Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) zazahoho válasza Dyno (#100) üzenetére


zazahoho
őstag

értem akkor nagyon kevertem a dolgokat ,lehet csak a csicsás ledes csatlakozok emlékeztetnek aurora tápra :U

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#102) andreijj


andreijj
tag

Üdv!
- Asus M2N-SLI alaplap
- AMD AM2 6000+ proci (alaporajelen)
- Asus x1950Pro 256Mb
- 2*1 GB 800 RAM
- 380W Cooler Master táp
- 250Gb vinyó

Vennék a mostani kari helyett egy Sapphire Radeon HD 4850 Dual 512MB VGA-t, a tápom bírni fogja?

(#103) theboobaq válasza Dyno (#100) üzenetére


theboobaq
aktív tag

Bocsi csak ismerősöm is a nevemben kérdezett itt és úgylátszik ketten kérdeztük meg ugyanazt. Köszi a segítséget. :) akkor bátran megveszem.

(#104) vzsryl válasza andreijj (#102) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Üdv!

Mi a pontos típusa? Két féle 380-as CM táp van, és az erejük nem ugyanolyan.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#105) 14adam válasza andreijj (#102) üzenetére


14adam
addikt

Pont 300w-t képes leadni 12v-s ágon az a táp,tehát vinnie kell :K

Ha ez van

[ Szerkesztve ]

(#106) andreijj válasza vzsryl (#104) üzenetére


andreijj
tag

Cooler Master RS-380 PMSP

(#107) MMIX válasza zazahoho (#99) üzenetére


MMIX
addikt

(#108) sakal83 válasza Myth (#52) üzenetére


sakal83
addikt

Nem fogja bírni. Ki fog kapcsolni sokszor. Egy ilyen CF-hez Corsair tx650-es táp kell.

Nekem egy 4870x2 egy 700w.os fsp-t pukkantott el...

Fogyasztás

(#109) zazahoho válasza MMIX (#107) üzenetére


zazahoho
őstag

köszi
akkor ez ajánlott vagy felejtős kategória?
hasonló árban mi lenne jobb választás ?

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#110) 14adam válasza sakal83 (#108) üzenetére


14adam
addikt

Fogja vinni. Ezeket az értékeket konnektor felől mérték. Ebből még vond ki a táp hatásfokát ami kb 15% vagy kicsit fölötte volt és egyből kevesebb lesz.

A 4870x2-d valószínüleg nem azért pukkant el mert rávolt kötve a 4870x2,talán 1 ágra volt kötve és valamiért nem kapcsolt le a védelem vagy nemtudom. Több száz oka lehet,hogy mi is pukkant el benne és miért,biztos nem azért mert túl volt terhelve.

De amúgy igen,jobb lenne egy erősebb táp,de ha nem futtat prime+furmarkot éjjel nappal akkor elég lesz több éven keresztül

zazahoho milyen géphez kell és mennyit szánsz rá? Az adyson belek legnagyobb baja az alulfeszelt 12v-s ág és nem éppen ajánlott

[ Szerkesztve ]

(#111) Dyno válasza MMIX (#107) üzenetére


Dyno
veterán

Ja igen lehette volna körültekintőbb is, akkor viszont felejtős a kicsike...

(#106) andreijj: Pontosa mennyi A van írva a 12V-os ágán az adattábláján?

[ Szerkesztve ]

(#112) vzsryl válasza andreijj (#106) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem lesz elég ez a táp. 12V-on mindössze 10A-t képes leadni, amit a HD4850 játék alatt egy maga benyelne, és akkor még a prociról nem is esett szó. A minősége jó ennek a tápnak, mert van benne védelem (Hipro bél), de sajnos nagyon gyenge. Cseréld le pl egy FSP APN-re vagy Chieftec CTG-re, esetleg Chieftec GPS "A"-ra (nagyon fontos, hogy csak 1db "A" legyen a végződése, pl GPS-400A).

