Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) 14adam válasza Hurkafej (#1750) üzenetére


14adam
addikt

ha ajtó kitámasztónak veszed arra tökéletes vagy ha van egy elenséged akkor fejbe vágni vele,de másra nem jó :(

(#1752) kisfer válasza Dyno (#1743) üzenetére


kisfer
aktív tag

Köszi szépen a segítséget, akkor GPS450A elég lesz a konfigomhoz?

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#1753) Dyno válasza 14adam (#1746) üzenetére


Dyno
veterán

ezért írtam azt,hogy nagyobb: Efficiency:min75% . De vajon ezt a 75%-ot úgy értik,hogy a legszerencsétlenebb módon van leterhelve és kevesebb mint 20%-ra vagy 20% fölötti terhelés lehet ez?

Szerintem akármekkora terhelés mellett fixen 75% fölött van a hatásfoka, de a dokumentációban ott van a 80plus logo.
Rendben épp nem te írtad én csak nagy általánoságban írtam, mert nap mint nap példa hogy hangosnak van kikiáltva mintha a korábbi GPS-ektől nem tudna néhány ember elrugaszkodni, semmi köze ezeknek már azokhoz, csak annyi hogy ugyan úgy Delta beles.
Mondom CTG-400-t én személyszerint, nem preferálom mert kevéske az 300W a 12V-os ágán.CTG-450 már rendben van de ugyan annyiért inkább a GPS-400/450A, CTG-500 fölött jó mert az 550-esnek meg a 650-esnek elég erős ágai vannak 25A-esek, GPS-ekből max csak 20A-es van.

(#1752) kisfer : Bőségesen, 60-70%-ban fogod kihasználni maximum terhelés melett.

(#1754) Dav123


Dav123
tag

Sziasztok!

A kérdésem az lenne hogy a kettő táp között mi a különbség? ( az árán kívül. :) )

FSP BlueStorm Pro 500W - 18.037Ft
FSP Blue Storm Bronze 500 - 16.513Ft

(#1755) MMIX válasza Dav123 (#1754) üzenetére


MMIX
addikt

Fénykép alapján semmi különbség.(FSPXXX-60GHY) Kevésen múlik, hogy egy tápegység 80+ vagy 80+ bronz.
1. Beépített alkatrészek minőségében, típusában van minimális eltérés. 1-2% bukta és ugrik a Bronz szint.
2. 100% egyformák, de mivel nem sikerül mind egyformára, szétválogatják őket 80+ vagy Bronz.

[ Szerkesztve ]

(#1756) Gevox válasza vzsryl (#1735) üzenetére


Gevox
tag

Szia!

Igazából többen használunk egy gépet a családban,így kellett kis idő,míg hozzáfértem géphez. Egy superflower aurora 600w-os tápról van szó (szóval nem annyira gyenge darab - moduláris is egyben.),igaz a tulajdonosa a fórumról Berguson,aki egyben a féltestvérem is. :B

Apropó,akkor milyen "figyelmeztetést" kaphattam/tunk?

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1757) Hurkafej válasza 14adam (#1751) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Most egy igencsak gyenge táp van a gépembe noname 350W, és azért ennéltalán a hkc olcsó áron megszerezve azért jobb lenne, nem?
Mert nézegetem őket, csak jobb lenne egy nagyobb táp. De ahogy látom az árak eléggé felmentek, tavaly 6k-ba vettem osztálytársamnak FSP-t, most drágábbak :S

fsp
Egy ilyen elég lenne a konfigomba (adatlapom) - valamint még 3 ventit működtetnék vele a VGA, Táp, Proci-n kivül :)

(#1758) Dyno válasza Hurkafej (#1757) üzenetére


Dyno
veterán

Most egy igencsak gyenge táp van a gépembe noname 350W, és azért ennéltalán a hkc olcsó áron megszerezve azért jobb lenne, nem?

Nem lenne jobb, mert nem tud többet leadni, amit linkeltél FSP tökéletes lesz, az le is adja ami rá van írva, gépedhez pedig bőségesen elegendő.

(#1759) kisfer válasza Dyno (#1753) üzenetére


kisfer
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek! :R

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#1760) szumo válasza Dyno (#1753) üzenetére


szumo
senior tag

Itt balról a negyedik logo mutatja a future-ben, hogy eff. 80%. Viszont megnéztem a dobozt, a kisfüzetet, ott min.75% ra írja, a tápon magán nincs ilyesmi feltüntetve, most néztem meg. a füzetben, a weblapon, és a dobozon is a GPS-650AB A nál írja kifejezetten a 80+ -ot.

