Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#13851) szatocs válasza tildy (#13844) üzenetére


szatocs
őstag

Ahogy néztem a linkelt autókat, én valami corolla mellett döntenék szerintem. A 3d elég jó választásnak tűnhet nekem.

Ami még nekem bejövős az használtak közül, azok a carina - k. Nagy autón akartam tanulni, ráadásul ez az egyetlen nagy autó (még zafira volt, de ez még annál is hosszabb) volt ott, ahova mentem, ráadásul japán is:D Lehet már csak azért is, mert carinán tanultam vezetni, de komolyan el tudnék magamnak képzelni egy 1,6 - os carinát is. Batár nagy autó, 4.6m körül van, és mindenhol van benne hely, elől, hátul, szedán, tehát csomagtere is elég jó. Megyeget is:)

Ami hibáját tudom pl (nekem nem igazán hiba), hogy a futóműve elég kemény, nem igazán tudja elnyelni az úthibákat. Meg amikor vezettem, akkor pl a klíma volt elromolva az adott autóban, de ez nem feltétlenül szériahiba, meg hát egy már akkor is használtan vett autó volt, amibe én fordítottam bele a 200ezredik km - t, és nem egy olyan klienssel is dolga volt, aki még forgalomban is csak rosszban volt a kuplunggal, ahhoz képest tényleg jó volt az autó, más baja nem volt.
Fordulókör olyan, amilyen elvárhatunk egy ilyen autótól, nagyobb az átlagnál, de ez sem vészes, érezni kell az autót, nem látni. Körbe a kilátás is nagyon jó volt, az ablakok pont úgy voltak elhelyezve, hogy visszapillantóval is simán mentél, holttér alig. Egy szó, mint száz, tetszett.

Ja igen, meg ami még - már baja volt, hogy a váltó rakoncátlankodott, nem mindig szerette a hátramenetet bevenni, ilyenkor dupla kuplung, és meg is volt oldva:D De csak néha jött elő belőle, viszont ha hosszú távra gondolkodnék egy olyanban, az adott autóban biztos, hogy kellett volna előbb utóbb egy váltómű csere. De egy carina úgy is csak ideig-óráig lenne, addig, amíg nem tudnék váltani. Addig viszont megfelelne.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#13852) forceberg válasza norbiphu (#13848) üzenetére


forceberg
veterán

Na az aztán kész... :))
Meg a linkelt: 10 év/56.000km. :DD

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#13853) tildy válasza szatocs (#13851) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem accent lesz/marad...(maradok a kaptafánál)Vagy valami kia, vagy daewoo.
ezek vannak 2001 környékiek 900 ezres árban.
Carina régen nagy nagy kedvenc volt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13854) Integra válasza tildy (#13853) üzenetére


Integra
titán

és carina e-vel mi a baj?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13855) Dumb válasza forceberg (#13852) üzenetére


Dumb
senior tag

Miért ne lenne reális? És ez? 18 év - 11k km [link]

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#13856) szatocs válasza Integra (#13854) üzenetére


szatocs
őstag

Én is arról beszélek:) Mondjuk az kicsit régebbi filllyú. De attól még lehet jó:)

=== Szatocs ===

(#13857) tildy válasza Integra (#13854) üzenetére


tildy
nagyúr

Semmi :) Igazándiból semmi.Csak ha ugyanannyiért kap 3 évvel fiatalabbat az ember, akkor...
Még gondolkodom rajta. Mondjuk ismerve a toyotákat, az legalább 10 évig még lazán elszaladgál

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13858) Integra válasza tildy (#13857) üzenetére


Integra
titán

akkor mi van?
ja értem, te is abba a táborba tartozol aki azt hiszi, hogy egy autó azért jobb, mert fiatalabb:)
ezzel az érvvel nem vitatkozom:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13859) fokukac válasza Integra (#13854) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát az, hogy nem hjundáj. :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#13860) Omni válasza Integra (#13847) üzenetére


Omni
aktív tag

Ezzel a formával akart a Toyota európai kinézetű autót alkotni. Annyira, hogy a design-t egy francia központra bízta... hát ilyen lett :) Szerintem azért elfogadható...

Egyébként az autó valószínűleg beszámított. Toyota Sakura használtautói között megtalálod!

