Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#844) joysefke válasza viharhozo (#841) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nevetséges.

Eddig kúrva sokba került a pénztártagoknak a magánnyugdíjpénztári számlavezetés (persze én ezzel eggyütt is jobban hiszek benne, mint a tisztán állami rendszerben)

Számoljunk csak:
2010 november-ig kb 30Mrd Ft vándorolt MNYP kasszákba, havonta ez egy 5%-os mőködési költséggel (befizetés arányában) havonta 1.5Mrd Ft-t jelent a kasszáknak, összessen. Brutálisan sok pénz egy kis portfoliómenedzselésért. Az én esetemben ez tuti jelent legalább 2000Ft havonta, 24000 Ft-t évente, melyet a befizetéseimből von el a pénztáram. Amit kapok érte, az annyi hogy vezetik a portfoliómat, a többi 100.000, ugyanolyan összetételő portfolióval eggyütt ill. évente küldenek egy levelet. Semmi Netbank, komolyabb call center stb, semmi. Egy bankszámlavezetés kerül vagy 200Ft-ba havonta, nem értem, hogy a nyugdíjszámlám miért lenne drágább.

A nyugdíjkasszák egyszerűen sírnak, mert lényegesen kissebb szeletet tudnak ezután lecsípni, azonban gyanítom, hogy még így is nyereségesek leszek, vagyis az MNYP ügyfél jár jól. A média meg szokás szerint terjeszti a hisztériás féligazságait.

J.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.