Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-12-04 09:52:27

LOGOUT.hu

Manual, analóg, filmes, MF objektívek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7601) jjeahh válasza Gulyopapa (#7600) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ennyiből kijön egy natív sigma 60mm F2.8 vagy oly 45mm F1.8, amik autofókuszosak meg nyitva is pengék és még egy jobb manuál is beleférne ha kísérletezni akarsz :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#7602) Wa2x_ válasza jjeahh (#7601) üzenetére


Wa2x_
veterán

+1

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#7603) Gulyopapa válasza jjeahh (#7601) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ezekhez nem kell semmi adapter, jól gondolom ?
Natívan támogatja a váz őket...
Az Olympos 45 1.8 érdekelne, hol s mennyiért.
Most nézem, ez újonnan 100k. Elnéztem valamit ?

[ Szerkesztve ]

(#7604) jjeahh válasza Gulyopapa (#7603) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha használt, akkor mondjuk itt nézelődhetsz, ha meg új, akkor itt. Mintaboltban vannak valami akciók meg klubtagsági, amivel olcsóbban megveheted asszem, m4/3 topikban érdeklődj. Sigma 60 amúgy olcsóbb, sokkal élesebb és fém, csak valamivel nagyobb meg persze fényerőtlenebb, ami gyenge fényben hátrány.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#7605) hito válasza Gulyopapa (#7603) üzenetére


hito
nagyúr

Így igaz. Nem néztél el semmit, az annyi. A Sigma viszont kb. a felébe megy. 50-ért az egyik legjobb, én is arra gyúrok többek között.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7606) Gulyopapa válasza hito (#7605) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Hmm, nem is tudtam hogy a Sigma is gyárt m4/3-os obikat.
Ez 50-ért jó vétel lehet.
Igaz, 120 mm-nél járunk és 2.8-as kezdő fényerőnél...
De mindenképp köszi az infót.
65-ért van most egy újszerű Oly 45 1.8. Lehet le kellene csapnom rá.

(#7607) hito válasza Gulyopapa (#7606) üzenetére


hito
nagyúr

Az tényleg jól hangzik. Más értelemben meg előny a 60-as gyt, ki mire használja :) A 2.8 meg "ez van" kategória :D Viszont olyan éles, amilyet ritkán látok. Ez mindenképpen előny.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#7608) Gulyopapa válasza hito (#7607) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Igen, ez rövid tele, portréra ( 120mm ), vagy bármi másra :)

(#7609) MrChris válasza Gulyopapa (#7603) üzenetére


MrChris
nagyúr

Olympos! Az a gyümölcslé :DDD 60-65-ért 2 év garival fordulnak elő használtan. Sigma ritka mint a fehér holló. Inkább azt kell eldöntened melyik gyutáv/fényerő kell.

(#7610) Gulyopapa válasza MrChris (#7609) üzenetére


Gulyopapa
addikt

:DD :DD :DD

(#7611) Muerte68 válasza Gulyopapa (#7603) üzenetére


Muerte68
addikt

45-1'8 több Mindenre használható fényerősebb is.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#7612) Gulyopapa válasza Muerte68 (#7611) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Igen, viszont dupla áron...

(#7613) Muerte68 válasza Gulyopapa (#7612) üzenetére


Muerte68
addikt

65-ért írták használtan fentebb az még benne van a keretben amit írtál.ha bírod inkább ez a fényerő jól jöhet a gyutáv is jó szerintem.vagy Sigma 50-körül van elég jónak mondták

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#7614) faki_


faki_
senior tag

(#7615) Wa2x_ válasza faki_ (#7614) üzenetére


Wa2x_
veterán

Páááffff, én ráírtam! :))

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#7616) masterful87 válasza Wa2x_ (#7615) üzenetére


masterful87
senior tag

Én is, de a vaterán már eladta! Valaki nem találkozott a linkkel, esetleg aukción kelt volna el?

