Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) slett27 válasza vzsryl (#7000) üzenetére


slett27
addikt

Core i7 860@3,8GHz ~1,3V + HD 5850 850/1200-ra elég lenne egy Chieftec CTG-550W-os táp ? Megvan osztva a 12V-os ág, ami nem jó jel tuning szempontából. 2x25A ami szumma lehet 40A. 12Vx40A=480VA=480x0.8=384W.

A fórum elején úgy olvastam, hogy ez a konfig így tuningolva kb 360-370W a hálózat felől. Hát necces... :U

Rosszul számoltam fórumtársak?

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#7002) Osynho válasza slett27 (#7001) üzenetére


Osynho
addikt

Nagyon simán viszi szerintem. Az én cuccomat egy 360W-ossal etetem (egyelőre). :B

12Vx40A=480VA=480x0.8=384W. Ezt nem értem. :U Amennyiben a hatásfok akar lenni a 0.8, akkor tévúton jársz :) 480-at le tud adni (illetve rövidtávon akár többet is).

[ Szerkesztve ]

(#7003) Gorneck válasza slett27 (#7001) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem 300W alatt vagy...rossz konfigot néztél...

Gorneck#1239

(#7004) slett27 válasza Gorneck (#7003) üzenetére


slett27
addikt

Köszönöm a megerősítést ! :R Akkor simán az lesz.

Osynho : :R

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#7005) Gorneck válasza slett27 (#7004) üzenetére


Gorneck
titán

500as is elvinné simán...

Gorneck#1239

(#7006) vzsryl válasza slett27 (#7001) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A hatásfokról bővebben olvashatsz az 1. hsz-ban. Semmi köze sincs a tápra írt teljesítményhez. A CTG-k leadják simán a ráírt teljesítményt.
A konfigodhoz bőven elég lenne az 500-as is, tuningolni is tudnál.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#7007) slett27 válasza Osynho (#7002) üzenetére


slett27
addikt

Az a cos fi akar lenni. VA*0,8=W Én még így tanultam. :U

vzsryl : már megrendeltem az 550-eset. Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#7008) moha21 válasza slett27 (#7007) üzenetére


moha21
addikt

A hatásfok nem függ össze a látszólagos teljesítménnyel ( VA ).

Látszólagos teljesítmény a meddő teljesítmény és a hatásos teljesítmény összege.

P = U * I [ W ] hatásos teljesítmény watt a dimenziója

Q = U * I * sin ß [ Var ] meddő teljesítmény var dimenzió

S = gyök( P^2+Q^2) [ VA ] voltamper

P = U * I * cos ß

Meddő teljesítmény legtöbb esetben valamilyen induktív elemen jön létre pl. villanymotor tekercsén. Kondenzátorral lehet csökkenteni a veszteséget. cos fi közelítsen 1-hez ( persze 1 sosem lehet )

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7009) 04ahgy válasza moha21 (#7008) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Első képleted: P = U * I, míg utolsó képleted: P = U * I * cos ß. Ahol P = P, és U * I = U * I, innen az következik, hogy cos(φ) (amit te bétának írtál) pontosan egy! Azaz cos(φ)=1, de az utolsó sorban leszögezed, hogy sosem lehet egy... Hmmm.

Meddő teljesítmény legtöbb minden esetben valamilyen induktív elemen jön létre pl. villanymotor tekercsén létrejön. Kondenzátorral lehet csökkenteni (vagy növelni) a veszteséget. cos fi közelítsen 1-hez ( persze 1 sosem lehet ) (A példád alapján természetesen kizárólag váltóáramú áramkörökre korlátozva a kijelentés érvényességét.)

Szépen összekeverted az egyenáramú és a váltakozó áramú részt.

