Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14451) NoLF válasza Khelben (#14450) üzenetére


NoLF
addikt

ellepélda: én. kinéztem neten, elmentem, megnéztem, kipróbáltam, megnézte tesóm is, rendben találtuk (egyikünk sem ért az autókhoz, tetszenek, használjuk őket, tudjuk mi hol van és mit kell megnézni, ennyi) kifizettem, elhoztam, 3 éve semmi baja a tütünek (1 db lambdaszonda eddig a hibalista, egy 14 (15.) éves autónál szerintem ez a "még belefér" kategórián épp átcsúszik) és imádom.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#14452) Dumb


Dumb
senior tag

Pesti utakhoz [link]

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#14453) Khelben válasza NoLF (#14451) üzenetére


Khelben
nagyúr

belenyúltál a 0,00001%-ba.

(#14454) dragonfx válasza NoLF (#14451) üzenetére


dragonfx
veterán

sokkal több is bővne belefér 14 éves autónál...mondhatnám hogy egy váltócserén motorgenerálon kívül bármi....na az viszont nem hogy kettészakad egy fán...

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14455) gaborbol válasza Hippo (#14437) üzenetére


gaborbol
őstag

Régi topic, de a lényeg benne van.
[link]

(#14456) NoLF válasza dragonfx (#14454) üzenetére


NoLF
addikt

a fán kettészakadáshoz elsősorban sebesség kell, ahhoz meg vezetési stílus, ahhoz meg szürkeállomány megfelelő állapota. én tudom hogy milyen autóm van, ennek megfelelően vezetek forgalomban vagy szar úton, s ennek megfelelően használom ki az erőtartalékokat forgalommentes, jó minőségű úton.

anno nem figyeltek még annyira a biztonságra mint manapság, mert anno feleennyi autó sem volt az utakon, ergo baleset sem volt annyi.

jobb lenne most nem elkezdeni megint fikázni a japánokat hogy könnyű vékonylemezes szarokat csináltak akkoriban mert beismerem hogy így van, ettől függetlenül még lehet jó autó, csak oda kell figyelni, ennyi.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#14457) dragonfx válasza NoLF (#14456) üzenetére


dragonfx
veterán

én nem fikáztam, sőt...ha kicsit a sorok közé látnál..mind1.
120nál akármibe ülsz ha telebekapsz autouton valakit szabálytalan előzésmiatt avgy más hibája miatt téged 18,5 légzsák se ment meg....városba meg életbe maradsz(50-60), ha cska valaki súlyosna túl nem lépi a határt

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14458) NoLF válasza dragonfx (#14457) üzenetére


NoLF
addikt

bizonyára félreértelmeztam akkor a kettészakadós mondat jelentését.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#14459) dragonfx válasza NoLF (#14458) üzenetére


dragonfx
veterán

azt nem, de 14 éves autónál 3 évre 1 lambdaszonda hiba az semmi nulla hiba.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14460) Dumb


Dumb
senior tag

:)) [link]

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#14461) Gergello válasza Dumb (#14460) üzenetére


Gergello
addikt

elég baj az annak, akinek ezzel kell közlekednie :(

(#14462) Dumb


Dumb
senior tag

Pár kép fater régebbi autójáról (nem adjuk el) [link] [link] [link] [link] [link] [link]

A motor 18 év 6 hónap után először lett lemosva. Új hűtő, kormányösszekötő, első rugók, hátsó lengéscsillapítók (elöl még jók). A küszöbvédő fóliákat két hete húzta le fater :)

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#14463) Integra válasza Dumb (#14462) üzenetére


Integra
titán

nagyon szép!!:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14464) dragonfx válasza Dumb (#14462) üzenetére


dragonfx
veterán

jó állapotban van nagyon, mindenkinek ilyenje van a családotokban? :U végülis jo taktika kitanuljátok ezen miket kell csinálni és utána ti csináljátok meg ergo nagyon olcsó...
mi családukban is 3 honda lett volna akkor valszeg én is egy vti-t gyilkolnék :DD

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14465) Dumb válasza Integra (#14463) üzenetére


Dumb
senior tag

Már családtag nálunk :)

Dragon

Valóban, ez a családi márkánk :) De itthon nem sokat szerelgetünk, nincs is mit igazából. A komolyabb dolgokat meg szerelőre bízzuk (hűtő/fűtő, kormányösszekötő stb)

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#14466) Hippo válasza Khelben (#14450) üzenetére


Hippo
aktív tag

Autószerelő a szakmája, teljes mértékben megbízom benne.

