Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11551) Sdi válasza smiti (#11550) üzenetére


Sdi
addikt

Abban kellene lennie valahol a plextor saját fejlesztésű / vagy valakitől átvett és átalakított / tesztelő progijának. Nem értek hozzá, mert az én plexemhez még egy régebbi progi volt, ez már a liteon belesekhez jött ki.

Látom megtaláltad :)

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#11552) kicsirigó7 válasza smiti (#11550) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Én is itt olvastam róla hogy MTK chipset-es. [link]
Meg valahol máshol hogy lehet vele tesztelni. De nem találom azt a linket.
És ezek szerint tesztképes is, csak külön szoftver van hozzá. :)

(#11553) smiti válasza kicsirigó7 (#11552) üzenetére


smiti
addikt

Na mindegy mostmár majd csak holnap próbálkozom tovább. Sajnos nincs itthon normális üres lemezem úgyhogy nincs sok értelme az írást próbálgatni. Meg lehet hogy beszerzek használtan olyan írót amelyik tudja a Nero-s minőségellenőrzést.

Már csak azért is, hogy meggyőződjem róla hogy nem az írónak van baja. Mert érdekes mód a NEC író gond nélkül futtatta ugyanezen tesztprogramokat.

(#11554) kicsirigó7 válasza smiti (#11553) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A PI max érték 280-ig elfogadott.
Viszont a PIF érték csak max 4-ig.
Az egy jó írás ha a PI max csak 10, a PIF max 2-3, egy verba lemeznél.
Ha a belinkelt tesztképp egy verba lemez tesztje, akkor máris megérte új írót venned.
Mert a képen látható 6-8 PIF max tüskék nem sok jót jelentenek, a lemez élettartalmát illetően. De ez a pár magas tüske lehet egy két porszem is a lemez írható felületén. Ha teljesen tiszta, akkor az gáz, mert akkor valóban az írásminőségével van baj a régi íródnak.

[ Szerkesztve ]

(#11555) szeva000


szeva000
addikt

Hi!

A mai szemétgyártásban még létezik esetleg valami prémium kategóriás író?
A Plextor PX-755 és a Benq DW-1655-öm már lassan 5éve nyúzom és félek,hogy mégegy 5évet már nem bírnak ki:)....de ezek legalább megérték számomra.
Ha meg nem,akkor esetleg mit lenne érdemes vásárolni?(ezek az olcsó lomok számomra nem írók....ilyeneket ne is nagyon ajánlgassatok....pl. alapvető dolgok,mint mindkettő írómnál,hogy öntanuló legyen,normális tesztet lehessen végezni vele-és igaz is legyen amit mutat,mint egy plextor vagy benq.)

[ Szerkesztve ]

(#11556) fgordon válasza szeva000 (#11555) üzenetére


fgordon
senior tag

Hát, eladnám én neked a 20x Yamaha CD megkímélt íróm, ami úgy ír 1x sebességgel, hogy még az is jól játssza le, ami az új "prémium" írók által írt lemezen is megugrik néha-néha, de nekem is kell ez, így nem eladó :)

Most eddig elégedett vagyok az új iHAS 524-gyel:

http://www.liteonit.com/global/index.php?option=com_content&task=view&id=298&Itemid=67#

Fura, hogy csak 1 év garit adtak rá, míg a NEC-re kettőt régebben és most is.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#11557) Synthwave válasza IRON STORM (#11529) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hát az nem fogja.:)
Akkor szerintem maradok a bevált LG-nél.

Egyébként igazán rakhatnának beléjük valami kis elektronikát, ami rögzíti az írások számát...

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11558) jeni válasza fgordon (#11556) üzenetére


jeni
félisten

Hátrány,hogy csak CD-re írsz csak vele. Ma már 90% vagy inkább 99%-ban az emberek többsége DVD-re ír otthon. :U

Amik esetleg CD-re mennének azok a mp3-s zenék,na jó DIVX filmek,de azokból is csak egyet lehet ráírni arra.

[ Szerkesztve ]

(#11559) smiti


smiti
addikt

Ez még mindíg az előző íróm munkája, ezen a teszten mit kell nézni és hogyan kell értelmezni ?

(#11560) smiti


smiti
addikt

Most már tényleg ez az utolsó :

Valamelyikőtök nem akar az egyik tesztképes írójától olcsón megválni ?

