Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Flashcash válasza PazsitZ (#500) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Az egyik első nagyobb lépés az állami kaszírozásban, ahol az állam egyre és egyre több forrást akar magához vonni (majd azt 'okosan és bölcsen' elkölteni), a 25%-os ÁFA bevezetése volt.

Ennek most az lett az eredménye, hogy én pl. netes boltokban rendeltem mostanában Budapest belvárosában mosógépet, GPS-t, pendrive-ot és valamennyi esetben a Magyar boltban derült ki, hogy Szlovák számlát adtak a termékről. (mindegyik termék magyar nyelvű leírással volt, hivatalos magyar garanciával)

A netes piacon annyira éles az árverseny, hogy a Szlovák 19%-os és a Magyar 25%-os ÁFA közötti különbség is számít. Így egyre több magyar műszaki cég fogja támogatni a Szlovák államot és nekik fizeti majd inkább minden termék után a 19% ÁFÁ-t.

A magánnyugdíj államosításával a minimálbéresek járnak majd a legjobban. Hiszen így a kb. 1,5-2 milliós bejelentett bérért dolgozó réteg megtakarításait sikerül belemosni a nagy állami rendszerbe, ahol 20 év múlva a minimálbéresek nyilván nem 20-30ezerFT-os nyugdíjat fognak kapni a mai reálértéken, mert ilyet nem lehet csinálni. Ehelyett kapnak majd 60-80ezerFT minimálnyugdíjat, akinek meg járna mondjuk 150-170, az majd kap 100-at, hogy legyen miből finanszírozni a többiek juttatását.

[ Szerkesztve ]

(#502) deicide válasza Flashcash (#501) üzenetére


deicide
veterán

Igen, ez bassza az én csőrömet is, hogy azok pont leszarják ezt a MNYP hercehurcát, akiknek a 8% a minimálbér miatt nem túl sok. Nekem viszont havi közel 30k, a 24% pedig közel 90k. Azért azt ők sem gondolják, hogy befizetnek az emberek 90k-t az államnak, de ha maradnak MNYP tagok, akkor ez megy a levesbe...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#503) Flashcash válasza deicide (#502) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Gyakorlatilag a bejelentett bérért dolgozó adófizető rétegtől veszik el a nyugdíj-megtakarításait és ismét ezt a réteget húzzák le 2700milliárd Ft.-al.

-Ráadásul egyelőre úgy tűnik, hogy ezt a hatalmas összeget arra használják, hogy ne kelljen semmilyen érdemi költségcsökkentést négy évig végrehajtani.

-a nyugdíjrendszert folyamatosan lazítják, most pl. +24ezer ember mehet nyugdíjba kampányígéretek miatt
-rossz az 'új' adórendszer, túl nagy lyukat üt a költségvetésben, jelen helyzetben semmivel nem lehet megindokolni, hogy pl. bruttó 5 millióFT felett miért ragaszkodnak a 16%-os adókulcshoz (22-24 lenne a reális)
-semmilyen szigorítás nincs ami a jogtalanul fizetett nyugdíjak visszanyerésére irányulna 800ezer rokkantnyugdíjas felülvizsgálata, rendvédelmi szervek nyugdíjainak felülvizsgálata
-önkormányzati reform még mindig csak távoli ígéret (3200milliárd/év)
-nem kapcsolódó osztogatások néhányszor 10milliárd értékben

-Emellett a GDP évi 5%-os növekedését várják, hogy talán majd az létrehoz valamilyen egyensúlyt, mire elfogy a most álamosított 2700milliárdFT.

(#504) adalbert1


adalbert1
veterán

(#505) Rive válasza Integra (#470) üzenetére


Rive
veterán

...megszoksz vagy megszöksz, ennyi.
Nem sokat aludtam este. Szóval: ha jól saccolom, akkor nem csak félretenni kell most úgy, hogy a (magyar) államra nem szabad számitani (sőt), hanem - ha a most rendszertényezővé tett problémák kifutási idejét jól saccolom - majdan költeni is.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#506) brownus válasza Flashcash (#503) üzenetére


brownus
veterán

ezt a hozzászólást küldd el kérlek annak a [moderálva] bandának!!:) hátha lesz értelme, hátha egy értelmes ember is elolvassa viktor közelében és érdemi változást érnénk el. tudom, menthetetlen optimista vagyok:)

ezt is: (#501)
A netes piacon annyira éles az árverseny, hogy a Szlovák 19%-os és a Magyar 25%-os ÁFA közötti különbség is számít. Így egyre több magyar műszaki cég fogja támogatni a Szlovák államot és nekik fizeti majd inkább minden termék után a 19% ÁFÁ-t.

