Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45951) aginor válasza bluyoo (#45931) üzenetére


aginor
addikt

Értem, és mi a baj a Gigabyte-al?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#45952) jim bcs válasza woulzen (#45948) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

jók hozzá, bár én az alaplapot cserélném Asus-ra stabilabb a tuning ha már egy i7-es K-s procit akarsz, a memóriát is cserélném egy Patriot Viper Series 3-ra vagy Adata Gaming Series V1-V2-re, Corsir LP (white)-ra az adata v2 magas bordás nagy proci hűtő alá nem fér be de a többi igen,

ramnál az oc azt jelenti hogy az 1600 feletti ramokhoz tuninggal éred el a kívánt sebességet a proci 1600-ig lekezeli attól fentebb is de oda tuning kell egy jobb lappal simán megoldod azaz a biosban x.m.p. profil segítségével maxra húzod automatikusan, igen elbírja a nagyobb ramokat is de játékra 1600-tól nagyobb felesleges

(#45950) Rypejakten minimum egy sabertooth? :W , te mit csinálsz?????? ne egyből a felsőkategóriával kezd, egy erősebb lap is simán megfelel

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#45953) bluyoo válasza jim bcs (#45946) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszi! :)
Mondjuk az Asus H77-M Pro tényleg elég drága.Olcsóbban ott az ATX méretű H77-V ami sajnos megint csak nem olcsó mostanában.

(#45947) Puro
:R

(#45950) Rypejakten
Na igen! Kétségtelenül a lapon megy a spórolás. :)

(#45951) aginor
Írtam ilyet? Nincs vele baj (legalábbis én nem tudok róla). Szerintem az ASRocko vagy az Asus lapja jobb vétel. De ha Gigabyte lapot szeretnél ..... :)

(#45952) jim bcs
Ok a "minimum" tényleg erős de egy ASRock Z77 Extreme 4 azért tényleg illene alá ...... elvégre nem egy filléres gépről van szó.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#45954) woulzen válasza Rypejakten (#45950) üzenetére


woulzen
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors választ!
A Z77 DDR3 1866/1600/1333 MHz RAMokat kezel, nemde? És amiket leírtam, CPU,VGA, jók lennének bele nem? Szóval kompatibilisek az alaplapba?! köszi!

[ Szerkesztve ]

(#45955) Rypejakten válasza woulzen (#45954) üzenetére


Rypejakten
addikt

Persze, kompatibilis, de nincs túl jól balanszolva.

Ha nem tervezel komolyabb tuningot, illetve csak játszanál a gépen, akkor jobb alternatíva egy i5-3570K, és akkor egy jobb procihűtés is belefér még.
RAM-ból ahogy BomiBoogie is leírta, nem érdemes 1600-nál magasabb frekvenciában gondolkodni, mert nem profitálnál belőle szinte sehol.

jim bcs: Értelek, csak ha már egy i7 belefér, akkor gondoltam, hogy javasolhatok egy árban is hozzáillő lapot is.
Bár még mindig nem tudjuk, hogy lesz-e tuning.

[ Szerkesztve ]

(#45956) jim bcs válasza bluyoo (#45953) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

nincs mit :) egész szépen kiegészítjük egymást ez így teljesen baba, nyílván mindíg a lapon megy a spórolás meg a tápon de attól függetlenül megoldható egy jobb lap nem kell feltétlen a teteje pl.: woulzen-nél

(#45955) Rypejakten z-s és k-s proci miatt elég nagy a valószinüsége egy gyengébb avagy erősebb tuningnak, az hogy egy i7 belefér a lap az nem szokott beleférni az esetek 90%-ában és általában az i7 átalakul a beszélgetések folytán i5-é, itt amit nem tudunk inkább az a rászánt keret :), de azt se tudjuk milyen hűtőt tervez a procira tehát van még itt felvetni való bőven mivel a leendő tápot se ismerjük

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#45957) bluyoo válasza jim bcs (#45956) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mondjuk a tápon való spórolás egyenesen hülyeség! A lapon való spórolás max. nem javasolt.
De azért a Sabertooth nem a Z77-esek teteje még ha nekünk az is :DDD messze van pl. az ASRock Z77 Extreme11 140K-s árától. Mindenesetre legalább nem H61-es lapba kerül az a "K"-s I7-es. :)