(#7617) Wa2x_ válasza masterful87 (#7616) üzenetére


Wa2x_
veterán

Már mind1, eladta...

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#7618) 80hun válasza masterful87 (#7616) üzenetére


80hun
addikt

Nem felrakta fix áron :)
Kemény45percig fenn is volt :)

(#7619) masterful87 válasza 80hun (#7618) üzenetére


masterful87
senior tag

wow, valakinek piszok nagy mázlija volt :)

(#7620) zuchy


zuchy
őstag

Sziasztok!

Csináltam egy kis tesztet a Minolta MD 50mm 1.7-el. Kíváncsi voltam mit tud nálam a Sony A5000-el.
Egyébként van súlya az objektív plusz átalakító kombónak, a vázon lévő markolat már most kevés ahogy látom.
(Később mindenképpen lépnék az A6000 irányába.)

Mindegyik kép iso100-zal, állvánnyal készült. Eredeti felbontással, 100%-os jpg minőségre konvertálva, belenyúlva nem lett a képekbe.

[link] nem tudom a link jó-e?

Szerintem nyitva is használható, főleg utómunkával, persze nem olyan éles de már 2.8 on karcol, de leginkább az f 5.6, f8-at szereti. A képek méretéből is látszik ez. Illetve egy kis vignettálás is látszik 1.7-nél, de nem vészes szerintem. Én meg vagyok elégedve vele. Meg az is jó, hogy a váz tud olyanokat hogy focus peaking, meg a rázoomolás, ezek nagyban segítenek, főleg kis rekesznél...
Szerintem majd idővel töltök fel "értemles" képeket is. :)

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#7621) jjeahh válasza zuchy (#7620) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mondtam én, hogy karcol F2.8-tól :D Nyitva kissé szellemesek a szélek, de melyiknek nem ennyi pénzért... Szerintem az egyik legjobb olcsó 50-es (ha nem a legjobb)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#7622) bicajoskema


bicajoskema
tag

Sziasztok!
Szereztem egy Revuenon-Special 35mm F 2.8 -at. Sajnos nem peremes az adapterem ami van hozza (Samsung NX). A helios-omnak le lehetett csavarozni a hatuljat es ott ugye egy kabel szigeteleset beepitve tudom allitani a rekeszt perem nelkuli adapterrel is.
Ennek a Revuenon-nak viszont nem tudom lecsavarozni a hatuljat. Teljesen az obit pedig nem szeretnem szetszedni, nem vagyok benne biztos hogy az összerakas is menne kellö dokumentacio hianyaban. Mit lehetne csinalni vele hogy tudjam allitani a rekeszt. (a kis fem pöcök allandoan be legyen nyomva)

Esetleg valakinek van valami dokumentacioja egy ilyen Revuenon 35mm-es szetszedeseröl.
Nincs rajta A-M kapcsolo :)

Elöre is köszönöm
Üdv

(#7623) MrChris válasza bicajoskema (#7622) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem sok fotót találtam így mobilról, hogy jobban lássam. Valahogy pedig csak szét lehet szedni. Mintha az oldalán a pereme mellett lennének kis apró csavarok. Én biztos kitekerném :D

Vagy az adapterrel csinálsz valamit. Pl beleragasztasz egy kis alu/réz/műanyag-ból emelkedősre kialakított bütyköt erős kétkomponensűvel. Vagy furat, menetvágás és csavar ha komolyabban tudsz szerelni.

