Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) hoby36 válasza 3shae (#1450) üzenetére


hoby36
senior tag

Nekem is ennyi.12 éve vagyok tag.

A logikában semmi sem véletlen!

(#1452) bobsys válasza 3shae (#1450) üzenetére


bobsys
addikt

Mi maradunk. Az elmult 3 ev atlag hozam evi 18% volt.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1453) 3shae válasza hoby36 (#1451) üzenetére


3shae
aktív tag

Végre valaki.. Hogyan döntesz? Egyébként én is '98-ban léptem be. Őszintén szólva nem zárkóznék el attól,hogy hozzám vágjanak áprilisban fél milliót..

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#1454) 3shae válasza bobsys (#1452) üzenetére


3shae
aktív tag

Értem. És melyik MNYP ?

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#1455) Alex91 válasza 3shae (#1450) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem ez is a beetetes resze. Ha visszamesz, akkor:

1. Lesz ugye allamilag garantalt (?) 100%-os nyugdijad,

2. Es mivel latod, hogy meg hozamod is van (de a real hozamot azert meg nem tudod kiszamolni :D), ugy gondolod, hogy kapsz meg egy kis penzt is. (Ha onkentes szamlara viszed, akkor meg jutalombol az allambacsi is megtoldja egy kis penzecskevel :) ).

Jo uzlet, nem? :)

Csak ugye:

1. Ha nem lesz fenntarthato a tiszta allami (jelenlegi) rendszer hosszu tavon? (Marpedig sok szakerto szerint nem lesz.) Akkor ki tudja, hogy amikor nyugdijba mesz mit fogsz kapni...

2. A real hozam szerintem a tobbsegnel max. par ezer forint, vagy kihozzak negativba. (Lehet, hogy neked sincs semmi REAL hozamod.)

3. Es ugye ugy fog az ember a "fejehez tartott pisztollyal" onkent, dalolva vissza lepni, hogy azt se tudja, hogy a 2/3-os "forradalmi tobbseg" majd milyen modon fogja megvaltoztatni az allami nyugdij, a magannyugdij es onkentes magannyugdij rendszeret. Mert, hogy valtoztatni fog, az biztos! Magyaran ugy dontesz, hogy fogalmad sincs, hogy mirol dontesz. (Arrol nem is beszelve, hogy meg vagy zsarolva, de tisztessegesen.)

4. A manyupban maradas is lutri, ha kevesen maradnak, szabalyzokat atirjak, akkor szepen meg is szunnek majd, de nyugodtak lehettek, majd a kegyes kormany csak atveszi azoktol is apenzt, es meg ok lesznek a "fasza" gyerekek, akik kihuzzak szegeny manyup tagokat a csodbol. (Es persze, ugy allamositanak, hogy nem is allamositottak, mert mindenki onkent, vidaman adta allambacsinak a penzet, ami mondjuk egyes politikusok szerint nem is az emberek magantulajdonu penze...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1456) hoby36 válasza 3shae (#1453) üzenetére


hoby36
senior tag

Hát még nem tudom.Jó lenne tudni,hogy miként és mennyit lehet felvenni.

A logikában semmi sem véletlen!

(#1457) 3shae válasza Alex91 (#1455) üzenetére


3shae
aktív tag

Na ettől féltem.. Szerintem sok embernek van ilyen összegű hozama,és azok nagyon valószínű hogy átlépnek az állami rendszerbe ( de legalábbis fontolóra vették) - csak úgy látom,hogy a kormány nem beszél tisztán. A reálhozamban lehet a kutya elásva.. Csak az a baj, hogy ez akkor fog kiderülni,amikor már döntöttél. Vagy így,vagy úgy.

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#1458) 3shae válasza hoby36 (#1456) üzenetére


3shae
aktív tag

"miként és mennyit" ez érdekelne engem is, de olyan ködösítés van,hogy hihetetlen. És semmi infót nem találtam még erről.

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#1459) Ivan15 válasza hoby36 (#1456) üzenetére


Ivan15
senior tag

-Az eladasi arfolyamtol függ a jovairt hozam- = lutri, lehet, hogy szerencsed lesz

(#1460) bobsys válasza 3shae (#1454) üzenetére


bobsys
addikt

Aegon

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1461) Ivan15 válasza bobsys (#1345) üzenetére


Ivan15
senior tag

Kösz, hogy megnezted :R

Megneztem en is a neten -nem tudtam, hogy meglehet, gyorsan megy

a VIT Mnyp-nal nalam igy alakult az utolso 3 ev:
-9% 2008 ban (3 havi befizetesnel)
+24% 2009 ben (0 Ft befizetesre)
+27% 2010 ben (0 Ft befizetesre)

Ezek is nagyon jo hozamoknak tünnek

(#1462) 3shae válasza Ivan15 (#1461) üzenetére


3shae
aktív tag

Ja ez tényleg karaj. Hol nézted meg?

