Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) bobsys válasza Kobe (#1296) üzenetére


bobsys
addikt

1-2 órát szenvedni vele és bassza el a maradék idejét is?
nagyon sok kajat fel ora alatt meglehet fozni, ketten meg jo moka is

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1302) fokukac válasza Kobe (#1290) üzenetére


fokukac
nagyúr

Képzeld, látom az összefüggés a benzin ára, és az egyéb élelmiszerek ára között, de ettől függetlenül nem látok 25% növekedést a megélhetési költségeimben, ahogy állítottad... 2009-ben 42 ezer volt a januári fűtésszámlám, 2010-ben meg 24 ezer, idén nyilván több lesz.
A kaja-árakban sem vettem észre megdöbbentő növekedést, de biztos bennem van a baj.

alapvetően egy anti-konzúmer vagyok, és csak azt veszem meg, amire szükségem van, azt is akkor, amikor már az előző lerohadt rólam.

Egyezzünk ki abban, hogy van olyan ember, aki kevés pénzből is jól kijön, és van olyan, aki havi 300k--ból sem képes kigazdálkodni egy hónapot (ismerek ilyet!), akármennyi pénz kifolyik a kezei közül....
részemről ezt befejeztem.

Ui. van itt valakinek nyugdíjpénztára?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1303) bobsys válasza fokukac (#1302) üzenetére


bobsys
addikt

Ui. van itt valakinek nyugdíjpénztára?
Van. Es marad is

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1304) mat-


mat-
csendes tag

tudjuk már hogyan számolják ki a hozamot? mennyi lesz a többlet? ha jól tudom mostani állapot szerint e többlet adómentesen kivehető lesz. vagy most mi az éppen aktuális állapot?

(#1305) bobsys válasza mat- (#1304) üzenetére


bobsys
addikt

tudjuk már hogyan számolják ki a hozamot?
en nem

mostani állapot szerint e többlet adómentesen kivehető lesz
igen

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1306) tildy válasza bobsys (#1305) üzenetére


tildy
nagyúr

En mondjuk latom, hogy mennyi volt a hozam, node hogy ezt, honapokra lebontva az aktualis honap inflaciojahoz kepest lebontva lassam realhozamkent... OOO , szerintem ez poppet maceras.
Az adomentessegnek meg erdemes utana nezni, tobb helyen azt irjak, hogy szemelyi jovedelemadot kell ra fizetni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1307) bobsys válasza tildy (#1306) üzenetére


bobsys
addikt

de tudsz atlagos inflaciot szamolni a befizetes kezdetenek eve es 2010 kozott
igaz igy eves szinten lesz meg, de az is valami (evi 1-1.5% realhozam azert tobbsegnek szerintem megvan)

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1308) tildy válasza bobsys (#1307) üzenetére


tildy
nagyúr

Tobb honap kihagyas van, diakmunkak ez az , amaz miatt, raadasul az aegon csak a utobbi 3 evemet latja, mert ugye annak idejen otps voltam, onnet valtottam, szoval nem konnyu.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1309) Alg válasza tildy (#1308) üzenetére


Alg
veterán

Elvileg mindenkinek küldenek majd levelet jan. közepéig (LOL) hogy éppen hogy áll, mennyi a reálhozama meg mit lehet vele csinálni...

Most még szerintem ők sem tudják, hogy is kellene számolni

Azt ugye hallottátok, hogy az EU buntetni fogja az állami nyugdíjrendszerbe való visszalépést? Persze, ez csak valamikor ősszel fog hatályba lépni, szóval ezért (is) a nagy sietség

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1310) mat-


mat-
csendes tag

csak hogy itt is meglegyen a kormány határozat:

