Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Lovi24 válasza Lovi24 (#179) üzenetére


Lovi24
senior tag

Sziasztok!
Valakinek van erre valami tipje?

Nem fogok szellemi harcot vívni azzal, akinek nincs meg a megfelelő fegyverzete!

(#202) Findzs válasza Lotusomega (#191) üzenetére


Findzs
addikt

neked akkor ez a tagan tg420-u02 ix-eye lenne jó
csak beszerezni nehéz, használtan esetleg a hardver aprón

[link]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#203) Findzs válasza Lovi24 (#201) üzenetére


Findzs
addikt

az fsp -t vedd mert a thermalteknek voltak hibás szériái
én személy szerint nem bíznék bennük
az fsp-be nem fogsz csalódni, jó táp

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#204) Dyno válasza Findzs (#202) üzenetére


Dyno
veterán

Tagan nem igazán ajánlott táp, mert gyér minőségű bél an benne, főleg ebben a szériában és még öreg is...12v-os ágán kevéske.
Továbbá a védelme 0.

(#203) Findzs : Ebben a TT-ben renes CWT bél van, ami volt hibás széria az a Sirtec beels dupla ventis TT volt, ugyan azzal a béllel ami a CHieftec HPC-kben volt.

Olvass utána legalább mielőtt valamit ennyire biztosra írsz.

[ Szerkesztve ]

(#205) Lotusomega válasza Dyno (#204) üzenetére


Lotusomega
senior tag

Uhh, pedig ez a tagan nagyon durván jól néz ki :Y
Csak a 8centis venti egyedül ami aggasztó, viszont nem tudom h mennyire minőségi nem nagyon halottam még róla.

Point of view tápokról tud vki valamit? Annak volt az egyik iylen csavaros moduláris változata ami nagyon tetszett, bár azt is elég nehéz beszerezni sztem, azokban vajon miylen a belső?

Vhogy így nézett ki az is asszem:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#206) Pala


Pala
veterán

Sziasztok!

Egy kis helpet szeretnék kérni. Az alábbi géphez lenne szükségem egy korrekt, megbízható tápra:

Giga EP35-DS4
Q9400@3.4GHz
2x2GB RAM
HD4870
2 vinyó, 1 optikai meghajtó
2 házventi

15-25k közötti tartományban van-e valami értelmes megoldás? Az árlistákat böngészve választékban nincs hiány, csak már kezdek belezavarodni.. :)
Kettőt azért kinéztem:

Gigabyte Odin Plus 600W
Coolermaster Silent Pro 500W

De érdekel akármi, csak az FSP-t szeretném egy időre jegelni, épp most durrant el kettő Everest körülöttem... :F

Előre is köszönöm.

(#207) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Szeretnék egy megbízható tápot amivel kiválthatom a 8 éves codegent-t.

[link]

[link]

Ezekről mi a véleményetek? Melyik éri meg jobban?

Itt az alaplapom, nem vagyok benne biztos, hogy milyen kellene hozzá.

[link]

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#208) sakal83 válasza Pala (#206) üzenetére


sakal83
addikt

Corsairt ajánlom. 5 év garis.

Elképzelhető, hogy már a 400W-os is elvinné a gépedet, de a hozzáértők megmondják majd.

(#209) 14adam válasza Pala (#206) üzenetére


14adam
addikt

Chieftec ctg 500-at inkább,jobban megéri az árát. De amúgy egy 400-as táp is vinné a géped

(#207) szaszayanou apn tökéletes választás

[ Szerkesztve ]

(#210) bartucc válasza szaszayanou (#207) üzenetére


bartucc
addikt

MIvel 478-as géped van, és AGP-s lapod, ha 3,4-es Prescott lenne és HD 3850, akkor is elég a 350W-os APN a gépedhez, ha nem kell sok kábel.

