Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139001) robyg válasza SzlobiG (#138999) üzenetére


robyg
senior tag

Még vissza tudnám mondani.

Azért gondoltam erre mert ahogy irtad is 1000W ennyiért elég jó ár igaz csak gold minősítés.

A következő szint az a Corsair lenne de nagyon húzós.
Esetleg Cooler Master de az meg nem létezik 1kWosba csak 850be.

(#139002) SzlobiG válasza robyg (#139001) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem tudom mit akarsz hajtani vele, de én gamer gépbe a Fractalt választanám a Platinum miatt, amennyiben elég a 860W. Igen jó áron van az 1000-es fsp. :K

(#139003) robyg válasza SzlobiG (#139002) üzenetére


robyg
senior tag

Egy I7 11700 proci , Asrock Z590 EXTREME alaplapba meg egy EVGA 3080as kártya.
Tuningolni nem fogok. 1440P lesz a felbontás.

A Titanium (94%) és a Platinum (92%) nem hiszem hogy olyan nagy különbség lenne a Goldhoz (90%) képest. 2 és 4 százalékról beszélünk differenciába.

[ Szerkesztve ]

(#139004) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Seasonic FOCUS PLUS 550W Gold tápról szeretnék feljebb váltani (azért hogy stabilan meg tudja hajtani az azóta kibővített konfigomat).

Asztali gépbe lesz. A Focus-ban imádom hogy gyakorlatilag mindig csendben van, sosem hallottam a hangját. Hasonlóan csendes tápot szeretnék.

Az is fontos lenne hogy portokat tekintve a mostanihoz képest ne legyen visszalépés.

Ezek tetszenek:
Fractal Design ION+ 760P
Fractal Design ION+ 860W Platinum

A Seasonic FOCUS GX-850W Gold is tetszetős, mert tudom hogy ugyan azt kapnám mint most, csak nagyobb teljesítményben. De az ugye "csak" Gold, a Fractal meg Platinum :)

Ár/értékben leginkább a Fractal Design ION+ 860W Platinum tetszik. Jó választás lehet?

[ Szerkesztve ]

(#139005) eight válasza AeSDé Team (#139004) üzenetére


eight
senior tag

Az ION+ 860W 210mm mély. Elfér?

(#139006) AeSDé Team válasza eight (#139005) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Egy Fractal Design Meshify C-ben kell elférnie. Bocsi, ez eddig nem volt fent az adatlapomon.

(#139007) AeSDé Team válasza eight (#139005) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Biztos vagy benne? A képeken nem látszik olyan hosszúnak. Az oldaluk szerint 150 x 150 x 86 mm, ami mindössze 10mm-el hosszabb mint a mostani. Leméricskéltem, így már el kell férnie.

[ Szerkesztve ]

(#139008) eight válasza AeSDé Team (#139007) üzenetére


eight
senior tag

Elnézést, csak az Alza-t néztem, ott pedig 210-et írtak.

(#139009) Chaser válasza eight (#139000) üzenetére


Chaser
titán

jó a 650-es
talán full japn kondis a 750, komolyabban nem néztem utánuk
de az 550-est kipróbáltam, rendben van a ventivezérlése
és eddigiek alapján erősen bronz hatásfok felett van

AeSDé Team

seasoniknál ha ránézel emagon, egy év garral adják
fractalra alzán 10 év van
van még kérdés?
de, meg tud hibásodni bármelyik, nem hiszem hogy visszaküldéssel akarsz bajlódni ha úgy adódik - seasoniknál venti meghibásodásra esély is nagyobb mint fractalnál -
gold-platinum meg ilyen nyalánkságokat fennntartással kell kezelni, fractal nagyon jó táp, de a platinum alja
viszont ezekben egy tier-rel jobb venti van mint a seasonicokban, nagyon jó ventivezérléssel, itt egyértelműen fractalt vennék - főleg ha számít a hang kifejezetten -
ha nagyon a hatásfokra akarsz gyúrni, sokkal egyszerűbb módja pl, ha a csőgázon pl 300w-ot evő géphez nem 800-ast veszel, hanem 550-est
tudom, hogy árban összeérnek, de azt is tudom minél fentebb van méretezve a táp, a hatásfok annál rosszabb
ahogy mondta valaki gold-platinum stb közt 2%-ok vannak kb, feleslegesen nagy túlméretezéssel nagyobbakat lehet bukni
ez egy "plecsni" gyakorlatilag
itt is igaz hogy az adott gyártó pontos modelljét kell nézni plecsnin belül is, amiről tesztek van - már a legtöbb tápról -
van hogy csak azért nem kap platinumot valami, mert nem abba a szegmnensbe szánják, és/vagy nem akarják kifizetni az árát
te gépedbe 3080 miatt a 660-as vagy 760-as fractalt venném ha fontos a hatásfok is - utóbbival későbbi combosabb cpu is belefér kényelmesen, marad "hely" a 3080 peakjeinek -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#139010) AeSDé Team válasza Chaser (#139009) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Köszönöm a sok információt!