(#45958) jim bcs
Ok nem azt mondom hogy ha nem 50K-s lapba kerül az a 300K-nyi hardver (és ez még csak a RAM,CPU,VGA) akkor itt a világvége.De nem érzed úgy hogy lehet nem az Extr.3 a legjobb lap ebbe a gépbe? :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#45958) jim bcs válasza bluyoo (#45957) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

hát igen :DDD , de lesz még itt módosítás van egy olyan érzésem akár non-k irányába és i5 felé

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#45959) aginor válasza bluyoo (#45953) üzenetére


aginor
addikt

Nem mondtad, hogy baj lenne vele, de az volt az egyetlen amit nem ajánlottál, gondoltam van valami oka. Amúgy nem akarok mindenáron Giga lapot, csak szeretném megvizsgálni a szóba jöhető lehetőségeket. :R
Az Asrockokról azt hallottam, hogy a feszszabályozás a gyengéjük, sokat vdroppolnak és nem tartják elég stabailan azt sem amit megad a processzornak. Te erről hallottál valamit?

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#45960) BomiBoogie válasza aginor (#45959) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az ASrock Z77 Extreme 4 és az ASUS P8Z77-V közül az utóbbi a jobb lap, az előbbi nem a legjobb konstrukció hűtés szempontjából. Tápellátását tekintve megfelelő, a minimum, ami egy K-s Ivy mellé kell.

(#45961) bluyoo válasza aginor (#45959) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"de az volt az egyetlen amit nem ajánlottál" Hát két lapot említettél. Abból az ASRockot választottam volna. Mondjuk a 2év garancia nem éppen csábító. És ugye abban az árkategóriában talán csak az a 3db ATX-es A85X chipset-el ellátott lap található. :)
Viszont pont a tápellátás miatt is említettem meg a F2A85-V -t is (szerintem jobb konstrukció). De ugye ez az árcímkén is látszik.
"Az Asrockokról azt hallottam, hogy a feszszabályozás a gyengéjük, sokat vdroppolnak és nem tartják elég stabailan azt sem amit megad a processzornak." Megint csak az árcímkét tudom emlegetni. Az olcsóbb modellek esetleg más platformon lehet küszködnek hasonló problémával de a FM2A85X Extreme4 -ről én nem olvastam hasonlót.

(#45960) BomiBoogie
FM2 platform ...... nem LGA1155. :)

(#45962) BomiBoogie
Igaz! :) Bár az Extr.4 pont a hibrid tápellátás miatt melegszik jobban mint a teljesen digitális Asus.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#45962) BomiBoogie válasza bluyoo (#45961) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Sosem lehet tudni, mikor jön még jól ez a hozzászólásom. :D

Én csak segíteni akartam. :O

[ Szerkesztve ]

(#45963) Midway válasza bluyoo (#45934) üzenetére


Midway
senior tag

Az 55-ös széria kiesett,mert ssd miatt kell a sata 3.

Az Asrock lap azóta nem szimpatikus mióta volt egy AM3 extreme4 lapom :( és 60mbyte/s -nél gyorsabban nem volt képes másolni 2 hdd között.

De lehet, hogy Asus F2A85-V lesz mégis.

(#45964) bluyoo válasza Midway (#45963) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Az Asrock lap azóta nem szimpatikus mióta volt egy AM3 extreme4 lapom :( és 60mbyte/s -nél gyorsabban nem volt képes másolni 2 hdd között." Megértem, ha nem hát nem. Viszont nem hinném hogy arra a lapra jellemző lett volna az a lassúság. Ráadásul ez egy teljesen más platform chipset.
Mindenesetre sok sikert az vásárláshoz. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#45965) Midway válasza bluyoo (#45964) üzenetére


Midway
senior tag

Azért nehéz ügy ez az FM2 , mert még nem elég elterjedt és kevés a vissza jelzés

Köszönöm a segítséget.

(#45966) bluyoo válasza Midway (#45965) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Sőt tesztek is alig vannak. :( Jelenleg szerintem főleg azok veszik akik VGA nélkül használják a gépüket és ugye az nem pont az a réteg aki komolyabban foglalkozna a gépével és komolyan véleményezné annak részeit. Persze ez erős általánosítás de egy "tuningmániás" biztos nem egy FM2-es platformnak ugrik neki. Csak meg kell nézni a kínálatot. Nevetségesen gyenge a komolyabb lapok aránya (pl.:Gigabyte GA-F2A85X-UP4,Asus F2A85-V PRO).

Bazinga!

