Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10051) IRON STORM válasza Jugar (#10050) üzenetére


IRON STORM
őstag

valószínüleg nem Lite-On, függetlenül attól hogy mediatek chipsetes.

Csak a TDi!

(#10052) Jugar válasza IRON STORM (#10051) üzenetére


Jugar
tag

És ezt honnan lehet megtudni, hogy milyen a belseje? Szétszedés nélkül. Mert a saját gyári FW-től tropára ment. Azóta nem olvas lemezeket, kerreg kínlódik. Sőt azóta a régi FW sem fogadja el. Hátha még menthető valami, mert csak 5 hónapos, de nincs garim rá.

(#10053) IRON STORM válasza Jugar (#10052) üzenetére


IRON STORM
őstag

Attól hogy szétszeded nem fogod megtudni milyen a belseje. A lényeg az hogy erre a típusra nincs crossflash lehetőség.

A gyári firmware-től nem értem hogy mehetett tropára :F . Lehet hogy egyébként is megadta magát az íród. 5 hónapos íróra miért nincs gari?

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#10054) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Üdvözlet minden fórumtársamnak.

Először is szeretném megköszönni, hogy kérdésem nélkül is megkönnyítettétek a választásomat. Olvasgattam a topicot, és a mai napon megvásároltam egy AD-7243S (-01) írót. 1.01 firmware, ez mostanra módosult 1.03-ra, tettem róla.

Azt mondjátok NEC. Nos, ezt sehol nem írták fel a matricára. Ami szerepel, az Sony, és Optiarc. Japán izé, gyártva 2009 júliusban, kínában.
Akkor ez most NEC, vagy sem?

Ahogy mások is írták, a tálcát úgy vágja ki, mint a paraszt a macskát a tisztaszobából. Sebaj, majd megbarátkozunk.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10055) Calogero válasza Vakegérke (#10054) üzenetére


Calogero
addikt

Akkor ez most NEC, vagy sem?

Igen NEC

gg72: Köszi a FW linkje egyenlőre nem jön be, de Flash_Utility már lent van.

[ Szerkesztve ]

(#10056) Vakegérke válasza Calogero (#10055) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm, elhiszem. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10057) CptMisi válasza kali (#10042) üzenetére


CptMisi
őstag

igazából nem hiszem, hogy sűrűn használom majd, de akkor legyen jó, ahogy ezt te is leírtad...
Mindenkinek köszönöm a segítséget :R

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#10058) mokas_gizi válasza FRN (#199) üzenetére

Nekem LG-vel sosem volt bajom nem egy meghajtóm van nem egy lemezt írtam meg velük...
Pont mostanában tervezem lecserélni az íróimat 500/db-ot minimum megírt az összes írom és nincs bajuk...

Annak mi az oka, hogy alig lehet Pioneer írókat kapni...?

(#10059) gg72 válasza mokas_gizi (#10058) üzenetére


gg72
veterán

A Pioneer nem gyárt többet saját fejlesztésű DVD-írót, hanem mástól veszi át (118-as pl. Liteon), a jövőben csak a Blu-ray vonalat fejleszti.

(#10060) mokas_gizi válasza gg72 (#10059) üzenetére

Értem ezt nem is tudtam, most szétnéztem miket lehet kapni és Piot egy helyen találtam ott is 8000Ft volt...

(#10061) Jugar válasza IRON STORM (#10053) üzenetére


Jugar
tag

Igen, lehet hogy rossz időben döglött be az asus íróm, azon a napon mikor FW került rá. A gari azért nincs rá 5 hónaposan, mert komplett számítógépet vettem leplombálva, amit ha megnyitsz, ugrik a gari. Én azóta bővítettem, +új vinyó, új alaplap, sőt új ház, új táp és új dvd író Optiarc 7243s.

(#10062) Jugar válasza gg72 (#10059) üzenetére


Jugar
tag

A Pioneer DVR-A18LBK is Litle-on belsős?

(#10063) Jugar


Jugar
tag

Lemezminőség ellenőrzéshez szeretnék venni mediatek chipsettes dvd írót. A Lite-on szimpatikus lenne, de mint írta gg72, teljesen lutri hogy milyen belsős a iHas 324/424. Gondolkodom még az Asus 24B1ST vagy Asus-24B1LT ha lehet crossflashelni Lite-On íróvá. Az optiarc 7220-as széria a Lite-on? Mert gondolom akkor lehetne crossflashelni Lite-On íróvá, de nem biztos hogy mediatek chipsettes, és akkor alkalmatlan a lemez ellenőrzésre. Mi lenne a jó megoldás szerintetek?

