Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) melandri


melandri
tag

Jim-y thx...

Meg tudja valaki mondani, hogy a Corsair tx550-ben milyen CWT bél van???
Tesztekben jó értékelést kapott csak érdekel ...

(#21002) Joe.36 válasza melandri (#21001) üzenetére


Joe.36
addikt

Találtam egy másik linket is: [link] Szóval ez egy ipari hulladék és vigyem vissza....

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#21003) moha21 válasza hermanyi (#21000) üzenetére


moha21
addikt

Napjába nem fogjuk leírni százszor ugyanazt én linkeltem 2 napja pl. : [link]

És nem FSP-hez viszonyítják, hanem meg van adva egy százalék különböző értékekre és ezt különböző terhelések mellett oszcilloszkóppal figyelik x ideig, jobb helyeken y hőmérsékleten stb.. mérési jegyzőkönyvet vezetve.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#21004) 3.Aragorn válasza hermanyi (#21000) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Többnyire kispórolják az anyagot. Gyenge minőségű kondik, vékonyka hűtőborda, gagyi venti, stb, stb. Általában ha kézbe fogsz egy ilyet, egyből lehet gyanakodni, ha ilyen "pehelysúlyú" a versenyző... ;]

Nem minden vándorút céltalan...

(#21005) moha21 válasza 3.Aragorn (#21004) üzenetére


moha21
addikt

Ha a kezedbe nyomnak egy bazi nagy PPFC-s tekercset a maga 1 kg-os tekercsével, az még semmivel sem lesz jobb, mint egy apróbb tömegű táp.

[link] jó példa ez a táp, apró méret, könnyű tömeg és mégis atom stabil volt. Pedig tényleg kapcsolgattam rajta a 200W-os terhelést meg se nyikkant, 1-2 tizedet változott a feszültség rajta. Hosszú ideig terhelve is hűvös levegőt fújt ki.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#21006) 3.Aragorn válasza moha21 (#21005) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Természetesen igaz, vannak kivételek, ezért is írtam, hogy általában.

Nem minden vándorút céltalan...

(#21007) mr_ricsi válasza 3.Aragorn (#20996) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Persze, hogy az, de ha 3 napon belül vagy, elvileg (legjobb tudomásom szerint) indoklás nélkül visszaviheted a boltba."
Nincs ilyen lehetőség sehol előírva.
Ha 3 napon belül meghibásodik, akkor azonnal cserélniük kell, nem javíttathatják. Más 3 napos előírás nincs.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#21008) 3.Aragorn válasza mr_ricsi (#21007) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Lehet, h én tudom rosszul.

Nem minden vándorút céltalan...

(#21009) occsebogyo


occsebogyo
csendes tag

Volna egy ilyen konfigurációm:
-Pentium 4 630-as proci
-Ati Radeon 2900 XT
-2 de lehet hogy később 3 giga ddr2

Elég lehet ehhez egy FSP 350-60 MDN táp?

(#21010) 3.Aragorn válasza occsebogyo (#21009) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ha azt írod, apn, azt mondom, gond nélkül, de az mdn-t nem ismerem. Többiek?

Nem minden vándorút céltalan...

(#21011) occsebogyo válasza 3.Aragorn (#21010) üzenetére


occsebogyo
csendes tag

Videókártya miatt lehet csak érdekes, hogy van-e olyan csatlakozó rajta mit a kártyára kell dugni, és hát ahogy néztem a teszteket elég szépen eszeget ez a kártya. 2500Ft-ért érdemes lehet gondolkodni ebben a tápban?

(#21012) 3.Aragorn válasza occsebogyo (#21011) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ami képeket találtam a tápról, ott nem látszott ilyen. :U

Nem minden vándorút céltalan...