Helyesen:
S = U * I
P = U * I * cos(φ) [ W ] hatásos teljesítmény watt a dimenziója
Q = U * I * sin(φ) [ Var ] meddő teljesítmény var dimenzió

Fenti három képlet, helyesen MINDEN esetben alkalmazható. Egyenáramnál értelemszerűen a feszültség és az áram fázisban van, tehát cos(φ)=1, sin(φ)=0, így a P=S (látszólagos és hatásos teljesítmény egyezik, míg a meddő teljesítmény nulla). Váltakozóáram esetén a fáziskésés / -sietés pedig automatikusan változtatja cos(φ) értékét egynél kisebbre, így csökkentve a hatásos, növelve a meddő teljesítményt, növekvő fázisszög esetén.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7010) moha21 válasza 04ahgy (#7009) üzenetére


moha21
addikt

"Első képleted: P = U * I, míg utolsó képleted: P = U * I * cos ß. Ahol P = P, és U * I = U * I, innen az következik, hogy cos(φ) (amit te bétának írtál) pontosan egy! Azaz cos(φ)=1, de az utolsó sorban leszögezed, hogy sosem lehet egy... Hmmm."

Egyenáramnál a tekercs rövid zárral helyettesíthető ergo fázisban vannak.
Nyilvánvalóan váltakozóáramnál van értelme fázisszögekről beszélni.

Az, hogy én bétának írtam azért van, mert az van a nyomorult billentyűzetemen gyorsan elérhető, szöget adunk meg minkét esetben.

Kicsit sietve írtam le a dolgot, de a képletek ugyanazok, ha valaki hallott már VA-ról nyilván tudja váltakozó áramról van szó.

Kösz a pontosítást!

U.I: Melyik gomb a φ?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7011) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Más: leültem ma, és elgondolkoztam. Miért Raptoxx szutykok vannak a PH fél évre visszamenőleges tápteszteléses történetében? Augusztusban árválkodik egyetlen CoolerMaster Silent Pro Gold.

Holott már tele a piac 80+ Gold tápokkal.
Nekem a napokban kettőre is sikerült szert tennem: egy FSP Aurum Gold 700W, és egy Corsair AX750W duruzsol a gépekben.

Rettentő elégedett vagyok, a TX850 után igen pozitívan állok hozzá mindkettőhöz.

Valakinek van már ezekről információja? Vagy tapasztalat?

AX750W: voltmoddolt HD2900XT és régi lot-os 1,45V-on hajtott, energiagazdálkodás-letiltott Gulftown. Konnektorból bekajálja üresjáratban a 320W-ot, és a tápventi áll! Nem hogy csak áll, a táp alig langyos. Nem HX520, ami forró volt ilyenkor, forgó ventivel.

Ugyanazon a gépen az FSP-nek ugyan forog a ventije, de meg sem hallani. Icipicit gyengébb a hatásfoka is, a gép ugyanabban az állapotban a mérő szerint 328W-ot eszik. Viszont az FSP belsejében alig van alkatrész, szinte üres. A szekunderköri borda nem alumíniumöntvény, hanem vékonyka fémlemez. Ez a táp a 400W-os verzióban (mert bizony olyan is van az FSP-nek) igazi főnyeremény, szinte akárkinek, aki átlagos géppel rendelkezik.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7012) 04ahgy válasza moha21 (#7010) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Bétának írtad, de fí-t emlegettél, és nem konkretizáltad sehol, miért béta az a fí. :D Én ugyan értettem, de lehet, más épp ezáltal keveredett volna meg.
No meg azt sem írtad, hogy te épp egyenáramra vonatkoztatsz kizárólag, no meg a fázisszögek figyelembevételével utaltál éppenséggel a váltóáramra.

Én a karaktertáblából vettem a φ-t. :D

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7013) 04ahgy válasza Eagl3 (#6998) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nálam a VX450W lazán vitte a következőt:

Phenom II X6 1055T @ 4GHz, 1,475V + GTX295 (tuning + feszemelés), ahol a GTX295 lecserélhető a következőkre még:
- HD5970 + HD5870 CFX (Ez csak Vantage teszt erejéig)
- feszemelt, húzott HD4890 CF...
- HD4870X2

A felsorolt VGA-k mind külön többet esznek az 560Ti-nél és a CPU is legalább a dupláját annak az i5-nek, főleg azokkal a beállításokkal. Ha nem a tripláját.

