Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10401) CoolBoy323 válasza Sdi (#10400) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

(#10402) jeni


jeni
félisten

Hello
A Lite-on 524 író mivel jobb a többi íróhoz képest?
Mi az a plusz amiben jobb a többihez,jobban égeti az adatokat a lemezre?Halkabb ( bár ez az ami legkevésbé számít nálam )?Arra írt adatok a lemezen tovább eltartanak?Azzal megírt DVD-k a lejátszókban jobban mennek,esetleg a legtöbb lejátszó kezeli? Jobban összerakott,minőségileg,tartósabb?
pl.: Pioneer SL18,Asus 24S1T,Sony/Optiarc író xixxx,Nec író xxxx

[ Szerkesztve ]

(#10403) Sdi válasza CoolBoy323 (#10401) üzenetére


Sdi
addikt

Igazad van, de nekem eszemben sem volt :N

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#10404) mobbo


mobbo
senior tag

segítsetek pls
a legolcsóbb sata belső dvdírók közül melyiket érdemes megvenni, mi a bestbuy?
(van a gépemben de IDE-s, és nem bootol róla a gép (jmicron sata vezérlő) kell vennem bele egy satá-st)

(#10405) HellGreg válasza jeni (#10373) üzenetére


HellGreg
őstag

Szia, láttam írtad, hogy van Liteon 524 a "szegedi boltban". Melyik boltban???
Köszi!!!

(#10406) HellGreg válasza HellGreg (#10405) üzenetére


HellGreg
őstag

Ja, már látom. Na most ezek a Liteonok ezek HP-k? és megéri az árát, jobb mint a többi (pioneer, lg, samsung, nec, asus) író?
Vásárlás előtt vagyok, és nem tudok dönteni, igazából elegem van a mezei írókból.
Szóval mitől drágább ez?

köszi

(#10407) LGLuke válasza jeni (#10402) üzenetére


LGLuke
őstag

Ez engem is érdekelne, hogy mivel jobb, mint a többi, mert erről nem találtam infót a fórumban, hiába kerestem rá az 524-re.

(#10408) mobbo


mobbo
senior tag

engem az érdekelne mit vegyek amit nem kell buherálni, magától is elfogadható minőségben ír és megéri az árát
ja és kapható boltban azonnal, mert ez az asus csak rendelésre van vagy sok napos online szállításra
:U

(#10409) G.F.


G.F.
aktív tag

NEC AD-724xS-et néztem ki magamnak. Ebből a szériáról kell vmit tudni? ill. a magasabb számú (pl. NEC AD-7243S) az jobb? Esetleg ajánlanátok valami jó kis írót? kb. évi 200 lemezt írok, vegyesen (adat/film). A fontos a megbízható írás/olvasás. Előre is köszönöm...

-gf-

(#10410) Jugar


Jugar
tag

A Liteon 524-es ajánlott vétel! Egyrészt eredeti Liteon gyártmány, és írásminősége jó minőségű, azaz jó midkódú lemezre kiváló lehet, és jól olvas. Ezen kívül tulajdonságai közé tartoznak, Mediatek chipsettel rendelkezik, tehát alkalmas írásminőség ellenőrzésre. + SmartErase, + Labeltag funkció. Van hozzá több módosított Fw, és Settings utilityvel lehet rajta állítani a OHT, FHT, OSW funkciót, stb. ami gyakorlatilag az írási stratégiában játszik szerepet. És lehet a Bit settingben is állítani. Röviden ennyi.

(#10411) mobbo válasza Jugar (#10410) üzenetére


mobbo
senior tag

köszi a segítséget
sajna egyik betűszóról se tudom mit jelent, de akkor ilyet veszek :)
biztos jó
:R

(#10412) tyan válasza G.F. (#10409) üzenetére


tyan
senior tag

A NEC AD-724x széria ajánlott vétel.

NEC AD-7240S - (nincs benne Lightscribe, Labelflash)
NEC AD-7241S - Lightscribe-os verzió
NEC AD-7243S - Labelflash-es verzió

Az S betű mindhárom verziónál a SATA csatlakozóra utal.

A NEC régebbi, karcosabb lemezeket általában szenvedve olvas be.

[ Szerkesztve ]

(#10413) Jugar válasza mobbo (#10411) üzenetére


Jugar
tag

Van fent a jobb sarokban egy gyorskereső ha valamit nem tiszta. Az sokat segít, ha nem akarsz visszaolvasni itt a Forumban kb. 3hónapot ezekről.

(#10414) mobbo


mobbo
senior tag

végül egy asus drw-24b1st-t vettem (ez volt raktáron)
felraktam rá a korábban linkelt ATAPI.iHAS124_A.BL0N.stock.exe-t, most 124 A-nak írja magát
de ha elindítom a gyári BL0P.EXE-t az azt mondja hogy ez nem 124 A drive

:U
ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#10415) Sdi válasza mobbo (#10414) üzenetére


Sdi
addikt

Ezt próbáltad feltenni ?

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#10416) G.F.


