Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46501) jim bcs válasza TaylorPro (#46499) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

és (#46500) marinea2 rádugjátok a 4 tűsre és kész a 4. szál az a pwm szabályzásé, így majd szoftveresen állítjok a fordulatot, később majd vesztek egy átalakítót vagy pwm-es ventit de ha nem vesztek az se gond mert a pwm-est is fix és fix rpm közzé lőnétek be így adtok neki egy 600-800rpm-et annyi elég alapon és egyes játékok alatt is persze venti függő is ha nagyon hangos lentebb veszitek

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#46502) marinea2 válasza jim bcs (#46501) üzenetére


marinea2
addikt

Király!

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#46503) bluyoo válasza marinea2 (#46500) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az ASRock Z77 Pro3 -on van 3-tűs CPU Fan connectors is ...

(#46499) TaylorPro
A CPU Fan connector-on nem próbáltam soha de elvileg mennie kellene a dolognak.
"Érdemes venni 3 tűről 4 tűre átalakítót?" Semmi értelme nem lenne. Meg szerintem nincs is.

(#46501) jim bcs
:B

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#46504) marinea2 válasza bluyoo (#46503) üzenetére


marinea2
addikt

ÚÚÚÚ de király! Nah tudtam én hogy jó üzlet lesz !! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#46505) bluyoo válasza marinea2 (#46504) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Z77 Pro3
"2 x CPU Fan connectors (1 x 4-pin, 1 x 3-pin)" ;)
Remélem nem lesz vele gondod!

Bazinga!

(#46506) =HG= válasza bluyoo (#46492) üzenetére


=HG=
addikt

XFast USB Utility-t mindenképpen érdemes használni! Érzetre is gyorsabb mondjuk egy Pen !

(#46507) marinea2 válasza bluyoo (#46505) üzenetére


marinea2
addikt

Remélem én is, annak ellenére hogy az olcsóság jegyében vettem.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#46508) bluyoo válasza =HG= (#46506) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor ez Prison85-nek jó hír. :)

Bazinga!

(#46509) =HG= válasza bluyoo (#46508) üzenetére


=HG=
addikt

:K

(#46510) csana


csana
senior tag

Üdv!

Tudnátok ajánlani egy alaplapot az alábbi konfig alá?

- VGA - ASUS ATi Radeon HD7850 2Gb (nem az oc)
- CPU - Intel Core i5-3570
- RAM - 8GB 1600MHz DDR3 RAM Corsair Vengeance Kit Blue
- TÁP - FSP Raider 550W
- HDD - 1TB Toshiba 3.5" SATAIII 32 MB cache
- HÁZ - Cooler Master Midi - Force 500

Olyan 30K-t szánék rá.

Elvárások:
Későbbiek során elképzelhető, hogy lenne valamennyit húzva a rendszer, így jó lenne ha stabilabb/megbízhatóbb fajta lenne, és mondjuk nem kellene egyből biost frissíteni rajta.
Ne okozzon neki gondot pendriveról oprendszer installálás.
Ja igen, és később menne bele még valamilyen SSD is..

Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#46511) bluyoo válasza csana (#46510) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Már majdnem írtam az Asus P8H77-V-t (tuning nélkül)! :DDD
A tuningal kapcsolatban a i5-3570 -et csak korlátozva tudod majd húzni .... Viszont a lap árát azért megdobja (ugyan az a felszereltség ált. drágább a Z77-es chipset-el).
mATX lap is jó?

(#46512) atua
Szívesen!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#46512) atua válasza Mahrenburg (#46496) üzenetére


atua
aktív tag

Köszi, és neked is, bluyoo!

(#46513) csana válasza bluyoo (#46511) üzenetére


csana
senior tag

Köszi a gyors választ.
Úgy tűnik nem figyeltem a bevágásnál: i5-3570K lenne a CPU, gondolom ő már nagyobb tuning potenciállal bír. A háznak elvileg mindegy hogy mATX, vagy ATX lap kerül bele, és szerintem nekem is. Nincsenek speckó igényeim.. Mondjuk talán annyi, hogy az integrált audió ne sercegjen vagy ilyesmi. Gondolom 30K-ért már azért valami minőségibb lapot is lehet találni. A mostani lapommal teljesen meg vagyok elégedve, csak sajna eljárt felette a kor..