(#108) sakal83: Az FSP régebbi 600W-nál erősebb tápjaiban erős spórolás volt, szóval betehető annak is az elpukkanás. Egyébként ha nem bírná a HD4890 CF-et a BS II, akkor a védelme le kell kapcsoljon, és nem pukkanhat el.

(#113) 14adam: A PMSP-nek egyetlen egy 12V-os ága van, ami 10A leadására képes.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#113) 14adam válasza vzsryl (#112) üzenetére


14adam
addikt

Nem a 15A-es ág megy a vga-nak? :U Fsp szokta felcserélni,hogy a második ág a cpué

[ Szerkesztve ]

(#114) zazahoho válasza 14adam (#110) üzenetére


zazahoho
őstag

sajna nincs még kialakult kép
a lényeg 1156 p55 lap talán 860-as proci vagy 760-as :U
gtx 460 vga most 1 db később 460-ból sli

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#115) andreijj válasza Dyno (#111) üzenetére


andreijj
tag

Leírom az egészet, mert annyira nem vagyok képben :)
Táblázat:
+3,3A +5V +12V -12V -5V +5VSB
20A 32A 16A 0.8A 0.3A 3A
Alatta pedig:
+5V&+3.3V SHALL NOT EXCEED 210W
+5V&+3.3V&+12V SHALL NOT EXCEED 330W
The max: TOTAL OUTPUT 350W

Ezek szerint a 12 es ágon mégse 10et ad le hanem 16 ot...akkor elbírja a 4850 et a 6000+al?

(#116) hardtechno92 válasza andreijj (#115) üzenetére


hardtechno92
tag

Szerintem necces, nekem is 4850 van, csak E6400 (alapon) néha 3,2 XD és egy Gigabyte 460W Superb tápom van. Szerintem egy hasonlóra ruházz be, vagy egy 400as chieftec-re :U

Meghirdetett termékeim más oldalakon is meg lehetnek hirdetve !!

(#117) chrisnagy13 válasza andreijj (#115) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Elég gyengus az a táp, elkélne egy csere. Nem javaslom, hogy rákösd. :N

(#118) Dyno válasza andreijj (#115) üzenetére


Dyno
veterán

Probáld ki valszeg elég lesz.
Ha mégse akkor találsz itt PH-n olcsón 400-as Delta tápot, avgy vegyél ujonnan FSP-350APN, avgy 400APN-t.

(#116) hardtechno92 : Szerintem egy hasonlóra ruházz be, vagy egy 400as chieftec-re

Legalább nevezd emg mert létezik egy pár négyszázas csiftek....
Továbbá nem a névlegesteljesítménnyel vana gond....

(#117) chrisnagy13 : Normális bele vana tápnak Hiprotól származik tehát baja nem lesz.Sőt játkok alatt elég lesz, Furmark+prime95 együttes futása alatt elfogyhat.

[ Szerkesztve ]

(#119) chrisnagy13 válasza Dyno (#118) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

"...Furmark+prime95 együttes futása alatt elfogyhat."

Magyarul nem ártana kicserélni... :U

Egyébként el fog az fogyni játék közben is.

[ Szerkesztve ]

(#120) Qru válasza chrisnagy13 (#119) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért azt megnézném, melyik játék terheli le még annyira a tápot mint a Prime95 + furmark együttese. ;)

Sztem is eldöcög a táp azzal a karival, de egy csere akkor is javallott mert erősen a határán teljesít majd így az a táp.

#nincsbennetarcsi

(#121) chrisnagy13 válasza Qru (#120) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Na de tápválasztásnál nem a lehető legnagyobb fogyasztást érdemes nézni? Mi értelme van annyira csúcsra járatni egy tápot?!

