Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) diegho válasza Asbee (#32000) üzenetére


diegho
nagyúr

És terhelés alatt is ilyen halk maradt?

(#32002) Asbee válasza diegho (#32001) üzenetére


Asbee
veterán

3 hónapig használtam így a gépet vele. Terhelésre értettem amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#32003) nubreed


nubreed
veterán

A Corsair HX650 -ről van valakinek gyakorlati tapasztalata, pl, hogy mennyire halk?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#32004) andrade válasza diegho (#31999) üzenetére


andrade
senior tag

Régebbi Chiefteccel? Itt többnyire az A80-as sorozatról van szó ami jól sikerült a használat utáni reagálások ezt mutatják. Amúgy a ventillátorok nem kapnak 12V-nál nagyobb feszültséget és a zajosságának dB értéke mindíg a maximumra van leírva.Ha egyszer 18dB a max zajosság akkor hibátlan venti mellet nem lehet 30dB.Az a legmárkásabb egységeknél is előfordulhat hogy gyártáshibás széria kerül bele.

(#32005) Ribi válasza andrade (#32004) üzenetére


Ribi
nagyúr

Tegyük hozzá, hogy úgy hazudnak a dB-vel kapcsolatban hogy azt figyelembe venni nem javasolt. Vagyis nem hazudnak, csak biztos más a mérési metódus :U
Meg ebben nincs benne az, hogy mondjuk idegesítő motorhangja van, vagy valami más zavaró hangot ad ki.

[ Szerkesztve ]

(#32006) Gigi01


Gigi01
őstag

FSP Hexa 400 jó lenne egy 6870,X4 640(megcibálva) konfighoz?
Vagy Hexa 500 inkább,esetleg más?Kinézete tetszik,azért is erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#32007) vzsryl válasza Gigi01 (#32006) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Elég lenne a 400W-os is.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#32008) Idzanagi_ válasza Asbee (#31984) üzenetére


Idzanagi_
csendes tag

Szia Köszönöm a választ!

Az igenyeim leginkabb, hogy az alapveto vedelmekkel legyen ellatva mert 5 evente 1 er veszek gepet:) stabilitas, ezenfelul a manapsag elvarhato csendes mukodes es 80-85% os hatasfok legyen meg mert itt mar draga a fogyasztas, sirnek ha csak futenek vele :)

650w es siman mehet mert lehet kesobb eszembejut picit huzni rajta.
Nem igazan ertem mi az az 1 agas es 2 agas ill. miert jobb az cf re.

Talaltam ilyeneket, hogy az egy ágas erosebb meg jobb az erosebb grafikus kartyakhoz.
Ha van hozza hangulatod kifejeted?:)

Mivel eddig ilyen gepet meg nem raktam ossze, igy nem tudom milyen tap kell cf hoz es ezek milyen arban vannak. 20-25k azert gondolom eleg ra.

(#32009) Idzanagi_


Idzanagi_
csendes tag

Jah es egy alsotapos zalman z9 u3 hazba lesz.

(#32010) Gigi01 válasza vzsryl (#32007) üzenetére


Gigi01
őstag

Köszi!

(#32011) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

sziasztok.

haverom akar összedobni egy gépet és jó lenne ha tudnátok hozzá ajánlani egy jó tápot.

követelmények:
alsó tápos gépbe lesz.
legyen moduláris.
80+ gold

a konfig a következő lesz:

alaplap: asus crosshair v formula
proci: amd fx-8150 buldozer.
vga: 2db hd7970-dc2t
ram: 16GB crosair (4x4gb) 1866Mhz
ezen kívűl egy 2terrás wd vinyó és egy 60 gb-s corsair force gt ssd, egy blu ray olvasó és egy blu ray író.
ház pedig egy corsair carbide 300r-es van kinézve.

ár 60eft-ig.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#32012) Axess


Axess
tag

Sziasztok!
Chieftech CTG-500-80P elbírja ezt a konfigot?
i5 3570K
Asus P8Z77-V LE
Kingston HyperX 8192MB 2133Mhz KIT
Gigabyte Radeon HD6570 (már megvan, később egy jobbra lecserélném, crossfire-t nem fogok használni)
Házban nem lesznek ledek és egyéb fogyasztók

szerk: ha húznám a procit, elbírná?