(#13861) Ragadozó válasza Integra (#13847) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Nekem ilyen van, csak teljesen fekete lökhárítóval, szerintem ez a verzió nem ronda...
Kényelemes, fürge, ja és megbízható....(nem egy hónapja van meg)

Majd csinálok képet..
addig is:

tildy: a Daewoo és Kia még eszedbe ne jusson, akkor már inkább Ford vagy opel....
A koreai koppintások nem túl jók...

Pl. a Corsák is jók...de már az astra nem annyira..

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#13862) Integra válasza Ragadozó (#13861) üzenetére


Integra
titán

tudom hogy megbízható, szerintem nem állítottam az ellenkezőjét, de minden idők legrútabb corollája, az is biztos.
az utána következő nagyobb indexes verzió se lett szebb vagy jobb.
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13863) Ragadozó válasza Integra (#13862) üzenetére


Ragadozó
Ármester

A kombi meg a szedán nekem se tetszik, de ez a Liftback szerintem nem néz ki olyan rosszul, és jól lehet bele pakkolni, marha nagy a csomagtartója, én szeretem...
Utána levő verziók, inkább már rosszabbak...

[ Szerkesztve ]

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#13864) tildy válasza Integra (#13858) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudod ha lehet választani ugyanabban az árban két autó közül, akkor nem a 11-12 évest veszem meg, hanem a 6-7 évest, mert az még 4 év múlva is csak 11 lesz, míg a másik meg már 15-16.
Ragadozó: német kocsit....:(
Japánokban megbízom. A koreaiak egy részét meg ismerem. Ráadásul presztizsük sincs, ami nekem csak jó.

:) MEgbeszéltük. (Csak érdeklődtem mi van hasonló árban /korban , ami megbízható) Szerintem maradok az accentnél . Vagy valami kalost nézek. PWtwrkwtéknek az volt, lehet meg is kérdezem mire lehet vele számítani

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13865) Integra válasza tildy (#13864) üzenetére


Integra
titán

én azzal foglalkoznék inkább, hogy mi van a lemez alatt, de te veszed, vegyél kor miatt autót.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13866) Ragadozó válasza tildy (#13864) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Autóvillamosságiszerelő vagyok, ebből lehet következtetni...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#13867) Integra válasza Ragadozó (#13866) üzenetére


Integra
titán

tegnap este megnéztem egy mitsu evo vi-ost...
jobbkormányos, hks tuning gép.
hihetetlen rend volt benne.
egy héttel előtte meg egy európai evo viii-at. mint valami kábeldzsumbuj..
ég és föld a két autó

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13868) Ragadozó válasza Integra (#13867) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Az a baj, az EU-ba behozott autók alkatészeinek 20%-ka (régen ennyi volt, most nem tudom mennyi már) EU-s alkatrésznek kell lennie...

Mióta pl. Nissanban Renault motor :(
Már nem lehet mit venni ami, nincs össze kutyulva...
Ignis 2005 (anyámé): toyota blokk (VVTI), bosch elektronika, opel kapcsolók, suzuki futómű...ezt rakd össze

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#13869) Integra válasza Ragadozó (#13868) üzenetére


Integra
titán

rakás szar az egész
de tudtommal a mazda 6 pl szín japán ahogy az accord is újra.
büntetővámos, de japán.
eu gyártású autók meg.. hagyjuk is inkább:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13870) szatocs válasza Integra (#13869) üzenetére


szatocs
őstag

Büntetővám. Alig észrevehető, mindegy az összes autónak Mo. - on, mert olyan többletárat raknak rájuk.

=== Szatocs ===

(#13871) Hippo


Hippo
aktív tag

Véleményt erről tudnátok mondani? Megéri az árát?
http://www.hasznaltauto.hu/2039465_opel_astra_1995

(#13872) a_tesz válasza Ragadozó (#13868) üzenetére


a_tesz
Korrektor

ignisben toyota blokk? mióta? a kapcsolók azok igen opelből, szörnyű is :D

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#13873) LuckyL válasza Hippo (#13871) üzenetére


LuckyL
őstag

igaz idősebb, de hátha érdekel!
Ezt a 3 ajtós astrát árulom most!
[link]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#13874) Hippo válasza LuckyL (#13873) üzenetére


Hippo
aktív tag

Szia!

5 ajtós kellene mindenképpen, de jó autó. Belülről is szépen néz ki, látszik hogy vigyáztak rá.

[ Szerkesztve ]

(#13875) lsc válasza Hippo (#13874) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyiben 95 körüliek sem gond , akkor ezek közt is szétnéznék . Ezek még japán összeszerelésűek , amennyiben nem voltak törve nem rohadnak , az 1,3-as 88 lovas motorral nem is mennek rosszul , és olcsó a fenntartás .

