Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11151) kicsirigó7 válasza scream (#11146) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Igen érdemes 223F-et venni, ebből van nekem 2db. 2009-es tesztgyőztes, egyébként az LG mellett nem mást vert meg mint a Lite-on akkori 22x íróját.
Azért ajánlottam a 223L -t mert F-t már nem sok helyen kapsz.

Az OM jelölés az jelenti hogy zacskóban kapod, nem dobozban Nero-val.

223L-még eléggé új, még nem találtam tesztet. És nekem sincsen, hogy véleményt mondjak róla.De nem lehet túl nagy különbség.

(#11152) scream válasza kicsirigó7 (#11151) üzenetére


scream
veterán

Rendben akkor lemondtam a megrendelést a 223L-ről és megrendelem a 223F-et :K

(#11153) petyuska74 válasza gg72 (#11131) üzenetére


petyuska74
tag

Szia,

köszönöm a segítséget, meg is rendeltem egy ilyen Sony írót.

Használtat- ahogy a másik kolléga ajánlotta - nem szívesen vettem volna. Ki tudja, 20 vagy 2000 lemezt írtak vele.

Még 1X, köszönöm a segítséget.

üdv.

(#11154) gg72 válasza petyuska74 (#11153) üzenetére


gg72
veterán

Szívesen és jó "pörkölést"! :)

(#11155) szbence


szbence
csendes tag

Sziasztok!

Melyik Satás dvd írót ajánljátok 5000 Ftig?

Üdv. szbence

(#11156) tamas84


tamas84
csendes tag

Sziasztok!
Külső írót szeretnék venni az asus k50ab notebookomhoz mert nagyon ratyi az ami benne ven. Szóval a tanácsotokat szeretném kérni, hogy milyet érdemes venni, nagyjából 15ezerig mennék el. Nem kell hogy slim legyen, inkább minőségi ami normálisan ír és olvas is.
Előre is köszi a segítséget.

(#11157) kali válasza tamas84 (#11156) üzenetére


kali
legenda

teljesen korrekt optikai meghajtó van az asus k50ab szériás notikban, ha azzal nem tudsz megfelelően dolgozni - legyen az ok akár a használni kívánt korongok milyensége/minősége, vagy szoftveres eredetű -, akkor más külső íróval sem fogsz rendesen boldogulni... :(
ha meg szerinted elromlott/rossz adott optikai meghajtó, akkor irány a szerviz, vizsgálják be, és szükség esetén cseréljék ki!

[ Szerkesztve ]

(#11158) szbence válasza szbence (#11155) üzenetére


szbence
csendes tag

Legyen inkább 8000 ig :B

(#11159) tamas84 válasza kali (#11157) üzenetére


tamas84
csendes tag

Barátnőmnek k70ab van. Egyszerre vettük a notikat és neki is ugyan ez a probléma és már próbáltam többféle lemezzel és softwarerel( samsung, memorex, tdk, nero,power2go) Ezek szerint mind a két notebookban rossz. Viszont most nem nagyon tudom szervizbe vinni mert ezen dolgozom minden nap.Egy napra se tudom nélkülözni. Ettől függetlenül, szeretnék venni egy külső írót. Szóval milyet javasoltok..?

(#11160) gg72 válasza szbence (#11155) üzenetére


gg72
veterán

(#11161) gg72 válasza tamas84 (#11159) üzenetére


gg72
veterán

Ami én javaslok:

[ Sony/Optiarc AD-7240S író]
+
[LC-Power EH-525B-PS külső ház]

[ár]
[árak]

Még egy tanács: kerüld a Memorex és TDK lemezeket, ha olcsón akarsz jó minőséget, akkor mínuszos Sony-t vegyél inkább, vagy picit drágábban mínuszos JVC-t, vagy Verbatim-ot. :K

(#11162) dodopek válasza kicsirigó7 (#11107) üzenetére


dodopek
addikt

Sziasztok!
Megvettem a Sams 223l írót,de elég furán megy.(8x írásnál folyton elfogy az adat a tárolóból,és egy-egy pillanatra le is áll az írás.6x-nél simán megy.
A konfigom nem hiszem, hogy kevés lenne:
4200+
2x512 ddr2
320 samsung sata2 hdd
Az számít esetleg, hogy hogy van a 2 sata2 eszköz bedugva az alaplapra?(mint az ide eszközöknél a master/slave)
Lemezt nem rontott el,csak bosszant, hogy nem tudja folyamatosan írni...
Köszi a választ!
Dodo