[ Szerkesztve ]

(#46514) marinea2 válasza csana (#46513) üzenetére


marinea2
addikt

Hát ha mindegy akkor legyen inkább ATX. Milyen már esztétikailag egy normál házba beletenni egy frizbiznivaló pöcsköszörülő lapot? :DDD

Sosem értettem meg :DDD

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#46515) bluyoo válasza csana (#46513) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát "K"-s CPU alá rendes tuninghoz nem nagyon van 30K alatt lap. Ne érts félre lehet tuningolni de általában gyenge tápellátást kaptak vagy a hűtést spórolták le róluk.
Szóval talán az Asus P8Z77-M PRO ami 33K környékén kapható.
A ház terén inkább mérlegelném a XIGMATEK Asgard Pro-t olcsó és stabil ház.

(#46514) marinea2
Pedig a +5-6K val drágább lap elég magyarázat! ;)

(#46516) marinea2
Szerintem az P8Z77-M PRO jobb vétel. De igen ATX méretű viszont ugyan úgy 30K felett van.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#46516) marinea2 válasza bluyoo (#46515) üzenetére


marinea2
addikt

Extreme 3?

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#46517) marinea2 válasza bluyoo (#46515) üzenetére


marinea2
addikt

Aprón láttam már 26k-ért is. De gondolom csak új jöhet szóba.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#46518) bluyoo válasza marinea2 (#46517) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem tudom de én csak új lapokkal ..... de akkor már ASRock Z77 Extr.4 30K-ért vagy inkább Asus P8Z77-V 36K ért esetleg MSI Z77A-GD65 35K-ért , ......!

Bazinga!

(#46519) marinea2 válasza bluyoo (#46518) üzenetére


marinea2
addikt

Szerintem simán vállalható a használt is. Maximum ha elromlik veszek egy újat... nagy dolog :DDD

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#46520) Koga777 válasza bluyoo (#46495) üzenetére


Koga777
tag

Ezt a videót néztem, most látom, hogy nem bios, hanem AI Suite II. Köszönöm.
jim bcs: Neked is köszönöm a válaszodat.
(Csakugyan jó hangulatú ez a topik!)

Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

(#46521) bluyoo válasza marinea2 (#46519) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Szerintem simán vállalható a használt is. " Ok de én nem fogok senkit rábeszélni a dologra .... :) Főleg hogy megeshet hogy mégsem klappol a lap esetleg a vevő béna ....

(#46520) Koga777
Ennek ellenére szerencsére az UEFI-je sem csúnya és igencsak könnyen kezelhető. :)
Erről beszéltem: fan expert 2 na ezt nem kapod a laphoz. ;]

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#46522) csana válasza bluyoo (#46515) üzenetére


csana
senior tag

Esetleg egy "ASUS P8Z77-V LK"? Nem tudom mit takar az LK a végén. Az alap ASUS P8Z77-V durván egy 10K-val drágább. 35K is belefér a keretbe végül is. Inkább költök egy picit többet akkor lapra, csak ne legyen vele gond. Sajna a mostani lapokat nem nagyon ismerem, kb 5 éves a mostani konfigom :), azóta nem figyelgettem a piacot.
Azajánlott ház tényleg megfontolandó. Egy picit tér el a belseje a Cooler Master Force 500-tól és van +1 venti elől. Ilyen bvelsővel még nem találkoztam, mármint hogy alul lesz a táp. De gondolom megvannak az előnyei meg hátrányai. Na majd jól körbeszimatolom.

Köszönöm a helpet!