Pala: Everestek 500W felett nem ajánlottak, a többivel semmi baj nincs. Minden esetre a legjobban a gépedhez egy 500-as CTG-vel járnál, nem sokkal drágább mint a 400-as(~1-2 ezer), és hosszabbak a kábelei is, és jobb lesz a hatásfok is terhelés alatt. (közelebb lesz a tápod 50-60%-os kihasználásához a konfigod az 500-assal mint a 400-assal)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#211) icons


icons
addikt

Hello!

A mostani tápommal gond van, és új tápon is gondolkodok, viszint ha már veszek egyet, akkor mindenképpen olyat szeretnék, ami viszi a következő konfigomat. Azzal számolok, hogy kb 3-4 év múlva biztosan váltanék, egy olyan középkategóriás gépre, aminek a legjobb az ár/érték aránya. Ezek szerintem olyan 140ezer körül (ebben csak az alaplap, proci, vidkari, memória lenne benne) vannak.
Ehhez milyen tápot érdemes vennni? (ezt kellene ellátnia árammal, illetve 1DVD írót és esetleg 2vinyót, persze az se baj, ha egy kevés ereje marad, de a túl sok tartalékért se szeretnék fizetni :) ) Aktív PFCs 400 wattos? Vagy több kellene? 600 watt? Márka: Thermaltake, Chieftec? Van olyan márka, amelyik relative olcsó és ugyanennyire megbízható?

Köszi!

(#212) bartucc válasza icons (#211) üzenetére


bartucc
addikt

Ami jelenleg relatíve olcsó, és jó vétel: Chieftech CTG. A 400W-os is elég egy középkategóriás géphez bőven, ha nincs nagy tuning, akkor még felsőkategóriás kártyákhoz is sokszor. Az 500W erősebb, hosszabbak a kábelei. Ha nincs tervben alsó tápos ház, és nincs szükséged tartalékra (mert pl nem tuningolsz), akkor bőven elég lesz a 400W-os is.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#213) CoDWaW07 válasza icons (#211) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Hello
Egy 400-500Wattos táp is bőven elég, sőt lehet még az 500Watt is még sok, ha nem akarsz többVGA-s rendszert kiépíteni...
Ami olcsóbb és egész jó az a Chieftec, Thermaltake, Gigabyte, stb

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#214) bartucc válasza CoDWaW07 (#213) üzenetére


bartucc
addikt

Gigabyte-ból csak a SuperB 460W jó, de már öregecske, és elég sok hibásat lehet hallani az utóbbi időben. Thermaltake nagyon vegyes. A Chieftechből pedig a GPS felejtős, a CTG ajánlott.

Nem azért írtam le, mert kötözködni akarok, csak ne általánosítsunk, mert annak soha sincs jó vége:)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#215) szaszayanou válasza 14adam (#209) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Köszönöm a választ. Az érdekelne még, hogy biztosan jó lesz-e a gépemhez. A mostani tápom atx 2.03 szabványnak felel meg, ha ez számít valamit.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#216) 14adam válasza szaszayanou (#215) üzenetére


14adam
addikt

Mindegyik atx szabvány kompatibilis egymással

(#217) Dyno válasza Lotusomega (#205) üzenetére


Dyno
veterán

Felejtősek.Egyedül a Pint of Wiew Black Diamond 650W-osában van normális bél ami FSP, az összes többi felejtős.

(#214) bartucc : GPS-ből vannak ujjak, ah eddig nem tudtad olvass itt vissza a totyikba.

(#213) CoDWaW07: Ez egy fölös hsz. volt, hiába érzel cinizmust a hsz.-ben, de a Gigabyte(a superbet kivéve) minden csak nem olcsó, TT ugyan csak...
Olcsó kategóriában Hipro és FSP a nyerő, Chioeftec már egy szintel drágább, tehát fuss neki mégegyszer, ha meg nem vagy tisztábana piaccal, akkor inkább hanyagolandó.A másik ne névlegesteljesítménnyel dobálozzunk, az csak egy szám, inkább a 12V-os ágon leadott A a fontos tényező.