A hangjáról meg én írtam, hogy érzésem szerint hangosabb mint a HPC-420 -asom volt, de ha jellemeznem kellene, akkor a HPC-420 a rohadtul nagyon halk, a GPS-550A a nagyon nagyon halk jelzőt kapja meg tőlem. Rá kellett jönnöm, hogy a gépház egyik lemeze nem volt meghúzva rendesen, és az berezonált. Nyugodtan merem ajánlani éjszakai baglyoknak, én kényelmesen tudok mellette aludni.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1761) madgie


madgie
titán

Sziasztok!

Adott egy frissen összerakott kicsit izomtibor HTPC, 70-80 wattot eszik idle, 200 körül terhelve. Jelenleg az Antec NSK-2480 házhoz lévő gyári Antec 380W-s tápot használom, 80 pluszos, csendes, csak elég régimódi, tehát sok a PATA csati rajta, SATA meg alig. A régi, torony PC-met még nem adtam el, abban van egy Arctic Cooling 550R, ami szintén nagyon halk, szintén 80+, és tele van SATA csatlakozóval, plusz egy csomó hat/nyolcpines csati van, esetleges erősebb VGA-nál jól jöhet. Jelenleg HD5770 van (lesz, mert garis csere alatt áll) oda elég az Antec egy szem hatpines csatija.

Kérdés: ti melyik tápot favorizálnátok? Maradjon a kisebb, gyári táp és adapterezzek, átalakítózzak, ha kell, vagy tegyen át a nagyobb teljesítményűt, aminek ugyan a teljesítményére semmi szükség, de csatlakozók terén modernebb?

(#1762) windlord


windlord
őstag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek!
Fejlesztés előtt állok, videokártya vásárlás...
A videokaris fórumból hozzátok irányítottak, a tápom miatt.
Ő lenne a gépemben:
Tápegyszég: LPG12-550W

Szerintetek elbírna egy DX11 -es hajtásával, vagy esetleg tápot is kellene cserélnem.
A procim e6750, az alaplapom egy gigabyte 935c-ds3.

(#1763) Qru válasza madgie (#1761) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kérdés mennyire öreg az Antec táp. Ha nagyon akkor csere, ha nem idősebb 2-3 évnél akkor meg add el az 550R-t sztem.

mod:

windlord: Az nem megbízható táp, érdemes lenne lecserélned.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1764) madgie válasza Qru (#1763) üzenetére


madgie
titán

Nemtom, használtan vettem a cuccot, gyanítom, hogy 2-3 évnél nem idősebb. Az 550R most múlt egy éves, talán tényleg az a megbízhatóbb a kora miatt.

Szerk: egy dolog miatt szimpatikusabb az Antec: kicsit nagyobb szelet nyom hátrafelé, mint a Fusion 550R (mindemellett szinte ugyanolyan halk), ami egy HTPC-nél nem hátrány, a ház oldalán/felül nem sok hely van, ahol eltávozhat a hő, hátul meg kicsit több.

[ Szerkesztve ]

(#1765) Qru válasza madgie (#1764) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nem garis már akkor kukkants bele, nem púposak-e a kondik. Ha nem, maradhat. 550R nagyon jó táp, csinos kis összeget kapsz érte ha értékesíted. :K

#nincsbennetarcsi

(#1766) stigma


stigma
addikt

Hali.Érdeklődnék ki tud érdemi infóval + árral szolgálni arról hogy az aláírásban szereplő konfigom 24/7re hez ajánlani valami jó kis tápot, és leírom mit akarok majd változtatni.

-DFI UT P45
-E8400 ~4250Mhz @ 1.2V
-2x2 Mushkin 1130@ 2.1V
-2-3DB HDD (samsung F3 és WD AAKS széria)
-8800GTS 320, ami majd módosulni fog reméljük pár hónapon belül GTX460-ra
-A késöbbiekben lehet 775-ről 1156-ra váltok , 530-ra

Amilyen tápokat néztem, és amik érdekelnek az csak Moduláris és max 500-600W-os, árban 20k környéke, és terhelés alatt ne legyen hangos(max 25dB a hangja)
Amiket néztem de kapható/nem kapható:
-Corsair HX450 (legjobb választás de nincs a piacon)
-Corsair HX520 , ha 450nem lenne ezt venném, de ez sincs
Corsair HX650, ez van 27k, de ez szerintem az elkövetkezendőkben sok lenne, vagyis felseleges.
-ami van még FSP Everest 85PLUS 600W, ez az amire jutottam eddig hogy kapok.