Az 1db 16A-es 12V-os ág "remek" partner lesz ahhoz a konfighoz. :D

(#122) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Evvel a táppal kapcsolatban lenne kérdésem[link] a teszt szerint kiváló minőségű mint a sesonic-oc általában. Mert a mostani corsairt lecserélném erre. Az ára sem vészes, persze mit mondunk nem vészesnek, egy 48000 forint azért nem semmi, de megéri. 5-év garanciás, és a konkurens enermaxnál jóval olcsóbb, és teljesítményben is párban vannak, vagy talán még jobb is. De az itten szakértők véleményét is szeretném megkérdezni, hogy a képek alapján, jó kondik vannak benne? a modulálhatósága nem hátrány, mert minden ágat moduláltak. Még egy részletes anandtech teszt ez angolul van legalább[link]. Szóval várom a tanácsokat véleményeket köszönöm. Konfig amihez kell egy 5970-es húzva és egy quad 9550 szintén húzva.

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#123) maestro87 válasza lacibacsi (#88) üzenetére


maestro87
őstag

Akkor majd én válaszolok, mert én pont 2 napja vettem egyet. :)
2db molex
3db sata
1db floppy
1db alaplapi 4 tűs (nem tudom, hogy hívják:))
1db alaplapi (az a hosszú) + hozzá ilyen 4 tűs kiegészítő (szintén nem tudom a nevüket)

A 2db molex egy ágon van, szóval elég rövid. Nekem a dvd-rom-om legfelül van (ATX ház), a winchesterem meg a floppy alatt 2-vel, és kellett hozzá egy 5cm-es hosszabbító, hogy elérjen a dvd-rom-ig. A floppy csatlakozója is szintén ezen az ágon van.
Én lehet, hogy azt fogom csinálni, hogy levágom a codegen tápomról a vezetékeket, meg a csatikat, és fabrikálok magam egy elosztót, mert nekem 800-1000Ft-ot nem ér meg egy ilyen. Vagy levágom az új FSP-ről és készítek belőle egy moduláris tápot, mert jelenleg 2 sata csatlakozó csak feleslegesen lóg ott. :DD Egyesek nem tudom miért dobnak ki rá több tíz ezret egy modulárisra, mikor maguk is elkészíthetnék. :D

(#124) maestro87


maestro87
őstag

Ez például mivel tud többet egy FSP400-60APN-nél?
Jó, hogy ventilátor nélkül van, de szerintem az nem ér meg 30 000 pluszt, hogy a gyártók betettek egy nagyobb, max. 5 000Ft-os hűtőbordát, és szép kékre lefestették.

És ahogy nézem még csak nem is moduláris.

(#125) sakal83 válasza 14adam (#110) üzenetére


sakal83
addikt

A tápom ment tönkre, nem a vga.

Azt írtam, hogy menni fog, de többször le fog állni.
Kicsit nézegessétek a 4870x2 topikot, hogy egy 500W-os táp elbírja-e..., én örültem volna a legjobban neki, ha elbírja, és nem kell vennem 26k-ért corsairt.

(#126) sakal83 válasza vzsryl (#112) üzenetére


sakal83
addikt

Igen, volt spórolás azokban az FSP tápokban, ami akkor derült ki, amikor már megvettem:), kb annyit, bírnak, mint az 500w-s társai.

Igen, én is ezt írtam, hogy kikapcsol többször majd, csak felkészítem, hogy bizony cserélnie kell, és számoljon rá összeget.

(#127) maestro87 válasza maestro87 (#123) üzenetére


maestro87
őstag

Tessék, itt lehet venni jó olcsón táp csatlakozót. Persze magadnak kell megcsinálni. :)
[link]
80Ft-ból kijön egy anya csatlakozó.

(#128) lacibacsi válasza maestro87 (#123) üzenetére


lacibacsi
addikt

Szia!

Ha két napja vetted, akkor elég autentikusnak tekinthetjük a hozzászólásod :D . Érdekes, hogy menet közben változtatnak a kiépítésen...

Nem tudom, hogy arra tudsz-e válaszolni, hogy kapható-e olyan átalakító, ami sata-ból csinál molex-et. Vagy létezik-e 2db sata-ról 1 db PCI-E- re átalakító? Mert nekem van 2 db IDE eszközöm, ami elvinné a két molex-et, viszont a VGA-mhoz egy olyan átalakítóm van, ami 2 db molex-ből csinál 1 db PCI-E-t.

