Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109001) Graphics válasza varmi2 (#108985) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Létezik

Phanteks hozta ki, Power Splitter a neve: [link]

Elvielg itthon is kapható, nem is horror áron: [link] [link]

Nagy tápnál van értelme

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#109002) varmi2 válasza Graphics (#109001) üzenetére


varmi2
nagyúr

Erre gondoltam. :R Köszi. Van egy superflower leadex2 táp 850Wos, annak kellene meghajtani 2db am1 lapot 3+3 vga-val.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#109003) Balu77 válasza MMIX (#108995) üzenetére


Balu77
őstag

Ha rajtam múlna akkor Seasonic lenne, de 65k már nekem sok.
Hát kénytelen leszek kompromisszumot kötni garancia terén. Akárhogy is nézem a Super Flower Leadex II most igen ígéretesnek tűnik ha igazak a tesztek. Engem ez a kis teszt győzött meg: video

[ Szerkesztve ]

izé

(#109004) _Atesz válasza Dr_Senkihazi (#108966) üzenetére


_Atesz
addikt

Szia, igen, jó eséllyel a táp lesz. A VS egyébként is egy gyenge széria.


YellowFlash

Úgy megy, ahogy írod, 1-5 év bolti garancia. A gyártó 5 évet vállal.


Abrion

Nem kötelező hinni nekünk, vedd, amelyiket gondolod. Itt csak ajánlást kapsz. Tesztek, tapasztalatok, specifikációk, stb. alapján ítéljük meg mi ajánlott és mi nem.

(#109005) Füleske válasza YellowFlash (#108996) üzenetére


Füleske
addikt

[link]

Én is innen vettem csak 450 - est. Nem mellesleg itt a legolcsóbb.
Regisztráld be a gyártónál is ha esetleg a bolttal valami történne.

[ Szerkesztve ]

(#109006) MMIX válasza Balu77 (#109003) üzenetére


MMIX
addikt

A Seasonic Prime Gold 650W "csak" 42500 ezer Ft. Ugyanúgy 12év garancia.

(#109007) LordDante


LordDante
csendes tag

Sziasztok!

A jelenlegi gépemmel nagyon meg vagyok elégedve, de most így a nyári melegben a táp iszonyatosan hangos tud lenni.

A táp: Cooler Master GX 750W Bronze

A gép:
MB: ASrock Z77 Extreme4
CPU: i7 3770k
GPU: Gigabyte Nvidia GTX 970 OC
RAM: 8 GB HyperX Blu RAM
HDD: 1 TB WD Caviar Black
750 GB Samsung HDD (adattárolásra)
SSD: 120 GB Kingston
LG DVD író
Ház: Cooler Master HAF912 PLUS

Olyan 15-25 Ezer forintot tudnék áldozni egy új/használt tápra.
Mit ajánlotok?
Illetve kell-e egyáltalán ilyen "erős" táp? (Soknak érzem ezt a 750W-t, de ezzel együtt kaptam a gépházat anno).

Ha bárki tudna segíteni nagyon hálás lennék. Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Ha 3 madár lennék, hátulról látnám, ahogy magam alatt repülök"

(#109008) Abrion válasza _Atesz (#109004) üzenetére


Abrion
senior tag

Ne érts félre és bízok mások véleményébe de nehéz felfognom hogy egy 4 éves cég miért tudja legyőzni egy olyan céget ami már 1990be létezett.
Itt egy példa Asrock, berobbant a köztudatba és mindenki ezt az alaplapot ajánlta egy év után meg mindenki szarnak tartotta.

Más a táp ami tönkre ment, csak 2 féle védelemmel volt ellátva, túlfesz és zárlat, mert ezek a problémák áltak fent a tápban.
Most mi van?
Melegedés védelem? talán a ventilátor ennyi szar hogy melegedéstől elromolhat?
Alacsony feszültség elleni védelem? talán nem stabil a kondenzátorból jövő áram?
Túláram elleni védelem? talán jöhet nagy áram a tápban? na ez már érdekes lehet alacsony és magas áram? ennyire nem stabil a táp? minek van benne ha ennyire stabilnak tartják? látod már miről beszélek? minek van benne ha olyan jó, régen ilyen hibák nem voltak.
A másik ami most eszembe jön hogy EVGA egy Nvidia leány cég, nekem mint NVdia a hamisság jön be 3DMark oldalról, vajon menyi hamisság van a tápban? mármint mindenki ami olyan profi mint te, az NVIDIA csalására biztos emlékezik a 3DMark tesztjeiből.
Én értem hogy jónak tűnik a EVGA táp, és biztos így lehet ha olyan sokan ajánlják de vajon 3 év múlva is annak fogod tartani a most ajánlott tápra? kötve hiszem.

