Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) vzsryl válasza Keksz03 (#999) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Rosszul tudod, mert bizony moduláris: CM honlapja ;)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1002) reset válasza Dyno (#996) üzenetére


reset
senior tag

Köszi. GPS 550A tápom van. Azért írtam, hogy megengedve a két konkrét táp közüli választást...

(#1003) Keksz03 válasza vzsryl (#1001) üzenetére


Keksz03
senior tag

azért írtam h ha jól tudom! :) sajnos ahol néztem ott 1 kép volt a másik oldaláról, plusz a leírásba nem írták h moduláris én meg nem tudom miért nem néztem a gyártó oldalán :D...mind1 a helyzet az h erre 3 év a gari, a Corsair-re pedig 7év, úgyh inkább maradok annál, azt a plusz 7000Ft nekem megéri! De köszönöm a tippet, már amúgy is megrendeltem, talán ha előbb írsz lehet elgondolkozok rajta de már nem változtatok!
:))

Hiper Type-M 530W tápot mennyiért lehetne eladni használtan? tökéletes állapot, tervelve se volt, jó szellőzésű házban működött! :)

Samsung Galaxy S23+ 512GB / LG CX 48" OLED / PS5 / Ryzen 5 5600X, 16GB, RTX 3060 Ti

(#1004) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Sziaszok! Moduláris tápokat nézegetek a megfizethető kategóriában.

Cooler Master SilentPro 500 vagy FSP Everest 500W? Esetleg alternatíva?

Említettétek a Be Quiet! tápokat, de ahol néztem mindenhol 1 év garanciát adnak hozzá..minimum 3 év mozgatná meg a fantáziámat. :(

Megérnek ezek a moduláris tápok +8-10K-t? Kb ennyi a különbség a nem moduláris hasonló minőségű tápokhoz képest.... :U

They drew first blood....

(#1005) 14adam válasza bolcsodal (#1004) üzenetére


14adam
addikt

Azt neked kell eldöntened,hogy megéri-e,hogy leveheted a felesleges kábeleket. Elsősorba azoknak ajánlom akik letisztult szép gépet akarnak megfelelő mennyiségű kábelekkel. Én biztos,hogy nem fizetnék +8-10k-t ezért.
Esetleg még az enermax liberty eco-kat nézd meg,remek táp. Amúgy fsp everestet még stol is dicsérte,hogy nagyon jó táp :K

(#1006) rvn_10


rvn_10
senior tag

Hello!

Chieftec GPS-300AB-100L
Cooler Master RS-380-PMSP

Erről a 2 tápról érdeklődnék. Jók-e?

Amihez kéne: Giga G31-es lap, 1 giga ram, Intel E1400-as proci, 1 dvd, 1 hdd, 1 floppy.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#1007) MMIX válasza rvn_10 (#1006) üzenetére


MMIX
addikt

Chieftec GPS-300AB-100L Delta(Giant Power) +12V 15A 1ágas
Cooler Master RS-380-PMSP E143709 CHICONY POWER (Hipro) +12V 16A 1ágas
Kb egyformák mindenben. A jobb állapotban lévőt vedd meg, vagy az olcsóbbat.

[ Szerkesztve ]

(#1008) faranus


faranus
aktív tag

sziasztok holnap vennék egy gigabyte GTX460OC 1gb kártyát nagyon fontos lenne hogy hány wattot fogyaszt egy i5 760 procim van hozzá alap órajelen de szeretném tuningolni az egész rendszert a procit legalább 3.2 ig szeretném húzni állandóra de elképzelhető hogy néhány teszt alatt 4 Ghz menne a kártyát nem igen szeretném az alap 715 ről húzni csak tesztelni de akkor adok neki az tuti én 850 fele terveztem de meglátom ha stabil akkor tovább is húznám. Az a kérdésem hogy egy FSP ATX-400 PNF tápom van ez elbírná az alapot és meddig bírná kb a tuningot? Nem sokkal feljebb ajánlottátok a
CHIEFTEC GPS-500A 500W tápot de sajnos anyagi okok miatt kb egy fél év vagy 8 hónapon belül tudnám beszerezni addig jó lenne a mostani tápom?

előre is köszönöm az infót

tisztelettel faranus

tisztelettel faranus :R

(#1009) 14adam válasza faranus (#1008) üzenetére


14adam
addikt

Elég lesz a pnf is. Nagyon bika táp és az a vga se fogyaszt sokat,max tdp-je 150w. De játékok alatt még ennyit se fog fogyasztani. Proci fogyasztása is megáll e körül.