[ Szerkesztve ]

(#218) bartucc válasza Dyno (#217) üzenetére


bartucc
addikt

Pótoltam a hiányosságot, köszi az észrevételt. 3-4 hét kihagyás, és máris elvesztem a fonalat.... Mint anno a CTG-k megjelenésekor. :(

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#219) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok 5670 és 955 mellé jó az FSP 400-60APN?

(#220) xAttilax válasza Gerisz (#219) üzenetére


xAttilax
őstag

szerintem bőven

"sem több, sem kevesebb, csak ember lehetek,"

(#221) scream


scream
veterán

Hali!

Kerdesem :

Eleg egy Corsair VX550 egy tuningolt i7 920melle + 5770CF + GT220 ? :F

(#222) Recon666 válasza scream (#221) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Elégnek kell lennie.

(#223) 14adam


14adam
addikt

Gerisz és Babicsbalu: bőven :K

[ Szerkesztve ]

(#224) scream válasza 14adam (#223) üzenetére


scream
veterán

Koszonom :R

(#225) magedla


magedla
tag

Sziasztok!

Új gép vásárlása előtt állok, szeretném a segítségeteket kérni a táp (és esetleg a ház) kiválasztásában.
A teljes konfigra 250000 forint a keret. Mivel jó ideig nem szeretnék házat és tápot venni, szívesen áldoznék minőségi darabokra.
Alsó tápos házra gondoltam, ebben a kategóriában:

[Lancool K62 - 25300]
[CM 690 II Advanced - 28500]
[Thermaltake Element S - 31500]

Ha van jobb ötletetek, nyitott vagyok a javaslatokra.

Ami a tápegységet illeti, a Corsair HX 650 nagyon tetszik, természetesen megkérik az árát. Moduláris tápot szeretnék hosszú kábelekkel, amennyiben lehet, harmonizáljon a fekete házbelsővel és jó ideig elég legyen akár fejlesztések/tuning esetén is.

A tervezett konfig fogyasztása gondolom nem indokolná egy ekkora táp megvételét, de Corsair-ből ez a legkisebb moduláris, ami kapható (új HX 620-at, HX 520-at és HX 450-et nem találtam).
i5 760 / Phenom II X4 955 / 965 BE, GTX 460 1 GB / HD 5850, 4 GB DDR3 RAM, 2 HDD, esetleg később egy SSD is, 1 DVD író, CPU hűtő + ház hűtés
Későbbiekben szóba kerülhet egy GTX 460 SLI konfig is.

Hálás lennék, ha tudnátok egy megbízható márkából hasonló tulajdonságokkal/garanciával rendelkező, de olcsóbb tápot ajánlani.

Előre is köszönöm.

Üdv:
Ákos

True victory is victory over oneself

(#226) nuendo válasza magedla (#225) üzenetére


nuendo
tag

ha télleg ennyibe kerül a géped, akkor ne sajnáld rá a tápra szánt pénzt! 80-90%os hatásfokkal rendelkező tápot vegyél! ha te ezt nem is nagyon értékeled, a géped majd fogja! :)

(#227) phoenix64 válasza nuendo (#226) üzenetére


phoenix64
őstag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy, egy HKC USP-3430 vagy egy FSP 350-60PNR lenne jobb ehez a confighoz: Gigabyte GA P41-ES3G, Asus 8800GTS 512, 2 x 1GB 667Mhz ram, 2db sata winyo(500GB WDC 7200Rpm, 80GB Maxtor 7200Rpm), Core 2 Duo E6300 1.86Ghz, +Samsun DVD író.

Üdv.

(#228) Khelben válasza bartucc (#214) üzenetére


Khelben
nagyúr

Gigabyte-ból csak a SuperB 460W jó, de már öregecske, és elég sok hibásat lehet hallani az utóbbi időben.

Csatlakozom, szombaton füstölt el egy. Hálistennek semmit nem rántott magával.