[ Szerkesztve ]

(#11163) szbence válasza gg72 (#11160) üzenetére


szbence
csendes tag

Köszi, ezt olvastam feljebb, csak nekem régebben volt egy sony íróm és robbantotta a lemezeket, bár ez régen volt azóta biztos fejlődtek :D

Erről mi a véleményed?
Pioneer DVR-S18LBK SATA DOBOZOS 6900 Ft

(#11164) gg72 válasza szbence (#11163) üzenetére


gg72
veterán

Már csak a neve Pioneer, valamilyen számomra noname gyártó terméke, nem sok jót olvastam róla a neten.

Nem hiszem, hogy ez az Optiarc robbantaná a lemezeket, nem találkoztam ilyen problémával a különböző fórumokon.

(#11165) belinho


belinho
senior tag

Hello!

Van nekem egy asus 2014l1t dvd íróm, a neten találtam ezt, a media code speed edit progi dokumentációjában:

- added support for ASUS DRW-2014x
- added support for PIONEER DVR-113NP/DVR-213NP 1.01
(ASUS DRW-2014x clone)
- enabled writing of patched ASUS DRW-16/18/20 firmwares
WARNING: the ASUS support is barely tested

Elképzelhető lehet, hogy az asus dvd íróm eme két pioneer dvd író klónja, és megoldható az asus pioneer-é való flash-elése?

(#11166) gg72 válasza belinho (#11165) üzenetére


gg72
veterán

Inkább pont fordítva, a Pioneer klónozta az Asus-t.
The Pioneer dvr113np is a ASUS clone having a MTK chipset.

(#11167) IRON STORM válasza szbence (#11163) üzenetére


IRON STORM
őstag

QSI gyártja mediatek chipsettel, írásminősége közepesnek mondható.

Csak a TDi!

(#11168) belinho válasza gg72 (#11166) üzenetére


belinho
senior tag

Akkor elméletileg rá lehet flash-elni a pioneer firmware-t az asus-ra?

(#11169) kicsirigó7 válasza dodopek (#11162) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Az adat elfogyás írás közben HDD hibára utal.Nem az író hibája ha nem kap elegendő adatot,8x sebességnél. Annak örülj hogy van adat elfogyás védelem benne és még így is végigírja.
Ajánlott egy lemez-töredezettségmentesítést elvégezni a vincsin. Ha az sem segít akkor ott már nagyobb baj van.

(#11170) gg72 válasza belinho (#11168) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem nem sok értelme van, ettől még Asus marad...

(#11171) dodopek válasza kicsirigó7 (#11169) üzenetére


dodopek
addikt

Csinálom a töredezettség mentesítést.Csak az nem fér a fejembe, hogy a régi pio 111L íróm hogyan tudott ugyanerről a partícióról írni(félrenyomás után)16x sebességgel gond nélkül.Befolyásol az, hogy hányas sata portba dugom az alaplapon? Most egymás mellé vannak dugva.Ha vége a törmentesítésnek,újraindítom a gépet,és biosban megnézem a csatlakozó számokat.

(#11172) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Egy kerdes: iHAS 524 tud lightscribeot vagy csak a label-taget tamogatja? :F :R

(#11173) dodopek válasza dodopek (#11171) üzenetére


dodopek
addikt

Már biztos, hogy valami gond van.Kíváncsiságból csináltam egy dvd->hdd másolást,és csak ilyen 8000-9000kbyte/mp másolási sebességet mért a Total Commander.Ehhez képest partíciók közt jóval 25000 felett másol.Amire én gyanakszom(ahogy már kérdeztem is, hogy nem e rossz helyre dugtam az odd-t.
BIOS szerint így néz ki a dolog
IDE 0 master Asus DVD olvasó
IDE 0 slave üres
IDE 2 master üres
IDE 2 slave üres
IDE 3 master Samsung HDD
IDE 3 slave Sams DVD író.
Az IDE 2-3 a SATA csatlakozó.(Normális, hogy ide portnak ismeri fel?)Itt is áll az a szabály, hogy ha lehet,mindent külön "kábelre"?Tehát érdemes mind2 sata cuccot masterbe tenni?
Köszi,és bocs,ha kicsit off az eredeti topic címhez képest...

