Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11201) gg72 válasza Gézengúz (#11199) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem nagyon jó írók, a 724X sorozat (5240 DVD-RAM nélkül) a tavalyi, a 7260/5260 sorozat pedig az idei széria. A cdfreak forumán a 7240 sorozatot többen a legjobb DL-írónak tartják, de egyrétegű lemezekkel is kiváló minőséget nyújt. Az Opti Drive Control programmal már minőségellenőrzést is lehet velük csinálni. Talán olvasásban és zajosságban gyengébbek picit a konkurenseknél.

Az Aqua-naál vásároltam már többször is, nem volt gondom velük, igaz nem is egy túl "barátságos" cég, emailekre sem igen válaszolnak, amolyan fapofák...

(#11202) Gézengúz válasza gg72 (#11201) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ok ez így nekem elég, nagyjából képben vagyok...

Köszönöm az infót...

(#11203) jeni válasza kicsirigó7 (#11198) üzenetére


jeni
félisten

2-3000 Ft-n múljon a dolog?

A gyereknek Asus P4P800 VM van ami majdnem ugyan olyan mint a Zolabacsié és abban is van SATA (1) csatlakozás.

SATA írókban is van SATA 1/2/3 vagy micsoda? Alapból nem kéne menniük vele?
Ha mégse bár nekem mindkettő SATA csatis és nincs ilyen gondom,bár ameddig nem ront nem is foglalkozom vele.

Én nem tudtam arról,hogy írókban is van SATA széria. Akkor vegyen IDE csatisat írót ha még kap valahol. Esetleg használtat 2-2500 Ft-ért.

(#11204) kicsirigó7 válasza jeni (#11203) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Akkor kíváncsian várom a gyerek Asus P4P800 VM gépében lévő Dvd író típusszámát.
De hogy nem Satás hanem IDE író van benne az holtbiztos. :U

Az alaplapoknál van Sata1, Sata2, e-Sata2 vagy Sata3 csatlakozó ajzat. Ezek között csak sebességben van különbség.Kivéve az e-Sata2 ennél másabb a csatlakozó formája is.
Satás íróknál nincs külön ez vagy az, alapból később jelentek meg mint a satás alaplapok.
Viszont ha az alaplapodban sata1 csatlakozó van, akkor ha rádugol egy satás írót. Azt a bios fel sem fogja ismerni. Vagy ha igen akkor meg nem fogja tudni kezelni.

Ja és nem kell használtat venni IDE esetén. Bár Sony Optiarc ban nem nagyon kapsz.
De körül kellene nézni más márkánál:
Plextor
Opti-arc
Samsung
Ezek mind gyártanak IDE-s DVD írókat.

[ Szerkesztve ]

(#11205) kicsirigó7 válasza kicsirigó7 (#11204) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Kíváncsiságból előszedtem a régi ABIT IS7-V2 (Socket 478) alaplapos gépem.
Ez is abból az időből származik mint a P4P800.
Ebben is van SATA csatlakozó ajzat 2db, de bármelyikre is dugom az Asus 2014L1T satás csatolású DVD írót. Mit ad isten még csak a bios-ban sem található meg az író.
Aztán F10 erre az op olyan csigalassúsággal dolgozik mint még soha.Természetesen itt sincs sehol az író.
Történetesen az SAMSUNG sata2 2504C HDD-T felismerte :)

Szóval ennyit erről. :)

(#11206) jeni válasza kicsirigó7 (#11205) üzenetére


jeni
félisten

Hali

DVD íróknál a satás dolgokban nem is gondoltam,hogy már eleve másképp van
A HDD természetesen satás alaplapon megy nála. Satás író csak az én gépemben van ami egy i7 Giga lap.
HDD-nél olvastam a visszafelé kompatibilitásról. A DVD írókról e-témában még nem. olvastam és nem kellett cserélnem még. Köztudottan az nem romlik el úgy mint egy HDD és ,tovább eltartanak.

