Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#11451) kicsirigó7 válasza gg72 (#11450) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Még annak se.
PIF értéknél, nagyon nem azt hozza mint egy Lite-on.
A 2014S1-től még a Samsung 224Q is valósabb képet mutat.

(#11452) gg72 válasza kicsirigó7 (#11451) üzenetére


gg72
veterán

Ha csak ezt a meghajtót használja ellenőrzésre, akkor lehet viszonyítási alap, azonban más meghajtók által adott (és valóságos) értékekhez valóban nem sok köze van.

(#11453) kicsirigó7 válasza gg72 (#11452) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ebben igazad van, egyet értünk. ;)
Csak nehogy az 2014S1-el rendelkezők, telenyomják a topic-ot ilyen valótlan tesztekkel. :Y

(#11454) Toma válasza kicsirigó7 (#11447) üzenetére


Toma
tag

Köszönöm szépen a válaszod, akkor a Samsung felejtős?

(#11455) kicsirigó7 válasza Toma (#11454) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A Samsung nem felejtős. Csak az Optiarc írók valamelyest jobbak, DL lemezeknél.
Ha még is, samu mellett döntesz akkor egy SH-S223L-t javaslok.

(#11456) Toma válasza kicsirigó7 (#11455) üzenetére


Toma
tag

Már a gépben figyel az általad javasolt író! :-) Mégegyszer köszönöm a tanácsot azt gondolom hozzáértőbbtől nem is kaphattam volna segítséget!Lássuk mit művel a masina!:-)

(#11457) fgordon


fgordon
senior tag

Vettem Lite-on IHAS 524 A írót, köszönöm mindenki segítségét. :R
Frissítettem a legújabb firmware-re, ami van hozzá.

Létezhet, hogy Nero 8 + Verbatim DVD-R = leglassabb 6x DVD írás?! :Y
Nem tudok majd 2-4x DVD-t írni ezentúl?! :F

Hol tudom kapcsolgatni azokat, amit a mellékelt képeknél írtok beállításokat?

Első DVD írás:

General Information
Drive: ATAPI iHAS524 A
Firmware: BL2U
Disc: DVD-R (MCC 03RG20 )
Selected speed: 8 X
PI errors
Maximum: 32
Average: 5.71
Total: 102240
PI failures
Maximum: 4
Average: 0.02
Total: 2205
PO failures: n/a
Jitter: n/a
Scanning Statistics
Elapsed time: 9:56
Number of samples: 133790
Average scanning interval: 1.07 ECC
Glitches removed: 0

Csak Nero Disk Speed 4 volt most, így nem tudom a képet berakni.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#11458) kicsirigó7 válasza fgordon (#11457) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ha a 4.7.7.16 Diszk speed van a nero programodban, akkor azzal működni fog.
De itt a [link] ahonnét letöltheted.
Ide feltenni a kapott teszt eredmények képeit csak úgy tudod, ha előbb lemented a gépedre.
A sebességet 8x-osra állítsd, a jitter-t a Különleges fülnél tudod a pipával beállítani.

Szerk:
Igen így van, nem tudsz majd 2-4x-en írni, csak min 6x-os sebességen.
De ez nem is baj, mert a mai 16x-os lemezeket nem is szabad 6x-osnál lassabban pörkölni. :)

[ Szerkesztve ]

(#11459) MBalu0001 válasza kicsirigó7 (#11428) üzenetére


MBalu0001
csendes tag

Még lenne néhány kérdésem:

Te melyiket vennéd szíved szerint?
a plextor 880-as és 890-es között mi a különbség?
Verbatim 8x dvd+r DL (taiwan,india)-hez is jók ezek az írók?
Milyen sebességgel érdemes írni ezeket a lemezeket?(jvc+r,Verba+-r,sony-+r,verba dl+r)

Köszi a választ!

Volt: xiowa light, Xiaomi gen1 ,roborock s50, Mi mop pro, Lenovo X1(360 s7(pro?)) roidmi eve plus, 360 S7,Dreame Bot L10 pro. Jelenleg:s5max, Roborock s7, 360 S10.

(#11460) kicsirigó7 válasza MBalu0001 (#11459) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Te melyiket vennéd szíved szerint?
Lite-on IHAS 524 A, vagy plextor 880.

a plextor 880-as és 890-es között mi a különbség?
[link]

Verbatim 8x dvd+r DL (taiwan,india)-hez is jók ezek az írók?
Igen jók. De verba DL-ben a malajziai gyártású a legjobb,taiwani a második az indiai a harmadik.

