Hirdetés

2024. június 30., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#14901) sh4d0w válasza Hippo (#14900) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

A KÖBE biztosító egyesület, ugyanúgy, mint a MÁV BE. Ha velük szerződsz, gyakorlatilag belépsz az egyesületbe, amelnyke alapszabályában benne van az, hogy ha a kifizetések meghaladják a bevételeket, akkor a tagok összedobják a hiányzó stexet. Annyira azért nem vonzó...

https://www.coreinfinity.tech

(#14902) fokukac válasza sh4d0w (#14901) üzenetére


fokukac
nagyúr

ezt nem is tudtam.
jól hangzik :DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#14903) Integra válasza sh4d0w (#14901) üzenetére


Integra
titán

egy kolléga szerint akinek úgy tűnik van a köbére rálátása, azt mondja, hogy a köbétől nem kell parázni.
ász szerint sincsen baj velük, normális a kockázatelemzésük és a fizetéseik is rendben vannak.

kukac: te ilyet nem tudsz? hát milyen pénzügyi zseni vagy?:P
amúgy valóban, ezért egyesület

a vicc ebben az egészben az, hogy ha mondjuk 20rugót kéne kifizetnem a máv-nak (amit valszeg nem fogok), még így is jóval kevesebbre jövök ki mint egy másik biztosítónál.
nekem ne mondja senki, hogy lassan 14 év baleset mentes vezetés után 150e ft kötelezőt kell fizetnem, mert azt agyoncsapom.. vicc

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14904) Viszlát válasza sh4d0w (#14901) üzenetére


Viszlát
addikt

Épp ma reggel néztem valami hírműsort, arról volt szó, hogy senkinek sem kell a MÁV, túl nagy az eszközhiány (4 milliárd). Visszakérdezett a riporter, nem lehet, hogy a biztositók esetleg arra játszanak, hogy a 200e ügyfél kénytelen lesz átmenni máshova és úgy jobban járnak? A szakértő meg duzzadó zsebekkel tiltakozott, hogy ááá, nem tétel ez a biztositóknak, nem kell ilyenre gondolni... aha.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#14905) Retro11 válasza Pörp (#14895) üzenetére


Retro11
senior tag

Szia!

Én garantálom neked, hogy a benzines! 1.4 és 1.6al nagyon jól jársz(hatsz). Viszel szerelőt magaddal, és ha nem volt rommá törve, az az autó kivisz téged a világból is.

Üdv: Retro11

(#14906) Integra válasza Viszlát (#14904) üzenetére


Integra
titán

ja, biztos nem erre játszanak, már dörzsölik a tenyerüket

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14907) Skodry


Skodry
aktív tag

Kocsit váltanék és GALANTRA gondoltam 95 ös évjárat:)
Mindíg is vonzottak csak már megöregedtek...
Véleményeket szeretnék hallani a verdáról...
THX

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#14908) Khelben válasza Skodry (#14907) üzenetére


Khelben
nagyúr

öreg. ;)

(#14909) Khelben válasza Retro11 (#14905) üzenetére


Khelben
nagyúr

ha el nem lopják az első héten...

(#14910) Retro11 válasza Khelben (#14909) üzenetére


Retro11
senior tag

De a kérdés nem erre irányult. Elég sok golfos ismerősöm van, mégcsak megse próbálták lenyúlni. Lehet te élsz rossz helyen? :U

A galant... Hát azt is ki kell fogni, lehet az még jó masina. Bár az esély:DDD.

(#14911) lenox válasza Integra (#14906) üzenetére


lenox
veterán

Nade hulyeseg is lenne elvarni, hogy mas szetlopta a ceget, ok meg kifizessek, ha nem muszaj.

(#14912) Integra válasza lenox (#14911) üzenetére


Integra
titán

persze, hogy az..
ráadásul itt elég bizonyítottnak látszik a lopás.
a kérdés, hogy ezt a jogászok mégis hogy bulizzák ki, hogy elverjék a tagokon.
tiszta baumag az egész, csak sokkal kisebb összegekben.
nem látok sehol vagyonelkobzásról és azonnali kártérítésről hírt, vagyis, hogy ennek a szarházinak a pénzéből töltenék a máv kasszáját..
vicc hogy aki lop és csal azt egy bizonyos összeg felett védi az állam

tudtommal amúgy azután álltak el az átvételtől miután módosították az átvétel feltételeit és belekerült hogy az átvevőnek mindent kikell fizetnie cserébe

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14913) Khelben válasza Retro11 (#14910) üzenetére


Khelben
nagyúr

nézd meg a lopási statisztikákat.