Mod : Amennyiben 670 körül kocsit keresel és még nincs meg a típus , akkor ezeket is merem ajánlani /természetesen átnézés után/ , szerintem jobban megéri ilyet venni mint astrát .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#13876) Hippo válasza lsc (#13875) üzenetére


Hippo
aktív tag

Mármint melyek közt nézzek szét? bocs, kicsit fáradt vagyok, lassan értelmezem a kérdést :)

(#13877) lsc válasza Hippo (#13876) üzenetére


lsc
nagyúr

Bocsi , a [link] kimaradt :B . Most már a link is jó / olyan a netem mint a tetű / .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#13878) Hippo válasza lsc (#13877) üzenetére


Hippo
aktív tag

Igazából amit kinéztem magamnak, az ez lenne:
Carisma

Csak keresek alternatív megoldásokat is..

Meg igazából nem tudom, hogy körülbelül ennek a kocsinak mennyi lenne a fenntartási költsége..

Azt mondják a japán autók megbízhatóak, minőségi alkatrészekből vannak összerakva..

[ Szerkesztve ]

(#13879) Declare válasza Hippo (#13878) üzenetére


Declare
őstag

:R ez így kép alapján tényleg kis gyöngyszemnek tűnik, motor is szépen tisztán van tartva, tényleg gondos gazdája lehetett.

azért az a rózsaszín pöttyös ülés elég meleg :D na ez az egyik oka amiért nem szeretem a japán kocsikat...a belső...

(#13880) Rick4 válasza Hippo (#13878) üzenetére


Rick4
félisten

ez a gép a borítólemezek alatt megegyezik a Volvo S40-essel.. ;) japán autó... :DDD -> made in Holland.. ;) nem tudom mekkora darab ember vagy, de én a volvóban majdnem megfulladtam, szűkösen lehet elférni.. ;) egyébként az nem volt rossz gép, az 1.8 16V-s motor városban 11 liter körül evett, és erősnek nem volt mondható, normélisan el lehetett vele járni, baja nem igazán volt, kulcs be, indítás, és ment ahova a gazdája akarta..

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13881) Hippo válasza Rick4 (#13880) üzenetére


Hippo
aktív tag

171cm vagyok, szerintem elférek benne :)

De ezt honnan tudod, hogy megegyezik a Volvo S40-el? Az, akkor jót jelent, minőségi?

Nem vagyok nagyon jártas autós témakörökben ezért is bocs ha hülyeségeket kérdezek..

Amúgy hogyan lehetne kiszámolni, hogy kb. mennyibe tudom fenntartani ezt a Carisma-t?

(#13882) Hippo válasza Declare (#13879) üzenetére


Hippo
aktív tag

7 személyes autót vesznek, ezért eladó sorba került, nagy a család :) E hónapban lett műszakiztatva.. Azt mondta, hogy olyan 7-8 liter az átlagfogyasztása.. Klímától elkezdve minden szépen, rendesen működik benne.

Igen, az üléshuzat elég durva így rózsaszínként, de az legyen a legkissebb problémám.. :)

[ Szerkesztve ]

(#13883) Rick4 válasza Hippo (#13881) üzenetére


Rick4
félisten

a 171-gyel még szellős is lesz, én 193 vagyok, mellé meg 126 kiló, kevés autó van, amiben én kényelmesen érzem magam..... :DDD
a fenntartás az ugye a fix havi kötelező, (kb 5K) lóerőadó, (kb2K) benya,(km függvénye) olaj,( 10ezrenként) cserélendő dolgok,(ebből rendszerint van mindig, de legyen csak havi 5K) gumi, ablaktölrő, fékbetét, stbstbstb, de lehetnek nagy meglepetések, az rögtön 50-150K-t visz.

több helyen is olvasható volt ez a volvo-mitsu rokonság, keress rá, a nedcar üzemben gyártották őket, bár valahol téma volt, hogy a modell műszakilag tök azonos, a belső műanyagok meg a sátvédő, motorháztető- lámpa különbözik, a mitsuból valahogy mágis megbízhatóbb autó lett. nem kell vele foglalkozni, hogy másnak hányszor volt rossz, jól át kell nézetni szerelővel, de a 128ezernél újszerűnek kell lennie, a haver 180nal vette, és szerinte abban is volt tekerve, ennek ellenére mindene tök egyben volt, minden frankón működött, nem zörgött, nyöszörgött..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#13884) lajafix válasza Rick4 (#13883) üzenetére


lajafix
addikt

(én abban nem vagyok biztos hogy van komoly rokonság az első s40 és a carisma között, emlékeim szerint a közös gyárat a gyártási költségek csökkentése miatt gründolták, közös fejlesztések nem voltak)

