Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34651) Merciless válasza Merciless (#34616) üzenetére


Merciless
csendes tag

Valaki? Azt ertem hogy a regit nem erdemes megcsinaltatni, de ha ujat veszek akkor mit erdemes? Canon SX220/230 itt mindenki szerint?

(#34652) jagada


jagada
őstag

Milyen gépet ajánlotok max 25k-ért?
Elvárások, 10x optikai zoom, optikai képstabi, 720p video.

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#34653) VIBO


VIBO
őstag

Sony DSC-W290
Fujifilm FinePix T200
Canon Ixus 115

ezek lennének eddig. sztetek? vagy más 5let ebben a kategóriában?
:R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#34654) Pist@bácsi válasza fabicska (#34649) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Kitűnő kérdés!

Sok kompakton sajnos nincs valódi rekesz (iris) csak ND szűrő, így általában adott gyújtótávolsághoz csak két rekesz érték használható, egy teljesen nyitott és a másik az ND szűrővel. Az ND szűrő nem befolyásolja a mélységélességet mindössze csökkenti a bejutó fényt. Ilyen gépen én nem látom értelmét a rekesz előválasztásnak.

Más kérdés, hogy a valódi rekesszel rendelkező kompaktokon mennyi értelme van.
Ahogy Zozzer888 is mondta a rekesz hatással van a mélységélességre méghozzá fordított arányban. (kisebb rekesz nagyobb mélységélesség, de a mélységélesség több dologtól is függ)
A lencséknek van optimális rekesz tartományuk, itt rajzolnak a legszebben az adott fókusztávolságon ez is lehet egy ok a rekesz előválasztás használatára.
Ezzel együtt a rekesz csökkentésével kompaktoknál a kis szenzorméret miatt már f8 -nál ún.diffraction (kenrockwell :D ) lép fel ezért ritkán van rajtuk kisebb érték.

[ Szerkesztve ]

(#34655) VIBO válasza VIBO (#34653) üzenetére


VIBO
őstag

Samsung EC-SH100

esetleg ez 28ért újonnan?

vagy

Fujifilm Finepix S1000fd
CANON SX110

[ Szerkesztve ]

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#34656) VIBO válasza VIBO (#34655) üzenetére


VIBO
őstag

Samsung EC-SH100

ezzel szimpatizálok most 28ért újonnan.

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#34657) schawo válasza Pist@bácsi (#34654) üzenetére


schawo
titán

diffraction magyarul diffrakció, vagy fényelhajlás :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34658) Pist@bácsi válasza schawo (#34657) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

(#34659) aDM|RaL^ válasza szg88 (#34608) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

a 115ös lett. :)

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#34660) schawo válasza Pist@bácsi (#34658) üzenetére


schawo
titán

:K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#34661) szg88 válasza aDM|RaL^ (#34659) üzenetére


szg88
őstag

Jó döntés :D :C

(#34653) VIBO: Ezek közül a 115-öst.

(#34662) stevewonder


stevewonder
aktív tag

Sziasztok.
Barátnőmnek kellene egy kompakt masina 30-40k körül. Ahogy visszaolvasgattam két páciens maradt. Canon ixus 220 és 115 hs. Szinte csak bulifotózásra lesz használva auto módban.
Szerintetek melyik legyen? Esetleg másik alternatíva? AA elemes kizárva...
Köszi, hogy segítetek!

szerk.: sasung wb700-ról van vmi tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#34663) aDM|RaL^ válasza stevewonder (#34662) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Ez a 115-ös bevált tegnap este. :)

A 220-ast meg ahogy nézem nem nagyon lehet sehol kapni, 115 van raktáron 1-2 helyen.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#34664) Dzsana válasza aDM|RaL^ (#34663) üzenetére


Dzsana
senior tag

Mennyi 220-as kell! ;]

Rakás 220-as

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#34665) aDM|RaL^ válasza Dzsana (#34664) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Mind webshop, mind 2 héten belül. Azért írtam, hogy raktáron. Mert valahol biztos van, rendelésre.

