Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Gyuri27 válasza 14adam (#397) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha jó az ára jó táp az. Ha az új árat nézzük pl egy apn jobb választás tud lenni.
Egy 80+-s táp hatásfoka miért gyenge?

Amd - Radeon - Ryzen

(#402) vzsryl válasza Gyuri27 (#401) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A hatásfoka nem 80+-os: [link]
Ráadásul egyre több pusztul el emiatt: [link]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#403) Gyuri27 válasza vzsryl (#402) üzenetére


Gyuri27
félisten

A gln bél az 80+. Ebbe meg az van. Más gyártóknál is megy tönkre táp (mint ahogy vga, lap és ram is). A lényeg az az, hogy ne vigyen magával semmit.
Én használom és teljesen meg vagyok vele elégedve. Igaz én akkor vettem még amikor ez 9-10k volt és a gp-k bsII-t nem kicsit voltak drágábbak. A régi 70-75%-s fsp-t meg nem akartam 8-9k-t megvenni. Van egy bsII 400-s is (akkor az volt akciós 10k :DDD ). Mindkettő hibátlanul müködik.

Nyilván ma már az ára miatt nem éri meg ahogy előbb is írtam.

Amd - Radeon - Ryzen

(#404) vzsryl válasza Gyuri27 (#403) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A 400-60GLN tényleg ott van a 80plus.org listáján. Furcsa, hogy akkor a giga miért nincs ott.
Viszont a tönkremenéses dolog nem olyan egyszerű, mint gondolod. A SuperB460-ak mostanában tényleg tömegesen pusztulnak el, mert elérték azt a kort, amikor előjön a hibás CapXon kondi bibije. Elvileg az újabbakkal már nem lehet ilyen probléma, de attól Én még óckodok tőle. Inkább APN-t javaslok, vagy ha aprók között kell nézelődni, akkor HLN-t, PNF-t stb...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#405) Gyuri27 válasza vzsryl (#404) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az ár miatt nyilván az apn jobb.
Amig garis nincs probléma, csere és kész.
Ha nekem valamelyik megdöglik irány didy és javitás. Ne kérdezd melyik guru még az első bs 350-t újrakondizta. Örök élet meg egy nap olcsón. :DDD
A hln, pnf-k valóban jók. De azoknak meg tényleg gyenge a hatásfoka. Meg mivel régiek már ott is előjöhet bármi bibi.

Amd - Radeon - Ryzen

(#406) agemate válasza vzsryl (#398) üzenetére


agemate
addikt

Ennek örülök, remélem sokáig szolgál még. :R

(#407) tora2427


tora2427
csendes tag

Sziasztok!

Vga csere előtt állok és azt szeretném megtudni a jelenlegi tápom elbírná-e az új karit és mennyire jönne meg a hangja a terheléstől?

TÁP: Seasonic S12 430W
VGA: HD 4850 ----> gtx 460 1Gb OC
Ram: 4 gb DDR3 1666
CPU: Phenom2 X4 945

Azt olvastam, hogy a 460-as Geforce-nak legalább 24A kell a 12+ ágon. Az én tápomban ez ketté van osztva ha jól tudom, ez nem probléma?

előre is köszönöm :R

(#408) 14adam válasza Gyuri27 (#403) üzenetére


14adam
addikt

Talán johnny guru fórumán írták,hogy a gln-ből két fajta készült. A régi 80% alatti az új meg 80 fölött van egy picivel. Ezt úgy szokták jelölni,hogy zárójelbe utánna írják (80). Bár még tesztet nem láttam róluk :U

(#407) tora2427 elég lesz. A két vga fogyasztása megegyezik szinte

[ Szerkesztve ]

(#409) vzsryl válasza Gyuri27 (#405) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Sztem. még a döglés előtt vidd el didyman-hez, mert írta is a cikkében, hogy akár veszélyes is lehet a gépre.