(#1010) rvn_10 válasza faranus (#1008) üzenetére


rvn_10
senior tag

Egy minőségi 400-as táp elég minden 1 kártyás rendszerhez szinte. Sztem elbírja a 400-as még a tuningot is.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#1011) faranus válasza 14adam (#1009) üzenetére


faranus
aktív tag

köszi de hogy érted hogy: "Proci fogyasztása is megáll e körül." 150W lenne a proci fogyasztása 4Ghz fele mert az nagyon nagyon sok szerintem most kb 0.895-1.032V a fogyasztás ha jól számolom az még 100W határától is messze van.
Vagy tévedek nem vagyok annyira profi a procik fogyasztása terén de azt tudom hogy az i5 760 keveset fogyaszt jóval mint a 4 magos AMD phenom II ok ezért is választottam az INTELt.

tisztelettel faranus :R

(#1012) rvn_10 válasza faranus (#1011) üzenetére


rvn_10
senior tag

Lehet keveset fogyaszt alapon de tuninggal 4 Ghz en már kell neki a plusz fesz is és ha csak a frekit emeled akkor is többet fog fogyasztani hát ha még a feszt akkor meg mégjobban.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#1013) Chaser válasza faranus (#1011) üzenetére


Chaser
titán

Jóval kevesebbet nem eszik mint a phenom2, mert 45nm ez is, nem 32, de kevesebbet eszik. 4ghz-en azért már eszik fesztől függően a tied is, 120-130W-ot saccra. Kérdés 4ghz-hez mekkora fesz kell?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1014) faranus válasza rvn_10 (#1012) üzenetére


faranus
aktív tag

aha de az csak tesztek alatt lenne szerintem 3.2 nem fog annyira sokat fogyasztani max 100W de ez csak tipp mert nem találtam róla fogyasztásos tesztet

tisztelettel faranus :R

(#1015) Chaser válasza faranus (#1014) üzenetére


Chaser
titán

3.2-n hosszútávon is elmegy, amiatt ne aggódj.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1016) faranus válasza Chaser (#1015) üzenetére


faranus
aktív tag

köszi akkor holnap megrendelem a kártyát köszi mindent de ha meglesz a keret akkor a táp cserélve lesz mert már 2 éves és hát bármi megtörténhet szerintem ezzel a táppal nagyobb az esély hogy megáll vagy ne agy isten elfüstöl de egy új táp azzal tuti nem lesz gond.
Szerintetek hány évente kell tápot cserélni? Ha egy fél éven belül mondjuk vennék egy 500W vagy 550W os jó minőségű tápot megbízható gyártótól az 3-4 évig bírná vagy cserélni kellene 2-3 éven belül?

tisztelettel faranus :R

(#1017) Chaser válasza faranus (#1016) üzenetére


Chaser
titán

Ez is bírni fogja ;] ...jó eséllyel. A PNF eléggé elnyűhetetlen széria volt. Az hogy valamit elfüstöljen kb kizárt..nekem nem sikerült összehozni pedig próbáltam:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1018) faranus válasza Chaser (#1017) üzenetére


faranus
aktív tag

XD az jó móka lehetett ha az a lényeg hogy megöld a tápot, én is szívesen kipróbálnám.
Annó amikor vettem a gépem a PNF 400 as táp elég drága volt és akkor még fölösleges mondjuk nagyon ajánlották és azért mentem bele. A régi konfigom amiből átkerűlt a táp az egy AMD athlon 3800+ és egy Nv 7600GS VGA enyhén szólva erős volt a táp a konfighoz elég nehezen is köhögtem ki a tápért a pénzt de most már látom hogy nagyon megérte mert barom jó.