(#21013) occsebogyo válasza 3.Aragorn (#21012) üzenetére


occsebogyo
csendes tag

Akkor elképzelhető hogy nincs rajta az a csatlakozó. Meg tudod mondani mi a pontos neve hogy rá tudjak keresni van-e rajta, esetleg ha mást találok tudjam hogy az jó-e hozzá?

(#21014) 3.Aragorn válasza occsebogyo (#21013) üzenetére


3.Aragorn
addikt

6-pines csatlakozó. Pontos, szakszerű kifejezés most nem jut eszembe. (Talán pci express 6 pin).
Amúgy lehet kapni átalakítót ami egy vagy két darab 4 tűs molex-ből alakít át egy 6 tűs vga csatlakozóvá.
Mindazonáltal ha ilyen kártyád van, érdemes olyan tápot beszerezni, amin van 6 pines.

Mennyi a keret?

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#21015) occsebogyo válasza 3.Aragorn (#21014) üzenetére


occsebogyo
csendes tag

Használtban gondolkodom 3 max 4 ezer Ft-ban jó lenne ha megállna.
De ha működik ilyen átalakítóval akkor szerintem jó lehet. Az FSP-kről jókat hallottam, ennyiért nagyon tetszene.

[ Szerkesztve ]

(#21016) 3.Aragorn válasza occsebogyo (#21015) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Hát, az nehéz ügy. Ha minőséget akarsz, akkor meg végképp. Nézz utána, h az általad írt fsp tápnak van-e 6 pines csatija.
Ha nincs, ajánlom: FSP 350w-60APN, FSP 400w-60APN, Gigabyte Superb 460 (modell: Superb GE-R460V1) Ezek nem szoktak olyan veszettül drágák lenni. 6-7 ezer körül ki lehet őket fogni használtban.

Szerk:
Persze, működik átalakítóval, csak nem ismerem azt a típust, nem tudom, mi a különbség az apn és aközött, ezért nem mertem neked semmi biztosat mondani róla.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#21017) occsebogyo válasza 3.Aragorn (#21016) üzenetére


occsebogyo
csendes tag

Ha van akkor jó vétel lehet az MDN végű is az APN mellett?

(#21018) 3.Aragorn válasza occsebogyo (#21017) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ez az, amit nem tudok neked megmondani. Várj egy kicsit, hátha benéz valamelyik szaki, akik jobban otthon vannak ezekben.

Nem minden vándorút céltalan...

(#21019) MMIX válasza melandri (#21001) üzenetére


MMIX
addikt

Corsair tx550M-ben (és a többi TXM-ben is) egy új, vagy egyedi CWT belső van. Félig CWT PSHII és félig CWT DSG.
Vagy úgy is mondhatnánk CWT PSHII DC/DC kimeneti feszültség szabályozással. Az eredeti PSHII még a három tekercses független feszültség szabályozásos. A DSG meg DC/DC.
Van aki a TXM-eket PSHIII-nak hívja, de nincs ilyen elnevezésű CWT belső sem a CWT oldalán, sem a 80+ adatbázisban perpillanat. Lehet, hogy csak egy Corsair féle módosítása a PSHII bélnek. Egybe gyúrták a PSHII-t és a DSG-t.

[ Szerkesztve ]

(#21020) occsebogyo válasza 3.Aragorn (#21018) üzenetére


occsebogyo
csendes tag

FSP400-60MDN
2 SATA, 3 MOLEX, 6 pin VGA, 20 pin ATX,

FSP400-60HLN
2 SATA, 3 MOLEX, 6 pin VGA, 24 pin ATX

FSP350-60MDN
4 SATA, 2 MOLEX, 20 pin ATX

Asszem ez lesz a helyzet és ezt mutatják a képek is amiket találtam. Ha az átalakítós megoldás jó akkor nincs gáz, ha nem akkor, felejtős amit kinéztem

(#21021) 3.Aragorn válasza occsebogyo (#21020) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Meg ha az átalakítóért is pénzt kell kiadni + utánajárás, akkor inkább vegyél olyat, ami eleve bír 6 pines csatival. Szvsz.