Gondolom, hogy az nem túl jó megoldás, hogy a két molex csatlakozót Y-kábellel tovább bontom és erre az egy szálra teszem a VGA-t, meg a két IDE cuccost is, mert gyanítom, hogy az erősen terhelné a tápot... Vagy rosszul gondolom?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#129) Qru válasza chrisnagy13 (#121) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezért írtam, hogy ettől függetlenül javalott cserélni de elindulni elindul és el menni is fog neki. Amíg nem vesz másikat működő képes lesz, de nem véletlenül írtam, hogy ez már eléggé a táp tudásának legfelső határát feszegeti.

Szóval nem kell azonnal tápot vennie ha pl most nincs rá lóvé csak pl köv hónapban. Addig el van ezzel is. Csak ne extrém, a valós felhasználsi körülményektől merőben eltérő körülmények között használja (Prime95 + Furmark).

To all:

Adott egy konfig, teszt kedvéért egy C0-ás i7 brutálisan fel lett fűtve (4GHz 1,36V + HT), a procihűtő (TRUE) passzivban ment és a felső tápos házban egyszer csak lekapcsolt a PSU.
Akkor a táp (TX650) hővédelme avatkozott közbe ugye? Mert ha megy a hűtőn a szélkerék akkor semmi gond.

#nincsbennetarcsi

(#130) Findzs


Findzs
addikt

eddig még csak egy db ilyen táppal volt dolgom az is működik kb. 1,5 éve hibátlanul

[link]

hipro 430w
stol tesztelte a kistestvérét a 350w -osat ott szépen szerepelt
tesztet kerestem a 430w -asról de nem találtam a neten sehol

nektek mi ma véleményetek erről a 430w -osról ?

köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#131) maestro87 válasza lacibacsi (#128) üzenetére


maestro87
őstag

Szia!

Van egy kis probléma. :) Most néztem meg, és szerintem tök mindegy, hogy milyen elosztót veszel rá, mert sajnos a 3 sata csatlakozó is csak egy ágon jön ki, és úgy ágazik el. :((
Itt már csak az a kérdés, hogy egy ilyen vezeték hány ampert bír el.
De ha gondolod megterhelhetek itthon egy ilyen vezetéket (10 éves tápegységből kiszedve, hasonló keresztmetszettel), és megnézem hány ampernél kezd izzadni. :)
Most néztem meg ami nekem van az olyan 0,8mm-es átmérőjű az ónozott végénél. Ha valakinek van valami infója a mostani keresztmetszetekről azt én is megköszönném.

Egyébként a sata-s egy kicsit vastagabb (2,1 mm a külső szigeteléssel!!), a molex meg olyan 1,9 mm.

Az FSP tápra meg ez van írva:
+3.3V & +5V = 120 Watt max.
+12V1 & +12V2 = 336 Watt max.

12V1 = 17 Amper; 12V2 = 17 Amper

Gondolom a videókártya a 12V-ból szokott kajálni, tehát azt kell nézni. De mivel egy szálon jönnek ki a sata csatik is, akkor nem értem a 12V1 és 12V2 jelzést. Lehet, hogy az összes sata csati akkor 2x17 A-t bír?

ipon.hu-n nézz szét, ott vanak ilyen átalakítók is, egyébként nem tudom, hogy szokták megoldani, én csak a 4 éves gépemhez vettem a tápot, mert a codegen ventije meghalt, ezután jön majd csak az új gép.

[ Szerkesztve ]

(#132) Qru válasza lacibacsi (#128) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Toldjál bele nyugodtan sima Y elosztóval, jó lesz az.

