Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59001) privacy99 válasza Graphics (#58995) üzenetére


privacy99
senior tag

Köszi :R

Ajajj, remélem nem negatív emlékek :D

[ Szerkesztve ]

(#59002) marcusa válasza syberia (#59000) üzenetére


marcusa
addikt

Hát, ha már cserélek, nem szívesen átalakítóznék.. Lehet picit tovább viszem az árat, és az egyel nagyobb változata lesz: http://www.hardverker.hu/catalog.php?product_id=414751
Ez is ajánlott még?
Köszi :R

:-)

(#59003) Morris válasza marcusa (#59002) üzenetére


Morris
veterán

Ez is nagyon jó és tovabbra is ajánlott!

(#59004) marcusa válasza Morris (#59003) üzenetére


marcusa
addikt

Köszi neked is :R

:-)

(#59005) syberia válasza marcusa (#59002) üzenetére


syberia
veterán

Ez még tutibb és itt megadják rá az 5 évet, később erősebb vga is simán mehet alá. :D

https://howbad.info/

(#59006) jeni válasza marcusa (#59004) üzenetére


jeni
félisten

Ha a hardverkertől veszed akkor csak a regisztráció után lesz csak a 2 éves XFX garisra 5 év gari
ezt az Iponban vagy a Merlinhardvernél olcsóbban veszed meg akkor ezzel nem kell foglalkoznod mert eleve úgy kapod meg,hogy 5 év garanciás,ők ezt megoldják helyetted.

[ Szerkesztve ]

(#59007) marcusa válasza jeni (#59006) üzenetére


marcusa
addikt

Köszi, a Merlin-es ár nem is rossz... :)

:-)

(#59008) Nova91


Nova91
tag

Sziasztok!

Össze szeretnék rakatni egy haswelles új gépet és sokat keresgéltem a tápok közül. Sokat olvastam a kommenteket és nagyjából tudom mik az ajánlások, de egy bizonyos boltban rakatnám össze a gépet ahol a 8 lehetséges tápok közül 4 van: Thermaltake thoughpower TP-550P, Seasonic S12II, Aurum S gold, XFX Pro. ezek mind FSP vagy Seasonic belsősek. 550 W körüliek mind. Az árat 20 körülre toltam ki.

2 Kérdésem lenne:

1. Ti melyiket vagy melyikeket ajánlanátok?Amennyiben ha valamelyik valamiért nem jobb vagy jobb kérlek írjátok le, hogy miért. (Seasonic-kal az a bajom, hogy a többihez képest kevesebb védelemmel van ellátva, ami vagy hasznos lesz nekem vagy parasztvakítás, de szempontnak vettem, illetve Bronz fokozatú úgy mint az XFX. A másik kettő rendelkezik a legtöbb védelemmel illetve arany minősítésűek.)

2. Nem mindegyik Haswell ready ami nem tudom mennyire probléma, fontos, hogy választásnál erre az ember oda figyeljen?

Előre is köszönöm a válasz(oka)t!

(#59009) Kroni1 válasza Nova91 (#59008) üzenetére


Kroni1
veterán

Mindenképp 100% Haswell ready-t vennék, különben előfordulhat, hogy cicergést fogsz hallani, ami elég idegesitő tud lenni.

Én is ilyesmivel szívok, bár AMD fronton, de ugylátszik azzal is van az ujabb procikban már egy olyan energiatakarékosság, (asszem a C6 state) amit a régebbi tápok még nem kezelnek tökéletesen...

(#59010) dReFiX


dReFiX
senior tag

Hali, adott egy CHIEFTEC GPS-450AA-101A 450W táp, ezt a configot szeretném ellátni vele, szerintetek menne a dolog ? Elég szoros a keret és nem szeretnék csak végső esetben cserélni.

ASRock B85M-HDS
Intel Core i5-4440
GIGABYTE Radeon HD7850 OC 1024MB
KINGSTON 2x4GB DDR3 1600MHz

(#59011) marcusa
kapkodás, sorry

[ Szerkesztve ]

(#59011) marcusa válasza dReFiX (#59010) üzenetére


marcusa
addikt

Mindezt a melyik tápegységet vegyem topic-ba? ;]

:-)

(#59012) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Félig off:
Az FSP Raider 550-nek bírnia kéne egy GTX460-at, nem?
Dupla tápot igénye a kártya, de azért...
Maximum három hónapja vettem a tápegységet.

Mellette még van:
2 DVD meghajtó, 1 SSD, 1 HDD, FX6300 processzor, 12 GB RAM, ASUS M5A78L-M/USB3

A probléma, hogy netezés közben az egér megáll/lefagy és pár másodperc múlva a gép újraindul.
Szóval mióta a videó-kártya a gépben van.