A gépben egy 3080 és egy 1080 dolgozik egyszerre. Persze vissza vannak fogva jelentősen (kb. 100+230W-ot fogyasztanak), de kicsit kevesebbet kellene számolgatnom egy nagyobb táppal. 1-2 alkalommal már ért meglepetés, amikor hirtelen érkező nagy CPU terheléskor lekapcsolt a masina.

Olyat pl. most nem tudok csinálni, hogy a 1080 dolgozik (100W körül) a háttérben, a 3080-on meg közben nekiállok gamelni. A 3080 peak-jei miatt ez felejtős.

660W valószínűleg elég lehetne, de ha már újat kell venni, és nincs sok különbség árban, akkor szeretnék inkább egy komolyabbat.

A Fractal-ról pont azt láttam (itt, 3:35-nél) hogy néhány %-al jobb a hatásfoka félgőzzel, mint teljes terhelés mellett, így azon sem kell aggódni hogy kezdetben esetleg rosszabb hatásfokkal dolgozna. Már ha lehet hinni ennek a spec-nek :)

Végül megrendeltem a Fractal 860-at, szerintem az eddigiek alapján jó választás lesz ez nekem.

(#139011) Chaser válasza AeSDé Team (#139010) üzenetére


Chaser
titán

1080-at nem láttam
azt még jó ha tudod, hogy régebbi seasonicok elektronikája nem tud mit kezdeni a nagy áramerősséggel, hiába tudja papíron, gyakorlatban okszor elvéreznek - rövidzárnak érzékeli az elektronika -
3080-nak nem maga a fogyasztása gond - bár az is nagy -, hanem a peakek, nagyon durva kilengéseket tud csinálni - nyilván tapasztaltad már ha monitorozod -
kb minden tápra igaz, hogy 50% terhelés közelében hozza legjobb hatásfokot
régebben csőgáznál' sokkal rosszabbakat tudtak, ma már nem annyira "durva" a romlás mai modern tápoknál
idle az érdekes még, minél nagyobb a táp, a min 10%-is annál nagyobb érték, és a legtöbb gép idle egy 550-es táp 10%-át sem eszi, minél nagyobb a táp, annál többet fog elfűteni emiatt - nagyon kevés táp van, amire ez nem igaz -
860-as is jó persze, azért mondtam 760-ast mert kb középen lene load terhelve
teszteket keres, fractalokról van bőven, különböző "étvágy" tartományban
nálam az 560-as úgy röhögte ki a 280w tbp-s 3070 suprimot hogy öröm volt nézni ( :
thw teszt a 860-ról
a legjobb hatásfokát nettó 250-350w terhelés közt hozza 92,5% körül - de ők 115v-tal mérnek, 230-nál ezek jobb értékek valamivel -
viszont 40w terhelésnél csak 80% a hatásfok - és a legtöbb gép idle annál nem sokkal eszik ma már többet -, 60w kell neki hogy elérje a 85%-ot
pont az idle 10%-ra nincs specifikáció a "pelcsnikben", kivéve a titánt
többi plecsniben kis túlzással bármilyen pocsék is lehet, csak 20-100-ig definiálják az értékeket - és sokszor nagyon pocsék is a 10% környéke -

szerk:
röviden:
egy gyakorlatban is jó hatásfokú táppal ÉS jó méretezéssel tudsz elérni valóban jó hatásfokot

