Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132001) flikenflaken válasza Graphics (#131999) üzenetére


flikenflaken
tag

Akkor meg nem volt meg a haz, azert ez eleg kicsi szerintem. Amugy meg szemelyesen voltam a tapert, ketlem hogy visszavennek. Bar az a 3000 ft a legkevesebb jelenleg. Hal istennek.

(#132002) flikenflaken válasza _Atesz (#132000) üzenetére


flikenflaken
tag

Mindegyik kabel rovid, sata nincs is...

(#132003) Piftuka válasza flikenflaken (#132001) üzenetére


Piftuka
veterán

A távollévők között kötött fogyasztói szerződés, illetve az annak keretében biztosított "elállási jog" szempontjából irreleváns az átvétel helye és módja. Ha a webáruházukban rendelted meg, akkor a vonatkozó elállási jogoddal élhetsz. :K

"Aquila non captat muscas."

(#132004) flikenflaken válasza Piftuka (#132003) üzenetére


flikenflaken
tag

Nem webaruhazban rendeltem, hanem bementem erte szemelyesen.

(#132005) flikenflaken válasza flikenflaken (#131998) üzenetére


flikenflaken
tag

Corair VS350-rol velemeny? Ezt talaltam legolcsobbat a "normalis markak kozul"

(#132006) x64emulator


x64emulator
tag

Jó estét Hölgyek, Urak!

Bajban vagyok és szemét módon offtopic módon szeretném hozzáértők segítségét kérni.

Van egy moduláris Thermaltake London tápom, amihez sajnos a hozzátartozó tápból 8 pines kivezetésű pci-e-hez tartozó tápkábeleket elhagytam valahol/valakinél... (mivel akkor még integrált gpu-val használtam és nem volt bekötve)
Most persze sajnos kéne...és van egy sejtésem hogy ezzel kvázi kuka a táp mert ahhoz gyári kábelt nem tudok szerezni és sejtésem szerint ezek a kábelek nem beszerezhetők.

A pláne a történet mögött az, hogy kb 4-5 éve egy haveromhoz átmentem hogy cseréljünk tápot mert nekem jó a kissebb... sajnos mind2 táp moduláris volt és naiv módon a kábeleket már nem cseréltük ki, így meghalt a gép összes merevlemeze, akkor még gpu nem volt benne. Szóval csak ezért gondoltam utolsó reményem, megkérdezem...pci-e táp esetén is speciális gyári kábel jó csak, ami ha eltűnik akkor az szopóroller.

[ Szerkesztve ]

(#132007) Graphics válasza flikenflaken (#132005) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem annyira.

Alsotapos házba nem lesz egyszerű jó tápot találni

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#132008) syberia válasza flikenflaken (#132005) üzenetére


syberia
veterán

Nem jó, a legolcsóbb megbízható és halk típus, Chieftec ECO 400W Ismerősnél szépen üzemel lassan 2 éve.
(#132007): Erről jut eszembe, ennek is rövidek a kábelei. :DDD

De inkább tegyél hozzá egy kicsit a kerethez, és DC-DC belsős tápod lesz. Ennek már elég hosszúak alsó-tápos elrendezésnél is. :K

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#132009) flikenflaken válasza syberia (#132008) üzenetére


flikenflaken
tag

Arban ugyan az kb. Igazabol nekem m1, ha azt mondjatok ez jo opcio ebben az arkategoriaban ez lesz.

(#132010) flikenflaken válasza syberia (#132008) üzenetére


flikenflaken
tag

15kert a be quiet jol hangzik, ezelott is bq volt. Igazabol nincs keret, asszonynak epitek netezos gepet, csak nem akartam elszallni az arakkal. Nekem van sajat gepem rm650x-el :)

(#132011) syberia válasza flikenflaken (#132010) üzenetére


syberia
veterán

Szoktam javasolni, eddig egy rossz szót nem hallottam erről a konkrét típusról. Az RM650x egy kicsit más kategória, de nincs semmi gond a belépő szinttel se. Ha megbízható gyártó, ajánlott tápegységei közül szemezünk. :)

https://howbad.info/

(#132012) Lite válasza Graphics (#131997) üzenetére


Lite
őstag

Chieftec Smart (GPS-400A8) 400W - a minőségét nem ismerem,a régi Chief 450-esem, bőven 15 évnél,de talán meg annál is régebbi, szépen teszi a dolgát. Csak ott még volt ilyen csati, 8 tűs.
Meg ugye bennem van az is, hogy ha sokévente veszek valami új konfigot, akkor azonos szintű legyen benne minden, meg új.