A kis gépben tény és való,hogy egy IDE csatis LG DVD író műxik 2005 óta. Mivel még ma is hibátlanul megy nem is kellett még cserélni

(#11207) kicsirigó7 válasza jeni (#11206) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Nekem is megvan még a régi LG 4163B íróm.De már a keresztlányom gépében.
Fogadj el egy jó tanácsot, írni csak a te gépedben lévővel írjatok. Azt az 5 éves LG-t már csak olvasásra szabad használni.
Jó ha a Verba (MCC) vagy a JVC (TYG) 16x lemezeit támogatja most már mid terén.
Vagy ha kapsz még 8x lemezt, akkor azzal még megbirkózik.
Sajnos az LG nem híres a firmware frissítéseiről, főleg ennyi idő után.

üdv.

(#11208) jeni válasza kicsirigó7 (#11207) üzenetére


jeni
félisten

Igen az van meg LG 4163B
Igazat megvallva ha 10 db lemezt megírtam vele akkor sokat mondtam
Legfőképp Verbát veszek és használok azon belül ha Taiyo Yuden alapanyagú

Ricoh Panasonic Verbatim JVC

[ Szerkesztve ]

(#11209) b1sti


b1sti
senior tag

Sziasztok!

Visszaolvastam egy pár hsz-t, de így sem igazán tudtam dönteni!
Sony 7240S
Sony 7260S
Samsung 223F
Kinek milyen tapasztalatai vannak? Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#11210) kicsirigó7 válasza b1sti (#11209) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ha új, vagy Intel G31-től újabb alaplapod van akkor a Sony Optiarc bármelyike.
Ha régebbi akkor maradj a Samsung 223F nél.
Vagy 22xIDE-s
ASUS DRW-22B2L
ASUS DRW-22B2S
Lite-on IHAP122-19
Lite-on IHAP322-32

(#11211) b1sti válasza kicsirigó7 (#11210) üzenetére


b1sti
senior tag

Gigabyte EP41-UD3L lapom van!
LiteOn iHAS324, ez jó lenne? És tényleg ez most az egyik legjobb író?

(#11212) kicsirigó7 válasza b1sti (#11211) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Akkor már Lite-on IHAS-524.
A IHAS324-ben lehet egy Optiarc-belsőt kapsz.

(#11213) b1sti


b1sti
senior tag

LiteOn iHAS524 és a Sony 7260S között árbeli különbségen kívül van még vmi?

[ Szerkesztve ]

(#11214) kali válasza kicsirigó7 (#11204) üzenetére


kali
legenda

a legtöbb esetben akár az első szériás sata(1) csatis alaplapok is felismerik - bios szinten is - a sata csatolású optikai meghajtót, az már más kérdés, hogy valóban nem kezelik rendesen, sőt...
a p4p800 szériás alaplapok esetében valóban nem ajánlott a sata csatolású optikai meghajtó, csak a bosszankodás lenne a párosításból... :(

[ Szerkesztve ]

(#11215) kicsirigó7 válasza b1sti (#11213) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A Lite-on 524-ben MTK chipset van amivel tudsz Nero CD DVD speed-el, vagy KProbe, Opti Drive Control,progival írás minőséget tesztelni.

Úgyszintén lehet a Sony 7260S-el Opti Drive Control progival tesztelni.
De az általam végzett Lite-on 524 tesztekhez viszonyítva nem pontos.

(#11216) kicsirigó7 válasza kali (#11214) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Akkor az én régi ABIT IS7-V2 (Socket 478) alaplapom ezen kivételek közzé tartozik.
Mert sem op sem bios szinten nem ismerte fel a szándékosan választott 3 éves ASUS 2014L1T írót. Mert ez volt a legrégebbi satás íróm ami kéznél volt.

(#11217) b1sti válasza kicsirigó7 (#11215) üzenetére


b1sti
senior tag

Igazság szerint nekem csak írásra kéne! De rosszat nem akarok venni! Akkor mindegy melyiket veszem ezek szerint, mert mind a 2 jó és megbízható! Vagy vmelyik jobb az egyiknél?

