Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) 04ahgy válasza lmaresz (#28983) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Már írták előttem: Chieftec CTG-500-80PB.

(#28974) BogyóBP: Na, az iArena minőségét már látom megtapasztaltad. Se OCP, se normális terhelhetőség, és a ventijével is nagyon sok gond van. Gariztasd.

(#28976) BogyóBP, (#28987) BogyóBP, (#28980) BogyóBP, (#28986) BogyóBP: Szerintem gyorsan vedd le az aláírásod. Sem táp nem nagyon van, ahol a venti nem forrasztva van, még a legdrágábbakra sem jellemző. Kicsit overkill volt a 750W-os javaslatod is, nincs otthon tartalék tápod egy gariztatás erejéig és ventit akarsz cserélni tápban kellő háttérismeret nélkül. Gép közelébe nem engednélek...

(#28990) Silentfrog: +1 a CTG-500-ra! Főleg ha olcsóbb.

(#28993) breezer88: Egy szóval sem mondtam, hogy csak újat vehetsz. 400W körüli FSP használtan is kitűnő vétel, bármelyiket veheted, ami FSP. Még 350W is elég a gépedhez, a a GPS400 elég volt.

(#29000) BogyóBP: iPon szokott néha adni, van rá példa. Mondjuk szerintem a kölcsön tápokat nem iArena helyett fogják kiadni. Én biztos nem tenném.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#29002) iluu


iluu
csendes tag

Üdv

Az alábbi konfighoz keresek valami olcsóbb de azért megbízható tápot.
Asus Sabertooth P67
Intel i5 2500
Geforce 465 GTX
16 GB DDR3 RAM
1 DVD író
1 SSD
4 HDD

Tudom most feladtam a leckét, hogy olcsó is legyen meg jó is, de hátha van ilyen. :)
A segítséget előre is köszönöm.

(#29003) Silentfrog válasza 04ahgy (#29001) üzenetére


Silentfrog
veterán

Rendben akkor biztos az lesz! :R

(#29004) 04ahgy válasza iluu (#29002) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hát már hogyne lenne ilyen táp. Lépten-nyomon ajánljuk: Chieftec CTG-500-80P(B). B utótaggal OEM (Bulk), anélkül dobozos verzió, csavarral, kézikönyvvel, dobozzal, 230V-os hálózati kábellel.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#29005) iluu válasza 04ahgy (#29004) üzenetére


iluu
csendes tag

Értem. Azt hiszem a dobozos verziót fogom venni. Köszönöm a tippet!

(#29006) MMIX


MMIX
addikt

www.fcenter.ru
Antec High Current Gamer HCG-620M (Seasonic)
Antec EarthWatts EA-650 Platinum (FSP)
Chieftec CTG-600-80P (Sirtec/HighPower)
Chieftec SPS-650C (CWT DSG)
HIPRO HP-D5201AW (Hipro) K series
OCZ OCZ-ZS550W (Sirtec/HighPower)




[ Szerkesztve ]

(#29007) sketchifun


sketchifun
senior tag

Akyga
Raptoxx
Rasurbo

Tudtok ezekről a tápokról valamit?
Gagyi belsősek, esetleg CWT vagy valami?

Semmi infót nem találtam róluk.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#29008) MMIX válasza sketchifun (#29007) üzenetére


MMIX
addikt

Akyga - Gagyi Linkworld
Raptoxx - Az olcsók vackok, a jók "viccesen" drágák. (a 20 ropi fölöttiek Sirtec/HighPower)
Rasurbo - Gagyi HEC

(#29009) sketchifun válasza MMIX (#29008) üzenetére


sketchifun
senior tag

Tehát akkor nem ajánlott kategória.
Úgynézki maradok a ADATA-Chiftec-Corsair-FSP-Enermax-Sharkoon WPM series-nél :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#29010) Gigi01 válasza 04ahgy (#28966) üzenetére


Gigi01
őstag

:R

Esetleg Enermax Liberty 400W?Van itt aprón 8000-ért.