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#139012) Chaser válasza Chaser (#139011) üzenetére


Chaser
titán

pontosabban anagy kiugró árammal nem tud(ott) több seasonic mit kezdeni
más design az elektronika, mint ami pl 3080 kategóriához kell
a 860-as fractalod 260w-ig passzívan fog menni - de ha a hőmérséklet engedi akkor 300w_ig is, az 560-asom papíron 180w-ig passzív, de sokszor csak 250w-nál kapcsolt be a ventije arra a kemény 400rpm-re -
és ne ijedj meg ( : kikapcsolás után még egy percig pörgetni fogja a ventit, akkor is ha előtte passzívan ment - ezzel likvidálja az esetlegesen bennrekedt hőt -
egyedüli dolog amit elcsesztek az eco gomb belső elhelyezése a modu oldalon és nem a 230v résznél, de igazából egyszer kell bekapcsolni, együtt lehet vele élni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#139013) hamburger97


hamburger97
csendes tag

Sziasztok!
Olvasgattam a tápegység témában, de kicsit elbizonytalanodtam a sok kínálatot látva, ezért segítséget szeretnék kérni.
Adott jelenleg egy [link] tápegységem (Corsair 550W CX550 CP-9020121-EU 80+ Bronz), ami eddig ezt a configot szolgálta:
Aus Prime b250m-k alaplap, i5-7500 CPU, 1050 Ti GPU, 2x 8 GB ddr4 ram, 120 GB ssd, 1 TB hdd, egyéb kiegészítők (egér, billentyűzet, fejhallgató).
Az új config módosult 3 PCIE csatlakozóval, és 2x 1660 Super videókártyával, tehát a gép fogyasztása igencsak megnőtt (mindhárom videókártya ki lett vezetve).

Tudna esetleg valaki ajánlani tápegységet? Még azt sem döntöttem el pontosan, mekkora teljesítményű kellene, de szerintem a minimum 750 W, ha már az 550-t lecserélem.

1. Mennyit költenék rá: nagyjából max ~50.000 Ft környékén
+- pár ezer forint belefér
2. Milyen gépre költeném:
a fentebb látható full config 3 videókártyával
+1 Igény:
Ahogy fentebb is írtam, szerintem legalább 750W-os teljesítményű kellene, de ez akár fentebb is mehet.

Előre is köszönöm a segítségeteket, ha esetleg valami kérdés lenne, szívesen válaszolok.

(#139014) Chaser válasza hamburger97 (#139013) üzenetére


Chaser
titán

ott a fentebb kitárgyalt fractal 660/760/860, onnantól ízlés szerint
ár/értékben a 860 most nagyon ütős alzán
1660s-ek zöme max 120-130w, tápcsatis 1050ti max 100w, szóval azért nem kell feltétlen 7-800w táp esetedben

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#139015) AeSDé Team válasza Chaser (#139012) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Igen nekem is furi hogy belülre tették. De a mostanit sem kapcsolgatom, ezt sem fogom.

Az nagyon tetszik hogy kikapcsolás után még pörög egy kicsit, mint pl. a konzolok is.

A mostani Seasonic az félpasszívra van beállítva, és fogalmam sincs hogy ezt hogy csinálja, de szerintem állandóan passzívan megy. Még játék közben sem hallottam felpörögni, pedig időnként akár fél napokat is játszottam. És hiába akarnám kipucolni néhanapján a gépházam alsó porfogóját, sosincs rajta egy szem por sem. Szerintem annak még nem ment a ventije egyszer sem :D

Pedig elvileg 40% felett passzív hűtésre kellene váltania, és játék közben a gépem összefogyasztása el kell hogy érje a 400W-ot, ami inkább a táp max teljesítményének a 75%-a körül van. Ezért is mondtam hogy nagyon szeretem, mert mindig csendes :)

(#139016) hamburger97 válasza Chaser (#139014) üzenetére


hamburger97
csendes tag

Köszönöm a gyors reakciót, és az ajánlást is, utánanézek. :)

Aida szerint (amit ugye nem nagyon kellene viszonyítási alapnak nézni) az egyik 1660 S kb. 80W-t, a másik 90W-t fogyaszt menet közben, a 1050 Ti-ra van kötve monitor, ez alaphangon 35 W-t.
A jelenség, ami miatt új táp kell, hogy viszonylag sűrűn (napi szinten) megreccsen a gép és újraindul, ezért gondoltam a legalább 750-re.

