Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112001) ooszi válasza KAMELOT (#112000) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia akkor mondj nekem egy tápot 17k ig mert hétfőn tápot szeretnék venni, és Fsp tápot néztem ki, ha az nem jó akkor mit vegyek? Amúgy Fsp Hexa 500 és Hydro 500 át néztem ki, de szerinted nem jók?

BY ooszi

(#112002) ooszi válasza ooszi (#112001) üzenetére


ooszi
senior tag

EVGA BQ 650W
Esetleg ez a táp?

BY ooszi

(#112003) ooszi válasza ooszi (#112002) üzenetére


ooszi
senior tag

Be quiet! Straight Power 10 400W Gold Premium
Ez a táp?
Ja amúgy a gep, egy am4 lenne, A10 es proci , no VGA , lehet hogy később lesz.

BY ooszi

(#112004) DR|FTK|NG válasza ooszi (#112001) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Jó a Hydro X is, csak a Focus+ más kategória(drágább is).
A kettő közül inkább a Hydro legyen. Ha beéred 400w-tal is, akkor nézd meg a Be Quiet! Pure Power 10 400W-ot, prémiumabb(fekete kábelek, jobb venti).
Viszont ha ugyan arról a gépről van szó, mint a #112003-as hozzószólásban, akkor a BQT! SP10 400W legyen.

(#112005) pan1Kzje


pan1Kzje
csendes tag

Sziasztok!

A következő gépet állítanám össze:

Alaplap: ASUS Prime B350-PLUS
CPU: Ryzen 5 1500X
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x4GB DDR4 3000MHz
VGA: Gigabyte Aorus GTX1060 6GB
SSD: Kingston 120GB HyperX Fury
HDD: WD 1TB EZEX
Ház: DeepCool KENDOMEN RD

Eredetileg egy Be quiet! Pure Power 10 500W-os tápot gondoltam mellé, viszont felmerült hogy érdemes lenne-e egy Gold tápot választani mellé. Ezért néztem egy FSP Hydro X 450W Gold-ot alternatívaként. Van valakinek tapasztalata ezzel az FSP táppal? Melyiket lenne érdemes választani?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#112006) SkyForcer válasza pan1Kzje (#112005) üzenetére


SkyForcer
tag

Mindkettő elég és jó választás. :R

(#112007) ooszi válasza pan1Kzje (#112005) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia néz át az am4 es topic ba, a Corsair memória T tárgyalják, hogy mennyire nem jó, az am4 hez.

BY ooszi

(#112008) ooszi


ooszi
senior tag

Fsp 450watt os gold táp 20.000 ft, nekem tetszik.
Én rendelek egyet plusz 3000 Ft ot megéri, meg ti is azt mondjátok hogy jó táp.

BY ooszi

(#112009) nejad


nejad
aktív tag

Hellosztok! Alzában valaki gariztatott már, milyen a hozzáállás náluk? Jó gari időkkel adják a tápokat csak kérdés, hogy meg is valósul e belőle valami. Seasonic-ra máshol miért csak 1-3 év garit adnak? Kösz!

(#112010) Hunork válasza ooszi (#112008) üzenetére


Hunork
veterán

Teljesen jó a Hydro X 450W. :K
Ha csendesebbet akarsz, akkor pedig a már korábban említett BQ táp legyen.

pan1Kzje: Rád ugyanez vonatkozik akkor. Nagyon jó a Hydro X, de a BQ halkabb.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#112011) bob001


bob001
csendes tag

Sziasztok!

Max. 22000ft környékén keresek tápot. Z270lap; I5-7600k; 16GB RAM; 1060 3GB videokártya ; 1 HDD; 1 SSD.
Extra elvárás: csendes legyen. Az se lenne baj, ha félpasszív lenne a darab, ha létezik ebben az árban.
Az EVGA -t néztem ki, de pont az a zűrös, ugyhogy inkább titeket kérdezlek. :)

Köszi a választ!

(#112012) Kaci84 válasza bob001 (#112011) üzenetére


Kaci84
őstag

Szia, ugyan 22e írtál,de ha mégis rá tudsz dobni +6-ot, akkor Best Buy most a Seasonic Focus+ 550 Gold. 10 év gari. Egy időre letudod a táp gondot. :-)
Ha EVGA, akkor csak Supernova azok Super Flower belsősök (amennyire tudom), nagyon jók, de ahol olcsó, ott a bolt nem adja meg a gyárival megeggyező garit. Azért csak jobb magyar boltban leadni ők meg majd intézik.