G.F.
aktív tag

LiteOn-ból 424-es, vagy 524-es?

-gf-

(#10417) Sdi válasza G.F. (#10416) üzenetére


Sdi
addikt

524, az biztos LiteOn, a 424-ből van más is.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#10418) Oibacsi


Oibacsi
őstag

Sziasztok!
Vettem egy optiarc 7240s-t, de egészen szörnyű minőségben ír, mind cd-t, mind dvd-t, minuszos mcc-s verbatimot is elrontott, tth02-vel jó, de rengeteg paritáshiba van. Kipróbáltam egy lg gh22ns50-et, ezzel legalább a cd-ket jól megírja. Visszaraktam a nec 3550a pata-s írómat, magasan mindkettő felett van minőségben, pedig több mint 4 éves és 4-5ezer lemez járt benne. Van ötletetek?
Előre is köszönöm!

(#10419) HellGreg


HellGreg
őstag

Sziasztok!

ha nem veszem figyelembe az árat (tehát lehet drága is, kivéve átcsomagolt plextorok), melyik belső dvd-író a legmegbízhatóbb, legjobb minőségű, amit újonnan kapni lehet?

köszi

(#10420) honda23


honda23
aktív tag

7240-esed hogy rontja el a lemezeket?
Milyen hibával?

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#10421) Oibacsi válasza honda23 (#10420) üzenetére


Oibacsi
őstag

Dugig van paritáshibával, több millió egy lemezen és néhányat vissza sem tudtam olvasni, pedig bolti verbatim volt.Az LG valamivel jobb, de igazából mindkettőt csak cd-re használnám így.

(#10422) Jugar válasza Oibacsi (#10421) üzenetére


Jugar
tag

Többet tudnánk mondani, ha raknál fel egy lemez minőség ellenőrzés tesztet az adott lemezről, ha van kifejezetten erre alkalmas íro-olvasód. Ha nincs ilyen író-olvasód, akkor valamelyikkel Benchmark tesztet. Gondolom felraktad az 1.03-as FW-t a 7240-re. Ha így sem jó, meg kell probálni, másfajta midkódú lemezzel, hátha... , mert az egy dolog hogy a boltból van az a verba lemez.

Anno én is jártam így a 7240-el. Nekem sem olvasta vissza a megirt lemezeket. Mánap visszavittem és kicserélték.

(#10423) Oibacsi válasza Jugar (#10422) üzenetére


Oibacsi
őstag

MCC03-s médiakódúra olyan 600ezer PIE-t és 10000 körüli PIF-et produkál, mindegyik fw-vel hasonlók. TTH02-es tdkval 2millióra nő a PIE.

(#10424) mobbo válasza Sdi (#10415) üzenetére


mobbo
senior tag

igen, ezt próbáltam
:K
másnak felment?

(#10425) honda23 válasza Oibacsi (#10423) üzenetére


honda23
aktív tag

Én sem értem az írómat. MCC03-as lemezt jól megírja az nec 7240, de marhára ugrál a tároló szint...
Viszont valami nem stimmel ezzel az íróval, mert folyamatosan belepofázott az ihas lite-on 524-es írásába. Amióta lehúztam a gépről a 7240-est, ilyet produkál a lite-onom MCC004-gyel:

Majd megnézem minuszos verbával is.
Szerintem megy vissza gariba ez az optiarc...

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#10426) Sdi válasza mobbo (#10424) üzenetére


Sdi
addikt

Én ezzel használom jelenleg.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#10427) Jugar válasza Oibacsi (#10423) üzenetére


Jugar
tag

Még egyszer kérdezem, milyen író-olvasóval csinálod a lemez minőség ellenőrző tesztet?
És képet is tudnál felrakni az eredményekről?

(#10428) Oibacsi válasza honda23 (#10425) üzenetére


Oibacsi
őstag

Nekem nem cserélték ki, mert vissazolvassa, tojtak a paritáshibára.

(#10429) Jugar válasza mobbo (#10424) üzenetére


Jugar
tag

Felmegy az, de van ennek egy kiforrott menete hogyan. Tehát hogyan probáltad felrakni a BLOP-ot?

(#10430) Sdi válasza Jugar (#10429) üzenetére


Sdi
addikt

Itt már leírta

Ha már sikerült felrakni a BLON firmet, akkor utána simán / értsd mindenfajta külső progi nélkül / kellene neki frissítenie az újra.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#10431) Jugar válasza Oibacsi (#10428) üzenetére


Jugar
tag

Leellenőrizték a boltban hogy visszaolvassa a saját lemezeit?

(#10432) Jugar válasza Sdi (#10430) üzenetére


Jugar
tag

Azt nem, hogy mivel indítja el!

(#10433) slaci007 válasza Oibacsi (#10418) üzenetére


slaci007
senior tag

Az egyre újabb firmwarekkel egyre jobb lett az írás nálam,a próbált verbatim nem kínai véletlenül?