A mostani Tagan Easycon 580W tökéletes táp kisebb "repair" lesz rajta, de le szeretném cserélni egy tudásban hasonló vagy jobb hatásfokú tápra, lehetőleg Seasonic belsős-re vagy valami jó hatásfokúra.FSP Bluestorm 500W-om volt az első szériás még , azt is sok-sok év után adtam el és meg voltam vele elégedve.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1767) madgie válasza Qru (#1765) üzenetére


madgie
titán

Köszi! :)

(#1768) 14adam válasza stigma (#1766) üzenetére


14adam
addikt

(#1769) Dyno válasza szumo (#1760) üzenetére


Dyno
veterán

Na köszönöm, én is hasonlóakat tapasztaltam a GPS450A-n.

(#1770) stigma válasza 14adam (#1768) üzenetére


stigma
addikt

Hát akkor 2 fajta választásom van, amúgy Enermax Modu87+-ot néztem csak árban picit sok érte 30k egy 500W-ért
DFi lap miatt Enermax-ot nem merek venni mert még P35-nél volt gond hogy nem indult vele a lap és ezt nem 1 helyen olvastam, igaz ez már más architektúra.
Marad FSP vagy Seasonic , és inkább a Seasonic fele hajlok, de akor egy olyan kérdés is mi lenne ha még hozzácsalnél egy vizet a késöbbiekben:
-Laing DDC1 Plus vagy valami hasonló pumpa + Dual radi + Proci+ VGA vizezve?
Seasocin bírná arra a nyakamat teszem de vajon ha találok egy HX450-et a föld alól az is elvinné?

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1771) finest


finest
őstag

Nyugtassatok meg, h AMD 955 tuninghoz és Ati 4850-hez elég egy Chifi GPS-550A (három 20A ág van 12V-on)! Gondolom úgy osztják szét, h egy ág a CPU-nak, egy a PCI-e-nek, meg egy minden másnak. Bírja majd ez a 20A CPU tuningot?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1772) 14adam válasza stigma (#1770) üzenetére


14adam
addikt

Hát én nem hallotam ilyen hibáról,hogy nem szerette a p35 az enermaxot :U
A pumpa az ami fogyaszt a víznél az is csak pár wattot eszik.
A vga 150wattot eszik max furmark alatt. Erre még rájönne a proci tuning ami +150w és még te is láthatod,hogy bőven marad így is tartalék a tápba. Igazából teljesen mindegy,hogy hx 450 vagy seasonic m12 mert mind a kettő ugyan arra a belsőre épül. A corsair halkabb lehet egy picivel azért mert szokás volt lejebb tekerniük a fordulatszámot a ventin.

(#1771) finest miaz,hogy. Akár még két olyan kártyát is betehetsz ;) 20A az 240watt. Ha ezt megzabáltatod a procival úgy,hogy bírod is hűteni akkor ahoz nagyon gratulálok :D

(#1773) elfelejtette válasza 14adam (#1772) üzenetére


elfelejtette
veterán

"Hát én nem hallotam ilyen hibáról,hogy nem szerette a p35 az enermaxot :U"

Én sem. Kollégánál nagyon jól elvan a Giga P35C-DS3R lap, és az Enermax Pro82+ táp, pedig a táp felül van a házban, és közvetlenül alatta a 4GHz-re húzott E8200-as procin egy venti nélkül felszerelt Ninja2 csücsül...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#1774) stigma válasza 14adam (#1772) üzenetére


stigma
addikt

:R
Ok, meggyőztél ha nem lesz HX450 akkor marad a Seasonic.Egy hülye kérdés, semmi tesztet nem találok 520-ról csak sima 500-ról , nem lehet véletlen elgépelted?

elfelejtette: hülyeséget nem akarok mondani de lehet emlékeim szerint az első szériás DFI UT P35 lap Boss kollégánál annó nem ment, tápcserével megoldódott a probléma.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1775) Rider74


Rider74
tag

Sziasztok!

HTPC építésbe kezdek, egy régi foxconn házat szereztem a cégünk raktárából, ssf ház egy FSP250-50 GLV( PF) TFX táppal.

A táp adatlapján ezek olvashatóak( nem találtam jobb linket):
3,3V 20A
5V 18A
+12V 15A

A gondom a következő használható-e a táp az alábbi konfighoz. Nyilván kipróbáltam a tápot egy régi P3-as lappal, kiválóan működik, de fogalmam sincs, hogy mit fog lépni a nagyobb terhelés alatt...