(#46523) marinea2 válasza bluyoo (#46521) üzenetére


marinea2
addikt

Pro3 UEFI-ére kiváncsi vagyok én is már :P

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#46524) Sonja válasza csana (#46522) üzenetére


Sonja
veterán

Akkor inkább ASUS P8Z77-V LE PLUS. :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#46525) bluyoo válasza csana (#46522) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az ASUS P8Z77-V LK felejtős az előbb említett "csupasz lap" kategória .... viszonylag jó tuninpotenciával viszont nagyon melegszik a tápáramkör.
Viszont most kerül a téma összefoglalóba a Asus P8Z77-V LX2 de az is gyengébb tép ellátással rendelkezik mit a P8Z77-M PRO.

A XIGMATEK Asgard Pro 2db 12cm-es ventivel szerelt .... Az alsó tápos elrendezésnek csak előnyei vannak ...

(#46523) marinea2
Személy szerint nekem nem tetszik ... :P

(#46524) Sonja
Csak egy 10-essel több mint amit rá szeretne szánni! :DDD De ennek ellenére +1.

[ Módosította: mobal ]

Bazinga!

(#46526) marinea2 válasza bluyoo (#46525) üzenetére


marinea2
addikt

Én még nem láttam, pedig lett volna alkalmam meglesni gyorsan de kiment a fejemből.

Az alsótápos házak előnyei? Erre kiváncsi vagyok én is.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#46527) bluyoo válasza marinea2 (#46526) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Az alsótápos házak előnyei? Erre kiváncsi vagyok én is."
Nem a meleg levegőt használja a saját hűtésére hanem alulról hideget .... és mivel ált. a TÁP és a VGA a leghangosabb egy gépben több előny nem is kell. :DDD

(#46522) csana
Xigmatek ASGARD Pro felülvizygálat ShellKretor-tól. Van még egy két gyöngyszem de talán ez a ház az egyik legolcsóbb ajánlott ......

Bazinga!

(#46528) marinea2 válasza bluyoo (#46527) üzenetére


marinea2
addikt

Azt a "hideget" amit a VGA oda termel neki? :DDD

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#46529) =HG= válasza marinea2 (#46528) üzenetére


=HG=
addikt

Te a ház alatt tartod a vga-t ? :F

(#46530) marinea2 válasza =HG= (#46529) üzenetére


marinea2
addikt

Jelenleg még igen. Holnapig...

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#46531) bluyoo válasza marinea2 (#46528) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A padló/asztak felől szív .... :P

(#46522) csana
Bocs!Benéztem a lapot LK nem LX :B . De a mATX-es P8Z77-M PRO így is combosabb tápellátással rendelkezik csak éppen ATX méretű.

(#46530) marinea2
:))

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#46532) marinea2 válasza bluyoo (#46531) üzenetére


marinea2
addikt

Már rájöttem közben.

Csak én eddig ezt vettem alapul.

És akkor ennek így mi értelme :F

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#46533) bluyoo válasza marinea2 (#46532) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Így is hidegebb levegőt szív (a meleg felfele ....) .... Viszont nem kell a porszűrőt takarítani. Bár szerintem lefelé pozicionálva van igazán értelme.

Bazinga!

(#46534) marinea2 válasza bluyoo (#46533) üzenetére


marinea2
addikt

Most már értek mindent :R

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#46535) Sonja válasza marinea2 (#46532) üzenetére


Sonja
veterán

Értelme semmi, de van olyan ház (hulladék Antec), amibe csak így bírod beletenni, mert nincs alul kivágva a lemez. :U

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#46536) marinea2 válasza Sonja (#46535) üzenetére


marinea2
addikt

Te jó isten :Y

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#46537) xtevo


xtevo
őstag

Urak egy kis segítséget kérnék! Adott egy AsRock B75M-ITX alaplap, a konfig többi része a profilomban található, most egy 60GB SSD képezi a rendszerlemezt, de eléggé elfogy a helyem rajta, ezért gondoltam, hogy bővíteni kéne, de elég gyengus árban lehet ezeket eladni, így jött az ötlet, hogy eladás helyett, még egy ilyet vennék, és azt RAID-be kötném, egymást után őket, ez a Raid 0 ha nem tévedek... Lehet? :D
Vagy váltanom kéne egy H77-es chipset-ű alaplapra?

