Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93001) GoTReX válasza syberia (#93000) üzenetére


GoTReX
őstag

Nincs raktáron. Raktárról kell vennem mert csomagban veszem.

XBOX ID: GoTReX #4839

(#93002) Graphics válasza GoTReX (#92999) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs a 30ezres alatt szarnak elkönyvelve :D csak ki tudtad választani azt ,ami nem ajánlott :) :C

@GoTReX: Alig tartanak valamit készleten.. Jobban jársz, ha összevárod :)

Alapból se értem miért innen veszed :D kb a pcx , ipon is olcsóbb... kompletten nézve is, proci, lap, stbstb..

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#93003) nickjames


nickjames
tag

Sziasztok!

Új rendszeremhez szükségem lesz egy új, megbízható és minőségi tápra is, mellyel szemben támasztott elvárás, hogy moduláris legyen, és halk. Budget max 30k (de jobb lenne a 20-25k)

A rendszer:

H97 alaplap
i5 4690
2x8 GB RAM
Gigabyte GTX 960 Gaming 4GB
2 SSD
2 HDD
2 venti a házra
1 USB DAC
egér, billentyű

Olyan tápot keresek, amiben azért marad némi tartalék, csak akkor pörgeti jobban a ventijét, ha nagy "nyomás alatt" áll. Jelenlegi kiszemeltem egy Seasonic M12II 520 Evo, de nem tudom, kell-e ekkora táp, vagy elég lenne kisebb is (mondjuk 400W).

A segítséget előre köszönöm!

nj

(#93004) GoTReX válasza Graphics (#93002) üzenetére


GoTReX
őstag

Amúgy miben különböznek? Szóval miben más egy Chieftec 450w és egy 350w-os égigmagasztalt FSP Hexa? Gyakorlatban értem a különbséget. :U Mert nem kötekedésből kérdezem ezeket,csak környezetemben vagy gagyi Codegen vagy jobb Chieftecet használnak,nem eszerint vesz senki gépet.

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

(#93005) ló úr válasza syberia (#93000) üzenetére


ló úr
őstag

Ez nincs raktáron a Dohány utcában. Ezzel kezdődött az egész nyűglődés. Én csak annyit nem értek, h i5-re meg drága VGA-ra van pénz, tápra meg annyit szán mint más egy vacsorára -.- Mondtam neki, h tolja meg 5 ezerrel és XFX, de neem. 12 ezer ft... Akkor átalakítózzon, kínlódjon vagy vegyen vmi sz@rt ami elviszi a konfigot egy hét múlva :)
A másik dolog meg az, h péntekig nemtudom mi nem ér rá? Rég megrendeltem volna a Hexa+ t és péntekig mogyoróznék ha ennyire spúr vagyok. De nem minden azonnal kell tegnapra. Akkor ottvannak az előbb említett lehetőségek :)

Egyébként meg igen. Fentebb említették mások is, h iPonon, pcx-en 100* ennyi a választék, olcsóbban és ugyanúgy összerakják ha ezt kívánja a kedves vevő.

#GotRex Ha ilyen jól kened vágod a tmát meg az ismerőseid is akik codegennel hajtanak gépeket miért nem veezel egy keep outot vagy mittudomén Danubiust? 6 ezer ft, wattra megvan a címke, codegennél még jobb is talán. Hajrá :D

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#93006) Graphics válasza GoTReX (#93004) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát pl abban, hogy 350-es égigmagasztalt Hexa nincs :) , 400-as van...

Nagyon nehéz megfogni ezt a témakört , laikusként, ezt tudom.

Te nem fogod elhinni úgysem, ha azt mondjuk az egyik jó a másik nem. Neked kézzel fogható bizonyíték kellene...

Meg valahogy úgy elmondanom, hogy talán elhidd :)

Egyszerűbben, vehetsz VW Polot, meg vehetsz Dacia Sanderot, mindkettőt arra használod, hogy eljuss A-B-be, de ha benne ülsz ,más a minősége a kapcsolóknak, az ülésnek, jobb a kidolgozás.

Na akkor kb itt is ez a helyzet

Én javasoltam más üzletet, amiben pl olcsóbban kijönnél, és a különbözetből vehetnél jobb tápot.

Nem azért, de ez a Hexa sincs égig magasztalva.. Ha 100 ezres tápról lenne, akkor azt mondom igen.

Ha van pénz, 50 ezres procira, meg 40 ezres VGA-ra, akkor nem a tápon kell elspórolni... :)
Amit összeállítottál garantáltan kihozom olcsóbbra más webshopban..