(#229) Qru válasza phoenix64 (#227) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

FSP! A HKC egy noname sz@r, azt meg ne vedd!

mod:

magedla: HX650 jó lesz, 5 év garival adják. Ha lesz 460 SLi akkor oda azért már nem árt egy 600W körüli táp...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#230) phoenix64 válasza Qru (#229) üzenetére


phoenix64
őstag

Nem veszem egyiket se :D mind 2 van, HKC van a gépben mert hogy azt hittem az erősebb, a 350-es FSP biztos elviszi a configot? Esetleg belefér egy kis proci tuning is? :R

(#231) corba


corba
csendes tag

Sziasztok, ma meg kéne hoznom a végleges döntést, hogy milyen tápot vegyek az új gépemhez. Elolvastam az első bejegyzést a teljesítmény igény helyes értelmezéséről, de nem szeretnék hibázni..:
i5 760 (nem lesz erős tuning) + gtx460 1Gb + 1x HDD + 4Gb ddr3 ram
Ami igazából zavar, az a gtx460 weboldalán írt követelmény "...minimum 450W PSU..."

A kérdés: vehetek-e a fenti konfighoz egy nagyon jó minőségű (pl enermax) 500W-os tápot, vagy fel kell mennem 600W-ra mivel önmagában csak a VGA-nak "minimum 450W-os" kell (ekkor le kell adjak a minőségből kicsit az ár miatt) ?
Köszönöm

(#232) Dyno válasza corba (#231) üzenetére


Dyno
veterán

Chieftec CTG500-80P, vagy Chieftec GSP-500A de csak az A jó ami AB-A az nem!!!

Ezek a VGA mellé ajánlott tápok hülyeségek, meg ezis hogy 450W-t megeszik a kártya lehetetlen, hogy hűtenéd el????

(#230) phoenix64 : APN erősebb a szutyok HKC-nél.Konfigod 200W-nál nem eszik többet.

(#233) corba válasza Dyno (#232) üzenetére


corba
csendes tag

Kösz, tehát 500w szerinted ok. Én se gondolom, hogy megenne 450w-ot önmagában a kártya, de mégiscsak azt írja, hogy "Minimum 450W or greater system power supply" és kockáztatni nem szeretnék...
köszönöm

(#234) chrisnagy13 válasza corba (#233) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

"Minimum 450W or greater system power supply"

Nem kockáztatsz semmit, ez a konfig nagy jóindulattal sem eszik 300W-ot.

(#235) corba válasza chrisnagy13 (#234) üzenetére


corba
csendes tag

Igazad van köszönöm, a "system" nem szúrt eddig szemet...

(#236) mpierre


mpierre
veterán

Htpc-be keresnék nagyon halk ventis, esetleg passzív tápot. 250-300W, de ez nagyon max, ennél jóval kevesebbel kéne beérnie a gépnek...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#237) fonseca


fonseca
tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy a most vásárolandó 4870 x2-höz (2gb) elegendő-e a 450-es Chieftec tápom? A proci Q9300 3ghz-en megy. köszi

(#238) Dyno válasza fonseca (#237) üzenetére


Dyno
veterán

Nem elég.

(#239) Recon666 válasza fonseca (#237) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem valószínű, hogy elbírja, ha igen elég határeset, de attól is függ mi van még mellette.

Ha már itt vagyok, a jövőben gondolkozok gép fejlesztésen, kérdés a mostani Chieftec 550AB-A , el fog bírni egy Nvidia GTX 470-et+ Amd Phenom II 1055T-t, mellette van 2 dvd író+ egy vinyó + 1db uv cső. Szerintem csak el bírja,de rákérdek azért. :)

[ Szerkesztve ]

(#240) Dyno válasza Recon666 (#239) üzenetére


Dyno
veterán

Elbírja.