(#112013) bob001 válasza Kaci84 (#112012) üzenetére


bob001
csendes tag

Köszi a gyors választ!
Kell nekem 550W-os táp, vagy csak ezek félpasszívak? Igazából 20000 alatt szerettem volna maradni, de "1-2 ezres még belefér"-de 8??? azasszonymegöl .

(#112014) szzimo53 válasza DR|FTK|NG (#111999) üzenetére


szzimo53
tag

Corsair Vs,vx szériánál jobban ájnlott a cx?

(#112015) DR|FTK|NG válasza szzimo53 (#112014) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

Igen. :K
VS: budget
VX: régi
CX-ből amúgy van mondhatni több generáció is(1.: CX400, 2.: CX430M, CX500M, CX600M, CX750M, CX850M 3.: CX450M, CX550M, CX650M). CX400 régi, CX450M túllóg a kereteden, CX430 pedig pont belefér(használtan).

(#112017) szzimo53 válasza DR|FTK|NG (#112015) üzenetére


szzimo53
tag

:R

(#112018) SkyForcer válasza Kaci84 (#112012) üzenetére


SkyForcer
tag

Seasonicok, jók, ajánlani tudom.

(#112019) Kaci84 válasza bob001 (#112013) üzenetére


Kaci84
őstag

Ebben az árban Be Quiet Pure Power 400 Silver, FSP Hydro X 450 Gold. Úgy tudom ebben a kategóriában nem divat a félpasszív, vagy megkérik az árárt, nem érdemes vele foglalkozni. Elég halknak számítanak, főleg terhelés hiányában. Marad a próba és ha nem jó akkor meg az elállás.

Sea-t azért ajánlottam, mert kapcsolható pélpasszív és 10 év garival van. Ha drága válasz ezekből vagy hasonlót. EVGA-t csak a drágábbakban nagyon jók, attól, hogy EVGA van ráírva teljesen más.

Szemezhettsz még: FSP, Be Quiet, Seasonic, XFX, Antec, Super Flower.
Ezeknek majdnem mindnek megbízható belsővel rendelkezik.

(#112020) SkyForcer válasza trunsell (#111952) üzenetére


SkyForcer
tag

Szerintem igen, rosszul döntöttél, mert elég lett volna az 1400 és a 4GB VRAM már alap szerintem.

(#112021) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok!
Milyen tápot ajánlanátok ehhez az összeállításhoz?
Jó amit én választottam, vagy van jobb választás ár érték arányban?

(#112022) syberia válasza apple87 (#112021) üzenetére


syberia
veterán

Teljesen jó választás, ha nem akarsz vesződni a sok felesleges kábellel a házban, akkor veheted ugyanannyiért a BQ PP400 moduláris verzióját, ennek a teljesítménye is bőségesen kiszolgálná a konfigurációdat.

https://howbad.info/

(#112023) pan1Kzje válasza SkyForcer (#112006) üzenetére


pan1Kzje
csendes tag

SkyForcer & Hunork: köszönöm mindkettőtöknek a segítséget, az FSP Hydro X Gold-ra esett a választás. :R

(#112024) SkyForcer válasza pan1Kzje (#112023) üzenetére


SkyForcer
tag

Igazán nincs mit. :R

(#112025) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani nekem egy megbízható, csendes, félpasszív sfx tápot?
Jelenleg egy Silverstone 500w sfx-l tápom van amivel teljesen meg vagyok elégedve, csak kellene az a plusz 3cm szabad hely, mert épített vizet tennék a gépembe, és a pumpának nagyon kellene a szabad hely, esetleg ha tudtok olyan sfx tápot, ami nem a szabvány 100mm hosszú, hanem rövidebb azt megköszönném!
Minden mm aranyat érne most. :)
Ebből kifolyólag az se baj, ha nem moduláris, mert az is hosszabbít a tápon egy kicsit...
Minimum 500w körüli teljesítményű cucc kellene.

Jelenleg a gépem: i7 6700k 4,5ghz, 16gb ddr4 ram, gtx1060 mini. De ha később több magos procit tennék a gépbe, meg egy 1080 minit pl, akkor nem bánnám, ha vinné a táp gond nélkül. :)

A segítséget előre is köszi!