És nem kötekedésből, de ha javaslunk, és nem rosszat akarunk neked se meg a gépnek se, mert nem érdekünk, akkor fogadd meg, és nézd össze a gépet a másik két webshopban is :)

Mára béke és jóéjt :R
@prime_adam: Menni fog minden gond nélkül, ez csak marketing dolog

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#93007) prime_adam


prime_adam
aktív tag

Helló!

Seasonic M12II Evo 520W kompatibilis a Skylakes rendszerekkel? (gondolok itt a Haswellel érkező energiatakarékos szintekre)
Próbáltam kinyomozni a weboldalon, de mintha csak a nagyobb modelleknél lenne támogatva.

(#93008) Turbolada II válasza GoTReX (#92999) üzenetére


Turbolada II
őstag

A bél a lényeg. Ez nem sznobság.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#93009) ló úr válasza Turbolada II (#93008) üzenetére


ló úr
őstag

Hagyjad. Hiába mondod neki. Már másik topicban is elmondták neki 8-an, ott ugyanezt művelte. Vegyen csak vmi ipari hulladékot, és majd mikor kuka a gép megtanulja :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#93010) Smktrooper válasza ló úr (#93009) üzenetére


Smktrooper
senior tag

:C

Reboot

(#93011) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

Köszönöm a türelmet és a segítségeket,hallgatok a tapasztaltabbakra, és beszerzem az FSP Hexa 400W-t.:) Lehet visszaveszem a GTX750-re a 950-et ha szükséges,nem egy létkérdés.:) Nem akartam nagyon akadékoskodni,csak külsősként az ember nem látja úgy a teljesítmény közti különbséget mint pl egy CPU v. VGA-nál ezért kérdeztem ilyen másoknak alap dolgokat. Házzal is így voltam,sosem fektettem rá hangsúlyt, de elfogadom hogy minimum egy Zalman Z3 javallott,elfogadom. :)

XBOX ID: GoTReX #4839

(#93012) Graphics válasza GoTReX (#93011) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Javaslatként tényleg nézz rá az említett másik két shopra, lehet jobban jársz :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#93013) MMIX


MMIX
addikt

ENERMAX REVOLUTIN XT 2, 450/550/650/750W

Képek forrása.

[ Szerkesztve ]

(#93014) Ispy válasza MMIX (#93013) üzenetére


Ispy
veterán

Szép az a szivacs puzzle, ugye a táp nem a gyereknek lesz :P

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#93015) CptAdamica válasza GoTReX (#92999) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nekem az előző két generációmban chieftec tápjaim voltak. 20k alatti értékben. Sose volt gond velük. A mostani EVGA G1 650 pedig 2 hét utána megadta magát. Tehát ez szerencse kérdése is.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#93016) Ispy válasza CptAdamica (#93015) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem meg eleve sz@r tápot küldtek, vagyis ha a házat lefektettem, akkor jó volt, mert akkor nem kerepelt, de azért ennél többet várok egy 30k-s táptól.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#93017) CptAdamica válasza Ispy (#93016) üzenetére


CptAdamica
veterán

EVGA G1 650?

Megyen!

(#93018) Ispy válasza CptAdamica (#93017) üzenetére


Ispy
veterán

Silverstone SST-SX500

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#93019) MMIX


MMIX
addikt

Huntkey (MVPLAND)

SFX K350 350W 80+Gold teszt. power.zol.com.cn

és
K650 650W 80+Gold teszt. www.itocp.com

---------------------
FSP

FSP400-60HCN teszt.

[ Szerkesztve ]

(#93020) Graphics válasza MMIX (#93019) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez az FSP400-60HCN ugyanaz a család, mint amit itthon lehet kapni 460-60HCN néven?

@san01: Egyből sehol nem cserélnek, csak ha volt cseregarancia kérve :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#93021) CptAdamica válasza Ispy (#93018) üzenetére


CptAdamica
veterán

Egyből cserélték neked, vagy elküldték garanciáztatni?

Megyen!