A Kormány 1281/2010. (XII. 15.) Korm. határozata
a nyugdíjreform végrehajtásának koncepcionális irányairól és a szabad nyugdíjpénztár-választással
összefüggõ feladatokról
1. A Kormány megtárgyalta a nyugdíjreform végrehajtásának koncepcionális kérdéseit, áttekintette a szabad
nyugdíjpénztár-választással összefüggõ feladatokat és egyetért a nyugdíjrendszer olyan átalakításával, amely
a) a rövid-, közép- és hosszú távú finanszírozhatóság megteremtése érdekében a hárompilléres rendszerbõl
visszatér az Európai Unió 18 országa által mûködtetett munkafedezeti (szolidaritási) és önkéntes tõkefedezeti
alapú kétpilléres rendszerbe;
b) az állami pillér mellett fenntartja és erõsíti az önkéntes befizetésen alapuló önkéntes kölcsönös nyugdíjbiztosító
pénztárakat;
c) tehermentesíti a Nyugdíjbiztosítási Alapot a nem-nyugdíj, hanem szociális alapú kifizetésektõl és azokat
a központi költségvetés keretei között kezeli;
d) törvényben rögzített módon biztosítja, hogy nyugdíjat csak a nyugdíj céljára befizetett összegekbõl lehet
finanszírozni, a költségvetés egyéb bevételei terhére nyugdíj nem fizethetõ, egyúttal a társadalombiztosítási
nyugdíjalapba befizetett járulékokat kizárólag nyugdíj kifizetésekre lehet fordítani;
e) a reform költségét az állami és a félállami pillérek egyesítésébõl finanszírozza azzal, hogy egyéb költségvetési
forrás erre a célra nem használható fel.
2. A Kormány egyetért azzal, hogy
a) a magánnyugdíjpénztár-választás szabadságának végrehajtása érdekében a magánnyugdíjpénztári tagoknak
2011. január 31. napjáig legyen lehetõségük nyilatkozni arra vonatkozóan, hogy továbbra is fenntartják
a magánnyugdíjpénztári tagságukat;
b) 2011. december 31. napját követõen, a magánnyugdíjpénztári tagság fenntartását választó személyek által
befizetésre kerülõ nyugdíjjárulék a pénztártag magánnyugdíjpénztári számlájára kerüljön átutalásra azzal, hogy
ezen idõpontot követõ idõszakra vonatkozóan a pénztártag a Nyugdíjbiztosítási Alapból további
társadalombiztosítási ellátási jogosultságot nem szerez, ugyanakkor e személyek részére az állam a szociális
biztonsághoz fûzõdõ jog érvényesítése érdekében a szociális intézmények útján – törvényben meghatározott
feltételek szerint – ellátást biztosít;
c) a magánnyugdíjpénztári tagság fenntartását választó személynek az öngondoskodás elve
alapján – a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerben és a magánnyugdíjpénztári rendszerben azonos
mértékû – munkavállalói nyugdíjjárulékot kell fizetnie, amely 2011. december 31. napját követõen
a pénztártag magánnyugdíjpénztári számlájára kerül átutalásra;
d) a kötelezõ magánnyugdíjpénztárakból a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe átlépõ tagok által magukkal
hozott nyugdíjcélú felhalmozás összege (a pénztárak eszköz portfoliójának megfelelõ összetételben)
a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentõ Alapba kerüljön befizetésre. A Nyugdíjreform és Adósságcsökkentõ Alap
így létrejött vagyonát képezõ eszközök értékesítésébõl származó bevételt a Nyugdíjbiztosítási Alap fejezetnek és a központi költségvetésnek a Magyar Köztársaság költségvetésérõl szóló törvényben meghatározott elõirányzata
javára kell befizetni, vagy azt az államadósság csökkentésére kell fordítani;
e) a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe átlépõ magánnyugdíjpénztári tag egyéni számlán nyilvántartott
felhalmozott nyugdíj célú megtakarítása az átlépést követõen egyéni számlán kerüljön nyilvántartásra;
f) a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe átlépõ magánnyugdíjpénztári tag halála esetén az átlépést követõen
az e) pont szerinti egyéni számlán nyilvántartott nyugdíj célú megtakarítása – jogszabályban meghatározott
módon – a házastárs, élettárs nyugállományba vonulását követõen a nyugdíj-járadékszámítás során beszámításra
kerüljön, biztosítva ezzel a járadék-szolgáltatásra vonatkozó jogutódlást;
g) a magánnyugdíjpénztár, tagjának a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe történõ átlépése esetén, az újonnan
felállításra kerülõ Nyugdíjreform és Adósságcsökkentõ Alap részére a tag nominális befizetésének éves inflációval
növelt összegét fizesse be, az ezt meghaladó tagi követelést (pozitív reálhozam) a tag rendelkezése szerint
ga) bocsássa – személyi jövedelemadó alapját képezõ, de egyéb köztehertõl mentes jövedelemként – az átlépõ
magánnyugdíjpénztári tag rendelkezésére, vagy
gb) az önkéntes kölcsönös nyugdíjpénztári számláján – adókedvezmény igénybevétele mellett – kerüljön
jóváírásra, vagy
gc) a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerben létrejövõ egyéni számlájára kerüljön átvezetésre;
h) ha a g) pont szerinti tagi követelés nem éri el a nominális befizetés éves inflációval növelt összegét (negatív
reálhozam), akkor az átlépõ magánnyugdíjpénztári tag társadalombiztosítási nyugdíjrendszerben létrehozott
egyéni számláján az éves inflációval megegyezõ mértékben növelt összeg kerüljön átvezetésre;
i) a magánnyugdíjpénztárba önkéntesen teljesített tagdíj-kiegészítés összege a tag rendelkezése szerint
ia) személyi jövedelemadó alapját képezõ, de egyéb köztehertõl mentes jövedelemként a társadalombiztosítási
nyugdíjrendszerbe átlépõ magánnyugdíjpénztári tagot illesse meg, vagy
ib) az önkéntes kölcsönös nyugdíjpénztári számláján – adókedvezmény igénybevétele mellett – kerüljön
jóváírásra, vagy
ic) a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerben létrejövõ egyéni számlájára kerüljön átvezetésre.
3. A Kormány felhívja a nemzeti erõforrás minisztert és a nemzetgazdasági minisztert, hogy készítse elõ
a magánnyugdíjpénztári átalakítás kapcsán a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerre vonatkozó nyugellátási összeg
számítására, a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerben történõ egyéni számlavezetés módjára és feltételeire,
valamint a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe átlépõ magánnyugdíjpénztári tag halála esetén a házastárs,
élettárs javára történõ járadék-szolgáltatás módjára és feltételeire vonatkozó szabályozást.
Felelõs: nemzeti erõforrás miniszter
nemzetgazdasági miniszter
Határidõ: 2011. május 31.
4. Ez a határozat a közzétételét követõ napon lép hatályba.
Orbán Viktor s. k.,
miniszterelnök