tisztelettel faranus :R

(#1019) rvn_10 válasza faranus (#1018) üzenetére


rvn_10
senior tag

Sztem nem kelll lecserélned amig megy.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#1020) pudzi válasza vzsryl (#997) üzenetére


pudzi
tag

Kösz szépen az infót :R
Erről a szünetmentesről mi a véleményed [link] esetleg az egyel nagyobbik testvéréről [link] ?
Melyik passzolna jobban a konfigomhoz? Illetve mennyire lehet megbízható? És utoljára menne-e az általad említett tápokkal?(FSP 400-60APN, FSP SAGA II 400, Chieftec CTG széria)

Köszi előre is! :B

[ Szerkesztve ]

(#1021) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Sziasztok

Az adatlapomban leírt konfigomhoz kellene egy olyan táp ami a következőekkel bír:

halk, vagy akár hangtalan
olcsó :)
márkás, értem ez alatt, hogy stabil legyen

a gép húzva szokott lenni, de sajnos valami oknál fogva, a mostani csiftekem, nem akarja az igazat ezen a téren, ezért keresnék egy másikat

Ha még valami kiegészítés kell, hogy megdajatok, egy-két típust akkor csak nyugodtan szóljatok. :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#1022) Chaser válasza faranus (#1018) üzenetére


Chaser
titán

Felkészültem olyan esetre ami nem valószínű hogy elő fog fordulni, de ha azokon átmegy a táp akkor nyugodtan alhatok mellette:) 1edül az alacsony hatásfok miatt érdemes lecserélni már. Az APN széria úgy néz ki tartósságban megörökölte a PNF életútját, viszont hatásfokban az elllenkezője, 82-85%-os hatásfoka van kis terhelésen is, tömege kb feleakkora mint egy PNF-nek, de ez csak a jó hatásfok miatt van.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1023) pudzi válasza pudzi (#1020) üzenetére


pudzi
tag

illetve megszeretném kérdezni h melyik tápnak jobb a hatásfoka az alant említetettek közül?

Köszi!

(#1024) Chaser válasza pudzi (#1023) üzenetére


Chaser
titán

FSP 400-60APN, FSP SAGA II 400, Chieftec CTG széria - ezeknek kb azonos hatásfokuk van, hogy a kinézett szünetmenteshez melyik lenne jó nem tudom. Elviekben bármelyik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1025) pudzi válasza Chaser (#1024) üzenetére


pudzi
tag

értem:)
végül is az FSP SAGA és Chieftec-nek gyári honlapján mindkettőre 80%-t írnak. az FSP 400-60Pn-t nem találtam, gondolom azért mert már régebbi széria :U de egy fórumon azt írták h csak 60% a hatásfok :F

Írták h a Chieftec egy-két tápja nem komálja a kvázi szinuszps szünetmenteseket..erről nem tudsz. tudtok vmit? De lehet h akkor mennék biztosra ha az FSP SAGA-t választanám:) egy árban vannak...

(#1026) Chaser válasza pudzi (#1025) üzenetére


Chaser
titán

Az APN nem régi széria, 1-2 éves lehet. 82%-ot írnak a 350/400-asra, az 500-asra már ha jól emlékszem 85-öt. Én méregettem a 350-est, 82-85%-ot hozza már 40W terhelésnél is. A saga 2 ha jól tudom lényegében ugyanaz a belső. Az új chiefnek is valamivel magasabb a htásfoka mint ahogy írják, gondolom inkább alulra lövik be mint felülre, abból baj nem lehet. Régebben volt ez, hogy a szünetmentesekhez csak passzív pfc-s tápok voltak jók, ha jól emlékszem, lehet rosszul.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1027) pudzi válasza Chaser (#1026) üzenetére


pudzi
tag

áhá, úgy látom én néztem el, mert FSP400-60BNP tesztet néztem ami 2003 volt:) igaz más linkelte be és nem is néztem h nem stimmol a név:)

hát akkor majd még megszülöm, de az FSP SAGA II felé hajlok.