[ Szerkesztve ]

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#1463) Ivan15 válasza 3shae (#1462) üzenetére


Ivan15
senior tag

a nyugdijpenztar honlapjan, jelszoigenyles utan. Vagy alternativ:

http://maradok.com/ alul a legördülö menü vezet a honlapokhoz

(#1464) Alg válasza Alex91 (#1455) üzenetére


Alg
veterán

5. Ha túl sokan maradnak, egyszerűen egy következő törvénnyel mégjobban ellehetetlenítik, vagy akár teljesen eltörlik a MNYP rendszert...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1465) 3shae


3shae
aktív tag

Az milyen már, hogy az ÁTLAG REÁLHOZAM kb 2-3%

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#1466) bobsys válasza 3shae (#1465) üzenetére


bobsys
addikt

Az evi atlag 8-9%

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1467) sith7


sith7
nagyúr

Most votlam az Aegon - ba, kérdeztem mennyi lenne a hozam, ha átlépnék, azt mondta a nő, hogy:

- a reálhozam infláció feletti mértéke ... 1-2 % ... 5-6000 Ft :U :F

mondta ezt úgy, hogy meg sem kérdezte az adataimat, mióta fizetem, mennyit fizettem stb.

(#1468) 3shae válasza sith7 (#1467) üzenetére


3shae
aktív tag

Szerintem azért mondta,hogy maradj, és ne lépj vissza az államiba. Mondjuk ahol ilyen infókat adnak,onnan menni kell.. - szerintem

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#1469) Rive válasza 3shae (#1468) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem meg az egyszeri ügyintéző az egyszeri átlagügyfél szintjéhez mérten kommunikál: aki efféléből von le messzemenő következtetéseket, az meg is érdemli.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1470) Alex91 válasza 3shae (#1468) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem meg egy atlagos ugyfelhez merte, es en sajnos realisnak is tartom. (Magyaran kb. max. neked is ennyit fognak fizetni, de ne nekem legyen igazam!)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1471) tildy válasza 3shae (#1465) üzenetére


tildy
nagyúr

Ugye tudod, hogy az az infláció feletti hozam? Például ha 8% a banki kamat egy betéteden, az valójáb csak kb. 3% reálhozam?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1472) 3shae válasza tildy (#1471) üzenetére


3shae
aktív tag

Az elég kevéske :(
De köszönöm az észrevételed,hozzászólásod.

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#1473) sith7 válasza Rive (#1469) üzenetére


sith7
nagyúr

Semmilyen messzemenő következtetést nem vontam le, ennyire egyszerű azért nem vagyok, de azzal tisztában vagyok, hogy 650 - 700.000 Ft - okat sem fognak kifizetni senkinek.

(#1474) 3shae válasza sith7 (#1473) üzenetére


3shae
aktív tag

az nekem szólt :)

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#1475) Rive válasza sith7 (#1473) üzenetére


Rive
veterán

Nem vagyok se átlagügyfél, se átlagügyintéző - amíg nem specifikálod, hogy most tkp. miről van szó, addig ezt nem vagyok hajlandó kommentálni :P ;)

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1476) sith7 válasza 3shae (#1474) üzenetére


sith7
nagyúr

nem tudom, ki írta, ha Te, akkor igen :)

Rive
ok

(#1477) tildy válasza 3shae (#1472) üzenetére


tildy
nagyúr

KEvéske - nem kevéske, viszont - ha csak nem tőzsdézik valaki- akkor a 7-8%-os kamat átlagosnak, vagy picit tán átlagon felülinek is mondható , egy 10%os kamat pedig már nagyon jónak mondható jelen helyzetben (ez utóbbi kb. 5%-os infláció feletti hozamot jelentene )

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1478) Mercutio_ válasza Ivan15 (#1463) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nézem ezt az oldalt, és alig több mint 5500 követő, a blogon 100 alatti (de jellemzően 20-40) komment, egyszerűen nem értem a magánpénztárakat miért nem nyomnak a médiában olyan reklámokat ami egyszerű, jól érthető, és nem igazán cáfolható? :U

pl.: bruttó 200 felett és ha még legalább X éved van nyugdíjig neked a magánpénztár éri meg
Az állam csak az éves inflációt meghaladó hozamot (ezt nevezik reál hozamnak) fizeti ki ha átlépsz és az ezzel járó kezelési költséget is tőled vonja le. Ez egy 200 bruttót kereső befizető esetén x ezer forint
Ha az államiba lépsz vissza örököseid csak egy a mai özvegyi nyugdíjhoz hasonló alacsony összegű járadékra lesznek jogosultra szemben a magánpénztárral ahol...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1479) Rive válasza Mercutio_ (#1478) üzenetére


Rive
veterán

...egyszerűen nem értem a magánpénztárakat miért nem nyomnak a médiában olyan reklámokat ami egyszerű, jól érthető, és nem igazán cáfolható?
Mer' félnek ők is.