(#139017) Chaser válasza AeSDé Team (#139015) üzenetére


Chaser
titán

azok is tovább mennek passzívan ha a hőmérséklet engedi
volt 550-esem focusom, venti az gyárilag nagyon hitvány volt bene, de megizzadtam mire akkora terhelést tudtam neki adni hogy be kelljen kapcsolni a ventinek

hamburger97
ott más gond van
560 fractal, 280tbp-s suprim amit ki is maxoltam - ez magában lefedi kb mind a három vga-dat -, mosolygás a táp részéről ( :
de a 450-es corsairem is simán vitte, csak az már nem passzívan:)
lehet az is nem a tápoddal van gond, hanem bármilyen egyéb hw-es hiba van, akár a riserek - ha jól értettem az van, azok tudnak mókázni -
veszel másik tápot kiderül egyből, de teljesítményben igazából semmi szükséges 550-esnél nagyobbra, még azt is mindent maxra tolva talán 70%-ig tudod terhelni, de olyan meg gyakorlatban nem lesz, közelében sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#139018) hamburger97 válasza Chaser (#139017) üzenetére


hamburger97
csendes tag

Hmmm, köszi szépen még egyszer.
Mindenesetre szerintem tápcsere lesz, ami remélhetőleg megoldja a problémát, de akkor lehet nem a 860-ast választom - habár nem feltétlen felesleges a későbbieket nézve, esetleges update-nél azzal már nem kell foglalkozni.
(Off: Esetleg ötlet, hogyan tudnám kidebugolni a probléma forrását?)

(#139019) Chaser válasza hamburger97 (#139018) üzenetére


Chaser
titán

szívesen, ezt mindig kizárással lehet tesztelni
új táppal kezdeném én is, ha azzal is gond van akkor viszont már a riserekre koncentrálnék
persze ha később akarsz combosabb vga-t/vga-kat, akkor lehet akár 860 is
ehhez a géphez az 5-600w kategória is bőven elég kimaxolva is, de úgy nem haználod soha gyakorlatban - gondolom bányászda, ahol eleve jóval tbp alá kerülnek a kártyák -
a nagyobb tápok eőnye hogy tovább maradnak passzívak - sokan emiatt is vesznek nagyobbat, amit megértek -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#139020) eight válasza Chaser (#139009) üzenetére


eight
senior tag

Köszönöm szépen.

(#139021) Chaser válasza eight (#139020) üzenetére


Chaser
titán

szívesen
nem tudom milyen bele lehet, gy.b. super flowert talált valahol - 550-esnél biztos ami nekem van, passz -
de amiket eddig mértem 560-as fractal platinum szint hatásfokban, agyam eldobom ( : - lehet jobb belet kaptak, mert kifogytak az aktuálisból, gyártást meg nem offolják emiatt, volt már így 5700xt hűtéses 5600xt-m tavaly -
a venti vezérlése nyugodt, nálam most konnektoros max 130w terhelés van maxnak, ott nagyon ritkán kapcsolt fel a venti, óránként egyszer kb - nincs gépben, tud szellőzni -
de nem meghallottam, hanem megláttam hogy forog a venti....ezt így kell
ezzel együtt biztos nem top tier venti van benne, van hangja a motornak, de elfogadható bőven
mostani áraikért nagyon jó vételek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#139022) wolf033


wolf033
senior tag

Üdv!

Ez egész jó árnak tűnik: [link]
Máshol 30 fölött van ez a táp. Adatlapomon a gépem. Érdemes lehet beruházni rá? A jelenlegi tápom fölött lassan eljár az idő és nem szeretném megvárni, hogy megpusztuljon.

(#139023) Chaser válasza wolf033 (#139022) üzenetére


Chaser
titán

Termékgarancia: részletek
Magánszemély: 36 hónap

az ár mellett van egy ugyanolyan fontos paraméter, legtöbb ember hajlamos azt nem látni

ha 650-es kell teljes gyári garral, picivel kevesebbért ez
lehet jobb deal...full modu, tud passzívan is járni, 5 év gar, olcsbb, korrekt táp - ráírt bronz egy dolog, jobb -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#139024) wolf033 válasza Chaser (#139023) üzenetére


wolf033
senior tag

Köszi!
Ki is cseréltem.