Hmm..az a gond h nagyon nem is találok passzív pfc-s tápokat, bár lehet h azért mert az alsó-közép kategóriában nézegettem :B

(#1028) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok!

Újra a segítségeteket kérném. 2 db tápegység közül kéne választani mindkettő 23k és 5 év gar van rájuk...

Corsair tx 650
vagy
Cooler master silent pro m700?

Battletag: Myth#1775

(#1029) hogolyo


hogolyo
csendes tag

Sziasztok

A héten akarom megrendelni az új gépem (i3 proci, GTX 460 video kártya, DVD író, 4 vinyó, wifi kártya- kb ennyi lesz benne) és néhány FSP tápot néztem ki hozzá:
FSP400-60APN
FSP400-60GHN
SAGA II 400
(SAGA II 500)

Az 1. hszban olvastam, hogy mind ajánlott, és kb zajszintre is ugyanazt tudják, de mivel kb. egy árban vannak (talán 3000 Ft a max különbség) érdekelne, hogy valami jobb-e az egyikben mint a többi. Esetleg van olyan ami hasonló árkategóriában még jobb lenne. Szeretnék egy halk/jó gépet összerakni, de azért nem akarok az árban elszállni.

Köszi

(#1030) reset válasza Myth (#1028) üzenetére


reset
senior tag

Mindkettő jó választás és mindkettő 1 ágon adja le a 12V-ot - tehát több VGA-s rendszerekhez, tuningolt PC-hez kiválóak. A tx 650-et inkább alsó táphelyes házba szokták javasolni...mert kicsit melege lehet fönt a nagyon lassú ventifordulat miatt...
A CM Enhance fejlesztés, a TX pedig Seasonic beles.

(#1031) Chaser válasza pudzi (#1027) üzenetére


Chaser
titán

Az aktív pfc a modernebb, ezért nem nagyon találsz. ott egy külön áramkör van, a passzívnál csak egy vasmag, ezért is nehezebbek a passzív pfc-s tápok. A passzívnak előnye hogy biztos nem romlik el és nem fogyaszt, az aktív hatékonyabb de van meghibásodási lehetősge, ami azért értelmes tápokban konvergál a 0-hoz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1032) Myth válasza reset (#1030) üzenetére


Myth
aktív tag

Ja, ezt elfelejtettem beírni:

A konfig amire kellene: e8500@4,4ghz + 4gb ocz reaper hpc + 4890 vapor-x (húzva) + 4850 oc (húzva)... (Később pedig egy 4890+4870x2 (ezek is húzva lennének) kombóval?)

Annyiban változott a kérdésem, hogy a tx650-es elbír-e ezekkel mert inkább az maradna...

Battletag: Myth#1775

(#1033) pudzi válasza Chaser (#1031) üzenetére


pudzi
tag

értem, megint okosabb lettem, köszi :C

(#1034) 14adam válasza hogolyo (#1029) üzenetére


14adam
addikt

Fsp Ghn
1 x24pin
1 x CPU 4+4 pin
1 x PCI-E 6 pin
2 x SATA
4 x molex
1 x 4 pin Floppy

Fsp sagaII 400

1x 24pin
1x 4 tűs
1x 6 tűs VGA táp
3x molex
3x sata
1x floppy.

Nem sok különbség van a két táp között,ghn hangosabb egy kicsit. Apn-be és a saga II-be ugyan olyan belső van. Apn-en nincs 6pin-es csatlakozó és ha átalakítózol a vga-ra akkor valószínüleg elfogyna a kábel.

(#1035) hogolyo válasza 14adam (#1034) üzenetére


hogolyo
csendes tag

Azt tudom, hogy van 3 SATA-ra igény és legalább 2 molex-re (DVD író és vinyók). Extra ventilátor is lesz a házban legalább 1, de azt gondolom nem gáz akármelyik molexről levenni egy osztóval, még akkor sem ha 3-at rakok be végül.

A 24 tűs gondolom az alaplapra kell.
Ugyan leírva nem láttam, de gyanítom, hogy a GTX 460-as kártya igényli azt a 6 tűs csatlakozót.

