Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Boxer001 válasza amargo (#1350) üzenetére


Boxer001
veterán

Akkor baxák meg. :(( Ez azért is érdekes anyós helyzetében, mert a melóhelyén rezeg a léc, és ha jövőre megszűnik, akkor kereshet másik munkát, pedig már nyugdíjba is mehetett volna. :W

(#1352) tildy válasza Boxer001 (#1349) üzenetére


tildy
nagyúr

Az nem, csak a gyerekek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1353) amargo


amargo
addikt

Bp-ek - de persze máshol is! -, akik már voltak intézkedni a nyilatkozattal kapcsolatban - elvileg tegnaptól már lehet - pár mondat elejéig összefoglalót kérhetnék. Mert jelenleg csak azt tudom, hova kell menni..

"Szász Károly: szükséges lépés a magánnyugdíjpénztári pénzek elvonása"."Úgy vélekedett azonban, hogy az átlagnál jobb helyzetben lévőknek a társadalmi szolidaritás jegyében nagyobb terhet kell vállalniuk."

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1355) amargo válasza amargo (#1353) üzenetére


amargo
addikt

Még hozzá akartam tenni:
Mondja ezt az az ember, aki csak úgy Passatokat osztogatott közpénzekből..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1356) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Épp ma beszélgettem valakivel és azt mondta, hogy az állami nyugdíj megvonásához a magyar alkotmányt is módosítaniuk kell, ami még bőven nem történt meg. Ugyanis abban szerepel,hogy minden magyar állampolgárnak alanyi jogon jár az állami nyugdíj...még ha nem adózott, akkor is. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1357) bobsys


bobsys
addikt

Barmelyik nyugdij kirendeltsegre lehet menni vagy csak a teruletileg illetekeshez?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1358) tildy válasza T 1000 (#1354) üzenetére


tildy
nagyúr

Lehetne, ha lenne nyomtatvany, tudja valaki honnet lehet letolteni?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1359) ityam válasza V.Stryker (#1356) üzenetére


ityam
senior tag

anno mintha más is mondta volna ezt. Ezért is tanácsosabb inkább maradni a magánnál ha még sok időt fogunk dolgozni. Mert valszeg nem lesz kivitelezhető hogy ne adjanak állami nyugdíjat a magán tagoknak.

(#1360) TheShow válasza V.Stryker (#1356) üzenetére

Egyrészt az alkotmánymódosítás nem probléma, ahogy azt láttuk. :)
Másrészt épp készül egy új alkotmány, senki nem tudja, mi lesz benne.
Harmadrészt az, hogy az alkotmány szerint alanyi jogon jár a nyugdíj, az szép és jó. Csak az hogy jár, az nem azt jelenti, hogy annyit kapsz, amiből meg tudsz élni. Aki nem fizetett adót, az pedig nyugodtan számítson a legkisebb nyugdíjra az államtól, mert a nyugdíj mértékét a szolgálati idő és a munkabér is jelentősen befolyásolja.

Más: ha végiggörgetjük a láncot, hogy maradok magánnyp-ban, ugye elvesztem a jogosultságomat az államira. Ez tiszta. De! Ha a magánynyp-ak ezután elkezdenek bedőlni, és tegyük fel mindegyik megszünteti a működését, akkor ugye nem marad más alapon visszakerülök államiba. Jól gondolom? Ilyenkor visszakapnám a jogosultságomat a teljes állami nyugdíjra? :F

(#1361) tildy válasza TheShow (#1360) üzenetére


tildy
nagyúr

Biztositok nagyon nagyon ritka esetben dolnek be, kulonben megrendulne a biztositokba vetett bizalom.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1362) glutamin válasza amargo (#1350) üzenetére


glutamin
őstag

Nincs valami ismerős aki papíron felveszi dolgozni és közben meg nem ad zs-t? Vagy valami hasonló köztes megoldás? Így hamar meglenne a nyugdíjjogosultság.

Szász Károly nem tudom mit parádézik ennyit. A magasabb bejelentett jövedelműek már eleve k**va sok adót fizetnek. Most még ezzel is megint őket akarják sz**ni.