(#499) Integra, sztem megfogják, így biztos lesz a 2/3 a következő négy évben is. nem csak a
szimpla többség a parlamentben...

[ Módosította: ollie ]

(#507) amargo válasza adalbert1 (#504) üzenetére


amargo
addikt

A HSZ szerkesztő alatti arcocskák sora futott végig rajtam is..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#508) joysefke válasza Rive (#505) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

1,
Nem tudom mennyi idős vagy, én 29 leszek, így jó esetben is kb 40 vagy több évem lehet hátra egy esetleges állami nyugdíjig. 40 év az sok idő, még egy demokráciában is. 10 ciklus, hogy számszerüsítsük.

2,
A demokráciák (csürheuralom) választott képviselői mindíg kedvezni próbálnak egyrészt saját sleppjüknek másrészt az őket megválasztó/potenciális szavazó leghangosabb csürherétegnek. Ezek általános megállapítások, nem akarom ezt a konkrét esetre lebontani és kifejteni, hogy milyen csürherétegek vannak a jelen társadalomban, ez csak flémet szűlne. A csürhének a kedvében pedig leginkább pénzosztással lehet járni.

3,
Egy bármilyen megtakarítási kassza, amely nem pénzújraelosztó, hanem megtakarítási szerepet tölt fel a mindenkori kormány célpontját fogja jelenteni, hiszen a kormányok egyrészt hirhedt pazarlók, másrészt ahogy egyre romlik a gazdasági helyzet egyre inkább rá fog szorulni az aktuális kormány a pénzre, amit saját aktuális céljaira fordíthat (slepp zsebeinek kitöltése, csürhe szájának betömése).

4,
Ha nem most, akkor 1-2-3-4-5-6-7-8-9 ciklussal később megtörtént volna ez a dolog.

J.

(#509) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Matolcsy György:
"Aki nem lép át az állami rendszerbe... már nem lesz tagja a közösségnek, az állami nyugdíjrendszer közösségének."

"Elveszíti jogosultságát az állami nyugdíjra az, aki úgy dönt, hogy magánnyugdíjpénztári tag marad. Ezt a kormányülés után mondta a nemzetgazdasági miniszter. Matolcsy György hozzátette: ebben az esetben az érintett 2012. január 1-jén visszakapja a 14 hónapnyi, jelenleg visszatartott tagdíjbefizetését, de a magánpénztárban gyűjtött pénzét az állam a továbbiakban nem garantálja. Emellett szabadon rendelkezhet munkavállalói nyugdíjjárulékáról, az a 24 százalék viszont, amit a munkaadója fizet utána, nem kerül a számlájára."

-Magyarul az az adófizető akinek a számlájáról most leemelnek 1-2 millióFT-ot, de nemet mond és nem lép át az MNYP-ből, az a továbbiakban is fizesse a nyugdíjjárulék 75%-át az állami rendszerbe, viszont ezért cserébe semmilyen állami nyugdíjra nem lesz jogosult. Csak elveszik a nyugdíjjárulékának a 75%-át és cserébe semmilyen jogosultsága nem keletkezik az államnál.

-Az a minimálbéres aki eddig is borítékban kapta a nyugdíj-megtakarításait, és nem járult hozzá az állami rendszerhez semmiben, ha átlép az MNYP-ből, ő viszont az állami nyugdíjközösség teljes jogú tagja lesz. Még többet is fog onnan visszakapni mint amennyit befizetett.

Ez a magyar öngondoskodás modellje. :))

[ Szerkesztve ]

(#510) glutamin válasza Flashcash (#509) üzenetére


glutamin
őstag

Ez egy lényegretörő összefoglalás volt. Érdekes ennek fényében Matolcsy által felvázolt választási lehetőség.

Ha jól értem, akkora a befizetések 75%-ának vajmi kevés köze van az egyén későbbi nyugdíjához már most is. Ezt tekinthető szimplán adónak is.

Kíváncsi leszek mire jutnak majd. Ez így ebben a formában felháborító.