Az automata újraindítást most kikapcsoltam, szóval ha lesz kék képernyő, többet fogok tudni, de úgy gondolom a tápnak bírnia kéne. :F Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#59013) TGWH


TGWH
őstag

Estét.
CTG 500 80p-t egy-két ezres veszteséggel ha eladnám, milyen tápot tudnék venni egy gtx570-es vga-hoz? Szegény ctg ugye nem bírja két ágon 20-20 amperral :D
16-20 ezres kategória, amivel jó pár évig nem lesz gondom. Valami minőségibb darab, ami nincs túlárazva, ötletek? Jelenlegi konfigom a profilomban olvasható.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59014) Graphics válasza TGWH (#59013) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Seasonic S12II-620
XFX PRO 550

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59015) bonifa333


bonifa333
aktív tag

Sziasztok!

A kérdésem, hogy a Seasonic S12II-620 tudja az új haswell procikat lekezelni rendesen?
Sípoló hang nem jön belőle?

Köszönöm a válaszokat

BUÉK

(#59016) syberia válasza dReFiX (#59010) üzenetére


syberia
veterán

Kondikat nézd át benne, simán vinni fogja.

https://howbad.info/

(#59017) Graphics válasza bonifa333 (#59015) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mindegyik táp tudja. Csak a C6/C7 állapotot nem, keress rá, sokszor volt rola szo.

Azzal a táppal gond nélkül fog menni..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59018) bluyoo válasza Fancy-boy (#59012) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Röhögve ki kellene szolgálnia még stressz teszt alatt is, nem hogy böngészés közben.

Bazinga!

(#59019) dReFiX válasza syberia (#59016) üzenetére


dReFiX
senior tag

rendben meglesz, köszi !

(#59020) Kroni1


Kroni1
veterán

Ha csak a tudását nézzük és az árat nem (mert némileg túlárazottnak mondják) akkor ez a Greatwall beles Corsair CS450M szerintetek mennyire lenne jó választás? Ha lehet csaki a Corsair márkában gondolkodom, moduláris, és haswell komp. táp kellene, a Gold minősítés és az 5 év gari is mellette szólna.. Vélemények? :F

(#59021) Graphics válasza Kroni1 (#59020) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Great Wall... ezen a ponton mondom azt, hogy felejtős... Nem venném meg...bármennyibe is kerül... pénzt nem adnék érte...

Akkor inkább nézz AX-et... de inkább tennék egy Seasonic G450-est oda..
AX-en kivül én Corsair tápot nem tudom ajánlani, túlárazott... ugyanolyan árban kapni Enermax, Seasonic, FSP gyártmányú tápot!

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59022) MMIX válasza Kroni1 (#59020) üzenetére


MMIX
addikt

Ipon 5 évet ír, de a gyári 3 év.
Corsair RM van még Gold és full moduláris. 26300 Ft. , 5 év garancia.

[ Szerkesztve ]

(#59023) MMIX


MMIX
addikt

Cooler Master GXII PRO, www.xfastest.com

Yate Loon D12SH-12 csúszócsapágyas ventilátor.
Enhance belső, 400W-750W

[ Szerkesztve ]

(#59024) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Üdv.

Van egy miniITX-es gép aminek behalt a külső tápegysége. Hol lehetne külső tápegységet venni? Vagy ezeket csak házzal együtt adják? Egyszerűen nem találok sehol.
Ehelyett kellene valami:

(#59025) Kroni1 válasza MMIX (#59022) üzenetére


Kroni1
veterán

Az RM-ről azt olvastam, hogy a 450-es és az 550-es az elég gyengék, csak a 650-től felfelé jók! Azok meg mind CWT belesek, én a full modulárisnak se látom saját szemszögemből sok értelmét mert a 24pines az ugyis mindenképp kell, ha csak 1 tápot rakok be.

A Greatwall akkor tényleg ennyire szar lehet, vagy ez csak egy elterjedt vélemény, de nem biztos h annyira szar is? Azért furcsálom, mert itt a CWT-t is szídják, de külföldi komolyabb tápos oldalak dícsérik az ilyen belsejű CX tápokat, és a Greatwall-os CS-t is egyaránt.. Nem tudom mitévő legyek. A Seasonic-ot mindenki úgy dicséri, el is hiszem h jók, pedig nálam most járt egy ilyen 3-4 éves Seaconic, már igencsak cicereg terhelve, és más is irt ilyesmit..