(#406) agemate: A Seasonic bél biztosan sokáig fog még szolgálni. :K

(#407) tora2427: Annak a VGA-nak játékok alatt bőven elég 12-13A, és maximális terhelésen is max 15A. Íme a GTX460 fogyasztása: [link]
Még a gyárilag durván túlhajtott modellek is 180W alatt megállnak fogyasztásban. 15A=180W.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#410) tora2427


tora2427
csendes tag

Köszönöm a segítséget :R :R már lejárt a 3 éves gar a Seasonicra de nem nagyon szeretnék megvállni tőle, remélem még 1-2 évig bírni fogja

(#411) Steve1979


Steve1979
csendes tag

Sziasztok,

tudnátok mondani véleményt az alábbi tápról:

ANTEC True380SP
max 380W with PFC
sok sata-s csatival

egy egyszerű, alap 2 magos gépem van, semmi tuning, giga 8600gt-vel

köszönöm

:R

COMMODORE gépeket veszek ! C128 és AMIGA előnyben !

(#412) Hopo82


Hopo82
tag

Hali all valaki segítene nekem abbna hogy ez a táp elég nekem q6600 procihoz meg a gigabyte hd 4670 1gb dd3 zallman fan karihoz ha a procit 3ghz-re akarom húzni. a táp a következő:Stability Power LPK12-30 450W

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

(#413) VaMik


VaMik
tag

Sziasztok!
Milyen márkájú tápot tudnátok ajánlani nekem 500W körüli teljesítmény értékkel? Mert sok rosszat olvasok itt a fórumon sajnos.

(#414) kfron válasza Hopo82 (#412) üzenetére


kfron
aktív tag

Az a táp nem jó...

Ez már inkább.

(#415) kfron válasza VaMik (#413) üzenetére


kfron
aktív tag

Chieftec gps-500 A
FSP 500-60APN 85+
Corsair 400
SeaSonic SS400ET

(#416) aimettirlz válasza Dyno (#363) üzenetére


aimettirlz
tag

Én ilyet nem mondtam... csak megosztottam az elvileges jótanácsot és kíváncsi voltam más véleményre is mert tisztában vagyok az FSP márka névvel... azért köszi :))

® aimeTTi atticuS ™

(#417) Krisinto válasza VaMik (#413) üzenetére


Krisinto
őstag

Milyen árban gondoltad?
Milyen confighoz tervezed?

kfron:
Azt a GPS-t te sem gondoltad komolyan ugye?

[ Szerkesztve ]

(#418) Dyno válasza aimettirlz (#416) üzenetére


Dyno
veterán

Véleményre?Mindenből van hibás kevésbé jól sikerült, de azelső hsz.-ben is levan írva nem azért árkás a táp mert nem döglik be, hanem ha bedöglik 90%-ban nem visz magával más hardver-t, nem úgy mint egy gány rossz minőségű táp, ami esetlegesen évekig elmegy hiba néélkül aztán egyszer csak puff volt egy géped, volt sok fontos adat a vinyódon.

(#419) aimettirlz válasza Krisinto (#417) üzenetére


aimettirlz
tag

az elég ritka változat asszem, nekem a GPS-450AA volt sokáig, hibátlanul működik most is csak másnál... és mostanában az 550-AA-t lehet már kapni... nm hallotta még rosszat egyik felől sem :R

® aimeTTi atticuS ™

(#420) Dyno válasza Krisinto (#417) üzenetére


Dyno
veterán

kfron:
Azt a GPS-t te sem gondoltad komolyan ugye?

Keressél utána, mért ajánljuk, itt a topikban a válasz, azokat amik A-ra végződnek,de egy darabra azok rendben vannak
Jó ideje nem voltál erre, legalább elötte az uccsó 20-30hsz.-t olvasd mert mindig vannak új dolgok.

(#419) aimettirlz : Amiket leírtál öreg tápok 360W-t tudnak max a 12V-os águkon, amiről most szó volt azok a GPS-400/450/500/550A nagyon nem mindegy.És nem ritka hanem most jelentek meg.