És most amit én értékelek, Nem a beletett technológia hanem hogy miből csinálták azt, és mivel a chieftec egy régi cég, biztos nézi hogy milyen minőségű anyagból van megcsinálva a termékük, még ha mindenki OEMnek tartja a céget ami csinálta, attól még a anyag lehet tartósabb mint más.

(#109009) MMIX válasza LordDante (#109007) üzenetére


MMIX
addikt

Esetleg segíthet, ha kiporolnád a gépet (szellőzők, bordák, ventik) és a tápot.
Ha még nem volt.

Hátha segít spórolni.

Cserélni akkor kellene, ha nagyon megterhelnéd a tápot és Seventeam belsős.

[ Szerkesztve ]

(#109010) LordDante válasza MMIX (#109009) üzenetére


LordDante
csendes tag

Köszönöm a tippet, de rendszeresen takarítom, úgyhogy ez nem lehet a gond :)
Utánaolvastam a tápnak, ez egy hangosabb típus.

Mint írtam eddig nem igazán zavart, bár télen önmagában sem volt épp csendes, de tűrhető volt (zajkizárós füles sokat segített), viszont így a nagy melegben, hogy mniden más is pörög mellette meg maga a táp is alapjáraton hangos (terhelés mellett meg pláne, a fülessel a fejemen meg megtikkadok a 6. emelten a kánikulában) úgy döntöttem inkább lecserélem valami halkabbra.

Azt, hogy seventeam beles-e nem tudom, de feltételezem, hogy nem.

Vannak esetleg még tippek melyik lehet nekem megfelelő?

+kérdés: a jelenlegit kb. mennyiért tudnám eladni?

Köszönöm előre is!

"Ha 3 madár lennék, hátulról látnám, ahogy magam alatt repülök"

(#109011) Graphics válasza LordDante (#109010) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Melyik GX amúgy? Ha E3-as, akkor bizony cseréld is le

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#109012) sztcs


sztcs
csendes újonc

LGA775 után teljes felújításba kezdek, a következő konfigot szeretném összeállítani:

- Alaplap: MSI B250M PC Mate
- CPU: Pentium G4560 (LGA1151)
- CPU Cooler: Alpenföhn Brocken Eco
- RAM: 1x4 vagy 1x8 GB 2400 MHz-es valami
- HDD: 1-2 darab régebbi 160GB SATAII hdd

1.: Mennyit szánnál rá?
20k alatt

Alapvetően netezős, filmnézős, irodai gép lenne. Több évig megbízhatóan működjön és később CPU csere(i3/i5-re), RAM bővítés és SSD várható.

Ehhez kinéztem ezt: Be Quiet! Pure Power 10 400W

Szeretném a tanácsotokat kérni, hogy jó választás lenne vagy kicsit túlméreteztem a dolgot?
Esetleg konkrét javaslat?

Köszi!

(#109013) _Atesz válasza Abrion (#109008) üzenetére


_Atesz
addikt

A Chieftec belsőket vásárol OEM gyártóktól (mint a CWT). Szokták nevezni az ilyen cégeket átcímkézőnek is.
Chieftec és Chieftec közt is nagy különbség tud lenni. Nekem is volt CTG-500-80P tápom (Sirtec belső), kifejezetten meg voltam elégedve vele, ajánlott is volt sokáig itt a fórumon. A Chieftec Smart szériának is volt ajánlott típusa, a sima A-ra végződő, azt még Delta belsővel szerelték.
Amit írtál GPS-650A8, már sajnos egy gyengébb CWT belet kapott, nem ördögtől való, de nem is fér bele az ajánlott kategóriába.
Csak józan ésszel végiggondolva sem jöhet ki egy minőségi 650W-os táp 14-15k-ból.
Jelenleg is van ajánlott Chieftec széria, a Force CPS, tulajdonképpen a CTG sorozat utódja, Sirtec belsővel.