#nincsbennetarcsi

(#133) lacibacsi válasza maestro87 (#131) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszönöm a kimerítő választ.
Nem kérlek plusz munkára a terhelést illetően, már csak azért sem, mert ehhez a témához nem nagyon értek, tehát bármely mérés eredményéből nem hiszem, hogy tudnék megfelelő következtetést levonni.
Annyit azonban érzek, hogy egy ágra tenni (molex elosztóval) egy HDD-t, egy ODD-t és a 3850-es kártyát nem biztos, hogy jó ötlet.
Lehet, hogy SAGAII-t veszek inkább... azon van külön PCI-E csati és nincs gond az osztogatással.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#134) Findzs válasza lacibacsi (#133) üzenetére


Findzs
addikt

várd meg mit válaszolnak nekem a #130-ra

a 430w -os hipron van pci-e csati

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#135) Qru válasza lacibacsi (#133) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

HDD meg az ODD együtt kb 15W-ot eszik, szóval az nem tétel igazából. Nyugodtan kötheted 1 ágra is őket.

#nincsbennetarcsi

(#136) lacibacsi válasza Findzs (#134) üzenetére


lacibacsi
addikt

Megvárom, már ajánlották nekem is ezt a típust...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#137) Dyno válasza maestro87 (#124) üzenetére


Dyno
veterán

Olvassgass, nem csak abban térnek el hogy az passzív....

(#128) lacibacsi : Havernak egy 400-as PNF-en egy kábelkorbácsra van kötve átalakítóval egy GTX260, semmi baja immár 1,5éve.

(#129) Qru: Inkább a CPU hővédelme....

(#130) Findzs: Hasonlóan frankó mint a kistesó.

(#131) maestro87 : Az egyik ág külön a CPU-nak van, de sebaj tegnap írták le a kollégák....a másik azt se feletsd el hogy az alaplaptól is kapp kraftot a VGA azt meg az alaplapi csatin keresztül, és laptól függően hogy hanyas verzió a PCIE csatlakozó, pl. az 1.1-es 70W-t tud max adni a kártyának, egy 4850/8800gt szintű kártya furmark alatt vesz fel 120-130W-t, játékok alatt 100W körül beéri, tehát kár ezen agyalni, 30-50W-tól nem fog kikészűlni az a kábelkorbács.

(#133) lacibacsi: Qru leírta mit eszik, sajnálom hogy a Hipro melett döntenél, az APN helyett.....

[ Szerkesztve ]

(#138) hatter


hatter
tag

Olvasgatom itt a komcsikat és látom sokan bajban vannak itt a kábelátalakításokkal...Én nekem 350-APN-em van mostani és ezen se volt PCI-os VGA csati de ma láttam a boltban asszem jól, hogy a 400W-on már van egy 4Pines.
Én úgy tudom hogy ha leterheled az egyik 12V-os ágat és a másikon meg csak egy sata-ás vinyó van akkor az nem gond. Ja és igen egy izmosabb VGA kér szépen az alaplaptól is áramot szóval tényleg nem para az eset. Bár én is félek hogy egy 8800GT-ét elbírnék-e ha 2molex csatit kér el a működéshez.

(#139) maestro87 válasza Dyno (#137) üzenetére


maestro87
őstag

Na ezt nem tudtam, hogy az alaplaptól is kap táplálást. Akkor eltudna indulni külső táp nélkül is a vga, vagy a 6 pinesből kell még neki valamilyen más fesz is? (Ha már 70W-ot képes leadni az alaplap).
És akkor most melyik a 12V1 és a 12V2? Gondolom az egyik akkor a 24 pines alaplapi, a másik meg a sata-s vagy a molex? Meg a cpu az 5V-ból táplálkozik?

hatter: De az a 4 pines az alaplapra megy, nem? 24+4 pin.
Meg ez lenne a másik kérdésem, hogy nekem az alaplapomon van még egy hely annak a plusz 4 pines csatinak, az eddig se volt bekötve. A kérdés az, hogy miért, és mi lenne ha most bekötném?

[ Szerkesztve ]

(#140) 14adam válasza hatter (#138) üzenetére


14adam
addikt

"hogy a 400W-on már van egy 4Pines." attól,hogy van rajta 4pin-es attól azt még nem dughatja be a vga csatiba mert az a lapra való a procinak. Külföldön vannak 6pinnel rendelkező apn-ek és fekete színüek,csak nem hozták be ide... :U

12v-s ág is jóval a megengedett érték fölött kapcsol csak le(mármint a táp kapcsol le),Fsp mindig túl tervezi a 12v-s ág terhelhetőségét

[ Szerkesztve ]

(#141) hatter válasza 14adam (#140) üzenetére


hatter
tag

Igen tudom hogy van olyan is meg külön van egy a 20+4pinesnek is ami a lapé ez 2db és én láttam egy 3.-at is :) azmeg a VGA-é nemde?