(#11561) szeva000 válasza fgordon (#11556) üzenetére


szeva000
addikt

Nah,nekem is van egy panasonic cd íróm...kb 15éves lehet,ahogy vissaemlékszem:D...az sem eladó:)...de az már írt 4X-en :D:D...igaz a lemezt úgy megírja a mai napig,hogy ezeknél ismeretlen fogalom a rázkódásvédelem.
hááát ha ennyi a vátozat,akkor meglesem ez a 524-et.

[ Szerkesztve ]

(#11562) szeva000 válasza jeni (#11558) üzenetére


szeva000
addikt

Nade van a cd-nek is előnye...Én is írok rá nagyon fontos dolgokat,mert sokkal időtállób.A 15éve írt Taiyo Yuden CD-im a mai napig hibátlanok:)....A DVD lemezek ennyi idő alatt tuti halottak lesznek.

(#11563) smiti


smiti
addikt

Megírtam az első lemezem egy Verbatim DL-t.Remélem ez jó lesz :

(#11564) Multibit válasza szeva000 (#11562) üzenetére


Multibit
veterán

Hogy milyen lesz a mai DVD korongok olvashatósága 15 év múlva, azt nem tudom, de nekem is vannak kb. másfél évtizeddel ezelőtt írt CD-im. Persze ezek mind "Long Strategy" típusok. Legtöbbjük TY, meg egy-két Mitsubishi és Ritek. Mind hibátlanul olvasható!

Egy ilyen monstrummal írtam őket :) Külső ház (több mint 40 cm széles), alu öntvény váz, SCSI csatoló.

(#11565) Multibit válasza smiti (#11563) üzenetére


Multibit
veterán

Ez a PIF eredmény nekem nagyon gyanús.Biztos, hogy tesztképes ez a 890-es?

(#11566) gg72 válasza smiti (#11563) üzenetére


gg72
veterán

Sajnos ez egyáltalán nem jó, mert ahogy előttem is írták:
A PI max érték 280-ig elfogadott.
Viszont a PIF érték csak max 4-ig.

Milyen sebességgel és programmal írtad meg a lemezt?

(#11567) smiti válasza gg72 (#11566) üzenetére


smiti
addikt

Kezdek elszomorodni! :O
ImgBurn-el írtam 4X sebességgel. A sata kábel nem okozjatja ezt a hibát? Lehet hogy kipróbálom egy új kábellel, mert ez már évek óta benne van a gépemben.

(#11568) kicsirigó7 válasza smiti (#11567) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Nem semmiért írtam ezt korábban:
880-nak már kifinomultabb a firmware-ja. A 890-nek még van e téren hiányossága, mivel még zsír új széria.

De a tesztprogramból ítélve, nekem most már az a meggyőződésem hogy a 890-es a Plextor saját fejlesztésű DVD írója.

Sata kábel okozhat problémát, hogyha por került az érintkezők közé. Vagy a hőtől már kitágult a kábelen csatlakozó műanyag része, és így lötyög az alaplapban.
Vagy az is, hogyha még a régi szürke színű kábelt használsz.
Bizonyos alaplapoknál, az se mindegy hogy melyik alaplapi sata csatlakozón van az ODD, vagy melyiken a HDD. Ezt az alaplapi bios-ban tudod megnézni. Ha nincs erre utalás az alaplaphoz kapott könyvben.

Néha az is számít az írásnál, hogy milyen verziószámú íróprogit használsz.
Vagy is a régebbi programok nem mindig tudják helyesen kezelni az új pörkölőket.
Szedd le ezt [link] Azt hiszem ez a legfrissebb ImgBurn verzió. ;)

Énszerintem a firmware-val lesz baj, addig nem is számíthatsz javulásra míg nem adnak ki hozzá ujjat.
Sajnos ez a probléma fenn állhat, szinte minden frissen kiadott ODD esetén.Nem csak ennél a márkánál :(

[ Szerkesztve ]

(#11569) smiti válasza kicsirigó7 (#11568) üzenetére


smiti
addikt

Köszi!

Akkor kicserélem a sata kábelt biztos ami biztos. Az imgburn-nek ezt a verzióját használom.
Az alaplapra jelenleg 2 eszköz van kötve. Az első helyre a merevlemez, a másodikra a dvd író.