Nem minden vándorút céltalan...

(#21022) balpis válasza 3.Aragorn (#21008) üzenetére


balpis
őstag

kevered a webes vásárlással: ha úgy veszed, hogy nem vagy jelen a boltban - futár, posta - akkor áll ez az elállási lehetőség - de nem 3, hanem 8 napig.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#21023) 3.Aragorn válasza balpis (#21022) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Lehet, már magam sem tudom, mit mivel keverek. Mindenesetre, ha elég talpraesett vagy és az eladó kicsit is jó fej, mindent meg lehet oldani... :R

Nem minden vándorút céltalan...

(#21024) moha21 válasza occsebogyo (#21009) üzenetére


moha21
addikt

+

A CPU hasonló fogyasztású, mint a tesztben, ez az MDN-n táp +12V-on 234 W-ot képes maximum leadni.

Én biztosan vennék másik tápot, persze határon járatva ez is elbírhatná, de szerintem annyit nem ér a kábelezés miegymás, ráadásul a hatásfoka sem lehet túl jó ( PPFC ), így gondolom melegszik is és full terhelésnél tud hangja lenni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#21025) occsebogyo válasza moha21 (#21024) üzenetére


occsebogyo
csendes tag

Sokat látok belőle, nem is drága, gondolom ezért nem is lehet túl jó. Codegen tápok jónak számítanak?

(#21026) melandri válasza MMIX (#21019) üzenetére


melandri
tag

...thx...okosodom... :D

...akkor ezeket már érdemes/szabad megvenni???
Hardwaresecrets-en gold minősítést kapott!

(#21027) Azúr77


Azúr77
tag

Üdv!Erröla tápról tudtok vmi infót?Annyit találtam róla hogy talán Acbel gyártja.

"videokártya 1789 megabite haipejtréninges,+512 piszaieres ddr 3-as ,abszolut mindent visz"

(#21028) lizRRR válasza Azúr77 (#21027) üzenetére


lizRRR
őstag

Hát így első elolvasásra , rá nézésre elég gagyi a Márkájáról sose hallottam.

Ehelyett vegyél egy FSP 400 HEXA-t vagy egy CHEIFTECH iArena-t

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#21029) moha21 válasza occsebogyo (#21025) üzenetére


moha21
addikt

Nem számítanak annak. FSP jónak számít, akármelyik 400-as típus elég lenne neked belőle.
Esetleg egy 400-as Chieftec CTG.

(#21028) lizRRR: Ne vegyen már iarenat, ha majdnem ugyanannyiért kap CTG-t is.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#21030) Azúr77 válasza lizRRR (#21028) üzenetére


Azúr77
tag

Köszönöm, de inkább a belsejére vagyok kiváncsi hátha tud vki róla mondani infót!
Van tápom :R

[ Szerkesztve ]

"videokártya 1789 megabite haipejtréninges,+512 piszaieres ddr 3-as ,abszolut mindent visz"

(#21031) hermanyi válasza moha21 (#21003) üzenetére


hermanyi
őstag

Köszönöm nagylelkűséged ,hogy adtál némi választ a kérdésemre (igaz 650 es link) de engem lehet tul szubjektív vagyok nem teljesen győzött meg .

Mindegy azért kíváncsiságból beleteszem az E3 as kis 550 est a gépbe és megcibálom ,hogy mégis mit bír . Ami mellette szol az az 5 év gari szerintem ha annyira szar nem adnák meg rá .
De ez csak saját vélemény .
Amúgy azt hittem van saját tapasztalat is valakinek vele

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#21032) moha21 válasza hermanyi (#21031) üzenetére


moha21
addikt

Az 550 is ezzel a belsővel készül. Sajnos sok tápról nincs ilyen teszt, így csak szervizeléssel foglalkozó emberek tudják megmondani, hogy milyenek is valójában. A kondenzátorgyártók minősége is változó.
Ehhez még hozzátársul, hogy sok embernek fogalma sincs mennyit is fogyaszt a PC-je, ezért vígan elvan a 550W-os HKC-vel, aminek köze sincs az 550W-hoz ( ugye, mint a hangszórónál a p.m.p.o. csak oda legalább odaírják ).