nulla konkrétum, csak hogy jan 31-ig nyilatkozni kell. az átalakításról meg majd Matolcsiék kidolgoznak valamit május 31.-ig!

a többlet kiszámításáról megint semmi konkrétum. de ez az szja alapot növeli. ez azt jeletnki hogy adózni kell utána, nem? vagy mi az értelme ennek?
ezt meghaladó tagi követelést (pozitív reálhozam) a tag rendelkezése szerint
ga) bocsássa – személyi jövedelemadó alapját képezõ, de egyéb köztehertõl mentes jövedelemként – az átlépõ
magánnyugdíjpénztári tag rendelkezésére, vagy
gb) az önkéntes kölcsönös nyugdíjpénztári számláján – adókedvezmény igénybevétele mellett – kerüljön
jóváírásra, vagy
gc) a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerben létrejövõ egyéni számlájára kerüljön átvezetésre;

aranyos még az utolsó vagy: hozzáírjuk a számládhoz. de a nyugdíjadat majd nem a számla alapján szomulják!! legalábbis a mostani törvények szerint... :W
ennyi erővel a kútba is dobhatnám a pénzt. kiváncsi vagyok mennyien választják majd ezt...

egyébként a magyar közlöny 190. számából van [link]

[ Szerkesztve ]

(#1311) Kobe


Kobe
veterán

lecsekkoltam én is a neten az adataimat, nem számolgattam inflációt, stb, hiszen kerek 1 éve álltam munkába (igaz mnyp tag 2006 óta vagyok, szakmai gyakorlat miatt kellett) de kicsit elkeserítő volt, hogy összesen 2,7%-os hozama volt a növekedési portfóliónak. Ebből reálhozam nem nagyon lesz, akárhogy nézem (gyak a működési tartalék amit levontak, több volt erre az évre mint a hozam.....)

[ Szerkesztve ]

(#1312) Rive válasza Kobe (#1311) üzenetére


Rive
veterán

Az, hogy az elején a hozam nagyon alacsony, a rendszerből fakad, ezen ne csodálkozz. Mindenesetre ha visszalépsz, most nem vesztesz sokat. Esetedben a kérdés inkább az, hogy tudsz-e harmadik pillérbe építeni, vagy más módon félretenni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1313) Boxer001 válasza Kobe (#1311) üzenetére


Boxer001
veterán

1 éve dolgozol, aztán ezen túráztatod magad :F

(#1314) Kobe válasza Boxer001 (#1313) üzenetére


Kobe
veterán

nem "túráztatom" magam, csak érdekes volt látni hogy a bazi nagy 2009-as korrekció után amikor mindenkinek majd az égig szálltak a hozamai, a növekedési portfólió is ilyen "szép" teljesítményt produkált, holott feltételeztem volna, hogy összegtől függetlenül a százalékos arány az ugye ugyanaz marad....

