Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89001) dqdb válasza mexel (#88998) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ráadásul az XFX-re Seasonic belsőt írnak nem FSP-t sok helyen.
A Be Quietekre vonatkozott ez a megjegyzés, a pár HEC belsős darabon kívül (Pure Power L8 500+ watt, Pure Power CM) a jelenlegi kínálatukban az összes többi FSP belsővel rendelkezik.

Csak tényleg annyi lenne a kérdésem: mi a nem jó bennük?
A választék hatalmas, rengeteg az OEM gyártó, még többen címkéznek, így az ember szeret egyszerűsíteni, és a neveket hallva ilyen gondolatmenet mentén mozogni:

FSP → jó, hiába nagyon olcsó sokszor
Seasonic → jó
Enhance → jó
Sirtec → jó
Super Flower → jó, ők még az (el)ismertséget tekintve felszálló ágban vannak
CWT → tudnak ők nagyon jót is, ha a vevő erre kéri őket (Corsair RMi), de ekkor már árban ugyanott (vagy magasabban) vannak, mint a fenti nevek, de "letolják a gatyát", ha a vevő úgy óhajtja
HEC → hasonló a CWT-hez
Enermax → régen jó, azonban most az olcsóbb kategóriában CWT van, csak a magasban saját tervezés, és innentől kezdve a bizalom egy része részemről oda (mondom ezt 2 Enermax után)

Ezek után ha azonos áron van magasabb reputációjú gyártó, aminél nem azt kell nézni, hogy vajon most ez egy spórolósra vett belső, vagy rendesen odatették magukat, akkor azt ajánlja az ember inkább, hiába nem hall panaszt a HEC belsős BQ tápokra (azt tudni lehet, hogy egyes FSP belsős modellek tervezésébe belenyúlnak, szóval az is lehet, hogy ez a panaszmentesség nem a HEC, hanem a BQ érdeme, tényleg nem tudom). De ahogyan egy ajánlott gyártó válhat idővel kerülendővé (ATNG, Enermax), úgy elképzelhető, hogy pár éven belül a HEC → jó lesz az általános mondás, ki tudja.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#89002) Graphics válasza mexel (#89000) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Minden XFX táp Seasonic belsős.

a HEC-ről nem tudok mit mondani, leírtam én miért nem preferálom, nem hiányzik belőle semmi.

@dqdb: :R Ezer hála, kiválóan összefoglaltad, amire gondolok. Azonos véleményen vagyunk, jelenleg én is így látom a "táp"ológiát :)

Az Enermax-os story azt hiszem úgy volt, hogy elkezdték felszámolni a saját gyártósoraikat, kiszervezni a CWT-felé, mert ugye már volt a kínálatban alsó kategóriában náluk ilyen belsős táp / Cyclops.... /

Aztán bekúsztak a középkategóriáig, majd amikor az Enermax kiszállt a gyártásból, akkor a CWT lett a gyártósori partner, sőt mmost már jön új drága széria is, amiben az Enermax csak tervezőként van jelen, ez fel is van tüntetve a RealhardTechX-en. /CWT (Enermax design)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#89003) Graphics válasza Graphics (#89002) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

*tárgyi tévedések jogát fenntartom :D én kb így raktam össze a történetet.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#89004) mexel