Észre kellene már venni, hogy nem a magas bejelentett jövedelműeket kellene csak nyúzni, hanem a fekete gazdaságot kicsit fehéríteni.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#1363) amargo válasza glutamin (#1362) üzenetére


amargo
addikt

Persze én már ebben is gondolkodok, hogy beveszem és fizetem utána inkább a járulékokat.. elég barátságtalan körülmény, hogy az embernek ilyeneken kell gondolkoznia.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1364) glutamin válasza amargo (#1363) üzenetére


glutamin
őstag

Valóban szomorú, hogy ilyen eszközökhöz kell nyúlni. De mégis jobb lehet esetleg most rááldozni valamennyi pénzt, és kb fél év múlva már jönne a nyugdíj. Ha tényleg csak ennyin múlik akkor ezt nagyon megfontolnám.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#1365) TheShow válasza tildy (#1361) üzenetére

De az eddigi nyilatkozatok alapján (mindkét oldalról) nem egy magánynyugdíjpénztár lesz, aki becsukja a boltot, mert egyszerűen már nem fogja megérni.
A kérdésem a legrosszabb esetre vonatkozott, hogy ha mindegyik becsukja a boltot, mondjuk 2012 végéig. Akkor akik most magánynyp-ben maradást választanak, "bűnbocsánatot" nyernek?

(#1366) Alg válasza tildy (#1361) üzenetére


Alg
veterán

Viszont egyik biztosító sem fogja veszteségesen működtetni a mnyp részleget...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1367) Thunderzolee

Itt a nyomtatvány:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=178983272121604&set

Jobb oldalt van egy "letöltés nagy felbontásban" opció is.
3 példányban kell kitölteni.

Kapcsolódó cikk:
http://hvg.hu/kkv/20101222_magannyugdijpenztar_nyugdij_nyilatkozat_t

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1368) bobsys válasza bobsys (#1357) üzenetére


bobsys
addikt

Magyar Közlöny 194. szám 4. oldal 18 paragrafusban ezt talaltam.

A 23. § (1) bekezdés f) pontjában meghatározott esetben a magán-nyugdíjpénztári tagnak
a magánnyugdíjrendszerben fennálló tagsági jogviszonya fenntartásának szándékáról – ha e törvény eltérõen nem
rendelkezik – személyazonosságának ellenõrzése céljából személyesen, a nyugdíjbiztosítási igazgatási szervnél kell
nyilatkoznia.

Ez az en olvasatomban azt jelenti, hogy barmelyik igazgatosagon belehet adni a kervenyt.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1369) Thunderzolee válasza bobsys (#1368) üzenetére

35 városban van iroda

Azért a pestieket nem irigylem.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1370) bobsys válasza Thunderzolee (#1369) üzenetére


bobsys
addikt

Mi a baj a fiumei uttal? Hetfon voltam, igaz nem tudtam elintezni, de rengeteg ugyintezo van

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1371) Thunderzolee válasza bobsys (#1370) üzenetére

Nem kevés egyetlen iroda egy akkora területhez?

Kinek van kedve ehhez pár ember bohóckodása miatt:

Hányni tudok, ha rágondolok, h ezt, és ezeket meg tudják/tudták csinálni.
AB, KT, MNYP, Sajtótörvény.... :(((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1372) ityam válasza Thunderzolee (#1371) üzenetére


ityam
senior tag

ugye ezek valami régi képek nem frissek a nyilatkozókról?

(#1373) Thunderzolee válasza ityam (#1372) üzenetére

Délután készültek.
Mától lehet nyilatkozni.

Épp újságírókkal vitatkoztak a rendőrök, mert mikrobuszokkal jöttek a külföldi tévéstábok, és nincs a közelben elég parkoló.

Ma a sajtótörvényünk volt a vezércikk, remélem holnap ez lesz a címlapokon.
Congratulations!

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1374) deicide válasza Thunderzolee (#1373) üzenetére


deicide
veterán

Ahhoz képest, hogy 0 fok körül van, elég sokan vannak rövidujjúban, biztos, hogy ma délután készültek? :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1375) Thunderzolee válasza deicide (#1374) üzenetére

höhhöhh.. nem bírtam ki, h ne vicceljem meg ityam-ot, de hát így jár, aki nem olvassa rendszeresen e fórumot. #765

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1376) Thunderzolee

Erről valakinek valami vélemény?
m.blog.hu/ma/maradok/file/indítvány%20AB.pdf

Tisztelt maradók! Aki egyetért az alábbi nyilatkozattal, töltse ki a csatolt beadványt és küldjön el belőle egy példányt az Alkotmánybíróságnak. A Stabilitás Pénztárszövetség ma már postára adott egy ilyet. Minél többen vagyunk, annál nagyobb az esély, hogy az AB mielőbb napirendre tűzi kérdést.

A fészbúkon jött.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1377) bobsys válasza Thunderzolee (#1376) üzenetére


bobsys
addikt

Velemenyem van csak nem ertek hozza. Szepen van megfogalmazva :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1378) tildy


tildy
nagyúr

Na konzulatos azt mondja kerjek otthonrol a nyugdijfolyositotol nyomtatvanyt, mert nekik nincs , ezek a kerekkoto joskak meg ilyet raknak ki:
A nyilatkozattételhez rendszeresített a nyomtatvány közzétételre nem kerül, mivel a törvény értelmében a nyilatkozatot személyesen kell megtenni.

az agyuk bammeg. Nyugdijfolyositonak irtam egy olyan szep levelet.....