Meg a média is.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1480) Thunderzolee

Fészbúkon láttam:

Az ügyintézés típusa: "szabadság korlátozás". Az őszinteséget azért értékeljük...

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1481) fordfairlane válasza Mercutio_ (#1478) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem azért nem költenek többet marketingre, mert tudják, hogy lényegében az eddigi üzleti modellnek befellegzett.

x gon' give it to ya

(#1482) Mercutio_ válasza fordfairlane (#1481) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha legalább a tagság felét/harmadát meg tudnák tartani nem fellegzene be :N bár nyilván lennének megszűnések/összeolvadások.

Rive: Ne röhögtess már, ha tudom, hogy rám halál (megszűnés) vár, mitől is kellene félnem?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1483) fordfairlane válasza Mercutio_ (#1482) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ha legalább a tagság felét/harmadát meg tudnák tartani nem fellegzene be :N bár nyilván lennének megszűnések/összeolvadások.

Az állam eléggé kemény feltételeket és korlátokat szabott, én nem látok nagy sanszot arra nézve, hogy tömegek maradnának a rendszerben. Az állam célja valószínűleg a jelenlegi rendszer megszüntetése. Ezt valamiféle bel-, vagy EU-s politikai megfontolásból nem így vezetik fel, viszont minden jel erre utal. Már nem is emlékszem, hol olvastam, de már pedzegették, hogy milyen feltételek mellett alakulhatnak át önkéntes pénztárakká.

x gon' give it to ya

(#1484) Ivan15 válasza Mercutio_ (#1482) üzenetére


Ivan15
senior tag

-es mit szolnanak a mnyp tagok mar :D ha az egyenlegertesitöjükön megjelenne egy olyan sor, hogy minusz reklamköltseg?
-vagy vonja el a konzern a penzt mas szegmensetöl? Gondolom ezt vegigszamoltak es döntöttek -ugy ahogy csinaljak. Szerintem kivarnak, megnezik mennyien maradnak, aztan döntenek, hogyan lesz tovabb a penztarral

(en csak az internetet latom)

[ Szerkesztve ]

(#1485) Ivan15 válasza fordfairlane (#1481) üzenetére


Ivan15
senior tag

most kepzeld el, hogy csinalnak 2-4 ilyen (mint az elözö kettö volt) evet egymas utan a penztar 30. eveben. Milyen lenne mar 4 ev alatt megduplazodna a regi tagoknak benntlevö 10 millio 20 milliora (20-25%-os betetnövekedes evente -nagyon kemeny) :D -en örülök ennek :)

-lenne nehany milliomos nyugdijas- aki közvetlen egy ilyen növekvö periodus utan menne nyugdijba azis hogy örülne mar...

[ Szerkesztve ]

(#1486) Rive válasza Mercutio_ (#1482) üzenetére


Rive
veterán

Ne röhögtess már, ha tudom, hogy rám halál (megszűnés) vár, mitől is kellene félnem?
Nemrég volt egy iszapömlés errefelé, ugyebár. A kormány néhány nappal az esemény után kijelentette, hogy a vállalat vezetése személyesen felelős a dologért: azóta már a vagyonának az árverezése is folyamatban.

Az esemény okaival kapcsolatban ezidáig semmiféle komolyan vehető tudományos/mérnöki vizsgálat nem történt, itélet nem született.

A kormány bejelentette, hogy mennyivel kárositották meg az államot meg a zembereket a magánnyugdijpénztárak.

No, szóval akkor mitől is félhetnek a magánnyugdijpéztárak vezetői?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1487) Mercutio_ válasza fordfairlane (#1483) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egyértelmű, hogy az állam meg akarja őket szüntetni/ellehetetleníteni, amikor 4,5%-ról 0,9%-ra csökkentették önhatalmúlag a működési költséget az elég beszédes volt, nomeg az is, hogy nem annak kell nyilatkozni aki az államiba akar átlépni, hanem annak aki a jelenlegi helyén akar maradni :W
Persze, hogy nem úgy vezetik fel, nem az öszinteség és az egyenes beszéd a divat manapság sem, de jó tanítványai Ficonak az tuti :(((

Önkéntes pénztárrá nem kell - és szerintem nem is lehet - nekik átalakulni, mivel a legtöbb magán pénztárnak van önkéntes ágazata is.