mexel
veterán

Köszönöm a kimerítő válaszokat :) Ezekkel nagyjából tisztába is voltam, hiszen a sok tápos hsz-ben ezek már le-le voltak írva.
A kérdésem viszont még megmaradt. Pl a fenti példa HEC belső: értem, hogy gyártottak jó és nem túl jó belsőt, de ez miben mérhető?
Azaz a nem jó, nem ajánlott belsőknek mi a baja? Nincsenek ellátva megfelelő védelemmel amik pl a gépet védik?
Vagy egyszerűen csak olcsó kondik és gyatra összeszerelés az ok?
Ezek tapasztalatokból jönnek? Ha igen mi volt az?
Sok HEC belső BQ táp vitt halálba gépet magával, ez a szerviztapasztalat? Vagy hamar elromlottak? Az XFX pedig nem szokott elromlani? ( nekem pl elromlott a seasonic )
Csak azért kérdezem ezt, mert érdekel a dolog, hogy ne csak annyi legyen hogy ez jó és az nem.
( pl mint sok márkatopikban:
Plazmából csak a panasonic jó, az lg és samu nem. Miért? - Csak.
Autónál: a francia sz@r és a német autó jó? Miért? - Mert csak.
Ha indokolni kellene nem mindig van megfelelő magyarázat :) A fentiek nem az én véleményeim, csak ez szokott lenni :) )
Valóban csak azért kérdezem, hogy miért ennyire általános a dolog? Vagy Vannak konkrét tapasztalatok? Mert akkor érthető.
Bocs a kérdezősködésért, nem fárasztani akarlak ezzel titeket :R , ha nincs válasz az sem baj csak szeretem körüljárni a témáket :B

(#89005) rayman2006


rayman2006
tag

Sziasztok.
Milyen tápot ajánlotok ehhez konfighoz?
Amelyik jól szerelhető, jó kábelezés.
Core i7 4790k
8gb ram.
R9 390X
2tb hdd
3tb hdd
120gb ssd
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#89006) DR|FTK|NG válasza rayman2006 (#89005) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Mennyit szánnál rá?

VGA-nak mit szólnál egy GTX 980-hoz?

(#89007) falijja válasza DR|FTK|NG (#88990) üzenetére


falijja
őstag

Lehet félre értelmezem..de a leírás szerint nincs rajtuk 6 pines csatlakozó (az a 6 tűset jelenti.?) mert akkor nekem lehet nem lenne jó, mert elvileg az r9 270 oc-n 6 tűs csatlakozó van.. :F

(#89008) rayman2006 válasza DR|FTK|NG (#89006) üzenetére


rayman2006
tag

Hát olyan 25e-ig gondolkodtam
Nekem most lett 27+ wqhd freesync monitorom van csak Ati-val tudom kihasználni freesync sajnos.
Ezért lesz Ati R9 390x de lehet az kevés 1440-hez akkor lehet R9 FURY Tri-X.
Tudom Gtx980 jobb fogyasztású.
Jelenleg az van csak kaptam freesync monitort ezért át térek ATI-ra.
Jelenleg Corsair VX450 táp van az már gondolom kevés atihoz.

(#89009) DR|FTK|NG válasza falijja (#89007) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

2db 6+2-es csatlakozó van rajtuk, ami szétszethető, úgy, mint ahogy ezen a képen is látható: [link]


rayman2006(#89008)
Super Flower FX Bronze 550W, esetleg a 450w-os
Seasonic S12II 520
NZXT Hale 82v2 550W
Seasonic M12II 520 EVO
EVGA Supernova GS 550

Jó táp az, ha nem lenne annyira öreg, akkor megpróbálnám vele(ha mégis megpróbálnád, és nem bírná a táp, akkor sem lenne semmi baj, mert lekapcoslna a tápegység).

[ Szerkesztve ]

(#89010) Vityahu


Vityahu
csendes tag

Sziasztok!

Ez a kérdés válasszatok:

FSP 500W HEXA+
vagy
FSP 500W Hyper 85+?

500ft a kül.

Köszi.

(#89011) Graphics válasza Vityahu (#89010) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hyper

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#89012) Vityahu válasza Graphics (#89011) üzenetére


Vityahu
csendes tag

Köszönöm!

akkor már csak egy az lenne a kérdésem, melyikkel járok jobban?

Árban u.a.

Thermaltake Hamburg 530W 80+
FSP 500W Hyper 85+

Előre is köszönöm.