Nem szeretném a vadiúj lapot, Ramot, vagy winyót taccsra tenni egy esetleges táphibával, de nem igazán tudom mi módon lenne komolyabban tesztelhető a meglévő táp?
Sajnos már jártam úgy régebben, hogy a tápot kipróbáltuk egy régi alaplappal tutin működött, aztán beépítve a konfigba szépen megégette az asszony öccsének a winyóját én meg gondolkodhattam, hogy a szívességből összerakott gépbe vehetek másik winyót...

Sajnos nem igazán kapható TFX táp a piacon, csak ezt találtam: Be quiet! TFX Power 300W, de ez is mindenhol rendelésre... + igencsak sokallom az árát :Y

A konfig:

M4A785G
HTPC

Athlon II 235E

2 GB Ram

+ 1 HDD

1 ODD

[ Szerkesztve ]

(#1776) 14adam válasza stigma (#1774) üzenetére


14adam
addikt

Fórumot találtam énis szinte. Majd még mindjárt keresek valami tesztet de addig is itt a lényeg : [link]
480wattot tud leadni 12voltos ágon,1db 40A-es ága van ami tuningnál és több gpu-s rendszernél jól jön. 80+bronze minősítés és lent láthatod a kábelek hosszát és,hogy miből mennyi van

1775) Rider74 kösd rá megint a lapot és egy multiméterrel mérd meg a feszültségeket. Ha nem tudod mit,hogyan akkor zaklass aztán csinálok képet,hogy hogyan kell beállítani a multimétert. Ha ott megfelelő minden akkor szerintem rákötheted. Amúgy milyen táp volt az ami megégette a vinyót,fsp?

[ Szerkesztve ]

(#1777) stigma válasza 14adam (#1776) üzenetére


stigma
addikt

Akkor lehet repülök pestre a héten ha nem akkor jövő hétre én ezt berendelem majd, mert eléggé tetszetős darabnak néz ki.
Ezer köszönet a gyors hsz-ért és segítségért! :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#1778) Rider74 válasza 14adam (#1776) üzenetére


Rider74
tag

Köszi a választ, van multiméterem, méregetek, ha mondod, hogy mit...
Nagyjából a 4 pin molex kiosztását ismerem, gondolom egyenáramra kell állítani és akkora mérési tartományra kell belőni, hogy tutira beleférjen.
Néztem a googlival, hogy kapható ATX táp teszter, de nem köthető a csatlakozókra, amikor a táp a konfigra van kötve. Kérdezgettem aki már használt ilyet, hogy terhelést is ad-e, de nem.

Találtam olyan infót is, hogy 6V-os(3,3-5Vágra) és 12V-os(12V ágra) lámpát kötnek a tápra, de ez azt hiszem meghaladná a képességeim...

A winyógyilkos táp egy régi Siemens gépből kimentett hihetetlenül csendes ASTEC ( nem biztos , hogy helyesen írtam) táp volt.

(#1779) 14adam válasza Rider74 (#1778) üzenetére


14adam
addikt

létezik astec táp de még soha nem hallottam róla. Ha van 12voltos égőd akkor azt rátudod kötni úgy,hogy sárgába az egyik kábel a másik meg a feketébe és ezzel le is van terhelve a táp.
Mondjuk az jobb lenne ha lelenne ennyire terhelve mert mást kapsz mint amikor csak a lap van rákötve. De azért ha csak lappal indítod akkor is lehet látni,hogy túl sok feszt vagy túl keveset ad le.
De mivel öreg ezért inkább kevesebbet fog leadni mert már elöregedtek benne a kondik is,főleg ha áll egy helybe akkor gyorsabban elromlik mint amikor folyamatos használatban van.
Multiméter.
12 voltos méréshez : sárga+fekete kábelbe
5 voltos méréshez: prios+fekete kábelbe
3.3 voltos méréshez: narancssárga+ fekete,csak ezzel az a baj,hogy csak az atx csatin van ilyen,szóval a lap hátulján tudod ezt megmérni.