(#14914) Rick4


Rick4
félisten

ezek hülyék: [link] :Y

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14915) #00809728 válasza Rick4 (#14914) üzenetére


#00809728
törölt tag

Angliában egy hammeren láttam ilyent.

(#14916) dragonfx válasza Khelben (#14913) üzenetére


dragonfx
veterán

linkeljél egy 0dayt szerintme érdekes dolgok vannak benne :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14917) sh4d0w válasza Integra (#14903) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Parázni csak akkor kell a BE-s ügyfeleknek, ha hirtelen túl sokan kezdenek el egyszerre nagyértékű baleseteket okozni :) A MÁV BE-nél is az a fő baj, hogy a "tulajok" egyszerűen kiemeltek néhány milliárdot.

https://www.coreinfinity.tech

(#14918) pink75 válasza Skodry (#14907) üzenetére


pink75
aktív tag

ha galant, akkor ez!
erősen filóztam rajta, főleg, hogy anno sokat utaztam egy ilyenben

xxx

(#14919) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Lassan eljött az idő, hogy lecseréljük régi kocsinkat.
6.5m. körül tudunk rászánni, ebből ki kellene jönne egy 2 literes diesel motornak és egy nagy kombikarosszériának. Új legyen, ez alapfeltétel.
Amiket megnéztünk: Pug 407SW, Mazda 6, Toyota Avensis, Renault Laguna. Ami még hátra van: VW passat, Skoda Octavia.

Pro és kontra érveket kérek. (észérveket kérek, nem flémet :) )

Védd a fákat, egyél hódot!

(#14920) dragonfx válasza pink75 (#14918) üzenetére


dragonfx
veterán

hagyjuk már....egy motorgenerálozott autót megvenni...pláne 27 éves dízelt....tiszta szégyne milyen háza van az embernek és ilyen autóval járkál ahhoz képest..tisztára égeti magát...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14921) Integra válasza sh4d0w (#14917) üzenetére


Integra
titán

na, erről van szó
a kérdés, hogy ebben az esetben mi van pontosan
meglopás, a tagok tudatos megkárosítása esetén mik a lehetőségek.
mert hogy anyámék az autóikra semmit se fognak fizetni az biztos...
mondjuk spec anyám még meg sem kapta a harmadik negyedévről a csekket hogy fizesse be....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14922) gaborbol válasza Skodry (#14907) üzenetére


gaborbol
őstag

Nálunk az előző céges autó flotta az mitsubishi volt, többek között lancer,galant,l300. Mindenki imádta őket 8 éves korukban lettek lecserélve 2002-ben, azóta is visszasírják a kollégkák őket. Volt amiben 240.000km alatt a kötelezőkön kívül, 1 darab bal oldali kerékcsapágyat kellett cserélni, pedig minden nap más vezette, és nem lett kímélve.
Akik ezeket a cégeseket vezették, saját autóként charisma, galant,lancer birtokosai ma.
Én pár éve rá voltam kattanva a hasonló korú galantokra akkor kérdeztem a pécsi márkaszervíz főnökét, azt mondta nézzem ki bátran, vigyük el márkaszervízbe átnézetni, és ha nem véres a torka nyugodtam meg lehet venni, nem fogjuk megbánni.

Tény és való, hogy nem mai csirkék, de ha erre van keret, és ez tetszik ki lehet belőlük fogni egész jókat, de nem kapkodni és átnézetni márkaszervízben!

[ Szerkesztve ]

(#14923) Dumb válasza Dirtyz (#14919) üzenetére


Dumb
senior tag

407-et ne, szerintem Octavia vagy Mazda.

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#14924) Integra válasza gaborbol (#14922) üzenetére


Integra
titán

és most mi van? német vagy francia traktorflotta?:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14925) Rick4 válasza dragonfx (#14920) üzenetére


Rick4
félisten

hol volt ott motorgenerál? mert rárakott télen egy gyűrűsort, hogy egyáltalán beindítani be lehessen? ugyanmár...az kókányolás volt, semmi más..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#14926) dragonfx válasza Rick4 (#14925) üzenetére


dragonfx
veterán

még rosszabb...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#14927) Calogero válasza Dirtyz (#14919) üzenetére


Calogero
addikt

Astra H Caravan-t nézegettétek már? (igaz ott csak 1.9-es (150LE) a legnagyobb Diesel motor)

(#14928) Dirtyz válasza Calogero (#14927) üzenetére


Dirtyz
őstag

Köszi, de egy kategóriát szeretnénk feljebb lépni...