Egyébként az EVGA sem gyárt saját belsőt, amit ajánlottam, a B3 széria pl. egy egész korrekt Super Flower belsőre épül.
Ami pedig a védelmeket illeti, sokszor csak kamu, amit ráírnak egy olcsóbb táp adatlapjára, teszteknél ki szokott bukni, hogy bizony egy részük nem úgy- vagy egyáltalán nem működik.


sztcs

Szerintem jót néztél ki, ha még jut pici rá, van még egy fokkal jobb is:

Seasonic G-360: fix kábeles, 80+ Gold, halk, 5 év garancia.

[ Szerkesztve ]

(#109014) --ka válasza sztcs (#109012) üzenetére


--ka
senior tag

Mivel úgy tűnik IGP-ben gondolkodsz és a választott lapon 4 memória slot van - ergo lesz még hely később is ha nem elég-, mindenképp' javaslom a dual channel memória kiépítést; 2×4 GB.

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#109015) Dr_Senkihazi válasza _Atesz (#109004) üzenetére


Dr_Senkihazi
aktív tag

na ugy néz ki jó.nem sok idöm volt tesztelni,de be tudtam menni ugy meccsre,hogy nem kapcsolt ki a gép.eddig ez sem sikerült.(fsp raider 750w lett a vs550 helyett) :D
de este hosszabban tesztelem.

...i need a [̲̅$̲̅(̲̅1)̲̅$̲̅] ____http://steamcommunity.com/id/drsenkihazi...WoT/Uplay:Dr_Senkihazi origin:x_Dr_Senkihazi_x https://www.twitch.tv/dr_senkihazi

(#109016) Kódos


Kódos
aktív tag

Sziasztok mi a véleményetek a ZALMAN tápegységekről?

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye

(#109017) zsoca9208


zsoca9208
tag

Sziasztok, kis problémába ütköztem. Nem tudom jó helyen járok-e, remélem tudtok segíteni.

http://www.lc-power.com/en/product/netzteile/standard/lc500h-12-v22/

van egy ilyen tápom, és most vettem egy asus rog strix 1060 videókártyát.

https://www.asus.com/hu/ROG-Republic-Of-Gamers/ROG-STRIX-GTX1060-O6G-GAMING/

Az a helyzet, hogy az egész 1060as széria 6 pines csatlakozókkal van ellátva, csak ez az 1 fajta van 8 pinessel, ez elkerülte a figyelmem. Természetesen a tápon nincs 8 pines csati. Viszont van rajta egy 3 sárga kábeles 6 pines csatlakozó. A kérdés az lenne, hogy erre létezik működőképes átalakító? Próbáltam keresgélni külföldi fórumon is, írtak hideget meleget, sehol nem találtam olyan választ ami egyértelműen azt mondaná, h igen vagy nem. Ha aztmondjátok hogy nem jó ezzel foglalkozni, tudnátok ajánlani a célnak megfelelő, csendes tápot max 20 ezer ft-ig? nem kell h 0 hangja legyen, csak hálóban van a gép, és jó lenne akk már redukálni a zajszintet
(ja a történetet tovább bonyolítja, hogy a kárytát úgy küldték ki, hogy el van törve az egyik hűtőjének a ventillátora, úgyhogy van időm tápot is beszerezni mire azt elintézik nekem :W )

[ Szerkesztve ]

(#109018) varmi2 válasza zsoca9208 (#109017) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez a táp egy ipari hulladék. Keress minőségi tápot. Ebben a forumban majd ajánlanak.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#109019) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Sziasztok.

Szerintetek a nyöszörgésnek lehet ahhoz köze hogy a táp egy van több ágon adja le a 12v-t?

Érdekes módon utóbbi időben 2 rendes tápom is volt ami egy ágon adta le, és mindkettőn nyöszörgött a gépem. (fsp hyper m500, corsair TX750M)
Amikor beletettem a régi 4ágra szétszetett Chieftecemet, meg a haverom Chieftecét akkor gyönyörűen kussolt

Illetve itt van a fiókban egy jó 350-es Seasonic SS-350ET, de nem tudom bele merjem-e tenni a gépembe próba gyanánt :F

Vagy lehet a Chieftec táp ennyivel jobb ilyen téren?