Az ár nem lényeges annyira, egy teljesen Corsair cuccokból álló gépbe lenne, azért lett volna jó ha ez is ilyen. Viszont akkor ha kivesszük a Corsair-t a képletből, és mondjuk nézzük a Seasonicot, vagy más márkát, abból van olyan moduláris, haswell ready ami gold minősítésű és tudnátok ajánlani? :F

(#59026) Potzee válasza Gombinyó (#59024) üzenetére


Potzee
addikt

adapter.hu
ez egy kisebb változat ACDC12090 12V/7A/84W
vagy eBay, [link], aliexpress, stb...[link]

(#59025) Kroni1: Seasonic G450

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#59027) Kroni1


Kroni1
veterán

köszönöm mindenkinek, A G 450 tényleg megfelelne minden kritériumnak, tesztekben is igen jókat olvastam most igy hirteleln róla, árban ugyan kicsit húzósabb, de szerintem bele fog férni! :R

(#59028) Graphics válasza Kroni1 (#59025) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Irtam os, csak akkor átsiklottad...

Seasonic G450, :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59029) vimes


vimes
senior tag

Sziasztok, egy kisebb teljesítményű konfighoz keresek ház+táp együttest.
Alaplap: AsRock H61M-VG3
CPU: Intel Celeron G1620 2,7 GHz
RAM: 3 GB DDR3 1066MHz
HDD: Segate 500 GB SATA II
ODD: nincs
VGA: nincs, a CPU IGP-je

Ehhez a konfighoz néztem házat táppal, először egy M-Tech M37 420W-ot, de sok jót nem írtak róla itt a PH-n, úgyhogy inkább valami többet emlegetett márka után néztem, ez volt a HKC és a Codegen. Utóbbiról több jót olvastam mint az előbbiről, és azt is, hogy a ráírt teljesítmény felét, kétharmadát kell számolni, ha reálisak szeretnénk lenni. 400 W-os ház+táp kombót néztem mindkettőből. Elég-e az előbb említett géphez? Melyikkel járnék jobban? (tudom, h egyik se top kategória)

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#59030) Kroni1 válasza Graphics (#59028) üzenetére


Kroni1
veterán

De láttam h te is azt ajánlottad, azért is irtam h köszönöm mindenkinek! :R

(#59031) TGWH válasza vimes (#59029) üzenetére


TGWH
őstag

Mennyi pénzed lenne rá?
Egy jóval többet fogyasztó cpu meg egy viszonylag sokat zabáló vga összesen kb. 320 wattot eszik maximum. Na most ennél jóval kevesebb kell neked, viszont az is igaz, hogy az olcsóbb tápokra hiába van 400w írva, lehet 250-et ad le. Meg ha később fejleszteni akarod a gépet, vehetsz 40 ezerért is olyant, ami később is jó lehet.
Codegent én elfelejteném :D
Meg ugye házra én mondhatom, hogy XIGMATEK Asgard Pro, nekem is az van egy jóval erősebb konfigban, és csendes, jó a hűtése - ebben az árkategóriában -, de lehet neked egy olcsóbb is megfelelne.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59032) TGWH válasza TGWH (#59031) üzenetére


TGWH
őstag

Bocs, nem tudom szerkeszteni már, elfelejtettem a kérdésem feltenni :D

xfx pro egyenlő az xfx core edition-nal?

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#59033) parkr válasza TGWH (#59032) üzenetére


parkr
őstag

ugyanaz.

(#59034) vimes válasza TGWH (#59031) üzenetére


vimes
senior tag

A konfig amit írtam az kb. 60k, ennek arányában kb. 10k jutna rá. Ahol rendelnék ott ezért HKC, Kolink, Codegen és LC Power házakat vesztegetnek. A Kolinkről illetve az LC Powerről nem nagyon találtam véleményeket, a többi kettőről meg nagy viták mennek, a HKC topikját zárták is emiatt. Szerintem a komplett konfig nem fogyaszthat 150W-nál többet. Ami fontos lenne, hogy amit tud, azt "biztosan" hozza, ne legyen gond a feszültséggel. Bővítés szempontjából egy Core i3 CPU lehet majd valamikor reális, meg persze RAM bővítés. Külön VGA nem fog belekrülni. Leginkább Visual Studio miatt kell (c# programozás), illetve néha olyan játékokhoz amire jó az igp (cs go). Ahol progrozunk ott, kb. 30 M-Tech házas gép megy, kb.3 éve, bár ha ott elszáll valamelyik, azt nem nekem kell kifizetni, itt igen.

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#59035) Potzee válasza vimes (#59029) üzenetére


Potzee
addikt

Ezek a ház+táp combo dolgok nem szerencsés választás...az Általad említett cuccok nem igazán megbízhatóak. Nem ajánlott kategória sem ház, sem táp fronton!