Rive: mi olyan sajátossága van a rendszernek ami az elején alacsony hozamot garantál ? tényleg érdekel, mert a likviditási és működési tartalékon felül nem nagyon tudok másról, piaci feltételek azt csókolom....

[ Szerkesztve ]

(#1315) ityam válasza Kobe (#1314) üzenetére


ityam
senior tag

Ha csak 1 év van akkor azért kevés mert
1, Aktuális éviből vonják a működési tartalékot. Sacc/kb 5% a régebbiből már nem.
2, Nem egyszerre raktad be év elején az egész évi befizetést így a nagy hozam nem tudott rárakódni az egész pénzre. mindig csak kevés pénzre rakódott valami.

(#1316) viharhozo válasza Kobe (#1311) üzenetére


viharhozo
addikt

A realhozamodat majd azutan szamoljak ki, ha eladtak a portfoliodat. Ha en magyar mnyp lennek, a leheto legalacsonyabb aron jatszanam at a papirokat haveri kezre, es senkinek se fizetnek hozamot.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1317) TheShow válasza viharhozo (#1316) üzenetére

Nem pont arról van szó, hogy a magánnyugdíjpénztári portfólió (állampapír, részvéynek, stb) egy az egyben átkerül az államhoz, valami alapkezelő féleségbe, aki majd aztán értékesíti őket?

(#1318) bobsys


bobsys
addikt

Voltam a Fiumei uton a nyugdij igazgatosagon. Elkuldtek a verbe mondvan a torveny meg nem jelent meg es pont leszarjak, hogy az ugyfelszolgalatos hazudott mikor mult heten mondta, hogy mar mehetunk. Bekaphatja az osszes illetekes.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1319) Alg válasza viharhozo (#1316) üzenetére


Alg
veterán

Nem fogják eladni a portfoliodat, szerinted mi történne a piaccal ha hirtelen megjelenne 3000 milliárdnyi eladásra ajánlott értékpapír? :Y

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1320) Thunderzolee

Matolcsy, a panda és a szabad választás

Szabad országban mindenki szabadon azt választhatja....

..amit szabad.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1321) ityam válasza bobsys (#1318) üzenetére


ityam
senior tag

Én is ma akartam megejteni de nekem is a kezembe adták a papirt amin nyilatkozni kell de még sajnos nem lehet érvényesen leadni :(
Ez a váci úti volt az Árpád hídnál.

[ Szerkesztve ]

(#1322) bobsys válasza ityam (#1321) üzenetére


bobsys
addikt

Sokan voltak? Fiumei uton nem volt veszes. Nem nyitasra kell menni, mert jo nagy nyugdijas sor van akkor, de amikor elkezdik beengedni az embereket akkor halados a dolog.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1323) TheShow válasza ityam (#1321) üzenetére

Mit jelent, hogy nem lehet érvényesen leadni? Mikortól lehet?

(csak azért, mert ma felhívtam a fehérvári ügyfélszolgálatot, és azt mondták, hosszított nyitvatartás, a hét bármelyik napján mehetek, de érvénytelen leadásról nem szóltak)

(#1324) mat- válasza TheShow (#1323) üzenetére


mat-
csendes tag

mivel a törvényt még nem írta alá a tekintetes köztársasági elnök úr, ezért még nincs hatályban
addig meg nincs ügyintézés
majd ha megjelenik a magyar közlönyben...

(#1325) Rive


Rive
veterán

Montam', hogy érdemes megvárni január elejét...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1326) TheShow válasza mat- (#1324) üzenetére

Kösz.
Úgy tűnik, hogy a megszavazás után is követni kellett volna a törvény életútját. :)

(#1327) viharhozo válasza TheShow (#1317) üzenetére


viharhozo
addikt

Fogalomzavar van.

1. A MNYP az atadasig azt csinal a penzeddel, amit akar. Ha ugy iteli meg, h vege a boltnak, mindenfele csunya dolgokat muvelhet a vagyonaval. Mivel a garanciaalap gyakorlatilag ures, tulzottan nagy kartalanitasra sem erdemes szamitani.

