Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) XaraX válasza Krissz5435 (#25999) üzenetére


XaraX
addikt

Aha, értem, thx. :R
Ott nem kerestem. :B
SLI-hez vagy CF-hez kevés így is, de egy kártyához már ok.
Hangja milyen,- kérdezném tulajoktól-, egy Corsair vagy Enermax-hoz képest?

(#26002) Krissz5435 válasza XaraX (#26001) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Egyik tápom sem volt még, de amit én tudok az az, hogy táp felől ha 300-at vesz fel és kb 240-et ad le(közepesen erős konfig) furmark burnin + aida stress alatt nem meleg, még csak langyos sem, így pl a ventinek alig kell dolgoznia, ami által nincs hangja sem. Egyébként én meg merném kockáztatni, hogy egy 100 watt körüli procit két 6850-el simán elvinne.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#26003) lizRRR válasza XaraX (#25998) üzenetére


lizRRR
őstag

Én úgy tudom , hogy 1 db 6 pin PCI-E van modulárisan a tápon , és egy 8 pin PCI-E van FIX-en a tápba.

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#26004) XaraX válasza Krissz5435 (#26002) üzenetére


XaraX
addikt

Persze, nem is az "ereje" miatt gondoltam, hanem a csatlakozok száma miatt.
Az Enermax 525-öm [link] gond nélkül viszi ezt is, pedig csak 480-ra képes elvileg 12 V-on.
De két 5850-et, 6850-et is vitt CF-ben.
Ez meg papíron legalábbis többre képes.
Kár, hogy nincs viszonyítási alapod a hangját illetően, de hátha lesz valaki, akinél megfordult e mellett valamelyik a 2 közül.
Nagyon csendes konfigba keresek tápot, azért nem mindegy.
Az Enermaxnál lehet monitorozni a tápventi fordulatát, 600 rpm fölött még n3em láttam forogni.

(#26005) Krissz5435 válasza XaraX (#26004) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Mivel egy ágas, ezért a molexekből kijön még pár 6 pines vagy 8 pines pci-e csati, szóval azzal sincs gond :D Egyébként szerintem neked inkább valami passzív vagy vízhűtéses kéne, ha extra halkat akarsz :P

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#26006) építész válasza pschio (#25996) üzenetére


építész
aktív tag

Szia!

Én a helyedben nem a teljesítménnyel foglalkoznék meg a nemesfémekkel. Javaslom, hogy először nézd meg a HDD gyártójának honlapján, hogy induláskor mennyi áramot is vesz fel +12V-ról. Az indulási áramokat szorozd be a HDD darabszámával és még a gépre is hagyjál valamit. Aztán olyan tápot keressél, ami tényleg le is ad ekkora áramot +12 Volton. Mivel az indulási áramra méretezted a tápot és működéskor töredék a fogyasztás, így röhögve elviszi évekig 7/24-ben, ha amúgy normálist és nem gagyit veszel.

üdv:

bye

(#26007) XaraX válasza Krissz5435 (#26005) üzenetére


XaraX
addikt

Passziv tápokból nem láttam elég nagy teljesítményt, azt is marha drágán, vízet meg nem rakok a gépbe sehova.
Nem néma gép, mivel vannak benne ventik természetesen, de lehetőség szerint csöndes tápra van szükségem.
A fent említett tápok tökéletesen megfelelnek ennek az elvárásnak, az 520, 620 Corsair is, (Corsair-ből csak az 550-el voltak gondjaim, az veszett hangos volt).
Mivel 620-as Corsairt nem találok, ezért keresgélek hasonló teljesítménnyel alternativát.

[ Szerkesztve ]

(#26008) rayoliviero válasza XaraX (#26007) üzenetére


rayoliviero
veterán

Én is halk tápot szeretnék, ma beszéltem egy sráccal, akinek volt már egy pár darab a jobb fajtákból.
És azt mondta az Enermax Pro87+ halk, Corsair AX.
Nem tudom, hogy ez a kettő a HX-hoz képest még halkabb lenne-e vagy ugyanolyan, de ha már ugyanolyanok az is jó lenne.

(#26009) simsoner válasza simsoner (#25977) üzenetére


simsoner
tag

Erre valaki?

Q-tec , H nélkül.