(#29011) M@rdel


M@rdel
őstag

Sziasztok,
Régebben már linkeltem, a XFX Pro650 tesztjét. Ez nagyon tetszet!
De nekem elég lenne egy 550W körüli táp is, ezért megkerestem a ’kis tesó’ tesztjét is.
Megtaláltam ráadásul ugyanott.
A különbség, hogy a 650W-nél „extremely stable 12V regulation” ír, az 550W-nél „Still has wonky +12V regulation”.
Látom, hogy a terhelés növekedésével a 12V is elindul felfelé, és ez nem tetszik a tesztelőnek, de ettől függetlenül jó pontszámot ad.
Valaki értelmezné ezt nekem? Nem tudom, mekkora probléma? :F
Hogy áll ez a táp minőségben a WPM 600 képest?

A Sharkoon WPM 600 alternatíváit keresem vétel előtt, XFX 105C kondik vs WPM modularitás.
Hol láttatok ti 15eFt-ért WPM 600-at?

[ Szerkesztve ]

(#29012) Mike74


Mike74
csendes tag

Sziasztok!

Gépvásárlás előtt állok és nem tudom, hogy mekkora tápot vegyek!

Alaplap: ASUS P8Z77 WS
Processzor: INTEL Core i7-3770K
Ram: Corsair Vengeance 16GB/1600 KIT CMZ16GX3M4A1600C9
Videókártya: 2db GABYTE HD6970 GV-R697OC-2GD
SSD: 1db Kingston SSDNow V+ 200 240GB (SVP200S3/240G)
Merevlemez: 1-1db 3TB, 2TB, 1TB, 640Gb, 320GB
DVD író 2db
Ház: Thermaltake Element G VL10001W2Z

Processzor tuning később majd lesz,és a két videokártya is le lesz cserélve előre láthatólag 2db HD 7970-re!
Fekete moduláris tápot szeretnék!

A linkeket és a válaszokat előre is köszönöm!

(#29013) sketchifun válasza Mike74 (#29012) üzenetére


sketchifun
senior tag

A két vidikari össz TDP-je 500W. A proci 95W, tuningal ez kb a 2x-ese.
690W + alaplap + vinyó + ram +hűtő a procira, én olyan 750 Aktív teljesítmény felvételre tippelek maxon járatva. a hatásfokok miatt is, egy 850-es táp elkellene.

ENERMAX NAXN82+ 850W ~38k
CORSAIR Enthusiast Series TX850W v2 ~35k

Ennél már csak drágábbak vannak, amik ajánlhatóak.

De én az Enermaxot választanám.

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#29014) Asbee válasza Mike74 (#29012) üzenetére


Asbee
veterán

Szia!
Corsair HX 750, AX 750. Ha valami komoly tuningot akarsz, esetleg vga-kat is megránod komolyabban akkor lehet 850-es is.

(#29013) sketchifun: Enermax NAXN 82+ ról én úgy tudom nem a legjobb választás az árához képest, azt hiszem sirtec beles nem enermax. De javítsatok ki ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#29015) Steelmanus válasza MMIX (#29006) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Chieftec CTG-600-80P (Sirtec/HighPower)
Ebbol lehet kovetkeztetni valamit a CTG-500-80B-re?
Ah megtalatam, Chieftec -PSU Database A80 besorolas.
Az erdekelne hogy mikent modosul a venti fordulata a teljesitmenyhez kepest.
Ami linkeltel oldalt az jo.

[ Szerkesztve ]

(#29016) Asbee válasza Steelmanus (#29015) üzenetére


Asbee
veterán

500-as is sirtec.

(#29017) Gigi01


Gigi01
őstag

Enermax Liberty 400W 5éves használt,mindennel együtt megér 8000Ft.-ot,vagy vegyek új tápot 10ezer környékén?Pl.:amit ajánlottatok: FSP Hexa 400W

[ Szerkesztve ]

(#29018) MMIX


MMIX
addikt

Nincs túl közel a hűtőborda a fémházhoz? Nehogy gond legyen, mondjuk egy nem földelt konnektorral használva!


Chieftec CTG-600-80P

(#29019) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok, miért van az hogy a gépház csavarjai bizsergetnek ha megfogom? Van hogy azért ráz is, szóval..Így kénytelen voltam az egyikre rákötni egy huzalt és azt egy csöre vezetni..Mitől van ez? visszadolgozik valami?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#29020) M@rdel válasza BogyóBP (#29019) üzenetére


M@rdel
őstag

Talán pont az előző hozzászólás?
Földelt konnektor?