Remélem a bankbetétekre nem akarnak valami hasonló mókát.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#511) Thunderzolee válasza adalbert1 (#504) üzenetére

Híres lett a képed. :D

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=16

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#512) Thunderzolee

Ez mikor jön? :F

Én Nottingham főbírája, Tömjén Zsolt javaslatára visszaállítom az első éjszaka jogának ősi törvényét, mivel népünk fogyatkozik.
A kulák családok esküvő előtt kötelesek bemutatni az arát részünkre, hogy elvégezhessük e súlyos felelősséggel járó feladatot.
Aki nem tesz eleget a bemutatásnak, teljes vagyonelkobzásra ítélem, és Robin Hood
és Little John mellett keresünk nekik szállást börtöneinkben.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#513) Rive válasza Thunderzolee (#512) üzenetére


Rive
veterán

Ez mikor jön? :F
Közvetlenül azelőtt, hogy a modok zárnák a topikot :P

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#514) glutamin válasza Thunderzolee (#512) üzenetére


glutamin
őstag

Kb ennyire méltányos a mostani választási lehetőség:
1. vagy beadod a közösbe a pénzed és majd később kapsz valamennyit
2. vagy már most rögtön eldegradáljuk aránytalanul

@Rive
:C :C :C

Zárható :D

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#515) Rive válasza Rive (#505) üzenetére


Rive
veterán

Továbbfűzve a dolgokat: a rendszerbe kódolt problémák súlyát tekintve közel sem biztos, hogy a herélt MNYP versenyéptelen lesz a majdan nyújtandó állami nyugdijjal.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#516) Thunderzolee válasza Rive (#513) üzenetére

Nana..
Ez nem politikai topic.
Ne keverjük össze a közgazdaságot a politikával.

Részemről ez az államosítás közgazdasági kérdés, nem fogok orbánviktorozni.

Egyébként dagadtra olvastam a fejem más topicokban, itt egész másféle hsz-ok születtek, teljesen meglátszik, h ez egy infós fórum. Csak így tovább! :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#517) glutamin válasza Rive (#515) üzenetére


glutamin
őstag

Ez bennem is felmerült. Ha az így befizetett járulékra számolok egy jövőbeni értéket... Még akár így is versenyképes lehet.

Nézzünk egy példát:
- 40 év munkaviszony (a többség nyilván nem most kezdett persze dolgozni)
- 300e Ft bruttó bér (nem az enyém, de ennyinél már talán érdemes gondolkozni, minél kisebb a bruttó annál jobban megérheti az állami verzió)
- nyugdíjjárulék 10% -> 30e Ft
- MNYP befizetés 30e/4=7500 Ft
- MNYP kamat: mondjuk legyen 5% évente

jövőbeni érték: 14.9m Ft

Ebből azért már lehet elég korrekt nyugdíjat kapni ha járadékra váltjuk. Esetleg megy bankbetétbe és havonta dézsmáljuk, a többi meg kamatozik tovább.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#518) dabadab válasza joysefke (#508) üzenetére


dabadab
titán

"Egy bármilyen megtakarítási kassza, amely nem pénzújraelosztó, hanem megtakarítási szerepet tölt fel a mindenkori kormány célpontját fogja jelenteni"

Akkor szerinted az is teljesen normális lenne, ha holnap betoppanna hozzám az APEH és vinné a gyerek malacperselyét is? Csak azért, mert az is pont ugyanolyan megtakarítási szerepet betöltő kassza és pont ugyanolyan magántulajdon, mint a MNYP-befizetésem, abszolút semmi különbség nincs a kettő között.
Egyáltalán nem érzem magától értetődően, hogy ennek előbb-utóbb be kellett következni, sőt.

glutamin: az 5%-os reálkamat nekem túlzásnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#519) bobsys


bobsys
addikt

Mindenki kedvenc Gabriellaja bejelentette ma, hogy
"Az új nyugdíjrendszerben a munkaadói járulék neve nyugdíjadó, így ezen összeg után nem jár automatikusan nyugdíjkifizetés - jelentette be csütörtökön Selmeczi Gabriella, a miniszterelnök nyugdíjügyi megbízottja." Bovebben itt
Koszonom.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#520) joysefke válasza dabadab (#518) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem kívántam a fenti hozzászólással állást foglalni, csupán a demokráciák mindenkori valóságát elemeztem illetve a pénzhez való viszonyukat.