(#45967) Mahrenburg válasza BomiBoogie (#45941) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Mindenesetre amíg nem találunk egy kultúrházat, amelyik helyet adna a Bizottság legközelebbi ülésének, addig is támogatom a válasz hosszúságának rekorddá nyilvánítását "Bluyoo szakmai jellegű válaszai"-kategóriában.
Esetleg egy szerény javaslatom lenne a Vezérigazgató Úrnak, hogy a hosszabb válaszokat alkalomadtán illusztrálhatná, ily módon színesítve a választ, még ha az illusztráció csak érintőlegesen kapcsolódik is a témához. Például, ha már szóba került a marketing... Használt alaplap, mondjuk egy megbízható forrásból származó, "sokgaris", baráti áron kínált MAXIMUS V EXTREME esetén:

[ Módosította: BomiBoogie ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#45968) bluyoo válasza Mahrenburg (#45967) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Na igen a színesítés, az neked megy igazán! :DDD
"Például, ha már szóba került a marketing... Használt alaplap, mondjuk egy megbízható forrásból származó, "sokgaris", baráti áron kínált MAXIMUS V EXTREME esetén: ..." Ez megint ütött! :C
Jut eszembe!Nem is olyan rossz ez az MSI ;] Mostmár legalább tudom miért írják a lapra hogy "military class"

[ Módosította: BomiBoogie ]

Bazinga!

(#45969) Mahrenburg válasza bluyoo (#45968) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Szívesen lennék ilyen, vagy ehhez hasonló reklám-kampány áldozata! :C

Például egészen kedvem támadt egy ilyen lapra, bár nem tudom, hogy a hölgy az alapfelszereltség részét képezi-e... :F

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#45970) bluyoo válasza Mahrenburg (#45969) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Például egészen kedvem támadt egy ilyen lapra, bár nem tudom, hogy a hölgy az alapfelszereltség részét képezi-e..." Hoppá-hoppá ....
Szerintem egy Gigabyte mérnök! ;]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#45971) djg válasza bluyoo (#45939) üzenetére


djg
aktív tag

Ezért ajánlottam pl. egy mATX-es lapot amin a méret nem drágít viszont már komolyabb tápellátással rendelkezik és szerintem jó segédprogramokat kapott.Nem mellékesen viszonylag jól felszerelt lap még ha a méretéről el is tekintünk. És az MSI Z77A-GD55-öt ha netán az ATX méret fontos lenne.
Nem tudok róla igazából, hogy fontos lenne. Egy CM Silencio 550-be kerülne beépítésre. Ha nincs vele gond, nekem személy szerint nem gond a kis méret, bármit is mondanak a nők :DDD

Köszi a rekordot, nem tudom, hogy ez bók-e vagy csak simán kiidegeltelek :D

Még a RAM kérdésre kérnék tanácsot Tőled vagy Jim bcs-tól.
Mert mindenki írja, hogy a 2133-as ram felesleges. Az első általad linkelt tesztben a P8Z77 Pro lapban a tesztelő ram blokkba került. Ha OC ramot veszek, ami alapból 1600-as gondolom, csak hitelesítve van gyorsabb működésre, akkor nem kerülök blokkba és tovább jutok cpu tuningban?

Illetve még annyi, hogy a P8Z77m Pro és sima P8Z77m (Pro nélkül) között jól látom, hogy annyi csak a különbség, hogy a Pro második PCI-expressz csatija is képes a 16x-os átvitelre tehát két kártya esetén lényegében csak ez használható?

Köszi,

mod.: na bakker, nem jól látom: a pro 6+2 fázis, a másik 4+1 :S akkor az gáz géza

[ Szerkesztve ]