Simán vinni fogja a rendszered, pihen is közben.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7014) moha21 válasza 04ahgy (#7012) üzenetére


moha21
addikt

Jó hát karaktertábla ilyen rossz egérrel reménytelen... Amúgy utólag visszanézve tényleg volt némi kavarodás.
Azért írtam legtöbbször induktív meddő teljesítmény jön létre, mert van kapacitív meddő teljesítmény is. ( Tanártól hallottam idáig úgyhogy meg kell kérdeznem )

Nagyon OFF: Szinkrongenerátornál lehet a cos φ = 1 is néhány esetben. Pedig az nem egyenáram:>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7015) 04ahgy válasza moha21 (#7014) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Sinkrongenerátornál is csak elméletben. A gyakorlatban a tekercseknek rezisztenciájuk, induktív és kapacitív reaktanciájuk is van. Ráadásul ez nem állandó a tekercselés teljes hosszára, van ahol előbbi, van ahol utóbbi a számottevőbb. Ne feledjük, hogy a legyártáskor a vezetékvastagságot sem tudják az elvivel ellentétben gyakorlati szinten egyenlőre megvalósítani, így a skin hatás sem egyforma. Tehát ha a fázisszög kezdő és végpontra vektorosan összegzett eredménye egy is, a belsejében ittkésik, ott meg siet az áram a feszültséghez képest. Még ha milliomodrésznyi, gyakorlatilag kimutathatatlan eltérésekről is van szó.
Elméletben lehet még ott is csak egy, azaz tökéletes fázisegyezés.

Hogy /ON is legyen, például a szinkrongenerátornál, nem túlgerjesztett állapotban, tisztán rezisztív (ez is csak elméleti ugyebár) terhelésnél lehet igen-igen egyet megközelítő a fázisszög cosinusa (azaz a teljesítménytényező). A túlgerjesztett szinkrongenerátor ugyebár épp kapacitív meddő teljesítményt "termel", közismert módja ez a sok induktív terhelés általi csökkenő teljesítménytényező kompenzálására.

Igen közelít egyhez a teljesítménytényező még az APFC áramkörökben, ahol 0,99-et is meghalad. A gyakorlat közelítésekkel teli világában az lazán vehető egynek.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7016) toldy válasza MMIX (#6989) üzenetére


toldy
őstag

Jónak tűnik, csak aza gond hogy a gép idle 45-80w közöz van ( attól függően hogy csak megy vagy netezik/videózik). Gondolom ez is 20% tól ilyen jó.

Van olyan 300-350w körüli jó, 80+ ( lehetőleg minnél jobb)?

Az élet nem habostorta.

(#7017) 04ahgy válasza moha21 (#7008) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"S = gyök( P^2+Q^2) [ VA ] voltamper"

Ez ugyan igaz, de nem ez a módja a látszólagos teljesítmény kiszámításának. Ez a sin és cos szögfüggvények tulajdonsága. A sin ugyebár az egységnyi átfogójú derékszögű háromszög egyik, míg a cos a másik befogója. A pitagorasz tétel értelmében természetesen a két befogó négyzetösszegének négyzetgyöke az átfogó. Így konkrétan a képlet nem sok gyakorlati haszonnal rendelkezik.
Annál inkább az átrendezett alakja, ahol a meddő teljesítmény a végeredmény, hisz a látszólagos és a hatásos teljesítmény könnyen mérhető egyszerű eszközökkel is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7018) 04ahgy válasza toldy (#7016) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen. FSP Aurum 400W 80 Plus Gold (AU-400).