Ha már személyes síkra terelted a szót, akkor megemlítem, hogy az öngondoskodás híve vagyok, illetve, hogy a munkáltatói 24% az az én esetemben 100+E HUF, havonta, mégsem fogok a tervezett szabályozás esetén átlépni az állami kasszába, mert meg vagyok róla győződve, hogy a befizetéseim 30% után kapott mnyp nyugdíj az több lessz az én esetemben (bevallott, magas kereset, "fiatal") mintha az állami nyp-ból kapnék állami nyugdíjat a befizetett nyugdíjjárulékom 100%-a után. És 0 -nulla- reálhozammal számolok mnyp esetén

J.

(#521) deicide válasza bobsys (#519) üzenetére


deicide
veterán

Várható volt, most már csak az a kérdés, hogy az ezzel járó diszkriminációt (aki átlép, az kap, aki nem, az nem) hogy oldják meg.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#522) joysefke válasza glutamin (#517) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Totál rosszak az adataid :(

2010-es bérkalkulátor alapján 300K Bruttó havi fizetésnél:
Bruttó havi munkabér:300.000 Ft
Éves bruttó jövedelem:3.600.000 Ft
Gyermekek száma:0
Munkaadói egészségbiztosítási járulék (3%):9.000 Ft
Munkaadói TB járulék (24%):72.000 Ft
Szakképzési alap hozzájárulás (1,5%):4.500 Ft
Munkavállalói járulék (1,5%):4.500 Ft
Munkavállalói eü-i járulék (6%): 18.000 Ft
Állami nyugdíjjárulék (1,5%):4.500 Ft
Magánnyugdíjpénztári befizetés (8%):24.000 Ft
GYES:0 Ft
Családi adókedvezmény:0 Ft
Számított SZJA:64.770 Ft
Családi adókedvezménnyel csökkentett SZJA:64.770 Ft
Különadó:0 Ft
Összes adó:63.510 Ft
Adójóváírás:1.260 Ft
Nyugdjíjárulék utáni kedvezmény:0 Ft
Összes kedvezmény:1.260 Ft
Havi összes levonás a bruttó bérből:114.510 Ft
Havi összes munkaadói járulék:85.500 Ft
Összesen havonta az államnak fizetendő:200.010 Ft
Munkaadó összes havi költsége:385.500 Ft
Nettó havi munkabér:185.490 Ft
Családi pótlék:0 Ft

Tehát idén 300.000-es havi Br. kereset mellett 24.000 a havi mnyp befizetés
Az 5%-os hozam amivel számolsz szintén vicc kategória, én inflációt követő hozammal számolnék, tehát:
40 év után jelenértéken 40 x 12 x 24.000 = 11,5M lessz a számládon (8% mnyp járulékkal számoltam, a jelenlegi helyzetet figyelembevéve)

J.

[ Szerkesztve ]

(#523) bobsys válasza deicide (#521) üzenetére


bobsys
addikt

Mivel ado igy nincs diszkriminacio.
Viszont 40% (16+24) adoteher a jovedelmen az lesz ezek szerint (adocsokkentest - lol) es mivel ado ezert aztan meg azt sem kell garantalniuk, hogy aki atlep az allamiba annak ebbol kepzodik nyugdija, hiszen nem nyugdij jarulek hanem ado.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#524) glutamin


glutamin
őstag

Kicsit összekavartam a számokat. 2011-ben a bruttó bér hány százaléka is menne a MNYP-ba? Az az egy negyed rész az minek az negyede? A 24% ha jól tudom a bruttó 24%-a, és ennek haramd alenne a MNYP -rész. vagyis a bruttó 8%. Tehét mondjuk br 300e esetén 24e Ft havonta?

Mert akkor 40 után, 0%-os reál kamattal az: 11,5m Ft De persze ennél létezik magasabb fizu és a MNYP is elér mondjuk stabil 2%-ot. Úgy meg rögtön 20m környéke még mindig 300br -val számolva.

Nekem ebből az jön le, hogy még így is jobb maradni.