Elvileg ez a topic azért lenne, hogy ha valaki megkérdezi ez tápnak jó-e PC-be, akkor arra a tápra mondjuk az áment, ami valami teszten átmenve teljesíti az elvárásokat. [link] itt van néhány otthon ritkán fellelhető eszköz amivel tesztelnek.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#21033) hermanyi válasza moha21 (#21032) üzenetére


hermanyi
őstag

Megmondom őszintén 10 ért szereztem be egy ilyen kis 550-es tápot és van még rá nagyonsok garancia szóval 3 hónapos a tápocska,és úgy gondoltam ennyit bőven megér számomra .
Igen tudom,hogy ugyanezzel a belsővel vagyis hasonlóval készül csak kisebb teljesítménnyel.
Tehát nem teljesen ugyanaz mint a linkelt 650 es tesója.
Nekem sem sok fogalmam van arról,hogy a gépem menyit eszik sohasem mértem még ebben a felállásban ,csak SLI vel és ott azért volt meglepetés számomra fogyasztásban terhelésnél ,de én úgy gondolom ,hogy 550W os kis tápocskának 80+ os hatásfokkal azért illik megbirkózni a jelenlegi konfigommal .
Elvileg a VGA-k gyártó oldalán oda szokott lenni írva mekkora táp szükséges a VGA üzemeltetéséhez de mint ez köztudott azért általában az igencsak eltúlzott .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#21034) moha21 válasza hermanyi (#21033) üzenetére


moha21
addikt

A tápra vonatkozó garancia cask a tápra vonatkozik az általa legyilkolt elektronikai eszközökre nem. Remélem nem lesz gondod vele, bár a remény meg a hit szó minden csak nem tudományos.:)
A nagyobb testvér 75%-os terhelésnél a 3.3V-os ágon már 50mV-os peak-et elért, tehát nem már a 650W (100% )--> 75% ~487W -os tápnak sem felel meg.

Lehet, hogy fogyasztásmérővel ( itt sem mindegy milyen ) mérsz 80%-al nem számolva 550 W-ot a tápodra, ha azon a feszültség egy pont alá esik ( vagy felé kerül ), akkor az a szabványnak nem felel meg ez ilyen egyszerű és könnyen belátható dolog.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#21035) MMIX válasza Azúr77 (#21027) üzenetére


MMIX
addikt

Talán? Oda van írva a címkéjére. Egyágas +12V 20A (240W) a 400W a címkén finoman szólva nagyot mondó. 6000Ft-t jobban megér így is, mint egy gagyi táp 500W-os címkével.
Acbel rendben van. Tesztet és képet találni a belsőről esélytelen szinte. Ha valaki belefér a 12V-os keretbe, akkor megvehető. Hatásfok és zaj ismeretlen. PCI-e csatlakozó nincs rajta, valamilyen integrált Lenovo gépbe vették az AcBeltől.

[ Szerkesztve ]

(#21036) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Tetszik az FSP Hexa 400W, viszont zavar, hogy nem harisnyázottak a vezetékei. Ellenben 12.000Ft

Corsair 430W-os 15.000Ft, cserébe harisnyázott...

Osztottam szoroztam, és ha egy Hexa-t veszek, meg rendelek mellé még kábelharisnyát nem is járnék sokkal rosszabbul nemde?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#21037) MMIX válasza volvoguy (#21036) üzenetére


MMIX
addikt

Van harisnyázott fekete GIGABYTE Superb E470C4 (FSP HHN), GIGABYTE Superb E570W (FSP GHN) belsővel. [link] Azt nem tudom, hogy minden kábele harisnyázott-e.