(#14467) Hippo válasza gaborbol (#14455) üzenetére


Hippo
aktív tag

Köszi, elolvasom! :)

(#14468) Szemi82


Szemi82
tag

Nagy baráti körrel rendelkezők előnyben!
Ideális buliverda!!!! :DDD

(#14469) zfarkas


zfarkas
senior tag

Sziasztok!

Eladom az autóm. Ilyenkor az előzetes eredetiség vizsgálaton megmondják az eredményt, vagy amikor a vevő átiratja, akkor kapja meg?
Köszi,

Zoli

Raw Dark Pure

(#14470) Khelben válasza zfarkas (#14469) üzenetére


Khelben
nagyúr

az eredetvizsgáló megmondhatja neked, hogy ő nem talált semmit, de az nem a végeredmény, mert még átmegy a központi rendszeren és ott is kibukhat valami.
tehát végeredményt csak a vevő kap, amikor megy átíratni.

(#14471) illu


illu
tag

hali!

ehez mit szóltok? vélemények? külső, belső? ( elsősorban külső )

és még egy

az új fiat linea :K ami árban is nagyon jó főleg a mostani akciókkal, szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#14472) Zozzant válasza illu (#14471) üzenetére


Zozzant
addikt

Igen, a Linea szép szedán, de ezeken a képeken megintcsak extra felszereltséget tartalmaznak, az 1.4, 8 szelepessel én nem venném meg, és ez kerül 3.1 Mó-ba... túllőnél vele a pénztárcádon.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#14473) illu válasza Zozzant (#14472) üzenetére


illu
tag

belefér, de itt 1.3 és 1.4-es változatok vannak... miért nem vennéd meg az 1.4-es 8 szelepest? Valóban képeken full extrások vannak de külsőleg olyan sok lehetőség ezen az autón nincsen maximum a díszítő lécek (azthiszem így van) meg a metál fényezés... a metál fényezés 100-as, a lécek 15e és van benne klíma stb.. szóval 3.3-3.4 ből már egy jól felszereltet ki lehet hozni simán... persze a kép valóban ki van "sminkelve" :)

(#14474) illu válasza illu (#14473) üzenetére


illu
tag

esetleg még a kerekek de ha jól tudom alapból 15" van mindegyiken

(#14475) illu válasza Zozzant (#14472) üzenetére


illu
tag

vagy akkor azt mondd ilyen kategóriában mit vennél meg :DDD

(#14476) Carpio


Carpio
tag

Szerintetek melyiket érdemes:

2000-2001 -es évjáratú, 1.6 benzin
Opel Vectra B vagy Toyota Avensis?

Pro, kontra

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#14477) Daneey


Daneey
tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni (lehetőleg részrehajlás nélkül, objektíven, bár tudom ez egy picit lehetetlen főleg autómárkák terén) hogy a VW személygépkocsik miért kerülnek átlagosan 10-20%-al többe, mint az azonos felszereltségű társaik? Bár tény, ültem már VW-ben, és nekem jobban tetszett mint más hasonló kategóriájú autó mind kidolgozottság, masszivítás, stb stb.

Szerintetek?

Vagy azért, mert sokan lopják? Azért csak a casco nagy... :DD

(#14478) Zozzant válasza illu (#14475) üzenetére


Zozzant
addikt

Új autóban egyet sem tudok amit megvennék a te általad jelzett összegből, 2-3 évesben pedig nissan almerát vennék, persze neked új kellene, arról most nem akarlak meggyőzni, hogy az új autó veszít a legtöbbet a leghamarabb az értékéből.

ui: akkor vennék újat, ha lenne pénzem kb. 5 millió egy 1.4 tjet lineára megpakolva extrával.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#14479) gaborbol válasza Carpio (#14476) üzenetére


gaborbol
őstag

Én úgy tenném fel a kérdést Toyota Avensis 1,6 benzin vagy Toyota Avensis 2.0 benzin. :)

A Toyota nekem a megbízhatósága a stílusa és a precizitása miatt jön be.Igaz drágábbak mint az opel, alkatrészt nézve amennyivel drágább annyival többet is visz, már, ha drágább...

Toyota Avensis, és ha lehet inkább 2.0 benzin. Fogyasztásban, biztosítás, szinte ott vagy viszont ekkora vashoz normális közlekedés mellett is kevés az 1,6-os. Adó kicsvel több, de inkább legyen ott az a pár ló amikor kell.