(#46538) bluyoo válasza xtevo (#46537) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Sajna a 2. lehetőség, vagyis váltanod kéne egy H77-es chipset-ű alaplapra ha RAID -et szeretnél.
Vagy egy nagyobb SSD (ez lenne talán a legjobb döntés) a régit meg eladod vagy megtartod pl. csak játékoknak.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#46539) xtevo válasza bluyoo (#46538) üzenetére


xtevo
őstag

Grr... dilemma... elég sokáig nem volt elérhető a Corsair Force GT 60GB, és az egyik leggyorsabb ssd a piacon, nah ehhez hozzácsapni még egyet, az elég brutál lenne :)
De akkor új lap stb., akkor meg inkább vissza kéne váltanom atx-re... :D Jáj, és már elköltöttem 50-60k-t a gépre ismét.
Köszi a választ! :R Akkor jól gondolkodtam, és hiába reménykedtem... a többi az én egyéni vergődésem. :DDD

(#46540) bluyoo válasza xtevo (#46539) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Még a RAID kártya sem jöhet szóba ugye az alaplap mérete miatti gyenge bővíthetőség miatt.
De ahogy én tudom minél nagyobb egy SSD annál gyorsabb ..... Az SSD-s topic-ban biztos tudnak egy fürge 120-ast ajánlani ami azért nem 60K-s kiadás lenne ...

Bazinga!

(#46541) xtevo válasza bluyoo (#46540) üzenetére


xtevo
őstag

A 60k-t az egész váltás költségére értettem, de ahogy néztem az a 60k erősen elnagyolt, az ssd kb. 20k lenne, alaplap ha szerencsém van 18-20k között elmenne az új lap AsRock H77 Pro4/MVP szintén 20k körül lenne, eddig kb. 20k a kiadás az csak ssd-re, az alaplapcsere +/- kb. egy árban van. De új házat is kéne vennem, ami 20k egy normális, szóval 40k-ból megúsznám. :R

De átnyargalok az SSD-s topikba, ott majd felhomályosítanak. Még egyszer köszi. :R

(#46542) Nagylajos_1


Nagylajos_1
tag

Sziasztok!

Korábban már segítettek, h milyen lap lenne a jó nekem, meg is lett, hogy msi Z77 mpower, viszont azóta annyi változás történt, hogy ki szeretném próbálni pc-n az osx et is, csak ugye ott figyelni kell a kompatibilitásra , tehát megkérdeztem egy hozzáértőt, és ő ezt a lapot ajánlotta : GIGABYTE GA-Z77-DS3H

Említettem már , hogy nekem a tunning az nem fő szempont, inkább egy alapból erős, stabil gép. i7 3770 kerülne bele, 2*8 gb 1866 mhz-s corsair ram és gigabyte 670 oc 2gb vga , továbbá egy 120 gb samsung ssd és egy 2 tb os seagate winyó.

Igazából csak annyit kérdeznék most, hogy mi a véleményetek erről a lapról, van e személyes tapasztalat , v esetleg vmi hátrány ? stb

:R

https://www.youtube.com/watch?v=pbL6P_z9YyY

(#46543) Koga777 válasza bluyoo (#46521) üzenetére


Koga777
tag

Jól néz ki az UEFI is, nem sokban különbözhet ettől: ASUS P8H77-M Pro - Túra a BIOS-ban. Úgy látom nagyon kevés teszt van a B75-ös és H77-es lapokról a neten. A P8H77-V-ről csak ezt találtam: Review ASUS P8H77-V: Platform Lengkap Ivy Bridge Untuk Penggunaan Normal. Vagy indonéz, vagy maláj nyelvű a google translate szerint. (Hátha valakit érdekel)

Amit a közvélemény akar, azt „politikailag irreális”-nak szokás nevezni. Magyarra fordítva ez annyit tesz, hogy a hatalom és kiváltságok birtokosai ellene vannak.