(#45972) bluyoo válasza djg (#45971) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A mérettel arra gondoltam hogy ha netán több bővítőkártyát esetleg hangkártyát tervezel akkor az ATX méret előnyösebb lehet.
"Köszi a rekordot, nem tudom, hogy ez bók-e vagy csak simán kiidegeltelek " Semmi ilyesmi csak tényleg bő lére engedtem a magyarázkodást. :DDD
"Mert mindenki írja, hogy a 2133-as ram felesleges." Nem nagyon hoz teljesítménytöbbletet a magasabb órajel. És ugye most a RAM árak is felfelé mozognak. Persze ha jó áron be tudod szerezni .....
A tuningban a BCLK emelésre hivatkozik mint korlátozó tényező. "A BCLK emelése + 3-4% talán de az nem garantált és nem is annyira ajánlott mivel az egész rendszeredre kihat, nő a SATA,PCI-E, stb... interfész órajele többek között a RAM-é is.." . LGA1155-ös platformon már nincs FSB mint a 775-ös rendszernél.
De a tuning beállításban az Intel Core i3 / i5 / i7 3xxx "Ivy Bridge" topic-ban többet tudnak segíteni. :)
" hogy a Pro második PCI-expressz csatija is képes a 16x-os átvitelre tehát két kártya esetén lényegében csak ez használható?" Egyik lap második PCI-E slot-ja sem képes 16X módra. A két VGA esetén a P8Z77-M 2. PCI-E 2.0 slot-ja 4X a P8Z77-M PRO változaté pedig 8X bár már PCI-E 3.0 a 2. slot is.Ezen kívül a PCI slot helyett egy 3. PCI-E 2.0 slot található (4X módban). A PCI-E 3.0 16X16X csak a csúcslapoknál elérhető.
"a másik 4+1 :S akkor az gáz géza" Nem "gáz géza" de jelentősen szerényebb. :)

A RAM-al kapcsolatban itt egy teszt (bár Sandy Bridge de a lényeg ugyan az): Sandy Bridge Memory Scaling: Choosing the Best DDR3

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#45973) jim bcs válasza djg (#45971) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

akkor ezt a pro kérdést megbeszélted magaddal és meg is egyeztetek te és a gondolatod :D

1600 feletti ramok játékok alá doszt elegek, játékok alatt 1600 és 1866 között szemre semmit nem veszel észre, 1600 feletti ramoknak napi több mint 30-40GB adat másolásánál, renderelésnél, video vágásnál-szerkesztésnél van jelentősége valamint egyéb nagy erőigényű program intenzív használata mint pl.: Arhicad és társai tervező programok valamint Adobe termékek stb. amik profitálnak a nagyobb mhz-es ramokból viszont ide meg alap a 16GB és az i7, tehát otthoni használatra 1-2 video vágáshoz-szerkesztéshez sz@rtig elég az 1600mhz cl9 2x4GB

döntsd el hogy dolgozni kell a gép (i7), vagy játékra (i5) egy kevés tuninggal, mindkettőhöz ajánlott egy minőségi minimum Bronz szériás táp

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#45974) doboka98


doboka98
tag

Heló! Gépújítás előtt állok és azt szeretném kérdezni, hogy melyik verziót éri meg jobban:
1. FX-6300 egy M5A97 R2.0 lappal
2. Egy i5 processzor egy olcsóbb lappal
Tehát a lényeg, hogy a mindkét változat egy árban mozogjon. Remélem érthető, köszi előre is.

(#45975) jim bcs válasza doboka98 (#45974) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Üdv! Érthető, i5 3550 vagy 3570 ez alá egy H77-es Asus vagy ASRock lap, kérdés mennyid van a lapra mivel a procik árát azt tudod?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#45976) doboka98 válasza jim bcs (#45975) üzenetére


doboka98
tag

Ismerem az árakat, de egy FX6300 plusz M5A97 R2.0 árában kéne kijöjjön. Ezért kérdeztem, hogy ebben az árban mi a legjobb választás.

(#45977) jim bcs válasza doboka98 (#45976) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

ha olcsón akarod kihozni akkor az AMD vonal az ideális, intel felejtő esetleg használtan, akkor viszont lehet jobban járnál egy Athlon II X4 750K-val és egy FM2-es lappal

mire kell a gép?

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#45978) Hubba12


Hubba12
senior tag

Sziasztok tudtok nekem mondani egy alaplapot 20-25 ezerig? Z77-s lap kéne ami lehetőleg ennyiért tudd sli-t is.
Márka szinte mindegy. Előny: Asrock, MSI, Asus,
1155 :DDD

[ Szerkesztve ]

Csak az ASUS!

(#45979) jim bcs válasza Hubba12 (#45978) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

milyen lesz a proci? az összeg kevés lesz egy jó Z77-eshez, sli-hez elég lenne egy h77-es lap is

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#45980) Hubba12 válasza jim bcs (#45979) üzenetére


Hubba12
senior tag

I5 2400 fontos hogy z77-es és sli legyen.

Csak az ASUS!