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7019) DNS_65


DNS_65
senior tag

Sziasztok,

A meglévő Chieftech GPS450AA tápom szerintetek elég lehet 2db 5850-hez CFX-ben?
A tervezett következő konfig valamelyik 4magos uj i5 lenne, csak ha tápot is kellene cserélnem, akkor felejtős lesz a cfx.....

Szerk: Terhelve 150W-ot eszik az 5850, vagyis elmenne kapásbol 300W a két vga-ra, a kérdés h a maradék elég e a rendszer többi elemének...

[ Szerkesztve ]

(#7020) lsc válasza DNS_65 (#7019) üzenetére


lsc
nagyúr

Kevés lenne, a 12 V-os ága 350 W körül terhelhető csak. A procid is gyenge cf-hez, még egy 5850-hez sem elég.

Az élet kegyetlen .

(#7021) MMIX válasza toldy (#7016) üzenetére


MMIX
addikt

"gép idle 45-80w között van "

80+Bronz
Be Quiet! Pure Power BQT L7-350W 2X18A ~300W hatásfok 60W/ 82%
Be Quiet! Pure Power BQT L7-300W 2X18A ~252W nincs PCI-e csati a 300W-os verzión.
(FSP EPN 80+Bronz) 10-12ezer Ft. Halkabb, mint az FSP APN
gyártó számai: be quiet! Csúszócsapágyas

15 dB(A) bei 20% Last
17 dB(A) bei 50% Last
22 dB(A) bei 100% Last

[ Szerkesztve ]

(#7022) NOD válasza 04ahgy (#7013) üzenetére


NOD
senior tag

Régebben volt Corsair-es teszt ahol egy HX450W-es táp leszámítva a hatásfokát 500W-ot adott le mielött levágta volna a rendszert.
Szerencsére azért a minőségibb tápoknál inkább többet bír mint ami rá van irva mint kevesebbet.

(#7023) hucsikoi


hucsikoi
aktív tag

Sziasztok

Ajánljatok már nekem egy nem túl drága de megbízható tápot ehhez a konfighoz: lap: EP-45 DS3L proci: E6600, Winyók: egy 80-as és egy 320-as sata, videokártya:HD3650,3 giga 800-as ram egy DVD író.Mind ez egy Elite 430-as házban. Bár elolvastam az első hozzászólást, de bevallom fiúsan, nem igazán tudom eldőnteni mi lenne jó a gépemhez. :B Ezért kérlek ne kövezzetek meg. :R
A segítséget előre is köszönöm. :R

(#7024) MMIX válasza hucsikoi (#7023) üzenetére


MMIX
addikt

FSP350-60APN (FSP)
FSP400-60APN (FSP)
Gigabyte 420W (GE-C420A-C2) (FSP)
Hipro 430W (Hipro)
Chieftec CTG-XXX80P (Sirtec)
be quiet Pure Power 350W (FSP)
FSP SAGAII (FSP)
Antec Basiq VP450P 450W (FSP)
Antec Earth Watts EA-380D Green (Delta)
Használt Corsair CX400 (Seasonic)

[ Szerkesztve ]

(#7026) 14adam válasza Enszuke (#7025) üzenetére


14adam
addikt

1hsz-el följebb lett pár írva
(a hipronak nem valami nagy)

[ Szerkesztve ]

(#7027) hucsikoi válasza MMIX (#7024) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Nagyon köszönöm a segítséged. :R

(#7028) deathtania


deathtania
senior tag

gyerekek, végül csak sikerült döntenem, és inkább a minőséget választottam az ár helyett. igaz kicsit meg kell húznom a gatya szárát ebben a hónapban, de azt hiszem ezért a tápért megéri.

Seasonic S12II-520W

remélem sokáig ki fog szolgálni. :D

köszönök minden tanácsot, amit kaptam. nélkületek nem ment volna! :R :R

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#7030) igor78


igor78
tag

Sziasztok!
Tanácsot, javaslatot szeretnék kérni.
Moduláris tápot szeretnék vásárolni, nagyjából 500W teljesítménnyel megbízható, jó minőségben.
Legfontosabb kritérium a zaj. Vagyis a lehető legcsendesebb érdekelne.
Mit javasoltok?
Előre is köszönök minden hozzászólást.