(#142) maestro87 válasza 14adam (#140) üzenetére


maestro87
őstag

Besz@rás, nem hozzák be? Ugyanaz a típus, és mégis más? Már azon is csodálkoztam, hogy nem rég még 4 molex-szel voltak felszerelve, most meg lespórolták 2-re. Legalább akkor más típussal látnák el!

(#141) hatter: Nem a floppy-é? Én legalábbis arra kötöttem. :)

[ Szerkesztve ]

(#143) 14adam válasza hatter (#141) üzenetére


14adam
addikt

3-at biztos,hogy nem láthattál. 1db olyan amibe csak a 12v (sárga) és a föld megy (fekete). A másik meg sárga,piros,fekete,narancs színből ált ez a 20pin-es mellé,hogy 24-es legyen az első meg a proci csati. Vga-t 6 és 8pinnel szokták etetni

maestro87 6pin-es apn és fekete apn

[ Szerkesztve ]

(#144) hatter válasza maestro87 (#142) üzenetére


hatter
tag

Te figyumár milyen géped van? A szabadon lévő 4pines aljzat a lapon az a procit táplálná...és abba nincs benne a 4pines csatid???

(#145) hatter válasza maestro87 (#142) üzenetére


hatter
tag

Akkor biztos a flopié csak más csatlakozó fejről beszéltünk... :)

(#146) Dyno válasza maestro87 (#139) üzenetére


Dyno
veterán

(Ha már 70W-ot képes leadni az alaplap).

Nem alap ad le!Lap az nem táp....hanem a PCIE sínből tud felvenni amkártya, lap táplálja de a 24pines csati segítségével.
Ha PCIE 2.0-ás a lapod, akkor asszem 105W-t tud a VGA felvenni a PCIE sínből.
12V1 a CPU-é, kizárólag az ővé.
12V2 a többi csatlakozó mint a 12V2-ről kapja a kraftot.

Pánik keltés meg hagyjátok abba sok elégedett vevő van itt, akik 8800GT-nél nagyobb fogyasztású VGA-t is etettek róla.De ti se a keresőt nem használjátok, és még a PH-n lévő tesztet se olvassátok el.....

(#148) hatter: Van 4pines de az a sima periféria csatlakozó amit IDE-s HDD-kbe meg DVD írókba beledugsz, és ilyen a régi aGP-s VGA-kon van.

[ Szerkesztve ]

(#147) 14adam válasza hatter (#144) üzenetére


14adam
addikt

szerintem csak a 8pinesbe dugta bele a 4est és onnan hiányolja. De ha nincs bedugva az nempara

#146)hatter te a molexre gondolsz,az másfajta csatlakozó

[ Szerkesztve ]

(#148) hatter válasza 14adam (#143) üzenetére


hatter
tag

négy pines vga-ák is vannak úgy tudtam eddig, meg hat...nyolcas már nagyon brutál újjakon lehet :)

(#149) hatter válasza Dyno (#146) üzenetére


hatter
tag

Amit néztem 8800GT-ét arra 450W.os táp van ajánlva(de gondolom nem FSP) aztán ezért van egy kis kételyem hogy az én tápom mit működne vele de 14adam azt mondta menne , teszt

[ Szerkesztve ]

(#150) maestro87 válasza 14adam (#143) üzenetére


maestro87
őstag

Első link: Az a fekete színű a 6 pines? Ezek szerint akkor csak 12V kell a VGA-nak kívűlről?
0db molex? Akkor ígyis úgyis kell elosztó. (már akinek)
(#144) hatter: a 20+4 pinről beszélek. Van egy másik 4 pin is (3 fekete, 1 sárga), de az a a venti mellett van. Az lenne a CPU?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.