(#45981) djg válasza bluyoo (#45972) üzenetére


djg
aktív tag

A mérettel arra gondoltam hogy ha netán több bővítőkártyát esetleg hangkártyát tervezel akkor az ATX méret előnyösebb lehet.
Ja, neeeem. Semmilyen bővítőkártyát nem tervezek én, csak vga-t :)
Semmi ilyesmi csak tényleg bő lére engedtem a magyarázkodást.
Nem volt haszontalan :R
Nem nagyon hoz teljesítménytöbbletet a magasabb órajel. És ugye most a RAM árak is felfelé mozognak. Persze ha jó áron be tudod szerezni .....
Gianninál 1k a különbözet 8 GB-ra vetítve. Gondolom 16GB játékok alá meg még felesleges 1080p-ben, szal akkor lesz egy szép 1600-as 2x4-es
"A BCLK emelése + 3-4% talán de az nem garantált és nem is annyira ajánlott mivel az egész rendszeredre kihat, nő a SATA,PCI-E, stb... interfész órajele többek között a RAM-é is.." .
Aha...hát az úgy r@tyi. Akkor hagyom is. :DD
Egyik lap második PCI-E slot-ja sem képes 16X módra. A két VGA esetén a P8Z77-M 2. PCI-E 2.0 slot-ja 4X a P8Z77-M PRO változaté pedig 8X bár már PCI-E 3.0 a 2. slot is.Ezen kívül a PCI slot helyett egy 3. PCI-E 2.0 slot található (4X módban). A PCI-E 3.0 16X16X csak a csúcslapoknál elérhető.
Értem, a lényegen nem változtat számomra, de köszi a pontositást.
"a másik 4+1 :S akkor az gáz géza" Nem "gáz géza" de jelentősen szerényebb.
Mondjuk árban kb. 5-7k különbség van, ezért kár, hogy nem csak a slotokban tér el, de hát ki van ez találva. :) Maradok az eredeti javaslatotoknál!

Köszönöm!

(#45982) doboka98 válasza jim bcs (#45977) üzenetére


doboka98
tag

Játékra, de maradok az FX-nél szerintem.

(#45983) jim bcs válasza doboka98 (#45982) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

hát te tudod, amd vonalon én inkább fm2 és a8-a10 párost néznék, de ez már tényleg a te döntésed

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#45984) jim bcs válasza Hubba12 (#45980) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

sima procid van felesleges a z-s, de itt van

z77:
Asus P8Z77-M
ASRock Z77 Pro4-M
MSI Z77MA-G45

h77:
Asus P8H77-M
Asus P8H77-V LE
ASRock H77 Pro4-M
ASRock H77 Pro4/MVP
MSI H77MA-G43
MSI ZH77A-G43

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#45985) stefyY


stefyY
őstag

Mennyire ajánlott a kicsike?

Tuningról nincs szó, 1600-astól nagyobb ramokat nem bírja, nekem ez sem gond, de viszont USB/SATA/PCIe 3-at tudja, ez lenne az elsődleges szempont. Előre is köszi. :R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#45986) djg válasza jim bcs (#45973) üzenetére


djg
aktív tag

Fontos, hogy legalább önnönmagam összhangba legyek énnel :D

Oké, akkor jó lesz az 1600-as.

Ez a gép csak játékra kell kb.

Táp: Sharkoon 560W Silentstorm CM - Tápegység (80Plus - 84%os hatásfok; 135mm ventilátor; 15,1dB; Moduláris; Aktív PFC) FSP belső, elég erős 12V-on

Köszi! :)

(#45987) Hubba12 válasza jim bcs (#45984) üzenetére


Hubba12
senior tag

Igen de tervezek majd egy ivy k-s procit a jövöben! kell az a lap. Akkor sli nem kell csak enyiért a legjobb tuning lapot mond:))

[ Szerkesztve ]

Csak az ASUS!

(#45988) jim bcs válasza djg (#45986) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

akkor bőven elég az 1600-as CL9 2x4GB, táp nem ok akkor inkább nézz egy Bronz szériás minőségit ezen ne spórolj (Seasonic az S fix kábeles az M félmoduláris)

(#45987) Hubba12 annyiért nincs a tuning lapok minimum 30-35k-nál kezdődnek és minimum egy Asus Z77-M Pro a stabil tuning miatt ;)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#45989) Kagemusha#9