(#7624) grigo


grigo
őstag

Uraim.
Holnap talán meg tudok nézni egy 1.7-es Planart. Ár valahol 30-40 között.
Láttatok a hazai piacon valamit amit még meg kellene néznem helyette. Úgy gondolom rákerestem mindenre ami szóba jöhet.
Bár a napokban a kolléga 1.7-es minoltája elbizonytalanított. Sajna jelenleg eoson nem lenne végtelenem, viszont gondolom mft-n már igen.
Bármi másba futottatok bele esetleg mostanában amit vennétek?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#7625) jjeahh válasza grigo (#7624) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem nincs ilyen obim, manuálok között viszont tudtommal élesnek számít, de nem tudom mennyire van létjogosultsága ennyiért... egyrészt 50k-ért már mft-re ott a sigma 60, ami fényerőt leszámítva valszeg minden szempontból jobb üveg, élesebb, szebb a buké, van af, másrészt 30-40k-ba nem fér már bele egy jobb F1.4-es manuál? Nyitva ezek általában lágyak meg CA-znak, de egyet rekeszelve szintén karcolnak és így fényerőben kb ugyanott vagy mint planarral. Ezeknek az az előnyük, hogy biztosítékként igazán gyenge fényes helyzetekre mindíg ott az F1.4, ilyenkor néha még mindíg jobb egy lágy képet lőni mint semmit vagy feltolni az iso-t az egekbe, mert a planart F1.7-ről nem tudod tovább nyitni... Ráadásul egy F1.4-es üveget a fényereje miatt valszeg gyakrabban használnál majd mft-n a sigma mellett is (ha jól emlékszek valamilyen m4/3 gépet akarsz sigmával vagy 45-össel). Én legalábbis amióta megvettem a sigmát az F1.8-F2-es manuálok a polcon pihennek, az F1.4-es revuenont viszont néha használom :K

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#7626) grigo válasza jjeahh (#7625) üzenetére


grigo
őstag

Igen, pont az a sigma ami ahogy látom mindenkinek megvan.
De belefér. Sőt talán jófogáson van egy smc meg egy super takumar. Mindkettő 1.4. Kicsit a sárgásodástól tartok, illetve a planar bevonatát nagyon nagyon dicsérik mindenhol. Hogy nyitva is simán jó. De az is igaz, hogy rekesztelek egyet és akkor meg ott az 1.4 is.
Takumarból 32e a super, 36-ért van az smc. Revuenont vaterán látok 16 ezerért, rokkorok mennek még 10 körül. Revuenonból most sajnos semmit nem látok 1.4 fényerővel. Viszont az nagyon érdekelne mi az ami miatt azt még használod és a többit nem :)

Amúgy igen, jövőre mft-sedek, bármit veszek azt addig eos-on használom. Viszont olyat szeretnék venni, aminek majd értelme is lesz, nem pedig csak őrzöm, mint a szent grált. És ezek szerint az üvegek nagy részét pihentetném az mft-s üvegek mellett. Illetve amit multkor beszéltünk, hogy az mft topicban nincs nagy értékük a manuáloknak, ezek szerint mindig van rá szebb, jobb, gazdaságosabb megoldás.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#7627) tailor válasza grigo (#7624) üzenetére


tailor
őstag

Kissé húzós az ára, még így a nagy MF őrület közepén is. Ajánlanám a Yashica ML 50/1.7-et, az optikailag ugyanez az obi, csak T* bevonat nélkül, és ötöd áron...
1.4 és 1.7 között nincs az a hű de nagy különbség - ahol egy 1.7 kevés, ott az 1.4 sem váltja meg a világot. Yashica ML 50/1.4 van most egy eladó a nagy apróhirdetős oldalon, 29 900-ért - akkor már inkább ez, mint a Planar 1.7 (bár ez utóbbi nyitott rekeszen élesebb. Mondjuk ilyen régi obiknál inkább a karakter a lényeg).

(#7628) 80hun válasza grigo (#7626) üzenetére


80hun
addikt

Az smc-nek király a bevonata..De a supernek se rossz.
Nem kell tartani tőlük. de ha takumart veszel és teheted az SMC-t válaszd.

(#7629) grigo válasza tailor (#7627) üzenetére


grigo
őstag

Igen, azt is néztem. Meg ebay-en kb 4 yashicat buktam el. Planarra mindenki azt mondja, hogy nem kell rekeszelni, éles nyitva is és a bevonata ami miatt érdemes venni.