(#11218) sunny84


sunny84
senior tag

hello.. nekem jelenleg egy pioneer 111d -s dvd íróm van.. persze ide-s .. kezd haldoklani .. az alaplapom asus m2n-e sata csati van rajta 6 db.
mit lenne érdemes venni. ? esetleg használtban szabad e gondolkodni vagy azt már nem éri meg venni

köszi a válaszokat

üdv :R :R

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#11219) kali válasza sunny84 (#11218) üzenetére


kali
legenda

azon alaplaphoz nyugodtan mehet egy jó sata csatolású optikai meghajtó!
a használt szerintem felejtős, egyrészt nem tudni, hogy hány lemezt pörköltek már vele, és akár néhány hónaposan is lehet már nyúzott, másrészt már 5 - 6 e ft környékén is vásárolható jó új író! részemről az újabb szériás optiarc írók az ajánlottak; ad-726xs vagy ad-724xs, illetve ha nem kell dvd-ram képesség, akkor ad-5260s vagy ad-5240s

[ Szerkesztve ]

(#11220) kicsirigó7 válasza b1sti (#11217) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Mint ahogy (#11201)hsz ben gg72 is írta, a 7260 idei fejlesztés.
Az IHAS 524 2009-es
Nekem mindkettő van már, és meg vagyok velük elégedve. Sajnos nekem alaplapot kell cserélnem, az eszköz puffer ingadozások végett.
Amúgy a Sony minimálisan jobb minőségben ír az általam tesztelt-R SONY16D1, RitekF1 lemezekre.
A Lite-on viszont a +R CMC.MAG.M01 lemeznél jobb.

De mindegyik mai Lite-on vagy Sony Optiarc írásminősége kiváló.

Azt választod amelyik szimpatikusabb.

(#11221) b1sti válasza kicsirigó7 (#11220) üzenetére


b1sti
senior tag

Köszönöm szépen!

(#11222) kicsirigó7 válasza b1sti (#11221) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Nincs mit, és jó "pörkölést"! :)

(#11223) zsolabacsi válasza kicsirigó7 (#11198) üzenetére


zsolabacsi
tag

Köszönöm a segítő hozzászólásokat.
Mazsolázgatok akkor a mostanában kapható IDE-s írók közül.
Sejtettem hogy a régi lappal gondok lehetnek nem mai darab, de ahol dolgozom van néhány Pentium3-as szervernek használt gép és miért ne menne el az enyém is még évekig akár.
Eladni már nem adom el akkor se ha lesz esetleg új gép.

(#11224) prvi


prvi
csendes tag

Sziasztok!Már rengeteget olvastam a támáról de nem jutok düllőre...Xbox360 játékot szeretnék írni olcsóbb lemezekre.van pioneer 111d és benq1625 íróm is de csak verbatim lemezt tud megírni sikeresen.ezekre az írókra a legutolsó frissítés 2006ban volt,gondolom ez lehet a baj,nem megfelelő stratégiával írja pl a ricoh jpn stb. média kódú lemezeket.Mit tudnátok ajánlani nekem ami erre a célra megfelelő lenne,és ide csatlakozós?vagy egyáltalán van még ide csatis író amihez van megfelelő fw frissítés?vagy valami átalakítóval oldjam meg a satás írót?annyi az információ,hogy nem tudok dönteni!Kérem olyan írjon aki biztos a dolgában,bár úgy látom nagyon naprakészek vagytok!Előre is köszönöm a választ!

(#11225) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

sziasztok

Van 2 használt dvd íróm mindegyik tökéletes... viszont az egyiket beépítem egy eladásra szánt gépbe... az lenne a kérdés melyik jobb?

Emprex DVDRW 1116IM (IDE)

vagy

Pioneer DVR-212D (Sata)

esetleg rövid véleményt is meghallgatnák.

köszöntem!

[ Szerkesztve ]

(#11226) gg72 válasza ЯΞD (#11225) üzenetére


gg72
veterán

Én a Pioneer-t tartanám nem, a másikról idáig nem is hallottam, de ahogy nézem, az egy Mediatek chipsetes író: [link]
Volt ilyen Pioneer-om, kiváló minőségben írt, a Mediatek chipsetes írók ilyen tekintetben gyengébbek, előnyük lehet a gyorsabb olvasás és minőségellenőrzési képesség. Ha csak írásra használod, akkor biztosan jobb a Pioneer. :K

(#11227) ЯΞD válasza gg72 (#11226) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Köszi az infot!

(#11228) starflo


starflo
csendes tag

Sziasztok a kérdésem az lenne, hogy egy ilyen alaplaphoz: ASRock P4I945GC vehetek-e egy AD-7243S -es meghajtót, vagy keressek inkább valami IDE csatisat?
Köszönöm

(#11229) kicsirigó7 válasza prvi (#11224) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Lite-on IHAP322-32

Lite-on IHAP122-19

ASUS DRW-24B1ST

Asus DRW-22B2S

ASUS DRW-22B2L

Így ebben a sorrendben ajánlom.

