Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10501) jeni válasza Jugar (#10493) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Köszi :R
Tegnap Flash Utilityvel nem sikerült,csak a EEprommal a mai napon. Már nem villog,de a ZL1P fw az nincs.Az hol van?Mert csak a ZL1N a legfrissebb-,illetve a ZL1F a régebbi.Legalábbis ezt találtam ott

(#10502) jeni válasza Jugar (#10493) üzenetére


jeni
félisten

Erre jó a Google :R
Rákeresvén találtam is egyet
Liteon ZL1P fw

(#10503) mobbo


mobbo
senior tag

asus dvdíró liteon 124A-ra flashelve
lemezkiadás néha nem megy, most pl. win7 alatt, bent a lemez, nyomom a gombot semmi nem történik, menüből kiadás gombra hibaüzenet jön, boot közben se megy néha

ez miért van? :U

(#10504) jeni válasza Jugar (#10493) üzenetére


jeni
félisten

Köszi :R
Minden OKÉ :DD
Jövők egy jó hideg sörrel,ha elmúltál 18 éves :R

(#10505) Jugar válasza jeni (#10504) üzenetére


Jugar
tag

Gondoltam hogy menni fog EEPROMMAL, és még a sört is szeretem olykor. Viszont pár írás eredményéről rakhatnál fel majd tesztet a DVD lemez tapasztalatokhoz.

(#10506) Tompie válasza Tompie (#10494) üzenetére


Tompie
őstag

Szóval még mindig érdekelne, hogy mi a különbség a lightscribe és a labelflash között? :)
köszi

(#10507) G.F. válasza Tompie (#10506) üzenetére


G.F.
aktív tag

Ajánlanám a Google-t, de lásd milyen vagyok hozzád itt egy cikk: [bökjél ide!]

-gf-

(#10508) Tompie válasza G.F. (#10507) üzenetére


Tompie
őstag

Köszönöm :)

(#10509) rszp


rszp
aktív tag

Hi!

ihas-124/524 támogatja a 6x írást +R és -R lemezeknél vagy csak a 4x és 8x?

Kösz.

(#10510) olta válasza rszp (#10509) üzenetére


olta
aktív tag

iHAS 124 tudja, 524-es is nagy valoszinuseggel, bar errol majd nyilatkozik olyan, aki biztos benne.

(#10511) Sdi válasza mobbo (#10503) üzenetére


Sdi
addikt

Valószínűleg az író hibája, mert nálam és még több embernél simán műkszik. De mivel ezek a hibák a LiteOn firm-el jönnek elő, ezért nem garis. Ha esetleg az Asus cuccal is hibázna, akkor ki lehetne cseréltetni.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#10512) rszp válasza olta (#10510) üzenetére


rszp
aktív tag

Köszönöm. Az ASUS elvileg csak a 4x és 8x írást tud. Ezért érdekelt.

(#10513) 0805


0805
tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik a jobb DVD-író??

Pioneer DVR-216DBK vagy NEC AD-7240S

Köszi

(#10514) Oibacsi válasza 0805 (#10513) üzenetére


Oibacsi
őstag

Nálam és unokatestvéremnél összesen 3db 7240s volt, mindegyik igen gyengén írt dvd-t...másnak bejött, nem értem hogy lehet ez
Pioneerban még nem csalódtam soha

[ Szerkesztve ]

(#10515) Jugar válasza Sdi (#10511) üzenetére


Jugar
tag

"De mivel ezek a hibák a LiteOn firm-el jönnek elő"
Nálam ezek a hibák nem jöttek elő soha. win 7 nél sem, mert azt használom. Édekes is lenne.

(#10516) #33347072


#33347072
törölt tag

Sziasztok!

Vettem egy Lite-On iHAS524-es DVD írót. Az lenne a kérdésem hogy csak azzal a nero 8-al lehet LabalTag-ot írni amit hozzá adtak vagy tudja valamelyik újabb nero 9-es is, mert abban eddig sehol sem találtam.