Tungsram 1896-2022

(#10434) honda23 válasza Oibacsi (#10428) üzenetére


honda23
aktív tag

Az gyönyörű. Mondjuk csak 3 napig van cseregarancia, de ha utána én szxrnak érzek valamit, elvárom hogy foglalkozzanak vele, küldjék vissza gariba vagy mittudomén...
Amit neten rendeltem LG-t visszaküldtem garifutárral és amit kaptam utána javítottat, elégedett vagyok vele eddig.
Ezek után merjem énis visszaküldeni gariba 7240-esem :(

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#10435) Oibacsi válasza Jugar (#10431) üzenetére


Oibacsi
őstag

Igen, haverom személyesen, 14 éve ismerem.
slaci007: nincs különbség

[ Szerkesztve ]

(#10436) Sdi válasza Oibacsi (#10435) üzenetére


Sdi
addikt

Nálad viszont, ha csak a satás írókkal van probléma, akkor koránt sem biztos, hogy azok rosszak. Lehet vezérlő ill. driver gond is. Nincs húzva a géped ?

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#10437) Oibacsi válasza Sdi (#10436) üzenetére


Oibacsi
őstag

Én is egyre inkább erre gyanakszok. Nincs húzva, épp ellenkezőleg, alapórajelen megy csökkentett fesszel.

(#10438) Sdi válasza Oibacsi (#10437) üzenetére


Sdi
addikt

Gondolom több csatin is kipróbáltad őket ? Próbáld ki alap fesszel is mit csinálnak.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#10439) Oibacsi válasza Sdi (#10438) üzenetére


Oibacsi
őstag

Ezeket már próbáltam, egyedüli javulást sata kábel cseréjével értem el, de 10%-nál nem nagyobb a difi.

(#10440) Sdi válasza Oibacsi (#10439) üzenetére


Sdi
addikt

Kár hogy messze laksz :B , vinnék át neked tuti működő írót és megnézhetnénk azzal. Nincs valami haverodnak jól működő írója ?

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#10441) Oibacsi válasza Sdi (#10440) üzenetére


Oibacsi
őstag

Megkérdezem, az egyik van egy 4570-es nec-je, bár nemtudom hogy sata-e....ma jön egy adag mcc004-es verba teszek azokkal is egy próbát.

(#10442) Sdi válasza Oibacsi (#10441) üzenetére


Sdi
addikt

Csak satásra gondoltam. A kínai Verbák lehetnek nagyon szarok, de attól még cd-t rendesen kellene írnia.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#10443) Oibacsi válasza Sdi (#10442) üzenetére


Oibacsi
őstag

A cd az nem gáz, most épp egy +-os verbatimot vizsgálok a laptop 633-as samujával, az még egész tűrhetőnek tűnik.

(#10444) Sdi válasza Oibacsi (#10443) üzenetére


Sdi
addikt

OK, csak nekem az jött le, hogy a cd-kel is problémája van.

A végén még megjavul :D , biztos megijedt :)

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#10445) Oibacsi válasza Sdi (#10444) üzenetére


Oibacsi
őstag

1-2vel volt, de amiket tegnap írtam, az jónak tűnik.

(#10446) Multibit válasza mobbo (#10414) üzenetére


Multibit
veterán

Ha a BL0N felment és újraindítás után a rendszer felismerte a drájvot iHAS124A-nak, akkor az alábbi menetnek sikeresnek kell lennie:

1. Ha a frissítendő meghajtón kívül más OD is van a konfigban, annak ideiglenes eltávolítása
2. Az összes virtuális meghajtó eltávolítása a rendszerből!
3. Újraindítás
4. Frissítendő meghajtó ellenőrzése, hogy ne legyen benne lemez!
5. BL0P.exe futtatása
6. Bódottá

Általában az 1-es pont nélkül is megy a dolog, de inkább menj biztosra!

(#10447) eladohardver


eladohardver
őstag

Hi! Nemrég vettem Optiarc AD-7243S típusú dvd író csodát, és ha beteszem Test drive unlimited DVD-t folyamatosan pörög... más olvasóban csak akkor pörgött mikor betettem, vagy elindítottam a gamet, utána tök csöndben volt... Hibás a drive-om? v próbáljam másik ATA vezérlőn? :((

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#10448) Lanchadan válasza rszp (#10394) üzenetére


Lanchadan
csendes tag

Tud valaki valamit mikortól lehet majd kapni a iHAS 624-et? Ha jól értem csak Szegeden lesz majd. Nem tudom érdeme -e még várni rá, vagy még nagyon nem most lesz, mert pl. a Liteon honlapján se látom még, és a régi DVD íróm már csak olvasni tud...

(#10449) mobbo válasza Multibit (#10446) üzenetére


mobbo
senior tag

köszi
megpróbálom
egyébként van jelentős különbség az eredeti fw a bl0n és a bl0p között?

(#10450) Oibacsi


Oibacsi
őstag

Sziasztok!
Mértem több gépben is végül a 7240s-t, 3 példány is van belőle.
Eredmény: ipari hulladék:(
mod: mármint meghajtóból is van 3

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.