[ Szerkesztve ]

(#32013) vzsryl válasza Kvelstadt (#32011) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Corsair AX750
Seasonic X-750
Enermax Platimax 700W

(#32012) Axess: Szia!

Persze, bőven.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#32014) bluyoo válasza Axess (#32012) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Bőven!És ráadásul ajánlott táp is. link
(#32011) toturi
Szerintem neked is hasznos lehet a link ...
(#32013) vzsryl
Lassú vagyok .. és ráadásul a táblázat egyik készítője előzött be ... :B
Grat. hozzá szépen össze vannak szedve :C

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#32015) Axess


Axess
tag

Köszönöm mindkettőtöknek a választ. Akkor már csak a vásárlás maradt hátra. :)

(#32016) Potzee válasza bluyoo (#32014) üzenetére


Potzee
addikt

Vannak linkek, amiket a "Kedvencek"-be kell menteni!!! :K
POWER SUPPLY REVIEW DATABASE
jotapok.atw.hu PH vzsryl és coolpet :R

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#32017) Kvelstadt válasza bluyoo (#32014) üzenetére


Kvelstadt
veterán

ismerem a linke. de tudom hogy itt vannak a nagy táp guruk és nem mertem én magam összeadogatni a wattokat meg rámondani hogy mekkora meg melyik a jó táp a srácnak.

(#32013) vzsryl köszi a gyors vállaszt! :R

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#32018) bluyoo válasza Potzee (#32016) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Elég ha elnézek a ide és megkeresem vzsryl utolsó hozzászólását és meg is van :DDD

Bazinga!

(#32019) Potzee válasza bluyoo (#32018) üzenetére


Potzee
addikt

:K :R

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#32020) nubreed


nubreed
veterán

Bocs, hogy ismét felteszem de a Corsair HX650 -ről valaki tudna mondani gyakorlati tapasztalatot?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#32021) kovi831


kovi831
aktív tag

Sziasztok.

Nem rég a Chieftec 500Wattos tápom megadta magát, igaz nem teljesen.Mikor egy gyenge áram felvételű ati/amd kártyát cseréltem ki 8600gt-re akkor win7 betöltődése közben leáll a gép.Valami ciripel benne, kondira gyanakszom. model:GPS-500AB A - azért írom le a modell számot, hátha valaki emlékszik-e arra hogy hibás széria lenne-e, vagy esetleg nem jól sikerült modell.Igaz felső tápos házam volt eddig, a rajta át áramló meleg biztos tönkretehette a tápot.
A mostani helyettesítő tápom is valami iszonyat gagyi Ms industrial(400W) stb. - ez meg csak 20 pines csatija meg egy kettes van, pedig 24-es és 4-es kellene.Néha bios beállítás után nem újraindul a gép, hanem lekapcsol - gondolom ez sem bírja a kraftot.

Olyan márkás táp kéne nekem ami az alábbi konfigot húzás esetén is bőven meghajtja.
M5A99X evo, fx8120 - szóval egyszer lenne ez majd 4.5-5 Ghz-en hajtva.

(#32022) vzsryl válasza nubreed (#32020) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Két idézet az előbb linkelt Tápajánló Táblázatból:

"[#1] Isual - 2011-06-27 21:40 Igényes dobozban, minőségi táp, hosszú kábelekkel, SLI/CF támogatással! Nagyon halk, szinte minden rendszerben a leghalkabb komponens lesz, mind alapjáraton, mind terhelve. És 7év garancia van rá, ez nálam nagyon fontos szempont volt! Véleményem szerint a 600-650W-os moduláris tápok kategóriában ez a Best Buy!"

"[#2] mpierre - 2011-09-03 17:58 Szokásos corsair csomagolás, teljesen rendben van. Tán az alsótápos házakhoz rövid a kieg 12V-s ága. Flexibilis kábelekkel, minden jó, tökéletes... Ellenben melegszik, de nagyon. Terhelve ~50% körül hajtva, igencsak forró levegőt lehel ki. Még jó, hogy 7 év gari van rá."

