Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64240) Darknech


Darknech
csendes tag

Üdv mindenkinek!
i5-4690K proci vásárlásán gondolkozom, és ahhoz kellene egy jó alaplap. Az "ATX komolyabb tuningra" listában felsoroltak közül bármelyiken el lehetne érni ezzel a processzorral egy stabil OC-t? Az Asus Z97-AR ára tetszik, de csak négy valódi VRM fázist írnak, bár a hasonló árban lévő Gigabyte és MSI lapok is hasonlóan muzsikáltak a teszteken. Tudnátok esetleg jobbat ajánlani nem sokkal drágábban (pl Gigabyte GA-Z97X-UD5H, ASUS Z97 SABERTOOTH MARK 2), vagy ez is teljesen jó lenne? 1600MHzes memóriám van, az maradna, beállítom az XMPt, és nem bántanám tovább. Alaplap + processzorra 100000Ft körüli összeget gondoltam (ebből a processzor már ~60), de ha megérné, kicsit túl lehet lépni (~56 körül már Maximus VII Herot láttam, addig nem feltétlenül mennék el árban).
+1 kérdés: Úgy láttam a processzor támogatási listákban, hogy az i5-4690K-hoz újabb BIOS kellene, és nincs másik procim a farzsebben, hogy frissíteni tudjam. Ha vennék új alaplapot, érdeklődjem meg a boltban, hogy milyen BIOS verzió van rajta, vagy bármilyen Z97es alaplapot be tudnék üzemelni az i5-4690K-val, csak a teljes funkcionalitáshoz kellene az új BIOS?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.