(#139025) nobela válasza Chaser (#139023) üzenetére


nobela
senior tag

Ez király, az 550-es 29e ez meg 24,5e

Teljesen elment ezeknek az esze... :DDD

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#139026) Graphics válasza wolf033 (#139022) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Véletlen én is megláttam egy keresés kapcsán. Teljesen jó :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#139027) Chaser válasza wolf033 (#139024) üzenetére


Chaser
titán

hajrá:)

nobela
nem hülyék, érdekes az árképzésük, megtehetik
ezért is szeretem őket, jókat lehet vadászni ( :
amit ők tudnak, aki jó dealeket akar sűrűn nézi az árakat és biztos vásásrolni fog
alapvető marketing trükk

Graphics
Termékgarancia: részletek
Magánszemély: 36 hónap

"az ár mellett van egy ugyanolyan fontos paraméter, legtöbb ember hajlamos azt nem látni"
a hülyének is megéri 7 év garos tápot pár ezerrel olcsóbban megvenni :K ;] 3 év garral
pláne hogy van elég jó ajánlat, és ha nagyon az a táp kell alzán ~7e-rel több 7 év garral...pár ezerrel többért meg ott a hófehérke egy tier-rel jobb seasonic ami 10 év garos

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#139028) Graphics válasza Chaser (#139027) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Láttam, olvastam. Ettől függetlenül azért az árért teljesen jó szerintem.

Ha a gyártó 10 évet vállal rá, akkor is bírni fogja ha 3-at kap... Szerintem :)

Én ezt a garancia kérdéskört már nem tolom túl.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#139029) Chaser válasza Graphics (#139028) üzenetére


Chaser
titán

egyrészt 7 évet vállal rá
másrészt itt is akad seasonic tulaj akinek garidőn belül megdöglött a tápja, akár bőven garidőn belül
vagy bármelyik gyártótól bármelyik tápja bármilyen árkategóriában
nekem nemrég a közel 50e ft-os kis corsair pár hét után
oszt' ha neked kell kiküldeni a seasonicknak fájni fog, hogy "spóroltál " pár ezer ft-ot
ez nem olcsóbb semennyivel, hanem drágább, de legjobb esetben is azonos áron van mint a 32e/7év gar verzió...ahol mondjuk hülyének sem néznek és nem mutyizott helyről van
szerintem
persze mindenki odaszórja a pénzét ahova akarja :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#139030) Graphics válasza Chaser (#139029) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Való igaz :) Nem kell győzködnünk egymást. Én a használt tápot is megveszem.

Az akciós EVGA tápokat is megvette valaki :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#139031) Chaser válasza Graphics (#139030) üzenetére