Ivan15: Nem jelenik meg, az egyenlegértesítőn az jelenik meg, hogy működési költség, azt, hogy ez részletesen miből áll nem kell minden tagi értesítőn tételesen feltüntetni :N

Rive: Elég béna az a vezető aki ilyen előjelek mellett még nem juttatta külföldre a vagyonát és nem íratta át másra a hazai ingatlanjait. Ellenben az tény, hogy ezeknek az embereknek májustól nem lesz munkahelye :(

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1488) Ivan15 válasza Mercutio_ (#1487) üzenetére


Ivan15
senior tag

ja ez jogos -müködesi ktg :) A 25%-ba beleferne ez is, jogos :D

(#1489) Alex91 válasza Ivan15 (#1485) üzenetére


Alex91
félisten

Csak te meg mindig nem szamolod bele az inflaciot, meg ugye volt itt negativ hozam is :).

Mert jol hangzik, hogy amikor nyugdijba mesz, lesz 30 milliod (nem lesz, de tegyuk fel :D), csak mi lesz, ha ezen a penzen akkor mondjuk csak 1 db tojast vehetsz? :)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1490) Ivan15 válasza Alex91 (#1489) üzenetére


Ivan15
senior tag

Te most arrol beszelsz, hogy egy kb 25%-os betetnövekedesböl levonnad a 3% inflaciot? Akkor 22% a real. Elkepesztöen magas. De en örülök ennek...nincs gond, maradok tag.

A reklamhoz: sok tag örömmel visszalep az allamiba, nem lehet egysegesen beterhelni a hozamot reklamktg-gel. Gondolom nem hagyna a kormanyzat (Selm.Gabriella), hogy ilyen-olyan indokokkal csökkentsek jovairas elött/ utan a hozamokat. Igy reklamktg cimmel ki lehetne lopni a befektetöi vagyon egy reszet...ezt nem hagyjak, ezrt nincs gondolom nagy reklamozas

(#1491) fordfairlane válasza Mercutio_ (#1487) üzenetére


fordfairlane
veterán

Persze, hogy nem úgy vezetik fel, nem az öszinteség és az egyenes beszéd a divat manapság sem,...

Nem akarok belemenni találgatásokba, hogy miért így döntöttek, így döntöttek és kész, nem tudok mit tenni ellene. Igazából azt sem tudom eldönteni, hogy a pénztárak miért nem kampányolnak a bennmaradás mellett, mert több lehetséges okot is látok, mindenesetre én sem látok nagy kampányt.

1. januárra időzítik a kampányt
2. tudnak valamit, mi lesz februártól, amit mi még nem
3. nem tudnak semmit sem, mi lesz februártól, és a bizonytalanság bizniszkedv-ölő hatású
4. kivárnak, mi lesz februártól
5. a működési költségben volt a nagy üzlet

x gon' give it to ya

(#1492) bullseye válasza Mercutio_ (#1478) üzenetére


bullseye
addikt

ahol?
teljesen igazad van, írja már le nekem valaki, havi mennyit kell betennem hány évig, hogy én is nyugati szinten élő, világjáró nyugdíjas legyek. és mi lesz a garancia rá?

Amint melózni kezdtem, azonnal be kellett lépnem, 10 éve tag vagyok kb. pár évet minimálban töltöttem, most sem tudom EKHO-nál mi alapján mennyit kapnak tőlem, 2009-es elszámolást vagy nem küldtek, vagy elkavartam, de a 2008-as alapján (befizetés 110k, hozam -75k, a hátoldalon bizonygatva, hogy milyen jók ők hozzám) nem akkora gáz kilépni. Csak ugye a normál nyugdíj 20-30 év múlva ugyanennyire bizonyatalan...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#1493) Alex91 válasza Ivan15 (#1490) üzenetére


Alex91
félisten

Hmmm, es ha 200%-os inflacio lesz? Ha buknak a befektetesek?

Es ne feled, hogy aki marad annak elviekben csak az a penzze lesz, amit osszegyujtott! Mi lesz, ha netan evekig nem tudsz gyujteni, mert nem lesz munkad?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1494) fordfairlane válasza Ivan15 (#1485) üzenetére


fordfairlane
veterán

most kepzeld el, hogy csinalnak 2-4 ilyen (mint az elözö kettö volt) evet egymas utan a penztar 30. eveben.