(#89013) colossal89 válasza Vityahu (#89012) üzenetére


colossal89
tag

Nekem Hamburg van, Sirtec belsővel, csak azt éri megvenni ebből a fajtából, a HEC belű hamburgot kerüld, az öreg szerkezet legalábbis amit a hamburgba raktak belőle, az adatlapomon szereplő configot hajtja. Ultra halk és beton stabilan tartja a feszeket OC alatt is. 3 év garral vettem 1 éve. Nem használtam a hyper-t így arról nem tudok véleményt mondani, mennyire stabilan tartja a feszeket terhelve, illetve milyen halk. Hátha van aki használta már pontosan azt a típust. Remélem tudtam segíteni egy személyes tapasztalattal. :)

(Adatlapomon van a gépem)

(#89014) falijja válasza DR|FTK|NG (#88990) üzenetére


falijja
őstag

Ezek vagy esetleg [link] jobb ezeknél is...?

(#89015) lenox válasza mexel (#89004) üzenetére


lenox
veterán

Nincs tapasztalat, pont ezert olyat ajanlanak, amivel van. De ha HEC belsos BQT tapot veszel akkor te mondhatsz rola tapasztalatot, ha akarsz kiserleti nyul lenni.

(#89016) macgywer


macgywer
tag

Sziasztok!Erről a tápról mi a véleményetek?Mercury Power Supply 350W Köszi! :)

(#89017) ló úr válasza macgywer (#89016) üzenetére


ló úr
őstag

Ajtótámasznak és eselegesen papírnehezéknek tökéletes. Tápegységnek nem nevezendő fémhulladék.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#89018) ló úr válasza falijja (#89014) üzenetére


ló úr
őstag

Ez jó minőség bár volt panasz a hangjára régebben néhány vásárlónál :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#89019) Lacielvtárs válasza macgywer (#89016) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Mercury, Codegen, HKC... csak hogy néhányat említsek, melyek kerülendő ha PC-ről van szót...
Ahogy ló úr is mondja, ha lakás díszítésről van szó, akkor viszont megfontolandó a használatuk ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#89020) Alpachino válasza macgywer (#89016) üzenetére


Alpachino
veterán

Ez volt számomra a hónap kérdése....de azért azt a "táp" szócskát idézőjelbe rakhattad volna :D :C

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#89021) Balathruin válasza Alpachino (#89020) üzenetére


Balathruin
veterán

Még nem tudta, hogy elektromos virágtartóról kérdez :)

(#89022) judzsin81


judzsin81
csendes tag

tudna valaki ajánlani egy jó tápot max 19000-ért 600w és 2 szer 8 pines legyen

[ Szerkesztve ]

(#89023) DR|FTK|NG válasza judzsin81 (#89022) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

FX(+enyhe OC)+R9 280X-hez ~450w is elég:
-Super Flower FX Bronze 450W/550W
-Thermaltake Hamburg 530W
-Thermaltake Berlin 630
-FSP Hyper S 500W, 600W
-FSP Hyper M 500W, 600W
+ha nem zavar az, hogy hangos: FSP Raider S 550(sima: 80+ Bronze, S: 80+ Silver)
-Seasonic S12II 520

2db 6+2 pin-es csatlakozó van ezeken, ami jó a 6 pin-esbe(le kell venni a +2 pin-t, nem okozol vele maradandó károsodást), és 8 pin-esbe is.

[ Szerkesztve ]

(#89024) judzsin81 válasza DR|FTK|NG (#89023) üzenetére


judzsin81
csendes tag

a táp egy sapphire r9 280x toxic 3gb -hez kellene és 2x8 pines csati megy bele

(#89025) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok,

VGA fejlesztes elott allok, lehet, hogy egy R9 380 4GB-et fogok venni. Ahhoz allitolag keves a meglevo FSP SAGA+ 400-as tapom, ezert kellene helyette egy masik.

Tobbi konfig:
- AMD FX6300
- Gigabyte GA-970A-UD3
- 4x8GB Corsair DDR3 1600
- Kingston V300 120GB
- Samsung 200GB
- Hitachi 1TB

Koszi szepen!