Totalcar teszt:
[link]

Népítélet:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#14480) illu válasza Zozzant (#14478) üzenetére


illu
tag

Látod... használtat pedig én nem vennék. Lehet legtöbbet leghamarabb veszít az értékéből, de én nem autóba akarom befektetni a pénzem pontosabban profitálni.

(#14481) Khelben válasza gaborbol (#14479) üzenetére


Khelben
nagyúr

a megbízhatósággal nincs gond, precíz is, de egy japán autónak mióta van stílusa?
az avensis kb annyira jellegzetes mint egy fakocka :DDD

(#14482) illu válasza Khelben (#14481) üzenetére


illu
tag

Khelben neked milyen autód van? legalább valami tippet adj milyet érdemes...

(#14483) Khelben válasza Daneey (#14477) üzenetére


Khelben
nagyúr

semmiben nem jobbak, túl vannak árazva.
van egy olyan szó, hogy "presztízs", ami normális embernek semmit nem jelent, de vannak olyanok, akiknek fontos, hogy a sok, autóhoz alig vagy egyáltalán nem értő ember rájuk nézzen az utcán és utánukforduljon, mert valahol valamikor ő is olvasta, hogy a vw mekkora presztízsmárka :O

(#14484) Khelben válasza illu (#14482) üzenetére


Khelben
nagyúr

volt már sokféle, de egyik se volt új :D

tippet azért nem szeretek adni, mert mindenkinek mások a preferenciái.
engem pl egyáltalán nem érdekel a kocsi "presztízse", alig érdekel a kinézete, színe, viszont érdekel, hogy ne kelljen vele szervizbe járni és olcsó legyen az alkatrész.
aztán meg vannak előítéleteim a francia és az olasz kocsikkal szemben, konkrétan olyan többet nem kell :)

rólad egyelőre annyit tudok, hogy 3 milliód van kocsira, ez kevés a tippadáshoz, kéne még egy csomó adat: mennyit mész vele egy évben, mennyi pénzed van a járulékos költségekre, hányan használjátok, rövid vagy hosszú utakra, mennyi csomaggal....

(#14485) lsc válasza Khelben (#14481) üzenetére


lsc
nagyúr

Azért egy ilyet "faraghatnának" a garázsomba .

Az élet kegyetlen .

(#14486) Khelben válasza lsc (#14485) üzenetére


Khelben
nagyúr

de a szalonban nem ezt adják ;)

(#14487) illu válasza Khelben (#14484) üzenetére


illu
tag

saját használatra kell csak, nem kocsikáznék vele sokat inkább ugy fogalmaznék hogy "ide-oda" elflangálni és kész persze hosszabb távra tervezek... meg azért a megjelenése is fontos

(#14488) illu válasza Khelben (#14484) üzenetére


illu
tag

te milyen értékben vásároltál kocsikat meg milyet? igazság szerint első lenne... azért kérdem mert ugy szidod itt a kocsikat hogy egyikse jó mintha neked egy Bentley continental GT-d lenne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14489) Khelben válasza illu (#14488) üzenetére


Khelben
nagyúr

hát.. pl amikor egyedül voltam és heti majdnem 1000 km-t ingáztam, akkor 3 ajtós régi suzukim volt 1 literes motorral, az akkoriban 2 évesen került 1,3 millióba. 2 év alatt ment ~100ezer km-t, sosem volt szervizben.

ami most van, azt nemrég vettük, ott olyan szempontok voltak, hogy 3 gyerek elférjen (2 van, 1 tervezett), legyen benne sok légzsák és ha berakok egy babakocsit, akkor maradjon még hely másnak is a csomagtartóban. Mindezt 3 millióból és 5 évesnél nem idősebbet. Ebből lett egy 4 éves mondeo kombi, full extrásan, V6-os motorral, 2,5 millióért. Ha újonnan akartam volna megvenni, kicsivel több, mint 9 millióba került volna...

ha a te helyedben lennék, ha jól értem fiatalon, első autónak, csak magamnak, meg max néha pár csajnak a buliból hazafelé :D , én pl megnézném az új swiftet, ha már mindenképp az újhoz ragaszkodsz. Ár/érték arányban elég jó.