(közben rátaláltam én is a nettober oldalra :DDD )

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#525) deicide válasza bobsys (#523) üzenetére


deicide
veterán

Akkor már csak 1 kérdésem marad, azt az ellentmondást hogy lehet feloldani, hogy kiszerződök az állami pillérből de a munkáltatóm továbbra is fizet 24%-ot utánam oda, ahová nem vagyok "szerződve". Illetve az miért ne lenne hátrányos megkülönböztetés, hogy az egyik ember, aki ugyanazt a 24%-ot fizeti, kap nyugdíjat, a másik pedig nem? Ráadásul nagy többségében azok lesznek az átlépők, akik minimálosok és amúgy sem sokkal járulnak hozzá a kasszához, azoknak fizessek havi 60-70-80 ezret úgy, hogy én nem kapok belőle, hát a lónak a faszát.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#526) mephi666 válasza bobsys (#523) üzenetére


mephi666
nagyúr

wtf? adó címszó alatt vonnák le mindenkitől, fizetné mindenki és a végén lóf@szt nem kapok, ha a nyugdíjkort megélem? :U hiába fizetem mondjuk 40évig 226e bruttó mellett? mert, ha így van, akkor ez kib@szás a javából... :W

azon gondolkozok, hogy mi lesz a következő lépés? adót vetnek ki az önkéntes magánnyugdíjpénztárakra és lehetetlenné teszik azoknak a működését is, hogy ott se tudjon megtakarítást felhalmozni a "paraszt" és tuti rosszul járjon?

ui: aztán csodálkozok, hogy miért gyengül megint a forint :O

#528: ennyi erővel békén lehetne hagyni a nyugdíjpénztárakat és ki lehetne vetni egy "k*rvaanyádlehúzunkezerrel adó"-t is :( ez nagyon nem tetszik és lesz még ennek visszhangja rendesen... minek fizessen a dolgozó/munkáltató, ha az a pénz eltűnik és meg sem tudja alapozni az ember a nyugdíját? értelmét veszíti az egész

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#527) Rive válasza bobsys (#523) üzenetére


Rive
veterán

...meg azt sem kell garantalniuk, hogy aki atlep az allamiba annak ebbol kepzodik nyugdija, hiszen nem nyugdij jarulek hanem ado.
Bingo.

Glutamin: igazából efféle számitásoknak sok értelme nincs ennyire előre. Az tuti, hogy az állam, ha marad ez a rendszer, harminc-negyven év múlva akkora sz@rban lesz, hogy örülhet az összes nyugdijas, ha hetven éves korában megkapja a kajajegy-jogosultságát (lásd releváns demográfiai adatok). Ezzel még inflációkövető hozam mellett is versenyképes lehet a MNYP.

Bár a legversenyképesebb lehetőség az Integra-féle.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#528) glutamin válasza mephi666 (#526) üzenetére


glutamin
őstag

wtf? adó címszó alatt vonnák le mindenkitől, fizetné mindenki és a végén lóf@szt nem kapok, ha a nyugdíjkort megélem? :U hiába fizetem mondjuk 40évig 226e bruttó mellett? mert, ha így van, akkor ez kib@szás a javából... :W

És olyanok is vannak jó páran, akik ennél egy pöppet többre vannak bejelentve. Ők sem örülnek.

Megint a zsebből zsebbe szisztémának kedveznek. Lehet inkább alvállalkozónak kéne lennem...

@Rive
Csak azért számolgattam, mert nem érdemes első ilyedtségtől vezérelve visszamenekülni az állami verzióba.

[ Szerkesztve ]

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#529) dabadab válasza joysefke (#520) üzenetére


dabadab
titán

Nem akartam személyes síkra terelni semmit, csak megjegyeztem, hogy a MNYP-befizetések államosítása egy európai demokráciában szerintem nem fér bele a "business as usual" kategóriába - sőt, abból határozottan kilóg.

DRM is theft

(#530) g@bo


g@bo
nagyúr

ugyan miért zavart titeket ez a kis aprópénz, mikor a nyugdijig se húzzuk ki?

de ha sikerül, lassan nem is lesz föld a talpunk alatt, mert mindent eladnak, vagy ellopnak.

alapvető probléma inkább az, hogy az ember napi megélhetése is komoly gond. egy lakásravaló összekaparása szinte lehetetlen /most a hitel felvétel is/ csak a csekkekre, albérletre gürizni meg nevetséges, ennek árnyékában meg gyereket nevelni....

maga az ország egy g@nyédomb, ez az alap probléma.

részemről pl nem tiltakoznék, ha a közműveket is ilyen gyorsan újraállamosítanák....

esetleg munkahelyteremtésre is menne némi lé, és látnánk is valami fejleményt, marhagyorsan.

sorolhatnám tova.

lehet, inkább le kéne innen pattanni, és tiszteseb keresetért melózni, mert a nyugdij még odébb.