Milyen sebességgel érdemes írni ezeket a lemezeket?(jvc+r,Verba+-r,sony-+r,verba dl+r)
Normál DVD5 lemezeket, 6-8-12x-es sebességgel.
Verba DL lemezeket,4-6x-san. Na itt igaz a mondás." Lassan járj tovább érsz".(ImgBurn progival)

Nincs mit! :)

(#11461) King Unique válasza kicsirigó7 (#11449) üzenetére


King Unique
titán

Hát akkor ez kilőve,kösz az infót. (gg72-nek is) Gyanúsan magas is volt a 6-os PIF,holott simán olvasható volt a lemez,nem akadozott.
Muszály lesz beszereznem akkor Lite-on v. Plextor írót.

[ Szerkesztve ]

(#11462) King Unique válasza gg72 (#11450) üzenetére


King Unique
titán

Korábban már írtad,hogy külső használathoz van ez az usb-s LC Power külső ház,veszek pl. egy 524-es Lite-On írót,beleteszem,azt mehet is. Minőségell., 24x írás stb usb-ről is simán menni fog,elég neki? Vagy esetleg,ha kapható,akkor eSata v usb 3.0-val jobban menne,vagy felejtős és bőven elég a 2.0.?

(#11463) gg72 válasza King Unique (#11462) üzenetére


gg72
veterán

Hát én eleve nem írnék 24X, annyira nem éri meg sietni, 8X is kész egy DVD 8 perc alatt... Azt meg bőven elviszi egy USB 2.0 ház, de szerintem a 24X is. Olvastam, hogy sokan BD-írót tesznek ebbe a külső házba, tehát a DVD-re is tökéletesnek kell lennie. Minőségellenőrzés is menni fog.

(#11464) King Unique válasza gg72 (#11463) üzenetére


King Unique
titán

Jó értem,én se 24x tempóban akarok főként írni,csak azért kérdeztem,hogy tudom-e akkor usb 2.0 mellett teljes mellszélességgel használni a külső házban is.Ezek szerint igen,kösz az infót!

[ Szerkesztve ]

(#11465) gabor1000


gabor1000
csendes tag

Hali
Elég rég használtam már a dvd írómat. Ma ki akartam írni pár dolgot, de lézer beállítási hibát ír ki minden próbálkozásnál. Verbatim lemezre akartam, legfrissebb firmware van rajta, Optiarc AD-7173A. Elég régi már, gondolom megadta magát.
Milyen új írót ajánlanátok? Eddig csak NEC-em/Optiarcom volt, de nem tudom, manapság mi számít jónak. Megbízható legyen mondjuk 5-6 ezer körüli, eddig hatszorosan szoktam írni, szóval sebesség meg más egyéb cullangok nem érdekelnek. Filmeket szoktam írni, zenéket nem.
Eddig még nem volt satás íróm, manapság már csak ilyet érdemes venni? Mondjuk most már a gépem lehetővé teszi.

(#11466) cannibal


cannibal
senior tag

Sziasztok,

külső USB-s dvd írót szeretnék venni és nem tudok dönteni (vagyis azt eldöntöttem, hogy LG-t nem fogok:) ) Az Iponról néztem őket.
Ár szerint rendezve ezek jönnek szóba első körben:
TRANSCEND Portable DVD Writer Fekete
ASUS SDRW-08D1S-U Fekete (2év gari pozitívum)
ACER SuperMulti Fekete
Samsungok

Mi a véleményetek? Melyiket javasolnátok?

Köszi előre is!

(#11467) kicsirigó7 válasza gabor1000 (#11465) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Akkor maradj márka hű.
De ha visszaolvasol pár lapot, akkor tisztában leszel azzal is hogy miért.

A verba lemezben, véletlenül nem egy kínai gyártásút/csomagolásút fogtál ki?