Védd a fákat, egyél hódot!

(#14929) Integra válasza Dirtyz (#14919) üzenetére


Integra
titán

most kifutó accord tourer
nem fogtok jobbat találni
a kérdés, hogy ennyiért már van e a dízel motorral

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14930) joergie válasza Dirtyz (#14928) üzenetére


joergie
őstag

passat nem rosz, octavia nem rosz(bár egy árnyalatnyival kissebb, és kevésbé tartja az árát), egy 4x4 diesel sztem belefer az árba, dicsérik. Őket annyira nem ismerem, bár ültem haveromék octavia-jában. Nekem fapadosnak tűnt, bár én franciához vagyok szokva. Passat nyilván egy fokkal jobb, de pl a bora ugyanannyira fapad volt(nekem), mint az octavia :)
Ami szerintem a tuti az mazda6, ill honda accord, bár nemtudom van e már az újból kombi(2.2diesel), mejákg ezek drággábbak ugyan, de annyival jobban is tart az árukat.
citroen c5öt ajánlom még megnézni, hátha megfog a design, meg nagyon jók a dieseljeik, de a minőség...nemhiszem hogy sokat javult volna. Szóval jó motor, design, és hidraulikus rugózással eszméletlen komfort. Inkább ő sztem mint a 407. Franciánál a legnagyobb az áresés, ezzel számolni kell.
Meg az is számít mi volt előtte, megbíztatok e benne...

Ha engem kérdezel: mazda mx-5, család meg menjen vonattal :C

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#14931) Integra válasza joergie (#14930) üzenetére


Integra
titán

van és az accord a drágább

helyes meglátés:))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14932) Dirtyz válasza Integra (#14929) üzenetére


Dirtyz
őstag

Van belőle diesel, csak akkor még 1 millát még rá kellene dobnunk.
Lehet, hogy Avensis lesz belőle, 6.6-ért utánunk dobják a Avensis sol plus gps-t 2-es motorral :DDD

Védd a fákat, egyél hódot!

(#14933) Integra válasza Dirtyz (#14932) üzenetére


Integra
titán

persze, így egyértelmű, hogy azt kell venni.
hondák nagyon tartják az árukat

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14934) Dirtyz válasza joergie (#14930) üzenetére


Dirtyz
őstag

Franciát nem nagyon akarok, nem tartják az árukat és elég nehéz eladni, ja és most egy Pug 307-ünk van :DDD
Pedig a 407 SW full üvegteteje bitang jól néz ki, de "csak" 300ezerrel olcsóbb, mint az
Avensis.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#14935) Integra válasza Dirtyz (#14934) üzenetére


Integra
titán

végülis kurva jó az az üvegtető, mikor mindig mész a szervizbe, lehet benne legalább gyönyörködni és elmondhatod hogy panorámatető:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14936) Dirtyz válasza Integra (#14935) üzenetére


Dirtyz
őstag

Nézd, a mostani az ötödik francia autóm. Eddig egyik sem hagyott ott sehol, a 307-t egyszer kellett soron kívül szervízbe vinnem a 4 éve alatt, lambdaszondát cseréltek. Lehet,hogy mindig kifogtam egy jó szériát, de lekopogom, semmi bajom nem volt a csigazabálók kocsijaival.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#14937) Integra válasza Dirtyz (#14936) üzenetére


Integra
titán

hát...
akkor érik a 407sw:))
de előtte azért kérj kölcsön egy körre egy accord tourert vagy mazda 6 kombit ;)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14938) Dumb válasza Dirtyz (#14936) üzenetére


Dumb
senior tag

Egy ismerősömnek céges 1.8-as 407-ese volt. 3000 km után cserélni kellett az egyik első rugót/lengécsillapítót, irdatlanul nyekergett. A klímát 3-szor javították 40.000 alatt. Ilyesmik is vannak. És nagyon gyengén ment a közel 1500 kg-jával.

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#14939) Calogero


Calogero
addikt

A Híradóban hallottam:

A Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetségének szerint jogszabálysértő, ha a kereskedő az autóra nyújtott jótállást feltételekhez köti.

Újonnan vásárolt autók esetén a tulajdonosoknak csak akkor marad meg a garanciája, ha saját költségükre a megvásárolt autót meghatározott kilométerenként vagy időszakonként szervizbe viszik a márkaszervízekbe. Ez a fogyasztóknak - a működtetési költségeken felül - több tízezer forintos többletköltséget jelent. Amennyiben a feltételeket nem teljesítik, a garancia megszűnik.