Chaser
titán

2010 előtt én is megvettem, sok mindent gar nélkül :) most is megvenném...ha látszódna a gar nélküli dolog árán...csak sajnos nem látszódik az esetek döntő többségében
épp elegen vásároltak már tőlem úgy, hogy azzal kezdte látta drágább mint másoknál de van garancia sok..az előző akármije gar után pár hét-hónappal döglött meg ( :
nem finnyás lettem azóta, csak rohadtul elqrvult' a világ
döglött be nálam utóbbi években one x pár hónaposan, alig használtam
felhívom a supportot, mondom SKSH, épp el akartam adni mert már egy hónapja be sem kapcsoltam, gonoltam leelőrzöm biztos működik-e...hát nem ( :
óóó, aszongya', sok ilyen volt, ezeket ha nem használják a táp hajlamos a meghibásodásra
loooool
nem egy emberke van itt aki mérnöki csapatban dolgozik/dolgozott
ma már nem azon dolgoznak neked/érted, hogy minél tovább működjön egy eszköz, hanem hogy lehetőség szerint a garancia idejét éppen bekkelje ki, utána meg dögöljön meg, mert ha nem döglik te nem veszel újat
és ebbe brutál pénzeket ölnek
nyilván nem tömegesen hullik semmi, de az esélye ott van, bárminél, bármelyik gyártótól bármilyen árszegmensben
anno elitebookokat agyonütni nem lehetett
megjött a g 1-2-3 akármi széria, töltőáramkör hibák fél éven belül soknál - csak kompletten alaplappal cserélhető, ez konkrétan gtk gar nélküli gépnél -
többnél, csak nem a kicsi drága mérnökség elszámolta a "határidőt" :d ? :d itt voltak az új bontatlan dobozos gépek, nem volt hozzá pofám hogy eladjam őket magánzónak - pedig bolti árhoz képest qrva jó áron ment ami hozzám jött és nemlopot' volt :d, de akkor sem, vigye dealer, őt köpködjék ne engem ( : -
sorolhatnám
adott esetben azért a 25e ft-ért most ott a 650 b5, több garral
full modu, opciós passzív üzem, és nem cseszték el a ventiszabályzást, sőt, qrva jó
mitől jó deal a 3 év garos seasonic ugyanannyiért? rá kell nézni
az elődje talán a sima focus volt, már ahhoz képest IS visszalépés több dologban
egyedüli előnye a gold vs bronz lenne
ha nem sokkal jobb lenne gyakorlatban ez az evga széria - többit nem tudom, 550-es biztos frankó -
ha itt laknál mondanám gyere, téged beengedlek a lakásba
hozhatsz trms mérőt, akármilyen tápot, mérjük össze az 550-essel ami most nálam van
lehet te is pislognál mint én, hogy a fractal 560 platinum szintjét karistolja - oké, a 650-es lehet nem, nem néztem még utána elméletileg milyen bél került beléjük -
de ha azt is mondjuk csak bronzot tud,legyen, jelen esetben akkor sem jobb deal az említett 650-es seasonic az említett 650-es evga-tól
szerintem - ami még olcsóbb is ezeöccáz' ft-tal -
én vettem akciós evga tápot, igen, a lehetőség bárki előtt ott volt úgy gondolom:) és tegyem mellé épp szóni' akartam nektek, de láttam már szót' valaki
egyiken bukok, másikon nyerek, megmarad a világ csije' is, én meg sok mindent kipróbálok, és nem veszem szentírásnak a kis/nagy teszteket feltéttlenül
mondtam vettem én már zafír 5600xt pulse kártyát, amin az 5700xt pulse hűtése volt...sehol nem volt nyoma globál szinten
csináltam itt neki topikot, azt vitte fel egy srác redditre, ahol fake-eltek :d aztán érdekes egyre több embernek lett, beírtam ák-ra is, ott is egyre többnek lett
a zafír azért megkérdeztem pontosan mért történt ez?
a válasz ez volt:
kompatibilisek egymással
( : ki a fac' gondolta volna :d
nyilván kifogytak a default hűtésből, de emiatt nem offolták ki a gyártást, egy jó adag 5600xt a sokkal durvább 5700xt hűtéssel került forgalomba
sanda gyanúm, most ezekkel az evga tápokkal is hasonló lehet - 550-essel biztos -
de meg is lett a böjtje, pár hónap után a defaultnál is sz@rabb verziójú verziót dobott ki a zafír...de az már egy másik történet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#139032) wolf033 válasza Chaser (#139031) üzenetére


wolf033
senior tag

Engem már korábban is meggyőztél mert Én nem is néztem a gari időt.
EVGA lesz a kövi tápom, a 10 éves FSP meg megy a fiókba tartaléknak. (sosem volt vele semmi baj kop, kop, kop)

(#139033) Chaser válasza wolf033 (#139032) üzenetére


Chaser
titán

Nem gyozkodni akarok senkit, csak sok csunyat lattam
Tomegtermeles meo nelkul, majd a kedves vevo meo-zik, szandekosan kicentizett elettartam, par centekkel olcsobban hitvanyabb alkatresz beepites, nem javithato konstrukciok, stbstb
A profit a lenyeg, osszes robbi masodlagos
Nagyon keves kivetel van mar sajnos

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#139034) TechN7ne válasza Chaser (#139033) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én is hiszek neked ,elég jó árban van és biztosan jó cucc ,el is gondolkodtam kéne egy tartalék egység ,de arra ott van még a régi cx450m em amire van még mindig pár hónap gari is (4,5 éves).

