látja a Book tipus! Köszi nektek a segítséget! :R :R :R :))

(#10116) gg72 válasza Jugar (#10115) üzenetére


gg72
veterán

Na, minden jó, ha jó a vége...! ;)

(#10117) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

Pioneer S18LBK-ról van már valami infótok?

Mennyire jó író? Azt olvastam, hogy kifejezetten csendes, ami nekem viszonylag fontos szempont...

(#10118) eddie1978 válasza IRON STORM (#10082) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Ott van az: Mounting options 13,34cm/5.25" SATA/PATA ODDS
Szerdán hozza a futár. Majd referálok.

(#10119) gg72 válasza audi100td (#10117) üzenetére


gg72
veterán

Mediatek chipsetes, vagyis már nem Pioneer fejlesztés, elvileg Liteon, de egyelőre nem tudni, hogy pontosan melyik típusa:
[link]

Én egyelőre nem venném, hanem helyette inkább egy igazi Liteon-t, vagy egy Asus 24B1ST-t és utána azt átflashelni Liteon iHAS124-re: így kiválóan ír, gyorsan és halkan olvas, lehet minőségellenőrzésre is használni.

(#10120) IRON STORM válasza audi100td (#10117) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem sok info van még, írásminősége közepesnek mondható( ez még javulhat később).
QSI szállítja a Pioneernek a belsőt, ez kizárhatja az eseteges Lite-On egyezést, de még nem tudni. Simán lehet akár saját fejlesztése a QSI- nak.
Nem ajánlott drive.

Szerk: Amit gg72 ajánlott kiváló, valamint az NEC szériából valamelyik modell.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#10121) kutyman


kutyman
aktív tag

Sziasztok !
Ajánljatok már egy jó ATA-s írót, ami olyan jó mint a régi NEC AD7173A-m.
Sajnos ilyet, ill.: 7200A; 7201A; 7203A-t már nem kapni. A 7220A; 7221A meg nem igazi NEC.
Köszi a segítséget !

[ Szerkesztve ]

(#10122) audi100td válasza IRON STORM (#10120) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ok, köszönöm mindkettőtöknek a segítséget. :R

(#10123) gg72


gg72
veterán

Útmutató az Asus 24B1ST átflasheléséhez Liteon iHAS124 meghajtóvá:

1. Töltsd le a flashelő progit: [link]

2. Készíts egy biztonsági másolatot a jelenlegi FW-ről: "Read Flash"

3. Tedd fel a flashelővel a BL0N FW-t (Write Flash): [link]

4. Indítsd újra a gépet.

5. Ellenőrizd, hogy nem villog-e a led a meghajtó elején, ha nem, akkor minden OK. ;)

6. Most már Liteon meghajtód van, így feltehed rá simán a legújabb FW-t, ez egy exe fájl: [link]

7. Indítsd újra a gépet és kész.

8. A Jitter-teszt csak a következő verziójú Nero CD/DVD Speed-del fog működni: [link]

Itt vannak hasznos oldalak:
[link]
és
[link]

Nekem így sikerült, remélem másnak is fog! ;)

(#10124) KVamikaze válasza gg72 (#10123) üzenetére


KVamikaze
tag

Mégegyszer nagyon szépen köszönöm a privátba nyújtott segítségedet. :R :R :R
A Jitter kijelzés először nem müködött, Vissza flasheltem alap liteon firmware-ra majd megint rányomtam a frissítést és most müködik. :C

(#10125) gg72 válasza KVamikaze (#10124) üzenetére


gg72
veterán

Na, ez érdekes, de a lényeg, hogy műxik... :)

(#10126) Calogero


Calogero
addikt

Ezt a programot próbáltátok már

Nekem dobozos Nero9-em van. az abban lévő Nero DiscSpeed 5 (ver. 5.2.7.0) használható ellenőrzésre vagy inkább gg72 által linkelt a programot használjam. :F

(#10127) IRON STORM válasza Calogero (#10126) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen használtuk, egész jó. Kicsit gagyinak tűnik nem is használom, és ahogy elnézem egy -két felhasználótól eltekintve más fórumokon sem igazán preferálják. A cd-dvd speednél pedig ha a jittert is teszteli akkor használd a sajátodat, ha nem akkor a linkelt progit.