[ Szerkesztve ]

(#132013) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!
Lenne az alábbi konfig:
B450 Tomahawk MAX, 3700X, RTX2070, 16GB RAM, 4HDD + 1SSD
Egy BQ Pure Power 10 400W-os táp nagyon kicentizett ehhez az összeállításhoz?

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#132014) Cs1csó válasza HREH (#132013) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem, ehhez egy 550W-os táp kellene. Itt ki tudod számolni: [link] kb. 10%-al felé lő tehát egy 550W-os tápot mondjuk játék alatt kb. 60-65%-osan fog terhelni.

Ha már adott a táp akkor add el, és vegyél egy 550W-osat, ami ehhez a konfighoz illik (hiszen ez egy nem olcsó konfig) kb. 30K [link]

(#132015) flikenflaken válasza syberia (#132011) üzenetére


flikenflaken
tag

Corsair CV450 rol velemeny? Ezt talaltam meg hasonlo arban, alzanal van raktaron. A BQ system power 9 10 nap beerkezessel van.

(#132016) E.Kaufmann válasza flikenflaken (#132015) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azt fogják mondani, hogy várj 10 napot ;] , és nem alaptalanul...

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#132017) syberia válasza flikenflaken (#132015) üzenetére


syberia
veterán

Ez gyakorlatilag egy VS450, jobb választás lenne nála a be quiet!

E.Kaufmann: Mindenképpen, hiszen egy tápegységet akár 4-5 évig is használhatunk (én eddig sosem tartottam meg tovább a tápjaimat), tehát érdemes körültekintően választani.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#132018) flikenflaken válasza syberia (#132017) üzenetére


flikenflaken
tag

En ez alapjan neztem oket. [link] ez mennyire hiteles? Kicsit felvilagosotanatok, hogy mitol jobb egyik mint a masik? Nem ertek hozza.

(#132019) Paxker315 válasza flikenflaken (#132018) üzenetére


Paxker315
addikt

a system power 9 400w mint látod, tier b, a corsair cv 450w pedig tier c. Utóbbiba ált. olyan tápok kerülnek, amik office pc-kbe, non-dvga-s rendszerekbe "ajánlottak".

A system power 9 jobb elektronikával (dc-dc konverteres, nem csoportos feszültségszabályozású) és csendesebb ventilátorral, jobb hatékonysággal (tényleg..) rendelkezik, nomeg feketék a kábelek, ami azért esztétikusabb.

SystemPower9. Tegnap is volt kérdés, akkor is azt javasolták, ma szerintem ugyanez érvényes :D
érdekességek:
Corsair Cheat Sheet [link]
Corsair CX(M) lista [link]

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#132020) flikenflaken válasza Paxker315 (#132019) üzenetére


flikenflaken
tag

Nem tudom mi a kulonbseg a dc meg a csoportos fesz. Szab. Kozott. Meg ugy a tobbi se mond semmit sajnos, a hatekonysagot meg halksagot ertem. :DD

Viszont pont egy 3000g melle menne dvga nelkul, homeofficera. Ezert nem ertettem miert ockodik annyira tole mindenki.

Az egyetlen problemam, hogy 11. Ota nincs gepem es kesik a gamer pc-m is. Plusz 10 nap beerkezes es a hajam kitepem. :)) :W

Kosz azert!!!

(#132021) E.Kaufmann válasza flikenflaken (#132020) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

DC-DC-nél a táp előállít egy stabil 12V-t, a procinak és a videókártyának úgy is van saját tápja ami a 12V-ből állítja elő a saját feszkóit, úgyhogy ez számít, az 5V-t meg a 3.3V-t ebből a 12V-ből állítja elő. Mind a 12V DC (egyenáram) valamint a belőle nyert 5 és 3.3 V is DC, ezért DC-DC átalakítás van.
Csoportos vezérlést én sem ismerem pontosan, de régen ezzel a módszerrel állították elő a többféle feszkót és ha nem optimális a terhelés valamelyik ágon, akár túl sok akár túl kevés, akkor a többi ág feszkói is elmásznak, nem is stabil meg nem is túl biztonságos, ha jól olvastam.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#132022) Paxker315 válasza flikenflaken (#132020) üzenetére