2. Senki sem tudja, hogy fog lezajlani az atadas-atvetel. Egyaltalan hogyan/mibol lehet hozamot fizetni le nem zart poziciok utan?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1328) tildy válasza mat- (#1324) üzenetére


tildy
nagyúr

Mar megjelent mult het szerdan a kozlonyben , ezert is erdekes.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1329) bobsys válasza tildy (#1328) üzenetére


bobsys
addikt

a kormanyrendelet jelent meg
a torveny nem

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1330) mat- válasza bobsys (#1329) üzenetére


mat-
csendes tag

és még a törvény után még kellhet miniszteri rendelet, majd pedig nekik az ONYFben házon belül utasítás.
amig nincs mindenről papír addig egy tapodtat sem! rendnek kell lennie, emberek!
jah, hogy ez majd csak január 28.-án lesz meg? ez már nem az ő bajuk! :C

(#1331) TheShow válasza viharhozo (#1327) üzenetére

Akkor nem jött át a szarkazmusod.

(#1332) Alg válasza viharhozo (#1327) üzenetére


Alg
veterán

1. A MNYP az atadasig azt csinal a penzeddel, amit akar.

Ez így nem teljesen igaz, a PSZÁF nagyon rajtuk tartja a szemét, ha vagyonmentést lát rögtön közbelép (ideális esetben)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1333) ityam válasza bobsys (#1322) üzenetére


ityam
senior tag

Én is meglepődtem hogy alig voltak. Mellette a postán többet álltam sorba :D

(#1334) amargo


amargo
addikt

Az ing-nél az eddigiekhez képest 50% tagság esetén fogják megtartani a mnyp-at a drasztikus működési költségnek köszönhetően..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1335) Alg válasza amargo (#1334) üzenetére


Alg
veterán

Érthető - kérdés mi lesz a maradókkal, ha nem lesz meg a fele (mert szerintem nem lesz)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1336) Rive válasza amargo (#1334) üzenetére


Rive
veterán

50% tagság vagy 50% tőke?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1337) Rive válasza Alg (#1335) üzenetére


Rive
veterán

Egyik - nem tudom melyik - MNYP honlapja szerint amennyiben a pénztár a törvények szabta korlátok között nem tudja biztosítani a működését (azaz ilyenkor a tőke még megvan, csak a napi működés nem biztosított többé) akkor csődöt jelent, és onnantól mittudoménhány napon belül kell nyilatkozni, hogy hova küldjék a lóvét - másik pénztárba vagy államiba.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#1338) amargo válasza Rive (#1336) üzenetére


amargo
addikt

Hozzám már az jutott el, hogy tagság.
Igen talán az látszik, hogy maradni fog, egy amibe kiszerveződnek..

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1339) viharhozo válasza Alg (#1332) üzenetére


viharhozo
addikt

A kisebb papirokkal ill. a kulfoldi eszkozokkel teljesen szabadon banhatnak a penztarak, ehhez nem tud hozzaszagolni a PSZAF. Egyebkent nem oriasi vagyonvesztesre kell itt gondolni. Csak picire. 2800 milliardnak az 1-2%-a is tetel.

#1334 A tagsag 50%-anak megmaradasa enyhen szolva is erdekes elkepzeles. A kozszferaban jelenleg mindenki a segget felti, es a mult heti miniszteri kijelentes utan, miszerint csunyan neznek majd arra, aki marad, a nagy tobbseg kepes lesz az elvarasoknak megfeleloen cselekedni. Marpedig a kozalkalmazottak jelentos MNYP-i vagyont birtokolnak.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#1340) Thunderzolee

Új fészbúk hír: kalkulátor az Indexen:

Megmutatjuk, mennyit bukik a nyugdíjpénzek államosításán

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#1341) Flashcash válasza Thunderzolee (#1340) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Emellé én megnéznék még egy hozamszámítást az állami nyugdíjrendszerre vonatkozóan is, hiszen Selmeci 'hazudjunk nagyokat' Gabriella állandóan az állami rendszer bezzeg hozamain lovagol.