(#10064) Jugar


Jugar
tag

És úgy tudom hogy a 880SA Plextor egy LiteOn iHAS424-es belső, és mediatek chipsettes. Azért azt se hagynám ki a felsoroltak közül.

(#10065) IRON STORM válasza Jugar (#10062) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen a Pio A18 is az.
Asus 24B1ST -iHAS 124 belsős ajánlott drive, talán ez a legkönnyebben elérhető a piacon.

Az NEC 7220 is Lite-On belsős iHAP/iHAS 322 belsőre épül, nem rossz drive de nem is legjobb.

Szerk: Plextor 880SA is Lite-On belsős, iHAS 424 illetve dobtak piacra 324-re épülő verziót is.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#10066) Jugar válasza IRON STORM (#10065) üzenetére


Jugar
tag

Tehát ha jól értem, asus és plextor jó választás, de crossflashelni kell Lite-On íróvá őket, hogy Liteon drive-ot rárakhassam, amik már jól kiforrottak. A Pio A18 vagy S18LBK tudni hogy hányas Lite-on? És az is mediatek chipsettes?

(#10067) IRON STORM válasza Jugar (#10066) üzenetére


IRON STORM
őstag

Talán az Asus a legjobb választás főleg ha az árát nézzük.
Plextornak a saját firmware-je is jó, nem muszáj crossflashelni, viszont drágább..

Csak a TDi!

(#10068) Jugar válasza IRON STORM (#10067) üzenetére


Jugar
tag

Köszi a segítséget :R

(#10069) slaci007


slaci007
senior tag

Lite-On iHAS424 teszt [link]
:R

Tungsram 1896-2022

(#10070) gg72 válasza slaci007 (#10069) üzenetére


gg72
veterán

Tényleg nagyon jók ezek az új Liteonok. :K

(#10071) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Kulso DVD irora lenne szuksegem. Mit ajanlotok?
Gyarilag osszeallitottat vagy haz+iro?
Plextor PX-830UF, Samsung SE-S224Q Mi az ami biztosan elerheto? A Plextor mintha sok helyen mar nem lenne kaphato.

A jelenlegi megoldas sok buffer underrunnal mukodik. Pioneer 111D egy noname 5.25-os USB-s hazban. Az iroval az asztaliban semmi gond nem volt. Asztali mar nincs, igy kellene egy megoldas az IBM X31-hez DVD irasra.
Friss telepites, osszes driver lenovotol felteve.
Minden mas USB-s adatmozgas hibatlanul mukodik. Kulso HDD, pendrive, MP3 lejatszo, fenykepezogep.

Szerintem nem csipi a Pioneer a kulso dobozt.

Szoval milyen kulso irot vagy bevalt iro+haz kombot?

Elore is koszi.

(#10072) gg72 válasza eddie1978 (#10071) üzenetére


gg72
veterán

Anno nekem is volt egy 11D-s íróm egy Mapower házban, azzal szépen működött. Nálad sajnos az lehet a helyzet, hogy az író nem szereti a noname ház chipsetjét, nálam egy Plextor íróval + noname házzal volt ugyanez a szituáció.
A külön ház, külön író megoldás praktikusabb olyan szempontból, hogy bármelyik romlana is el, elég azt cserélni, viszont egy készen összeszerelt kombival biztosan nem lesznek kompatibilitási gondok.
Ha van rá keret, akkor vedd meg a Plextort, állítólag egy átcímkézett Pioneer 216D író van benne, ami egy nagyon jól sikerült meghajtó!

(#10073) eddie1978 válasza gg72 (#10072) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Köszönöm a választ!
Esetleg ez?
Tudja az IDE és SATA meghajtókat fogadni.

(#10074) gg72 válasza eddie1978 (#10073) üzenetére


gg72
veterán

Ezt már én is kiszemeltem, de nem tudom milyen chipset lehet benne, mindenesetre nem tűnik rossznak...

(#10075) eddie1978 válasza gg72 (#10074) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Megrendeltem az LC-POWER külső házat. Majd ha megjön, megírom milyen.

(#10076) gg72 válasza eddie1978 (#10075) üzenetére


gg72
veterán

Azt megköszönném, mert én is tervbe vettem! :K

Egyébként honnan rendelted?