(#7031) jambiyya válasza deathtania (#7028) üzenetére


jambiyya
őstag

Kíváncsi vagyok a majdani tapasztalataidra, mert úgy tűnik, mindketten ugyanoda jutottunk (az enyém a 620-as lesz), bár én nem sok infot kaptam, azon kívül, hogy az adata jó táp.

szerk: igazából a corsair tx650 volt a másik jelölt, de Engusz rábeszélt a seasonicra, és szinte ugyanannyiba került

[ Szerkesztve ]

(#7032) 14adam válasza Enszuke (#7029) üzenetére


14adam
addikt

400-450watt közötti tápok nagy része. Amúgy az aurum jó választás lenne. Bajról még nemtudunk mert álltalába pár év múlva jön elő ha netán valami selejtes alkatrészt tettek volna bele. De így tesztek alapján nagyon korrekt táp ennyiért.

#7031) jambiyya jól is tette,hogy lebeszélt róla mert már nem mai gyerek a tx650 és a seasonic jóval újabb. Seasonic-ot ajánlanánk mi is csak az a baj vele,hogy nem sok forgalmazója van itthon.

(#7030) igor78 coolermaster silent pro gold-ot vennék a helyedbe,igaz van ára de ha azt szeretnéd,hogy nagyon halk és moduláris legyen akkor azért kikell nyitni a pénztárcát.

(#7033) deathtania válasza jambiyya (#7031) üzenetére


deathtania
senior tag

ja, "szinte" ugyanannyiba. kicsit drágább azért...
eredetileg egy 430asat akartam, csak azt meg kicsit kevésnek érzem ha esetleg később valami nagy étvágyú konfigra váltanék. ez meg szépen ki tud mindent szolgálni, ami nekem kell, kevés melegedéssel.

most egy S12II-430as van a gépemben kölcsöntápként, miután elvitték a Zenemet, és teljesen halk. ez is nagyban hozzájárult, hogy ilyet rendeltem szintúgy engusztól :D

www.brczart.hu

(#7034) igor78 válasza 14adam (#7032) üzenetére


igor78
tag

A sima Silent Pro nem moduláris, csak a Gold?

(#7035) szumo válasza Enszuke (#7029) üzenetére


szumo
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#7036) 14adam válasza igor78 (#7034) üzenetére


14adam
addikt

a sima silent pro is moduláris :K

(#7037) MMIX


MMIX
addikt

Egy kis érdekesség:

Mai HardwareSecrets teszt: Logisys PS600A12 600W +12V 25A (FSP350-60APN is 25A és többet is tud, Logisys 600W a felét se tudja az FSP-nek sőt végig "fail" az ára meg kb. ugyanannyi). A tesztelt táp nagyon nem ajánlott. Hamis 80+ plecsni, 375W-nál megégett. A +5V feszültség szabályozása végig "fail". Már a doboza és címkéje is gagyi (dobozra írva 120MM címkére írva 12CM -120mm és 12cm-). Dobozra rá van írva, hogy SLI Ready. Címkén golyóscsapágyas venti, valójában csúszócsapágyas.
HardwareSecrets ígért folytatás gyanús olcsó(40$ alatti) tápokról.

[ Szerkesztve ]

(#7038) Zimezoom


Zimezoom
tag

Hali!

Ezt megvehetem egy leendő HD5870 CrossFire rendszerhez? (valami Phenom II X4 CPU-val, még nem tudom)

[link]

Mi a vélemény róla?

[ Szerkesztve ]

Pay attention, or pay the price!