(#11570) IRON STORM válasza kicsirigó7 (#11568) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem saját fejlesztés, Lite-On klón második revíziós iHAS 324/424 B jelzéssel és új chipsettel. MTK 1839 LN. Valamint ugyanez az Asus 24B3LT.

Csak a TDi!

(#11571) kicsirigó7 válasza IRON STORM (#11570) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ok, én neked ezt elhiszem :R
Viszont a 890-hez adott tesztprogramok nagyon hasonlítanak az eredeti Plextorok PlexTools tesztprogramjához.
Vagy ez már Plextor fejlesztés a Liteon belsős 890-hez?

(#11572) IRON STORM válasza kicsirigó7 (#11571) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ha jól tudom a 880SA-hoz is volt PlexUtilities és mégis klón..de igen Plextor fejlesztés

Csak a TDi!

(#11573) kicsirigó7 válasza IRON STORM (#11572) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Igen van hozzá [link]

(#11574) laca500 válasza kicsirigó7 (#11539) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi.
Akkor nem az alaplap, vagy a procimmal van a gond!? Ennek örülök. Akkor be kell ruháznom egy új íróra. Talán így még mindíg jobb, mint ha az egész gépet le kellene cserélnem. Gondoltam le cserélem az alaplapot meg a procit, de akkor már memóriát és vga-t is cserélni kellene. Ez így egyszerre picit sok lenne. Bár ha jó áron el lehetne passzolni a konfigomat, akkor megérné hozzádobni pár forintot és frissíteni a cumómon.
Mégegyszer köszi az infót. :C

Ui.: A 7261S vagy a 7263S is jó? Vagy maradjak az álltalad ajánlott 7260S-nél?

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#11575) kicsirigó7 válasza laca500 (#11574) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Az mindegy hogy a 726x sorozaton belül melyiket választod.
0-ra végződő a sima.
1-re végződő a Lightscribe
3-ra végződő a Labelflash
Azt te tudod hogy akarsz-e lemezt címkézni, a Lightscibe lemezek jóval olcsóbbak a Labelflash -től.

(#11576) dooz3r


dooz3r
csendes tag

A kérdés adott (milyen DVD-írót vegyek) .

Ebben a témában várnám építő jellegű hozzászólásaitokat.

3 kritérium lenne .
-Megbízhatóan tudja írni a DL + os lemezeket (havonta 15-20 darab max)
-Ne legyen NEC (Optiarc)
-Ne legyen LG

(#11577) slaci007 válasza smiti (#11567) üzenetére


slaci007
senior tag

Szerintem nincs gond nem mutat valós eredményt a Plexutilities,Kprobe-t próbáltad már?
Egy példa ugyanaz a lemez tesztelve mindkét programmal.

Tungsram 1896-2022

(#11578) slaci007 válasza dooz3r (#11576) üzenetére


slaci007
senior tag

[link]
:R

Tungsram 1896-2022

(#11579) slaci007 válasza smiti (#11559) üzenetére


slaci007
senior tag

Minnél alacsonyabb érték és egyenes vonal.Ez Plextorral készült régebbi firmwarel,frissítésekkel egyre jobb lesz az írás minősége.

Tungsram 1896-2022

(#11580) dooz3r válasza slaci007 (#11578) üzenetére


dooz3r
csendes tag

Azt látom , hogy Lite-On :DD
Egyéb paraméterek ? Legalább a típus szám :)

(#11581) smiti válasza dooz3r (#11580) üzenetére


smiti
addikt

A linken megtalálod : Lite-On IHAS524-32 ;)

(#11582) dooz3r válasza smiti (#11581) üzenetére


dooz3r
csendes tag

Igen tényleg én voltam a vak :)

Egyetlen egy problémám van ezt Kiskunhalas környékén nem igazán árulgatják.Postaköltséggel együtt kb annyira jön ki mint egy Plextor PX-880SA , amit itt is lehet kapni.

Teljesen tanácstalan vagyok. :(

(#11583) IRON STORM válasza dooz3r (#11582) üzenetére


IRON STORM
őstag

Esetleg Asus író kapható? 24B1LT vagy 24B3LT, 24B3ST mindkettő Lite-oN klón bátran vedd meg.
a 24B3ST postaköltséggel együtt 6700 ft

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#11584) slaci007 válasza dooz3r (#11582) üzenetére


slaci007
senior tag

Plextor is ugyanez az író csak a nevet kell megfizetni az árában.Egyébként nekem plextor van nagyon jó író a legújabb firmwarekkel.Azért vettem én is mert tavaly Szegedről a Lite-on szállítással együtt ugyan annyi lett volna majdnem.Az Asus is jó még csak át kell flashelni Lite-On-ra.