(#10077) Hardtech


Hardtech
tag

Asus DRW-1814BLT (Sata/Box)
Asus DRW-24B1ST (Sata) dob
Sony NEC AD-7243S (Sata)
Sony NEC AD-7201S (Sata)

Sziasztok a 4 felsorolt versenyző közul melyiket ajanlanatok ,ha jol tudom mind lightscribeos ami nem baj a mostani is az volt hasznaltam is csak megadta magat ezert kene egy uj az ár nem lenyeg 1-2 ezer ft kulömbseg van koztuk kivancsi lennek melyik mit tud mert ugye nem biztos hogy a legdragab a legjobb :U

(#10078) gg72 válasza Hardtech (#10077) üzenetére


gg72
veterán

Az Asus 24B1ST talán a legjobb választás, de csak akkor, ha átflasheled Liteon iHAS124-re, mert az Assus FW-vel gyengén ír és nem lehet állítani a bitsettinget. Liteon-ként nagyon jól ír, gyorsan és halkan olvas, valamint lemeztesztelésre is kiváló, ez utóbbit Asus-ként is tudja.

Ha nem akarsz alakítgatni, akkor a NEC 7243S-t ajánlanám, ez nagyon jól ír és olvas, moddolt FW-vel tudja a bitsettinget, de elég hangos. A 7201S is ajánlott, kiforrott FW van hozzá, így talán még jobban ír, mint az új modell, de az is igaz, hogy régebbi drive, mint a 7243S. Egyik NEC sem támogatja a minőségellenőrzést, azt csak az Asus (=Liteon).

Szerk:
Az Asus 24B1LT (=Liteon iHAS224) lightscribe-os, a 24B1ST nem az.

[ Szerkesztve ]

(#10079) Hardtech válasza gg72 (#10078) üzenetére


Hardtech
tag

köszi a választ anyira nem ertek hozzá hogy átflasheljem meg ilyenek a bitsettinget nem is ismerem azt se tudom mire jo nekem az a lenyeg hogy megtudjak irni egy dvd-t vagy cd-t vagy vmit es hogy jo iro legyen nem menjen tönkre hamar :B

(#10080) gg72 válasza Hardtech (#10079) üzenetére


gg72
veterán

Akkor maradj a 7201S / 7241S kettősnél.
Ha nem kell lightscribe, akkor 7203S / 7240S / 7243S.

[ Szerkesztve ]

(#10081) eddie1978 válasza gg72 (#10076) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Szívesen. Versenyben volt még: A.C.Ryan AluBox
Itthon nem találtam. Lehet rendelni tőlük is Hollandiából. A posta kétszerese a box árának. Szóval ez kiesett.
eBoltból jön majd.

[ Szerkesztve ]

(#10082) IRON STORM válasza eddie1978 (#10075) üzenetére


IRON STORM
őstag

Meg sem említi hogy kompatibilis lenne az optikai meghajtókkal. Csak merevlemezt ír. ( ettől még lehet jó)

Csak a TDi!

(#10083) gg72 válasza IRON STORM (#10082) üzenetére


gg72
veterán

A magyar honlap már írja: [link]

De mivel 5.25-öshöz van, és az angol leírás is ODD-t (Optical Disc Drive) jelez, így szerintem biztosan jó lesz írókhoz!

[ Szerkesztve ]

(#10084) IRON STORM válasza gg72 (#10083) üzenetére


IRON STORM
őstag

Akkor jó.. úgy legyen :)

Csak a TDi!

(#10085) Jugar


Jugar
tag

Honnan tudhatom meg, hogy a Optiarc 7243s moddolt FW-vel dvd-romnak látja a dvd+r lemezt? Vagy csak dvd-romként írja, de dvd+r nek látja a moddolt FW után is? Hogyan tudom leellenőrizni? :F

(#10086) gg72 válasza Jugar (#10085) üzenetére


gg72
veterán

Nero CD/DVD Speed "Lemez info" fül.
Ha ROM-nak írja, akkor úgy is kell látszódnia.

(#10087) Jugar


Jugar
tag

Valami nem lett jó, mert a Nero Disc Speed lemez tipus: DVD+R, Book tipus: DVD+R-t ír ki még mindig. Miért? Innen [link] letöltöttem a Win x64 GUI-t mert win7 64x az op.rendszer, és azon átállítottam a BookType-be a dvd+r -t át dvd-rom (active)-ra, és utána flas a 103bt_orig.bin(bin fájl 1.68mb) végig fut, és újrainditást kér. Eredmény semmi. Ugyanúgy dvd+r marad. Hogy is van ez, valamit elrontottam?