Aztan mond egy ilyet is "A személyes nyilatkozattétel során az érintett személynek a külföldi tartózkodás jogcímét igazolnia kell." De hogy hogyan, vagy mit, semmi nincs rola....

Mikor elmondtam itt a munkahelyen ezt, meg a mediaval kapcsolatos dolgot, eloszor szornyulkodtek , aztan azt mondtak, menjek csak, intezzem.

bobsys: az lesz bakker. De esmnel pl. mit csinalunk? mindegy , visszuka proof of addresst.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1379) bobsys válasza tildy (#1378) üzenetére


bobsys
addikt

A személyes nyilatkozattétel során az érintett személynek a külföldi tartózkodás jogcímét igazolnia kell

asztalra csapod a munkaszerzodesed

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1380) amargo


amargo
addikt

Ma voltam a Fiumei-nél. Kb 10 perc volt, ebből a legtöbb időt az vette el, hogy átjussak a fémrácson.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1381) fokukac válasza bobsys (#1347) üzenetére


fokukac
nagyúr

szia, küldd, nyugodtan.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1382) fokukac válasza bobsys (#1379) üzenetére


fokukac
nagyúr

mi az, hogy jogcímet igazolni kell?
nem lehet külföldön élni? csak úgy, mondjuk munka nélkül? tegyük fel, hogy baromi sok pénzem van, és az időmet a csendes-óceáni szigetemen töltöm, ez milyen jogcím?

még jó, hogy nem kell engedélyt kérni hozzá, hogy elhagyjam az országot, basszus.
az édes anyjukba elmennek most már, de komolyan...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1383) tildy válasza fokukac (#1382) üzenetére


tildy
nagyúr

NEm teheted! Be kell menned a helyi jegyzőhöz és mondanod neki.Erről ő köteles egy rózsaszín kis papírfecnit kiállítani! Azt vinned kell magaddal a szigetre! Ha ott nyilatkoznál : bemutatni! Csak semmi csúnyát, csak a papírfecnit.

Én holnap ezzel beslattyogok, remélem elfogadják:

Nyilatkozat pdfben

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1384) fokukac válasza tildy (#1383) üzenetére


fokukac
nagyúr

most ironizálsz, vagy ez komoly?

és mi van, ha éppen 2 éves világkörüli úton vagyok?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1385) tildy válasza fokukac (#1384) üzenetére


tildy
nagyúr

Halál komoly. ( Engem mondjuk elhajtott a jegyző, miszerint amíg nincs állandó lakcímem külföldön ( angoloknál meg ilyen fogalom eleve nincs) , a magyar az érvényes, szerinte, ezért rózsaszín fecnim sincs.)
Ki kell tölteni egy rózsaszín nyomtatványt, amiből egy rózsaszín fecnit visszakap az ember.

Az ügyintézéshez szükséges:
kitöltött lakcímjelentő lap,
az ügyfél személyazonosító igazolványa, ennek hiányában a személyazonosság igazolására alkalmas más érvényes okmánya (útlevél, kártyaformátumú vezetői engedély, kiskorú esetén születési anyakönyvi kivonat),
az ügyfél személyi azonosítóról és a lakcímről szóló hatósági igazolványa (ennek minősül a jelenlegi „lakcím igazolvány”, illetve a korábbi „személyazonosító jelről kiadott hatósági bizonyítvány”, „személyi lap” vagy „személyi számról kiadott igazolás”).

[link]

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1386) tildy válasza tildy (#1383) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez is vicces "a nyilatkozat másodpéldányát köteles 5 napon belül munkáltatójának megküldeni." Hát én elküldhetem a főnökeimnek, aztán hümmögnek rajta párat, max betolják google translatebe .... Aztán kuka. De lehet előbb kuka.
De mondjuk tfh. valaki munkanélkülin van. Akkor mi a szitu? Vagy diák mondjuk főiskolán? Kinek küldje?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1387) chungee


chungee
addikt

Bocsi a nem visszaolvasásér. Káósz van midenhol. Csak 1 rövid kérdés. Maradjak vagy állami:F

(#1388) deicide válasza chungee (#1387) üzenetére


deicide
veterán

Ha 200 felett van a bruttód és/vagy sok pénzed gyűlt már össze, akkor érdemes maradni, ha minimálos vagy, akkor nem.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1389) V.Stryker válasza deicide (#1388) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De ez csak akkor igaz, ha elvileg így marad jelen állás szerint a rendszer. De nekem pl vagy 36 évem van a nyugdíjig, hát b.szok visszamenni az államiba. Úgyis előnti Orbán királyt a sz.r amit kevert. Ha így folytatja, akkor a négy évét sem húzza ki, olvasva a többi tagállam vezetőinek nyilatkozatait. Másrészt kétlem,hogy a következő választások során nem fogják kihasználni a maradok szavazóbázisának potenciálját.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1390) Boxer001 válasza V.Stryker (#1389) üzenetére