Csak a TDi!

(#10128) Jugar válasza gg72 (#10123) üzenetére


Jugar
tag

Ugyan így kell átflashelni az Asus 24B1LT -t Liteon iHAS224 meghajtóvá?
Ugyan az a flashelő progi?

(#10129) gg72 válasza Jugar (#10128) üzenetére


gg72
veterán

Elvileg igen, de persze más FW-ket kell használni.

Azt még nem próbáltam, így biztosra nem tudom mondani... PÜ-ben valaki kérdezte egyszer, neki nem sikerült, mostanáig rejtély számomra, hogy miért nem. :F

[ Szerkesztve ]

(#10130) Sonny C.


Sonny C.
tag

Sziasztok!

Legyetek szívesek segíteni (egyszer már írtam, de DVD írót még nem sikerült választanom), mert minél többet olvasok annál inkább nem tudok dönteni!
Három író jöhet szóba:
LiteOn iHAS 424, Plextor 880SA illetve az Optiarc 7243S. A Labelflash vagy Lightscribe másodlagos, az írás minősége az elsődleges szempont!
Ez alapján melyiket vegyem meg szerintetek? (bár a LiteOn-t elég nehéz beszerezni, ha jól láttam, csak az általatok említett szegedi webáruházban lenne, de ott jelenleg technikai szünet van).
A leggyakrabban, 90%-ban pluszos Verbatim lemezekre írok ( sima és dual layer is).
A segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#10131) Jugar válasza gg72 (#10129) üzenetére


Jugar
tag

Hogyha az Asus 24B1LT -nek tuti Liteon iHAS224 a belseje, akkor szerintem működnie kell. Ha nem müxik, akkor az nem valószinű nem Liteon belsős. Nem?

(#10132) IRON STORM válasza Jugar (#10131) üzenetére


IRON STORM
őstag

Biztos hogy LiteOn belsős. Ez nem kérdés.

Csak a TDi!

(#10133) Jugar válasza Sonny C. (#10130) üzenetére


Jugar
tag

A LiteOn iHAS 424 lutri hogy milyen a belseje. Vagy Liteon, vagy nem. Plextor 880SA-nak LiteOn iHas 424 a belseje, de max elfekvőben találnál belőle ha mázlid van. Én 6 bolt-tól kérdezetem már akik hírdetik, és kiderült hogy nincs nekik, hiánycikk, és nem is lesz már(De akkor minek hírdetik?). Az Optiarc 7243S ajánlott vétel írás terén is, és az ára is jó. Spec nekem is van egy, és bajom még nem volt vele. Vagy még ahogy gg72 írta: "egy Asus 24B1ST-t és utána azt átflashelni Liteon iHAS124-re: így kiválóan ír, gyorsan és halkan olvas, lehet minőségellenőrzésre is használni".

(#10134) Calogero


Calogero
addikt

Én voltam akinek nem sikerült.

Úgy csináltam mint ahogy le van írva. Frissítés közben nem volt semmilyen gubanc, eszközkezelőben meg is jelent LiteOn 224-ként. De azóta semmilyen lemezt nem ismer fel a meghajtó.

Külföldi fórumon szóba került az is hogy talán iHas424 belső van benne. Azzal a fw-el is megpróbáltam de csak a led villogot a meghajtó elején.

ui. lehet hogy az fw cserének semmi köze a meghibásodáshoz (lehet amúgy is tönkre ment volna), de ha visszakapom az írót garanciából az biztos hogy nem fogom kisérteni a sorsot megint.

Marad a következő felállás: olvasás Asus, írás: NEC

(#10135) Jugar válasza IRON STORM (#10132) üzenetére


Jugar
tag

Akkor annak az átflashelésének működnie kell. Azért izgat a téma, mert valószínű lesz egy ilyenem. És nagyot csalódnék ha nem lehetne átflashelni. Csak nem találtak ki valamit az Asus, amivel megakadályozza ezt a lehetőséget.