(#14490) Khelben válasza illu (#14488) üzenetére


Khelben
nagyúr

olvass utána, hogy annak a bentley-nek mekkora a szervizköltsége :D

Nem szidok én semmit, csak elmondom, hogy én miért nem vennék ezt meg azt.
avensist pl vettem volna, mert nem érdekel, hogy átnéznek rajta (sőt, az a jó). Nézegettem is, mikor kocsit kerestem, de a mérete miatt kiesett, nem fér el hátul 3 gyerekülés.

Az új astra meg meglepett, mikor kipróbáltam, hogy mennyire durván zörög és mennyire szarul van összerakva, ráadásul igénytelen, kemény anyagokból.
Ahogy az új focus is, mielőtt elfogultsággal lennék vádolva, bár a focus nem zörög, csak nagyon műanyag.

Asszem más autót nem szidtam az elmúlt pár napban :D
És nem vagyok elfogult típusimádó, mint pl dragon a bmw-vel, a mondeoról meg az azelőtti focusról is szép kis listát tudnék írni, hogy mi nem tetszik benne. De rövidebb lista lenne, mint pl amit egy passatról vagy accordról írnék, ezért vettem ezt és nem azokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#14491) forceberg


forceberg
veterán

Még nem szereztem be radardetektort, jött is egy 30-as csekk. Ezt a fátum után meddig lehet kiküldeni? Mert 2 hónappal ezelőtt volt...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14492) illu válasza Khelben (#14489) üzenetére


illu
tag

Na igen én biztos nem fogok egy héten 1000 km-t menni :D lehet hogy jó lesz az az 1000 km pár hónapra is vagy több ki tudja... Addig még sok víz lefolyik a Dunán aztán meglátjuk mi lesz. Közben tájékozódom és kikérem mások véleményét. Eddig a chevrolet aveo 4 ajtós tetszett feketében meg esetleg az új opel corsa aztán megláttam a fiat lineát mondom szép is jó is árban sincs elszállva, az is lehet dobnak még ki új kocsikat ki tudja még... Eddig még az alapfogalmakkal sem voltam tisztában szóval annyira érdekeltek az autók :DDD , aztán ahogy elkezdtem nézegetni mostanában a kocsikat úgy tájékozódtam.

(#14493) Khelben válasza illu (#14492) üzenetére


Khelben
nagyúr

az aveoval csak az a bajom, hogy egy autógyár autókat gyártson, ne tv-t meg mikrohullámú sütőt :(

(#14494) forceberg válasza Khelben (#14493) üzenetére


forceberg
veterán

Akkor ez alapon a Mitsubishi se gyártson autót? Meg a Fuji se Imprezákat? :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#14495) Rick4 válasza Khelben (#14493) üzenetére


Rick4
félisten

ugyan biztos nehéz belegondolnod, de ha egyszer valamiben igazán sikeres vállalkozásod lenne, biztos pénzed is lenne belőle. talán még több is, mint amennyire szükséged van. ebből miért ne indítanál egy másik profilban másik vállalkozást, ha minden feltételt meg tudsz teremteni ahhoz, hogy jól működjön az is. nyilván az élet sem téged igazolt. ebben sem.. :(

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14496) blunt válasza Khelben (#14493) üzenetére


blunt
aktív tag

van chevrolet mikrósütő? merre? ;)

(#14497) lsc válasza Khelben (#14493) üzenetére


lsc
nagyúr

Tudtommal a Toyota mai napig is gyárt varrógépet /azzal kezdték/ , idén szerintem világelső lesz az eladott gépkocsik számában , akkor gyorsan fejezze be ?
A többi gyártott termékről nem is beszélve .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#14498) hobizoli válasza forceberg (#14491) üzenetére


hobizoli
nagyúr

6 honap a szabalysertes elevulesi ideje

hobizoli

több drón kell ;P

(#14499) Khelben válasza Rick4 (#14495) üzenetére


Khelben
nagyúr

a vállalkozásom elég jól megy, de eszembe nem jutna pékséget nyitni melléje, mert hülyén nézne ki, amikor a billentyűzetek és a kiflik összekeverednek :)
ha valaki jól csinál 2-3 dolgot, akkor persze, csinálja. De a daewoonak se a tévéi, se a mikrói, se az autói nem a minőségről híresek.

[ Szerkesztve ]

(#14500) Khelben válasza blunt (#14496) üzenetére


Khelben
nagyúr

van chevrolet mikrósütő?

attól, hogy lecserélték az emblémát, még dévú maradt.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.