Eddigi kiszemeltek: SF600, vagy ezt, vagy ezt.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#112026) MMIX válasza Pöttön (#112025) üzenetére


MMIX
addikt

Thermaltake, ENERMAX, Corsair, nincs rövidebb. :) , az már egyedi méret lenne, így is kevés a hely a tápban.
Vékony a ventilátor, csodát ne várj.

Szerintem a Silverstone nem félpasszív. A V1 verziósak voltak félpasszívok az SFX, SFX-L tápjaiknál.

[ Szerkesztve ]

(#112027) Pöttön válasza MMIX (#112026) üzenetére


Pöttön
őstag

Értem, ezért is lenne fontos hogy félpasszív legyen.
A jelenlegi Sx500-Lg-nek is nagyon ritkán hallom a hangját.

Ezek közül van valami ami kiemelkedő minőségileg?
Vagy mind ugyan olyan beles, csak más a díszítés? :)

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#112028) MMIX válasza Pöttön (#112027) üzenetére


MMIX
addikt

A Thermaltake és az ENERMAX ugyanaz belül, a Corsair egyedi GreatWall.

A hangot tippeld meg magad, a fordulatszámból és a venti átmérőből. Én nem tudok neked ígérni semmit se.
Én a Corsair táppal kezdeném.

[ Szerkesztve ]

(#112029) MMIX


MMIX
addikt

Van egy ilyen találmány hogy, Kolink dual / multi adapter tápegységek szinkronizálására.

3ezer Ft. [link]
Mivel ilyenkor röpködnek a 100ezer Ft-ok, nem garantáltam semmit se, mérnökkel véleményezni kellene.

Valami ilyesmi akarna lenni? www.jonnyguru.com
How to turn on a second PSU.

Make sure you don't load the 12V up too much without having something on the 5V as well (even a dummy load resistor) or your 12V will go out of spec!!

[ Szerkesztve ]

(#112030) SkyForcer válasza MMIX (#112026) üzenetére


SkyForcer
tag

Tudtommal se félpasszív a Silverstone.

(#112031) varmi2 válasza MMIX (#112029) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igazából jó az 600ft-nak is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#112032) ooszi


ooszi
senior tag

Szeretnék nektek egy történetet elmesélni, vagyis mért nem vesszek Be Quiet tápot.
Az egyik barátom két éve nyáron úgy döntött, hogy vesz egy új gépet, meg kért engem hogy segítsek, így elmentünk a bankba ki vett 450.000 ft - t, és azt mondta ennyim van egy új gépre, de legalább 6-7 évet ki bírjon az új masina.
Az előző gép egy AMD AM3 as volt, ezt váltotta le, annak idején ez se volt olcsó, jó pár évig használta.
Van egy kedvenc boltom ahova vásárolni járok, elindultunk oda, (HardverKer), bevásároltunk, 370.000 ft ott hagytunk ott, a gép egy S1151 i7 es masina lett.
Haza vittük a cumót, összeraktam a gépet, és ahogy szoktam a tápot utoljára hagytam, maga a táp egy Be Queit full moduláris táp volt, és ha jól emlékszem 45.000 ft körül volt talán 650-700 watt.
A táp kibontásra került, be építettem a gépbe, majd a kábeleket ki pakoltam és érzékeltem, hogy 3 db kábel hiányzik, a 24 pines a cpu 8 pines és a ventilátor kábelek, mert a tápra rá lehetett kötni a ventiket.
Haveromat kérdem, hogy te nem vettél ki kábeleket a dobozból, válasz: nem, gyorsan visszacsomagoltam a tápot a dobozba, és rohantam vissza a boltba.
Természetesen a bolt nem felelős a hiányos doboz tartalmáért, mert originál csomagolásba adták át, így vagy mi dugtuk el a kábeleket, vagy a gyártó cég hibázott.
A tápot le kellet adnunk garanciába, és vissza küldték a gyártó cégnek, hogy hiányos volt, kb két hét múlva kaptunk egy választ, nem írom le mert hosszú lenne, de a lényeg: [Moderálva!]
A havernak van egy tápja otthon az ágyneműtartóban, hiányos kábelokkal, és ő muszáj volt venni egy új full moduláris tápot 40.000 FT ért, természetesen a boltba fizetés előtt ki bontattuk az eladóval.

Hát köszönöm, így jártunk.