Jelenleg ezek közül mazsoláznék, de nagyon meg vagyok lőve, mert 30-40 között már tényleg komoly af-es üveget is kapok majd ha hozzáteszek még egy kicsit. Aztán lehet leszokom az MF őrületről és itthon eladni egy manuált úgy hogy ne bukjak rajta nem lehet egyszerű. Legalább is látom sokszor mennyi ideig hirdetik.

Revu
Minolta
Yashica
Super-Takumar ebből van egy smc is 36-ért.
Planar
Olympus

Pl utolsó Oly nekem teljesen nem mond semmit. Nem hallottam egy ismerősömtől se hogy használná. Ami semmit nem jelent de na....Ezek alapján ti mit húznátok, hogy feleslegesen ne verjek el akkor 30-40et. :W

Szakmailag nem tudom megindokolni de én is érzem hogy nem teljesen kerek ennyit költeni manuálra, azert balfkodok ennyit....

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#7630) Wa2x_ válasza grigo (#7629) üzenetére


Wa2x_
veterán

Egy hét múlva lesz nekem Zuiko 50/1.4 meg Revuenon 50/1.4 MC, ha kell küldök tesztkepeket, valamelyiket el fogom adni az tuti. Csak érjen addig ide a két adapter.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#7631) jjeahh válasza grigo (#7629) üzenetére


jjeahh
nagyúr

F1.4-es revut azért használom sigma mellett is, mert: nyerhetek vele néha egy kis záridőt, ha erre lenne szükség, jobban mossa a hátteret, amit néha megkívánok, no meg karakter... F1.8, F2-es manuál üvegeket azért nem használom sigma mellett mert: ha karakter kell ott a revu, ezeket is rekeszelni kell F2.8-ra az élességért és akkor már inkább sigma 60/2.8, mert az af és élességben odaver...

"utolsó Oly nekem teljesen nem mond semmit. Nem hallottam egy ismerősömtől se hogy használná"

Nekem van, revu előtt az volt a kedvenc üvegem (a revut csak a karaktere meg fényereje miatt szeretem jobban), vannak belőle gyenge korai példányok állítólag és vannak lila bevonatos (?) kiváló darabok, én szerencsére utóbbit fogtam ki, volt lehetőségem a korábban említett minolta md 50mm F1.7-el összehasonlítani, szinte ugyanazt hozzák karakterben, színekben, kontrasztban, bokehben meg élességben is, mindkettő jó üveg sztem.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#7632) MrChris válasza grigo (#7629) üzenetére


MrChris
nagyúr

Oly OMről tudok nyilatkozni. Szerintem 50/1.8-at egyáltalán ne vegyél, fiókban fog dekkolni. 50/1.4-ből az króm csíkos barna lencséset kerüld el. Az MC-s és ~3-400.000 feletti szériaszámúak jók. De 30-40ezret manuál 50-esért nem adnék ki. Pláne ha 2.8-ra kell rekeszelni, hogy megfeleljen az igényeknek akkor megette a fene a dolgot. Ennyiért nyitva is legyen jól használható. Elszálltak az árak, akkor inkább kuporgatok egy AF üvegre.
A jó áron eddig csak szetben csíptem meg, váz +2-3-5 obi, ami nem kell eladod és kb fél árra kijön amit akartál. Még Helios is vázzal 1-2-3ezer a bolhapiacon, magába már 5-6ért vesztegetik.