Kagemusha#9
csendes tag

Nos akkor kis változtatás:
1. Az alaplap+processzor kombóra kb. 35ezrem van (max. 40ezer, de az sajna a legvégső határ).
2. 4 GB DDR3 1066 MHz RAM lenne benne (több minek, az oprendszer úgysenem kezelné le...) és NVidia Quadro FX 1700-as VGA van, a CPU nyilván alaplap- és pénztárcafüggő lesz.
3. Tuningolni nem akarok, egy stabil, viszonylag sokáig használható gép kellene.
4. Értelemszerűen SATA, USB kell legyen benne, mint minden mai gepezetben, esetleg egy PATA nem árt (DVD iro), de nem létszükséglet.
5. A monitor változatlan: DELL 2001FP, csatlakozók: DVI, VGA, S-VIDEO, Composite VIDEO, van benne USB HUB is, felbontás: 1600 x 1200.
+1: CF/SLI nem kell

Javaslatok? Előre is kösz, meglehetősen tájékozatlan vagyok a témában!
Asus vagy AsRock vagy MSI vagy Gigabyte? Vagy van még valaki a piacon? Belezavarodok a foglalatokba, meg az összes rövidítésbe...

(#45990) BomiBoogie válasza stefyY (#45985) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha valóban egy olcsó, "alap" lapot keresel, akkor ez megfelel, de semmi tuning.

(#45991) bluyoo válasza stefyY (#45985) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát szerintem aH61-es lapokat ne erőltesd már. Jobban járnál B75-ös lapokkal natív USB3 ,SATA3 támogatással 14-15K-tól már kapsz pl. ASRock B75M-DGS

(#45981) djg
Szívesen!
"Nem volt haszontalan" Ennek örülök! :)

(#45978) Hubba12
Annyiért újonnan csak ojan lapot kapsz amin a 2. PCI-E slot 4X ami nagyban visszafogná a kétkártyás rendszered szóval felejtős.
30K környékén kezdődnek azok a lapok amik már jó tuningpotenciával és 8X8X módban működő SLI/CF-re képesek mint a fent említett mATX-es Asus Z77-M Pro például.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#45992) Prison85


Prison85
senior tag

Sziasztok! Jelenlegi Asus 785TDV-EVO alaplapomat szeretném lecserélni mATX méretűre. Van jelenleg olyan a piacon, ami:

- kezeli a Phenom II 965 -öt
- támogatja az EVO ONE -t
- esetleg már UEFI -s
- ráadásul befér 15k környékébe?

Tuning nem szempont, csak stabil legyen akár sok órás játék alatt is.

Előre is köszönöm a tanácsokat!

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#45993) stefyY válasza bluyoo (#45991) üzenetére


stefyY
őstag

Azt néztem ki előszőr... :)) Na még akkor átvariálom a konfigom. Köszi azért.

Lehet, hogy mégis marad ez:

ASROCK FM2A75M-DGS 15k
Athlon II X4 750K 3.40GHz FM2 BOX 18k
SAPPHIRE HD 7770 1GB GDDR5 29k

ehelyett:

ASRock H61M/U3S3 13k
Intel Core i3-3220 3.3GHz LGA1155 27k
XFX Double Dissipation Core Edition Radeon HD7770 29k

-7000...

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#45994) Midway válasza Prison85 (#45992) üzenetére


Midway
senior tag

Én úgy tudom, hogy a microATX lapok csak 100 wattig fogadják az am3 processzorokat.

(#45995) a1200 válasza Midway (#45994) üzenetére


a1200
aktív tag

Hali.
Megéri 7000+postáért egy hibátlan 4-5 éves P5K-VM alaplap?

[ Szerkesztve ]

(#45996) BomiBoogie válasza stefyY (#45993) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én az FM2-re szavazok. Már ha bárkit is érdekel. :D

(#45997) Midway válasza stefyY (#45993) üzenetére


Midway
senior tag

A "dgs" lapokat nem szokták ajánlani ha vissza olvasol.

a1200: nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#45998) a1200


a1200
aktív tag

Megéri 7000+postáért egy hibátlan 4-5 éves P5K-VM alaplap?
Jó lenne ha tudná valaki, mert 20 percen belül el kéne döntenem.
Most a jó topikba írtam. :DD

[ Szerkesztve ]

(#45999) BomiBoogie válasza a1200 (#45998) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az előbb írtad ugyanide...

Ilyen régi lap nem igazán éri meg sehogyan sem, csak, ha nagyon muszáj.

(#46000) a1200 válasza BomiBoogie (#45999) üzenetére


a1200
aktív tag

Inkább ez a lap, plusz 4000-ért 2 GB 800, mint ezek 71000-ért: Asrock B75 Pro3-M, i3-3220, 1×8 GB Corsair Vengeance DDR3 1600.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.