(#11174) sagvary


sagvary
aktív tag

Nem tudjátok véletlenül, hogy a notikhoz való külső Samsung DVD írók végre jók-e már, vagy még mindig gázosak?

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#11175) kali válasza dodopek (#11173) üzenetére


kali
legenda

milyen oprendszer? a rendszer achi vagy ide módban lett feltelepítve? vannak sata csatolású optikai meghajtók, amik csak ahci módban mûködnek rendesen! próbáld meg így; ide 2 master; hdd és ide 3 master; odd

(#11176) gg72 válasza adriankoooo (#11172) üzenetére


gg72
veterán

(#11177) dodopek válasza kali (#11175) üzenetére


dodopek
addikt

A Hdd van ide master 3ban,és azt már nem akarom átdugni,mert azt vettem észre, hogy az XP nem szereti,ha máshova van átdugva.A biosban native ide van beállítva.Átállítsam ACHI-ra,vagy azt már csak következő OS telepítésnél?
Átdugtam ide2 masterbe az odd-t,és rögtön 20000kbyte/s feletti másolási sebességet produkált.Szal sokat javult.Szerintem így már rendben lesz.Délutánra jön le egy MKV,azt majd kiírom,és ott minden kiderül...
Dodo

(#11178) KissP


KissP
tag

Sziasztok!
Új gép vásárlásán töröm az agyam és természetesen új írót is szeretnék a kiöregedett pio 109 helyett.
Ártól függetlenül, létezik olyan író amire rá lehet mondani, hogy a legjobb?

p

(#11179) Multibit válasza kali (#11175) üzenetére


Multibit
veterán

"vannak sata csatolású optikai meghajtók, amik csak ahci módban mûködnek rendesen!"
Nincs is ezzel semmi baj, ha a gyártó korrekt tájékoztatást ad erről, hogy a potenciális vásárló el tudja dönteni, kell-e így neki a cucc, vagy sem. Melyik az az ODD, amelyiknek - mondjuk - a csomagolásán jól láthatóan feltüntetik az AHCI mód szükségességét?

[ Szerkesztve ]

(#11180) kali válasza Multibit (#11179) üzenetére


kali
legenda

ilyesmi nincs/nem lehet feltüntetve, és tájákoztatást sem tudnak/akarnak adni róla, hiszen sata csatolás esetén az ahci mód lenne a természetes, a natív ide mód egy "butított" kikényszerített átvitel, ami néhány esetben beteheti a kiskaput az átvitelnek, illetve az arra érzékeny hardvereknek! társul még a dologhoz az alaplap/chipset gyártók hozzáállása, hogy milyen módokat tesznek lehetővé átvitel terén - van, amikor szándékosan nem is adnak lehetőséget a sata csatolás ide módban történő működtetésére! aztán jönnek a szükséges illesztők, xp esetén mondjuk elég nyűgös lehet egy kevésbé hozzáértő számára ahci módban telepíteni a rendszert, de manapság már nem xp a támogatott oprendszer... a sata csatolású optikai meghajtók megjelenésekor már bőven telített volt a sata csatolású alaplapok piaca chipset, vezérlő...stb terén, így a sata csatolású optikai meghajtókat kiadók kelett volna, hogy paszítsák az eszközeiket, mégsem így történt, előre néztek, és nem hátra - bizonyos szempontból így a helyes -, például az első generációs sata(1) csatolással ellátott alaplapok egy része egyáltalán nem kezeli a sata csatolású optikai meghajtókat, és ez sincs sehol feltüntetve sem az alaplapon, sem pedig a sata csatolású optikai meghajtón! de vannak olyan alaplapi chipset verziók, amik már újabbak, és mégsem kezelik rendesen a sata csatolású optikai meghajtókat! ez sincs sehol feltüntetve! lehetne még sorolni, de felesleges! aztán jön az a kategória, ahol viszont user error esetek áll(hat)nak fent; két külön sata vezérlő van az alaplapon, és tudni kell, hogy mit hová, hogyan és miért...