(#26010) Krissz5435 válasza simsoner (#26009) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Első oldalon a nem ajánlott/veszélyes tápok között van. Szerintem ne kisérletezz vele ha nem muszáj.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#26011) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Ajánlanátok nekem egy 450-500 W körüli EXTRA HALK, de megbízható tápot? Fekete szín, és harisnyázott kábelek fontosak.Árban kb 18K a max.
Iponba lehessen kapni.

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26012) Haart válasza Ace Ventura (#26011) üzenetére


Haart
addikt

Egy passzív táp elegendő lesz halkságra? :D

(#26013) Ace Ventura válasza Haart (#26012) üzenetére


Ace Ventura
addikt

18-ért? Jöhet :)
A kérdés ettől függetlenül komoly volt.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26014) Haart válasza Ace Ventura (#26013) üzenetére


Haart
addikt

Sztem kielégítő választ nem fogsz senkitől hallani, ugyanis ez a "halk" dolog nagyon szubjektív. Hacsak nincs egy olyan ember aki 10-15 tápot egyszerre meghalgatott füllel, de ilyen nem hiszem hogy van :N

[ Szerkesztve ]

(#26015) Ace Ventura válasza Haart (#26014) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Volt egy jó cx400-am, azt visszasírom.Az új cx ekkel szemezgetek, hátha azok is némák.A mostani Liberty ECO II-nél vannak halkabbak ha jól tudom.
Valaki csak tud válaszolni:)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26016) vzsryl válasza Ace Ventura (#26011) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha ipon-t nem írtad volna oda, akkor Be Quiet Straight Power E7, E8 400-450W-ot ajánlottam volna. Mindkét széria nagyon halk, az E9-es meg még halkabb, de az kicsivel feljebb van árazva.
Ipon-ob körülnézve nem találtam az elvárásodnak megfelelő tápot. A Chieftec CTG, a Sharkoon WPM és a Corsair CX is halk széria viszonylag, de nem extra halk. Amik megfelelnek ennek a kitételnek, azok a következők: Be Quiet Straight Power, Seasonic S12II vagy Enermax ECO80+ és PRO82+, illetve az említett Liberty ECO is rendkívül halk.

(#25972) KAMELOT: Ahogy írtam is, nem jó vételek. A Corsair TX V2-es szériája olcsóbb, ráadásul sokkal komolyabb az elektronikájuk is.

(#26014) Haart: Nem kell 10-15 tápot egyszerre meghallgatni, mert egyrészt óriási zajt csapna annyi táp egy idejűleg, másrészt vannak olyan tesztoldalak, melyek zajszintmérővel kimérik minden tesztelt táp zaját, és így nagyon könnyű megmondani, hogy mi számít extra halknak. Javaslom megtekinteni a Technid3D táptesztjeit.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#26017) Ace Ventura válasza vzsryl (#26016) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Aham, köszönöm szépen.
A Liberty széria a táblázatban eléggé hátul van a többihez képest.Vagy az ECO II már halknak számít?
CX-el szemezgetek, viszont picit gyengébbnek látom a többi 500W körülinél 12V-on.Valamint azt is olvastam, hogy ciripelnek....

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26018) vzsryl válasza Ace Ventura (#26017) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A régi Liberty hatásfokban erősen le van maradva a Liberty ECO-hoz képest, így zajszintben is, mivel csiszoltak a ventilátoron és a szabályzásán is. Tehát a Liberty ECO mondhatni hangtalan, a Liberty pedig ma már hangosnak számít. A Liberty ECO II ugyanolyan zajszinttel rendelkezik, mint a sima változat. Az eltérés az, hogy a gép lekapcsolása után még egy percig járatja a ventilátort az alkatrészek hatékonyabb lehűlése érdekében, továbbá nem lehet kirántani a hálózati tápcsatlakozót a táp hátuljából, mivel van a hátulján egy kis pánt, amit először ki kell akasztani.
A CX-ek kb. hulladékok pl. az említett Enermax-hoz képest, de még azok is ajánlottnak számítanak. A különbség az, hogy a CX-ekben alsó-kategóriás CWT bél van, a Liberty ECO-ben pedig alsó-kategóriás Enermax. De az Enermax alsó-kategóriája minőségben simán hozza a legtöbb gyártó által alkalmazott felső-kategóriát. Természetesen azonos kaliberű tápokról beszélve, és nem úgy, hogy pl. a másik gyártónak egy platina hatásfokú tápját nézzük.