(#11230) kicsirigó7 válasza starflo (#11228) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Nekem Asus P5PL2 lapom van Intel 945PL chipszettel.Ami hasonló korú, erősségű a te lapodal. Nálam az AD 7260-sal igen csak ingadozik az eszköz puffer íráskor.
De ettől független tökéletesen megírja a lemezeket.

Az AD 7260-AS a 7240-es frissített 2010-es verziója.
Ha nem zavar az esetleges eszköz puffer ingadozás akkor megveheted.Az AD-7243S -est
Az egyel fentebb írt írók mind IDE csatisak. Tehát az esetleges csipszettből illesztőprogramból adódó hibalehetőségek.Azokkal alapból kiküszöbölhetőek.

[ Szerkesztve ]

(#11231) kicsirigó7 válasza starflo (#11228) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Vagy is, a tied Socket 478 as, régebbi kiadás.
4db SATAII 3.0 Gb/s connectors van,+ Northbridge: Intel® 945GC Chipset.
Ezzel már elvileg rendesen működnek satás írók.
De a helyzet ugyan az, mint ahogy előzőleg írtam.

(#11232) Tommy7


Tommy7
tag

Üdv, milyen dvd-írót ajánlanátok? :F

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#11233) PottyantosWC


PottyantosWC
csendes tag

Sziasztok!
Milyen dvd írót tudtok ajánlani ami 5-6 ezer forint, megbízható és hosszú távra megfelel? Nem lesz agyonhajszolva olvasásra, írásra is csak néha fog kelleni. Barátom megkért, hogy állítsak össze neki egy konfigot, csak dvd író terén nem vagyok tájékozott. Nekem egy Pioneer DVR-212 teljesít szolgálatot tökéletesen már kb 5. éve és szinte hetente használom írásra és naponta olvasásra ezért is én valami újabb Pioneer-re gondoltam de azért megkérdem itt is hátha tud valaki ajánlani jobbat. Egy dvd megírása után rettentően fel tud forrósodni a DVR-212-őm és nem tudom, hogy ez mennyire baj? Ami a legérdekesebb az az ha "hidegen" bekapcsolom a gépet és nem használom a meghajtót akkor is felmelegszik annyira, hogy alig lehet hozzáérni. Ez miért van nemtudja véletlen valaki mert szerintem érdekes, hogy nem használom mégis melegszik?

Gigabyte EP35-DS3R, Leadtek 8800GT, 4GB Kingston DDR2 800MHz, Intel Core 2 Duo E8400 @ 3,6GHz, WD 640GB, SL-500

(#11234) jeni válasza PottyantosWC (#11233) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Szerintem két dolog van amiatt egy elektronikai kütyü felmelegszik. A teljesítmény felvétel valamiért nem optimális vagy valamely alkatrész forrasztási hibából eredően hibás,rezeg valamelyik így felmelegszik.
Ha valakinek van jobb ötlete erre? Kérdés a motor pörög folyamatosan,zúg-e?Az íróban levő táp része esetleg ami melegedhet.

A tápot esetleg lemérni,hogy a fesz. annyi amennyi- A BIOS és az EVEREST program is ad információt erről.

[ Szerkesztve ]

(#11235) kicsirigó7 válasza PottyantosWC (#11233) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Az új Pio rossz választás. Már csak nevében az.
Mivel új konfig lesz, bátran vehetsz bele egy Sony Optiarc 724x-726x- as modelt.
Vagy:
Lite-on IHAS 524,
ASUS DRW-24B1LT-
ASUS DRW-24B1ST

Melegedni minden optikai meghajtó melegszik íráskor, olvasáskor kisebb mértékben, de annyira hogy forró legyen, az nem szokványos.
Egy alap hőmérsékletet bekapcsolás után is van náluk, mivel a panel,vezérlőchip is áram alá kerül + a meghajtó motor is gerjeszt ilyenkor egy kis hőt.
Szerintem a Pio-d a végét járja. Főleg ha mostanában fokozatosan jött elő nála ez a túlzott melegedés.