Viszont ,esetleg ha megdögölne az 650 es SS Prime csodám ami a visszajelzések alapján nem is ritka eset ,2 kártyás rendszer alá már kevés lenne a 450 es táp ,ezzel a evga 650 el meg biztonságban érzeném magam vészhelyzetre.

(#139035) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Help.

Megjött a Fractal Design ION+ 860W Platinum, beszereltem, és ilyen cicergő hangja van szinte folyamatosan, terheléstől függetlenül: hangfájl

Az asztalnál ülve kifejezetten zavaró.

Mi a csoda lehet vele? Hibásat kaptam? Vagy van valami amivel így gerjedhet?

Szabad így használni vagy szereljem ki ASAP?

[ Szerkesztve ]

(#139036) Chaser válasza TechN7ne (#139034) üzenetére


Chaser
titán

nem hinni kell, tapasztalni ( :

melyik tápod van pontosan? nem követem már túlzottan a seasonicokat, ezek már nem azok mint régen - s12 iii is mi? gépem közelébe nem engedném, azért régen beugróknál is volt egy szint ami alatt nem adták hozzá a nevüket -
valaki mondta jobban bízik a beugró fsp-ben mint a csilli' drága tápokban
egyébként én is:) a fractalom ellenében is
persze onnantól kezdve hogy csillió' gar van minden tápomra nem érdekel, arra van a gar
de ha "életmentő" gép kellene aminél fontos hogy ne essen ki a táp, akkor lehet a csóri' kis fsp-met raknám bele
túl vannak ezek spilázva, minél bonyolultabb egy áramkör meghibásodási esély is annál nagyobb
de ugye az ember ha némát/halkat akar akkor kompromisszumot kell kötni és kinyitni a pénztárcát - ha meg megmurdel ott a gar -

AeSDé Team
én ezt kivenném és dobnám vissza
elállás, vegyél másikat
erről beszélek, tömegtermelés és nincs meo, mindegy mennyibe kerül
- nem hiszem, hogy a géped egyéb komponense okozná ez a hangot a tápban, bár nem kizárt az sem -

szerk:
egyébként coil whine a jelenség neve
valami gerjed valamivel
ha ezt a gép full idle állapotában tolja az régen rossz sztem - bár terhelve sem túl jó omen -
mikor megmurdelt a kis corsairem akkor adott ki hasonló hangot, előtte semmi cw nem volt, utána ilyeneket meg szörtyögött-fortyogott mellé
ettől független tudok olyat aki évek óta használ cw-s tápot gond nélkül - nem zavarja -, én visszavinném az biztos ennyi pénzért

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#139037) AeSDé Team válasza Chaser (#139036) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Köszi.
Most áldom a fejem hogy nem kábeleztem át az egész gépet a Fractal szuper jó hajlékony kábeleivel, csak 1-2-t cseréltem ki. Így könnyebb lesz kiszedni a tápot.

(#139038) Chaser válasza AeSDé Team (#139037) üzenetére


Chaser
titán

de másik táp kábeleivel használod a fractalt ha jól értem?
mert azt ne csináld - nem feltétlen gond, de lehet, van modu kanóc pl ami kondis, a másik gyártóé vagy akár gyártón belül másik modellé meg nem, és az gondos, nem stimmel a táp kiépítéséhez -
saját kábeleivel nézd meg ha nem úgy csináltad, ha akkor is ezt csinálja akkor dobd vissza

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#139039) AeSDé Team válasza Chaser (#139038) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Ahh basszus, szóval csak át kell kábelezzem az egész gépet.. rendben, holnap reggel megnézem. Annak nagyon örülnék ha úgy jó lenne.

Igen, a Focus Plus Gold kábeleivel próbáltam ki, mert fizikailag kompatibilis vele és néhány helyről nem volt kedvem kihúzni a régi kábeleket.