Tápok közül Gigabyte GE C420,
FSP 350-60APN,
esetleg Chieftec CTG 400/450-80P vagy egy Seasonic SS400-ET
+
Sharkoon Vaya

Ez a Kolink CXA-SA01 ház egy elég jó cucc, korábban 6.5k környékén is lehetett kapni!

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#59036) PainKiller13 válasza vimes (#59034) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én a helyedben vennék egy normálisabb házat (Sharkoon Vaya 8k) + néznék itt egy használt tápot, múltkor például 5ért vesztegettek Enermax Pro 82+ 425w-t ami csúcsminőségű táp ma is, persze elég változó árakon megy, de hasonlók csúcsminőségű tápok vannak itt 10 alatt.

(#59037) Gombinyó válasza Potzee (#59026) üzenetére


Gombinyó
őstag

Köszi! Pont ilyet kerestem :)

(#59038) bajzal


bajzal
őstag

Milyen tápot vegyek ehhez a géphez?

i7-4770 4,5Ghz-re tuningolva
Asus Maximus VI Formula
Corsair H100i
GTX 780Ti
1Tb HDD

(#59039) Morris válasza bajzal (#59038) üzenetére


Morris
veterán

Seasonic S12II 620

[ Szerkesztve ]

(#59040) troll81


troll81
addikt

sziasztok fsp raider 750 röl van e vélemény valakinek napi használatbol?köszönöm a válaszokat elöre is :R :R

(#59041) bajzal válasza Morris (#59039) üzenetére


bajzal
őstag

Ez bőven elég lesz hozzá, vagy necces?
Vagy FSP Aurum S 600W jó? Ez 80+ Gold

[ Szerkesztve ]

(#59042) syberia válasza bajzal (#59041) üzenetére


syberia
veterán

Bőven elég, a Seasonic 620W megbízhatóbb darab, ennek a hatásfoka magasabb.

https://howbad.info/

(#59043) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Pár napja már kérdezgettelek titeket a tápcserémmel kapcsolatban. Valószínűleg január végére meg is lesz.

Viszont addig a meglévő tápomat kell használnom.

Chieftec CFT-650A-12B

A kérdésem az, hogy miként tudok beüzemelni vele egy vga-t aminek 1db 6-os és 1db 8-as csatlakozó kell?

Összesen 1db 8-as csatija van, de az CPU-hoz.

A VGA egyébként egy Gigabyte GV-N770OC-2GD lesz.

(#59044) Taifa Díaz válasza Mate (#59043) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

6 pines PCI-E konnektor biztos van, a 8 pinest meg molex átalakítóval kell megoldani. Ha nem tudsz szerezni máshonnan, kereskedésben cirka ezresért adnak egyet.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#59045) slowly


slowly
csendes tag

Sziasztok!

Alábbi konfig(ot)hoz a szomszéd topicban az fsp 350 60 apn tápot ajánlották.

Intel Pentium G3220
Asrock b85m pro4
kingmax 4GB 1600 mhz
Kingstone v300 120 GB . SSD
2 HDD (SATA)
1 ODD (SATA)

Kérdésem az volna, hogy ehhez hasonlo tápot tudtok-e ajánlani, aminek 4 SATA táp csatija van? Vagy érdemesebb simán egy molex-sata átalakitoval megoldani a dolgot?

köszi!

(#59046) RPka91


RPka91
tag

Melyik jobb?

COOLERMASTER Thunder 600W RS600-ACABM2
CoolerMaster GX450

Előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#59047) Graphics válasza RPka91 (#59046) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

GX450

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59048) RPka91 válasza Graphics (#59047) üzenetére


RPka91
tag

Koszonom!

(#59049) crysis88


crysis88
tag

Sziasztok.

Ha egy árban vannak akkor melyik a jobb választás , FSP HEXA 500W vagy Chieftec CTG-500-80P ?
Előre is köszönöm :R

Esetleg egy kis indoklást is kaphatok mellé?

Asus Z97-A , i5-4690k @4.2 Ghz , Scythe Ninja 3 , Corsair 16 GB DDR3 1333MHz , Gainward Phoenix GTX 1070 , Seasonic S12II-520W , Kingston HyperX FURY 120GB SSD , Samsung 500GB HDD , Seagate 2 TB HDD , Cooler Master HAF 912 Plus

(#59050) syberia válasza crysis88 (#59049) üzenetére


syberia
veterán

Én a CTG-t venném mert tartósabb a ventillátora és jobban van kábelezve, nem mellesleg ezek a tápok talán a legmegbízhatóbbak ezért van itt sűrűn ajánlva.

https://howbad.info/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.