(#29021) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Két táp között vacilálok: Seasonic X-460FL, vagy Corsair AX750. Előbbi ugye teljesen passzív, utóbbi meg hibrid.
Egy 3450K(pici tuning) 8Gbram, egy GTX670, két hdd, meg két ssd menne a tápról, egy Silverstone TJ08-E-ben. (ez felső tápos, ami talán jól jöhet a passzív tápnál)

Szerintem ehhez a konfighoz (olvasottak alapján) elég a 460-as táp is, csak az a kérdés, hogy mennyire fog melegedni a teljesen passzív táp? Kell azért neki egy kis "segéd fuvallat" nem? A vga a táp alatt van, ez gondolom hátrány, ha melegszik a táp.

Mi a véleményetek?

Köszi!

Bogyóka

(#29022) Asbee válasza TomiLi (#29021) üzenetére


Asbee
veterán

A ax 750 nagyon nagy ehez a konfighoz. Nekem az a véleményem, hogy ha már van egy vga a gépedben akkor teljesen felesleges a passzív táp. Szerintem ennyi pénzből válassz egy minőségi csendes ventiset. Mondjuk egy Be Quiet Straight Power E9 450.

[ Szerkesztve ]

(#29023) tornas válasza M@rdel (#29011) üzenetére


tornas
őstag

Pl. itt:

[link]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#29024) tornas válasza MMIX (#29018) üzenetére


tornas
őstag

Ezzel nem lehet gond, mert az a szekunder hűtőborda. Az FSP néhány modelljében meg még a házhoz hozzá is rögzítik egy ki csavarral.

Itt egy példa:

[link]

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#29025) M@rdel válasza tornas (#29023) üzenetére


M@rdel
őstag

Kösz!

A többi kérdésemre, nem tudnál valamit mondani?

Látod, nem fogadom meg a tanácsod! Bár ez még talán tűrésen belül lenne!

[ Szerkesztve ]

(#29026) tornas válasza BogyóBP (#29019) üzenetére


tornas
őstag

Az asztali PC-ket szigorúan földelt konnektorral szabad csak használni! Sok más háztartási berendezést (mikrosütő, mosógép stb.) is földelni kell, ahol ez a gép kezelési kézkönyvében elő van írva! A bizsergetést az Y kondenzátorok okozzák, amik feszültségosztóként működnek és min. két darab kell belőle, hogy legyen a tápban. Színük legtöbbször kék szokott lenni. Kb. 115 V ráz ilyenkor, kis áramerősséggel és szállított teljesítménnyel. Gagyibb tápokban előfordul, hogy nincs egy darab sem, sőt, van hogy semmilyen szűrés nincs benne. Egyből egyenirányítják a 230 V-ot. Életvédelmi okai is vannak a beépítésének, valamint az EMI szűrő komponensei is.

Itt olvashatsz róla:

[link]

Meg itt is:

[link]

Az általad használt megoldás nem feltétlenül (de leginkább egyáltalán NEM) felel meg, mert lehet, hogy éppen nem érzed, hogy ráz (a földelésnek az a lényege, hogy földelési ellenállásnak nagyon kicsinek kell lennie, hogy az áram ott akarjon elmenni.), de egy esetleges súlyos tápmeghibásodásnál magadon kívül még a családtagjaid, szomszédaid is veszélyben lehetnek amikor beüt a ménkű. :Y Az a cső nem biztos, hogy tényleg földelve van. A helyedben azonnal eltávolítanám a huzalt és megoldanám a földelést mielőbb!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#29027) 04ahgy válasza MMIX (#29018) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez egy FSP400-60THN-P, ez meg egy FSP400-60GLN. Mindkettőnél jól megfigyelhető, hogy nem közel van a szekunder borda a fémházhoz, hanem konkrétan érintkezik vele (amúgy hozzá van csavarozva). Egyébként a szigetelés bőven jól van megoldva ahhoz, hogy ne kerüljön 230VAC alá a szekunder. Nagyon sok gyártónál a készülékház és a szekunder borda ekvipotenciálissá tervezett és kivitelezett eleve.