[ Szerkesztve ]

(#1780) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Azt szeretném megkérdezni hogy ez a táp[link] elbírna e egy 5850-et + egy tuningolt i5-t i-3at+ ugye van még memória is, amik 1333-on mennek. Egy dfi mini itx-es lapban. Csak egy vinyó van még a rendszerben az is laptop vinyó. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1781) Rider74 válasza 14adam (#1779) üzenetére


Rider74
tag

Rendben van autóhoz való izzóm, ha az megfelel, végül is 12V, hány wattost kellene rákötnöm, egy féklámpa úgy emlékszem 21W, a helyzetjelző 5W
egy tompított/fényszóró kb 60/55 W

nem biztos, hogy jól emlékszem, P=U x I

12Vx15A=180W ez lenne a max,a 12V-os ágon?

Mi van, ha én csak egy 55W os izzót kötnék rá, nyilván nem teljes terhelés lenne de egy próbának már jó lenne...

Még egy dologban kellene segítened, hogyan indítható az ATX-es táp a 24 tűs csatin kell valamit összekötni, de nem emlékszem mit, illetve, csak össze kell érinteni, vagy fixen kell összekötni?
Arra is emlékszem, hogy kell rákötni terhelésnek mondjuk egy ODD-t.(bár ha lámpát kötök rá úgy ez nem kell)

(#1782) 14adam válasza Rider74 (#1781) üzenetére


14adam
addikt

Persze. Elég egy izzó is. Zöldet meg az egyik feketét kell összezárni de úgy,hogy elötte már lelegyen terhelve. Ha már a lámpa rajta van akkor már nem kell semmit rákötni.

Igen,max 180wattot bír leadni. De mivel régi ezért kicsit kevesebbet bír leadni biztos.

(#1780) Razermazer 432wattot bír leadni 12volton. Ez bőven elég lesz és megbízható táp :K

(#1783) Rider74 válasza 14adam (#1782) üzenetére


Rider74
tag

Nos. köszi a segítséget. A napokban megcsinálom a tesztet remélem lesz pár percem/órám a melóban. Meglátjuk mire képes az öreg masina...
Jelentkezem az eredménnyel, esetleg mérek egy fogyasztást is, így megtudom a hatásfokát...

(#1784) Razermazer válasza 14adam (#1782) üzenetére


Razermazer
őstag

Ez szuper köszönöm az információt :C akkor mehet a beszerzés egy 5850-re

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#1785) chron


chron
tag

sziasztok.Coolink AP-350X ,táp-ról mi a vélemény?az ajánlott tápok közé sorolható?

(#1786) kfron válasza chron (#1785) üzenetére


kfron
aktív tag

Hello.

Ez valami egzotikum?... Tessék egy ajánlott táp: FSP 350 apn, kb. 7k.

(#1787) MMIX válasza kfron (#1786) üzenetére


MMIX
addikt

Coolink AP-350x
Nem egzotikum, hanem régiség.
E186010 ATNG. 7éves elavult, kínai kondis, gyenge 12V-os ág. Nem ajánlott a részemről.

[ Szerkesztve ]

(#1788) kfron válasza MMIX (#1787) üzenetére


kfron
aktív tag

Na látod. Mondom, hogy egzotikum... :)

(#1789) szumo válasza Dyno (#1769) üzenetére


szumo
senior tag

Volt ma nálam egy gép, mert alaplapcserés volt (klán társamé).

Aerocool Aeroengine II Black
Enermax liberty eco 620.
q9300
EP45T.......
HD5830
CM hyper 212+
stb apróság

Összeraktam, majd nézem, hogy majd milyen szép halk. Majd lekapcsoltam, és akkor döbbentem meg, hogy a halknak hitt gépnél jelentősen halkabb az enyém.

Chieftec BA01BBB
GPS-550A
E8400
MSI P45D3......
HD5770
Zalman 9700
és az a rengeteg apróság az adatlapomon :P
A meglepetés erejével hatott, hogy mi különbség volt a két gép közt. Durva élmény volt, így sok év után is. :P

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1790) chron


chron
tag

köszönöm ,akkor felejtős.

(#1791) dAnky


dAnky
aktív tag

nagyon tudom ajánlani a thermaltake tápokat. Nekem egy EVO_BLUE van 650W és maximálisan megvagyok elégedve vele. 5 év a garancia is. de még a chieftec is a másik legjobb márka

(#1792) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

skacok megvettem az FSP APN 400W-os tápot és nagyon hangos szélzaja van :(
a hatásfoka sem sokkal jobb idle mint a chiftec GPS 350W-os valóságban mindösszesen 5W-al eszik kevesebbet így a gép :((( 72W helyett 67W idle

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1793) Dyno válasza dAnky (#1791) üzenetére


Dyno
veterán

Még 80plusos minősítést se kapta meg a tápod, ez így 2010-ben 30K-s áron kicsit nevetséges, továbbá se a TT se a Chieftec nem gyárt tápot.ÉS a bennük lévő CWT, Delta illetve Sirtec belektől, azért jobb egy Enermax vagy egy Seasonic, sőt sokak szerint az Enhance is, bár egy CWT jobb szerintem.