(#89026) judzsin81 válasza sto1911 (#89025) üzenetére


judzsin81
csendes tag

én inkább ez venném meg Sapphire Radeon R9 280X Vapor-X 3GB GDDR5 384bit

(#89027) DR|FTK|NG válasza sto1911 (#89025) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Nem kizárt, hogy elbírja, de én a kora miatt(gondolom 5+) lecserélném.

Mennyit szánnál rá?
-Super Flower 450W/550W
-Be Quiet! System Power S7 400W
-Be Quiet! Pure Power L8 400W
-Thermaltake Hamburg 530
-Thermaltake Berlin 630
-FSP Hyper S 500W, 600W
-FSP Hyper M 500W, 600W
+ha nem zavar az, hogy hangos: FSP Raider S 550(sima: 80+ Bronze, S: 80+ Silver)
-Seasonic S12II 520
-NZXT Hale 82v2 550W
-Seasonic M12II 520 EVO
-EVGA Supernova GS 550
-XFX XTR 550
-CM V550S/V650S
-Super Flower Leadex Gold 550


judzsin81(#89024)
Ok. Amiket írtam, azokon van elegendő csatlakozó, és elegendően erősek is.

[ Szerkesztve ]

(#89028) edda80


edda80
tag

Szerintetek ezek közül melyik a legjobb táp?
egy
kettő
három
négy
Az a lényeg, hogy MAX 16ezer FT-ig szeretnék költeni rá!
A Configot azért leírom:
ASUS Z170-P (1151.es)
INTEL Core i5-6600 3.30GHz
Evga GTX 970 SC. Azt írják egyébként az összes GTX 970-es VGA-k honlapján hogy legalább 500W-os táp kell nekik, nem tudom hogy ez mennyire igaz. :D
RAM: HyperX 8GB Savage DDR4 2133MHz CL13 KIT
Illetve ezt a házat.
Annyit még hozzátennék, hogy se a procit sem a VGA-t és a RAM-ot sem kívánom húzni!
Monitor, hangfal fontos tényező még? :D
Engem tényleg egy nagyon megbízható táp érdekelne, ami csöndes, és legalább 5évet bírjon már ki kisebb gond nélkül! :D

(#89029) Graphics válasza edda80 (#89028) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vhogy egyiket se vennem...

Eggyel feletted irtak egy marek tapot, azokbol valogass ;)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#89030) mexel válasza lenox (#89015) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm a választ. Ahogy írtam nem veszek HEC belsős BQ-t :)
De úgy érzem valahogy rosszul tehetem fel a kérdéseket vagy túl sokat, mert úgy tűnik nem érthető amit kérdezni szeretnék.
Ha nincs tapasztalat a HEC belsővel akkor honnan tudjuk hogy rossz? ( gondolom hogy Te csak a HEC belsős BQ-ra írod hogy nincs tapasztalat)
De engem az érdekelne, hogy azzal amivel van tapasztalat, az micsoda? Miért rossz?
Ami nagyon érdekel még, megpróbálom a legegyszerűbben:
Ami nem Seasonic és FSP belsős táp azokban hiányzik valami fontos védelmi rész ami az FSP-ben és Seasonicban benne van?
( pl HEC és CWT belső - persze nem a legolcsóbb tápokra gondolok itt. Az elmúlt tizeniksz évben hozzám is került javításra nagyon sok olyan gép amik noname tápokkal volt szerelve és halálba rántotta a fél gépet. Anno amikor még üzemszerűen szerelték a boltokban a gépekbe a Vargáné féle bombákat, elég sok elfüstölt géppel találkoztam amik vittek mindent, de vinyót előszeretettel :). Azóta soha nem engedek abból ha állítok össze egy konfigot hogy tápon spóroljon az ügyfél, akkor nem szoktam vállalni, legrosszabb esetben egy olcsóbb FSP kerül be ami nincs túllőve teljesítményben, de nem szeretem a legalsó árszegmenst belőni.
Csak azért írom le ezt mert nagyon-nagyon szeretném tudni hogy mik a gondok a mostani - úgymond- "márkás" tápokkal ha pl HEC vagy CWT belsőt tesznek beléjük? PL egy Thermaltake, vagy BQ vagy Corsair stb. Szeretném ha tudnék én is válaszolni erre a kérdésre valakinek akinek pl azt mondom ne tegyen be egy 25e ft-os tápot mert annak a belsejében HEC alapú egység dolgozik. Ha rákérdez miért akkor nem akarom azt mondani hogy csak :) )