[ Szerkesztve ]

(#421) Krisinto válasza Dyno (#420) üzenetére


Krisinto
őstag

Bocs, jogos!
Bár fura, hogy ilyen, viszonylag régi szériás tápoknál még tapasztalhat az ember újdonságot.
Mondjuk nekem az AA-ra végződőkkel sem volt gondom, csak a hangjuk nagy egy kicsit.

(#422) vzsryl válasza Krisinto (#421) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az AA is teljesen rendben volt, csak mára már elavultnak számít, pl a sima A-shoz képest is jócskán.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#423) aimettirlz válasza Dyno (#418) üzenetére


aimettirlz
tag

értelek... ezzel tisztában vagyok énis és ezt az utat követem természetesen... :))

® aimeTTi atticuS ™

(#424) aimettirlz válasza Dyno (#420) üzenetére


aimettirlz
tag

Igazad van, elnéztem egy A-t valószínűleg így van ahogy írtad akkor... :R

® aimeTTi atticuS ™

(#425) Dyno válasza Krisinto (#421) üzenetére


Dyno
veterán

Nem kell ám kételkedni itt a dolgokban és kombinálni, korábban már itt kitárgyaltuk, tehát a félreértések elkerülése végett, ezek új tápok amik ugyan úgy Delta belesek, de közünk nincs a régiekhez, elég erősek a 12V-os ágon:

GPS350A@25A@300W
GPS400A@30A@360W
GPS450A@33A@396W
GPS500A@36A@432W
GPS550A@41A@492W

Kábelek mindegyiknél 50cm hosszúak tehát alsó táposba is jó az összes típus.

Csatlakozókkal is jól elvannak látva, de ITT MINDEN MEGTALÁLHATÓ!

A hatásfoka pedig a CTG-vel van egy szinten tehát CX400 szintje is körülbelül.

[ Szerkesztve ]

(#426) VaMik válasza Dyno (#425) üzenetére


VaMik
tag

Látom te nagyon értessz a dolgokhoz :) Csak megkérdezem már, hogy a CTG - 80P szériás tápok milyen belsővel bírnak és ajánlott vételnek számítanak e?

(#427) joecontra


joecontra
addikt

Üdv!

Alábbi konfighoz tudnátok valami jóféle tápot ajánlani?

Konfig:

Alaplap: ASUS M4A77
CPU: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2600 MHz (13 x 200) 5000+
CPU hűtő: Arctic Cooling Freezer 64 Pro PWM
Házhűtő: Arctic Cooling FAN 9 PWM ház hűtő 9 cm
RAM: Kingmax DDR2-800 (400 MHz), 2 x 1 GB
VGA: Asus EN6200LE (NVIDIA GeForce 6200 LE)
HDD: 1. meghajtó - SAMSUNG SP1614C (149 GB);
2. meghajtó - SAMSUNG HD103SJ (931 GB)
3. meghajtó - (idővel majd 2 TB)

J

(#428) vzsryl válasza Dyno (#425) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A Mid tower-ekbe talán elég lenne 50cm, de Full tower-ben kizárt. Nekem az Utgardban épphogy elég lenne, mert még a PNF 52cm-es CPU csatlakozója is elég neccesen ér fel az alaplap mögött elvezetve, és ez a ház kisebb még a CM690-nél is pár cm-el.

(#426) VaMik: Sirtec beles, minőségi.

(#427) joecontra: Hali!

FSP 350-60APN.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#429) Dyno válasza vzsryl (#428) üzenetére


Dyno
veterán

Jólvan, én nem tudom ezeket a méreteket.
Lényeg múlthéten kellett összeraknom egy konfigot:
i5 750@3,2GHz
2x2GB Kingmax HyperX 1600
5770CF
és két darab egy terrás WD vinyó, típust nem tudok

CM690-be került a konfig és GPS550A tápot kapott a gép, kábel elég volt.