[ Szerkesztve ]

(#11181) kali válasza dodopek (#11177) üzenetére


kali
legenda

ha most csak úgy átállítod ahci módba az átvitelt, akkor az xp el sem fog indulni, vélhetően kéket fogsz kapni... a registry módosítása és/vagy külön illesztő szükséges ahhoz, hogy ahci módban elinduljon a(z) - korábban ide módban telepített - xp! ha legközelebb újrahúzod az xp oprendszert, akkor is szükséges a külön ahci/sata illesztő integrálása az oprendszer telepítőjébe, vagy teleítéskor kell külön beadagolni neki! ha javult annyit az átvitel a csatlakozók variálásával, hogy jelenleg elviselhető az átvitel sebessége, akkor szerintem maradjon úgy!
sajnos a gyártók minden téren előre néznek, és csak a vista és a win 7 tartalmazza a szükséges ahci/sata illesztőket, xp alá már utólag sem minden gyártó adott ki illesztőt az alaplapjához, néha úgy kell összebogarászni a chipset gyártójától, vagy máshonnan!

(#11182) dodopek válasza kali (#11181) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm a kimerítő magyarázatot,nagyjából értem is.Hamarosan tervezem a 7re átállást.Ha jól értettelek,akkora telepítés megkezdése előtt állítsam át a biost ACHI-ba?
Sajnos a film,amit ki akarok írni,még nem jött le,de bízom benne, hogy ma,vagy legkésőbb holnap tudom tesztelni a hardvert.Mindenesetre az olvasási sebesség duplázódott,úgyhogy szerintem nem lesz baj.
Dodo

(#11183) kali válasza dodopek (#11182) üzenetére


kali
legenda

igen, a friss telepítés elôtt a bios adott beállításában ahci mód kiválaszt, és a win 7 felhúz - a win 7 már tartalmazza a szükséges illesztôket!
a meghajtókat is átrendezheted újratelepítés elôtt, az általam korábban leírtak szerint!

(#11184) dodopek válasza kali (#11183) üzenetére


dodopek
addikt

Rendben,így lesz,köszönöm.Akkora kedvet kaptam, hogy holnap fel is teszem a 7est.Köszi a segítséget,minden jót!
Dodo

(#11185) dodopek válasza dodopek (#11184) üzenetére


dodopek
addikt

Még az jutott eszembe, hogy ha a telepítés előtt átállítom achi-ra,az ide eszközöket kezeli majd?Van egy dvd olvasó,és egy mobil rák.Meg egy külsős ide hdd,usb-s tokban....

(#11186) kali válasza dodopek (#11185) üzenetére


kali
legenda

ilyen szempontból az ide vezérlésre nem lesz hatással, nincs mitôl tartanod!

(#11187) dodopek válasza kali (#11186) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm!
:)
Dodo

(#11188) kicsirigó7 válasza kali (#11181) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ez érdekes dolog. De mit csináljon az, akinek régebbi alaplapja van és nem tartalmaz a bios, achi módot?
Az enyém pl 2 évesek :Alaplap neve Asus P5PL2. Alaplapi lapkakészlet i945PL,és sajnos nincs rá lehetőség.

Pedig nekem is vacakol íráskor a Lite-on IHAS524 és az Optiarc DVD RW AD-7260S
Mindkettőnél az eszköz puffer megy le időnként 100-ról 17% ra,ilyenkor a sebesség is visszaesik 8x ról 6,5x-re. 8x írási sebesség beállításkor, egy DVD írása 8:20 - 8:30
Olvasáskor mindkettő 5 perc alatt olvas be egy lemezt.

Velük ellentétben a Samsung 223F íróim, tökéletesen, pufferolási gondok nélkül 8 perc alatt írnak meg 8x-an egy lemezt. Olvasáskor szintén 5 perc alatt végeznek egy DVD-vel.

Érdekesség -képp:
A két IDE-s, LG H10N/H12N, 7:30 alatt írnak meg 8x-san egy lemezt, olvasni is ennyi idő kell nekik.

Ebből én az szűrtem le, hogy azoknak akik régebbi alaplappal és Xp operációs rendszerrel rendelkeznek. Nem kellene az új satás írókat ajánlani.(Ezt magamra is értem)
Ha mindenképp satást akarnak, akkor vegyék a Samsung SH-S223F írót, mert az még nem vacakol IDE-s módban.
De mindenképpen a ma írók IDE csatolású megfelelőjét vegyék. Mert ezeknél a csatolás miatt nincs szűkség a bios állítgatására.