(#7633) grigo válasza MrChris (#7632) üzenetére


grigo
őstag

Az biztos, hogy elszálltak. Főleg ha külföldről akar az ember rendelni.
Egyre inkább próbálom én is a józanság útjára terelni magam.
Momentán eos-ra már af üveget nem veszek. Inkább vevőt kellene találnom majd a meglévő rendszerecskére.
Jövőre pedig legkésőbb nyárig szeretnék venni valamit. Vagy gx-8 vagy e-m10II vagy valami még képben nem lévő versenyző. Az is lehet csak vázat veszek, és inkább olyan vázat próbálok ami utána jó ideig megállja majd a helyét. Még egyszer butát nem akarok és úgy vagyok, hogy inkább beletolom az összes keretet vázba (ezt lehet hülyeségnek tartjátok) és kihúzok még 1-2 hónapot utána kuporgatással, addig pedig adapterezek egy manuált rá. Ezért most ez a nagy manuál hajsza, kicsit előremenekülök. És mivel a családom azt mondta, hogy karácsonyra ha kiválasztom mi kell ők megfinanszírozzák. Ezért mertem erősebb árazású üvegekben is gondolkodni. Jött a planar, takumarok. Őszintén lenyűgöző képeket látni ha utánanézek flickr találatokban.

De most 2 napja rámjött a józanság, hogy utána ha beáll majd egy rendszer mire fogom használni, el tudom-e majd adni stb. Ezért monitorozlak most benneteket. Mégis csak tapasztaltabbak vagytok.
Valami olyasmire jutottam én is, hogy nagyjából nyitva, vagy egyet rekeszelve is használható cuccot kellene venni. De ez nem biztos, hogy beleillik a józan árba... Talán minolta, vagy yashica vonal.

#7631 jjeahh: Mindenféleképpen nézem majd a lehetőségeket, a MrChris által leírt kritériumok mellett. Köszönöm. És a múltkori útbaigazítást is köszönöm.

#7630 Wa2x_:Ha nem okoz problémát rámírhatnál ha van konkrétum. Tesztképeknek is örülnék, még akkor is ha nincs eladó üveg mellé. De oly-nál viszont MrChris kritérimokat tartanom kellene :)

Köszönöm mindenkinek a segítségét és a jó szándékot.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#7634) jjeahh válasza MrChris (#7632) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Miért dekkolna a fiókban? Az összes manuálom közül azt használtam a legtöbbet. Szerintem sokkal jobb mint a helios, mint írtam a minolta nd-vel egyenrangú, persze lehet te egy gyengébb darabot fogtál ki.

grigo:
"Valami olyasmire jutottam én is, hogy nagyjából nyitva, vagy egyet rekeszelve is használható cuccot kellene venni. De ez nem biztos, hogy beleillik a józan árba... "
Egyet rekeszelve az itt ajánlott összes olcsó manuál is bőven használható

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#7635) grigo válasza jjeahh (#7634) üzenetére


grigo
őstag

"Egyet rekeszelve az itt ajánlott összes olcsó manuál is bőven használható"

Ez forintosítva mit jelent? Mi az ami már nem a feleslegesen harminc-negyven ezres kategória, hanem a még költsd el rá mert nagyon jó kis üveg ésszerű áron?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#7636) MrChris válasza grigo (#7633) üzenetére


MrChris
nagyúr

Lefelejtettem az OM szériaszám listát ebben látni kb melyik MC bevonatos és meddig jutottak a sorozatban. De pl a 100/2.8-am csak single coated de nyitva is szinte tökéletes. Viszont ez az 50-eseknél már nem így van.
Meg itt legtöbben croppos vázban utazunk, tehát az obi képszéleiről kb fingunk nincs :D ott lehetnek meglepetések. Pl az OM 24/2.8 egész elfogadható, de látom, hogy ff-en már nem úgy muzsikál.

(#7637) MrChris válasza jjeahh (#7634) üzenetére


MrChris
nagyúr

Bocs, nem akartam sértegetni :D Nekem nem csak ez a része nem jött be, hanem a bokéja. Amúgy meg mint tárgy nagyon bejött, nagyon arányos kis műszer. Nála csak a 40/2.0 tetszik jobban, egy igazi palacsinta.