(#11468) kicsirigó7 válasza cannibal (#11466) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Én inkább ezt a megoldást választanám. [link]

(#11469) gabor1000 válasza kicsirigó7 (#11467) üzenetére


gabor1000
csendes tag

A lemezek tuti, hogy jók.
Olvasgattam visszafelé, de nincs annyi időm most, hogy több lapot visszamenjek. Csak annyi a lényeg, hogy a lehető legjobban írjon, semmi másra nincs szükségem. Miattam lehet Samsung, LG, Optiarc is. Ajánlanál valami konkrét márkát és típust?
Viszont amit néztem, hogy mit mivel hányszorosan érdemes írni. Eddig azt hittem, minél lassabb, annál jobb. Verbatim lemezeket szerinted hányszorosan célszerű írni? Vagy nagymértékben függ az írótól is?

[ Szerkesztve ]

(#11470) cannibal válasza kicsirigó7 (#11468) üzenetére


cannibal
senior tag

Köszi, de túl nagy macera lenne mindig a rengeteg kábellel mászkálni. Ezért választanék egy olyat ahol csak 1 db usb kábel elég :) Ebben az esetben mit tudnátok ajánlani?

(#11471) kicsirigó7 válasza gabor1000 (#11469) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A verba lemezek sem mindig tuti jók [link] vagy is a kínai.

Ha csak írásra kell, és ami belefér a keretedbe.
Egy jó író: Sony Optiarc AD-7240 [link] De jó az AD-7260-as is.

Verba lemezeket 6-8x-os sebességgel érdemes írni. A fenti rw-vel is.

Nagy mértében nem függ az író típusától. Általánosan minden rw 6-8x-os sebességgel ír legjobb minőségben.
De van egy pár rw márka amelynek bizonyos típusai. 12x-es sebesség beállítással szebben írnak. Alacsonyabb sebességen viszont rosszabbul.
Van olyan is amely 4x-es sebességgel hozza a legjobb minőséget, önmagához képest.
De ez akár egy firmware frissítéssel is változhat, az általános 6-8x-os felé.
A 8x-os DVD lemezeknél jó beállítás volt a 4x-es írás. 16X-an írhatónál már nem.

[ Szerkesztve ]

(#11472) kicsirigó7 válasza cannibal (#11470) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ez idáig nem írtad hogy milyen céllal kell.
Ha a hordozhatóság a lényeg, akkor valóban egy usb- rw a megfelelő.
Akkor mindenképp egy márkásabb, de nem márkanév mögé bújtatottat érdemes venni.
Én ezeket venném: [link] [link]

(#11473) gabor1000 válasza kicsirigó7 (#11471) üzenetére


gabor1000
csendes tag

Köszönöm

(#11474) Tyler8


Tyler8
tag

sziasztok

kéne valami halk dvd író vettem most egy fekete lg-t pontos tipust most nem írok de ilyen super multi feliratos...na csak annyi gond van vele hogy olyan hangja van mint egy porszívónak eddig volt egy pioneer csak az elromlott, hát sokkal halkabb volt de régi lg íróimmal nem volt ilyen gond nem tudom miért fejlődnek visszafelé

valami fasza fekete pioneer írót mondhatna valaki és a jelszó: halk

thx :R

► borders are made for the dumb ◄

(#11475) King Unique válasza kicsirigó7 (#11460) üzenetére


King Unique
titán

Verba DL-ben van malajziai gyártású is? Én eddig singapúrit,taiwanit,indiait,kínait vettem,rendeltem.Singapúri volt a legjobb,de a szlovák webshopokban már csak indiai kapható leginkább. A malajziai a singapúrinál is jobb? Esetleg tudod honnan/hol lehet rendelni,venni.?

[ Szerkesztve ]

(#11476) kicsirigó7 válasza King Unique (#11475) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

A Szingapúri a legjobb DL Verbatim.
Én kevertem össze Szingapúrt Malajziával.
Elnézést kérek mindenkitől akit ezzel megzavartam a (#11460) hsz-ben.

Nyomtatható kivitelben még bele lehet akadni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#11477) Tyler8


Tyler8
tag

kösz

► borders are made for the dumb ◄

(#11478) Dinomano


Dinomano
senior tag

Sziasztok!:-P
Egy kérdésem lenne:
DL-lemezeket szeretnek irni, es a jelenlegi(régi) PIO 111D-mmel nem tudok,layerbreak-nél kivagdossa a lemezeket i/o error-ral. Allitolag az ujabb iroknak nincs bajuk a DL-lemezekkel...Igaz ez az info? Érdemes beruhaznom egy uj irora?(5400-ért tudok mar uj LG-t)
Az alaplapom egy asrock775xfire-vsta... IDE-csatis cuccaim voltak eddig, es ennek az alaplapnak van SATA portja is. Ha SATA-s DVD-irot veszek, elöfordulhat-e valami bibi? SATA+IDE ütközesre gondolok+ilyenek... Kizárt?
D.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#11479) kicsirigó7 válasza Dinomano (#11478) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Szia!