(#10136) Jugar válasza Calogero (#10134) üzenetére


Jugar
tag

Akkor vagy meghibásodott volna tényleg, vagy valami nagy ellentmondás van itt. Mert szinte lehetetlen hogy a LiteOn 224 a saját FW -rel nem működjön.

(#10137) Calogero válasza Jugar (#10136) üzenetére


Calogero
addikt

Hát én is abban bíztam hogy menni fog a dolog.....
Frissítés előtt még használtam, akkor még olvasott....

(#10138) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Megjött az LC-POWER EH-525B-PS külső ház. Pioneer DVR-111D beépít. Próba.
Működik ahogy kell. Először egy CD-RW-vel próbáltam ki (10x). Majd miután nem volt semmi gond a CD-vel, jött egy MCC-004-00 Verbatim DVD+R lemez 6x-os sebességen. Hibátlan.
Van hozzá minden. IDE/SATA adat és tápkábel, csavarok, csavarhúzó és driverlemez.

(#10139) gg72 válasza Calogero (#10134) üzenetére


gg72
veterán

Ebben a felállásban (olvasás és tesztelés: Asus, írás: NEC) nem is kell átalakítanod, Asus-ként is tökéletesen, gyorsan és halkan olvas, tesztelni is lehet vele. :K

(#10140) gg72 válasza Jugar (#10136) üzenetére


gg72
veterán

Az Asus-omat én is megpróbáltam átflashelni iHAS324/524-re, nem sikerült, csak villogott a led, de simán vissza tudtam tenni rá a 124-es FW-t és hibátlanul működik azóta is. Calogero-nál szerintem valami más baj lehetett.

(#10141) gg72 válasza eddie1978 (#10138) üzenetére


gg72
veterán

Ez jó hír, akkor asszem én is beruházok egyre. Kösz a tudósítást! ;)

A ventillátor nem zavaró?

[ Szerkesztve ]

(#10142) Calogero válasza gg72 (#10139) üzenetére


Calogero
addikt

Most is csak a puszta kíváncsiság hajtott, hogy működik-e az átalakítás.

(#10143) eddie1978 válasza gg72 (#10141) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Tudtam, hogy kihagyok valamit. :DDD
A venti hangja nem zavaro (bár nálam nincs állandóan bekapcsolva). Halk suhogás. Nem akar felszállni. Az előző noname fel akart. Megmértem kikapcsolva 30cm-rel a venti mögött a zajt. Ergo szoba alapzaja=~35dB (dBa). Míg bekapcsolva ~40dB. Talán ahhoz tudnám legjobban hasonlítani, mint amikor lassabb fordulaton forgatja a lemezt egy meghajtó. Ha valakit zavar, lehúzhatja a venti csatiját.

[ Szerkesztve ]

(#10144) Jugar válasza gg72 (#10140) üzenetére


Jugar
tag

Pár óra múlva kiderül nekem müxik-e a dolog(majd jelentem a fejleményeket). Nagyon remélem hogy menni fog. Ha már LiteOn a belső, akkor váljék belőle az is ami, az eredetije, és ne Asus fw legyen egy Liteon cuccon.

(#10145) gg72 válasza eddie1978 (#10143) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz az infókat! :K

(#10146) IRON STORM válasza gg72 (#10140) üzenetére


IRON STORM
őstag

Viszont volt akinek sikerült a 124-et 524-re flashelni. Ezért nem értem, valakinek jó, valakinek meg nem.. Nekem sem sikerült elsőre, szenvedtem vele mire jó lett a crossflash.

Csak a TDi!

(#10147) IRON STORM válasza eddie1978 (#10138) üzenetére


IRON STORM
őstag

Mennyi volt a külső ház?

Csak a TDi!

(#10148) Jugar válasza gg72 (#10123) üzenetére


Jugar
tag

Nem akarja az igazságot! Az Asus 24B1LT a flas utility-be a Write Flash azt írja, hogy nem kompatibilis a liteon fw-rel, és nem hajlandó feltenni. Pedig innen szedtem le: [link] Valamit nem jól csinálok?

(#10149) Jugar


Jugar
tag

Hogy tudom átfashelni Liteon-ra?

(#10150) Jugar


Jugar
tag

Felírva Optiarc 7243s 1.03fw 6x sebességgel JVC+R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.