(#46544) csana válasza bluyoo (#46531) üzenetére


csana
senior tag

Köszönöm a segítséget!

P8Z77-M PRO lesz végül is. Apró keret túllépéssel belefér.

A Xigmatek ASGARD Pro ház is meggyőzött. Picit félek a 4-8 pines alaplapi kivágás méretétől, még nem szereltem ilyen rejtett bigyót, de majd megoldom.

:R

(#46545) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Közben kitaláltam mit kezdek a 4 vs 3 tűs cpu hűtővel. Rárakom a Thermaltake Silent Boost réz bordát az A10 gyári ventillátorával. Csak a furatok egyezzenek.

Pixel 8 Hazel

(#46546) anytime válasza Mahrenburg (#46496) üzenetére


anytime
őstag

Megtiszteltetes lenne, ha a rajongoi club tagja lehetnek :R
Azt hiszem ideje lenne az Alapitoi Okiratot megszovegezni, a tagsagikat legyartatni, tagdijakat beszedni:), szerintem van itt meg nehany fan:)
Kire is lehetne ezt a komoly szervezo munkat rabizni ...?, netan Boogie?:)

(#46547) Apollo_21 válasza Sonja (#46535) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ő...mint "hulladék házak" Akkor a CM HAF 922es is az?:D Úgyanis pár órája dumáltuk h ott is így van..és a bazinagy venti a Gs600asomban odatolja be a levegőt "hál'isten" épph langyosat...ugyh gondom nekem nemlesz:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#46548) relixo


relixo
tag

Sziasztok!

Egy új gép vásárlás előtt állok és szeretném kikérni a véleményeteket,hogy az alábbi összeállított géphez megfelelő lenne-e egy Asus P8H77-V LE alaplap? Illetve lenne 1-2 kérdés vagy inkább aggodalom ami felmerült bennem ezzel az alaplappal kapcsolatban. De először a tervezett gép:

Alaplap:
Asus P8H77-V LE
CPU:
Intel Core i5-3570K
Memória:
Geil PC12800 1600MHz 8GB EVO LEGGERA CL9 DDR3
Videókártya:
ASUS GTX660-DC2O-2GD5
vagy
Gigabyte GV-N65TOC-2GI - GTX650 Ti 2GB
HDD:
Seagate ST2000DM001 2TB 3,5" 7200rpm

A szempont,hogy gyors és stabil legyen,amin gond nélkül elfutnak a játékok is, ez alapján kötöttem ki végül ezeknél az alkatrészeknél. Tuning nem elsődleges számomra,de persze nem baj ha van mit húzni későbbiekben.
Az alaplappal kapcsolatban a 2 kérdésem:
Az első,hogy ha a nagyobb Asus videókártya mellett döntenék akkor az ezen a lapon elfér-e kényelmesen ?

A másik,hogy azért döntöttem emellett az alaplap mellett mert ATX-s. A jelenlegi "régi"no-name házamba kerülne be amiben szintén egy ATX-s alaplap van és lehet ez butaság,de attól féltem,hogy ezekhez az új típusú alaplap formátumokhoz nem lenne a régi házamnak megfelelő furat(kb.7 éves a ház),így mivel nem akarok új házat vásárolni csak ATX-be gondolkodtam, meg a nagyobb videókártyák mérete miatt is.

Bármilyen észrevételt vagy ötletet szívesen fogadok, illetve ha van amit ti lecserélnétek ebből a konfigurációból akkor azt is szívesen meghallgatnám,hogy mit. :)

(#46549) Sonja válasza Apollo_21 (#46547) üzenetére


Sonja
veterán

Én akár hogy nézem képeken, alul van "lyukacsozás"?! :F :B

Első kép, második kép.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#46550) marinea2 válasza Sonja (#46549) üzenetére


marinea2
addikt

Van hát. Apollo_21- szerintem összetévesztette valamit :)

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.