Paxker315
addikt

ha már így feljött, mindenre is van válasz az Általad citált LTT "tier list" topikjában, az első kommentben a "spoiler"-es részeket lenyitva :) [kép]

Azért hasznos tudni, mi alapján készült a lista, és azért körbejárják a leggyakrabban elővett kérdéseket is.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#132023) Srob


Srob
tag

Üdv!
Két nap alatt villám gyorsan tűntek el a webshopok oldaláról a Seasonic (SSR-750PX) és a 850-es tápok. Mi lehet ennek az oka?

[ Szerkesztve ]

"curiosity killed the cat"

(#132024) _Atesz válasza Srob (#132023) üzenetére


_Atesz
addikt

Elvitte a cica. :D
... sokan kockulnak otthon, fogy a vas, szerintem leginkább ez lehet az ok.
Nehezebb a gyártás, szállítmányozás is a kialakult "vírushelyzet" miatt...

(#132025) flikenflaken válasza Paxker315 (#132022) üzenetére


flikenflaken
tag

Koszi! Hogy oszinte legyek nekem eleg volt a Kaufmann altal paraszt nyelvre leforditott ket szo stabil es biztonsagos. :D
Megrendeltem a bq-t, szamolom a napokat. :O

(#132026) E.Kaufmann válasza flikenflaken (#132025) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

:DDD :R

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#132027) Srob válasza _Atesz (#132024) üzenetére


Srob
tag

Még betudtam húzni egyet, remélem meglesz! Utoljára hagytam a tápot és lehet rá is fázok! :)

[ Szerkesztve ]

"curiosity killed the cat"

(#132028) _Atesz válasza Srob (#132027) üzenetére


_Atesz
addikt

Épp én is ma filóztam rendelek egy Seasonic Focus Gold 450W-ost, mielőtt elfogy. :D
Szerk.: meg is tettem.

[ Szerkesztve ]

(#132029) Cs1csó válasza Srob (#132023) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet csak egy importőre van és az ő raktárában állt vagy 2db belőle és mindegyik kisker ezt látva tartotta "külső raktáron" stb. néven a kínálatában.
Kis ország, kis piac.

(#132030) Infomaker


Infomaker
tag

Sziasztok!

Segítetek?

Vennék egy olyan tápot, ami semmi extra, de nincs hangja. (lehet, hogy ez már extra eleve :D )

most egy 500wattos chieftec van, de nem szórakoznék a venticserével..

8700k I7 a konfig, alaplapi VGA-val, nem játszom.

Szóval sztem sok watt nem kell, de le tudjon állni a tápventi, ha nem is full passzív.
Sajnos a boltokban a szűrőknél szinte sehol nem lehet beállítani, hogy melyik az a táp, ami le tud menni álló ventiig.
Persze vannak ilyen tápok cikkekben, tesztekben, de lehetőleg nem vennék 30-40ezres tápot. Állítólag a chieftec Eco le tud állni ventiileg, de sehol nem látom ezt leírva tőlük.
Szóval milyen tápot vegyek? :D

(#132031) Graphics válasza Infomaker (#132030) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

BeQuiet! Pure Power 400 Gold, ez nem áll le de halk.

A leállós kategória picit drágább, és ott kellemetlen tud lenni, amikor hallod elindulni a tápventit.

Viszont, ha van más zajforrás, akkor a táp után majd másnak lesz hallható hangja. A gyári Intel hűtő simán hallható, ha valami komolyabb került rá, akkor nem.
De mindjárt arra is agyalok.

Chieftec Eco biztos nem tud leállni.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#132032) Paxker315 válasza Infomaker (#132030) üzenetére


Paxker315
addikt

van a gépben házventi, procihűtő-venti és HDD?
Van? Akkor miért fontos a félpasszív táp? :) Csendes ventis tápokból legolcsóbban BQ System Power 9 400w, kicsit drágábban BQ PurePower11 400w. Ezek beférnek 20k alá ;)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#132033) Infomaker


Infomaker
tag

Köszi srácok! Egy jó nagy Thermaltake proci léghűtő van rajta, a házventiket lelőttem (ajaj, ne kövezzetek :D ) - de gyakorlatilag az alaplap és a proci van csak egy jó nagy Zalman házban.
A proci hőt figyelem, 32 fok idlében, és szinte sosem hajtom.
Annak a hűtőnek szinte nincs hangja.
Egy HDD van benne még, de az szinte semmi.