(#32021) kovi831: Szia!

Az egyik legstabilabb tápegység széria volt a piacon a Delta GPS (ez van a Chieftec GPS-ben is), tehát nem szériahiba, sőt az sem teljesen biztos, hogy a tápod adta fel.
Mindenesetre ha újat akarsz venni, akkor a márkánál maradhatsz, de ma már a CTG-500-80P a best buy.

bluyoo: Köszönöm! :R

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#32023) kovi831 válasza vzsryl (#32022) üzenetére


kovi831
aktív tag

Érdekes, mert most lett gép cserélve és ennél is hasonló a jelenség.Igaz az ati vga-val még nem próbáltam.Pedig hidd el, valami ciripel benne.Sztem nem kéne, hogy hangja legyen.
Remélem az új alaplapom nem sz@r.

(#32024) Asbee válasza kovi831 (#32023) üzenetére


Asbee
veterán

Alaplap és vga is szokott ciripelni, nem feltétlenül a tápra kell gondolni. Sőt sokszor még ventillátor is adhat ki hasonló hangot.

(#32025) Kvelstadt válasza vzsryl (#32013) üzenetére


Kvelstadt
veterán

hi.

voltam kártyás topikba rákérdezni a kártya fogyasztására mert sokaltam de dobtak a srácok pár linket hogy tényleg megeszik a fentebb írt kártya 300w-ot.
ebből a kártyából lesz kettő a srác gépébe meg még a többi alkatrész amit írtam. szóval ezek után nem kevés a 750w-os táp?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#32026) vzsryl válasza Kvelstadt (#32025) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem kevés. CF-ben nagyon max. kérhetnek a táptól 500W-ot, a proci húzva max. 150W-ot, tehát elég lesz 750W biztosan. Egyébként konnektorban nem fog 600W-nál többet sem mérni...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#32027) moha21 válasza vzsryl (#32026) üzenetére


moha21
addikt

"CF-ben nagyon max. kérhetnek a táptól 500W-ot, a proci húzva max. 150W-ot, tehát elég lesz 750W biztosan"

Ha ezt a logikát követem, akkor már 750 W kimenő teljesítmény megvan a konnektor felől pedig inkább több szokott lenni, tehát kicsit paradoxon, hogy miért nem éri el akkor a 600 W-ot sem. 80 % -os hatásfokkal számolva 600 W kimenőnél vesz fel 750-et konnektorból.

600W -os bemenetnél 480 W hatásos teljesítmény marad. Márpedig CF-ben még játék alatt is képes ennyit zabálni, furmark alatt meg sokkal többet.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#32028) kovi831 válasza moha21 (#32027) üzenetére


kovi831
aktív tag

Az a 750Watt az látszólagos teljesítmény lehet, szerintem volt amperben kéne megadni a gyártóknak a hálózatból felvehető max teljesítményt.Tehát 750VA vesz fel, de a másik oldalon csak 600watt hatásos teljesítményt ad le.Bár lehet tévedek :)

(#32029) moha21 válasza kovi831 (#32028) üzenetére


moha21
addikt

Ha akartam volna, akkor direkt VAr (volt-amper-reaktív) írtam volna. Nem, RMS mérővel mért valódi teljesítményre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#32030) nubreed válasza vzsryl (#32022) üzenetére


nubreed
veterán

Köszönöm szépen!

Érdekes, hogy a 2. idézet megemlíti a melegedést, olvastam külföldi reviewkat, véleményeket is a tápról de ezt a melegedést más nem nagyon említette még meg de az is lehet, hogy elsiklottam felette, de mindenesetre nem tűnik egy általános problémának, de az is lehet, hogy ez másnak nem volt gond vagy az idézett kolléga fogott ki egy gyengébb darabot. Fene tudja, mindenesetre szimpatikus táp és mégsem olyan rohadt drága mint az Enermax-ok, eddig csak Enermax tápjaim voltak, de most nincs arra keret.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#32031) diegho


diegho
nagyúr

No elolvastam végtelen+1 CTG500-as hsz-t itt is meg máshol is, na meg a ruszki tesztet is. Mindenhol halknak mondják - ami azért érdekes, mert az 550-et már nem mondják halknak - ipon-on olvastam, hogy többen kaptak átmatricázott 450-est tőlük 500-asnak álcázva, a kábelekből derült ki, hogy valójában nem is CTG500, hanem 450-es. Találkozott már valaki ilyen problémával?