(#29019) BogyóBP: ha földeletlen konnektorban van a táp 230V-os hálózati csatlakozójának vége, akkor a saját és családod testi épségét kockáztatod. És megmutattad, hogy az aláírásodhoz mennyire hozzá nem értő vagy. SZIGORÚAN TILOS bármilyen elektromos készülék fém házát a fűtési, ivóvíz vagy gáz csővezetékhez kötni. Ezekben tömített (akár teflonos, ami nagyon jó elektromos szigetelő kötés) is előfordulhat, vagy nem vezető anyagú mérőóra van beiktatva, esetleg csak egy része fém a csővezetéknek, más része speciális műanyag (mind fűtés, mind víz, mind gáz esetén előfordulhat, a földben is műanyag csövekben mennek), és egy testzárlat esetén az egész csővezetékrendszer fém része a hálózati feszültségre kerülhet, több tíz amperes áramterhelhetőséggel. Ezzel még akár szomszédos lakásokban élők testi épségét és életét is veszélyezteted, amennyiben társasházban laksz!
Ha földelt konnektorba dugod, és úgy ráz, az még nagyobb baj, mert akkor a földelés nem elégséges, látszólagos biztonságérzettel szolgálhat, és nem megfelelően húzza földpotenciálra a készülékházat. Villanyszerelővel be kell méretni ilyenkor.

(#29021) ceaser: Pár extra halk házventi segédfuvallata nem árt, nyugodtan megveheted a Fanless Seasonic tápot, de az AX750 is nagyon halk. Ismerem már annyira a fórumon alkotott tevékenységed, hogy nem fogsz nyugton ülni a hátsódon, és kísérletezel, alakítasz a rendszeren (pl. CF-et, SLI-t tesztelsz, stb.). Akkor jól jöhet az AX750 tartalék teljesítménye. Nemrég adtam el a sajátomat, és nagyon halk, erről biztosíthatlak!

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#29028) TomiLi válasza 04ahgy (#29027) üzenetére


TomiLi
addikt

Jó a meglátásod! :DDD Köszönöm a segítséged! :R

(#29022) Asbee Köszi a segítséged, a Be Queit-tel az a gondom, hogy nem full moduláris... (ez kimaradt a receptből)

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#29029) 04ahgy válasza TomiLi (#29028) üzenetére


04ahgy
nagyúr

No meg a Corsair AX 7év vs. gyári Seasonic 3év gari igencsak egyenlőtlen mivoltát is érdemes, legalább egy pár perc gondolkodás erejéig átfutni. A mai tervezett élettartamos világban meg főleg! :U

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#29030) XP NINJA


XP NINJA
őstag

erre mit ajánlotok? amivel meg vagyok elégedve az a CTG széria.

Asrock 970 Extreme 3
AMD 8150 X8
CM Hyper 212 EVO
Corsair Vengeance 2x4GB
Corsair 128GB Petrol
Samsung HD 105SI 1TB
Sapphire HD 7850 2GB

(#29031) Asbee válasza XP NINJA (#29030) üzenetére


Asbee
veterán

Akkor a jó kis ctg 500.

(#29032) vzsryl válasza BogyóBP (#29000) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem olvasok mesekönyveket, valós helyzetet vázoltam fel. Valóban nem sűrűn fordul elő, de megesik.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#29033) 04ahgy válasza XP NINJA (#29030) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hát akkor ehhez is ajánlunk egy CTG-500-80PB-t. :DDD

(#29031) Asbee: LoL. :))

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#29034) oort válasza 04ahgy (#28898) üzenetére


oort
csendes tag

Hali,
Hogy érted ezt a "Seasonic bél, DC/DC konverteres szekunder." részt.
A DC-DC részt nem vágom mit akar pontosan jelenteni. Minden ATX táp egy dc-dc konverter ami a 400V -ból csinálja a jól ismert törpefeszültségeket.

A seasonic-ot ismerem, jó és rossz tápokat is egyaránt gyárt! Bár én csak az "ipari" upgradelt ss-300fs és társait láttam .... Hát hagynak kívánnivalót maguk után. Mondjuk a cég a hogy hagyhat olyat ráírni amit sajnos közelről se teljesítenek. Lehet a kommersz tápjaik jobbacskák, de az említettekből láttam sok tápot elhalni a teszteken. Sorra küldjük vissza a gyártónak , mert nem bírja a terhelést.

üdv mindenkinek!
-- és bocsi, hogy csak így beleszóltam a topicba --- :)

(#29035) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sizasztok!
Szerintetek mennyiert lehet eladni egy ilyen tapot hasznaltan:FSP400PNF
Tudom, hogy ez offtopic, de bearazas topic nemigazan aktiv
Koszi!

