Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) kfron válasza 14adam (#800) üzenetére


kfron
aktív tag

Így van, mindenki menjen, és vegyen FSP apn-t! A húgom 7 éves amd-s "kazánjába" vettem még a nyáron egy 350-es apn-t és teljesen le vagyok tőle nyűgözve...
Nagyon halk jószág.

(#802) Bandi18 válasza 14adam (#800) üzenetére


Bandi18
tag

Aham látom ez is 80+ minősítésű, és olcsóbb 4k-val :). Sok jót hallottam az FSP-ről, de még nem próbáltam, eddig csak Chieftecet használtam :).

(#803) eladohardver válasza 14adam (#800) üzenetére


eladohardver
őstag

Köszi! Esetleg konkrét tapasztalat hangszintet illetően? Ugyanis fontos a csend... "mostani konfban ATX ház/táp a tápegység ventije kivan cserélve 92 milis kerámia csapágyas ventire illetve az öszes venti benne ugyanolyan... és 5v ig van szabályozva... kb 500 rpm en járnak... Gondolom a chifinél ez messze nem ilyen ahogy ismerem őket... 450W os chifimnek is surlódó csapágy van és olyan is sajna a hangja:( :W"

[ Szerkesztve ]

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#804) Dyno válasza schferenc77 (#795) üzenetére


Dyno
veterán

Szarok.Alúlvezérelt vent, így kábé fél évet ha bírnak.Régebbiek meg Topower belesek, azokat emg jó messze kerülni.

CM Silent Pro 500W, ez jó lesz, halk és csak névlegestetljesítményben 500W-os, 12V-os ágán 408W-t tud tehát nem lene alúlvezérelve.

(#805) szarnyalosas


szarnyalosas
tag

ime az én régi tápom

[link]

Mi a véleményetek rolla _?

Vagy 3 éve lesz mindjárt hogy vettem.
és persze elötte egy apc cs 350 tevékenykedik.
Uj konfigom nicns csak véleményeket akarok a táprol.

(#806) vzsryl válasza szarnyalosas (#805) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Minőségi CWT beles. Ma már elavultnak számít, de attól még jó táp.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#807) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok!A 787-re valaki?Lehet nem érthető a kérdésem.Bocsi érte!

[ Szerkesztve ]

(#808) 14adam válasza BullKoxa (#787) üzenetére


14adam
addikt

Nincsen felesleges molex csatlakozód? mert akkor átalakítót oda bele és úgy rá a vga-t. Így mindegyik vga külön ágon lenne. Jobb ha nincsenek egy szálon mert időnként lekapcsolna ha túlterhelnéd azt az egy ágat

(#809) 3.Aragorn válasza Qru (#791) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem, annak egy csekély részét azért olvastam :)

(Bocs a kétszeres postért... :B )

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#810) 3.Aragorn válasza Qru (#791) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem, annak egy csekély részét azért olvastam :)

Nem minden vándorút céltalan...

(#811) reset


reset
senior tag

Sziasztok!
Van annak jelentősége, hogy a molexről átalakított PCI-E VGA csatin csak 5 pinre való hüvely van bekötve , a tápból kijövő hasonló csatin viszont mind a 6 hüvely él:F

[ Szerkesztve ]

(#812) 14adam válasza reset (#811) üzenetére


14adam
addikt

az meg milyen vga,hogy csak 5db él? vagy én értettem félre valamit? attól függ melyik,ha csak egy fekete kábel helye nincs bekötve az nem annyira vészes. Ha sárga akkor necces mert akár ki is kapcsolhat néha a vga mert abból a kábelből nemkap áramot.

(#813) BullKoxa válasza 14adam (#808) üzenetére


BullKoxa
őstag

2 felesleges nincsen.Van 1 amin semmi sincsen és egy másik amin pl: a Winyo,de van olyan amin csak a rekk van van.

Köszönöm hogy válaszoltál a kérdésemre.

[ Szerkesztve ]

(#814) Qru válasza reset (#811) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha csak a fekete hiányzik az egy föld kábel, attól megy. Ha vmi más színű hiányzik akkor érhet meglepetés.