Hát jobban is jártál hogy érdeklődtél. Mielőtt vettél volna egy satásat, főleg egy LG-t.
Az alaplapodhoz nem érdemes sata ODD-t venni. [link]
Mert csak Serial ATA 1.5 Gb/s connector van rajta. És csak gondok lennének az íróval.
Csak a sata HDD-t kezeli jól.

Lehetőségek IDE-s írókban:

PLEXTOR PX-870A

Lite-on IHAP322-32

ASUS DRW-22B2L

ASUS DRW-22B2S

SAMSUNG SH-S222L

Én ebben a sorrendben választanék.

Azt már neked kell eldöntened hogy melyiket veszed, a pénzedhez képest.

Szerk
DVD+R DL lemezeknél csak a Verbatim, esetleg a Ricoh lemezei jó.
Ha más márkát akartál eddig írni a Pio-val, (vagy majd a másikkal). Akkor ne is csodálkozz hogy elrontja.

[ Szerkesztve ]

(#11480) Multibit válasza Dinomano (#11478) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem is volt Pioneer 111D íróm. Nagyon szerettem, kitűnő minőségben írta a DL lemezeket! :C Igaz, én soha nem használtam mást, csak és kizárólag Verbatim DL-t (MKM001, MKM003)! Tehát a lényeg, a Pio 111-nek nincs gondja a DL lemezekkel. Persze a Te példányod lehet hibás elvileg, de én előbb gyanakodnék valami környezeti dologra és csak azután az íróra. Ismétlem, egy kifogástalan műszaki állapotú Pioneer 111D kiválóan süti a jó minőségű DL korongokat!

(#11481) Dinomano válasza kicsirigó7 (#11479) üzenetére


Dinomano
senior tag

Köszönöm!

/(^_^)____7=--- - - >|

(#11482) Dinomano válasza Multibit (#11480) üzenetére


Dinomano
senior tag

Hmmm... Viszont en szeretnek picit ganyabb minösegü lemezekre is dolgozni. Az ujabb iro elkezel TDk-t, maxell-t is? Ugyanis nem bizti,h.mindig be tudok szerezni DL-es verbat... Szoval (nagyon szeretem ezt az irot en is amugy) fontos, hogy mindenevöbb legyen az irom...Ha ez egy ujabb iroval megoldhato,akkor valtok...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#11483) Multibit válasza Dinomano (#11482) üzenetére


Multibit
veterán

Olvass vissza kicsit, és hamar kiderül, hogy DL terén nem érdemes garasoskodni, ugyanis ezekkel a gány lemezekkel szinte minden írónak baja van. Egészen egyszerűen azért, mert sz@rok! A DL-írás amúgy is problémás dolog, sok LG, Samsung, stb. író még a Verbát sem tudja jó minőségben megírni! De Te tudod! Rá fogsz jönni magad is, hogy hosszú távon az olcsóbb a drágább...

(#11484) fgordon válasza Dinomano (#11478) üzenetére


fgordon
senior tag

Lehet venni SATA2 PCI-E kártyát pár ezer Ft-ért, én raktam régebbi gépbe, és tökéletesen működik. Már ha ez bővíti a választékot.

Én úgy tudom, a SATA2 lefelé kompatibilis a SATA1-gyel, csak lehet hogy lassabb lesz, bár a SATA1 sávszélessége sincs igazán kihasználva ebben az esetben... De ebben nem vagyok 100% biztos... :U

LG írót én sem javaslom, láttam többször olyat, hogy úgy írta meg a lemezt, hogy csak az LG író olvasta, vagy az sem... ;]

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#11485) Multibit válasza fgordon (#11484) üzenetére


Multibit
veterán

Nem kell általánosítani LG-ügyben! Konkrét típusokról lehet ilyen-olyan véleményt alkotni.

(#11486) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Sziasztok!

Teljesen átlagos felhasználásra keresek best buy DVD írót. Nem akarok üzemi méretben írni, fekete kellene hogy legyen és kb ennyi. Természetesen SATA csatlakozással.