(#89031) DR|FTK|NG válasza edda80 (#89028) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

CM B500/B600 v2: CWT belsős, lehet jó, de lehet rossz is. Nem ajánlott modell, de azért egy Codegen-nél jobb.
Corsair VS550: CWT belsővel rendelkezik, nem mondanám csendesnek. Ez sem ajánlott.
Xigmatek Maverick: Andyson belsős, nem kifejezetten jó.

300w elég lesz. Az 500w-ot a gagyi tápokhoz írják.
-Super Flower 450W
-Be Quiet! System Power S7 400W
-Be Quiet! Pure Power L8 400W
-Thermaltake Hamburg 530
Ezekhez fog kelleni egy molex -> PCI-E 6 pin átalakító(általában adnak ilyet a VGA-khoz):
-Super Flower 350W
-Be Quiet! System Power S7 350W
-Be Quiet! Pure Power L8 300W
-Thermaltake Munich 430
-Seasonic Eco 430W

Az SF-hez és a Seasonic-hoz 5 év garancia van, a többihez 3.

[ Szerkesztve ]

(#89032) Graphics válasza mexel (#89030) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem nagyon tudunk tapasztalatot. En se veszem es nem ajanlom, a kikovezett uton vannak elismert tapbelsok, azokat ajanljuk, ezert se nagyon van olyan tulaj itt , aki hecet vett volna.

A CWT-sekkel sincs baj, csak olcsobbak se ajanljuk ott, ha ugyanannyiert van ismertebb.

Az olcsosag pl abban nyilvanul meg, hogy egyszerubb a kapcsolas, gyengebb tajvani kondik vannak, neha nonamr kondik.

De ezek a muszaki dolgok amiket pl egy laikusnak Te is hiaba adsz tovabb.. Max annyit ert meg belole hogy ha mondjuk a Seasonicban Japán kondi van, abbol arra gondol o az jo..

A HECben a BQnal tajvani Capxon es Teapo kondik vannak, kozepes minoseggel.

Es korbeerunk, erre megint nem tudok mit mondani, hogy miert ne vegyen az ember ilyet, vsgy miert vegyen.

Ha van 25ezer forint, nem az ismeretlenebbet veszem. Ennyi... Mondd ezt neki. Vagy mondd el neki a kondikat, n tudom.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#89033) edda80 válasza DR|FTK|NG (#89031) üzenetére


edda80
tag

Áh köszi szépen! :) Akkor super flower lesz, azt tényleg sokan ajánlgatják és akkor a 450W-s lesz! :)

(#89034) dqdb válasza mexel (#89030) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha nincs tapasztalat a HEC belsővel akkor honnan tudjuk hogy rossz?
Ez a saját prémium márkájuk (a HEC-CompuCase-CIT egy céget jelent), ők küldték el tesztelésre úgy, hogy nem teljesíti az ATX szabványt (az ilyen típusú nem teljesítés egy HDD-t meg tud kissé tépázni), és a magyarázatuk szerint nemcsak ezzel a konkrét példánnyal volt probléma, hanem a designban valamivel (a cikk alapján egy 150 fontos tápról van szó). Ráadásképpen volt, amikor Cougar néven minőségre teljesen mást szállítottak Európába és mást Amerikába.

Vagy itt van ez a videó, ahol a 400 wattos tápjuk 350 wattos terhelésnél pukkan el. Láttál te már olyan olcsó, nem öreg FSP-t, ami nem tudja a ráírt teljesítményt leadni tartósan? Mert nekik vannak tényleg olcsó darabjaik is.