(#32032) athomi


athomi
veterán

Sziasztok!

Úgy tűnik a tápom már nem elég a konfigomhoz, ezért szeretnék egy új tápot vásárolni. Ehhez szeretném kicsit a segítségeteket kérni.

A jelenlegi konfig amihez a táp lesz:
Intel Q8200
HD4850 GS
Gigabyte P35-DS3R
2x2 GB CSX
500GB HDD
DVD író
1-2 év múlva tervezek vmi komolyabbra gépre váltani, ezért kicsit a jövőre nézve is szeretném a tápegységet kiválasztani.

Amiket néztem:
Cooler Master 450W GX - RS450 - ACAAD3-EU 16.000,-Eft
Chieftec 450W CTG-450-80P OEM 12.000,-Eft
Chieftec 550W CTG-550-80P BOX 16.000,-ft
CORSAIR 430W Builder Series CX430 V2 - CMPSU-430CXV2EU 14.000,-Ft

(#32033) übiii válasza athomi (#32032) üzenetére


übiii
tag

Szia!

Ezek közül a CM GX 450-et ajánlom,nekem is ilyen van,kiváló táp.De egy CTG-500 is bőven jó kb. 3ezerrel olcsóbban.

(#32034) grabber


grabber
addikt

Hello!

Van egy Gigabyte superb 460-as tápom,amin csak 1 db tápja van a vga-nak(6 lábú),nekem 2 kéne belőle.

Mi a teendő ilyenkor?

(#32035) athomi válasza übiii (#32033) üzenetére


athomi
veterán

néztem h a Corsair, meg a Cooler Master egy erősebb 12V-os ággal rendelkezik, míg az általam felsorolt másik kettő 2 db, de gyengébb 12V-os ággal. Csak azt nem tudom melyik az előnyösebb..

(#32036) Asbee válasza grabber (#32034) üzenetére


Asbee
veterán

Molexről kell átalakítózni.

(#32035) athomi: Az egyben hagyott ág abból a szempontból előnyösebb, ha van valamilyen nagy fogyasztású hardvered vagy esetleg több vga-s rendszert építesz. Egyébként én is a cm gx 450-et ajánlom ezek közül.

(#32037) grabber válasza Asbee (#32036) üzenetére


grabber
addikt

Kösz,megpróbálok egyet szerezni.

(#32038) diegho


diegho
nagyúr

A Be Quiet E7 430 és E8 430 milyen belsővel jönnek?

(#32039) vzsryl válasza moha21 (#32027) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem paradoxon egyáltalán.
"Egyébként konnektorban nem fog 600W-nál többet sem mérni..."
A kiemelt szó magyarázza azt, ami szerinted paradoxon. :) Tehát én leírtam, hogy nagyon max. 500+150=650W-ot kérhet a gép a táptól, ami tegyük fel 750W a hálózatból (nem annyi, de tegyük fel), viszont ez csak a nagyon max. Az "egyébként" pedig arra vonatkozott, hogy amúgy, mellesleg, egyébként nem fog ennyit kérni úgyse, mert gondolom játékra lesz használva, és akkor szerintem 600W-nál többet nem mérne konnektorból, mert ezt mutatja a több éves tapasztalat. Játék közben jó ha a 60-70%-át eléri a gép a teljes fogyasztásának. Az én gépem pl. COD4 közben lett mérve, és még az 50%-át sem érte el.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#32040) übiii válasza diegho (#32038) üzenetére


übiii
tag

Én úgy tudom FSP.