Ilyen nagyobb bemegyek 'azt megveszem helyeken már nem is forgalmazzák, abbahagyták - digitcam/edigital/stbstbstb.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#34666) Dzsana válasza aDM|RaL^ (#34665) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nem sürgős neki, ráér rendelni, nem kell, hogy raktáron legyen.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#34667) Zozzer888 válasza stevewonder (#34662) üzenetére


Zozzer888
addikt

220ast ne vegyél, tökéletes lesz neki a 115ös:) 220asnak akkor van értelme ha nem csak autoba akarja használni.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#34668) Zozzer888 válasza Pist@bácsi (#34654) üzenetére


Zozzer888
addikt

"Sok kompakton sajnos nincs valódi rekesz (iris) csak ND szűrő, így általában adott gyújtótávolsághoz csak két rekesz érték használható, egy teljesen nyitott és a másik az ND szűrővel. Az ND szűrő nem befolyásolja a mélységélességet mindössze csökkenti a bejutó fényt. Ilyen gépen én nem látom értelmét a rekesz előválasztásnak."

ez volt az egyik oka annak hogy rövid időn belül távozott a fuji.Jó gép volt, de a manuál módja nem volt az igazi:)már értem mért csak 2 blende nyílás közül lehetett választani.

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#34669) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Ezt mernétek használni?

ez ugyanaz csak olcsóbb

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#34670) szg88 válasza Zozzer888 (#34669) üzenetére


szg88
őstag

Nem túl bizalomgerjesztő, de 500 ft nem olyan sok pénz. Kitömöd újság papírral, benyomod a víz alá vagy fél órára, ha nem ázott el a paper akkor hurrá.

Amúgy nem az sx 220-ra gondolt, hanem az ixus 220-ra.

[ Szerkesztve ]

(#34671) Zozzer888 válasza szg88 (#34670) üzenetére


Zozzer888
addikt

jam:)jó ötlet:)köszi:)

Jaa hogy úgy...hát akkor az más,bár sztem a 115ös úgy is elég:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#34672) szg88 válasza Zozzer888 (#34671) üzenetére


szg88
őstag

De a géppel is kipróbálhatod :)) (ja már nincs meg a fuji :P :P :P :P )

[ Szerkesztve ]

(#34673) Zozzer888 válasza szg88 (#34672) üzenetére


Zozzer888
addikt

Lz-7es panasonicra lenne :))

nem volt szívem eladni mert nagyon szerettem,jó képeket csináltam vele:) na meg mit adnának érte...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#34674) VIBO válasza szg88 (#34661) üzenetére


VIBO
őstag

és van vkinek itt eladó? :R ma kellene vagy holnap :P

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#34675) VIBO válasza VIBO (#34674) üzenetére


VIBO
őstag

sehol nem találok raktáron.... vmi 5let?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#34676) szg88 válasza VIBO (#34675) üzenetére


szg88
őstag

(#34659) aDM|RaL^, most vett, kérdezd tőle priviben.

[ Szerkesztve ]

(#34677) Pist@bácsi válasza VIBO (#34675) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Itt még van, de felment az ára. Én ennyit nem adnék érte.
Lassan ez is kifut meg az IXUS 220 is.
használt 220 van a hardveraprón is

(#34678) VIBO válasza Pist@bácsi (#34677) üzenetére


VIBO
őstag

ez a 220 mennyivel jobb?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#34679) Pist@bácsi válasza VIBO (#34678) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Azt nem mondom, hogy lényegesen jobb, mert eredetileg drágább is, de azonos áron vagy olcsóbban megfontolandó még ha használt is
Van optikai zoom video közben; 5x zoom és 24mm a nagylátószög
A kijelzője 2,7"

(#34680) szg88 válasza VIBO (#34678) üzenetére


szg88
őstag

Képminőségre sincs nagy különbség.

(#34681) koczka13


koczka13
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék 100k-ig milyen gépet ajánlanátok (ha lehet több árkategóriából), főleg hobbi fotózás lenne (, a jó minőségű videofelvétel sem hátrány :) ), egy Hyundai A9325 váltana le, ezzel ugyanis csak néha sikerül "jó" képet csinálni.

Előre is köszönöm.