[ Szerkesztve ]

(#21038) moha21 válasza MMIX (#21035) üzenetére


moha21
addikt

Mivel, ha rákeres az ember erre a típusra kiderül, hogy 280W-osként árulják eredetileg..[link]

Ok, hogy ott van max érték, de vajon mennyi a folyamatos?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#21039) Jim-Y válasza volvoguy (#21036) üzenetére


Jim-Y
veterán

Meg ha egy új tápot beharisnyázol, akkor ugrik a gari, ugye azt tudod?!

(#21040) volvoguy válasza Jim-Y (#21039) üzenetére


volvoguy
addikt

Hh? Meg kell hozzá bontani a tápot magát?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#21041) moha21 válasza volvoguy (#21040) üzenetére


moha21
addikt

Nem kell megbontani a tápot.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#21042) Jim-Y válasza moha21 (#21041) üzenetére


Jim-Y
veterán

A harisnyázáshoz? ahhoz meg kell bontani... vagy csak félmunka lesz akkor belőle.. vagy rosszul tudok valamit?

(#21043) volvoguy válasza moha21 (#21041) üzenetére


volvoguy
addikt

Én úgy tudtam hogy a harisnyák a tápon belülről indulnak....

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#21044) MMIX válasza moha21 (#21038) üzenetére


MMIX
addikt

Mi előtt írtam neki rákerestem, kettő van belőle. [link] és [link] mind a kettő neve Lenovo PC6001 az első volt a kérdezett boltban a képen. A címke alján a Total Max Power a trükk. Az első 20A/+12V és 400W a második 18A/+12V és 280W
A sima Total 364W a második Total 264W

[ Szerkesztve ]

(#21045) do3om


do3om
addikt

Hi

Egy táp kéne majd a gépembe de annyi választás van hogy nem tudom mit kéne venne úgy hogy jól járjak.
Amit hajtana: x6 1090T (tuning), a vga még régi ati 4850 -később 6870, vagy jobb, ventilátor is van pár kb. 6db de azok úgy sem esznek sokat.
Max 15e lenne rá, amit egyenlőre kinéztem az a Chieftec ctg-500-80p.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#21046) Jim-Y válasza do3om (#21045) üzenetére


Jim-Y
veterán

Jó választás, és még olcsóbban is kijössz :) üdv

(#21047) Azúr77 válasza MMIX (#21044) üzenetére


Azúr77
tag

Ezért kérdeztelek meg titeket,nekem ezek föl sem tünnek,Találtam "komolyabbakat" bár nem tudom nálunk kapni lehet-e ezekböl[link]Köszönöm a válaszokat! :R

"videokártya 1789 megabite haipejtréninges,+512 piszaieres ddr 3-as ,abszolut mindent visz"

(#21048) do3om válasza Jim-Y (#21046) üzenetére


do3om
addikt

:R
Én is nagyon erre gondoltam.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#21049) MMIX válasza Azúr77 (#21047) üzenetére


MMIX
addikt

Ha már belinkelted megnéztem a legalsó Lenovo HKF1802-3A ATX12V 180W 80+Platina tápot. A kép szerint Huntkey gyártmány.
A DPS nevűek Delták.
Az FSP-k egyértelmű.
A PS-akármi- LITEON
HKF-akármi- Huntkey
mindenféle egyéb típusnéven- AcBel
a lap tetején 41A**** néven vegyes gyártók. (AcBel, Liteon, Delta)

(#21050) Azúr77 válasza MMIX (#21049) üzenetére


Azúr77
tag

Igen elég sok belsövel forgalmaznak,Akkor ezek szerint nem igen lesz ajánlott táp,Itt se találtam ilyen márkát bár nem tudom mennyire lehet e listának hinni.

"videokártya 1789 megabite haipejtréninges,+512 piszaieres ddr 3-as ,abszolut mindent visz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.