(#32041) vzsryl válasza diegho (#32038) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem léteznek ilyen tápok.
Olyan van, hogy Straight Power E7 400 és 450, vagy Straight Power E8 400 és 450. Ezek FSP belesek.
Vagy ha 430-as, akkor Pure Power L7 és L8 430-as van. Az L7-esben FSP APN van, kicsit módosítva, viszont az L8-ban már HEC bél van, amit én a kerülendő gyártók közé sorolok.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#32042) diegho válasza vzsryl (#32041) üzenetére


diegho
nagyúr

Jajj bocs, igen L-es szériára gondoltam. Gyanítottam, hogy az L8 nem véletlen ilyen olcsó. L7 mennyire vállalható? CTG500-al egy árban van, 1k-val olcsóbb, mint a WPM500. Azt hiszem ebből a hármasból fogok tápot venni, cél a gépem terhelés alatti csendessége.

(#32043) UserX válasza diegho (#32042) üzenetére


UserX
őstag

Sziasztok!

Egy FSP 400-as (80-as), tápnál nagyobb-e a leadása egy:

Chieftec iArena 500W-osnak (nem baj, hogy kuruttyol és brekeg :DDD ) vagy egy
Chicony Hipro 480W-osnak ???

Ezek férnek be a keretbe, ami nem a teljesen "gagyi" kategóriába tartozik! :(( Az utóbbi kettő közül melyiket ajánlanátok?

Előre is kösz a választ! :R

(#32044) Asbee válasza UserX (#32043) üzenetére


Asbee
veterán

Miért akarod az fsp-t válatni? A felsoroltak közül egyik se ajánlott igazán.

(#32045) UserX válasza Asbee (#32044) üzenetére


UserX
őstag

AsRock P5B-DE laphoz vettem egy PCI-E-es USB3-as bővítőkártyát (MOLEX-es) egy külső vinyóhoz. Azóta gyakran fagyik a rendszer, van, hogy el sem indul az USB-s eszköz. Van még 2 db SATA vinyó és egy HD 6570. Már minden megpróbáltam (BIOS refresh, 25 féle driver, op. rendszer újratelepítése stb.). Vettem egy adapteres USB-elosztót és az USB2-es eszközeimet (egér, webcam, még 1 külső vinyó) arra kötöttem. Azóta javult a helyzet, így a tápra gyanakszom, hogy kevés. Ezért szeretnék egy kicsit erősebbet, csak a forrásaim szűkösek.
Ezért kérdezném, hogy melyik a jobb választás...

[ Szerkesztve ]

(#32046) Potzee válasza diegho (#32038) üzenetére


Potzee
addikt

Megosztom, ahol lehet... :D
POWER SUPPLY REVIEW DATABASE

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#32047) diegho válasza Potzee (#32046) üzenetére


diegho
nagyúr

Köszi. Azt tudtam, hogy vannak példányok, amik HEC belet használnak, de arra nem gondoltam, hogy pl az L7 szérián belül is eltérések vannak. Mindenesetre ez az L7 430 egész jó vételnek tűnik, 50% terhelésen nagyon halk, nekem meg kb pont ott lenne valahol 220-230W között a fogyasztásom. Az mondjuk érdekes, hogy a BQ honlap csak 80plus-nak írja, itt meg 80plus bronze szerepel.

(#32048) vzsryl válasza diegho (#32047) üzenetére


vzsryl
nagyúr

L7-en belül nincs eltérés, csak L7 és L8 között van a különbség.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#32049) diegho válasza vzsryl (#32048) üzenetére


diegho
nagyúr

A linkelt oldal azt írja a 630 és 730-as L7 HEC beles. Mellesleg mondhatnál már egy véleményt, hogy CTG500, L7 430, WPM500 vagy esetleg más legyen a kiválasztott? Konfig adatlapomon. Nekem valamiért a WPM500 tűnik a legjobbnak ezek közül.

(#32050) vzsryl válasza diegho (#32049) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Na igen, azokat elfelejtettem, mivel jóval később jelentek meg a kisebb típusoknál.
Hangban nincs különbség köztük, de én a CTG-500-ast javaslom. A WPM abból a szempontból jobb, hogy dizájnosabb, moduláris (ez nem feltétlenül előny), meg valamivel magasabb a hatásfoka, de zajszintben semmivel sem kellemesebb.
A CTG-500-ról több teszt és sokkal több tapasztalat van. Személyesen is találkoztam már jó pár darabbal, és tényleg semmi hangjuk sincs.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.