(#34682) Pist@bácsi válasza koczka13 (#34681) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Mekkora zoomot szeretnél? Legyen vesztesség mentes formátum? Rekesz, záridő előválasztás kell?
100k már elég szép összeg egy kompaktért, de így is egy sor kompromisszumot kell kötnöd

[ Szerkesztve ]

(#34683) koczka13 válasza Pist@bácsi (#34682) üzenetére


koczka13
csendes tag

Zoom: 4-5x+, ha JPEG.n kívül tud mást is az nem hátrány, de nem feltétel, rekesz,záridő előválasztás: ebből megnézném amelyikben van illetve amelyikben nincs; ár/képminőség számítana, és persze hosszabb távra tervezném.

(#34684) laci105


laci105
csendes tag

sziasztok valaki tud valamit a Benq gh 700 fényképezőről ? meg merjem venni

(#34685) stevewonder válasza Zozzer888 (#34667) üzenetére


stevewonder
aktív tag

5k-val drággább csak a 220 és 24mm ről indul. Plusz azt írják, hogy kevesebb fénynél jobb minőségő képet csinál. Ebből mi igaz? 5k nem nagy tétel. 5nap alatt meg is jön. Gari mondjuk mindig kérdéses a rendelt motyónál... Szerintem szebb is ;] (igaz nem az enyém lesz)

(#34686) Pist@bácsi válasza koczka13 (#34683) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Így könnyebb, a nagyobb zoom több kompromisszum.
Akkor Canon S95 a te géped de szerintem ezt se sokáig lehet már kapni

(#34687) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Látom, sokan szidják itt a sony-t, nekem pont egy HX9V-m van, és a fikázást olvasva, meg kell,hogy védjem. Szó sincs lötyögő gombokról, meg béna összeszerelésről, meg ilyenek. Mikor annó vettem, elmentem, megtapiztam a Caonon 220/230at is, és pont, hogy a sonyhoz képest azoknak volt viccesen gagyi anyaga és összeszerelése.... Lehet, az általatok említett 240/260 már mérföldekkel jobb, akkor nem szóltam. A lényeg, hogy semmi minőségbeli hiba nincs a sonyban, aki ezt állítja, megkérdőjelezem,hogy fogott-e a kezében egyáltalán...

Ennyit a védelemről. Szeretem ezt a gépet, a FullHD videói tényleg brutálak, az átlag képei is, de messze nem vagyok utóbbiakkal elégedett (persze, dslr-ről váltottam, ez is közrejátszik). Este nem csinál jó képeket, amit úgy védek ki,hogy sokat készítek, így lesz köztük jó (másikak sem csinálnak jobb képet, ahogy néztem, ez van, a kompaktságnak is megvan az átka). Amit viszont nem lehet kiküszöbölni, az az, hogy néha egyszerűen nem csinál semmit... .hiába nyomom a gombot, csak gondolkodik, nem fényképez, pedig régen befókuszolt, és több képet is csináltam már ugyanarról a "jelentről"... marha idegesítő tud lenni, amikor valamit fényképezek, és csak várni kell, mert nem reagál a gép... hozzá kell teni, hogy "hülyebiztos" módban használom, tehát mindent a gépre bízok, de volt már kompaktom, és az nem pöcsölt ennyit (ok,hogy csak néha csinálja, de idegesítő). A bekapcsolástól az első fényképig eltelt időt is kicsit sokallom.

Szóval összességében jó gép, de vannak idegölő hibái...

(#34688) szg88 válasza stevewonder (#34685) üzenetére


szg88
őstag

Egy hangyafaxnyival nagyobb a 220-as fényereje. Vedd azt ha jobban tetszik, nem fogsz abba sem csalódni. Pár dologgal többet is tud.

(#34689) Pist@bácsi válasza laci105 (#34684) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Budget 21x ultrazoom 16mp Sony CMOS érzékelővel, fullHD videóval, optikai képstabival, 3" 460k LCD-vel, 10kép/sec sorozattal, manuális beállításokkal (rekesz előválasztás két értékre limitálva, könnyen lehet hogy ND szűrő nem iris) Papíron egészen rendben van az árához képest. Viszont teszt alig van róla.
Az egyetlen ami kicsit részletesebben foglalkozik vele az a tele állásban nyújtott gyönge teljesítményt emeli ki negatívumként.
Ez a kép max tele álláson 525mm -en készült ISO 200-on 5.8 -as rekesszel. Én ezt nem mondanám rossznak, illetve drágább gépektől láttam már rosszabbat is.
De hogy ennyi info alapján érdemes-e megvenni azt csak te tudhatod.