3.Aragorn: Akkor ok. :))

#nincsbennetarcsi

(#815) ittakary


ittakary
nagyúr

az év vége felé gépfelújításba fogok kezdeni, és ezért új tápra is szükségem lesz.

Az biztos, hogy AMD 955 X4 és ATI 4870 512MB lesznek a legnagyobb fogyasztók a gépben. 400-450 W szerinte bőven elég ezeknek ugye? :)

És a kérdésem bonyolultabbik fele: milyen tápot ajánlotok nekem úgy, hogy van 3 HDD-m (SATA2) + IDE-s DVD-íróm, VGA-nak pedig 2 tápcsati kell

Nem kell mindennek külön csatlakozó: mostani tápomat már úgy használom, hogy egy molexről megy az összes HDD: Y alakú molex csati, egyik ágába egy dual SATA2 táp, másikban pedig egy single...

de ha valami emberibb módon meg lehetne oldani, annak nagyon örülnék :)

keret: 10-13k max

(#816) Dyno válasza ittakary (#815) üzenetére


Dyno
veterán

Chieftec CTG500-80p, ezen van minden ami kelleni fog.

(#817) ittakary válasza Dyno (#816) üzenetére


ittakary
nagyúr

faszányos :) 6 sata (L) :D

köszönöm :) reméljük tartósan így marad a dollár, és olcsosítva tudom beszerezni az új konfigomat :)

(#818) ittakary válasza ittakary (#817) üzenetére


ittakary
nagyúr

(már lejárt a szerkesztési idő)

nézegettem még ezt: CHIEFTEC CTG-450-80PB 450W

egy ezressel olcsóbb 12k iponban. 2vel kevesebb sata (4 db) jár hozzá, meg persze -50 W

szóval ez is jó lenne, ha a csatikkal ki vagyok egyezve?

[ Szerkesztve ]

(#819) Dyno válasza ittakary (#818) üzenetére


Dyno
veterán

Elég lesz, jó lesz.

(#820) reset válasza 14adam (#812) üzenetére


reset
senior tag

Ööööö....Ha szemből nézed a csatit, az alsó sorban a középső üres, nincs bekötve, tehát nem él....Majd megnézem az eredetin, milyen színű madzagnak kellene ott lenni / vszínű úgy lesz, ahogy írtátok, a főd lesz az...Ha az hiányzik, az tényleg nem annyira vészes...?
Köszi Qru!

[ Szerkesztve ]

(#821) reset


reset
senior tag

Ilyen a molexről adaptált VGA-csati....kicsit gyenge a kép, de látható: egy hüvely üres, nincs bekötve:

[ Szerkesztve ]

(#822) Dxx


Dxx
tag

Mi a vélemény a macronról?

Dexx!

(#823) Pati24


Pati24
csendes tag

Hello!Az alábbi konfighoz elég lenne egy IMBP(elvileg sirtec)420A tápegység?Az adattábláján a +12v-hoz 204Wmax van írva.
Cpu:Athlon XII245
RAM:2*1giga 1333Mhz
Vga:Radeon4670
Sata:350Gb
Ide:60Gb és 1 db dvd

(#824) 14adam válasza BullKoxa (#813) üzenetére


14adam
addikt

lehet kapni olyan molex->6pin átalakítót amin 1db molex van. Nah azt rálehene kötni arra az egy molexre.

#821) reset ha jól rémlik akkor pont az egyik sárga hiányzik. Átalakítók közepébe sokszor nem raknak ilyet hanem egy átkötő kábelt tesznek ami az egyik sárgából a középsőbe megy : [link] valószínüleg,hogy ez maradt ki.

(#822) Dxx hát attól függ melyik? a régiek azok általába kondi gondokkal küzdöttek.

(#823) Pati24 a címkén nincsen egy E betüvel kezdődő számsor? ha sirtec akkor elég lesz hozzá,ha még nincs meg a táp akkor jobb lenne valami más.