[ Módosította: jim bcs ]

BY ooszi

(#112033) Hunork válasza ooszi (#112032) üzenetére


Hunork
veterán

Ez nagyon sajnálatos, de azért hiányos a beszámoló. Mi volt a pontos típus? Hol vettétek? Mert nálam egy BQ táp sem volt hiányos kellékekkel... És nekem nem jött le, mi hiányzott. De ez nem jelenti azt, hogy jajj, BQ tápot nem lehet venni. Lehet, hogy pont ti voltatok, a 100.000-.ből egy eset, mikor a gyártó cég csomagoló részlege hibázott. A bolt eljárását meg hagyjuk, sok hiányos kellékről hallottam, de mindig pótolta a bolt vagy a gyártó. Mert ez mindenkinek érdeke. Amúgy nálam a táp az első...

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#112034) Hunork válasza Pöttön (#112025) üzenetére


Hunork
veterán

Részemről egyértelműen a Corsair SF Series™ SF600. Remek belső, Gold, ha nincs terhelés, akkor 0 venti rpm. (azaz nem kapcsolható, a terhelés szabályozza) Szerintem a TT meg sima aktív.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#112035) syberia válasza ooszi (#112032) üzenetére


syberia
veterán

Szvsz ez inkább a bolt sara, egyszer vettem tőlük egy játékos egeret, szerencsére az azóta is hibátlanul üzemel (Logitech G400) kopp-kopp, de nem leszek törzsvásárló náluk.

(#112034) Hunork: A félpasszív tápok közül számomra a kapcsolhatós megoldások tetszenek jobban, én jobban szeretem ha folyamatos légmozgás van a kondenzátorok körül.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#112036) Hunork válasza syberia (#112035) üzenetére


Hunork
veterán

Ezt értem, de itt SFX tápokról van szó, ahol a kívánalmak és a lehetőségek néha nem reális árral párosulnak. (mivel kevesebbet gyártanak belőlük) A három közül, amit kérdezett, szerintem a TT nem is félpasszív, vagy szintén terhelés szabályozza, a Corsair meg jobb belsővel tolja. Ezért mondtam azt. Amúgy én is az aktív ventis tápokat szeretem, azért valami gamma mindig fut rajta, ne olvadozzanak nekem a kondik. :D :))

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#112037) MMIX válasza Hunork (#112036) üzenetére


MMIX
addikt

Itt van a Tt Toughpower SFX 600W Gold


Egytized passzív vagy jóval kisebbik félpasszív. :)

[ Szerkesztve ]

(#112038) Pöttön


Pöttön
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
Akkor az sf600 lesz majd a szerencsés nyertes! :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#112039) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A hétvégén megadta magát egy gépben a táp.
Volt otthon egy FSP ATX3025-HEN tápegység, amit beletettem, amivel műxik szépen a gép, de vannak aggályaim:
- első bekapcsolásnál nem pörgött a venti (azóta hibátlanul teszi a dolgát)
- sok éve vettem, elvileg majdnem új volt, de csak nagyon rövid ideig ment nálam, vagyis nincs róla tapasztalatom, és nem is fiatal már.

Szerintetek rá merjek bízni egy olyan gépet, amin dolgozik a tulajdonosa?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#112040) SkyForcer válasza Bici (#112039) üzenetére


SkyForcer
tag

Szia, már elsőre furcsa, hogy nem ment a venti, mennie kéne sok év után is ha jó rögtön, de ha BIOS-ban megnézed a feszkókat és jók az értékek, nem nagyokat ugrál, stb. használd pár napig, ha jó utána nem lesz gondod.

(#112041) mghltm válasza SkyForcer (#112040) üzenetére


mghltm
addikt

"ha BIOS-ban megnézed a feszkókat és jók az értékek, nem nagyokat ugrál, stb. használd pár napig, ha jó utána nem lesz gondod." - szakmai topikban ekkora baromsagokat inkabb ne ossz meg, teljesen felrevezeti az embereket!

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#112042) bob001 válasza Kaci84 (#112019) üzenetére


bob001
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat, megrendeltem a focus plust!
Alzanál nincs 10 év garancia...

Köszönöm még1x! :R

(#112043) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok ma tápot kell vennem, a keret szűkös, 2 db jelölt van.
Fsp Hydro 500W 17.600 Ft
Fsp Hexa+ 500W 15.600 Ft
Meilyket válasszam?