[ Szerkesztve ]

(#11189) dodopek válasza kicsirigó7 (#11188) üzenetére


dodopek
addikt

biosban achi mód,win 7 os,minden ok.

(#11190) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Az új Optiarc DVD RW AD-7260S-t beraktam egy ASRock K8SLI-eSATA2 alaplaphoz.
3000+ AMD Sempron proci, 2x512 DDR ram.
ImgBurn proginál 8x írás mellett.Az eszköz pufferen kívül, a Puffer is úgy ugrál végig mintha morzézna. :( Írás kezdéstől eltelt 20-ik percnél meguntam és leállítottam. :(((
Ezután Optiarc ki, Samsung 223F -be.És lás csodát ugyan azon a sata porton hagyva. Ugyan azt a DVD ISO-t,8x sebességen, semmiféle Puffer kiürülés nélkül szépen végigírta 8 perc alatt. :D

Aszt hiszem ez azoknak nagyon tanulságos, akik régi alaplaphoz akarnak új sata írót vásárolni. :)

(#11191) kicsirigó7 válasza dodopek (#11189) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ha figyelmesen végig olvastad volna a (#11188) hozzászólásom, akkor nem írnád nekem ezt a hülyeséget. :DDD
Annak persze ez a megoldás, akinek a bios-ban be lehet állítani achi módot.

De leírom a számodra érthetően: Az én Asus P5PL2 alaplapom bios-ában nincs achi mód állítási lehetőség! :U

Rajtam kívül még sok sok ilyen felhasználó van, akinek a régebbi sata2 alaplapjában nincs ACHI lehetőség. Nem mindenkinek telik 2 évenként új alaplapra.
Bár nekem telne, de mért vegyek, vagy más mért vegyen egy író végett új alaplapot amikor nem muszáj?
Ez a fórum azért van hogy segítsünk másokat a választásban, nem azért hogy felesleges pénzkidobás legyen egy új optikai meghajtó.

(#11192) dodopek válasza kicsirigó7 (#11191) üzenetére


dodopek
addikt

Kedves Kicsirigó!
Valószínűleg félreértettél.Azért írtam, hogy minden rendben,mert 2 napja nyúzlak benneteket a hülye kérdéseimmel,hát gondoltam szólok, hogy a biost átállítottam,win 7 telepítettem,minden rendben van.NÁLAM.Nem okoskodni akartam,csupán megjegyeztem, hogy a probléma megoldódni látszik.
És tényleg 2 éve vettem kb új alaplapot.Meg procit,meg memóriát,mert a régi 939-es tokozású asrock deszkámnak elszállt a déli hídja.ÉN nem tehetem meg, hogy 2 évente új bélést tegyek a házba.A dvd írót is hónapok óta halogattam,de egyre gyagyásabb volt,hát bepréseltük két csomag pelenka vásárlása közé...
Szóval felejtsük el ezt a kis intermezzo-t.Te nem értettél félre,én meg nem válaszoltam epésen...
Mégegyszer köszönöm mindenkinek a segítséget.
Dodo

(#11193) kali válasza kicsirigó7 (#11188) üzenetére


kali
legenda

sajnos nagyon összetett dolog ez, konkrétumot csak akkor lehet mondani, ha már adott az alaplap és az optikai meghajtó pontos típusa, de még akkor sem teljes bizonyossággal, mert bios verziótól, illesztőtől és még sok más dolgotól is függhet az oprendszer mellett, sokszor natív ide módban is megfelelő működésre bírható a legtöbb sata csatolású optikai meghajtó, de sajnos nem mindig/minden párosításnál!
például vannak olyan chipset verziók, amik - annak ellenére, hogy nem túl régiek - egyáltalán nem szeretik a sata catolású optikai meghajtókat, ide módban nem hajlandóak megfelelően lekezelni, és ahci módban is problémáznak néha, el- eltűnik néha az optikai meghajtó a rendszerből...stb. aki ilyen szempontból régebbi vagy problémás alaplappal rendelkezik, és nem akar még egy ideig alaplapot cserélni, annak valóban ajánlottabb az ide csatolású optikai meghajtó, leszűkítve a hibalehetőségek körét! az xp használata sem szerencsé már ilyen szempontból, mint korábban is írtam, akár egy illesztő hiányán elbukhat a dolog!
az adott sebeségen történő írás intervallumára csak annyit tudok mondani, hogy eltérő író/firmware még azonos lemez esetében is adhat akár 1 perces eltérést is mondjuk 8x sebességű íráskor, ez nem hiba, hanem esetlegesen az írási stratégia mássága is okozhatja!
szerintem amúgy a bios állítgatása sem vehető problémának, mint korábban is írtam, megfelelő sata csatolású alaplapok esetében az ahci mód lenne a normális/alap, attól eltérni csak saját felelősségre!