A HEC néven futó kondenzátorokról semmi jót sem hallani, bár igaz, ilyennel egyik HEC belsős tesztben sem találkoztam, csak az abszolút noname/kerülendő/ajtótámasz kategóriát bemutató tesztekben.

Szeretném ha tudnék én is válaszolni erre a kérdésre valakinek akinek pl azt mondom ne tegyen be egy 25e ft-os tápot mert annak a belsejében HEC alapú egység dolgozik. Ha rákérdez miért akkor nem akarom azt mondani hogy csak :) )
Mondd azt, amit én írtam: mivel a HEC hírneve kissé kétes, te nem tudsz minden modellt egyenként megvizsgálni, ezért inkább olyan gyártót ajánlasz helyette, aki garantáltan jót ad. 6-7e forinttól felfelé nincsen olyan árkategória, ahol ne lenne alternatíva.

Abban teljesen biztos vagyok, hogy bármelyik HEC belsős táp az extrém gagyi tápokkal ellentétben nem rántja magával a fél gépet, de másban már nem. Tesztek szerint a HEC belsős BQ jó darabnak tűnik, de a fentiek alapján nyugodt szívvel mégsem tudom ajánlani, mert ott motoszkál a fejemben a mi van ha, mégsem kérdés.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#89035) Graphics válasza dqdb (#89034) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez a videóteszt nagyon korrekt, ebből is látszik, hogy az "500"-as táp már 275-nél pukkan... Vicc.

A HEC látványosan füstölt el az is igaz :D ,de az még vmi ultrarégi passzív PFC-s.. Talán a Rasurbokban vagy a HKC-nél láttam ilyen konstrukciót még most is...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#89036) sto1911 válasza DR|FTK|NG (#89027) üzenetére


sto1911
veterán

Van az mar talan 7 eves is :)
Igazabol nem is neztem most milyen aron mennek a tapok, nyilvan az olcson jot tipust keresem :D viszont lehetoleg minel halkabb legyen.

Ja, es also tapos hazam van.

(#89037) DR|FTK|NG válasza sto1911 (#89036) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Azok egész olcsóak(mihez képest? :D), amiket írtam. Az SF Leadex, az EVGA GS és az XFX XTR félpasszív tápok(bizonyos hőfok alatt kikapcsolja a ventijeit), de a többi sem arról híres, hogy hangos lenne(kivétel a Raider, de tűrhető).

SF FX Bronze 450/550, TT Hamburg 530, BQT! S7 400W/L8 400W ~ 15k
FSP Hyper S 500/600, FSP Hyper M 500, TT Berlin 630W ~ 17-18k
FSP Raider S 550, FSP Hyper M 600, Seasonic S12II 520 ~ 20k+XFX TS 550 is 20k körül van(erre régebben sok volt a panasz, de mostanában csak jókat hallottam felőle)
NZXT Hale 82v2 550W, Seasonic M12II 520 EVO ~ 23-25k
A többi(CM, XFX, SF Leadex, EVGA) ára 30-32k körül mozog.

[ Szerkesztve ]

(#89038) falijja válasza ló úr (#89018) üzenetére


falijja
őstag

És erről mi a véleményetek...? [link]

(#89039) Grózi válasza falijja (#89038) üzenetére


Grózi
veterán

Ezért a pénzért sokkal jobb belsejű tápot is kapsz,ami új konstrukció.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#89040) sto1911 válasza DR|FTK|NG (#89037) üzenetére


sto1911
veterán

20-ban meghuznam a hatart, megnezegem az az alatt ajanlottakat, koszi szepen!

Mondjuk igy marka alapjan az FSP Hyper S 600-at megnezem kozelebbrol.