(#10517) Jugar válasza rszp (#10509) üzenetére


Jugar
tag

Persze hogy támogatja. A 4x-est már ritkán, valószinű lemez függő, helyesebben midkód és fw függő.

(#10518) zsotesz81


zsotesz81
senior tag

Hi!

Az NEC AD-7243S-0S íróról van valakinek valamilyen tapasztalata?

(#10519) kali válasza zsotesz81 (#10518) üzenetére


kali
legenda

igen, jó széria! :K

(#10520) eddie1978 válasza rszp (#10509) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Én 6x sebességgel írok 524-es íróval Verbatim DVD+R lemezre.

(#10521) zsotesz81 válasza kali (#10519) üzenetére


zsotesz81
senior tag

ok, köszi

(#10522) Gallac


Gallac
senior tag

Érdekesség: Noname Ritek F1 felületű lemez, kb 3 éve megírva LG 4160B íróval 4x sebességen, Pio 111 50 %-nál megáll és nem olvassa, Plextor PX 840-A szintén, vadiúj ASUS-22b2st elhasalt ugyanugy 49 % körül, na céges gépen egyikben LG H55l szintén 70 %-nál elcsüggedt...kezdtem mérges lenni:)

Aztán végül is a saját céges gépemben lévő (!) Samsung Ts S222- vígan leolvasta :C

de legalább le tudtam menteni :K

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#10523) G.F.


G.F.
aktív tag

Az Imgburn installkor találkoztam az SPTI-vel. Az mi?

-gf-

(#10524) kali válasza G.F. (#10523) üzenetére


kali
legenda

(#10525) G.F. válasza kali (#10524) üzenetére


G.F.
aktív tag

Kőssz, ennyit tudtam, mert barátom a Google... De igazából jó lenne tudni, mit csinál, engedélyezzem-e.... ilyesmi.

-gf-

(#10526) kali válasza G.F. (#10525) üzenetére


kali
legenda

pedig szövegben ott a konkrét megaldás - de igen, engedélyezd!

(#10527) IRON STORM válasza G.F. (#10525) üzenetére


IRON STORM
őstag

Fejlett perifériacsatoló vagy felület ODD eszközökhöz. WIN9x rendszereknél ASPI layert használtak az optikai meghajtók, manapság az SPTI felületet preferálják.
ImgBurn alapból ezt a felületet használja, nem értem mit akarsz engedélyezni?

Csak a TDi!

(#10528) G.F. válasza kali (#10526) üzenetére


G.F.
aktív tag

Én nem beszélni tisztálykristán in english :))

-gf-

(#10529) G.F. válasza IRON STORM (#10527) üzenetére


G.F.
aktív tag

Nem akarok semmit engedélyezni, se tiltani, csak érdekelt mi az...

-gf-

(#10530) flash-


flash-
veterán

Melyik a legmegbízhatóbb?
Melyiket ajánljátok?

Nec 7240
Nec 7241
Nec 7243

köszi előre is

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#10531) kali válasza flash- (#10530) üzenetére


kali
legenda

csak az alapján dönts, hogy esetlegesen szükséges a labelflash vagy a lightscribe funkció számodra, vagy nem!?!?

G.F.; néhány alkalmazás konkrtéan rákérdez az spti telepítésére/használatára, csak ott van jelentősége a dolognak, de akkor érdemes telepíteni/engedélyezni!

[ Szerkesztve ]

(#10532) G.F. válasza kali (#10531) üzenetére


G.F.
aktív tag

Köszi, IRON STORM-nak is, meg neked is.