bocs hogy ide, de csak ez a topik él :B

(#109020) zsoca9208 válasza varmi2 (#109018) üzenetére


zsoca9208
tag

Miért ipari hulladék? Egyelőre teszi a dolgát rendesen már 4 éve kb. Persze ha aztmondjátok, valami érv alapján hogy tényleg egy trágyadomb, inkább lecserélem, minthogy kiégesse a gépemet, de egyelőre maradnék az olcsóbb, átalakítós megoldásnál. Persze ha az alapból egy működőképes koncepció, ha nem, nincs is miről beszélni

(#109021) chopin42 válasza zsoca9208 (#109020) üzenetére


chopin42
őstag

evga b3 450 20k alatt van, 5 év gari, minőségi belső. A szerencse óvott meg kb, amint lehet, cseréld, hidd el, jobban jársz. (mások is meg fognak erősíteni)

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#109022) zsoca9208 válasza chopin42 (#109021) üzenetére


zsoca9208
tag

értem, köszi a tippet. Esetleg tudsz 500 wattos vagy afeletti teljesítményű tápot, ami csendes és még befér a 20 ezres keretbe? Ha pár ezerrel több, nem feltétlen baj

(#109023) chopin42 válasza zsoca9208 (#109022) üzenetére


chopin42
őstag

Én még újonc vagyok, többnyire a saját gépem és az itteni ajánlások alapján mondtam ezt a cuccot :)
De nézzük! Nos, nem írtad, hogy milyen gépbe kell, de amit tapasztaltam, ahhoz a vga-hoz kb amit írtam max elég, még nagyon sokáig (tekintve, hogy a hardverek fogyasztása inkább csökken, mint nő). De nézzük a többit:
bequiet! pure power 10 500w
seasonic m12 evo 520w
fsp hydro x 550w.
Árúkeresőn találtam ezeket, max 25k.
Annyi, hogy a bequet!-re talán 3 év gari, a többire 5 év van, a seasonic moduláris, az fsp pedig gold hatásfokú. Esetleg evga b3 550w (amit először irtam, +100w) 22k körül (ez is bronz, de halk, eco mód kapcsolva, full moduláris). Olvasd el az összefoglalót, nézd meg az ott ajánlottakat, s válassz :)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#109024) zsoca9208 válasza chopin42 (#109023) üzenetére


zsoca9208
tag

[link]

Ezt néztem ki elsőkörben az itteni ajánlások alapján. Az ára sem vészes, állítólag csendben is van. (van hdd is a gépben tehát tényleg nem kell h hangtalan legyen). Egyelőre egy i5 3470es proci, asus p8h-77v lap, 16 giga 1600as ddr3 ram, egy 2 terás hdd és 1 120as ssd van a konfigban, nem sokára fogom bővíteni, feltehetőleg 7. generációs procira, új lap, új ram. A kártya az első lépése ennnek a bővítésnek, mert anno vettem bele egy hd 7770et és kezd kevés lenni. A többi marad jövőre.

ha minden megvan nem mondom, hogy tuti húzva lesz a gép, de valószínű kipróbálok ezt azt, ezért szeretném ha lenne még kakaó a tápban.

(ja és persze nyilván kritérium a 6+2 pines csatlakozó)

[ Szerkesztve ]

(#109025) chopin42 válasza zsoca9208 (#109024) üzenetére


chopin42
őstag

A valódi szakik majd megmondják, jó-e az neked :)
Amiket én írtam, azok minőségi, legalább bronzos, jó hatásfokú tápok.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#109026) FoLey-v válasza chopin42 (#109025) üzenetére


FoLey-v
addikt

Chieftec Force CPS-500S az is bronz minőség és az most 13.900ft emagnál csak annyi a gond,hogy 40cm a kábelhossz. ;)

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#109027) Gyuffa


Gyuffa
tag

Sziasztok!

Új táp vásárlás előtt állok, és tanácstalan vagyok.
Fél-modulárisat keresek.
Egy hozzáértő segítségét szeretném kérni [ebben]
Ez mennyire mondható jó és megbízható tápnak?
Vagy ha ez nagyon nem jó, tudnál ajánlani egyet?
Min. 500W-osat szeretnék.

Előre is köszönöm.

Üdv. :R

(#109028) LordDante válasza Graphics (#109011) üzenetére


LordDante
csendes tag

Ezt sajnos nem tudom megmondani, nem vagyok otthon a mai napon, az adatokat fejből írtam.