(#825) Dxx válasza 14adam (#824) üzenetére


Dxx
tag

Hát ez egy 400 W-s MPT-401P kb.2006-os :)

Dexx!

(#826) reset válasza 14adam (#824) üzenetére


reset
senior tag

Emiatt nem mertem fölhasználni. 2 karim van cfx-ben és gondoltam, az egyiket másik 12 V-os ágról hajtom, mert a tápból (Chieftec GPS 550 A) kijövő csatik 1 madzagon vannak.

(#827) faranus


faranus
aktív tag

sziasztok az lenne a kérdésem hogy van egy Intel i5 760 (3.2 húzva) és szeretnék venni egy Gigabyte GTX460OC 1Gb. Egy FSP ATx-400 PNF tápom van ami kb 2 éves. Elbírná a táp vagy kell egy új ha igen akkor a keret max 10-15k. Most egy sapphire HD 4830 om van
700 MHz re van húzva nem tudom mennyit fogyaszt de így együtt tökéletesen megy a táp nem is hallom a hangját nem erőlködik.
Mit javasoltok?

tisztelettel faranus :R

(#828) Qru válasza faranus (#827) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elég a mostani tápod is hozzá. GTX460 nem eszik sokat, még akkor sem ha húzod.

#nincsbennetarcsi

(#829) faranus válasza Qru (#828) üzenetére


faranus
aktív tag

köszi

tisztelettel faranus :R

(#830) faranus


faranus
aktív tag

és ha szeretném cserélni egy fél éven belül szerinted a CORSAIR CX400W vagy a
CORSAIR VX450W vegyem vagy a VX 550W se sokkal drágábba a 450 nél és +100W sose árt!
szerinted melyiket vegyem majd?

tisztelettel faranus :R

(#831) Dyno válasza faranus (#830) üzenetére


Dyno
veterán

CX400-t ne vegyél emrt gyengébb minta mostanid, a VX450 se sokkal erősebb és kegyetlenül túl van árazva.Jó árban vannak az új Csifik GPS450A vagy 500A, de arra figyelj hogy a típus jelölésben csak egy darab A betű legyen.

(#832) Blase19


Blase19
tag

Két kártyás crossfire rendszerhez milyen tápot ajánlanátok? Tegyük fel két HD5870 188W TDP
Erről mi a véleményetek?:
Cft 600
A gyártó oldala alapján 4db 18A-es ág összesen 576W leadására képes.

(#833) faranus válasza Dyno (#831) üzenetére


faranus
aktív tag

köszi :R

tisztelettel faranus :R

(#834) faranus


faranus
aktív tag

lenne még 1 kérdésem 1-2 év tanácsot attam egy ismerősnek a gépe összerakásához és akkor egy másik fórumon többen is monták hogy a CHIEFTEC tápok nem a legjobbak sót most ez változott vagy új fejlesztések voltak a CHIEFTEC vagy akkor hazudtak nekem.?

tisztelettel faranus :R

(#835) Dyno válasza faranus (#834) üzenetére


Dyno
veterán

Az égvilágon semmi gond nicnsen velük régen volt gond a 410 Sirtec belessel, de azzal se nagy gáz gépre nem volt veszélyes tehát, NEM nicns velük semmi gond., csal pontos típusra figyelj amit feljebb írtam.

(#832) Blase19: Jó választás, de a legjobb az lenne ha csak a sima C végűt vennéd.

(#836) faranus válasza Dyno (#835) üzenetére


faranus
aktív tag

ezt a kettöt találtam az iponon

[link]

[link]

az árak nem vészesek habár egy kicsit túl ólcsók de lehet hogy veszek egy 450 st ha nem lesz elég a mostani tápom

[ Szerkesztve ]

tisztelettel faranus :R

(#837) 14adam válasza faranus (#834) üzenetére


14adam
addikt

nyilván csak akkor jobban megérte mondjuk az fsp-t venni és ezért írták azt,hogy inkább mást vegyetek. Chifi azóta jópár remek tápot kidobott: ctg,gps A...