Boxer001
veterán

Nem félsz, hogy nyilvánosan ki fognak majd végezni azért, mert maradtál? ;]

(#1391) deicide válasza V.Stryker (#1389) üzenetére


deicide
veterán

Ezt gondolom én is, leszek most nyugodtan kirekesztett, úgysem sokáig marad ez így, nekem is van még 30 évem a nyugdíjig...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1392) V.Stryker válasza Boxer001 (#1390) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát attól nem félek, mert a halálbüntetést MÉG nem hozták vissza. :D Inkább valószínűbb, hogy meztelenül végighúznak valamelyik városon. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1393) DopeBob válasza deicide (#1388) üzenetére


DopeBob
addikt

Bruttó 200 felett már megéri maradni? :Y Ez biztos? Na most lettem én is bizonytalan :(

MZ/X

(#1394) ityam válasza DopeBob (#1393) üzenetére


ityam
senior tag

Az az alapelvem hogy amikor mi elmegyünk nyugdíjba akkor is lesz egy minimum nyugdíj. Ezt a minimálbéresek kapják. Aki többet keresett az sem fog sokkal többet kapni mert nem lesz rá pénz mert ki kell fizetni a minimálosoknak a nyugdíját is. Ha viszont nincsen pénz akkor a nagyobb fizetésűek járnak rosszul. Elvileg minél többet keresnek annál rosszabbul arányosan.
Valaki bruttó 200nál húzott egy vonalat amiben nem vagyok biztos hogy ez a varázs szám de annyinál már több mint valószínű hogy jobban jár az ember a magánnal.

Egyébként meg sok víz lefolyik addig a Dunán. Azért is érdemes maradni mert valamelyik kormány ugyis kitalálja hogy mégiscsak jó rendszer volt ez és hozzuk vissza. De a régi tagonak akkor már nem tudják visszafizetni amit elvettek....

(#1395) Boxer001 válasza ityam (#1394) üzenetére


Boxer001
veterán

Azért is érdemes maradni mert valamelyik kormány ugyis kitalálja hogy mégiscsak jó rendszer volt ez és hozzuk vissza.
Ez egyáltalán nem biztos.
De a régi tagonak akkor már nem tudják visszafizetni amit elvettek....
Ilyen esetben még vér is folyhat Budapest utcáin. ;] :U Most komolyan...kitalálnák, hogy jajj mégis te voltál a nyerő, aki maradtál, a többieknek bocsi, ez van...na ebből ha nem lenne forradalom, akkor semmiből.

(#1396) DopeBob válasza Boxer001 (#1395) üzenetére


DopeBob
addikt

Forradalom itt? Ugyan már, érdektelen, birka nép. Magamat is beleértve természetesen. Sajnos itt Mo. túl sokat kell foglalkozni a politikával... tudja például valaki egyáltalán, hogy hogy hívják mondjuk a svájci miniszterelnököt? Szerintem még a svájciak sem...

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#1397) deicide válasza Boxer001 (#1395) üzenetére


deicide
veterán

Mindenkinek lehetősége van dönteni, ha visszahozzák a rendszert, akkor a visszalépők döntöttek rosszul, de emiatt csak magukat okolhatják.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#1398) Boxer001 válasza DopeBob (#1396) üzenetére


Boxer001
veterán

Sajnos ez igaz. :U
deicide
De mi az, hogy rosszul döntök bazzeg, honnan a jó qrva anyámból tudjam, hogy mi a jó döntés, nem vagyok látnok?! :W :(

(#1399) DopeBob válasza deicide (#1397) üzenetére


DopeBob
addikt

Ez hülyeség, most egyszerűen nincs jó döntés. Mi van ha alig marad valaki és becsődöl a mnyp? Egy 40-50 éves futamidejű dolognak 4 évente változnak a feltételei... :F

Egyébként - lehet hülyeség - de valahonnan úgy rémlik, hogy a magánynyugdíjpénztárak a tagok tulajdonában vannak. Ez nincs így? Vagy majd kiveszik a magánvagyon védelmét is az alkotmányból? :F

Az első mondatban tévedtem, egy jó döntés mégis van, aki teheti, meneküljön innen!

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#1400) deicide válasza Boxer001 (#1398) üzenetére


deicide
veterán

Most nem látod, ez a szemétség benne, én csak azt mondom, hogy aki visszamegy és az lesz a rossz döntés, azt ő döntötte el úgy, az persze más kérdés, hogy nem tudott racionálisan végiggondolva választani.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.