Szerk.: Az Enermax NAXN-okban nem alsó-kategóriás Enermax bél van, hanem CWT, Sirtec és FSP.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#26019) Ace Ventura válasza vzsryl (#26018) üzenetére


Ace Ventura
addikt

A végén még lehet hogy megtartom a 400W-os ECO II-t? :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#26020) xtevo válasza xtevo (#25982) üzenetére


xtevo
őstag

Ezekre bővítettem a listát, amiből kéne egyet választani. A keret max 15k, és a lehető legcsendesebbet szeretném. Olvastam a jótápok listáját, és így se sikerült választanom. :(
(Előző hozzászólásban konfig) Chieftec tényleg annyira jó ár/érték arányban?
FSP 400W FSP400-60APN Active PFC 80+ ~9,2k
Chieftec 500W CTG 50080PB AktivPFC ErP 12cm OEM ~12k
CORSAIR CX CMPSU-430CXV2EU 430W ~12,3k
Cooler Master 500W - RS500-ASABL3-EU - GX Lite ~12,4k
FSP 400W FSP400-60GHN Active PFC 12cm ~12,7k
Sharkoon 400W WPM Series ~13,9k
Cooler Master GX450W 450W ~15,6k

(#26021) prokxy


prokxy
veterán

Kérem nem röhögni, hülye kérdés következik: :B

Melyik fogyaszt többet a konfigommal,terhelés és üresjárat alatt: /mindkettő fontos/:
HX650
HX1050

/Nem a villanyszámla miatt, itt már tökmind1, csak érdekel a dolog./

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#26022) vzsryl válasza Ace Ventura (#26019) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Én biztos nem cserélném le egy olyan tápra, ami az ipon-ban max. 18k. Meg sem közelíti egyik sem.

(#26020) xtevo: Chieftec CTG-500-80PB, FSP 400-60GHN, Sharkoon WPM-400, Cooler Master GX450.
Ezek a leghalkabbak. A GHN-es FSP-ről anno volt egy olyan véleménye az egyik ph felhasználónak, hogy a Corsair VX450-nél is halkabb. Ezt onnan tudta, hogy letesztelte. Ha ez igaz, akkor egyértelműen ez lenne a legjobb választás.

(#26021) prokxy: A konfigodtól mindkettőnek kb. azonos lenne a hatásfoka üresjáratban és terhelésnél is, tehát kb. ugyanannyit fogyasztanának a hálózatból. Talán a HX650 kicsit jobb hatásfokkal dolgozna idle, mivel valójában az is silver hatásfokú, de elenyésző lehet a különbség.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#26023) Mészi Zoli válasza prokxy (#26021) üzenetére


Mészi Zoli
tag

A felsorolt tápok belépőszintűek. Most purcant ki egy Mercury 350 wattos táp.
(12 év használat után! :) )

(#26024) Pyro05 válasza Pyro05 (#25995) üzenetére


Pyro05
tag

Erre valaki? (#25995)

War. War never changes.

(#26025) prokxy válasza Mészi Zoli (#26023) üzenetére


prokxy
veterán

Egy Corsair HX széria belépőszintű? Hagyjuk már a hülyeséget... :((

vzsryl!
Köszi, végül mégis meglesz a HX1050 ma-holnap.

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#26026) rayoliviero válasza Mészi Zoli (#26023) üzenetére


rayoliviero
veterán

Belépőszintűek? :W

(#26027) Ribi válasza xtevo (#26020) üzenetére


Ribi
nagyúr

xfx 450W nem játszik?
Nálam az is elég halk, bár a gép többi része hangosabb, de abban is ADDA venti van és ahogy néztem az 550-esem, alig érezni hogy fúj levegőt.

(#26028) prokxy válasza rayoliviero (#26026) üzenetére


prokxy
veterán

Codegenhez képest, majd az lesz a válasz biztos! :DDD

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#26029) rayoliviero válasza prokxy (#26028) üzenetére


rayoliviero
veterán

:DDD

(#26030) petata válasza Mészi Zoli (#26023) üzenetére


petata
őstag

:DDD

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#26031) simsoner


simsoner
tag

11,55V-ot mértem a 12V-os ágon terheletlenül. Ez jó? terhelve beáll 12V-ra?

(#26032) Ribi válasza simsoner (#26031) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mérd meg terhelve is. Általában az még lefele szokott menni. 11,55V még jó, de nem ideális.
Ha terhelve is viszonylag közel marad a 11,55Vhez akkor nem lesz gond. Milyen táp?