[ Szerkesztve ]

(#531) bobsys válasza Rive (#527) üzenetére


bobsys
addikt

Bár a legversenyképesebb lehetőség az Integra-féle. :) jot mosolyogtam, igaza van

#525) deicide
munkáltatóm továbbra is fizet 24%-ot utánam oda, ahová nem vagyok "szerződve". Illetve az miért ne lenne hátrányos megkülönböztetés hogy az egyik ember, aki ugyanazt a 24%-ot fizeti, kap nyugdíjat, a másik pedig nem?
Azert, mert adokent szedik be es nem nyugdijjarulekkent, tehat papiron az allami nyugdij nem abbol kepzodik, hanem a munkavallalo altal fizetett 10%bol. Mikozben mindenki tudja, hogy az a 24% az nem ado hanem a nyugdijkassza feltoltese. Ami szereintem nem fog menni a jelenlegi helyzetben. Egyre tobb az inaktiv, a lakossag majd tizede (800.000 ember) papiron rokkanytnyugdijas (LoL), nincs kiadascsokkentes stb.

(#528) glutamin
És olyanok is vannak jó páran, akik ennél egy pöppet többre vannak bejelentve. Ők sem örülnek. Pontosan. En tobbre vagyok bejelentve, mert en hulye nemk akartam adotcsalni a kis vallalkozasommal es elmentem helyette rendes bejelentett munkahelyre :W

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#532) joysefke válasza glutamin (#524) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

-2011-ben a brutto bér 10%-a menne a MNYP-be
-A 24% az a munkáltató által fizetett járulék, a bemásolt szövegben TB járulék néven fut. A jövőben ezt nyugdíj adóvá fogják átkeresztelni; A 300.000 HUF brutto fizetéses példánál maradva, ez 72000 HUF adó (járulék) havonta, melyet a te munkáltatód fizet.
-Az összes nyugdíj jellegű kiadásod/ "befektetésed" a bruttó béred 10+24=34%-a lessz, vagyis 300.000 HUF esetén valamivel több mint 100.000 HUF, havonta.
-A 2% reálhozamban lehet reménykedni, de számolni vele szerintem botorság. 5% pedig egyenesen vicc kategória..

J.

[ Szerkesztve ]

(#533) glutamin válasza bobsys (#531) üzenetére


glutamin
őstag

Egyre tobb az inaktiv, a lakossag majd tizede (800.000 ember) papiron rokkanytnyugdijas (LoL), nincs kiadascsokkentes stb.

Ez az amihez nem mertek hozzányúlni pedig kellett volna.

Kíváncsi leszek a Szlovák példát látva nálunk mennyien lépnek majd vissza.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#534) deicide válasza glutamin (#533) üzenetére


deicide
veterán

Véleményem szerint a bejelentett béresek jó része maradni fog, köztük én is, bármennyire is logikátlan, mert egyrészt változhatnak addig a kormányzó hatalmak, meg a jelenlegi nyugdíjkorhatárt amúgy sem valószínű, hogy megérem...a minimálosok meg visszamennek, mert nekik egyértelműen jobb az állami, MNYP-ből nem sokat kapnának vissza.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#535) adalbert1 válasza Thunderzolee (#511) üzenetére


adalbert1
veterán

Nem az enyém :N , én is csak linkeltem... :)

(#536) joysefke válasza dabadab (#529) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

1,
Abban amit írsz teljessen igazad van, bár egyelőre azért kínálnak az államosítás mellett valamilyen a legtöbbek számára csak látszatalternatívát, ezért én nem nevezném a dolgot kényszerállamosításnak.

2,
Be kell látni, hogy nem volt meg a 100%-os fedezete az emberek MNYP-ba terelésének akkoriban, illetve most méginkább nincs meg, ezért kényszerrel el vissza akarják terelni az MNYP tagokat a közösbe, hogy a felhalmozott tőkéből folyó kiadásokat fedezzenek, ez az összeg a jelenlegi nyugdíjasok kifizetésére fog legalább részben elmenni, azért hogy ne kelljen megreformálni a nyugdíjrendszert.