Rock'n Roll

(#13885) lajafix válasza Hippo (#13881) üzenetére


lajafix
addikt

A külső váci út mellett van egy maszek mitsubishi szervíz ahol a típust fejből ismerik, öcsém carismáját is ott szedték rendbe (kicsit elhanyagolt állapotban vette, hiába no aki megunja a keresést és belecsap a lecsóba az így jár). Állapotot felmérni vigyétek persze oda először, ne vétel után.

Szvsz jó kocsi, tartós.

Rock'n Roll

(#13886) Ragadozó válasza a_tesz (#13872) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ha jól tudom az újabb változat 1.3 VVTI motorjai azok... :U
De én is tévedhetek...de ma már arról, hogy mi van a motorra ráírva, nem mérvadó...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#13887) AMD Power


AMD Power
titán

Fiat Tipo-al mi a tapasztalat? Elég jó árban vannak.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#13888) a_tesz válasza Ragadozó (#13886) üzenetére


a_tesz
Korrektor

hát a titok nyitja ott van, hogy a toyota VVT-i, a suzuki meg csak VVT. a toyota furataXlökete: 75 x 73,5 mm lökettérfogat 1298 köbcenti, suzukinál 78 x 69,5 mm és 1328 köbcenti.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#13889) Hippo


Hippo
aktív tag

Köszi szépen mindenkinek!

Meggyőztetek, egy megbízható ismerős szerelővel átnézetem, ha vásárlásra kerülne a dolog aztán, ha minden okés egy boldog tulajdonosa leszek. :)

Vételkor az átiratás az mennyibe kerül és azon kívül milyen költségem lesz még?

(#13890) Dumb válasza Hippo (#13889) üzenetére


Dumb
senior tag

1,6-osra 28800 asszem. Eredetvizsga kell, 20.000 körül van.

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#13891) hoby36 válasza Dumb (#13890) üzenetére


hoby36
senior tag

Ha van a kocsinak törzskönyve,akkor is meg kell csináltatni az eredetvizsgát?

A logikában semmi sem véletlen!

(#13892) Declare válasza hoby36 (#13891) üzenetére


Declare
őstag

Igen. Röviden tömören :)

[ Szerkesztve ]

(#13893) Grillo


Grillo
senior tag

Kell 12000 ft a törzskönyv+forgalmira, 28k az átiratás ás 18k körül az eredetvizsga.

Plusz ugye érdemes egyből cserélni a vezérműszíjat, olajat.

(#13894) Integra válasza Hippo (#13889) üzenetére


Integra
titán

100 rugóval számolj, ez a plafon, max kevesebb lesz egy 20assal.
a te esetedben:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13895) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

P12 Primera, tudjátok a mostani, a delfines.
Melyiket vennétek? 2.2TD (a régi, 122lovas, 280nm-es), vagy a 2 literes benzinest (141ló, nyomatékot nem tudok).

(#13896) Integra válasza (Kolombusz) (#13895) üzenetére


Integra
titán

én a benzinest.
ha jól tudom az japán motor, nem rönó..
meg a meghibásodás esélye is jóval kisebb ugye, egy normális szívó benyás

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13897) (Kolombusz) válasza Integra (#13896) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Ha minden igaz, a Nissan benzinmotorok mind japók.
Sőt, én úgy tudom, hogy a 2.2-es dizel is japán fejlesztés és csak a neve dci. Az 1.9-es viszont full Renault. A Nissan szalonban mondták.

Igazából nekem is inkább a benzines a szimpatikus.

(#13898) AMD Power


AMD Power
titán

Tudtok még a hasznaltauto.hu-hoz hasonló jó kis autó vadász oldalt?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#13899) Dumb válasza AMD Power (#13898) üzenetére


Dumb
senior tag

Itthon az a legjobb, legnagyobb szvsz.

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#13900) AMD Power válasza Dumb (#13899) üzenetére


AMD Power
titán

Én is nézelődtem egy csomó oldalon. De nagyon szegényes volt a "választék" mindenhol.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.