Jó lenne tudni, hogy ezt a hozamot milyen portfólióval érték el. Remélem, nem görög vagy ír államkötvényekkel, mert az nem lesz tartós biznisz. :)

x gon' give it to ya

(#1495) bullseye válasza Alex91 (#1493) üzenetére


bullseye
addikt

államiban is csak gyűjtött lesz mostantól, csak ők trükközhetnek belső rendszerben, hogy tényleg az, vagy hagyományos rendszerbenmegy. vagy félreértettem?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#1496) Mercutio_ válasza bullseye (#1492) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mi "ahol"?

Az meg, hogy nem tudod kaptál-e értesítést, vagy elkavartad sokat elmond arról mennyire érdekelt eddig is ez a dolog...

2008-ban tudod volt egy válságnak nevezett dolog, nem véletlen, hogy negatív hozam volt a legtöbb pénztárban :N
Egyébként neked egyértelmű, hogy az állami a jobb, ha ilyen kevés összegű befizetéseid voltak.

Alex91: Ha 200%-os infláció lesz, az azt jelenti, hogy az állami nyugdíjaddal is kitörölheted :D
Aki marad annak is jár az edigi befizetései után az állami minimálnyugdíj, még a jelenlegi gerinctelen törvény esetén is, de kétlem, hogy az elkövetkező 10-30 évben kormányra kerülő pártok nem lépik meg ennek a törvénynek a módosítását. Ha kevesen vannak akiket érint akkor azért (kicsi a költsége, és népszerű intézkedés) ha sokakat akmor meg azért, mert nyilván egy választási ígéret lesz ennek a rendezése.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1497) Alex91 válasza bullseye (#1495) üzenetére


Alex91
félisten

Felre, ugyan felirjak tan (meg ugye senki sem tud semmit, majd, ha atvittek a zemberek a penzuket, azutan majd megirjak az uj nyugdij torvenyt :D), de nem azt kapod majd vissza, hanem abbol fizetnek, amit a gyereked fog nyugdij jarulak/hozzajarulas/ado cimen fizetni. A mostani penzed szepen megy a mostani nyugdijasoknak. Ha eros lesz a gazdasag, legalabb 3 gyermeket nemzettel, lesz 1 millio uj munkahely, akkor lesz nyugdijad. Ha viszont kiahal a nemzet, elmegy a befekteto Kinaba, akkor meg nyugdijaskent felkopik az állad...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1498) bullseye válasza Mercutio_ (#1496) üzenetére


bullseye
addikt

"ahol", a hivatkozott hozzászólásod vége volt...

eddig nem is érdekelt, mert be kellett fizetni oda is, ozt kész, ha eltapsolják, ha nem. (de legyen neked: nem kaptam, ellopták azt is a mocskok... :) )

2008-ban lehet, hogy válság volt, lehet, hogy ezért jogos 20-25%-ot bukni, csak akkor mellékelhettek volna némi bocsánatkérést, nem pedig PR szöveget arról, hogy de jó a magánnyugdíj... (és azért elgondolkodtatja az embert, ha ennyire lazán lekönyvelik ezt, még mikor, mit fognak elsunnyogni balkán megérdemli felkiáltással, ha kellő joghézagot látnak)

azt sejtem én is, hogy kevés pl. havi 10e erre, de mennyi kéne? hány évig, és mi jár utána? mert a bruttó összeghatár sem mindegy, hogy alkalmazotti, vagy vállalkozói (amire ugye szintén kényszerítve lettünk páran). Akik állami alkalmazottként vezetői 500k-8M között kerestek, nyilván maradnának, mert van már elég pénzük bent.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#1499) fokukac válasza Mercutio_ (#1487) üzenetére


fokukac
nagyúr

hello. Én az aranykornál vagyok, és úgy látom a számlaegyenlegemen, hogy a 4,5%-ot csak az új befizetésből vonták le, a már bent lévő tőkéhez nem nyúltak, azt csak a hozammal korrigálták

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1500) tildy válasza bullseye (#1498) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom van-e unit linked biztosításod.Hava akkor tudhatod, hogy nem közben kell néni, anem a végén , hoy hogy is álla befektetésed.
Valmilyen szinten olyan ez,mint hogy valaki htlt vesz fela vállalkozásra, ami kb 4 év múlva térül meg, és te megnézed a 2. év végén, és még ínuszban van, akkor azt mondod, ez egy veszteséges vállalkozás. Ez nem így működik.

Én 2008ban a unit-linked biztimen kb a 1/5-t elbuktam. Azóta simán visszajött, sőt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.