3,
A kettes pont értelmében a jelenlegi MNYP tagoktól elvárják, hogy szolidárisak legyenek az aktuális nyugdíjasokkal a saját adójuk/tőkéjük terhére, úgy hogy véletlenül sem látszik, hogyan lessz ebből állami nyugdíj 40-év múlva, ráadásul egésszen biztosnak tekinthető, hogy az én generációm állami pillérben lévő tagjai (akik most váltanak) reálértékben jóval kevesebb állami nyugdíjal kell beérje mint a jelenlegi nyugdíjasok. Ez tény.

4,
Egy értelmes kompromisszumos megoldás lehetne, ha mindkét fél engedne (ilyen nem fog szvsz megvalósulni), tehát
A nyugdíjasok:
-nyugdíjjogosultságát felülvizsgálnák, aki nem fizetett az átkosban járulékot, az nem kap nyugddjat (a nyugdíj jogosultsági alapra kerüljön a jelenlegi szociális segélyezés helyett)
-korkedvezményeket megszüntetni, visszamenőlegesen (ne lehessen 40 évesen állami nyugdíjba menni)
-Rokkantnyugdíjak felülvizsgálata
MNYP tagok:
MNYP befizetés + nyugdíjadó. A kettő aránya persze ne 10/24 hanem inkább fordított legyen. (ez sem fog megtörténni)

J.

(#537) glutamin válasza deicide (#534) üzenetére


glutamin
őstag

Tulajdonképpen a 24%-os befizetéseket ezzel büntetlenül lenyelhetik. Aki marad MNYP-ba az önként mond le róla, aki meg visszalép vagy eleve az államiban van ott meg ugye eddig sem voltak kötelezettségek.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#538) dabadab válasza joysefke (#536) üzenetére


dabadab
titán

"Be kell látni, hogy nem volt meg a 100%-os fedezete az emberek MNYP-ba terelésének akkoriban, illetve most méginkább nincs meg"

Igazából nem a MNYP-nek nincs meg a fedezete (annak megvan), hanem az állami nyugdíjnak és ez - a demográfiai folyamatok miatt - még inkább így lesz. Pontosan ezért kellene szorgalmazni a magánnyugdíjat, mert minden mostani állami nyugdíjjárulék-befizetés a jövőbeli költségvetéseket terheli meg.

DRM is theft

(#539) Integra


Integra
titán

na kérem, itt a tuti, kiflis néni megmondta: klikk
a mértéktelen arrogancia különösen tetszik: "Selmeczi Gabriella arra is felhívta a figyelmet, hogy a nyugdíj rendszer működtetése nemzeti ügy, abba nem szólhat bele a jelenlegi szabályok alapján az EU."
azért valljuk be, zseniálisan csinálják. remélem, hogy felnyílik a legelvakultabb narancsosok csipája is lassan.. :U

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#540) Rive válasza joysefke (#536) üzenetére


Rive
veterán

MNYP tagok:
MNYP befizetés + nyugdíjadó.

Nomost, ugyebár ez volt az eddigi rendszer. Raktam félre magamnak, meg szolidáris voltam a TB-kassza masszájával, abban a reményben, hogy majd egyszer, ha megérem, velem is szolidáris lesz valaki.

Ehelyett lesz az, hogy vagy legyek full szolidáris (ami a jelen folyamatok alapján ugye öngyilkossággal ér fel), vagy sz@rnak a fejemre és behajtják.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#541) joysefke válasza dabadab (#538) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

1,
Persze, hiszen az állami nyugdíj egy pilótajáték, az aktuális befizetésekből fizetik ki a jelenlegi nyugdíjasokat.

2,
Mivel a pilótajáték már jó ideje működik, nem tudsz nek veszteségek nélkül véget vetni, a pénz el lett szórva, a jelenlegi befizetések nem fedezik a kifizetéseket.

3,
Ha borul a bili tehát valahogyan fel lessz számolva ez a pilótajáték (akár a kötelező MNYP bevezetése miatt)akkor már csak annyi a kérdés, hogy kire mennyi veszteséget akar sózni a politika. Valakinek vinni kellene a cehhet, kérdés, ki lenne az. (jelenlegi nyugdíjasok vagy az aktív befizetők, vagy mondjuk is-is?)