(#34690) zeno70 válasza Mhamster (#34647) üzenetére


zeno70
tag

Akkor mit javasolsz? Beszeljem le valahogy az asszonyt a panoramas dologrol vagy tudsz barmely kivalo gepet, amibe megvan?
Amugy a 260-as a legjobb gep a Canontol kompaktban?

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#34691) fabicska


fabicska
aktív tag

Kicsit ma bolondkodtam a Canonommal, próbálgattam makrókat:

Virág
Macska

...és egy kis manuális élességállítást is "P" módban. (Szerintetek a hold mekkkora fókusztávolságra van? :DDD )

Hold

Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen. A jó harcos nagyon is sebezhető... Ez teszi igazán bátorrá!

(#34692) tiszavirág válasza icecave (#34687) üzenetére


tiszavirág
tag

Szia !

"Látom, sokan szidják itt a sony-t, nekem pont egy HX9V-m van, és a fikázást olvasva, meg kell,hogy védjem. Szó sincs lötyögő gombokról, meg béna összeszerelésről, meg ilyenek. Mikor annó vettem, elmentem, megtapiztam a Caonon 220/230at is, és pont, hogy a sonyhoz képest azoknak volt viccesen gagyi anyaga és összeszerelése.... Lehet, az általatok említett 240/260 már mérföldekkel jobb, akkor nem szóltam. A lényeg, hogy semmi minőségbeli hiba nincs a sonyban, aki ezt állítja, megkérdőjelezem,hogy fogott-e a kezében egyáltalán..."

Az összeszerelés minősége valóban príma, tényleg made in japan. Az általad említett masinákkal ellentétben, teljesen gumírozott, a kategórián belül kitűnő fogást biztosító markolata van.

"Ennyit a védelemről. Szeretem ezt a gépet, a FullHD videói tényleg brutálak, az átlag képei is, de messze nem vagyok utóbbiakkal elégedett (persze, dslr-ről váltottam, ez is közrejátszik). Este nem csinál jó képeket, amit úgy védek ki,hogy sokat készítek, így lesz köztük jó (másikak sem csinálnak jobb képet, ahogy néztem, ez van, a kompaktságnak is megvan az átka). Amit viszont nem lehet kiküszöbölni, az az, hogy néha egyszerűen nem csinál semmit... .hiába nyomom a gombot, csak gondolkodik, nem fényképez, pedig régen befókuszolt, és több képet is csináltam már ugyanarról a "jelentről"... marha idegesítő tud lenni, amikor valamit fényképezek, és csak várni kell, mert nem reagál a gép... hozzá kell teni, hogy "hülyebiztos" módban használom, tehát mindent a gépre bízok, de volt már kompaktom, és az nem pöcsölt ennyit (ok,hogy csak néha csinálja, de idegesítő). A bekapcsolástól az első fényképig eltelt időt is kicsit sokallom."

Én is dslr-ről léptem át, de kompaktos szemmel nézve a fényképek minősége hozza a nagy átlagot, bár van egy érdekes tulajdonsága, nevezetesen nincs valódi rekesze, tehát evvel nem tudsz játszani.Néha nem mindig egyszerű megtalálni a megfelelő üzemmódot az optimális videó, vagy fénykép felvételhez, ezért gyakorolni, próbálkozni kell.

Esti felvételekhez használd az SCN üzemmódban az "elmosódás csökkentése", és/vagy a "kézben tartott esti" funkciókat. Mindkét esetben a gép gyors egymásutánban több képet készít, majd ezeket automatikusan összeadja és a végeredmény egy alacsony zajszintű kitűnő felvétel. Ez a két funkció természetesen csak statikus témáknál nyerő, mozgások megfelelő rögzítésére nekem szintén SCN-ben a "szürkületi portré" funkció vált be a legjobban.