BY ooszi

(#112044) ceia


ceia
őstag

Sziasztok!
Melyik tápot vegyem ehhez a konfighoz? i5-6500, gtx1050ti oc, 16gb ram, ssd, hdd, sb z hangkártya. Továbbfejlesztve nem lesz! Ha jól gondolom, bőven elég egy 400W-os hozzá. Eddig kettőt találtam, ami tetszik:

FSP Hexa+ 400W 12V 1: 17A, 12V 2: 15A, Max Combined Power: 384W
Thermaltake TR2 S 450W 12V: 33A, Max Output Power: 408W

Elvileg a Thermaltake a jobb, de van olyan megbízható, mint az FSP? Ha a többletteljesítményt nem nézzük, a minőség, megbízhatóság alapján is jobb? A sima TR2-nek FSP bele van, de az S jelűnek nem tudom!
Az FSP-ben tetszik a márka, minőség, de vannak panaszok a zajosságára.
A Thermaltake-ben tetszik a.. minden, de éppen ezért gyanús is, miért ilyen olcsó? A kapcsoló jól jönne, de nem létfontosságú. A színe nem érdekel. Nagyon jó minőségűnek tűnik, de nem lesz valami meglepetés? Remélem, nem voltam túl sok :B Persze egyéb ajánlat is érdekel, ha van jobb.. de a max 13k árat tartani kéne.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#112045) vinpilu


vinpilu
senior tag

Sziasztok!

Árban nem nagy különbség van az alábbi két táp között. Aztán a másik tényező, hogy egy idősebb vasba menne, tehát egyik sem fog elfogyni a kiszolgálásán. Ennek tekintetében melyiket vennétek a kettő közül?

Be quiet! Pure Power 10 400W
FSP 500W Hypre M

Én az utóbbi felé hajlok, mert félmoduláris (meg 5 év garancia, ha jól láttam), a Be quiet! meg azért tetszene, mert az adatai szerint halkabb (nappaliban lenne, a PC amolyan HTPC, de csak egy egyszerű öreg Dell Optiplex 360). Azért gonddolkodom komolyabb tápban, hogy ha más is elromlik a gépben és át kell állnom teljesen (új alaplap, proci, ram, ház), akkor a tápom már jó legyen. Semmi extra feladata nincs a gépnek, letölt és TV-vel összekötve lejátszik, max. HD filmeket. A jövőben is ez lenne a feladata az új konfignak, ha ez elbukik mondjuk alaplapilag.

Esetleg teljesen felesleges és inkább Be quiet! Pure Power 10 300W vagy FSP350-60APN és az új konfig is olyan legyen a fenti feladatokra, ami ezekkel elmegy?

[ Szerkesztve ]

(#112046) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés melyik tápot vegyem FSP hyper m 600 vagy corsair cx550m?

Ha csak a kettő közül lehetne választani melyik legyen?

Amit hajtani fog

I76700k
Gtx 970 asus
1db hdd 1db ssd
12gb ddr3 ram

(#112047) syberia válasza Ghost84 (#112046) üzenetére


syberia
veterán

A cx550m kcsivel jobb választás, mindkét tápegység elég erős számodra.

https://howbad.info/

(#112048) Ghost84 válasza syberia (#112047) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Köszönöm :R

Még azt megkérdezhetem miért? Bocsi nem nagyon értek hozzá

(#112049) syberia válasza ooszi (#112043) üzenetére


syberia
veterán

A Hydro újabb, kicsit jobb a Hexa+-nál.

(#112048) Ghost84 : Szívesen, a Corsair CWT bele újabb tervezésű 80+ Bronze hatásfokú, kicsivel minőségibb és megfelelő védelmekkel felszerelve. A ventilátor ebben is csúszócsapágyas, az olcsóbb FSP tápokkal gyakrabban megesik hogy a hűtésük meghangosodik, persze orvosolható jelenség.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#112050) SkyForcer válasza mghltm (#112041) üzenetére


SkyForcer
tag

Miért is baromság? Magyarázd meg. Ezek szerint már használja. Szóval túl van azon, hogy tönkretegye a gépet, kockáztatott, a feszültségek igen is sokat elárulnak az állapotról.
Mivel bekapcsolt, ic, tranyó hibája már nem nagyon lehet, mert ezeknél általában nem is kapcsol vagy szét mennek rögtön, ha akkor jön ki a hiba. Kondinál meg terhelés alatt kapcsol le és általában elszáll a táp, sokszor találkoztam vele, nem vitt magával semmit, előfordul, hogy visz, de sok esetben nem. Emellett az állsában nem igen mennek tönkre, mikor egy jó táp 10-15 évet is kibírhat. Párat javítottam már. Ezt az írja, aki életében nem szedett még szét tápot max. tisztításra. ÜDv.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.