Továbbra is fennáll a kérdés, mindenkinek:

15-25 ezer körül keresem a lehető LEGHALKABB tápot (itt hardwareapróról is lehet linkelni, nem baj, ha nem új, sőt!).

Köszönöm a segítséget :)

"Ha 3 madár lennék, hátulról látnám, ahogy magam alatt repülök"

(#109029) Füleske válasza FoLey-v (#109026) üzenetére


Füleske
addikt

A Force nincs minősítve. A Chieftec szerint 85+ . (?)

(#109030) FoLey-v válasza Füleske (#109029) üzenetére


FoLey-v
addikt

Ajánlott tápegységnél oda van írva,hogy 80+ Bronze ;)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#109031) Füleske válasza FoLey-v (#109030) üzenetére


Füleske
addikt

Igen , hibásan.

Gyuffa : az a táp teljesen fix kábeles. EVGA B3 550 - et vennék a helyedben , az teljesen moduláris.

[ Szerkesztve ]

(#109032) Gyuffa válasza Füleske (#109031) üzenetére


Gyuffa
tag

Bocsánat, igazad van, akkor az oldal tette rossz helyre be, mert ott fél-modulárisan van feltüntetve. :(((
Viszont akkor maradok az [FSP]-nél

(#109033) FoLey-v válasza Füleske (#109031) üzenetére


FoLey-v
addikt

Átírták a táblázatot? Mert régebben azt olvastam,hogy Bronze belseje van. :F

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#109034) Füleske válasza FoLey-v (#109033) üzenetére


Füleske
addikt

Igen , átírták.

(#109035) martin66


martin66
senior tag

Sziasztok, az új konfigom összeállításán gondolkodom és még csak néhány fix pont van. Kérlek, segítsetek, hogy milyen tápot vásároljak hozzá.

Felhasználás: Jelenleg FHD, de a jövőben 4k, de idővel 2x4K felbontás munkára. Photoshop, Illustrator, Indesign, Brackets, Office termék csomag, 3-4 böngésző megnyitva és összesen átlagosan 30-90 lappal és ez mind egyszerre (ezek a minimumok, ezen felül van, hogy még több minden megy). Gép újraindítás kb 3-5 naponta.

A Fix pont:
- Valamilyen 16Gb DDR4 RAM
- CPU: AMD Ryzen 5 X6 1600
- GPU: HD6870
- 2x1 1TB HDD

A kérdéses pontok, amit még nem tudok:
- SSD: valószínűleg: Samsung 960 EVO 250Gb (NVMe)
- Alaplap
- Táp

Ami fontosak számomra, hogy halk és gazdaságos legyen a gép.
Kb 20-30 közöttire gondolok, de nagyon nem vagyok otthon a tápokban.
Tuningolást tervezek, kb 5-15%-ot a CPU-n, de gondolom, akkor a RAM-on is kell. Kellemes nem extra tuningot akarok.

Köszi!

(#109036) YellowFlash válasza Füleske (#109005) üzenetére


YellowFlash
aktív tag

Ahahahahah :D Már meg is rendeltem erről az oldalról, mire felnéztem ide. Még kuponkódot is szereztem. :DDD Mindenesetre köszönöm a tippet! :C

Ha beregelem a tápot az EVGA oldalán, akkor gondolom külföldre kell postázni a dolgot RMA esetén?

[ Szerkesztve ]

They don't know... PepeLaugh

(#109037) sztcs válasza _Atesz (#109013) üzenetére


sztcs
csendes újonc

Köszi, tetszik a Seasonic G-360 is. 20 körül találtam is ipon-nál. Nem szeretem őket, de még át kell gondolnom.
Főleg, hogy...

--ka:

Jó a meglátásod, egy darabig csak IGP lesz és a dual channel megoldáson is gondolkoztam. Spórolás miatt gondoltam a single mode-ra, de ha maradok a kicsit olcsóbb Be Quiet! Pure Power 10-nél, lehet a 2x4GB-re költök most többet.

Még átgondolom, de köszi mindenkinek a tanácsokat!

(#109038) zsoca9208


zsoca9208
tag

evga b3 450 valóban közel 100%os teljesítményt tud leadni? jól értelmezem, hogy ami átmegy a 12 voltos kábeleken, az számít igazán? Tehát egy átlagos 500 wattos táp és eközött gyakorlatilag teljesítményben nem nagyon van különbség?