[ Szerkesztve ]

(#11194) wegener


wegener
tag

Sziasztok!

Úgy tűnik lecsúsztam a Samsung SE-S224Q-ről.
E helyett szeretnék valami hasonló lightscribe-os külső dvd írót.
Mit javasoltok?
Sok LG-t látok, de valamiért nem gondolom, hogy azok jók. Vagy ez csak előítélet?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#11196) zsolabacsi


zsolabacsi
tag

Sziasztok!

Asus p4p800-e delux alaplaphoz milyen DVD irót ajánlanátok. 4 éves IDE LG GSA 4160B (de lehet 4163) íróm már a CD lemezeket nem olvassa legtöbbször nem is pörög fel és minden DVD beolvasással nagyot küzd. Írni még ír de vajon milyen minőségben nem tudom majd akkor derül ki ha 1 év múlva semmi nem viszi a lemezeimet....

Az alaplapon talán van 1 SATA1 es csati is de a többi biztosan IDE. Egy SATA winchestert már próbáltam az ment de fogalmam sincs hogy írót merjek e bevállalni vagy inkább keressek IDE-set. Szóval itt lenne az ideje egy megbízható kütyüre szert tenni erre még futja, de új gép csak álmaimban.

Olvastam hogy vannak amiket át lehet flashelni; nem zárkozom el tőle (egy Bluray meghajtónál már nem merném bevállalni).

Nem nagy igényeim vannak :)

- legyen halk
- jó minőségű írás, nem érdekes ha lassú
- gyors beolvasás
- max.10e körül
- belső

Előre is köszi a segítséget.
Zsola

(#11197) jeni válasza zsolabacsi (#11196) üzenetére


jeni
félisten

Satás irót vegyél mert ha a gépedet eladnád akkor tudsz tovább lépni az új DVD-vel.

Asus 24BL1T ami dobozos,és két előlappal kapod,ez az amit 7500 Ft körül megkapod. De van olcsóbb Sony írók amik 5000 Ft körül van

(#11198) kicsirigó7 válasza jeni (#11197) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Örülök hogy segíteni akarsz.De hogy egy 6éves Asus P4P800E Deluxe Intel Socket 478 sata1-es deszkához ajánlsz új sata2 írót az már túl megy mindenen.

Csak egy kérdésem volna hozzád: Addig míg behal az alaplapja mivel írjon lemezre, filctollal?

Mert hogy Satás íróval nem fog tudni az biztos. :)
A Sata1 csatival a HDD-ék visszafelé konvertibilisek,a Satás írók nem.
Amúgy már válaszoltam (zsolabacsi)-nak priviben.

[ Szerkesztve ]

(#11199) Gézengúz válasza gg72 (#11161) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szia!

Mennyire jók ezek a Sony optik?

Ismerősnek kellene a kicsit régebbi (2006)-os gépébe... Samuhoz és lg-hez nem fűl a fogam ilyen téren..de sonyban megbíznék ha azt mondod..Aqua-ról mondasz egy jót?

[link]
Gép csak holnap lesz nálam hirtelen azt se tudom van-e benne sata.. remélem van
Köszönöm...

[ Szerkesztve ]

(#11200) frankie! válasza Gézengúz (#11199) üzenetére


frankie!
őstag

A Sony-Optiarc nagyon jó, nekem is van egy SATA, meg egy jóval régebbi NEC, ami tök ugyanúgy néz ki, s fura mód sokkal nehezebb és halkabb (persze egy kicsit kisebb utdású). :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.