(#7039) vzsryl válasza Zimezoom (#7038) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

A táp jó, a pixmania viszont erősen nem ajánlott.
Inkább ADATA HM-550-et vagy 650-et javaslok. Mindkettő erősebb 12V-on, és magasabb a hatásfokuk, továbbá kaphatóak megbízható webshop-ban is.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#7040) MMIX válasza Zimezoom (#7038) üzenetére


MMIX
addikt

-megelőztek-

[ Szerkesztve ]

(#7041) Zimezoom válasza vzsryl (#7039) üzenetére


Zimezoom
tag

Köszönöm!

Pay attention, or pay the price!

(#7042) jeni


jeni
félisten

Szia

Lehet,hogy illúzió romboló leszek most? :F

A gyereknek raktam össze egy i5-2400 procval egy Giga GaPH67A -UD3 lapot egy Asus 5850-s OC karival. A gépben van egy 1 terrás Samu F3-s winnyó és egy Samu DVD író.
Amivel hajtja a gépet az egy Chieftec CTG500W 80P táp. Tegnap este derült ki ,hogy egy Leadtek DV2000 Tv tuner kártyát berakva a PCi csatiban már nem bírja el. Elindul de 2msp már bont és ismételten próbálkozik. Beraktam egy PCi USB 2.0 bővítőt akkor azzal már megy rendesen,elindul. Ezek szerint a Chifi 500W tápnál a teljesítmény felvétel miatt határon van a 5850 videókarinál ?

Esetleg a táp hibás,vagy tényleg gyengus a 500W a géphez?

(#7043) Qru válasza jeni (#7042) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Biztos, hogy elég erős hozzá a táp, ott vmi más gond lesz. Vagy a táp egyedi hibás, vagy a TV kártya...

#nincsbennetarcsi

(#7044) jeni válasza Qru (#7043) üzenetére


jeni
félisten

A Leadtek TV kártyát berakom a P4-s Codegan 350W gépbe ott nem csinál ilyet. És elindul lehet tv-t nézni rajta.

(#7045) moha21 válasza 04ahgy (#7015) üzenetére


moha21
addikt

Igen elméletben.. Mint ahogy valós feszültségmérő/ árammérő sincs ( pontosságot lehet számolni a hiba után )

Egyébként nagy öröm, hogy AFPC--ről is közelítik az 1-et cos fi-ben, mert az terheli a hálózatot.

Az asszinkron generátornál nyilván nem lehet 1, de közelítőleg azért nyugodtan lehet 1-nek venni. A sok " mellékhatást" beleszámolják a hálózatba.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#7046) Zimezoom válasza vzsryl (#7039) üzenetére


Zimezoom
tag

Még egy kérdés: a Corsair TX650-hez képest is jobb választás az Adata HM-650?

Pay attention, or pay the price!

(#7047) MMIX válasza Zimezoom (#7046) üzenetére


MMIX
addikt

TX650 és az ADATA közel azonos minőség "belügyileg", igaz különböző a gyártó (TX650 és TX650V2 Seasonic , TX650-C CWT azonos az Adatával). Az ADATA moduláris(ebben jobb), és rövidebb a garancia idő.(ebben rosszabb). Az ADATA világít, ez nem mindenkinek tetszik.
ADATA 2-3év garancia a Corsair TX 5év.

[ Szerkesztve ]

(#7048) moonguru válasza jeni (#7044) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Én csak azt nem értem hogy miért táphibára gondolsz?

Lehet egész más baj is!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#7049) Zimezoom válasza MMIX (#7047) üzenetére


Zimezoom
tag

Köszi! Ilyen hatásfok meg 12V-os ág kapcsán érdekel, de akkor az kb. ugyanaz?

Pay attention, or pay the price!

(#7050) jeni válasza moonguru (#7048) üzenetére


jeni
félisten

A tuner karit betettem a Asus gépembe és ott elindul a gép.A gyerek gépében a Giga GA-PH67A-UD3 lapban nem kompatibilis a pci 2.0 foglalat a Leadtek DV2000 pci csatlakozóval?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.