-gf-

(#10533) eddie1978


eddie1978
aktív tag

Élt egy hónapot:
iHAS524
LC-Power külső házban volt. Utoljára mikor használtam még jó volt. Valaki a családból leverte a polcról. 1.5m-t esett. Külső ház sarkán műanyag eltört, alu ház sarka elgörbült. Író becsúszott a házba, amennyire a csavarok engedték. Emiatt előlap banán alakot vett fel, ajtó alig nyílt. A tálcakiadó gomb lett gyanús. Alig tudtam benyomi a görbe előlap miatt. Előlap pöckei letörtek. Több lemezzel is próbáltam (Verbatim és JVC DVD+R). Hasonló eredmények. :O
Megrendeltem a másik 524-est. :W

[ Szerkesztve ]

(#10534) Mian


Mian
aktív tag

Hello!

lenne egy hülye de fontos kérdésem. :)
Hány mb fér rá gyakorlatilag egy kétrétegű dvd-re tudja vki?
Ki szeretnék írni egy játékot ami egy isoban van és 7,89gb, de attól félek nem fog ráférni egy duplarétegűre, most nincs itthon ilyen lemezem, és nem tudom vegyek-e, mert ha jol emlékszem a 8,5gb helyett amikor legutóbb írtam ilyet csak kb olyan 7,5gb szabad hely volt rajta, de nem tudom pontosan mennyi...:S

Köszönöm válaszotokat, ha lesz. :-)
Üdv.

(#10535) kali válasza Mian (#10534) üzenetére


kali
legenda

7.96 gb +/- egy pici!

(#10536) azJENŐ


azJENŐ
csendes tag

Szervusztok!

A notebook DVD írók közül melyiket ajánljátok?

Előre is köszönöm: Jenő

(#10537) mobbo


mobbo
senior tag

abban segítsetek még, hogy milyen lemezt vegyek és kitől
memorexet vettem hirtelen, de sorba dobálom ki őket, mert rosszak
budai oldal előnyben

(#10538) dbius válasza mobbo (#10537) üzenetére


dbius
veterán

néha az írótól (pontosabban a firmware-től) is függ, hogy némely lemezt jobban szeret, jobb minőségben képes megírni.

ne a lemez nevét nézd, hanem a médiakódját! (esetedben a lemezed memorex, de ki tudja, mi a médiakódja...)

pl. ezen az oldalon nem csak a lemezek márkája, hanem médiakódja/alapanyaga is fel van tüntetve.

(#10539) kali válasza azJENŐ (#10536) üzenetére


kali
legenda

notik esetében legtöbbször nem úgy működik a dolog, hogy irány egy/a bolt és veszel bele a neked tetsző gyártótól optikai meghajtót, sok notiba csak a gyártó által adott író jó, főként az előlap kialakítása miatt! ennek nézz utána, mert sokszor az előlap nem levehető, illetve nem kompatibilis más szériákkal...stb. ha ezek tükrében is lesz választási lehetőséged, akkor kell majd azon törni a fejed, hogy melyiket vedd meg az esetleges lehetőségek közül! az optikai megjhajtó cseréjét a noti gyártjója és szériája válogatja, és nagy a szórás, hogy kivitelezhető "házilag", vagy csak a noti gyártója/forgalmazója által a kialakítás és az előlap miatt, de ettől is tovább megyek; bizonyos gyártók esetében megrendelnek egy oem optikai meghajtót egy adott írós gyártótól, de saját firmware verzió készül hozzá! például; dell noti, abban gyárilag lg optikai meghajtó, specifikus dell firmware az lg optikai meghajtón! azonos szériás lg optikai megjató, de más notis gyártó részére kiadott specifikus firmware nem megy fel az optikai meghajtóra, vagy ha felerőszakolod, akkor behal az író! na, tovább már nem keserítelek... :)

(#10540) azJENŐ válasza kali (#10539) üzenetére


azJENŐ
csendes tag

Köszönöm a választ!

Akkor pontosítok: külső, mobil rack-be szeretném betenni.
Azon agyalok, hogy Én hozzam-e össze, vagy vegyek készen egy külső slim írót?!?!?!?

Ami Nekem tetszene az a Lite On vagy a Pioneer külső slim írói, de nem tudom, hogy mennyire jók vagy valami más irányba keressek?!?!???