[ Szerkesztve ]

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#29036) 04ahgy válasza Csaby25 (#29035) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Kb. 4000Ft.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#29037) 04ahgy válasza oort (#29034) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nos, a klasszikus, régi vonalbéli PC táp egy főtrafó több tekercsével és külön egyenirányítóval egyenirányítja a 3,3V, 5V és 12V egyenfeszeket. A modern megoldásokban a főtrafó csak egyetlen, de kicsit izmosabb 12V-os tekercset kap kizárólag, és az alaplapokon levőhöz hasonló, ún. buck konverterekkel, kapcsolóüzemben (a 400V ---> 12V átalakítással ellentétben itt már galvanikus leválasztás nélkül!) állítanak elő 5V-ot, és egy másik ilyennel 3,3V-ot a 12V-ból. Az említett két feszültség úgy is viszonylag kis áramterhelhetőséggel kell, hogy rendelkezésre álljon egy modern PC-ben a +12V-hoz képest.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#29038) Csaby25 válasza 04ahgy (#29036) üzenetére


Csaby25
senior tag

Koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#29039) MMIX válasza 04ahgy (#29027) üzenetére


MMIX
addikt

Köszönöm a válaszod és tornasnak is, a tesztben amiből a képet vettem, a "többiek" nem vitték ilyen közel a fémházhoz a bordát. A Te egyik hsz-edben is olvastam, hogy okozott már "meglepetést" tápban lévő hűtőborda, gondoltam bedobom kérdésnek a biztonság kedvéért. Inkább legyen felesleges aggodalom, mint baleset.
-------------------------------
más:
Ha már biztonság:
Egy kis elrettentés amatőr barkácsolóknak. videó

[ Szerkesztve ]

(#29040) tornas válasza M@rdel (#29011) üzenetére


tornas
őstag

A 650 W-os minden terhelési tartományban tartja a 12 V-ot (extremely stable 12V regulation). Az 550 W-os pedig egy kicsit ugrál a 12 V-ja (still has wonky +12V regulation), de sem a legalacsonyabb, sem a legmagasabb érték nem tér el +/- 5 % -ban. A probléma pedig semmilyen, vagyis nincs. Ezért is kapott jó pontszámot. :)

A WPM-nél mind a kettő táp jobb. Kivéve modularitásban és a +4 A leadott áramerősségben. 17 000 pengő körüli árával én inkább az 550 W-os verziót venném meg a 15 ezres WPM helyett. Az XFX japán kondikat használ (nem a C-fok a mérvadó, hanem a kondi gyártója) Seasonic belsővel (talán a legjobb az Enermax mellett). Ráadásul még jól is néz ki. :K De ha van még pénzed...

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#29041) oort válasza 04ahgy (#29037) üzenetére


oort
csendes tag

wow, így már értem ezt a részt ! Köszi az infót! :R ezt a megoldást még nem láttam sajna, de mindig tanulunk valamit.
Bár így felvetődik az, hogy ez kissé bonyolítja a tápot, mivel minden szekciónak saját "szabályzása" van, bár ez vonja is magában azt hogy jobb az adott körre vett szabályzása is mivel így a fogyasztók nem hatnak egymásra. Legalább is a referencia táp terhelése. Érdekes megoldás mindenesetre. A régi tápoknál sajna van az a gond , hogy ha elszáll a referencia rész ( általában a +5V ) akkor harangoztak a full rendszernek.
Na nem is szaporítom a sorokat tovább , és bocsi a beleszólásért.

@ (#28974) BogyóBP
Egy 1000 éves -2006- Chieftec gps400aa tápom van a delta paneles változat aszem, bár már nem az eredeti ventivel. Kérdezted, hogy milyen van a chieftec tápnak a venti csatija. Hát csak a sajátom nevében nyilatkozhatok de a hagyományos két tűs molex venti csati van benne. (Pont olyan mint az alaplapokon csak 2 tűs)

Üdv mindenkinek , zoli

(#29042) 04ahgy válasza MMIX (#29039) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Emlékszem arra a POST-ra, az egy ODIN GT 800W volt, és hiába voltak szigetelő lemezzel elválasztva a PFC tranzisztorok, a PFC borda feszültség alatt volt. De az a primer oldalon található, szerencsére. :K

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#29043) tornas válasza M@rdel (#29011) üzenetére


tornas
őstag

Kiegészítés:
A +4 A leadott áramerősséget a XFX 550W és a WPM 600W közti összehasonlításra írtam a WPM 600W javára.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#29044) M@rdel válasza tornas (#29040) üzenetére


M@rdel
őstag

Köszönöm! :R

Arra gondoltam, hogy szinte csak a tápegység az egyetlen dolog a számítógépben ami nem avul el /vagy nem olyan ütemben mint a többi alkatrész/ ezért próbálom a 500-550W környékén a legjobbat megtalálni. Feljebb menni nekem felesleges/1VGA/ és a trend amúgy is a fogyasztás csökkentése a hardver gyártóknál.