(#1792) kisza25: Ekkora fogyasztásnál számolj már utána hogy igen csak 7-8%-al jobb a hatásfok, már ekkora terhelésnél, load alatt valszeg lesz még 10-12% is.
Szélzaj?Biztos a tápé, mert másoknak szinte néma még 150W-os terhelésnél is.

[ Szerkesztve ]

(#1794) kisza25 válasza Dyno (#1793) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

utána számoltam, de 10-15% nak kéne lennie, mert alapon annyi a hatásfokuk közötti különbség(papíron) és a chiftec már 3évet ment éjjel nappal, igazából lehet én vártam túl sokat, de inkább a hangja zavar,
biztos, hogy az hangos, mert a chiftec-kel semmi hangja nem volt a gépnek és mivel minden más PWM-es a gépben le tudom venni a ventiket 0-ra és akkor csak a tápban megy a hűtés,
ez a gép kicsi és az asztalon van, lehet ha a lábamnál lenne fel sem tűnne,
az biztos, hogy terhelve többet számít a hatásfok, az a pár W idle amúgy is tök mindegy, csak a hangja zavar, nem értem minek teker ennyire, amikor szinte hideg a tápból kijövő levegő, az mondjuk biztos, hogy kevésbé melegszik, mint a chiftec(többek közt ezért is vettem)
Szóval jó kis táp ez csak nekem kicsit hangos, ez meg elég relatív, mert legtöbb géphez képest még így is halk, de én szeretem, ha a gép teljesen csendben van, ha már úgy válogattam az alkatrészeket hozzá

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1795) szumo válasza kisza25 (#1794) üzenetére


szumo
senior tag

Nem lehet, hogy úgy jártál mint én, hogy szerelés alatt nem húztál meg valamit rendesen, és berezonál tőle a ház? Nekem egy ilyen fordult elő amikor a GPS-550A beszerelésre került, aztán itt nyavajogtam a többieknek, hogy mennyivel hangosabb mint a HPC-420.

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#1796) Qru válasza szumo (#1795) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De ő a nagy szélzajra panaszkodik...

#nincsbennetarcsi

(#1797) kisza25 válasza szumo (#1795) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem csak szélzaj van semmi berezonálás, vagy ilyesmi , ha megállítom a tápban a ventit megszűnik, tehát biztos, hogy az a ludas

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1798) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Hello!

Lecserélném a Cihfi GPS 500AB A tápomat valami hasonló kategóriára.
Oka a BACK UPS ES700VA és a "%=!%(%+"%!'!%+/=/()=/ kváziszinuszos outputja vagy mi a szösz. :W
Mindegy, olyan info kellene hogy a következő tápok közül melyik amelyik menne vele (szünetmentessel), és melyik a legjobb, vagy van-e jobb azonos árban?
SAGA II 500W esetleg hasonló FSP táp
Chieftec CTG500-80P
esetleg egy kicsit drágább
Corsair VX450W

Mellékes kérdés egyébként: mi a difi aCTG 500 80P és a 80PB között?

(#1799) mdraco


mdraco
őstag

Sziasztok!
Melyik jobb? Chieftec CTG-400-80P vs Fortron SAGAII-400 ?

(#1800) zedecske


zedecske
tag

Hali!

adott a kovetkezo konf:

Asus M2N-SLI alaplap
AMD X2 6000+ cpu
2x1 GB kingmax ddr2 ram
Gigabyte 9600GT Passziv hutes (+elszivo melette)
500 GB samsung HDD
LG DVDRW

Kerdesem az, hogy jo ehhez a konfighoz egy FSP 350W-os táp, vagy vmi nagyobb/masfajta kell neki?

Mert most egy Black Power (LPG19) 580W-os táppal komoly gondjai vannak a gepnek, habar talaltam a tapban egy 2,5cm-es, 1 mm-re felpuposodott kondit.
Ez is vmi kuriozum (sz@r) lehet, mert a gepnemindulos totyikban meg csak nem is hallottak rola.

Koszi :R :R

A Fallout 3 igenis netes játék, mert mire összeguglizod az összes bugfixet, addigra több időt töltesz online, mint gameplay-el .-.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.