(#93022) MMIX válasza Graphics (#93020) üzenetére


MMIX
addikt

FSP GHN egyik 230V only változata, mint a HHN, a középső "C" betű mit jelent, nem tudom.
A 460 HCN ugyan ez és a HEXA+ is. (vagy a HEXA+ HHN nem tudom, annyira egyformák)

(#93023) Graphics válasza MMIX (#93022) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Értem, teszten jó minősítést kapott, és az értékek is rendben vannak :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#93024) Ispy válasza CptAdamica (#93021) üzenetére


Ispy
veterán

Pont 3 hete vitte le a futár, most várok... :O

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#93025) CptAdamica válasza Ispy (#93024) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nahát igen, erre nem értem, hogy miért nincs egy törvény. Miszerint, ha hibás terméket kapsz és jelzed azt 3 napig, akkor cseréljék... :U Tényleg elkeserítő. Szerintem most már baszogathatod őket lassan. :)

Megyen!

(#93026) nickjames válasza nickjames (#93003) üzenetére


nickjames
tag

Részletesebben megnéztem az új konfig. tápigényét, és 450 W elég lenne. Kisebb táp, alacsonyabb ár gondoltam, de elsőre úgy látom, hogy több javasolt márkájú és típusú 550-650es táp nem is készül 500W alatti verzióban. Itt mit ajánlotok, ami moduláris, csendes és megbízható darab 25-30 között?

Köszönettel:
Miklós

[ Szerkesztve ]

(#93027) Ispy válasza CptAdamica (#93025) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, de mivel cégre vettem elállni nem tudok, 1 hét után vettem észre a hibát, a 3 napból kicsúsztam, a varázslóék meg visszaküldték a beszállítónak, majd szólnak, ha van valami. Nem nagyon van senki, akit b@szogatni lehetne...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#93028) syberia válasza nickjames (#93026) üzenetére


syberia
veterán

Seasonic M12II 520 Evo [link] erős, megbízható, moduláris

https://howbad.info/

(#93029) CptAdamica válasza Ispy (#93027) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ez is igaz sajnos, nekem is ugyan ez a szitu, az aqua tovább küldte a beállítónak... Gondolom 1-2 nagyobb beszállító van itt Magyarországon, akitől mindenki rendel és minden garis cucc hozzájuk áramlik vissza a sok boltból. Szóval biztosan sok munkájuk van.

Megyen!

(#93030) nickjames válasza syberia (#93028) üzenetére


nickjames
tag

Köszönöm a javaslatot. Ezt néztem is, de eltérő információkat találtam arról, hogy halk-e vagy sem. Egyes tesztekben a "szinte nem is lehet hallani" minősítést kapja, más fórumokban pedig azt írják, hogy "köztudottan hangos tápok".

Van valakinek tapasztalata a mostani szériákkal?

Köszi
nj

(#93031) GoTReX válasza Graphics (#93012) üzenetére


GoTReX
őstag

Okés.Szétnézek máshol is,kicsit halasztom a dolgot akkor,kis időt még ki lehet ezzel a configgal bírni. Használt aprón is szétnéztem más alkatrészekkel kapcsolatban is. Vannak bontatlan/újként megjelölt termékek is akár CPU-ból, bár nem tudom mekkora rizikó ez így. Sosem vásároltam apróról még.:)

XBOX ID: GoTReX #4839

(#93032) Graphics válasza GoTReX (#93031) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor ne most kezdd el. Maradj azoknál ,amiket írtam, a hardveraprós vásárlás más téma / procit vennék max, meg VGA-t, de azokból papíros garisat, megbízható eladótól.

Rakd offba, a többiben segítek privátban, de igen, jók az árak.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#93033) GoTReX válasza Graphics (#93032) üzenetére


GoTReX
őstag

Iponos garis gtx 750 szerintem simán jó 25k-ban. Proci szintén 12k-val olcsóbb,ram szintén. Többi jönne boltból. Ez így már kicsit off téma, csak felvetődött a kérdés. :) Mert alles 40-45 ezer fogható egy full gépnél.

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839

(#93034) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Sziasztok!
Van egy FSP Aurum S Gold tápom, amit szeretnék egy félpasszív (fél)modulárisra cserélni.
Mit tudnátok ajánlani?
Legalább 550W-os, és Gold minősítésű legyen.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#93035) Graphics válasza takacsbotond (#93034) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

EVGA GS550-es, de biztos kell a félpasszív?