Mondjuk vegyünk egy munkavállalót 1980-as születéssel.
-várható élettartam: 69,1év
-fizetés: 250bruttó
-nyugdíjkorhatár: 65év
-munkaviszony: bejelentve dolgozott 40évet

-Mekkora befizetésekkel támogatja ő az állami rendszert a 40év ledolgozott munkaviszony alatt?
-4,1 év alatt mennyit fog visszakapni a befizetéseiből?
Mekkora hozam keletkezett a nyugdíjbefizetésein? (minusz hány %)

Sokan a ma ismert nyugdíjrendszerből indulnak ki amikor az állami nyugdíjrendszerre gondolnak, csak azt felejtik el, hogy az a rendszer ami 20-30év múlva érvényben lesz jóval szigorúbb alapon fog működni mint a mostani.

(#1342) Alg válasza Flashcash (#1341) üzenetére


Alg
veterán

hogy az a rendszer ami 20-30év múlva érvényben lesz jóval szigorúbb alapon fog működni mint a mostani.

Annak a rendszernek köze nem lesz a mostanihoz, ugyanis ami most van az hosszútávon életképtelen...
+ kormányváltások, egyéb körülmények...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1343) glutamin válasza Alg (#1342) üzenetére


glutamin
őstag

Ilyen móka valóban nem lesz már, hogy magasabb nyugdíjjal indítasz mint a nettó fizetésed...

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#1344) kraftxld válasza glutamin (#1343) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Anno 2007-ben dolgoztam egy cegnel, a nagyon-nagy fonok fizujat felnyomtak az utolso evben (korkedvezmenyes!) ugy netto 600K-ra, akkkor meg ez a fizu volt a nyugdijszamitas alapja, korabbiak nem szamitottak, ezzel ment nyugdijba, 2008-tol papiron visszahivtak melozni, persze az uj fizujabol mar nem vontak nyugdijjarulekot meg egyebeket... igencsak tudtam sajnalni a kb tokvakaro meloert.... :Y

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1345) bobsys


bobsys
addikt

Megneztem most az Aegon nyugdij penztarat. Csak 3 evre visszamenoleg vannak meg az eves adatok. 2008-ban csinaltak egy -20% hozamot. 2009-ben +38%, 2010-ben eddig +28%nal jar.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1346) fokukac válasza fokukac (#1253) üzenetére


fokukac
nagyúr

na, hétvégén elfelejtettem, de ímhol vagyon az excel-em.
a zöld paramétereket lehet változtatni, a többit ő számolja.

[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1347) bobsys válasza fokukac (#1346) üzenetére


bobsys
addikt

Ezt en tovabbkudhetem ismeroseimnek?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1348) amargo


amargo
addikt

Elmehetnek a ...., emberek 10e-től veszik el a munkát - ha nem többtől -, hitegetik,majd:

40 év munkaviszony után nyugdíjba mehetnek a nők, nem nem mehetnek! Mert mostantól csak az lesz munkaviszony, amire azt mondják: "Az új szabályozás más szolgálati időt, mint például a tanulmányi időt, a munkanélküli ellátást és a megállapodás alapján fizetett nyugdíjjárulékot a kedvezményre való jogosultság szempontjából nem vesz figyelembe."

Ilyen állatok miatt akarom, hogy maradjon nyugdíjam, mert ez mutatja meg, hogy mennyire ellehetetlenítik az embereket!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1349) Boxer001 válasza amargo (#1348) üzenetére


Boxer001
veterán

Szakmunkásképzős-melós időszak se számít bele? Mert ha nem, akkor anyós még várhat vagy 3 évet nyugdíjig.

(#1350) amargo válasza Boxer001 (#1349) üzenetére


amargo
addikt

Nem, mert akkor nem dolgozott anyósod napi 6-8 órákat, ahogy az én anyukám sem, az csak móka és kacagás volt, csak mért meséli mindig könnyes szemekkel, hogy 14 évesen nem viccnek fogta fel.

Szerk:
A legszebb, hogy oda rakták még azt is, hogy "munkanélküli ellátást esetén sem" ez alapján, azok az emberek, akiket most a munkanélküliségbe taszítanak, még jobban ráfáznak. Ha még is sikerül munkába állniuk ugye közel már a 60hoz, akkor is majd a minimálbére után fogják a nyugdíját számolni, mert hát kérem szépen, az annyi lesz nem több.

Anyukámnak 42 év és 6 hónapja van meg, ugye ebből a 3 év lejön, azaz fél évre kell munkát találni, de hol?!

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.