Üdv: Jenő

(#10541) kali válasza azJENŐ (#10540) üzenetére


kali
legenda

ja, külső meghajtó esetén már más a helyzet!
azt neked kell eldönteni, hogy külsőt veszel, és hozzá külön meghajtót, vagy egyben az egészet!?!?
az újabb szériás lite-on slim írók jók - ha tudsz beszerezni -, a pioneer notis optikai írók nem a legjobbak, elég sok problémás darabbal találkoztam, szerintem inkább újabb szériás nec (sony/optiarc), vagy lg jöhet még szóba!

(#10542) Robixman


Robixman
tag

Sziasztok!
Szeretnék DVD-írót venni, mert a régi (LG GSA 4040B) 6 év után megadta magát.
Nincsenek nagy igényeim, nem szükséges se LS se LF, SATA legyen és megbízható 10e péz alatt, az se baj ha olcsóbb.
Milyen írót vegyek szerintetek? - elég csak a típus

Köszi

(#10543) jeni válasza Robixman (#10542) üzenetére


jeni
félisten

Esetleg ez?
2 év garis igaz tudja a LS funkciót de az gondolom nem árt ha ott van a gépedben.Rosszabb esetben nem írsz azzal a LS funkcióval.
Ez a sima extra funkciók nélkül
Asus ami OEm egy zsacsiban kapod meg
Asus ami dobozos és adnak hozzá egy fehér előlapot a fekete mellé és egy Nero szoftvert

[ Szerkesztve ]

(#10544) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Blu-Ray olvasó/DVD író meghajtót.
Mit tudnátok ajánlani, ami árban elfogadható, és megbízható?
A Samsung B083L-ről van valakinek esetleg személyes tapasztalata?
Kivitelre pofás, árban elfogadható, de picit tartok tőle, mert a "régi" Samsung írom nem szerepelt valami fényesen; válogatós volt a nyersanyagban nagyon, és ha el is kezdte az írást, a befejezés egyáltalán nem volt biztos vele :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#10545) Batu


Batu
tag

Sziasztok! Ha nem oldódik meg a lézerbeállítási hibaüzenetek sora, akkor írót fogok venni. Kérdés milyet? Nem akarok sokat költeni, de legyen megbízható. Most Pioneer dvr 112D íróm van és probléma hegyek.

(#10546) kali válasza Batu (#10545) üzenetére


kali
legenda

ami nem drága, de jó, valamint könnyen beszerezhető; #10471

(#10547) Laby


Laby
senior tag

Hali! Az utóbbi időben nem enged letörölni RW-ket a meghajtóm. Hirtelen behalt az összes amit addig használtunk, befagyasztotta a gépet ha beraktam. Azóta már nem fagy be viszont letörölni nem engedi. Vettem 2 újat más márkákat azokat kiírtam minden gond nélkül, de törölni ezt sem engedi. LG régi író/olvasóm van, nero-val próbáltam de leszedtem egy másikat is azzal is ugyan ez volt a gond. Windows-t már újra raktam és próbáltam mindent. Nincs valami ötlet mitől lehet ez??
Köszönöm előre is!

Laby

(#10548) jeni válasza Laby (#10547) üzenetére


jeni
félisten

Más író programmal is ez van?
Bár én ilyet még nem halottam?
A vett írót tedd át másik gépbe ha ott nem csinál hibát akkor a gépeddel lesz valami gáz
Én se tudom mi lehet a gond,mert valamire nem jól ír az oké de egyetlen RW lemezt se enged törölni? és CD-RW lemezzel mit csinál? Gondolom a DVD-RW lemezekkel van gondod? Esetleg a DVD+RW lemezel?

[ Szerkesztve ]

(#10549) Laby válasza jeni (#10548) üzenetére


Laby
senior tag

Csak DVD RW-ket néztem, de szinte az összes márkát, plusz minusz mindegyiknél ugyan az a baj. Nem enged törölni de írni vígan lehet.

(#10550) kali válasza Laby (#10549) üzenetére


kali
legenda

szoftveres akadás? a - rosszul beállított - alcohol és a - bekapcsolt emulációs - daemon tools például előszeretettel okoz ilyen problémát! de más klónozó, emulációs...stb alkalmazás is okozhatja!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.