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#11585) dooz3r


dooz3r
csendes tag

Köszi a sok hasznos infót mazsolázgatok belőlük.
:))

Esetleg valaki bekukkantana a "Probléma a DVD/CD íróval" topicba is ugyanis a miatt szorulok dvd vásárlásra :(

(#11586) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Pioneer DVR-218LBK Sata OEM. Erről vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#11587) gg72 válasza kicsirigó7 (#11586) üzenetére


gg72
veterán

(#11588) Shodan


Shodan
addikt

NEC Optiarc DVD RW AD-7260-(1)-(3)S- és 7240-(1)-(3)S széria között mi a különbség, mert én semmit nem látok :F

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#11589) IRON STORM válasza Shodan (#11588) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nagyjából semmi. Ugyanarra a chipsetre épül mindkettő... a 7260-as új optikát kapott, meg a mechanikán variáltak. Másról nem tudok.

Csak a TDi!

(#11590) smiti


smiti
addikt

Akkor melyik is az a legolcsóbb író, amivel szépen megy a Neró minőségellenőrzése? Mert akkor elkezdek egy olyat keresni a használtpiacon. :B

(#11591) smiti


smiti
addikt

Délután kicseréltem a sata kábeleket, töredezettség mentesítést is csináltam. Íme az eredmények:


Verbatim DVD-R lemezt használtam és 8X sebességgel írtam.

(#11592) smiti


smiti
addikt

Valami biztosan nem stimmel.ImgBurn programmal írok, általában a legfrissebb verziót használom.
Eddig nem volt ez a probléma. A puffer 88-100 %-ig, az eszköz puffer 33-100%-ig ugrál. :Y
Az írási sebesség nehezen éri el a beállítottat. :W

(#11593) IRON STORM válasza smiti (#11592) üzenetére


IRON STORM
őstag

opti drive controllal próbáltál tesztelni? Működik vele?

Csak a TDi!

(#11594) bokapeter


bokapeter
tag

Sziasztok!
Plextor PX-880SA (sata) DVD íróval mi a tapasztalat? Megbízható? Jó? Sokat kibír? Gondolom nem Prextor fejleszés és gyártás, de akkor ki fejlesztette és gyártja? Várom az infókat!
Üdv: BP

BP

(#11595) kicsirigó7 válasza smiti (#11592) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Szerintem vidd vissza a boltba, három munkanapon belül kötelesek kicserélni azonnal.
De előtte csinálj egy tesztírást egy másik gépben. Mert ha az ő gépükben jó lesz akkor nem fogják kicserélni.
Hozzál helyette egy Plextor PX-880SA-t.

(#11596) smiti válasza IRON STORM (#11593) üzenetére


smiti
addikt

Próbáltam, sajna nem működik :( :

(#11597) IRON STORM válasza smiti (#11596) üzenetére


IRON STORM
őstag

Illetve próbálj lassabb sebességgel tesztelni. Látom hogy 16x van beállítva. Az elfogadott a 4x ill 8x sebesség.

Csak a TDi!

(#11598) smiti válasza IRON STORM (#11597) üzenetére


smiti
addikt

A puffer és az eszközpuffer kiürülése az nem gond ? Vagyishogy ilyen szinten ingadozik ?

(#11599) mayafree


mayafree
csendes tag

Kérlek segítsetek!

Vettem régebben egy Plextor PX-880SA írót de az újonnan telepített gép win xp prof sp3 px-880U-nak látja! Frissíteni sem tudom 880sa firmware-el. Át tudom flashelni 880sa-ra? Gondolom teljesen ugyanaz a belseje...Flash utility 5.0 és eeprom utility 6.0.1 letöltöttem de nem tudom hogy direkt linket hol találok a px-880sa firmware-hez amit rá kellen tennem.
Valaki leírná a menetét

(#11600) bokapeter


bokapeter
tag

Sziasztok!
Plextor PX-880SA (sata) DVD íróval mi a tapasztalat? Megbízható? Jó? Sokat kibír? Gondolom nem Prextor fejleszés és gyártás, de akkor ki fejlesztette és gyártja? Várom az infókat!
Üdv: BP

BP

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.