[ Szerkesztve ]

(#430) ImI87


ImI87
őstag

Sziasztok!

Egy tisztességes HTPC-be keresek tápot, de amikre hírtelen gondoltam, azok teljesen eltűntek a boltokból. (Enermax Modu82+ 425W, éscorsair HX450) :(

Ami fontos, hogy 400W körül legyen, moduláris kábelekkel, és v.mi modern fejlesztés. Tudnátok v.mi jót javasolni? :F

Köszi! :R

(#431) lsc válasza ImI87 (#430) üzenetére


lsc
nagyúr

Ez [link] nem biztos hogy van, vagy ez [link].

Az élet kegyetlen .

(#432) zoli03 válasza ImI87 (#430) üzenetére


zoli03
őstag

Itt elvileg van Enermax, Corsair-t már csak használtan találsz, már nem gyártják, de nagyon ritkák.

(#433) ImI87 válasza lsc (#431) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi mindkettőtöknek! :R

Amúgy nem is nagyon léteznek ilyen kifejezett HTPC tápok? Esetleg kisebb méret, 300W körüli teljesítmény? Szerintem igazán gondolhatnának a gyártók a piac ezen szegmensére is. :U

(#434) joecontra válasza vzsryl (#428) üzenetére


joecontra
addikt

Üdv!

Ezen 2 sata csati van, nekem idővel kéne majd egy 3-ik is. Amúgy jónak néz ki.

J

(#435) vzsryl válasza ImI87 (#430) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

A Cooler Master Silent Pro 500W ugyan nem túl modern darab, viszont 80+ Bronze-os a hatásfoka, nagyon halk és moduláris is, továbbá árban verhetetlen, ~21k.
Vagy ha mindenképp számít, hogy modern fejlesztés legyen, akkor még ott van a Be Quiet Straight Power E7-480 CM, ami kb. 25k. Ez 230V-on már a 80+ Silver hatásfokot nyaldossa, nagyon halk és FSP gyártmány, viszont jobb minőségű, mint az azonos kategóriájú FSP, pl: Everest 500W.
Az eddig felsorolt moduláris 400-500W körüli tápokon kívül nincs egy sem, ami normális minőségű és modern.

(#434) joecontra: Akkor veszel egy molex-sata elosztót, pl van olyan is, hogy 1 molexből csinál 3 satat.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#436) joecontra válasza vzsryl (#435) üzenetére


joecontra
addikt

Köszönöm a választ! :R

(#437) Steve1979 válasza Steve1979 (#411) üzenetére


Steve1979
csendes tag

semmi? :(

COMMODORE gépeket veszek ! C128 és AMIGA előnyben !

(#438) Dyno válasza Steve1979 (#411) üzenetére


Dyno
veterán

CWT beles, tehát megbízható táp, géped alá bőven elég, géped 150W-nál nem igazán eszik többet.

(#439) ko9


ko9
addikt

Sziasztok!
Egy AsRock 880G Extreme3 - PhenomII 550BE - 3giga DDR3 1333as memó - Zotac GTX460 768-as videókártya, és egy vinyó mellé mekkora táp elég? És abból a méretből ár/érték arányba mekkorát éri meg venni?
Köszönöm a segítséget!
Üdv: Ex

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#440) szumo


szumo
senior tag

Üdv!

14adam mit tudtok az új LC-power tápokról?
Régen nem adtam volna egy (j)lyukas garast se értük, de az idők változnak, már kodegányból is láttam pfc-s verziót, ami mondjuk engem nem nyugtatott meg. Ráírni sokmindent lehet.

Irodai gépekbe kellene, és hiába a legolcsóbb ház + FSP 350, a megrendelő sokallja.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#441) 14adam válasza szumo (#440) üzenetére


14adam
addikt

codegenből volt/van egy két jó fajta.