Aki ilyenre vált, általában utána kiderül, hogy a HDD motorja, és a VGA / CPU hűtés volt a leghangosabb :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#93037) Graphics válasza #17954112 (#93036) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Teljesen jó :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#93039) syberia válasza nickjames (#93030) üzenetére


syberia
veterán

ADDA ventis, tehát tuti nem hangos darab! Ha nem lenne merevlemez a gépedben, akkor sem hallanád a hangját, kivéve ha behajol a gépházba fülelni :D

https://howbad.info/

(#93040) takacsbotond válasza Graphics (#93035) üzenetére


takacsbotond
őstag

Köszi!
A terv egy erős, félpasszív, designer játékos gép építése, amiben csak SSD van (minden más mehet a nasra).Egyedül a cpu hűtő, és a házhűtő lesz aktív, egy hangszigetelt házban.
Ha kicsit drágábban van egy táp aminek jobb az elektronikája az is szóba jöhet, mert hosszú távra tervezem.
Amiket én kinéztem:
-Corsair HXi széria
-FSP Hydro G széria

Ezekről mi a véleményed?

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#93041) Graphics válasza takacsbotond (#93040) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

EVGA meg mindig, 10ev garival tokeletesen megfelel

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#93042) MMIX válasza MMIX (#93013) üzenetére


MMIX
addikt

www.jagatreview.com kinyitotta az ENERMAX REVOLUTION XT II (2) 750W-os tápot.

CWT GPS-nek látszik.

Ez meg a DeepCool DQ750 ST

[ Szerkesztve ]

(#93043) Graphics válasza MMIX (#93042) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ahogy nezem mindketto.

Enermaxnak zold helyett vilagos szinre csereltek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#93044) MMIX válasza Graphics (#93043) üzenetére


MMIX
addikt

A Deepcoolt lehet tudni biztosan, mert a 80+ plecsnije azonos a CWT GPS-sel. (ezért linkeltem be mintának)
A színe nem lényeg, csak segít a gyártó találgatásnál.
---------------
Tudok jobbat, még nem biztos, de lehet, hogy az XFX XT nem Seasonic. :)
forrás -jonnyguru.com/forum
Biztosat, ha lesz szétszedett táp kép róla.
Visszább azt írja valaki, hogy az ( #12), Seasonic. Meglátjuk.
A newegg képek ( #14) tényleg furcsa, ha Seasonic lenne.

Annyit tudni, hogy lesz 115V 80+Bronze és 230V only verzió is EU 80+Bronze.
(tehát, 2X3db modell 400/500/600W)

[ Szerkesztve ]

(#93045) nickjames válasza syberia (#93039) üzenetére


nickjames
tag

Köszönöm, szóval akkor befejezem az aggódás a hangosság miatt :) Megnézem, honnan lehetne rövid határidővel (esetleg készletről) normális áron beszerezni...

nj

(#93046) Graphics válasza MMIX (#93044) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Erdekes felvetes. Uj TS-re vonatkozik?

HEC-et irtak elso korben ugy latom.

Fura lesz latni, ha tenyleg sporolas lett...EVGA-val erdemes osszenezni, ott ugye a belepo HEC.. Ha egyezik akkro eldolt

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#93047) balu-32


balu-32
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Athlon II X2 270, 4GB DDR3 1333MHz és HD6450-es VGA-val szerelt gép. Jelenleg egy "400W"-os Codegen (300XX) táp hajtja, de a VGA ki lesz cserélve egy GTS 450-re és azt már nem merném rákötni.
Hirdetések közül 2 tápot néztem ki, ami árban megfelelne:
FSP 350-60THA-P
FSP 350-60MDN Rev.A
Mit gondoltok róluk? Nyugodt szívvel köthetném rá bármelyiket a kettő közül?

(#93048) Graphics válasza balu-32 (#93047) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha minden okes veluk , igen

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#93049) MMIX válasza Graphics (#93046) üzenetére


MMIX
addikt

A #12 egy német tesztoldalhoz (ha jól értem a TweakPC) tartozó személy, azt írja, hogy van náluk mind a háromból. Reméljük teszt is lesz hamarosan, belső képekkel.

A TS szerintem ugyan az, mint volt. Erről sehol sem olvastam, hogy változott volna.
Seasonic-ot könnyű felismerni, ha bele lehet nézni.

Itt a newegg-es oldal, olcsóbb ventit írnak benne.
120mm Sleeve (csúszó/sikló csapágy) Fan (2000rpm, 74.48CFM, 29.28dBA)

XFX oldalon nem találni XT sorozatot. Úgyhogy leellenőrizni még nem lehet.

(#93050) DR|FTK|NG válasza nickjames (#93003) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

300w elég lenne, de az ilyen kicsi moduláris tápegységek ritkák.

Be Quiet! Straight Power 10 500W CM
Cooler Master G550M
EVGA Supernova GS 550 > Ez volna a legjobb, Seasonic G belsős, félpasszív/hibrid
Seasonic M12II 520 Evo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.