(#109039) Balu77 válasza MMIX (#109006) üzenetére


Balu77
őstag

Alakul. :D A 12 év határozottan meggyőző. De ahogy elnézem a drága hazai üzletek 3 év körülit adnak csak rá... :F

[ Szerkesztve ]

izé

(#109040) Füleske válasza YellowFlash (#109036) üzenetére


Füleske
addikt

Szívesen.
Igen.

zsoca9208 : Igen , de mi az az átlagos táp ? Ha mondjuk egy FSP hyper 500 - ra gondolsz akkor teljesítményben ugyanott van.

(#109041) zsoca9208 válasza Füleske (#109040) üzenetére


zsoca9208
tag

Igen, pl arra. Koszi a felhomalyositast :). Es hogy lehet hogy az evga ennyivel nagyobb htasfokon mukodik, kb ugyanazon az aron mint az fsp? Mi az atveres?:)

(#109042) chopin42 válasza zsoca9208 (#109041) üzenetére


chopin42
őstag

Jobb a belseje, jobb anyagok, jobb minősítés, jobb venti...magasabb ár :D

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#109043) Füleske válasza zsoca9208 (#109041) üzenetére


Füleske
addikt

Ez nem hatásfok , hanem hogy mennyit bír 12V - on.
Más gyártó , más (újabb , korszerűbb) fejlesztésű belső. Manapság az olcsóbb tápokba is kezdik rakni a 100 % közeli 12V - os teljesítményt egyes gyártók, az FSP meg még nem.

(#109044) Williams


Williams
aktív tag

Sziasztok!

Megfizethető áru, de jó minőségű tápot keresek a következő konfighoz:

CPU: i5-2500
VGA: Nvidia 1060 6GB
1x HDD, 1x ODD

Pici tartalék nem árt ha marad a tápban, egy esetleges bővítésre...

Köszönöm!

(#109045) _Atesz válasza sztcs (#109037) üzenetére


_Atesz
addikt

Ha nem játszol a géppel, tényleg csak netezés lesz, akkor jó a single channel is. Talán nagy sűrűségű BD filmeknél jönne csak ki a dual channel előnye.
Jó kis táp a G-360, az összes kondi japán, gold hatásfok, FDB venti. Szerintem ha hosszú távon gondolkodsz, akkor megéri a felárat.


martin66

Szia, ajánlat:

Be Quiet Straight Power 10 400W (BN230): fix kábeles, 80+ Gold, extra halk, 5 év garancia.

Seasonic G-450: félmoduláris, 80+ Gold, halk, 5 év garancia.


Williams

Szia, ajánlat:

Be Quiet Pure Power 10 400W (BN272): fix kábeles, 80+ Silver, halk, 3 év garancia.

Ha jut több, akkor mehet neked is a fentebbi 2 típus.

(#109046) martin66 válasza _Atesz (#109045) üzenetére


martin66
senior tag

Köszönöm a választ!

Olyan kérdésem van még, hogy van ebben még annyi tartalék, hogy ha a jövőben akarok CPU-t és GPU-t fejleszteni, akkor bírja? GPU-t akkor fejlesztek, amikor a monitort 2 éven belül 4K-ra cserélem és 4-5 éven belül 2x4K. Szóval egy középkategóriás kb 50-60e GPU lesz a jelenlegi őskövületem helyett HD6870. Amúgy néha napján egy kis játék is lehetséges.
Be Quiet Straight Power 10 400W (BN230)

(#109047) Williams válasza _Atesz (#109045) üzenetére


Williams
aktív tag

Köszönöm, meg is rendeltem!
Pure Power lesz...

:R

(#109048) zsoca9208 válasza chopin42 (#109042) üzenetére


zsoca9208
tag

Füleske

Köszönöm a segítségeteket, egy be quiet pure power 10 500w-ot rendeltem. Sajnos az evga nem volt a cégnél, ahol nézelődtem :)

(#109049) chopin42 válasza zsoca9208 (#109048) üzenetére


chopin42
őstag

Remélem jól jártál vele, használd sokáig egészséggel!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#109050) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Azért fantasztikus hogy seasnic S12-520 -at sehol nem tudok venni :(((

Felhívtam a teljes árgép és árukereső ajánlatokat, legtöbb helyen raktáron, aztán mégse nincs nekik :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.