Remélem tudtok segíteni az ügyben, mert annyi van, hogy elképesztő :Y

Előre is kösz!

Eddig egy Pioneert nyúztam, de az még ide csatis ha jól emlékszem. Nekem bevált a Pioneer de ettől függetlenül bátran ajánljatok mást is! :K

[ Szerkesztve ]

(#11487) kicsirigó7 válasza fgordon (#11484) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

SATA2 PCI-E kártya árát ha összeadja egy normál DVD író árával.[link]
Akkor a kapott összegből már nyugodtan vehet akár egy Plextor PX-870A RW-t is.
Vagy majdnem két db Lite-on IHAP322-32 -est. Pontosan két db Samsung SH-S223L t. :)

A választék PCI-E kártyával tovább bővíthető mostani Sony Optiarc írókkal. Mert ugye ezeket csak Sata csatival lehet kapni.

Nekem van olyan LG H10N, H12N amely tökéletesen megírja a Verba 8x-os DVD +R DL lemezeit.

Multibit
Samsungban is van pár típusom. 203D-203B-223F-223L, amelyek nem vallnak szégyent.
Nem rontják el még a Maxel DL lemezeket sem.
A verbát meg,minőségileg tudják írni..

(#11488) kicsirigó7 válasza BalaNce87 (#11486) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Akkor neked ez kell [link]
Ez mindent tud, kivéve a tesztelést, jó áron kapható.Kiforrott firmware-val rendelkezik.
A most kapható Pio-kat már nem a Pioneer gyártja, felejtősek.

(#11489) Multibit válasza kicsirigó7 (#11487) üzenetére


Multibit
veterán

"Nekem van olyan LG H10N, H12N amely tökéletesen megírja a Verba 8x-os DVD +R DL lemezeit.
Samsungban is van pár típusom. 203D-203B-223F-223L, amelyek nem vallnak szégyent.
Nem rontják el még a Maxel DL lemezeket sem.
A verbát meg,minőségileg tudják írni.."

És legalább ennyi példát lehet hozni az említett gyártók termékei közül, amelyek csúnyán elhibázzák a szóban forgó feladatot :) Én sem azt írtam, hogy mindegyik rossz!
Amikor még Pioneer DVR-108 (később DVR-111) pörkölővel írtam a DL lemezeket, sok LG-s ismerős szenvedett az akkori írójával. A Samsungnak is voltak/vannak hirhedten rossz típusai. Pl. a régebbi (valódi) Pioneerok e tekintetben sokkal korrektebbek voltak. Manapság is inkább egy 724x szériás Optiarcra, vagy egy kiforrott firmware-rel rendelkező Lite-on klónra bíznám a DL-írást. Biztos, ami biztos...

(#11490) Multibit


Multibit
veterán

Még két modat az LG/Samsung témához, aztán részemről lezártnak tekintem a dolgot. Ha valakinek van egy (akár LG/Samsung) írója, ami jó minőségben írja az általa használt lemezeket, akkor nyilván használja azt, hiszen bevált. Azonban ha valaki ma 2010 októberében vásárlás előtt áll és olyan írót keres, ami jól bánik a DL lemezekkel, kisebb az esélye annak, hogy melléfog egy Optiarckal vagy Liteonnal, mint a koreaiakkal - szvsz.

(#11491) gg72 válasza Multibit (#11490) üzenetére


gg72
veterán

Ezzel 100%-ban én is egyetértek! :K

[ Szerkesztve ]

(#11492) Tyler8


Tyler8
tag

Ha valaki válaszolna erre azzal sokat segítene :U

► borders are made for the dumb ◄

(#11493) slaci007 válasza Tyler8 (#11492) üzenetére


slaci007
senior tag

Pio-t már nem kapsz,ezt ajánlom halk és fasza is ez most a legjobb választás[link] ha sok pénzed van akkor ez külsőre No1, belsejében ugyan az mint az előző[link]

Tungsram 1896-2022

(#11494) kicsirigó7 válasza Multibit (#11490) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Multibit
Samsungban is van pár típusom. 203D-203B-223F-223L, amelyek nem vallnak szégyent.
Nem rontják el még a Maxel DL lemezeket sem.
A verbát meg,minőségileg tudják írni..

A részemről neked csak ezt írtam. :D

A jelenlegi Samsungok között, a 223C és a 222A az ami firmware téren, mutat némi hiányosságot. És a fenti írókhoz képest, nem tudnak olyan írásminőséget produkálni.
De az átlagostól azért jobbak.