(#832) Blase19 a chifi 14cs helyett keress inkább 14c-t. Az újabb halkabb és a hatásfoka is nagyobb. De ugyan ennyit bír az is leadni. a 14c másnéven turbo a 14cs meg a super széria volt.

#826) reset keress másik átalakítót,jobb a biztonság. Ilyet se láttam még... :U

(#836) faranus bármelyiket is veszed mind a kettő vígan viszi a géped

[ Szerkesztve ]

(#838) reset válasza 14adam (#837) üzenetére


reset
senior tag

Oksa - köszönöm.

(#839) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek egy Athlon X2 260 3.2 Ghz processzorból, egy GIGABYTE GA-880GM-UD2H alaplapból, 1 dvd-íróból, 1 vinyóból álló gépet elvinne egy 400W táp? (vga nincs, alaplapit használna.)
A kérdésem kiváltója az, hogy a gép leendő helye miatt egy GMC R2 toast házba tenném, amit viszont csak táppal együtt árulnak, de csak annyi van odaírva, hogy 400W táp, nem hiszem, hogy túl márkás lenne...

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#840) Blase19 válasza 14adam (#837) üzenetére


Blase19
tag

és Dyno:
Köszi szépen! :R

(#841) Johnny1983


Johnny1983
csendes tag

Sziasztok,

Az alábbi konfighoz milyen tápot ajánlanátok?

Alaplap: Asus P7H57D-V EVO
Proci: Intel i5-760
Memória: Kingston KHX1800C9D3LK2/4GX
GPU: Asus ENGTX460 768DDR5
Vinyó: Samsung 1000GB HD103SJ
DVD: ASUS DRW-24B1LT

Szeretném, ha a táp minnél halkabb lenne. Köszi

(#842) Qru válasza Johnny1983 (#841) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ehhez egy minőségi 400-as táp bőven elég. Ha lesz tuning vagy hosszab távra tervezel akkor leeht erősebb is, 450/500W-os.
Pl: Chieftec CTG széria, FSP, Corsair VX450.

#nincsbennetarcsi

(#843) BullKoxa válasza 14adam (#824) üzenetére


BullKoxa
őstag

Szia!Ilyenből vegyek kettőt?És ez a kettő mehet egy ágra?

[ Szerkesztve ]

(#844) 3.Aragorn válasza BullKoxa (#843) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Én úgy tudom, ha több ilyen átalakítót is használsz, akkor érdemes őket külön ágra tenni, a terhelésmegosztás végett.

Nem minden vándorút céltalan...

(#845) vzsryl válasza BullKoxa (#843) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Attól függ, hogy azon az ágon mekkora fogyasztású cuccok vannak. Ha nincs túlzottan kihasználva, akkor mehet mindkettő rá, ha ki van használva, akkor inkább kösd két ágra.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#846) Tomate


Tomate
veterán

Kéne nekem egy 350-400W-os táp. FSP jó is lenne... Szívem szerint ezt is vennék de alig lehet kapni. Giga 460 meg drága. Milyen más normális alternatívát tudtok? Trust, csikony, HKC, meg ezek felejtős darabok szerintem. (így van? :U )
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#847) chrisnagy13 válasza Tomate (#846) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Hát azért egy FSP 400APN-t nem túl nehéz találni... :D

A Chicony jó, bár az FSP-nek jobb a hatásfoka és újabb is. A Trust, HKC stb. tényleg felejtősek. :)

(#848) reset válasza BullKoxa (#843) üzenetére


reset
senior tag

Csúcs!...Ennek is üres a VGA csatijában az egyik pin-hely...

(#849) Nejo45


Nejo45
csendes tag

Sziasztok! Tegnapi nap vásároltam meg új gépemet, tanács kell meik tápegységet vegyem bőven elbírja a konfigot?

CoreI5-760,4870 2db Crossfire, 2Gb ddr3,1db wincsi..

[ Szerkesztve ]

(#850) Qru válasza Nejo45 (#849) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Modulárisat szeretnél vagy fix kábeleset? Alsó vagy felső tápos házad van?

mod:

Amúgy 2GB ram elég kevés lesz egy ilyen gépbe szvsz. :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.