[ Szerkesztve ]

(#89041) mexel


mexel
veterán

Nagyon köszönöm a korrekt válaszokat! :R Azt írtátok hogy nincs igazi válasz, de nekem ez pont jó válasz pl: gyengébb minőségű kondik. Ilyesmire voltam kíváncsi. Látni látom a képeken hogy pl Teapo kondi van a tápban, de nem tudom hogy annak örüljek vagy ne :D Így már tudom ezt is. Ez akár elég indok lehet :)
Akkor érthetem úgy hogy ez a kategória nem annyira azért nem ajánlott mert látványosan hiányzik a védelem, hanem inkább a bizonytalanabb minőségű felépítés a gond. ( a videó is látványos :) )
Köszönöm mégegyszer.
Már csak egy kérdés:
Azt hiszem magamnak egy XFX-et veszek ezek után, remélem a hangjával nem lesz gondom.
A kérdés, hogy miben különbözik az XFX TS és az XFX Pro verzió? Azt látom hogy a TS-nél nincs különválasztott 12V-os ág, de azon kívül nem tudom melyiket érdemes választani.
Pro-t már kevés helyen látok, inkább a ts-t ( talán újabb?) és arra 5 év gari van.

(#89042) falijja válasza Grózi (#89039) üzenetére


falijja
őstag

És 10 ezerbe jó vétel lenne...?
cpu.: i5 2500k
alap.: shaphire z68 platinum
1 tera winyó
r9 270 oc vga

(#89043) Graphics válasza mexel (#89041) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

TS az újabb, a Pro a régebbi, ezt már kifuttatják, habár még lehet elvétve.

A TS-ből van Bronze és drágább Gold kiadás is. a Bronze-ra talán volt panasz a hangja alapján, ennek azért nézz utána, mert ugye hangérzékeny a dolog.

Habár a hozzászólásokban a hangtalanságot írják.
Amúgy nem osztott ágas, ez biztos. A proval megegyező belső van benne

Pro átnevezés a TS, új széria, a venti esetleg ami változott benne, de a teljesítmény azonos. / Utánanézek

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#89044) falijja válasza falijja (#89042) üzenetére


falijja
őstag

Vagy esetleg ez jobb ...?[link]

(#89045) Graphics válasza falijja (#89044) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezer éves... és nincs készleten.

Amúgy miért variálsz, nem ajánlottak már tápot? :U :)

Ha tudtunk volna jobb vételt , szólunk, hidd el.

2 napja kaptál egy elég hosszú listát :) [link]

Kár ennyit spórolgatni a tápon... Vegyél akkor egy Super Flower FX Bronze 350-est, még az is bőven elviszi..
Ha van 10 ezer tápra, akkor szerintem +2260 Ft-ot még rá bírsz fogni a projectre

És igen, bírni fogja.

Annyira felesleges ilyen 600W-os tápokat nézegetni... Mikor a géped tesztprogramok alatt fog talán 250W-ot fogyasztani.. Valós körülmények alatt meg 200W-ot se...

Válasz adott.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#89046) falijja válasza Graphics (#89045) üzenetére


falijja
őstag

Oké na, csak van időm még megérkezik a többi cucc is, és nézegetem ezeket is... :DDD

(#89047) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Annyi SF 450W-ot ajánlottunk PCX-ről már megint elvitték az összeset. :DDD

Szerintetek ez ugyanolyan full fekete lehet? [link]

Holnap délig rendelnék tápot, remélem PCX-en újra lehet kapni.

(#89048) Grózi válasza falijja (#89046) üzenetére


Grózi
veterán

Csatlakozom Duliee véleményéhez.Én egy 450/550-s Super Flowert vennék a helyedben.A kisebb is bőven elég,de a lelki békéd kedvéért vehetsz 550-t is! :DDD

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#89049) Graphics válasza Grave_444 (#89047) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ja, viszont csak 3ev gari

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#89050) T0rnad0 válasza Graphics (#88693) üzenetére


T0rnad0
addikt

Köszönöm a segítséget, végül egy Seasonic S12II 520 lett a befutó :) Miután megrendeltem, el is tűnt a nagyobb oldalakról, lehet kifutó lett.

Z Fold 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.