Valószínű, valami egyedi hibáról lehet szó nálad, mert nekem minden körülmények között villámgyors a reakció ideje.(kivéve persze az extrém fényszegény szituációkat)

Nálam a bekapcsolástól az első felvétel elkészültéig, stopperrel mérve átlag 2,7mp telik el, ami szerintem teljesen rendben van.

[ Szerkesztve ]

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#34693) icecave válasza tiszavirág (#34692) üzenetére


icecave
nagyúr

Nemhiszem, valószínűleg az van, hogy a "hülyebiztos mód" esti felvételeknél nem annyira menő, és néha gondolkodik. Kipróbálom, amit írtál, lehet, azzal az esti képeket lehet gyorsabban csinálja :)

(#34694) cigam válasza zeno70 (#34690) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Miért beszélnéd le? Azért mert vki nem látja értelmét? És ha nem látja értelmét hogy barna sört igyál, vagy csoki fagyit egyél? ;]
Amúgy sem igaz, hogy 1ik canonban sincs panoráma. Nem olyan "menő", mint a sony féle sweep, de van.

" panoráma mód: a panoráma lehet balról jobbra, vagy fordítva tartó. Az elkészült kép szélét láthatjuk a kijelzőn, így könnyedén mellé illeszthető a következő. A fotók összefűzése a mellékelt szoftverrel, vagy külön megvásárolt panoráma szoftverrel lehetséges."

A sokat emlegetett SX220 "illesztéssegéd"-nek hívja ezt a módot :O
A mellékelt photostitch-el (vagy n+1 másikkal) pedig remekül összerakhatók a képek.

Szerintem Canonban a G sorozat az aktuális legjobb kompakt, jelenleg a G12, bár annyiért már MILC-et kapni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#34695) zeno70 válasza tiszavirág (#34692) üzenetére


zeno70
tag

Hm - es ti meg "csak" a 9-esrol beszeltek, nem az elvileg joval jobb 20-as(30-as)-rol.
Ezert nehez a dolga a mezei polgarnak, mert nem tudja kinek a szava alapjan valasszon.
Jo lenne, ha lenne ilyenekben is osszehasonlito teszt, mint a teloknal vagy a kocsiknal.
Meglesem a Canont...aztan majd lesz valami.
Ja - hogy funkcional nalatok a panorama kep? Mennyire jok azok, illetve mennyire hasznaljatok ki?

cigam - neztem a G12-t, sot az uj G1-et is (ami mar irrealisan draga), de nevettseges optikai zoomjai vannak. Tudom, ott nem arra mentek, de eppen ezert az nem egy utazos fotogep...szerintem. En olyat keresek, ami legalabb 15x zoomot tud, es kivalo masban is, pl foto minosegben. :DD ...es este is.

[ Szerkesztve ]

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#34696) Zozzer888 válasza zeno70 (#34695) üzenetére


Zozzer888
addikt

A Fuji nagyon durva panorámát csinált, közel 1év alatt 6500 képet raktam bele, ebből kb25 volt panoráma

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#34697) zeno70


zeno70
tag

Szerintetek ez a velemeny mennyire helytallo? [link]
Minel tobb helyen olvasgatok, annal bizonytalanabb vagyok... (vagy megse?). :O

Jegyezd meg: pótolhatatlan vagy. Éppúgy, mint bárki más!

(#34698) scarabaeus válasza zeno70 (#34697) üzenetére


scarabaeus
őstag

Olyan ez, mint amikor szidják a népek a GPS-t a vasbeton szobájukban, hogy nincs műhód.
Másodpercenként 240 db képhez nem elég a szobai pilács.

Szerk.: A 34538 tipikus példája.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#34699) Zozzer888 válasza scarabaeus (#34698) üzenetére


Zozzer888
addikt

egyszerűen csak azt hitte hogy milliós technikát kap, 10ezresekért:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#34700) schawo válasza zeno70 (#34695) üzenetére


schawo
titán

En olyat keresek, ami
legalabb 15x zoomot tud, es kivalo masban is,
pl foto minosegben. ...es este is.

Ilyen nem létezik. Csereobisban is csak több zoom kombinációjával.

Az élet kompromisszumok sokasága

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.