4,
Az mindenkori kormányoknak egy teljes nyugdíjátalakítás, ahol megszüntetnék ezt a pilótajátékosdit túl nagy falat, sose mernének/akarnának belevágni. (És nem, szerintem az egész mnyp konstrukció a bevezetésekor sem volt rendessen kidolgozva). Ennek az az oka, hogy a nyugdíjasok/alacsonybérűek/korkedvezményesek tól nagy szavazóbázist jelentenek, illetve az állami kasszából a kormányok számára könnyebb pénzt lenyúlni.

5,
A jelenlegi kormány sem akarja borítani a bilit, tovább akarják folytatni a nyugdíj-pilótajátékot.

J.

(#542) joysefke válasza Rive (#540) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Igen, teljessen igazad van. Erre írtam az 536/4-es pontot. (jelenleg, csak mi engedünk,
természetesen kényszerből, a nyugdíjasok pedig követelik a 14. havi nyugdíjat is, pedig garantáltnak tőnik, hogy 20-30-40 év múlva sokkal kissebb állami nyugdíjak lesznek a jelenleginél)

Nagyon dúrván vissza kellene vágni a jelenlegi állami nyugdíjkifizetéseket. Az, hogy
8,5 / (8,5 + 1.5 + 24) -ed része vagy éppen 10 / (10 + 24) -ed része megy a nyugdíjjellegű levonásaidnak a saját ellátásodra az kicsit túl sok a szolidaritásból. szvsz.

J.

[ Szerkesztve ]

(#543) bobsys válasza Integra (#539) üzenetére


bobsys
addikt

Ettol a notol en mindig gorcsot kapok.
Azt letudna nekem irni valaki, hogy jelenleg, hogyan szamoljak a nyugdijjarulekot. Mert nemtudom es nem is irnak rola.
Nezegettem a korfat. Ugye azt mondjak, hogy 2013 Ratko gyerekek mennek nyugdijba. De a korfan lehet latni egy ennel nagyobb nepesseg "reszt" a mostani 30-35 evesek korosztalyat. Megtobben vannak/vagyunk. 2013ban nagyon meg szivatjak a nyugdijba menoket. Mi lesz mikor a mostani 30as korosztaly megy nyugdijba? Megnagyobb szivatas.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#544) joysefke válasza bobsys (#543) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ennyire azért nem néz jól ki.

-Nézd meg az 522-es hozzászólást.
-Keresőbe írd be, hogy bérkalkulátor, beadod a béredet, a kalkulátor kiköpi, hogy mennyi járulékot, adót vonnak.

J.

(#546) bobsys válasza joysefke (#544) üzenetére


bobsys
addikt

Azt tudom, hogy mennyi a 24% meg a 8.5% a brutto berembol :) En arra voltam kivancsi, hogy ha ma elmegyek nyugdijba akkor azt, hogyan szamojak. Van-e valami egyszerubb kalkulator, mert a torvenyt nem akarom vegigolvasni.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#547) csibor


csibor
őstag

Nem lépek vissza ez biztos,de én már 20 éve fizetem a járulékokat.A jelenlegi szabályozás szerint nekem már jár nyugdíj,mégis hogy gondolják hogy nem kapok :W

(#548) deicide válasza csibor (#547) üzenetére


deicide
veterán

A már ledolgozott évek után megkapod a nyugdíjat, a nyugdíjkorhatárodig hátralevő időre nem lesz ledolgozott munkaviszonyod a tervezet szerint.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#549) shteer válasza g@bo (#530) üzenetére


shteer
titán

2 éve melózom, 1 éve már teszek félre a nyugdíjas éveimre (10k/hó jelenleg, amit x időszakonként tervezek növelni lehetőségek szerint) - nem számítottam már 1 éve se arra, hogy a járulékokból (se állami, se mnyp) én látok akkora összeget ami biztosítja a megszokott életszínvonalat a jövőben

egyetértek mindenben, ha nem lenne a jelenlegi melóm már dobbantottam volna külföldre

..szerintem jónak tűnik

(#550) tildy válasza glutamin (#537) üzenetére


tildy
nagyúr

Elvileg visszameoleg nem csinalhatjak meg. Tehat pl. en , aki soha a budos eletbe nem akar idehaza adofizeto es nyugdijjaradekot ado lenni elvileg meg kell kapjam rendesen az eddig befizetetett. Aztan majd kiderul.
Amugy ez szintiszta zsarolas es rablas.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.