Esetleg egy táp cserét, vagy egy táp kábel áthelyezést meg lehet próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#11236) PottyantosWC válasza jeni (#11234) üzenetére


PottyantosWC
csendes tag

A feszültségek megvannak minden rendben. A motor nem megy, nem zúg, nem ad ki semmilyen hangot a meghajtó.
kicsirigó7: Eléggé régóta így van de működik hibátlanul :)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte EP35-DS3R, Leadtek 8800GT, 4GB Kingston DDR2 800MHz, Intel Core 2 Duo E8400 @ 3,6GHz, WD 640GB, SL-500

(#11237) starflo válasza kicsirigó7 (#11231) üzenetére


starflo
csendes tag

Köszi, akkor megpróbálom a NEC-et, végülis, egyszer ki kell próbálni a satas írókat is :))

(#11238) gg72


gg72
veterán

Tudja valaki, hogy a Sony DRU-870S íróra rámegy-e az Optiarc 7240S legújabb 1.04 firwmware? A két író ugyanaz, de mégis a Sony-hoz tavaly ősszel adtak ki legutóbb frissítést, míg a 7240S-hez idén májusban... :F

(#11239) Rushyk


Rushyk
tag

Sziasztok!

Lenne 1 olyan próblémám, hogy vettem JVC Taiyo-s lemezeket a Pio 216D-s írómhoz, és amikor berakom azt írja ki, hogy "Incompatible Medium Installed", a régebbi lemezeket, és verba DL-eket simán felismeri és meg is írja gond nélkül...
Viszont a laptop íróm NEC 6650A símán felismeri és írja is a JVC-ket :F

Mit lehetne csinálni? :(((

(#11240) Migee


Migee
tag

Sérült ,kevésbé olvasható lemezhez milyen drive-ot ajánlotok?
Akár dvd-rom is lehet,csak megmaradjon az anyag.

(#11241) sunny84 válasza kali (#11219) üzenetére


sunny84
senior tag

köszi ;)

gondolom a sony nec ad-5260s vagy ad-5240s -re gondoltál.. :F

:R :R

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#11242) kali válasza sunny84 (#11241) üzenetére


kali
legenda

már (csak) sony/optiarc (link), de igen, arra! :K

[ Szerkesztve ]

(#11243) KKK-007


KKK-007
tag

Mi a különbség a két író között?
- Asus DRW-22B2L
- Asus DRW-24B1LT
Mitől jobbak ezek a többinél?

(#11244) gg72 válasza KKK-007 (#11243) üzenetére


gg72
veterán

A 24B1LT újabb és jobb széria, mint a másik.

(#11245) gg72 válasza Rushyk (#11239) üzenetére


gg72
veterán

Én gyengülő lézerfejre gyanakszom, de akkor is szokott ilyen hibaüzenet jönni, ha kisebb a lemez kapacitása, mint amit rá akarsz írni. Esetleg próbáld meg megtisztítani a lézerdiódát, lehet poros már.

(#11246) KKK-007 válasza gg72 (#11244) üzenetére


KKK-007
tag

Köszönöm.

(#11247) Rushyk válasza gg72 (#11245) üzenetére


Rushyk
tag

Igazából az újraírható verbát meg a megmaradt TDK-t 1ből felismeri és lehet is írni rá szépen, a régebben megírt lemezeket is símán beolvassa...Csak evvel a JVC-vel gyűlik meg a baja, de mint mondtam a laptop írója meg simán beveszi ezt is :)

Na mind1:)

(#11248) jeni


jeni
félisten

Éppen most árulja az íróját a PC gépbe 8500 Ft-ért ami ráadásul tudja Blu-Ray és HD DVD funkciót

Mellékesen garancia is van rá. Boltban maga csak az asztali 30000 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#11249) smiti válasza Rushyk (#11239) üzenetére


smiti
addikt

Hello!

Esetleg megpróbálhatnál firmvare frissítést a pio írón. ;)

(#11250) flash-


flash-
veterán

Sziasztok!

azért írok mert nem nagyon látom át a nec dvd írók típusait

van 724x sorozat,
van már ugyebeár 726x sorozat.

egyik kérdés:
724x sorozaton belül a különböző végüek között mi a különbség?kinek melyik ajánlott?

és a 7260 al mi a helyzet?

annyi fajta van!
melyik a legjobban ajánlott?
Úgy tudom van néhány NEC író amiket kerülni kell!
melyek is azok a tipusok?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.