4870x2-t nem fog elbírni egy 450-es csifi ami valszeg a régi Delta beles, tehát 14A-t tud a 12V-os ágán, ami édes kevés a 4870x2-nek, mikor csak simán játékok alatt kellene neki legalább 200W körül, hanem töb, tehát a 14A-es ág édeskevés.Valszeg bekapcsolna vele, de 3d-be lekapcsolná magát a táp.Meglehet probálni, de nem hiszem hogy betonstabil lesz.

[ Szerkesztve ]

(#241) Recon666 válasza Dyno (#240) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszi a választ, megnyugodtam :)

(#242) Biliskmer


Biliskmer
aktív tag

Sziasztok!

Elörre is elnézést az off-topic-ért :R

Hatalmas problémám akadt, légyszives segítsetek!

Bedöglött az LG Flatron L1953TR-as monitorom, ha akad köztetek valaki aki ért a monitorok szervizeléséhez, vagy ismertek valakit aki ért hozzá, légyszives írjátok meg privátban ha lehetséges.

Egy szervíz szerint táp/inverter gondja van, de ők horribilis összegért csinálnák meg.

Elörre is nagyon nagyon köszönöm!

Nem tehetek róla, a gányolás az életem XD http://prohardver.hu/tema/hazi_barkacs_ganyolas_takolas_megdobbento_gepek/hsz_21183-21183.html

(#243) Pharaoh1st


Pharaoh1st
csendes tag

Sziasztok.

Segítségeteket kérném, erre a tápra lenne szükségem, vagy újonan, vagy használtan, 2 héten belül.

Maximum 13k körül van fedezet a dologra. A linken említett kereskedők közül csak a legdrágábbik lehetőség kínálja raktárról a tápot. Van itt a PH-n valaki, aki megválna Tőle, vagy tudja, hogy kitől kapnék egyet leges legkésőbb 2 héten belül? Kinél érdemes próbálkozni?

Előre is köszi, üdv!

(#244) fonseca válasza Dyno (#238) üzenetére


fonseca
tag

Esetleg tudna valaki ajánlani lehetőleg 20k alatt?

(#245) Qru válasza fonseca (#244) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Chieftec CTG-500-as már elég lenne.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#246) brownus


brownus
veterán

Üdv,

GIGABYTE GZ-X2 Fekete 420W, ebben melyik gyártó tápja van? nem találtam semmi infót róla... köszi előre is! iponban 14k, most rendelném egy barátomnak, mert ha minőségi a táp akkor ennyiért megéri.

(#247) fonseca válasza Qru (#245) üzenetére


fonseca
tag

Sajnos be kell látnom hogy tényleg nem elég a 450-es "csifi" 2db 12v-os ága van ,és az egyik 14A 168W a mási 15A 180W :F Nos ha belegondolok hogy a kártyának mire van szüksége... :U Köszönöm a gyors válaszokat!

(#248) MMIX válasza brownus (#246) üzenetére


MMIX
addikt

Találtam egy ilyet Gigabyte GE-C420N-C2 420W FSP E190414. Remélem nincs nekik többféle 420W-os.

(#236) mpierre: Be Quiet SFX Power SFX-300 W ~21A FSP
Chieftec DPS-300AB-9 C SFX ~22A E131881 Delta
CHIEFTEC SI-A300P3 270W mATX/ATX 270W PFC ~15A E144195 Sirtec
Valószínűleg a Be Quiet a drágább, de halkabb.

[ Szerkesztve ]

(#249) mpierre válasza MMIX (#248) üzenetére


mpierre
veterán

:R a Be Quiet tetszik és nem is vészes az ára...

Amennyiben atx méretű táp is belefér (pl:Antec Fusion Remote Black), akkor melyik tápot ajánlanád? Talán az fsp-nek volt passzív tápja...

Szerk: [link] és [link] találtam, mint passzív tápot... Vélemény?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#250) brownus válasza MMIX (#248) üzenetére


brownus
veterán

szia,

végül is azt a megoldást választottam, hogy külön-külön vettem meg a házat, és a tápot. nem mertem megkockáztatni.... (egy fsp 350et vettem neki egy asus házzal)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.