"De ha van még pénzed..." Már ez is húzós, de minden tippet szívesen fogadok! :K

+4 A értettem

[ Szerkesztve ]

(#29045) tornas válasza M@rdel (#29044) üzenetére


tornas
őstag

Valóban, egy jól megválasztott táp akár 5-10 évig is kiszolgálhat. Több gépen át. Ezért kell a legjobb minőségű és legnagyobb teljesítményű tápot megvenni az egyénileg meghatározott, maximális összegért! Hiába fölösleges elsőre a 600 W pl. , de később még jól jöhet... Én még az 1600 W-os Lepa-t is megvenném, ha valamelyik bolt vagy egy biztos forrás 17 000 froncsiért adná! :)) :)) :)) Tudom, naiv gondolat és hiú ábránd, de az általam meghatározott max. összegért mindig a lehető legjobbat... :K :K :K

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#29046) M@rdel válasza tornas (#29045) üzenetére


M@rdel
őstag

Csak az a baj, hogy a megfelelő megtalálása is sok után olvasással jár, és mindig találok alternatívát.
Most például megláttam a XFX XXX Edition 650W ez már moduláris és egy árban van a Pro650-el. :W
Még nem tudom, hogy mit fogok venni, de most már nem hiszem, hogy úgy "mellé" lőnék, mint az iArena-val.

(#29047) pyth


pyth
tag

Érdemes kb 10k val többet adni egy FSP Aurum Gold 500w tápért ezzel szemben: FSP Hexa 500W? Mennyivel tud többet egy átlagfelhasználónak a gyakorlatban?Csatlakozok száma hossza kb egyforma, megbizhatóság gondolom ugyan az.
Ehhez a konfighoz nézek tápot. Asus P8Z77V LE I7 2600K 8GB corsair vengeance, GTX560ti

(#29048) vzsryl válasza pyth (#29047) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A csatlakozókban azért kicsit jobban eltér, főleg kábelhosszban. A Hexa egy alsó-tápos házba alkalmatlan, még ha csúnyán is próbálnánk elvezetni a kábeleket. Egyébként hatásfokban majdnem 10%-al jobb az Aurum, és megbízhatóságban is természetesen, mivel a hatásfokon kívül is vannak különbségek az elektronikában. Az Aurum egy jóval modernebb és stabilabb belsővel rendelkezik. Ezeken a dolgokon kívül másban nem különböznek túlzottan, még zajszintben sem nagyon.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#29049) MMIX válasza pyth (#29047) üzenetére


MMIX
addikt

+3 év garancia a Hexa 2 évéhez képest. Aurumot ott kell megvenni, ahol 5 évvel adják.

Apropó Aurum, van már Aurum beles Thermaltake táp is itthon, nem moduláris, de minden kondenzátora japán, és egyágas (nem tudom , hogy csinálták egyágasra)

THERMALTAKE Toughpower TP-550P 550W

Gyártó oldalán azt írják 4db PCI-e 6+2pin. 550W-os tápon. Túl szép volt, hibás az oldal, a 650W-os verzió számai.
Ennyire nem képesek, hogy a saját termékűről valós számokat adjanak meg. 550-es tápnál a 650-es számai és csatlakozói. :(

[ Szerkesztve ]

(#29050) bluobluo75 válasza Asbee (#29031) üzenetére


bluobluo75
őstag

Szóval folytatva az előző topikból:
Nekem olyan táp kell, ami hosszútávon minőséget nyújt halkan, jó fajta videókártyával
Noha a videókártyát nem most venném, szeretném előkészíteni a gépem az új hardverek fogadására, mivel egyben túl drága, így 2 részletben veszem, remélem év végére a HD 7850 Sapphire kari is olcsóbb lesz, hacsak nem jön ki újjabb vga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.