Ha jól értem amit mondasz akkor a fentiek tükrében a Saga II a logikus választás és akkor csak a ventilátoroknak kell leosztani kis áramot.

(#1036) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Ma kell vennem egy tápot a következők a lehetőségek:
[link]
[link]
Keret 12-13k

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1037) 14adam válasza MZsoltee (#1036) üzenetére


14adam
addikt

[link]
aztán kb ki is fújt a jó táp. Még fsp sincs :U

(#1035) hogolyo saga II remek választás lenne. A ventiknek az áramot meg lehet az alaplapról is adagolni. a 460-as vga-hoz kell a 6pin-es vga csati :K

(#1038) reset válasza Myth (#1032) üzenetére


reset
senior tag

Elbír vele. Még a későbbi fejlesztés után is.

(#1039) hogolyo válasza 14adam (#1037) üzenetére


hogolyo
csendes tag

Akkor nagyon köszi :))
Meg is van az új tápom (mármint kiválasztva) :C :R

(#1040) MZsoltee válasza 14adam (#1037) üzenetére


MZsoltee
veterán

Pécs nekem is ez volt a titkos favoritom, de inkább nem akartam senkit befolyásolni.
Abba a gépbe amibe kell bőven jó lesz A64 3700+ 4*512MB 7900GS 2HDD...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1041) Bandi18


Bandi18
tag

Sziasztok

Sokak javaslatára megvettem az FSP 400-APN-es tápot. Eddig csak Chieftec-el volt dolgom, de ahhoz képest ez sokkal könnyebb, plusz a kábelek kivezetése nagyon trehány módon van megoldva :Y. Remélem az élettartama ettől függetlenül hosszú lesz, de FSP-t nem veszek többet :N

(#1042) MZsoltee válasza Bandi18 (#1041) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ez a legolcsóbb légfapadosabb FSP táp, jó belső olcsón a többi nem számít alapon...

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1043) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

Sziasztok! Nem ismer valaki passzív hűtéses (no venti) min. 400W-os tápot? Valami "olcsóbb" fajtából... :)

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#1044) vzsryl válasza pudzi (#1020) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A PH-n tesztelték ezeket a szünetmentes FSP-ket: [link]

A SAGA II-t javaslom. Teljesen ugyanaz a bél, mint az APN-ben, de több csatlakozója van.

(#1021) zsolt19900: Szia!

Chieftec vonalon maradva pl: CTG-400-80P.

(#1028) Myth: Szia!

Alsó-táposba TX650, felsősbe inkább a CM.

(#1029) hogolyo: Szia!

A SAGA II a legjobb választás, és a 400-as is elég.

(#1043) neil_mullen: Hali!

A legolcsóbb passzív 400W-os az FSP Zen, ami 40k-nál kezdődik. De 45k-ért van Seasonic X-400-as, ami sokkal jobb vétel. A passzív tápok nagyon drága és minőségi alkatrészekből vannak, ráadásul ritkák is, ezért ezeknél olcsóbban nem fogsz találni.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#1045) Bandi18 válasza MZsoltee (#1042) üzenetére


Bandi18
tag

Ja ezt nekem nem mondták. Mind1 lényeg hogy menjen.

(#1046) reset válasza neil_mullen (#1043) üzenetére


reset
senior tag

Megnézheted a PH-Aprón is. Ott szoktak hirdetni - 10-20 kilo között hozzájuthatsz.

(#1047) pudzi válasza vzsryl (#1044) üzenetére


pudzi
tag

Kösz szépen...igen olvastam én is a tesztet az FSP szünetmentesekről:) nem tűnnek rossznak csak azon parázok h rendesen menne pl a SAGA II-vel :U

(#1048) agemate


agemate
addikt

A HKC tápok még mindig vackok? Vagy van már köztük jó is, ami ajánlható?

(#1049) 14adam válasza agemate (#1048) üzenetére


14adam
addikt

még mindig vacak

(#1050) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Sziasztok. Melyiket válasszam a két táp közül? Árban kb ugyanaz lenne:
1. Cooler Master Silent Pro M1000 (moduláris)
2. Corsair TX950W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.