(#26033) simsoner válasza Ribi (#26032) üzenetére


simsoner
tag

Q-tec PSU 400W.

(#26034) simsoner válasza Ribi (#26032) üzenetére


simsoner
tag

Terhelve, csak úgy tudom, hogy ráteszem a gépet, és biosban?

(#26035) Ribi válasza simsoner (#26034) üzenetére


Ribi
nagyúr

Hogy mivan? Mire teszed rá?
Hol mérted a 11,55V-t?

(#26036) simsoner válasza Ribi (#26035) üzenetére


simsoner
tag

Ezt az értéket úgy mértem, hogy semmi nem volt rádugva a tápkábeleire.
A sárga és fekete vezeték között.

(#26037) Ribi válasza simsoner (#26036) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az úgy nem igazán hiteles. Attól függően hogy mennyire van leterhelve a 12 illetve az 5+3.3V ág, mászhatnak el a fesz értkek. Úgy érdemes mérni, hogy megy a gép terheletlenül és terhelve.

(#26038) simsoner válasza simsoner (#26036) üzenetére


simsoner
tag

esetleg az bezavarhat, hogy tettem egy ventit a 12V-os ágra ellenállással?

(#26039) balpis válasza simsoner (#26038) üzenetére


balpis
őstag

akármilyen régi gép is, én csak akkor kockáztatnám, ha a HDD-ről van mentésem... - és valóban nem zavar, ha véletlenül elfüstöl belőle valami. (Persze nem nagy az esélye, de nagyságrendekkel nagyobbb, mint egy rendes táp esetén.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#26040) Ribi válasza simsoner (#26038) üzenetére


Ribi
nagyúr

1 venti nem sokat zavar. Terheletlenül más feszültség értékeket mutathat a műszer, ezért felesleges úgy nézni. Arra jó csak a gépből kiszedve mérni, hogy nincsenek-e totál elszállva a fesz értékek, illetve bekapcsol-e.

(#26041) andrade válasza simsoner (#26031) üzenetére


andrade
senior tag

Terhelve emelkedhet a táp feszültsége de beállni pont 12V-ra nem kell.+ - 5% lehet az eltérés a lényeg hogy ne törjön le a feszültség és ne fusson meg tehát ne essen le folyamatosan és ne emelkedjen felfelé az 5% fölé.

(#26042) simsoner válasza andrade (#26041) üzenetére


simsoner
tag

Okés, köszönöm, szóval gépre kötöm, és megnézem aida-val vagy ilyesmi az jó lesz?

(#26043) Mans20


Mans20
addikt

Sziasztok

Kerestem a sharkoon WPM-ről írást a topikba,azt írták hogy CWT beles,de pontosan melyik?mert olvastam azt is hogy a CWT nem a legjobb.

(#26044) Krissz5435 válasza simsoner (#26042) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Aidás mérés nem mérés. Ha hibás az érzékelő, akkor írhat neked 500 v-ot is és mégsem durrant el rögtön a gép. Ha már kiszedve le tudtad mérni, akkor beszerelve sem nehezebb.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#26045) simsoner válasza Krissz5435 (#26044) üzenetére


simsoner
tag

Rendben, akkor úgy mérem majd.

(#26046) balpis válasza simsoner (#26042) üzenetére


balpis
őstag

beszerelve is szabadon hagysz egy molexet és azon műszerrel....

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#26047) simsoner válasza balpis (#26046) üzenetére


simsoner
tag

Igen , így gondoltam én is. :)

(#26048) MMIX válasza Mans20 (#26043) üzenetére


MMIX
addikt

CWT DSAII, mint a Corsair CX v2.

(#26049) simsoner válasza Krissz5435 (#26044) üzenetére


simsoner
tag

Még annyit, hogy legutóbb elszállt a tápom és vitte az alaplapot, vajon vitte a többi cuccomat is? Memória, videókari, vinyó stb?

(#26050) Krissz5435 válasza simsoner (#26049) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Azt így pontosan nem lehet megmondani. Mert pl nekem már halt meg a táp ugy, hogy nem vitt semmit, de olyan is volt, hogy a táp jó volt de az alaplap meghalt és valszeg a táp miatt. Ez csak akkor derül ki, ha leteszteled.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.