(#7638) jjeahh válasza grigo (#7635) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem vagyok képben a magyar árakkal, de pl. egy jobb zuiko 50/1.8, minolta md 50/1.7, vagy szinte az összes 50/1.7 egyet rekeszelve bőven megteszi, ha a szükség megköveteli néha bevállalhatóak nyitva is sztem, az 50-es (nem STM) autofókuszos occó canonnál mindenképp jobbak :DDD
Most szembejött velem egy ilyen, íme pár 50/1.7 100% crop, sztem F2.8-tól egyikre sem lehet panasz: [link] [link] [link]

MrChris: Igen, buké ronda, de van olcsó manuál amelyiknek nem? :DDD Uh, ez a 40/2.0 drága?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#7639) Wa2x_ válasza grigo (#7633) üzenetére


Wa2x_
veterán

A Oly 50/1.4, amim lesz, az milliós sorozatszámú, nem a régi százezresek. ;)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#7640) grigo válasza Wa2x_ (#7639) üzenetére


grigo
őstag

:C

#7638 jjeahh :DDD Uh, ez a 40/2.0 drága? Na ott is megfogant egy kósza gondolat amiből vásárlás lesz ;)

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#7641) Wa2x_ válasza jjeahh (#7638) üzenetére


Wa2x_
veterán

Úgy néztem ebayen 130e felett vannak a 40/2-k.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#7642) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Áucs, egy icipicit drága csak :DDD Mondjuk én manuált fotóra már tényleg csak brutális fényerővel vennék gyenge fényes helyzetekre, másképp nem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#7643) MrChris válasza Wa2x_ (#7639) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nekem 5 darab volt és hosszas tesztelés után természetesen a legjobbat tartottam meg, nem milliós a sorozatszáma, pedig olyan is volt, hanem 800k.
Az a 40/2 kb. ritkaság. Képet is alig alig találok vele.

[ Szerkesztve ]

(#7644) fattyu válasza grigo (#7640) üzenetére


fattyu
veterán

vadássz ebayről egy 1.7es yashicát. tizenpárból megúszod.

volt nekem 1.4 planar 1.7 planar 1.7 yashi. 1.4 yashi csak kölcsönben volt nálam hosszabb ideig.
a yashi 1,7 van meg és soha nem adom el.
bitang jó obi. karcol nyitva, nyugisabb bokeh mint a planaron, bár karakterben kb ugyanaz, de az az áhított zeiss t* bevonat az amitől olyan faca a kontrasztosak az obik, az sajna a bokeh karakteren is keményít.

Nekem jobb obi a yashi 1.7 mint a planar. egy időben volt itthon 1.4 1.7 planar 1.7 yashi korai zuiko 1.4 yashi 2.

ebből ment el minden kivéve a yashi 1,7et.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#7645) jjeahh


jjeahh
nagyúr

nyamm :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#7646) grigo válasza fattyu (#7644) üzenetére


grigo
őstag

Ha találok akkor a tegnapi tanácsaitok alapján vagy az oly vagy revu vagy yashi. De ebayen ml yashi tizen áron megy és sokszor még a posta is ugyanannyi.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#7647) faki_


faki_
senior tag

Némi rizikót érzek a dologban, én csak személyesen venném át, hátha valaki...
[link]

(#7648) MrChris válasza faki_ (#7647) üzenetére


MrChris
nagyúr

Már el is vitték. Mint korábban írtam ilyesmi módon érdemes venni régi cuccot. Eladja a gyengébbik takumart meg az exaktát 25 és 15 ért, vázakat meg talán pár ezresért és van legalább ingyen egy 'válogatott' takumárja.

(#7649) grigo válasza MrChris (#7648) üzenetére


grigo
őstag

Hát akkor ha jó vételt láttok toljátok :-)

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#7650) Balinov válasza fattyu (#7644) üzenetére


Balinov
félisten

Kezdotopikbanmegmondoember :DDD yashica -bol melyik konkret tipus erdemes keresni? :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.