Kovács Krisztina, a FEOSZ szóvivője az RTL Híreknek elmondta: az autó alkatrészei, tartozékai bizonyos használati idő után felújításra, cserére szorulnak, így műszaki, balesetmegelőzési, közlekedésbiztonsági, környezetvédelmi okok indokolhatják a rendszeres, kötelező átvizsgálást és alkatrészcserét. A garanciális időszakban ezért nem számítható fel különdíj.

Szerinte az ezzel járó költségeket a jótállási idő alatt a kereskedőknek kell viselniük. A jelenlegi gyakorlat sérti a jótállásra vonatkozó kormányrendeletet, és a polgári törvénykönyv jótálásra vonatkozó feltételeit is. Emiatt a Szövetség közérdekű keresetet indított az egyik márkaképviselet ellen.

A Gépjármű Márkakereskedők Országos Szövetsége nem tartja jogszerűnek ezt a gyakorlatot.

:U

[ Szerkesztve ]

(#14940) pink75 válasza dragonfx (#14920) üzenetére


pink75
aktív tag

ember :) az egy szép autó. Ha a kasztni tényleg egyben van, akkor hol a gond? Határ a csillagos ég.

xxx

(#14941) lenox válasza Dirtyz (#14928) üzenetére


lenox
veterán

Opel Vectrabol nemsokara uj model lesz, biztos lesz jo kis arengedmeny, szerintem erdemes megnezni.

(#14942) nemma válasza lenox (#14941) üzenetére


nemma
addikt

Á, ugyan, az a Mazda 6 koppintása, annyira meg úgysem lesz jó! ;] :P

(#14943) lenox válasza nemma (#14942) üzenetére


lenox
veterán

Nyilvan a mostani vectrara lesz arengedmeny, az nem hinnem, hogy a mazda koppintasa, es joval olcsobb tudtommal alaparon is, meginkabb az lesz, ha kijon az uj, meg kicsit nagyobb is. De amugy is meg kell nezni eloben.

(#14944) Khelben válasza Dirtyz (#14919) üzenetére


Khelben
nagyúr

az octava alsóközép, hiába majdnem akkora, mint egy passat, ha beülsz, egyből észreveszed, se a mérete se a minősége nem középkategória.

a mondeot kihagytad a felsorolásból, méretben az a legnagyobb. bár az új szerintem hányingerül néz ki, de biztos van, akinek tetszik.

6,5 millióért én egy 4 éves kombit vennék tisztességes (benzin) motorral, fullextrásan, a maradék 4 millióval meg csinálnék mást :D

(#14945) gaborbol válasza Integra (#14924) üzenetére


gaborbol
őstag

Amikor "kiöregedtek" a gyémántok akkor elvitték őket mindenhová, hogy hol mennyiért számolnák be őket, mennyi lenne az új flotta stb.Győzőtt az EGYSZERI olcsóság....

renaul-peugeot (na meg persze kettő fullos 530d :U )

Annyit mondok munkatársak közül 10 emberből 7 japánnal jár.

(#14946) Integra válasza gaborbol (#14945) üzenetére


Integra
titán

miért nem csodálkozom ezen a hozzáálláson...
hát igen, egyszer japán, utána nem nagyon vált már az ember másra :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14947) dokar válasza Integra (#14946) üzenetére


dokar
addikt

kivéve ha az ember szuzin kezd :(

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#14948) Integra válasza dokar (#14947) üzenetére


Integra
titán

szerintem akkor meg pláne. mert nem sok olyan megbízható igénytelen kis dög van mint a swift. mai napig egyik legjobb kisautónak tartom.
ok, most eltekintettem a gyűrödési zónák kérdéstől.. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14949) Khelben válasza Integra (#14948) üzenetére


Khelben
nagyúr

hát én a suzuki után a legkevésbé se vágytam másik japánba :D

(#14950) Integra válasza Khelben (#14949) üzenetére


Integra
titán

lehet fikázni a szuzit, de kis embernek akkor is a legjobb autónak gondolom továbbra is.
és most már kezd az új swift is elérhető árú lenni, az pedig egy rendesebb méretű és vastagságú gumival nagyon pöpec verda!

én fapados 1.3-as virsligumis új swift-tel jöttem fel pécsről óra 15 perc alatt a szétbombázott hatoson bp-re a körforgalmakig.
szóval van potenciál benne!

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.