Régebbiek közül a 203D előtti 182D írói is korektek voltak, ráadásul ők adták ki ezekkel az első 20x-18x-os RW-ket.
A 182D, 203D, 223F mind tesztgyőztesek, Sokszor pont a Pio aktuális írója végzett az összehasonlítások végén. De egy dolgot elismerek, elismernek mindenhol, írni mindig is jól tudtak.

Optiarc írók esetében is volt rossz sorozat pl 7170-s.
A jelenlegiek közül az AD-726xS az, aminek az állandóan leürülő Eszköz Puffer gondjai vannak.
Ezért sokszor visszaesik az írási sebesség. Kíváncsi leszek hogy meddig tudja az író elektronikája ezt kompenzálni. Főleg egy DL lemez írásakor számítana a stabilitás.
Ráadásul nagyon alaplap csipszett függő hogy RAID módban is szépen működjön.
Nem egy új alaplapban csak a vin7 és az ACHI mód segít.

Az AD-724X es sorozat viszont már kikopóban van, így hamarosan csak az újabb 726x kapható csak.
Ja meg persze, a régi IDE-s alaplappal rendelkezőket szépen lesz@rják, mert ugye IDE-s csatival rendelkező Optiarc írót nem kapni.

LG esetében sajnos csak az H10N-H12N-H22N-melyek jók voltak, az azóta kiadottakról nincs mit írásminőségről beszélni.

A Lite-on íróit meg nem is érdemes semmilyen íróval összehasonlítani.Mert más kategória lenne ha némely sorozatnál nem épp egy Sony optiarc írót kapnánk, eredeti Lite-on helyett.

Ja, amúgy meg a koreaiak. Őket sem kellene egy kalap alá venni. Mert a Samsung feljövő az LG viszont lemenő ágban van évek óta.

De ne menjünk el arról hogy minden optikai RW a távol keleten készül, A legtöbb pont Kínában, köztük a Lite-on, Asus, és hát persze a Sony Optiarc ok is.
Nekem mindig is fenntartásaim vannak/voltak, az ebben az országban készült termékekkel.

[ Szerkesztve ]

(#11495) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

Még egy két mondat a Samsungokkal kapcsolatban.
Fent szinte az összes kiadott típusát felsoroltam, ezeken kívül jelenleg nem is kapható más Samu DVD RW-ben.
Multibit A 182 előttiekre igaz a megállapításod, de az azóta kiadottakra nem.
Kíváncsi lennék hogy te eddig hány db Samsung RW-vel rendelkeztél. Hogy ennyire tudod hogy nem jók DL lemezhez?
Mert én jelenleg az összes általam felsorolt-al rendelkezem. (Kivéve 222A-t)

[ Szerkesztve ]

(#11496) Dinomano


Dinomano
senior tag

Samsung SH-S222L-t tudok szerezni... velemeny rola?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#11497) kicsirigó7 válasza Dinomano (#11496) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Én már írtam véleményt róla, olvass visszább pár hsz-t.
Más meg úgy sem fogja ajánlani neked.

(#11498) Dinomano válasza kicsirigó7 (#11497) üzenetére


Dinomano
senior tag

esetleg asus drw-22b2L-röl vagy S-röl mi a velemenyed?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#11499) kicsirigó7 válasza Dinomano (#11498) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Mindkettő valójában egy egy 22x-es Lite-on író S a sima L a LightScribe-s változat.
De itt már mindenki a 24x-es íróit ajánlgassa. De abból nincs IDE-s változat.
Régebben viszont itt is ezeket ajánlották.
Csak az az érdekes,hogy most már nem az.
Mindenki a firmware frissítésre hivatkozik, hogy ezekhez már nem adnak ki újat.
Mert az esetleges új mid-eket majd nem fogja tudni kezelni.
De megnyugtatlak, már jó ideje 3-4 éve nem dobtak lemezt piacra új mid-el.
Kivéve egy két speciális lemezt, amivel egy átlag felhasználó sose fog találkozni.

Ebből a szempontból jobbak a Samsungok, mert azokat még fw téren fejlesztik, és készítenek IDE-s változatot is az ép aktuálisan kiadott íróikból.

(#11500) King Unique


King Unique
titán

Erre [link] # 901 vki esetleg (másik topic)

Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.