[ Szerkesztve ]

(#139040) chopin42 válasza AeSDé Team (#139039) üzenetére


chopin42
őstag

Akkor örülj, hogy megy a gép. Attól még, hogy a csatlakozó fizikailag oké, a pinek elrendezése simán lehet más, akár gyártón belül is. Ha nem döglött meg semmi, akkor mákod van, és ugyanúgy kötöttek be mindent.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#139041) Graphics válasza AeSDé Team (#139039) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bátor dolog volt így használni... Csoda hogy nem füstölted el.

De amúgy egyszerű, nem kabelezed át , csak kipróbálom a táp saját kábeleivel.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#139042) --ka válasza AeSDé Team (#139039) üzenetére


--ka
senior tag

...vagy kiméred multiméterrel, hogy minden ott van, ahol a másikon. (Az alaplapi- és eszköz oldal, az szabvány - ezeknek kell a két tápon ugyanoda menniük.)
Időben nem biztos, hogy gyorsabb. :N

szerk.: Nyilván kikapcsolt állapotban, szakadásméréssel.

[ Szerkesztve ]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#139043) Chaser válasza AeSDé Team (#139039) üzenetére


Chaser
titán

jájjjj...akkor most lehet nem a tömegtermelés volt gondos, hanem juzererror' ?( :
minden gyártó direkt felhívja a figyelmet, hogy NEM szabad más kábelekkel használni, akár a saját modelljeiken belül sem
az a seasonic speciel kondis kábeleket kapott - legalábbis egy részén biztos nem -
ez a fractal kondi nélküli kábeles
egyből megmagyarázhatja mért főz a boszorkánykonyha ( :

összefoglalóba illetékes beírhatná a legelejére szerintem kiemelve

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#139044) AeSDé Team válasza Chaser (#139043) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Oké, oké, vettem az adást. Köszi mindenkinek. Tényleg tök jó lenne beírni az összefoglalóba. Meg a tápra ráragasztani egy nagy piros plecsnit, mert ahogy látom nem én vagyok az egyetlen aki összekevert tápkábeleket.
Tényleg olyan egyértelmű dolognak tűnt, hogy ha az egyik vége szabvány, akkor a másik vége miért ne lenne az? :D

Azért remélem maradandó károsodást ezzel nem tudtam okozni benne.

[ Szerkesztve ]

(#139045) Chaser válasza AeSDé Team (#139044) üzenetére


Chaser
titán

igen, félrevezető...átlag vevő nyilván úgy gondolja kábel-kábel
szóval magán a dobozon is "erősen" figyelmeztethetnének a gyártók, nem csak a termék weboldalán
tudom én is, hogy viszonylag sokan szaladnak bele
de még jó hogy mondtad a kábeleket, különben egyébként most eszembe sem jutott volna ( :

szerk:
anno haver srác ddr2 slotba "betolta" a ddr1 modulokat - vagy fordítva -
meg vmelyik intel socketba amd-t, vagy fordítva
aztán felhív, hogy füstöl a gép, gyeremánát'
:d
de mikor egy modu kábel passzol azt megértem ha laikus benézi

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#139046) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Kicseréltem, már 100%-ban a Fractal kábelei vannak csak a házban. A ciripelés megmaradt :(
Szerintem akkor ebből visszaküldés lesz.

(#139047) Chaser válasza AeSDé Team (#139046) üzenetére


Chaser
titán

oszt' vagy te segítettél neki a ciripben, vagy nem..mosmá' mindegy :d - bocs, nem tudtam kihagyni... -
jah küldd vissza, felbontott 860-ast ion-t meg ne vegyen mostanában senki
nem feltétlen ettől let a cirip, de az így már nem derül ki

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#139048) AeSDé Team válasza Chaser (#139047) üzenetére


AeSDé Team
őstag

:DD

(#139049) TechN7ne válasza Chaser (#139036) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Seasonic Prime GX 650w :)

“ nem hinni kell, tapasztalni ( :”

Én is így vagyok vele ,de neked azért hiszek :)

[ Szerkesztve ]

(#139050) Chaser válasza TechN7ne (#139049) üzenetére


Chaser
titán

mindjárt elpirulok...:d
de hol láttad, hogy ezek "hullanak"?
venti gond az úgy láttam kb minden seasonic szériát érint(het), de azt sehol nem láttam hogy különösebben hullanának a tápjaik - pl jobban mint a corsairek, fsp-k, vagy bármelyik gyártójé -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.