(#132034) Graphics válasza Infomaker (#132033) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

BQ-t javaslom. A HDD-nek nagyobb hangja lesz :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#132035) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!
adott egy gep i5 3xxx procival es egy hd7770 karival.
egy chieftec eco 500w-os psu-t neztem ki de attol felek hogy azon csak 1db 4pines cpu csatlakzo van viszont a lapon 2db van. Igy fog mukodni a rendszer?

koszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#132036) Paxker315 válasza adamssss (#132035) üzenetére


Paxker315
addikt

igen, fog. De miért pont azt a PSU-t nézted ki? :)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#132037) adamssss válasza Paxker315 (#132036) üzenetére


adamssss
veterán

Elolvastam a topikot es azt ajanlottak tobbeknek is ha olcso de megbizhato tapot szeretne. De csupa ful vagyok :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#132038) Yany


Yany
addikt

No, mégegyszer köszönöm az itt kapott tanácsokat, a 750-es RMx tökéletesen teszi a dolgát és tényleg nagyon halk! :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#132039) _Atesz válasza adamssss (#132037) üzenetére


_Atesz
addikt

Akkoriban ár/érték jó is volt, jelenleg nem éri meg. Kb. ugyanazon az áron van ez: be quiet! System Power 9 400W Bronze
Mindig az adott időben kell rákérdezned, amikor vennéd a tápot.


Yany

Hosszú időre letudtad a tápkérdést. :)

[ Szerkesztve ]

(#132040) Dreimus válasza Dreimus (#131776) üzenetére


Dreimus
senior tag

Sziasztok!

Egy SOS kérdéssel fordulnék hozzátok, a bolt nem tudja beszerezni az előző hsz-emben kérdezett Phanteks AMP 650W tápegységet és a következőket ajánlották fel:
- BitFenix Whisper M 750W moduláris tápegység (BP-WG750UMAG-9FM)
- Enermax Platimax D.F. 750W (EPF750EWT) - árban egy ezrest kéne ráfizetnem adatai alapján ez jó döntés lenne kérdés a minőség
- FSP Hyper M85+ 650W (HYPER 650 MODULAR 85+)
- Phanteks AMP 550W moduláris tápegység (PH-P550G)

Köszönöm előre is segítségeteket! :R

(#132041) adamssss válasza _Atesz (#132039) üzenetére


adamssss
veterán

De ez “csak” 400 w. A vga-hoz 450 az ajanlott psu. Plusz van a rendszerben 4hdd is.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#132042) pecccccccca válasza adamssss (#132041) üzenetére


pecccccccca
senior tag

A konfigodat egy 300W-os táp is röhögve vinné. Durván 90 W a vga-d fogyasztása, procidé max 80.
A 400w-os táp 35-40%-a ki sem lenne használva.

Humorban nincs helye tréfának!

(#132043) Paxker315 válasza Dreimus (#132040) üzenetére


Paxker315
addikt

Legyen a Whisper, jó nagy, meg azért a hét év gyártói gari sem rossz :D

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#132044) adamssss válasza pecccccccca (#132042) üzenetére


adamssss
veterán

Ok koszonom. Akko a bequite lesz 400w. Koszonom

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#132045) Dreimus válasza Paxker315 (#132043) üzenetére


Dreimus
senior tag

Köszönöm a gyors válaszod. Közben én is olvasgattam külföldi teszteket, minimálisan de a Bitfenix jött ki jobbnak. Remélem ez már nem fogy el :)

(#132047) Graphics válasza hozho (#132046) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem mai darab. Mibe kell, mert ennek speckó a kialakítása, FlexATX-szerű, de annál nagyobb..

Talán Acer házakba szereltek ilyet. Hova kell, meg mihez?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#132049) Graphics válasza hozho (#132048) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De fekvő milyen ház? Acer Veriton? Vagy TFX tápos.

Kéne pár infó :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.