Az lc power is már kezd macron belsővel foglalkozni ami megbízhatóbb de annak meg kondi bajai vannak leggyakrabban. Én inkább azt mondom,hogy inkább valami delta tápot tegyetek bele vagy hipro-t. Ezeket már pár ezer ft-ért utánnad dobják

Más: Van nálam most egy Fsp zen,még az első szériás amit nagyon lekellet terhelni,hogy elinduljon. Rákellet még aggatnom 3dvd olvasót,hogy elinduljon p4-es alatt (pentium4+ 9800pro) :D Valószínü,hogy meg is veszem

[ Szerkesztve ]

(#442) Qru válasza ko9 (#439) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy márkás, jó minőségű 400W-os bőven elég (még ha tuningolsz akkor is). Pl:

Chicony Hipro 380W
FSP 400APN
Chieftec CTG-400
Corsair CX400

#nincsbennetarcsi

(#443) szumo válasza 14adam (#441) üzenetére


szumo
senior tag

Ah megnéztem az FSP és a hipro közt, mintegy 200HUF a különbség, és akkor már a 80+ os FSP. Az LC-power azért érdekelt volna, mert házzal együtt egy 10e-es, amit pedig én néztem, az majdnem 14e HUF. Igazság szerint nem akarom megreckírozni a kodegány ház táp kombót, mert nem tudom mit kapok bele tápot.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#444) 14adam válasza szumo (#443) üzenetére


14adam
addikt

hát a 10k-s lc power táp+ház kombóhoz biztos,hogy valami rossz minőségü táp van mellé. A codegenhez még értelem szerüen codegen táp társul ami kaki, a jó tápjukért meg is kérik az árukat :U Hát passzolom,hogy mi legyen. 10k-ért házzal együtt nem nagyon van jó.

Gigabyte m1 m2 m3-hoz adnak 420-as tápot és 13k. Csak jó lenne tudni,hogy milyen táp van mellé. Felkell hívni egy boltot : [link]

Gondolom fsp pnf táp nemérdekli? az most van egy eladó ithon :U

[ Szerkesztve ]

(#445) ko9 válasza Qru (#442) üzenetére


ko9
addikt

Köszönöm Mester a válast, megfogadom :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#446) szumo válasza 14adam (#444) üzenetére


szumo
senior tag

Meglesz, mert ma jön az illető levéglegesíteni az árajánlatot, és a darabszámot.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#447) MMIX válasza 14adam (#441) üzenetére


MMIX
addikt

"Az lc power is már kezd macron belsővel foglalkozni"

Ezt hol halottad? Én arról tudok, hogy az olcsó tápjaikban Huntkey-t és Great Wall-t használnak, a drágábbakban meg Andyson-t és CWT-t.

(#448) 14adam válasza MMIX (#447) üzenetére


14adam
addikt

francia oldal számolt be pár hónappal ezelött valami új lc power tápról ami kicsi volt 400 vagy 450-es és macron bél volt benne a kommentek szerint. Bár,hogy ebből mi igaz nemtudom :U

(#449) MMIX válasza 14adam (#448) üzenetére


MMIX
addikt

Ahogy egy régi biztosítós reklámban mondták: "Egy zár nem zár". Egy forrás nem forrás :) .

(#450) Fboy


Fboy
aktív tag

Sziasztok,

Úgy tűnik meghalt az fsp tápom és kellene egy újat vennem. A konfigom az adatlapomnál, ehhez szerintem elég lesz egy 400 wattos. Milyet tudnátok ajánlani?
ezt néztem egyelőre:
Chieftec GPS-400AA-101A
esetleg Fsp 400W FSP400-60APN Active PFC 80+ (400W)
vagy ez GIGABYTE Superb 460W
nem tudom milyenek a gigabyte-ok
ár 10, max 15k legyen. hasonlóan halk legyen mint az fsp, ugyanennyi csatlakozó és ne haljon meg 3 év után:)
fogok kapni ennyiért ilyet?
(előny ha fekete)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.