(#10088) IRON STORM válasza Jugar (#10087) üzenetére


IRON STORM
őstag

Most hogy fent van a booktype firmware, most állítsd át dvd-romnak.

Csak a TDi!

(#10089) gg72 válasza Jugar (#10087) üzenetére


gg72
veterán

Elvileg jól csinálsz mindent, viszont én a flashelésnél nem nyúlnék a booktype gombhoz.

Próbáld meg még a Nero CD/DVD Speed "Extra" pontja alatt a Bit-beállítás-t is:

[ Szerkesztve ]

(#10090) guiness


guiness
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy nekem már kb. két éve van egy Pio 215D irom, eddig semmi bajom nem volt vele, egyszer volt olyan gondom hogy nem nyílt ki a tálca valamiért, aztán mégiscsak talán egy újraindítás utan müködött. Szoval hát nemtom pontosan de elég sok lemezt megírtam már vele (kb 500-1000 között) és az lenne igazából a kérdésem, hogy mikor kell vagyis érdemes lecserélni?
A másik hogy én 8x sebességgel irok, az ajánlott amugy ennél az irónál? (verbatim lemezt használok)

Előre is köszönöm a válaszokat.

üdv.

(#10091) gg72 válasza guiness (#10090) üzenetére


gg72
veterán

Nem tudom, hogy mi lehet a baj, ha csak egyszer fordult elő eddig, akkor szerintem ne cseréld még le.
A 8X sebesség jó ezzel a lemezzel.

(#10092) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

Van előttem kb. 300 DVD lemez és jelenleg egy PATA-s DVD NEC írom van, persze nem írni szeretnék, hanem olvastatni befelé a HDDre. Érdemes cserélni SATA-s optikai meghajtóra, gyorsabb lesz a lemez olvasása átlagosan? Előre is köszi.

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#10093) kali válasza Vikthor (#10092) üzenetére


kali
legenda

csak maga az ide kontra sata csatolás miatt nem lesz gyorsabb az olvasási sebesség!
inkább írója - annak típusa, valamint a rajta lévő firmware -, illetve lemeze - médiakódja - válogatja!

[ Szerkesztve ]

(#10094) Vikthor válasza kali (#10093) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Értem, akkor magyarul azt mondod, hogy nincs difi sok és addig használjam a jelenlegit, amíg tönkre nem megy és voltaképp ennyi, nem?

Üdv,
Vik

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#10095) kali válasza Vikthor (#10094) üzenetére


kali
legenda

hozzávetőlegesen igen!
amúgy milyen íród van pontosan? csak mert több régebbi típusú nec íróhoz van módosított firmware, amivel a gyárinál is gyorsabb olvasásra képes - de problémásabb (gyenge minőségű, karcos...stb) lemezeknél ez azzal is járhat, hogy a maximális sebességhez közeledve, visszaesik az olvasás sebessége, illetve beleáll az író az olvasásba, nem tudja végig beolvasni a lemezt! tehát nem mindig jobb a gyorsabb olvasás sem!

(#10096) Vikthor válasza kali (#10095) üzenetére


Vikthor
nagyúr

azt hiszem még valamilyen 4550-es

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#10097) guiness válasza gg72 (#10091) üzenetére


guiness
csendes tag

Akkor ennyi lemez után se kell még lecserélnem az írót? (500-1000között, Pio 215D)
Amúgy szeretem a Pio-t az előzöm is az volt, meg vagyok elégedve vele.
Mellesleg Köszönöm a választ, esetleg van véleménye más is, illetve tanácsa?

Köszönöm.

üdv.

(#10098) kali válasza Vikthor (#10096) üzenetére


kali
legenda

nézd meg, hogy milyen firmware verzió van rajta jelenleg, és itt talász esetlegesen újabb vagy módosított verziót; link

(#10099) Jugar válasza IRON STORM (#10088) üzenetére


Jugar
tag

Úgy csináltam, de semmi eredménye.

(#10100) Jugar válasza gg72 (#10089) üzenetére


Jugar
tag

Nero CD/DVD Speed "Extra" pontja alatt a Bit-beállítás-t is megcsináltam DVD-ROM-nak, de amikor kilépek belőle, vagy bármit nyomok, rögtön visszaáll DVD+R-nek. Nem értem :F

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.